سرمایه گذاری در طلا بهتر است یا خودرو

خیلی از ما  با تورم پیش رو به این فکر افتاده ایم که آیا سرمایه گذاری در طلا بهتر است یا خودرو و یا حتی روی چیزی سرمایه گذاری کنیم که باعث افزایش سرمایه ما شود. اکثر افراد زمانی که می خواهند سرمایه گذاری کنند بیشتر به طلا، زمین و ماشین فکر می کنند به همین خاطر نیازمند مشورت هستند تا بدانند کدام یک از موارد یاد شده برای آن ها بهتر است.

همیشه سرمایه گذاری درست دغدغه افراد مختلف است زیرا ترس این وجود دارد که با اشتباه در سرمایه گذاری ، پول و دارایی افراد از بین برود؛ در نتیجه افراد در حال پیدا کردن راهی برای حفظ و افزایش دارایی خود هستند . به همین خاطر قصد داریم در این مقاله به سؤالاتی مانند طلا بخریم یا ماشین؟ سرمایه گذاری در طلا بهتر است یا ماشین و مزایا و معایب هر کدام را مورد بررسی قرار دهیم تا در نهایت بتوانید تصمیم درستی در این حوزه بگیرید.

 

 در این مقاله می خواهیم در خصوص سرمایه گذاری در طلا بهتر است یا خودرو ، صحبت کنیم. اگر برای شما هم جای سوال است که پول خود را طلا بخرید یا اینکه در حوزه خودرو سرمایه گذاری کنید، این مقاله را  از دست ندهید. این مقاله به شما کمک خواهد کرد که یه تصمیم درست برای سرمایه و دارایی خود داشته باشید و بهترین سرمایه گذاری ممکن را انجام دهید.

سرمایه گذاری در طلا یا ماشین؟

وقتی که شرایط اقتصادی یک کشور، دچار تنش‌های شدید شده و به زبان ساده‌تر  اقتصاد یک کشور دچار تورم می شود، اولین فکری که به ذهن مردممی رسد  این است که ما چطگونه می توانیم  ارزش پول خو را حفظ کنیم؟

بنابراین پیش آمدن سوال سرمایه گذاری در طلا بهتر است یا ماشین ،بسیار مطقی و قابل درک است . اما وقتی کمی جلوتر می رویم، می‌بینیم که مردم تصمیم به سرمایه گذاری می کنند . این در حالی است که بیش از هفتاد درصد مردمی که تصمیم به سرمایه گذاری دارند، تجربه کافی در آن نداشته اند. به همین خاطر است که شما باید مدیریت مالی در زندگیداشته باشید تا بتوانید موانع رو پشت سر بگذارید.

این موضوع به راحتی گویای این است که اکثر افراد نه تنها تجربه لازم را ندارند، بلکه نیم تونن به دانسته های خود عمل کنند: “تحقیقات نشان داده است  بیش از هفتاد درصد مردمی که وارد بازار سرمایه،آن هم  در شرایط بحران اقتصادی می شوند، کسانی هستن که بزرگترین تجربه سرمایه گذاری آن ها ، گرفتن سود بانکی بوده است.  و حالا فکر کنید که این افراد یک سری سرمایه گذاری پر ریسک، مثل سرمایه گذاری در طلا رو انتخاب می‌کنند.

با این اوصاف به نظر شما نتیجه چه خواهد شد؟ این افراد به جای اینکه راه درست رو برای سرمایه گذاری انتخاب کنند ؛سرمایه خود را نابود می کنند که به هیچ وجه قابل جبران نیست. حتی بعضی وقت ها که یک انتخاب درست انجام می دهند، مثلا سرمایه گذاری در طلا رو انتخاب میکنند، به این خاطر که علم به این بازار ندارند،  به شدت ضرر میکنند.

حال این سوال پیش می آید که باید چکار کرد؟ ممکن است از خود بپرسید، طلا بخرم یا ماشین ؟ چگونه می توان این علم را به دست آورد؟ چطور می شود یک انتخاب درست داشت؟ بهترین راه این است که ما یک  بررسی روی  گزینه‌های سرمایه گذاری داشته باشیم و با هم آن ها را مقایسه کنیم. در سال 98 و حتی سال 99، دو تا سرمایه گذاری یعنی سرمایه گذاری در طلا یا ماشین ، با استقبال بالایی روبرو شدند، اما نتیجه این سرمایه گذاری‌ها چه بود؟ کدام  یک سود بیشتری دادند؟ کدوم یک مردم رو متضرر کردند؟

واز همه مهم تر این سوال مهم پیش می آید که آیا  ما امسال باید طلا بخریم و سرمایه گذاری در طلا داشته باشیم یا اینکه بروی خرید خودرو سرمایه گذاری کنیم؟ برای دریافت پاسخ این سوالات به خواندن این مقاله ادامه دهید.

پیشنهاد ما به شما : اصول تحلیل بنیادی

مزایای سرمایه گذاری در طلا

برای پاسخ به سوال سرمایه گذاری در طلا بهتر است یا ماشین باید گفت برای سرمایه گذاری در طلا یا ماشین ابتدا فلز طلا رو مورد بررسی قرار می دهیم. یکی از روش‌های سرمایه گذاری اصولی در تمام سرمایه گذاری روی طلا است.به همین دلیل می توان گفت عمر سرمایه گذاری در طلا، به اندازه قدمت تاریخ اقتصاد و سرمایه گذاری  و یکی از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین شیوه‌های سرمایه گذاری محسوب می شود.

اگر بخواهیم دقیق‌تر به بررسی این موضوع بپردازیم باید بگوییم که طلا به این دلیل که پشتوانه پولی هر کشور است و از سمت دیگه یکی از ذخایر با ارزش در دنیاست، همیشه مورد اقبال بوده و از سمتی دیگه هم سرمایه گذاری در طلا بعنوان یک کالای ارزشمند، همیشه طرفداران زیاد خود را دارد.

دلایل زیادی برای سرمایه گذاری روی طلا وجود دارد اط رفی هم دلایل دیگری وجود دارد که باعث می شود ما از این کار منصرف شویم. اما چیزی که اهمیت دارد  این است که ما فارغ از اوضاع فعلی به این سرمایه گذاری نگاه کنیم و عنصر زمان رو کنار بگذاریم و ببینیم که سرمایه گذاری در طلا  به صرفه‌ای هست یا نه؟

پیشنهاد ما به شما : چگونه از طلا سود کنیم

مزایای سرمایه گذاری در طلا

سرمایه گذاری در طلا، به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن، مزایایی به همراه دارد که می تواند  خرید طلا رو به شدت برای کسانی که علاقمند به سرمایه گذاری هستند، جذاب کند و در نهایت  منجر به درآمدزایی شود. هر کدام از این مزیت‌ها، می تواند سرمایه گذاری را مطمئن کرده و این نکته مثبت در سرمایه گذاری در طلاست که باعث شده چندین مزیت برتر سرمایه گذاری رو در دل خود جای دهد.

طلا، قیمتی جهانی دارد

یکی از دلایلی که سرمایه گذاری در طلا یا ماشین را برای خیلی از افراد جذاب می کند، بحث قیمت جهانی طلاست. طلا، بر خلاف سایر انواع سرمایه گذاری ها یک قیمت جهانی مصوب دارد و این امنیت سرمایه گذاری در طلا رو بالا می برد.

وقتی که شما در مسکن یا خودرو سرمایه گذاری می‌کنید، هیچ وقت یک قیمت معتبر جهانی و یا حتی یک قیمت معتبر داخلی برای این نوع سرمایه گذاری‌ها وجود ندارد. اما وقتی سرمایه گذاری در طلا را انتخاب می‌کنید، می دانید قیمت جهانی روی آن تاثیر فراوانی دارد.

پیشنهاد ما به شما : سرمایه گذاری در طلا با کمترین ریسک

 

هر چند که در سالهای اخیر، تورم روی قیمت طلا در کشور ما تاثیر گذاشته، اما اگر یک نگاه دقیق‌تر بر روی سرمایه گذاری در این حوزه داشته باشید، می‌بینید که قیمت جهانی طلا به اضافه نرخ تورم در کشور ما، یک قیمتی را به ما نشان می دهد  که معادل نرخ روز طلا بر اساس ارزش‌های جهانی است  که باعث می شود درک کنید سرمایه گذاری در طلا بهتر است یا ماشین!

به عنوان مثال شما اگر ده سال پیش، یک سکه بهار آزادی داشتید و با فروش آن می توانستید صد دلار خرید ارز داشته باشید، باز هم امروز هم به همان میزان همبستگی  وجود دارد . به همین خاطر این امکان برای شما وجود دارد که با سرمایه گذاری در طلا، پا به پای نرج جهانی به اضافه ارزش تورم، ارزش سرمایه‌ی خود را ثابت نگه دارید.

در واقع ضریب همبستگی طلا با سایر سرمایه گذاری‌ها و سایر قیمت‌های داخلی و جهانی و همچنین تاثیر روی صنعت‌های مختلف، باعث شده که سرمایه گذاری در طلا، یک سرمایه گذاری پشتیبان، محسوب شود که هیچگاه از ارزش اآن کم نمی شود و همیشه در مدار صعود قرار دارد.

 

طلا، همیشه نوسان مثبت دارد.

اگر به تاریخ قیمت گذاری طلا چه در بازار جهانی و چه در بازار داخلی نگاه کنید، می‌بینید که قیمت نوسانات طلا همیشه سیر مثبت و صعودی داشته است. در واقع وقتی شما بین سرمایه گذاری در طلا یا ماشین، طلا رو انتخاب می‌کنید، این اطمینان را دارید که قیمت دارایی شما همیشه در مدار صعود قرار دارد.

البته این امر به شاخص‌های متعددی بستگی داره، اما اگر حتی در روزهای نزول قیمت طلا در جهان به شاخص‌های اقتصادی نگاه کنید، می‌بینید که سرمایه گذاری در طلا، همیشه پیشرو بوده و نسبت به افت شاخص‌های اقتصادی در دنیا و شاخص بورس ، سقوط کمتری را تجربه کرده  و یک گام از بقیه سرمایه گذاری‌ها جلوتر بوده است.

 

در تمام جهان صاحب ارزش است

مزیت بعدی‌ که  سرمایه گذاری در طلا رو بسیار جذاب میکنه، بحث ارزش جهانی آن است. شما اگر طلایی که امروز در ایران خریدید را بخواهید در لندن هم بفروشید، به همان میزان ارزشمند است. در واقع از این جهت طلا ضریب نقد شوندگی بسیار بالایی در بعد ارزش مکانی دارد.

نکته‌ی دیگری هم که این مسئله رو تبدیل به یک نقطه مثبت در سرمایه گذاری طلا می کند این است که امنیت سرمایه گذاری شما رو بالا می برد. به عنوان مثال خودروی خریداری شده  در ایران به قیمت گزاف، در خارج از کشور، ارزشی نداره مگر به قیمت حلبی.

اما اگر طلا بخرید، این امنیت را برای سرمایه خود به وجود می آورید . به همین خاطر می توانید هر جای دنیا، از آن به عنوان یک پشتوانه استفاده و معامله  کنید و به نرخ همان کشور، پول نقد داشته باشید. طبیعتا این امر باعث می شود که سرمایه گذاری در طلا، یک رویکرد جهانی محسوب شود.

پیشنهاد ما به شما : جدول ارزش پول کشورها

طلا، پشتوانه پول هر کشور است

یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری طلا مربوط به پشتوانه بودن آن است . فرض کنید شما یک سکه بهار آزادی در سال 90 خریداری کردید و هم اکنون بعد از 11 سال، رشد قیمت بالایی در طلا را مشاهده می کنید طبیعتا این سرمایه گذاری در طلا، برای شما سود بلند مدت بسیار خوبی فراهم کرده و شما را خیلی از  افراد که پولشان را در بانک گذاشته اند، جلو انداخته است.

اما موضوع دیگری این میان وجود داردکه می گوید اگر قیمت طلا بالا رفته باشد، قیمت کالاهای دیگر نیز بالا رفته است. اما باید به شما بگوییم که خوبی سرمایه گذاری در طلا این است که با ارزش پول ملی کشور ما، همبستگی بالایی دارد.

 

با دولت شریک می‌شوید

یک مزیت دیگر سرمایه گذاری در طلا این است که  همچنین برای پاسخ به سوال سرمایه گذاری در طلا بهتر است یا ماشین ، وقتی روی طلا سرمایه گذاری می کنید، یک سرمایه گذاری اشتراکی با دولت‌ها هم انجام داده اید. اگر سری به دارایی‌های هر کشور و به قولی به پشتوانه اقتصادی هر کشور بزنید، می‌بینید که هر دولتی ذخایر طلای فراوان دارد و هر میزان که ذخایر طلا بیشتر باشد، ان کشور از لحاظ اقتصادی قوی تر و بدیهی هست که سطوح مدیریت توانمندی هم برای مدیریت اوضاع اقتصادی درآن کشور وجود دارد.

در ایران هم که یک کشور ثروت‌مند به لحاظ ذخایر اقتصادی است، ما ذخایر طلای فراوان داریم و این باعث شده که دولت همیشه بر روی قیمت طلا و سرمایه گذاری در طلا نظارت داشته باشه. البته نباید این رو هم فراموش کرد که افسار گسیختگی طلا و نوسانات سرمایه گذاری در طلا، صرفا به این دلیل است که ما در برهه‌ی بدی از اقتصاد خود قرار داریم.

خب با این اوصاف می تونایم بگوییم که سرمایه گذاری در طلا، یک گزینه‌ی مناسب، مطمئن و پر بازده برای سرمایه گذاری‌های بلند مدت است. اما خب، هر سرمایه گذاری‌ بالاخره یک سری از نقاط ضعف هم به همراه خود دارد.

در مبحث سرمایه گذاری در طلا یا ماشین، طلا دو نقطه ضعف دارد. که یکیی زا آن ها  مربوط به شرایط داخلی سرمایه گذاری در طلا است و یکی دیگر مربوط به کلیت سرمایه گذاری در طلا می باشد.

در مورد شرایط داخلی باید گفت که نوسانات قیمت طلا در سال های اخیر بسیار بالا بوده و بسیاری از کسانی که در قله‌های قیمتی، طلا خریداری کردند، متحمل ضرر‌های بسیاری شدند. اما خب این مسئله تا حد زیادی هم به هوش سرمایه گذاری در طلا مربوط است.

اما بحث جهانی سرمایه گذاری در طلا، بحث بلند مدتی برای این  نوع سرمایه گذاری است.  وقتی شما طلا می خرید، انتظار ندارید که هر روزاز آن نوسان گیری کنید و یا هر روز از آن سود کنید. دید شما  بلند مدت است  و این رکود و یا همان خواب سرمایه شما را بالا می برد. البته برای این هم راهکارهایی وجود دارد که آن را نیز بیان می کنیم.

اما در یک جمع‌بندی باید گفت که سرمایه گذاری در طلا، یک سرمایه گذاری موفق در ایران و در تمام کشورهای جهان است و نه تنها سود خوبی رو به ما می دهد،  بلکه ما رو یک قدم از تمام فشارهای اقتصادی مثل تورم جلو می ندازد.

پیشنهاد ما به شما : چارت فراز طلا

سرمایه گذاری در خودرو؛ مزایا و معایب

برای سرمایه گذاری در خودرو، حرف‌های زیادی وجود دارد. اول از همه باید این را بدانید که اصلا خودرو چیزی هست که ما روی ان سرمایه گذاری داشته باشیم یا خیر؟ اگر نظر من رو بخواهید باید به شما بگویم که خودرو یک کالای مصرفی بوده و سرمایه گذاری روی خودرو به کل اشتباه است.

البته من این اشتباه بودن رو نسبت به سرمایه گذاری در طلا مقایسه می کنم و مورد بررسی قرار می دهم. چون در بین امنیت سرمایه گذاری در طلا یا ماشین، طلا به شدت امنیت بالاتری دارد و اصلا هم درک این موضوع سخت نیست.

به عنوان مثال اگر یک خط روی یه ماشین بیفتد، از قیمتش کم میشود. یک تصادف میتواند سرمایه‌ی شما رو به کل از بین ببرد. یک مشکل فنی، میتواند از ارزش سرمایه‌ی شما کم کند و این که شما خودرو بخرید و انتظار رشد قیمت داشته باشید، فقط به زندگی خود آسیب می زنید.

زیرا دید خیلی از افراد به سرمایه گذاری تک بعدی است. خرید خودرو و سرمایه گذاری روی طلا، اگر فراگیر شود، یعنی همه‌ی مردم  خودرو رو برای سود کردن بخرند، چه اتفاقی می افتد؟ نوسان و بالا رفتن قیمت خودرو اتفاق می افتد و در برابر دو برابر شدن قیمت خودرو، شما باید چند برابر قیمت، سایر کالاها را خریداری کنید.

به طور کلی سرمایه گذاری بر روی کالاهای مصرفی، موجب می شود که تورم زیاد و زیادتر اتفاق بیفتد و وقتی که شما سرمایه خود را تبدیل به پول نقد می‌کنید، به ظاهر سود کردید، اما وقتی زندگی خود  را بررسی می‌کنید، می‌بینید که نسبت به قیمت روز بقیه‌ی اجناس، خیلی از بازار عقب مانده ااید و به کلی از ارزش پول شما کم شده است.

پس اگر نظر ما را برای سرمایه گذاری در طلا یا ماشین می خواهید، باید به شما بگوییم که سرمایه گذاری در طلا به مراتب بهتر از سرمایه گذاری در خودرو است و سودی که شما از سرمایه گذاری در طلا می‌گیرید هم به مراتب بیشتر از سود خودرو است.

بنابراین پیشنهاد ما این است که  به جای سرمایه گذاری در خودرو، روی سهام آن سرمایه گذاری کنید.بههمین خاطر از ظرفی هم هزینه نگهداری ندارید و  هم از ارزش سرمایه شما کم نمی شود و هم در سود شرکت سهیم هستید.همچنین برای افزایش فروش بیشتر شما می توانید استراتژی کالباسی را به کار ببرید.

چطوری توی طلا سرمایه گذاری کنم؟

چه زمانی طلا بخریم؟

چه زمانی آن را بفروشیم؟

اصولا وقتی ما از سرمایه گذاری در طلا یا ماشین صحبت می‌کنیم، در مورد یک هوش معامله‌گری صحبت می‌کنیم. چون سرمایه گذاری درست،

سه اصل دارد:

یک) تحلیل درست

2) ورود به موقع

3) خروج با بیشترین سود.

اگر شما می خوایهد در طلا سرمایه گذاری کنید و انتخابتون برای رشد سرمایه، سرمایه گذاری در طلا هست، باید به شما بگوییم که نیاز دارید که اول آموزش ببینید و دوم به سراغ تحلیل برید.  و وقتی که تحلیل را  یاد گرفتید، باید سراغ نقطه ورود و خروج بروید.

و این  یعنی شما باید هوش سرمایه گذاری در طلا داشته باشید. هوش طلا، روشی است که تیم ماهان تیموری، برای شما عزیزان فراهم کرده و روشی است که به شما یاد میدهد، با ساده‌ترین تکنیک‌ها، نقطه ورود به موقع به سرمایه گذاری طلا رو پیدا کنید و با بیشترین سود هم از طلا خارج بشید.

اگر شما هم میخواهید مثل حرفه ای‌های بازار سرمایه گذاری در طلا معامله کنید و دوست دارید که سودهای چند برابری از طلا داشته باشید و حتی قدرت نوسان گیری از طلا رو پیدا کنید، کافی است که مجموعه هوش طلا پلاس رو مشاهده کنید.

هوش طلا پلاس، یک مجموعه جامع در باب سرمایه گذاری در طلا یا ماشین است. کسی که می تواند در بازار طلا موفق شود که اصول خرید و فروش و تحلیل طلا رو بلد باشد.  و نکته‌ی جالب این است  که برای اولین بار در ایران، استاد ماهان تیموری، دوره هوش طلا پلاس رو برای سرمایه گذاری در طلا آماده کردند تا هر کسی، با هر سنی، با هر دیدگاهی، بتواند خودرا  وارد بازار طلا کرده  و سرمایه گذاری در طلا رو شروع کند. بنابراین به یاد داشته باشید بهترین سرمایه گذاری ، سرمایه گذاری آگاهانه می باشد.

 

سوالات متداول :

برای سرمایه گذاری در خودرو، حرف‌های زیادی وجود دارد. اول از همه باید به این نکته توجه کرد که اصلا خودرو چیزی هستش که ما روی آن سرمایه گذاری داشته باشیم. اگر نظر من رو بخواهید باید به شما بگویم که خودرو یک کالای مصرفی هست و سرمایه گذاری روی خودرو به کل اشتباه می باشد

اگر شما میخواهید در طلا سرمایه گذاری کنید و انتخابتون برای رشد سرمایه، سرمایه گذاری در طلا هست، باید به شما بگویم که نیاز دارید که اول آموزش ببینید و دوم به سراغ تحلیل برید.  و وقتی که تحلیل رو یاد گرفتید، باید برید سراغ اینکه کی ورود کنید و کی خروج کنید.

 

همین حالا شروع کن!

4 پاسخ

    1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی . حرفتون کاملا درسته اما ما توی سرمایه گذاری دوتا بخش داریم. یه منفعت شخصی و یه منفعت جمعی. درسته ماشین سود خوبی داشته اما این هجوم مردم باعث شده اولا قیمت ماشین ها بالابره دوما کیفیت پایین بیاد و این به ضرر همه است اما همون طور که گفتیم داستان طلا بسیار متفاوته.

    1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی سپاس از نظر ارزشمند شما

دیدگاهتان را بنویسید