راه اندازی کسب و کار خانگی و مشاغل پر سود در منزل + ویدیو

کسب و کار خانگی در  چندین سال اخیر علاقه مندان زیادی پیدا کرده است تا جایی که بسیاری از افراد برای اینکه بتوانند زندگی بهتر و راحت تری داشته باشند به این سمت کشیده شده اند. به همین خاطر برخی از افراد با تلاش بیشتر و کمی چاشنی  صبر حتی درآمدی چندین برابر درآمد از شغل اولشان دارند.

سال های اخیر به دلیل تحریم های شدیدی  و البته با شیوع بیماری کرونا ، شرایط برای مردم ما بسیار سخت شده است، با این حال خیلی از افراد خود را با شرایط موجود وفق دادند و راه هایی را برای ادامه مسیر پیدا کرده و به موفقیت هایی نیز رسیده اند.

اگرچه شرایط آن چنان که باید خوب به نظر نمی رسد، اما با همه این تفاسیر فرصت های زیادی نیز وجود دارد. به عنوان مثال فروش اینترنتی افزایش پیدا کرد و خیلی از افراد حتی در خانه خودشان توانستند کارگاه های خانگی پردرآمدی را راه اندازی کنند و محصولات خود را در شبکه های اجتماعی به فروش برسانند و  از این طریق به درآمدهای خوبی دست پیدا کنند.

کسب و کارهای زیادی از این الگو استفاده کرده و موفق شده اند. به عنوان نمونه شرکت محصولات لبنی دامدارن در دهه 60 با مدیریت نور الدین نور بخش جعفری دهکردی راه اندازی شد که هم اکنون یکی از بزرگ ترین و معروف ترین برندها در این حوزه می باشد که کار خود را از خانه شروع کرد.

این در حالی است که شاید خیلی از افراد در شرایط کنونی به این فکر افتاده اند که کسب و کار کوچک خانگی پر سود برای خود راه اندازی کنند . قبل از این اگر یادتان باشد، قبلا  خانم های خانه دار از دیرباز این کار را به صورت ابتدایی انجام می دادند . به عنوان مثال در روستاها زنان خانه دار با قالی بافی کسب و کار در منزل خود را داشتند این در صورتی است که هم اکنون هم همین روال ادامه دارد و خیلی از آن ها صنایع دستی را که ارزش بسیار بالایی دارد تولید کرده  و به فروش می رسانند.

آیا کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی فقط برای بانوان است؟

قطعا جواب این سوال منفی است زیرا با رشد و پیشرفت تکنولوژی های گوناگون، مشاغل مختلفی نیز برای افراد دیگر نیز به وجود آمدند که حتی کودکان نیز توانایی انجام آن را به دست آوردند.

 کسب و کارهای کوچک خانگی مجازی

به عنوان مثال با گسترش فضای مجازی بازارهای جدیدی نیز در همین حوزه به وجود آمد  . به همین خاطر هر فردی در خانه می تواند مهارت تولید محتوای متنی، تصویری و گرافیکی در این حوزه را بیامزد و در نهایت از این طریق کسب درآمد کند . حتی اگر شما پشتیبانی سایتی را بر عهده بگیرید می توانید در خانه خود بنشینید و در آنجا کارهای خود را پیش ببرید.

درست است که خویش فرما بودن چالش های خود را دارد، اما شیرینی های خود را نیز دارد  و حتی می تواند درآمدی بسیار جذاب را برای شما به ارمغان آورد . اگر شما در یک شرکت کار کنید درآمد محدودی به دست می آورید، اما اگر کسب و کارهای کوچک خانگی پر سودی مانند همین تولید محتوا را راه اندازی کنید، نتیجه بسیار متفاوتی برای شما به وجود خواهد آمد.

کسب و کار خانگی کوچک و پر سود

گسب و کار های خانگی و ثروت ساز قطعا به شما کمک خواهد کر که چندین قدم از رقبای خود فراتر بروید و بتوانید با استفاده از مهارت های جانبی خودتان بهترین ها را به دست بیاورید و به نوعی با شغلی که برای خودتان دست و پا کرده اید به حدی از استقلال مالی دست پیدا کنید.

تا همین چند سال پیش، کار کردن فقط یک تعریف داشت و آن هم چیزی نبود جز اینکه همیشه صبح زود از خواب بیدار شویم و سر کار خود رفته و بعد از 8 تا 10 ساعت کار کردن به خانه برگردیم و دوباره روز از نو، روزی از نو. البته کسانی هم  بودند که با شکستن این قانون، توانستند کسب و کارهای بسیار پول سازی را راه اندازی کنند.

اما نکته اینجاست که حتی همان افرادی که به ظاهر عرف جامعه  آن زمان شکستند، باز هم مثل همه هر روز صبح سر کار خود حاضر می شدند و حتی گاهی بیشتر از دیگران نیز کار می کردند  و به جای برون سپاری کارها خودشان مسئولیت تمام امور را به گردن می گرفتند.

 

انتخاب نامحدود در کسب و کار کوچک خانگی

مشاغل خانگی آزادی عمل زیادی دارند. بعنوان مثال، اگه یک مترجم هستید و پیش از این باید هر روز به دالترجمه می رفتید،با این روش  می توانید انتخاب کنید در چه ساعتی و  در کجا کار خود را به انجام برسانید  ودرآمد خوبی نیز از این راه به دست آورید.

انواع کسب و کار خانگی با سرمایه کم

انواع کسب و کار در منزل و تولیدات خانگی در تمام دنیا به دو دسته ی اصلی تقسیم می شوند.

 1. کار در منزل
 2. کسب و کار کوچک خانگی

کار در منزل

کار در منزل

طبیعی است که همه ی افرادی که در جامعه مشغول به کار هستند، مدیر و یا صاحب یک کسب و کار نیستند و خب خیلی ااز افرادی که آن ها را می بینیم کارمندان و کارگران هستند. در بحث کارگاه های خانگی پردرآمد هم همین موضوع صادق است. طبیعتا همه ی مردم ما نمی توانند خودشان مدیر و یا صاحب یک کسب و کار باشند و  از طرفی این نیاز هم وجود داره که هر کس با توجه به مهارتی که  دارد، برای یک کارفرما شروع به کار کند.

پس کار در منزل، به کارهایی گفته می شود که شما بر اساس مهارت خود و بر اساس نیازهای یک کارفرما و یا چند کارفرما، بصورت پروژه ای  کار می کنید  اما با چند تفاوت اصلی:

1- نیازی به بیرون رفتن از خانه برای کار ندارید

کار در منزل، همونجوری که اسمش روی کار هست، نیاز به رفتن سر کار مشخصی نداره و این شما هستید که می تونید در بازه های مختلف زمانی، کارهای متفاوت رو انجام بدید. بعنوان مثال اگه شما یک برنامه نویس هستید، لزومی نداره که هر روز به محل کار برید و یک کار مشخص داشته باشید. می تونید بر اساس پیشنهاد هایی که می شه، شرکت های مختلف و یا چند مجموعه ی متفاوت رو برای کار کردن انتخاب کنید

2- آزادی عمل خواهید داشت

سیستم کسب درآمد ،کار در خانه به شما آزادی عمل بسیاری می دهد. چرا که شما دیگریک کارمند نیستید، بلکه یک انسان مستقل در کسب و کارتان هستید که قدرت انتخاب کار مشخص، در ازای درآمد مشخص رو دارد. بگذارید یک مثال برای شما بزنیم .

اگه شما یک گرافیست هستید و تصمیم گرفته اید که به جای کارمند بودن در منزل کار کنید، این آزادی عمل رو دارید که در هر حوزه ای که دلتان بخواهد طراحی کنید. مثلا یک روز پوستر یک کنسرت رو طراحی کنید و روز دیگه طراحی گرافیک یک سایت رو در دست بگیرید. در حالی که اگه کارمند جایی خاص باشید، باید هر روز یک طرح مشترک رو با المان های مشترک طراحی کنید که موجب کسل شدن و روزمرگی در شما می شود.

زمان بندی کارت با خودته

3- زمان بندی کارت با خودته.

طبیعی است که هر کارفرمایی و یا هر صاحب پروژه ای، کارش رو در زمانی معین به شما می سپارد. اما این شمایید که تصمیم می گیرید در همان زمان مشخص، چقدر برای  او وقت بگذارید. فرض کنید که شما یک ادمین در شبکه های اجتماعی هستید. اگه کارمند یک مجموعه باشید، باید هر روز در یک ساعت مشخص، بدون هیچ آزادی عملی، یک میزان مشخص از کار شبکه های اجتماعی آن مجموعه رو انجام بدید.

اما اگه کار در منزل را انتخاب کنید، می توانید هر میزان که بخواهید پروژه دریافت کنید و تصمیم بگیرید که چه میزان و در چه زمان، کار را به کارفرما تحویل بدهید. اگه کارفرمایی سه روز به شما مهلت انجام کاری رو واگذار کرد، این شمایید که برنامه ریزی می کنید، در سه روز کارش رو انجام بدهید و یا بگذارید در روز آخر و در کل یک روز کارش رو انجام بدهید و ان دو روز دیگر را رو به پروژه ای دیگر کار کنید.

4- هیچ سقفی در کسب درآمد ندارید.

چنین کسب و کارهایی ،بیشترین انگیزه را به کسانی می دهد که می خواهند یک کار پردرآمد در منزل داشته باشند. با کارمند بودن در یک مجموعه، شما یک درآمد ثابت دارید و هیچ وقت فرصت رشد نخواهید داشت. اما وقتی که کار در منزل رو برای درآمد زایی انتخاب می کنید، می تونید تا بی نهایت درآمد زایی کنید .

البته این موضوع بسته به مهارت شما و بسته به زمانی دارد که شما به این کار اختصاص می دهید. بعنوان مثال، اگه شما برای یک مجموعه صنایع دستی کار می کنید و کارشما تولید سبدهای حصیری است، بسته به وقتی که  می گذارید، می توانید از یک سبد تا بی نهایت سبد برای ان مجموعه تولید کنید و درآمد خود را افزایش دهید. حتی می توانید در کنار آن، سفارش های دیگری را نیز دریافت کنید که به رشد درآمدی شما کمک کند.

مدیریت کسب و کار خانگی

مدیریت کسب و کار در منزل

 

مدیریت کسب و کار خانگی

از سوی دیگه ،افرادی که به طور مستقل فعالیت می کنند ، نیاز به یک مدیر دارند که بتوانند در تمامی سطوح سازمانی به درستی عمل کنند. این طبیعت بازار کار است. مدیران به افرادی با مهارت های مختلف نیاز دارند و افراد با مهارت های مختلف نیز نیاز به همکاری در تیمی دارند که مدیری کار بلد داشته باشد. مدیریت کارگاه خانگی پردرآمد ، دسته ی دوم از سبک های کار پردرآمد در منزل است.

در مدیریت ، شما تولید کننده، مدیر پروژه و یا صاحب یک مجموعه هستید که به واسطه ی یک همکاری تیمی، به درآمدزایی می رسید. بگذارید چند مثال در این حوزه برایتان بزنیم که می تواند به شما کمک کند که راحت تر این مسئله رو درک کنید و فرق آن را با کار در منزل متوجه شوید. فرض کنید که شما در منزل دستبند تولید می کنید و قصد دارید که با فروش دستبند، به درآمد زایی برسید. در اینجا شما مدیر کارگاه خانگی پر درامد خودتان هستید.

پیشنهاد ما به شما : راه اندازی کسب و کار خانگی با سرمایه کم

بخش بندی تولیدی خانگی شما

چرا که به تولید مشغولید و صاحب این تولیدی هم خود شما هستید. حال شما می تونید چندین نیروی کار در منزل استخدام کنید و هر کدام رو مسئول یک بخش از تولیدی خود کنید. برای مثال اگر دستبند درست می کنید، یک نفر را می توانید مدیر تولید محتوای خودو دیگری  را طراح دست بند ها کنید.. حال فرض کنید که شما نویسنده هستید و قصد دارید که یک تیم تولید محتوا استخدام کنید. شما می توانید بعنوان مدیر این تیم  بر اساس نیازهایی که دارید از افرادی که کار در منزل انجام میدهند، استفاده کنید  .

بعنوان مثال پروژه هایی که مربوط به ترجمه است را به یک مترجم بسپارید. تولید محتوای ویدیویی را به یک تدوینگر  بسپارید و به همین شکل مدیریت مشاغل خانگی موفق،  در حوزه ی تولید محتوا رو به دست بگیرید.

آموزش آنلاین

 

آموزش آنلاین | بهترین کسب و کار خانگی

این روزها، آموزش آنلاین یکی از پر درآمد ترین شیوه های  است که وجود دارد. از  این رو می توانید با  معرفی کسب و کار  خود شروع کنید. اما طبیعتا هر شخصی، چه بعنوان مدیر، چه بعنوان مدرس، تنها می تواند یک حوزه را تدریس کند و نیاز به کسانی دارد  که به صورت کار در منزل تدریس می کنند به همین خاطر می توانیدآن ها را یکی از بهترین کسب و کار در منزل دانست که شما بعنوان مدرس، ده ها مدرس دیگر را نیز دعوت به کار  کنید و با یکدیگه یک مجموعه ی آموزشی آنلاین تاسیس کنید.

 

کار تولیدی

شما حتی می توانید در منزل کارهای تولیدی انجام دهید. فرض کنید که شما یک تولیدی پوشاک راه اندازی می کنید و مدیریت آن را برعهده می گیرید.

اینجاست که شما از تمامی کسانی که در حوزه ی خیاطی، طراحی و دوخت کار می کنند دعوت می کنید و یک تولیدی خانگی را راه اندازی می کنید. کارهای تولیدی هم به تازگی این امکان رو پیدا کرده اند که به صورت کار در منزل انجام شوند. یعنی شما می توانید در منزل خودتان باشید و سفارش ها را انجام دهید.

شخصیت افراد و مدیریت  کارگاه خانگی پر درامد

پس همه ی کارهای خانگی ، می توانند هم به صورت کار در منزل انجام شوند و هم بصورت مدیریت مشاغل خانگی. این دیگر بسته به انتخاب افراد در حوزه ی کاریشان دارد . بعضی ها ترجیح می دهند که مدیریت یک کار را بر عهده بگیرند و یک مجموعه رو اداره کنند و بعضی دیگه روحیه ی کاریشان به مدیریت نمی خورد و ترجیح میدهند که در منزل ، مجری کارهای دیگران باشند.

 

مشاغل خانگی پردرآمد

 

مشاغل خانگی پردرآمد

به طور کلی با پیشرفت تکنولوژی امروزه خیلی ساده‌تر می‌توان به درآمد رسید و شما با ایجاد مشاغل خانگی می‌توانید درآمد زیادی را به دست آورید.

شاید باورتان نشود اما کارهایی که حتی به آنها فکر هم نمی کنید مثل تولید و فروش لواشک، ترشی، غذای خانگی و… جز مشاغل خانگی موفق به حساب می‌آیند و می‌توانید ماهیانه فروش خوبی از آنها به دست آورید.

به شرطی که شما بتوانید محصول خانگی باکیفیتی را تولید کنید و از طریق تولید محتوای خوب آن را در بستر‌هایی مانند اینستاگرام و تلگرام و… به دیگران معرفی کنید و در نهایت  به درآمدهای خیلی خوبی و فروش چندین میلیونی در ماه برسید و اگر این روند را سه تا پنج سال ادامه دهید به تمام خواسته‌های خودتان میرسید. پس از آن حتی می توانید کار خودتان را از کار تولیدی در خانه، به کار تولیدی در کارگاه و پس از چند سال به کارخانه تبدیل کنید.

 

 

مزایای کسب و کار خانگی

 

مزایای کارگاه خانگی پر درامد چیست؟

1. برنامه ریزی انعطاف پذیر

بر خلاف کارهای اداری و دفتری، این سبک از مشاغل برای ما یک برنامه ریزی بسیار انعطاف پذیر  فراهم می کند. ما می توانیم در طول روز و بر اساس برنامه ای که از قبل تعیین کرده ایم، به انجام کارهایمان بپردازیم و در کنار انجام کارهایمان به تفریحات دلخواه و یا به کارهای شخصی خودمان نیز بپردازیم. این در حالی است که کارهای دفتری و اداری، تقریبا دو سوم از زمان ما را درگیر خود می کنند و فرصت برنامه ریزی رو برای ما محدود می کنند .

 

محیط کاری دلخواه

 

2. محیط کاری دلخواه

هر کسی، بسته به کاری که انجام می دهد، یک محیط کاری دلخواه رو متصورر است. بعضی ها دوست دارند روی مبل دراز بکشند و کار کنند. بعضی ها دوست دارند در فضایی کار کنند که یک موسیقی آرام پخش شه و بعضی دیگر هم دوست دارند در یک فضای آرام و بدون هیچ سر و صدایی کار خودشان رو انجام دهند و یا به کافه هایی بروند و در میان مردم کار کنند. در واقع، کارگاه خانگی پردرآمد، یک مزیت فوق العاده به افراد می دهد و آن انتخاب فضای کاری دلخواه است. در حالی که درکارهای اداری و دفتری و حتی کارگاهی، شخص حق انتخاب فضای کار خودش را ندارد.

 

لباس های راحت

3. لباس های راحت

شاید این مسئله خنده دار به نظر برسد، اما پوشیدن یک لباس رسمی آن هم به مدت ده ساعت در یک روز، برای بعضی ها غیر قابل تحمل است. بعضی مشاغل، نیاز به یک آزادی جسمی و ذهنی دارند و پوشیدن یک لباس رسمی و همینطور توجه به اینکه مبادا نظم لباس هایشان به هم خورده باشد ، باعث می شود که استرس زیادی به افراد وارد شود و در بازدهی شان تاثیر بگذارد. این در حالی است که شما با مشاغل خانگی می توانید با هر لباسی که دلتان خواست، حتی با یک شلوارک کار های خود را با خیال راحت انجام دهید.

4. ارتباطات آسان تر است

در یک محیط کاری که روزانه ده ها کارمند با یکدیگه کار می کنند، ارتباط با هر بخش بسیار سخت است. چرا که رسیدگی به هر کدام وقت زیادی می گیرد و چه یک مدیر و چه یک کارمند و کارگر، نمی تواند بسیاری از ارتباطات کاری خودش رو در ساعات کاری هماهنگ کند. در حالی که در ، یک پیامک یا یک ایمیل و یا حتی یک چت چند دقیقه ای می تواند تمام نیازهای ارتباطی شما رو حل کند.

5. هیچ مزاحمت کاری ای وجود ندارد

این را همه می دانیم که در یک فضای دفتری و اداری، هر روز مشکلاتی بوجود می آید و یا بحث ها و چالش هایی ایجاد می شود که در اکثر موارد هم هیچ ربطی به شما ندارد  ، اما  شما مجبورید که همه ی  این عوامل را تحمل کنید. این در حالی است که در کسب و کار و شغل های پردرآمد خانگی، شما از همه ی این مزاحمت های کاری به دور هستید و می توانید در یک آرامش بی انتها ، به کار خودتان بپردازید .شما با انجام کارها در خوانه می توانید بدون هیچ مزاحمتیبه کار خود بپردازید.

6. رفت و آمد به صفر می رسد

تقریبا یک تا دو ساعت از زمان روز یک کارگر یا کارمند و حتی یک مدیر، در مسیر رفت و برگشت هدر می رود. البته اگر این زمان رو ضرب در تمام ترافیک ها، شلوغی ها، سر و صدا و مسائل دیگر کنیم، می بینیم که علاوه بر مسیر کار، کلی استرس روانی نیز به ما وارد می شود. اما در کسب و کار خانگی موفق ، شما هیچ رفت و آمدی ندارید و می توانید به راحتی در خانه خود  به دور از استرس  کار کنید و کسب درآمد کنید.

7. در هزینه ها صرفه جویی می شود

اگه هیچ رفت و امدی نباشد. اگر هیچ هزینه ای برای خورد و خوراک میان وعده ها و خرید لباس های جدید برای رفتن سر کار وجود نداشته باشد، طبیعتا پول بیشتری نیز پس انداز می شود. بنابراین  شما می توانید 80 درصد هزینه های خود را کم کنید و پول بیشتری را پس انداز و یا سرمایه گذاری کنید.

 

زمان بیشتری رو برای بودن در کنار عزیزان تون دارید

8 . زمان بیشتری را برای بودن در کنار عزیزان خود دارید

یکی از خوبی های غیر قابل انکار کسب و کار خانگی این است که همیشه کنار خانواده خود هستید. شما می توانید هر روز صبح با همسرتان صبحانه بخورید. به دیدار پدر و مادرتان برید. با دوستانتان بیرون باشید و در عین حال به کارهای شخصی خود  برسید. این در حالی است که در یک کار دفتری و اداری شما باید پس از ده ساعت کار در روز، به خانه بروید و با خستگی تمام، فقط به  خواب فکر کنید.

9 . فرصت رشد نامحدود دارید

نهایت رشد یک کارمند در فضای کار و یا یک کارگر در شرکت، این است که از پشت یک دستگاه به پشت یک دستگاه دیگر و یا از پشت یک میز به یک میز دیگر برود. اما در شغل های پردرآمد خانگی، شما همیشه رئیس خودتان هستید و می توانید بی نهایت رشد کنید. فرصت رشد بی نهایت چیزی است که کسب و کارهای کوچک خانگی پر سود را بیش از هر مسئله ای برای شما جذاب می کند.

 

شروع کسب و کار خانگی

 

شغل های پردرآمد خانگی پردرآمد

همانطور که گفتیم شما به راحتی می‌توانید در خانه خودتان و با استفاده از صفحه اینستاگرام و یک خط تلفن، تولیدات خانگی پر سود را شروع کنید و خانه خودتان را به کارگاه خانگی پردرآمد تبدیل کنید.

یکی از بزرگترین مزیت‌های کسب‌وکار خانگی این است که شما می‌توانید تولید در منزل با سرمایه کم را تجربه کنید.

در حالی که اگر می‌خواستید همان کار را در یک مغازه یا دفتر کاری انجام دهید باید کلی برای‌ آنکار هزینه می‌کردید. شاید برای شما جالب باشد که اکثر برندهایی مانند بهروز یا برند نامی نو در ابتدا به نوعی کسب‌ و کار کوچک خانگی به حساب می‌آمدند و رفته رفته به برند های بزرگ در صنعت غذا تبدیل شدند.

اگر به دنبال ایده‌های ساده و پر درآمد هستید از شما می‌خواهیم با این حال که ما به شما در ادامه مقاله ایده‌ها و کار های ساده و پر درآمد برای شروع کسب‌وکار خانگی را معرفی می‌کنیم؛ اما لیستی از کارهایی که می‌توانید از آنها پولی به دست آورید را برای خودتان لیست کنید.

هر کاری شامل آشپزی، بافتن، تعمیرات منزل و… . هرکاری که به فکرتان میرسد و آن را به خوبی انجام می‌دهید بنویسید و سپس در مورد آنها تحقیق کنید و بهترین آنها را انتخاب کنید و شروع کنید به انجام دادن آن کار و پس از مدتی کار پر درآمد در منزل خودتان ایجاد کنید.

 

انواع کسب و کار خانگی از کجا فعالیت خود را شروع می کنند؟

 

از کجا شروع کنم ؟

 

دسته بندی شیوه های کسب و کارهای کوچک خانگی پر سود ، از نگاه استاد ماهان تیموری، به چهار دسته تقسیم می شه:

 1. کسب و کارهای اینترنتی
 2. کسب و کارهای تولیدی
 3. کسب و کارهای اشتراکی
 4. کسب و کارهای آموزشی

راه اندازی کسب و کار در منزل در حوزه  شبکه های اجتماعی  

برای راه اندازی کسب و کار در منزل ، اون هم به صورت اینترنتی، هیچ هزینه ای جز خرید بسته های اینترنت نیاز ندارید . شما با مهارت و رزومه ای که از خودتون دارید، می تونید به سایت های کاریابی و یا برون سپاری پروژه برید و بسته به مهارتی که دارید با دیگه کارفرماها و مدیران همکاری کنید و کسب درآمد کنید. برای کار در منزل اینترنتی، شما به سرمایه ای زیر صد هزار تومان نیاز دارید.

کسب و کار تولیدی و خدماتی چیست؟

تولید، یکی از سرفصل های اصلی در بحث کسب و کار در منزل است. این درحالی است که  کسب و کار تولیدی در ایران سابقه ای بسیار طولانی دارد. ولی چند سالی است که راه اندازی کارگاه خانگی پر درامد ، تبدیل به یک موج جدید برای درآمد زایی شده است . بنابراین اگر بخواهیم تعریف ساده از آن داشته باشیم  باید بگوییم هر چیزی که در منزل بتوان  تولید کرد و  با استفاده از یکی از شیوه های فروش، در بازار عرضه کرد .

کسب و کار  جدید خانگی در حوزه تولیدی و خدماتی نیاز به چقدر سرمایه اولیه داره؟

پاسخ به این سوال نیاز به یک بررسی دقیق دارد. چرا که کارهای تولیدی، مدل های متفاوتی دارند و هر کدام طبیعتا سرمایه متفاوتی هم نیاز دارند. بعنوان مثال، اگه شما بخواهید تولیدی رب گوجه فرنگی در خانه خود راه اندازی  و یا بخواهید لواشک تولید کنید، یک مقدار هزینه نیاز دارید و اگه بخواهید شستشو و رفوی فرش رو به عنوان کارگاه خانگی پر درامد انتخاب کنید، طبیعتا  میزان سرمایه اولیه بسیار بالا خواهد بود.

راه اندازی کسب و کار خانگی در زمینه ی کارهای تولیدی و خدماتی

راه اندازی کسب و کار در منزل به صورت تولیدی و خدماتی در ایران، به شدت طرفدار دارد ،به همین خاطر در ادمه 7 مورد از مشاغل خانگی  پرطرفدار که هم تقاضای بسیار بالایی دارند و هم درآمد بسیار خوب دارند را  به شما معرفی می کنیم .

1. تهیه غذا و پخت سبزیجات

اولین شغل پردرآمدی که قصد معرفی  آن را داریم، شغل آشپزی در منزل یا همان تهیه غدا و پخت سبزیجات است. این شغل، یکی از بهترین کسب و کار در منزل برای بانوان است.

همه ی ما می دانیم که یکی از مهارت های بسیار پول ساز در دنیا آشپزی و صنعت رستوران داری است. اما سلیقه ی مردم ما همیشه به سمت و سوی غذاهای خانگی بوده است و غذاهایی که طعم خانگی دارند را بیشتر از غذاهای رستورانی دوست دارند.

برنامه غذایی

از سوی دیگر نیز، بسیاری از خانم ها، خانواده ها، شرکت ها و سایر ارگان ها، برای برنامه ی غذایی خود نمی توانند وقت بگذارند و این موضوع باعث شده است  که یک برنامه غذایی سالم ترتیب بدهند و باز هم بهترین انتخاب برای یک خانواده و یک سازمان این است که از غذاهای خانگی استفاده کند.

چرا که هم قیمت ارزان تری دارند و هم اینکه بسیار سالم هستند. شاید بنیان گذار این سبک از غذاها در ایران برند ” مامان پز ” باشد. این برند از تمامی زنان خانه دار درخواست کرد که روزانه در کنار غذایی که برای فرزندان و خانواده ی خودشان درست می کنند، چند پرس اضافه تر هم برای شرکت های مختلف درست کنند.

 

تهیه غذا و پخت سبزیجات

 

 راه اندازی مشاغل خانگی موفق

از همان روزهای نخست این نوع کسب و کارهای مورد توجه قرار گرفتند که امروزه بیش از صد تهیه ی غذای خانگی و هر کدام با برندهای مختلف در شهرهای مختلف ایجاد شده است، اما هنوز در برابر جمعیت ایران، این شغل جای رشد بسیاری دارد .

مطمئن باشید که اگر در آشپزی مهارت بسیاری دارید، این شغل می تواند شما رو تبدیل به یک ثروتمند خود ساخته کند.

میزان درآمد این شغل

اگه در نظر بگیریم که شما روزی 100 پرس غذا بپزید و هر پرس غذا میانگین60 هزار تومان باشد. شما روزانه به درآمد شش میلیون می رسید که بیش از 80 درصد آن سود خالص شما خواهد بود. با این اوصاف شما در ماه می تونید با تهیه تنها 100 پرس غذا در روز، به درآمد بالغ بر 30 میلیون برسید.

البته اگه شما بتوانید با یکی از شرکت ها یا با چند سازمان قرارداد کاری هم امضا کنید، می تونید تا روزانه 500 پرس غذا تولید کنید و چند نیرو هم کنار دست خود داشته باشید و درآمد بالای صد میلیون در ماه داشته باشید.

همین حالا، آشپزخانه های کوچکی وجود دارند که توسط سه یا چهار خانم خانه دار اداره می شوند و روزانه بیش از سه هزار پرس غذا به دست مردم می رسانند. که در روز چیزی حدود 30 میلیون تومان درآمد نصیب آن ها می کند.

از هر مهارتی می توان ثروت ساخت.

 

ساخت جواهرات و صنایع دستی

 

2. ساخت جواهرات و صنایع دستی

کار تولیدی در خانه می تواند منجر به خلق یک اثر هنری و جذاب شود. اگر تنها کلمه ی جواهرات و صنایع دستی رو در اینترنت سرچ کنید و یا سری به صفحات شبکه های مجازی بزنید، می بینید که یکی از پر تقاضا ترین کسب و کار های خانگی، شغل های مربوط به صنایع دستی هستند. از آنجایی که ایرانی ها مردم هنر پسندی هستند،به  صنایع دستی و جواهرات علاقمندی زیادی دارند.

اما سوالی که پیش می آید این است که با وجود برند های معتبر صنایع دستی و جواهر سازی های مطرح، آیا افراد همان نوع اجناس را از افرادی که در خانه کار می کنند ، خریداری می کنند؟ پاسخ واضح است. صد در صد. چرا ؟

به دو دلیل اساسی:

دلیل اول

قیمت تمام شده ی ساخت صنایع دستی و جواهرات در منزل، به شدت پایین تر از بازار است و این باعث می شود که قیمت محصول تولید شده در کسب و کار خانگی به شدت کاهش پیدا کند و مردم اقبال بیشتری به محصولات تولید شده در مشاغل خانگی موفق داشته باشند .

دلیل دوم

مورد دوم مربوط به خلاقیت و زیبایی منحصر به فرد این نوع محصولات است که یک طراح خانگی می تواند  داشته باشد.

اکثر برندهای مطرح دنیا به این دلیل که ساز و کار سختی برای تولید محصولات جدید و یا طرح های جدید دارند، این فرصت برای شاغلین در منزل وجود دارد که با تکیه بر توانایی های درونی خودشان، به سراغ طرح های جدید بروند و در این حوزه بسیار موفق شوند.

 

خدمات تعمیر وسایل الکتریکی

 

3. خدمات تعمیر وسایل الکتریکی

وسایل الکتریکی تمام زندگی ما رو احاطه کرده اند. در هر خونه ای بروید، بیش از نیمی از وسایل منزل، وسایل الکتریکی هستند. از این رو امکان خراب شدن هر کدام از وسایل وجود دارد.

از سمت دیگر هم، مشکلات اقتصادی باعث شده است که مردم کمتر به سمت خرید وسایل جدید بروند و تا جای ممکن به تعمیر وسایل منزل روی بیاورند. پس تعمیر وسایل الکتریکی، می تواند یکی از کارهایی باشد که به شدت برای شما درآمد زایی کند.

این کار نیز برای شروع نیاز به سرمایه ی اولیه آن چنانی  ندارد و شاید تنها سرمایه اولیه ی مورد نیاز آن خرید یک جعبه ابزار کامل باشد.

 

کسب و کار خانگی خیاطی و طراحی لباس

 

4.  کار خیاطی  در منزل و طراحی لباس

خیاطی یکی از انواع کسب و کارهای خانگی می باشد که اگر در آن تخصص پیدا کنید می توانید درآمد های بسیار زیادی از آن کسب کنید. شما می توانید یکی از حوزه های لباس بچه گانه،‌ مردانه، زنانه را انتخاب کنید و به صورت تخصصی در آن فعالیت کنید.
البته ناگفته نماند که شما زمانی که رسته خودتان را مشخص کردید باید مشخص کنید که چه نوع لباسی تولید خواهید کرد. برای مثال اگر شما لباس مردانه را انتخاب کردید باید به طور تخصص تر مشخص کنید که قصد دارید کت شلوار تولید کنید یا شلوار جین یا تیشرت و پیراهن مردانه و…

 

5 – درآمد زایی از طریق مشاوره یا پروژه

بسته به فعالیت ها و توانایی هایی که دارید می توانید یکی از حوزه های بالا را برای درآمد زایی از طریق استراتژی سوشال مدیا انتخاب کنید.  شما می توانید صفر تا صد یک استراتژی و تولید محتوای یک کسب و کار را در دست بگیرید.
همچنین می توانید به یک کسب و کار به صورت جلسه ای مشاوره دهید که چه کاری را برای رشدشان انجام دهند.

6 – سبزی خردکنی

یکی دیگر از ایده های کسب و کار خانگی خرد کردن و فروش انواع سبزی های مختلف است. برای شروع این کسب و کار کافی است که شما یک دستگاه خردکن سبزی بخرید و در کنار آن هر روز سبزی های تازه تهییه کنید.
عمده هزینه این کسب و کار، قیمت سبزی خرد کن است. سبزی خرد کن های صنعتی از قیمت 3میلیون شروع می شود و تا قیمت 4۰ میلیون ادامه پیدا می کند. اگر پول زیادی ندارید می توانید از نسخه سه میلیونی آن تهییه کنید و در صورت نیاز و رشد و پیشرفت، در ادامه دستگاه های بهتری بخرید.
شما می توانید در ابتدا از دوستان، خانواده و همسایه های خودتان به عنوان مشتری استفاده کنید. با این حال باید بر روی بهداشت بیشتر و تحویل درب در منزل تمرکز کنید و از این طریق برای خودتان مزیت رقابتی ایجاد کنید.

7 – استراتژی سوشال مدیا


روز به روز استفاده از سوشال مدیا های مختلف مانند اینستاگرام و یوتیوب و سایت و…. افزایش پیدا می کند. این استفاده ها به قدری زیاد شده که بسیاری از کسب و کارها وارد این حوزه شده اند و از سوشال مدیا درآمد بسیار زیادی را به دست می آورند.
نکته ای که درباره تمامی سوشال مدیاها صدق می کند این است که این کسب و کارها بدون استراتژی نمی توانند نتیجه بزرگی برای خودشان خلق کنند.
به یاد داشته باشید برای اینکه در این کسب و کار موفق شوید باید بر چند موضوع مسلط شوید.

۱-الگوریتم شبکه های اجتماعی


هر کدام از این شبکه های اجتماعی الگوریتم مخصوص به خودشان را دارند که شما در صورتی که بر این الگوریتم ها مسلط شوید، می توانید در مدت زمان کم تری رشد کنید. البته ناگفته نماند که این الگوریتم ها هر چند وقت یکبار تغییر می کند، پس شما باید روز به روز خودتان را آپدیت کنید.
برای تسلط داشتن بر این الگوریتم ها کافی است که به سایت های مخصوص هر کدام از این شبکه ها سری بزنید. برای مثال اینستاگرام هر چند وقت یکبار در سایت خود جدید ترین الگوریتم های خودش را آموزش می دهد. شما می توانید با مراجه به این سایت و ترجمه کردن متن آن به این الگوریتم ها دسترسی پیدا کنید.
علاوه بر آن بسیاری از افراد هستند که هرکدام از آنها آموزش هایی راجع به اینستاگرام، یوتیوب وسایر شبکه های اجتماعی را در اختیار مخاطبین می گذارند. شما می توانید با تهیه دوره های آنها بر این الگوریتم ها مسلط شوید.

۲-بازاریابی محتوا

بازاریابی  محتوا از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. بازاریابی محتوا جز ضروری ترین مهارت ها برای فعالیت در سوشال مدیا می باشد و یکی از مهم ترین ارکان کسب و کار اینترنتی میباشد. هدف گذاری فعالیت در شبکه های اجتماعی، تعریف پرسونای مخاطب،  تعریف تقویم محتوایی و … از جمله کارهایی هستند که در بازاریابی محتوایی به آن اشاره شده است.

۳-تولید محتوا

زمانی که شما بازاریابی محتوا را به طور کامل یاد گرفته باشید فرآیند تولید محتوای شما بسیار ساده تر خواهد شد. تولید محتوا جنبه های مختلفی از جمله تولید محتوای متنی، ادیت عکس، تدوین ویدیو، تولید و ادیت پادکست و…. دارد. برای فعالیت به عنوان استراتژیست سوشال مدیا باید بر تولید محتوا مسلط باشید.

۴-داشتن یک رسانه

شما باید برای خودتان یک رسانه داشته باشید که مخاطبان بتوانند به وسیله آن، کارهای شما را ببینند و به شما اعتماد کنند و تصمیم بگیرند که با شما ارتباط برقرار کنند.
در هر رسانه ای که احساس می کنید اکثر مخاطبان هدف شما در آن قرار دارد سعی کنید که به بهترین شکل خودتان را در آن رسانه نشان دهید و از طریق تولید محتوا با کیفیت اعتماد آنها را جلب کنید . این رسانه می تواند به عنوان نمونه کار شما نیز  باشد.

 

8 – دارایی های دیجیتال


یکی دیگر از راه های کسب در آمد، سرمایه گذاری می باشد. زمانی که شما اصول تحلیل تکنیکال و بنیادی را یاد بگیرید و علاوه بر آن تکنیک ها و فوت و فن های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال را یاد بگیرید، می توانید از این طریق حتی در منزل درآمد کسب کنید.
شما با سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال می توانید از تورم پیشی بگیرید و به صورت دلاری سود کنید. برای سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال دانش حرف اول را می زند.

9 – فروش بافتنی

بافتنی ها از گذشته های دور در کشور ما طرفداران زیادی داشته است. از این رو امروزه پوشیدن لباس های بافتنی حس نوستالژیک خاصی را زنده می کند. از مزیت های کسب و کار محصولات بافتنی این است که این کسب و کار به آموزش کمی نیاز دارد. علاوه بر لباس های بافتنی شما می توانید عروسک های کاموایی تولید کنید که آنها هم سود خوبی دارند.
این شغل یکی از کسب و کارهای خانگی مخصوص بانوان است. هزینه مواد اولیه این کار نسبت به سایر مشاغل خانگی بسیار پایین تر است. از طرفی برای فروش محصولات خودتان می توانید از سایت های گلورین و هنر روز استفاده کنید. همچنین در کنار آنها می توانید برای خودتان پیج اینستاگرام بزنید و از آنجا نیز درآمد زیادی به دست بیاورید.

10 – تولید و فروش مواد غذایی گیاهی

قسمت اعظمی از سلامتی هر کس را نوع غذایی که می خورد تعیین می کند. در بسیاری از کشور ها صنعت گیاه خواری طرفدارن بسیار زیادی پیدا کرده است. متاسفانه در ایران گیاه خواری آنطور که باید و شاید بین مردم فراگیر نشده است. همین موضوع باعث شده است که این کسب و کار به یک فرصت تبدیل شود.
شما باید سعی کنید غذاهایی با ترکیب مناسب مواد غذایی و عطر و طعم خوب درست کنید. برای تولید محتوای خود باید بر دو جنبه تمرکز کنید. اولین کار این است که شما باید از طریق ویدیو لذت استفاده از این مواد غذایی را به مردم انتقال دهید. دومین کار هم این است که مدام به مزیت های استفاده از غذاهای گیاهی اشاره کنید.

کلام آخر

آزادی بیشتر در محیط خانه، ساعت کاری متغییر، کاهش اتلاف وقت، نبودن در ترافیک، هزینه پایین مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار همه و همه مواردی هستند که باعث شده اند راه اندازی کسب و کار خانگی، با استقبال زیادی رو به رو باشد. از طرفی با راه اندازی کسب و کار خانگی می‌توان یکی از الگو های مدیریت که کاهش هزینه هاست را به خوبی پیاده سازی کرد. این الگو به ما نشان می دهد که چطور باید کسب و کار را با نداشتن هزینه اضافه‌ای مدیریت کرد. همانطور که بیان شد شما می توانید حوزه کسب و کار خانگی خود را انتخاب کنید و از طریق فعالیت در شبکه های مجازی وارد آنها شوید.

 از طرفی باید توجه داشته باشید که برای راه اندازی کسب و کار به استراتژی نیاز دارید.

پیش از مشخص کردن استراتژی باید رقبای خود را تحلیل کنید، مشتریان خود و بازارتان را شناسایی کنید، بتوانید نیازمندی‌ آنها را تحلیل کنید و برای آنها راه حلی بهتر یا ارزان‌تر نسبت به بقیه رقبا ارائه کنید. پس از آن می توانید برای خودتان استراتژی مناسب‌تری طراحی کنید. 

سوالات متداول

این بخش از کار در منزل، بیشترین انگیزه را به کسانی می دهد که می خواهند یک کسب و کار خانگی داشته باشند. با کارمند بودن در یک مجموعه، شما یک درآمد ثابت دارید و هیچ وقت فرصت رشد کسب نخواهید داشت. اما وقتی که کار در منزل را برای درآمد زایی انتخاب می کنید، می توانید تا بی نهایت درآمد زایی کنید .

 • برنامه ریزی انعطلف پذیر- محیط کاری دلخواه- لباس های راحت- هزینه حمل و نقل به صفر می رسد- زمان بیشتری را در کنار خانواده سپری می کنید- فرصت رشد نامحدود دارید.

 

گردونه را بچرخان و جایزه بگیر

 

شانس

همین حالا شروع کن!

120 پاسخ

  1. اگر بخواهیم یک لیست برای شروع راه اندازی کسب و کار خانگی به شما ارائه بدهیم باید از شناسایی مهارت و علاقه شروع کنیم.
   شناسایی مهارت و علاقه
   در ابتدا مشخص کنید که به چه حوزه هایی علاقه دارید و چه مهارت هایی تا به امروز زندگی کسب کردید و به چه مهارت هایی برای وارد شدن به اون بازار نیاز دارید.
   تحقیقات بازار
   قبل از شروع هر کسب و کاری، بازار را برای محصول یا خدمات خود تحقیق کنید. ببینید که آیا تقاضا برای آنچه که ارائه می‌دهید وجود دارد یا خیر.

   تنظیم بودجه و مالیات:
   مطالعه در مورد مسائل مالی مانند هزینه‌ها، قیمت‌گذاری، و مالیات بسیار مهم است. برای راه‌اندازی کسب و کار خود، بودجه را به دقت برنامه‌ریزی کنید.

   توسعه برند:
   برای موفقیت در تجارت خانگی، برند خود را به دقت انجام دهید. لوگو، وب‌سایت، شعار، و حتی حضور در شبکه‌های اجتماعی را با دقت طراحی کنید.

   ساختن یک برنامه کسب و کار:
   ایجاد یک برنامه کسب و کار کامل با هدف‌ها، استراتژی‌ها، و یک تایم‌لاین می‌تواند به شما کمک کند تا به موفقیت دست یابید و در مسیر درست حرکت کنید.

   مدیریت زمان:
   مدیریت زمان در کنار تعهد به خانواده و کارهای خانه می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. یادگیری چگونگی بهره‌برداری بهینه از زمان برای هر دو عرصه مهم است.

   شبکه‌سازی و پشتیبانی:
   ایجاد ارتباط با دیگر کسب‌وکارهای مشابه و پیدا کردن پشتیبانی از دیگر زنان خانه‌دار که تجربیات مشابهی دارند، می‌تواند مفید باشد.

   استمرار آموزش:
   با توجه به تغییرات مداوم در صنعت و فناوری، همیشه در حال یادگیری باشید و به تجدید نظر در مهارت‌ها و دانش‌های خود بپردازید.

   پشتیبانی خانواده و دوستان:
   بحران‌ها و چالش‌ها ممکن است پیش بیایند. به خانواده خود توضیح دهید که شما به دنبال ساختن یک کسب و کار هستید و نیاز به پشتیبانی آن‌ها دارید.

   تحمل ناامیدی و تاب آوری:
   ممکن است در مسیر کسب و کار خود با مشکلات و شکست‌ها مواجه شوید، اما ادامه دادن و تصمیم به بهبود و رشد کردن می‌تواند به شما کمک کند.

   موفقیت در کسب و کار خانگی زمان می‌برد، اما با تعهد، تحقیق، و تلاش مداوم می‌توانید به آن دست پیدا کنید. لازم به ذکر است که تمام موارد بیان شده در این پاسخ در کنار هم می توانند احتمال موفقیت شما را بیشتر کنند.

  2. درود بر شما وقت بخیر شماره همراه خودتون رو راسال بفرمایید جهت مشاوره با شما ارتباط بگیرند ارادتمند شما

 1. سلام من در روستا زندگی میکنم راهی را به من پیشنهاد کنید که بتوانم کارگاه تولیدی خانگی در روستای خود راه اندازی کنم و از طریق آن بتوانم هم اشتغال زایی کرده باشم و پولی را برای خانواده خود بدست اورم

  1. راه‌اندازی یک کارگاه تولیدی خانگی در روستا می‌تواند یک گام مهم به سوی اشتغال زایی و تولید درآمد برای خانواده‌تان باشد. در ادامه چند ایده برای شروع یک کسب و کار خانگی در روستا ارائه کردیم:

   تولید محصولات کشاورزی: اگر روستای شما منطقه کشاورزی دارد، ممکن است بتوانید محصولات محلی مانند عسل، ترشیجات، یا گیاهان دارویی کشاورزی را تولید کنید. این محصولات را می‌توانید در بازارهای محلی و آنلاین به فروش برسانید.

   تولید صنایع دستی: اگر دارای مهارت‌های صنایع دستی هستید، می‌توانید محصولاتی مثل تراشکاری چوب، نمدمالی، قلمزنی یا بافتنی تولید کنید و آنها را به فروش برسانید. این محصولات دارای بازاری مستقل و طرفداران زیادی هستند.

   پرورش دام و طیور: اگر دسترسی به فضای کافی دارید، پرورش دام مانند مرغ، بلدرچین، گوسفند، گاو، یا بز می‌تواند یک فرصت خوب برای تولید محصولات کشاورزی و دامی باشد.

   کارگاه چوب: اگر دارای تجربه در کار با چوب هستید، می‌توانید کارگاه تولیدی چوبی راه‌اندازی کنید و محصولاتی مانند مبلمان چوبی، معمولاً به دست سفارش، تولید کنید.

   تولید محصولات تولیدی محلی: برنامه‌ریزی برای تولید محصولاتی محلی مانند مربا، خشکبار، لبنیات، نان محلی یا تولید محصولات اساسی به عنوان یک کسب و کار خانگی می‌تواند در مناطق روستایی موفق باشد.
   اقامت تفریحی: می توانید با فعالیت در شبکه های اجتماعی و درست کردن یک اقامتگاه محلی و بومی، گردشگران زیادی را جذب کنید و با فروش محصولات مختلف به آنها درآمد بیشتری کسب کنید.

  1. در ادامه به شما برخی از راهکارها برای راه اندازی کسب و کار خانگی را معرفی می کنیم.
   خدمات مشاوره یا آموزشی آنلاین:

   اگر دارای تخصص در یک حوزه خاص هستید، می‌توانید آموزش‌ها یا خدمات مشاوره را به صورت آنلاین ارائه دهید. از پلتفرم‌هایی مانند Udemy، Teachable یا YouTube برای انتشار آموزش‌های خود استفاده کنید.
   خدمات فریلنسینگ:

   اگر مهارت‌هایی در زمینه‌هایی مانند نوشتن، طراحی گرافیک، برنامه نویسی وجود دارد، می‌توانید به عنوان یک فریلنسر فعالیت کنید. سایت‌های مانند Upwork یا Freelancer به شما کمک می‌کنند تا پروژه‌های فریلنسی پیدا کنید.
   تجارت اینترنتی:

   فروش محصولات دیجیتالی (مثل طرح‌های طراحی یا نرم‌افزارها) یا محصولات فیزیکی (مانند کتاب‌های چاپی، محصولات دستی، یا لوازم آرایشی) از طریق فروشگاه آنلاین می‌تواند به شما کمک کند تا کسب و کار خود راه‌اندازی کنید. از پلتفرم‌هایی مثل Etsy، eBay، Amazon، یا Shopify بهره ببرید.
   تجارت غذایی خانگی:

   اگر دارای مهارت‌های پخت و پز هستید، می‌توانید تولید غذاهای خانگی مانند کیک، پای، مربا و… راه‌اندازی کنید و آنها را به فروش بگذارید.
   خدمات نظافت و مراقبت از منزل:

   ارائه خدمات نظافت منزل یا مراقبت از کودکان و سالمندان در منطقه محلی می‌تواند به شما درآمدزایی کمک کند.

   همچنین در مقاله کسب و کار خانگی با سرمایه کم می توانید با ایده های بیشتر آشنا شوید.

  1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی .امیدواریم که برای شما مقاله کسب و کار خانگی مثمر ثمر بوده باشه

  1. درود خدمت شما دوست عزیز. الان با مصوبه هایی که دادن می تونید به راحتی مجوز بگیرید. از طرفی هم شما می تونید کارتون رو شروع کنید و کسب و کار خانگی خودتون رو راه اندازی کنید و در حین کار کردن دنبال مجوزات خودتون باشید.

  1. درود خدمت شما دوست عزیز. حرف شما درسته اما در صورتی که برنامه و استراتژی درستی برای کسب و کار خانگی تون نداشته باشید. به عنوان مثال بازاریابی و تبلیغات بخش مهمی از فرآیند موفقیت در راه اندازی کسب و کارهای خانگی هست. از طرفی اگه شما در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید، برای خودتون سایتی طراحی کنید قطعا نتیجه مطلوب تری می گیرید. اگر به کسب و کارهای خیلی بزرگ مثل اپل و شرکت ایلان ماسک و تو ایران به تجارت فرش احد عظیم زاده نگاه کنید می بینید اون ها هم از خونه شروع کردند.

 2. کسب و کارهای کوچک پرسود خانگی به نظرتون چقدر میتونند سود اوری داشته باشند و با چقدر میشه شروع کرد من کلا ۲۰ میلیون تومن پول دارم به نظرتون چه کاری رو شروع کنم که داخل خونه باشه

  1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی. کسب و کارهای کوچک خانگی پر سود زیادی وجود داره که شما می تونید اون ها را راه اندازی کنید و از اون ها به درآمد برسید. به عنوان مثال ما تو عصری زندگی می کنیم که استفاده از شبکه های اجتماعی بسیار رونق داره به همین خاطر کسب و کارها نیاز به تولید محتوای جذاب و حرفه ای دارند در نتیجه اگر شما یک لپ تاپ داشته باشید و آموزش هایی توحوزه تولید محتوا ببینید می تونید به درآمد خوبی از این طریق برسید.

 3. بازتاب: درآمد بالای 7 میلیون با کسب و کار خانگی : ماهان تیموری - همیار وب
  1. درود خدمت شما دوست عزیز. هر فردی که کسب و کاری راه میندازه با یک شور و اشتیاقی این کار رو انجام میده. اما در ادامه برنامه ای برای مدیریت و ایجاد استراتژی های لازم برای فروش بیشتر نداره به همین خاطر با مشکلات زیادی روبرو می شه و اگه دقیق تر به این موضوع نگاه کنیم می بینیم ما در این راه به یک مشاور، کوچ یا منتور نیاز داریم تا به ما کمک کنه راه درست را پیش بگیریم.

 4. خیلی محتوا جذابی بود من سوالی که داشتم این بودش که اصول راه اندازی کسب و کار خانگی چیه ؟ آیا حتما باید ایده های خاصی باشد که در شرایط کرونا بیشترین بازدهی را داشته باشد چون به طور مثال عرض میکنم برای کسب و کاری که مربوط به تهیه غذای خانگی می شود شاید به دلیل این شرایط بازدهی خوب نباشد لطفا راهنمایی بکنید

  1. درود خدمت شما دوست عزیز. ممنون از نظر ارزشمند شما. همون طور که می دونید بعضی از کسب و کارها بخاطر کرونا دچار مشکل شدن اما همین موضوع برای خیلی از کارهای دیگه فرصت های زیادی ایجاد کرده و تونسته اون ها رو به یک کسب و کار موفق خانگی تبدیل کنه. پس لزوما نمی شه گفت حتما باید کسب و کار غذای خانگی خوب هست یا بد، اماتوی همین کسب و کار خانگی هم میشه اینطور خدمات را ارائه داد که با رعایت تمام پروتوکل های بهداشتی و به صورت خرید اینترنتی و یا ارسال درب منزل هم هم صورت بگیره.

  1. درود خدمت شما دوست عزیز. خیلی مهمه که شما مهارت ها و استعدادهایی که دارید رو مورد بررسی قرار بدین و اون ها را با هم ترکیب کنید و سعی کنید با نیازسنجی بازار از اون ها استفاده کنید و کسب و کار خانگی خودتون رو راه اندازی کنید. پروژه های کسب و کارخانگی زیادی وجود داره که شما می تونید با جست وجو در گوگل اون ها را پیدا کنید و با بررسی اون ها و تطبیقی که می تونن با مهارت ها و استعدادهای شما داشته باشن کسب وکارخودتون رو راه اندازی کنید.

  1. درود خدمت شما دوست عزیز . دقیقا همین طور هست و بعضی از کسب و کار کوچک خانگی وجود دارند که پتانسیل درآمدی بسیار بالایی دارند. به همین خاطر هر فردی می تونی با توجه به شرایط استعدادها و توانایی ها یا مهارت هایی که داره یک کسب و کار جدید خانگی خودش رو راه اندازی کنه و به درآمد برسه

  1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی. همون طور که در این مقاله هم گفتیم ابتدا این زنان بودن که باعث راه اندازی کسب و کار خانگی شدند به همین خاطر اون ها بهتر می تونن این کار رو انجام بدن و به موفقیت های زیادی دست پیدا کنند.

  1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی. شغل های زیادی وجود دارند که شما به عنوان یک خانم یم تونید انجام بدید. به عنوان مثال شما می تونید آشپزی کنید و طرز پخت انواع غذاها را در شبکه های اجتماعی به فروش برسونید حتی می تونید در این باره مشاوره هایی رو هم بدین به این ترتیب به راحتی یک کسب و کار خانگی را برای خودتون راه اندازی کردید و به درآمد می رسید.

  1. درود خدمت شما. مشاغل زیادی می تونن در حوزه کسب و کار خانگی قرار بگیرن. به عنوان مثال کارهای گرافیکی. صنایع دستی ، طراحی سایت، برنامه نویسی، خیاطی، قالی بافی و… مشاغلی هستند که پتانسیل درآمدی بالایی دارن.

  1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی. قطعا اگر شما به شغلی علاقه داشته باشید چه یک کسب و کار جدید خانگی باشه ، چه یک کسب و کار بزرگ می تونه باعث موفقیت شما بشه.

 5. یکی از بهترین مزایای انواع کسب و کار خانگی اینه که وقتت به صورت مستقل در اختیار خودته و واقعا با ایده های این مقاله ادم میتونه تحقیقات خودشو شروع کنه.مرسی از ایده های قشنگتون

  1. سلام و درود خدمت شما دوست و همراه گرامی .سپاس از نظر ارزشمند شما.

  1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی . به نظر ما با رشد و پیشرفت تکنولوژی و تغییر دیگاه مصرف کنندگان برای راه انداز کسب و کار خانگی نیاز به سایت و پیج اینستا گرام دارید . اینموضوع باعث می شه هم برند قوی تری بسازید و هم فروش بیشتری را تجربه کنید.

  1. درود خدمت شما دوست عزیز. زمانی که شما کسب و کار کوچک خانگی خود را راه اندازی می کنید. با گسترش کار و افزایش فروش ناخودآگاه مجبور می شید در یک فضای بزرگتر کار کنید این در صورتیه که شما بتونید بازاریابی و مارکتینگ خوبی داشته باشید تا به تدریج کارخانه خودتون رو راه بندازین.

  1. سلام و درود خدمت شما دوست و همراه گرامی. به طور کلی کسب و کار خانگی ، مشاغلی هستند که نیاز به سرمایه زیادی ندارن اما می تونن درآمد خوبی ایجاد کنند. مثل کارهای اینترنتی، تولید محتوا ، گرافیک، برنامه نویسی، خیاطی، فینگر فود، آشپزی و…

  1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی. برای راه اندازی کسب و کار خانگی شما اول باید ببینید خودتون به چی علاقه دارید و نیاز جامعه چی هست و به چه چیزی نیاز داره بعد از اون سعی کنید توی جاهای مختلف تبلیغات خودتون رو انجام بدین تا در نهایت بتونید به درآمد خوبی در این حوزه دست پیدا کنید.

 6. به نظر من بهترین شغل برای خانم هایی که عادت به کار در خارج از منزل ندارند ، کسب و کار خانگی هست تا بتونن هم از نظر مالی مستقل باشند هم اعتماد به نفس بیشتری تو جامعه پیدا کنند.

  1. سلام دوست من
   خوش حالیم که تونستید کسب و کار خودتون رو راه بندازید و از اون درآمدزایی کنید، موفقیت شما عزیزان آرزوی ماست.

  1. سلام دوست من
   بله ، ممنون از پیشنهاد خوبی که برای کسب و کار خانگی دادید،نظر شما رو سعی میکنیم که اعمال کنیم.

  1. سلام ممنونم که مقاله کسب و کار خانگی پردرآمد رو مطالعه کردید.
   به شما توصیه می کنیم که با مشاوران کسب و کار صحبت کنید تا بتوانید بهترین تصمیم رو برای راه اندازی کسب و کار خانگی خودتون بگیرید..

  1. سلام دوست من
   بله حتما این موضوع امکان پذیره اما قبلش باید برنامه ریزی درستی برای پیج اینستاگرامتون داشته باشید.

 7. کسب و کار خانگی دخترانه هم داریم ؟ اخه من تازه امتحاناتم رو تموم کردم و دلم میخواد یک کاری رو شروع کنم که بتونم هم تجربه بدست بیارم و هم اگر بشه پول تو جیبیم تا حدی جور بشه
  ممنون از راهنمایی شما

  1. درود خدمت شما دوست و همراه و گرامی. بله همون طور که گفتیم بنیان گذار کسب و کارهای خانگی خانم ها هستند به همین خاطر شما می تونید در حوزه آیتیف تولید محتوا متنی و تصویری،صنایع دستی و … فعالیت کنید و از این طریق درآمد مورد نیاز خودتون رو به دست بیارید.

  1. سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
   شما میتونید از طریق مجموعه مقالات فوت کوزه گری ما ایده های کسب و کار اینترنتی خودتون رو الگو بگیرین.

  1. سلام زهرا عزیز
   کسب و کارهای موفق خانگی بستگی به علاقه ،استعداد و مهارت فرد داره
   اگر این سه قسمت به درستی شناخته بشه موفقیت بسیاری به بار میاره

  1. سلام عزیز
   خوشحالیم که مقاله کسب و کار خانگی پر درآمد را مطالعه کردید
   با توجه به تیپ شخصیتون اون موردی که علاقتون هست رو استارت بزنید و ادامه بدین

 8. سلام من دوست دارم کسب و کار کوچک خانگی داشته باشم و از آن درآمد زایی کنم.خیلی از هم سن و سالانم رو دیدم که کارگاه خانگی پر درآمد برای خودشان ایجاد کرده اند و خیلی تو زمینه فعالیت خودشون رشد کردند و به سودآوری رسیدند.کار خانگی در بیشتر مواقع می تونه بیشتر از کار بیرون درآمد زایی کنه و به تولیدات خانگی پر سودی برسه.
  مرسی از مقاله خوبی که گذاشتید.

  1. سلام ممنونم از این که نظر و تجربیاتتون رو به اشتراک گذاشتید ، بله در مواقعی مسلما همین طور است که می گویید.
   خوش حالیم که مقاله کسب و کار خانگی پردرآمد مورد پسند شما قرار گرفته است.

  1. سلام دوست من ، چرا که نه !
   اما برای رسیدن به درآمد خوب ،شما باید تبلیغات خوبی هم برای کار خود در نظر بگیرید.
   امیدوارم با ارائه کار با کیفیت و تبلیغات عالی ،درآمد بسیار بالایی داشته باشید.

  1. سلام دوست من
   شما باید در ابتدا علاقه و مهارت خودتون رو در نظر بگیرید ، چون هر کسب و کار نیازمند صبر ، علاقه ، مهارت و حوصله است.
   وقتی کاری رو با این 4 خصوصیت انجام دهید ، می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن آن را راه اندازی کنید.

 9. سلام دوستان نیاز نیست که به خودتون سختی بدید و از راه سخت پول در بیارید به خدا پول دراوردن آسونه دنبال هزینه کردن هم نباشید، من خودم با 2تومن شروع کردم تو ارز دیجیتال و تو چند ماه این پولمو بیش از 15 برابر کردم فقط کافیه یخورده ترید کردن رو یا بگیرید.

  1. سلام دوست بله حق با شماست ارز دیجیتال یکی از بهترین فرصت های سرمایه گذاری هستش، به شرطی که اول اموزش ببینیم و بعد واردش بشیم

  1. سلام دوست عزیز امیدوارم حالت عالی باشه. اینستاگرام می تونه خیلی برات مفید باشه. در پست های اینستاگرام انواع آش ها رو آموزش بده و سعی کن که از اونجا مشتری به دست بیاری. همچنین می تونی به صورت ویزیتوری به انواع رستوران ها و یا به شرکت‌های مختلف محصول خودت رو نشون بدی و با اونها قرارداد ببندی و محصول خودت رو بهشون نشون بدی و سعی کنی که اونها رو به مشتری های خودت تبدیل کنی. الآن یه فرصت خوبی به نام ماه رمضان جلوته پس سعی کن که آماده کنی خودت رو. همچنین می‌تونی در ماه رمضان به افراد نزدیک و فامیل و دوستان هم بفروشی برای شروع کارت

  1. درود خدمت شما دوست عزیز. قطعا اگر شما یک استراتژی درست و اطلاعات کافی در این حوزه دارید می تونید کسب و کار خانگی خودتون رو راه اندازی کنید و از اون طریق به درآمد برسید . اما برای اینکه نتیجه بهتری از این موضوع بگیرید بهتره با اهل فن این حوزه مشورت کنید تا در نهایت او نها به شما کمک کنند.

 10. سلام دوست عزیز سپاسگزارم که اطلاعاتتون رو در اختیار ما میزارید .
  اما به نظر من هر کاری که بخوای بکنی به سرمایه نیازی داری حالا اون سرمایه میتونه پول دانش یا استعداد یک نفر باشه پس میشه نتیجهئ گرفت که اگه میخوایم پیشرغت کنیم باید تحصیل کنیم و یاد بگیریم یاد بگیریم یاد بگیریم.

 11. سلام
  من بافندگی میکنم سودشم خوبه ولی هم زحمت زیاد داره هم تولید پایین هست
  مثلا در ماه دو کار میتونم تحویل بدم دیگه خیلی وقت وانرژی بزارم ۳ کار…یعنی سود خالص حدود۲۰۰ تومن
  چیکار کنم که سودم به میلیون برسه؟

  1. درود خدمت شما دوست عزیز. شما برای اینکه بتونید درامد خودتون رو افزایش بدین بهتره اهرم سازی کنید یعنی چند نفر براتون کار کنن و شما اون ها را مدیریت کنید با این کار هم می تونید درآمد خودتون رو افازیش بدین هم سفارشات زیادتری رو قبول کنید.

 12. سلام ممنون ایده هاتون خیلی خوبه درصورتی که مردم قدرت خرید داشته باشن مثلا درزمینه غذا باید مردم بخرن که متآسفانه بااین درآمد کم وهزینه های بالا نمیتونن غذا از بیرون منزل خریداری کنن ویکساله که این ویروس منحوس همه چیو نابود کرده خیلی دنبال کار تولیدیم اما با این اوضاع نمیشه باید اول مشتری باشه دستش پر باشه تا ازتولید کننده هر چیو خرید کنه !!!!!

  1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی . برای راه اندازی کسب و کار خانگی مهم کیفیت کار شماست با این حال مردم برنامه های مالی زیادی برای این موضوع دارند پس نگران این شرایط نباشین و اگر ایده ای دارید با توجه به فرایندهای فروش محصولات خودتون رو تبلیغ کنید و اون ها رو به فروش برسونید.

  1. سلام دوست عزیز
   تولید محتوا در اینستاگرام و آموزش دادن به دیگران یکی از راه هایی هست که به شما این امکان را میده که درآمد های زیادی رو در حرفه‌ای که هستی به دست بیاری. می تونی یک صفحه اینستاگرام راه بندازی و روش های خیاطی آسان و در خانه رو به دیگران آموزش بدی. می تونی که در اینستاگرام نمونه کارهات رو بزاری و پس از یه مدتی از مشتریان سفارش های زیادی بگیری و همین سفارش‌ها برای تو پول بیشتری خلق خواهد کرد. پس از گذر چند ماه یا یکی دوسال که به مخاطبینت آموزش دادی می تونی یک کار دیگه هم انجام بدی و همچنین فروش محصولت رو هم انجام دادی نوبت به این میرسه که پکیج آموزش خیاطی تولید کنی و از این طریق هم به مخاطبینت به بهترین شکل خیاطی یاد بدی و به اونهایی که شغلی ندارند کمک کنی که کار کنند و هم برای خودت یک منبع درآمد جدا از فروش محصولات خودت ایجاد کنی.

 13. سلام خسته‌ نباشید‌ من۳۲سال دارم من صدمیلیون سرمایه دارم میخواستم‌ یک تولیدی پوشاک‌ بچه گانه یا لباس زیر بزنم‌ ومیشه‌ بااین سرمایه تولیدی زدودستگاهش ازکجا تهیه‌ کنم یاشماآشنا دارید‌ دستگاهاش باهزینه کم ترخرید ممنون‌ میشم‌ که کمک کنید

  1. سلام دوست عزیز لازم نیست که در ابتدا با و خریدن ۴یا۵ چرخ خیاطی شروع کنی. اول برای خودت و یک خیاط دیگه چرخ تهیه کن و به جز چرخ ضروری ترین وسیله ای که برای خیاطی وجود داره رو تهییه کن. بعد سعی کن که یک نفر رو استخدام کنی، اگر حرفه‌ای بود که هیج اگر هم نه یک مقدار بهش آموزش بده و کارت رو شروع کن. برای سفارش گرفتن هم می‌تونی در اینستاگرام پیج بزنی و نمونه کارهای خودت رو بزاری، هم می‌تونی از مغازه های عمده فروشی سفارش بگیری. علاوه بر اون می تونی به عنوان تولید کننده با مغازه های تک فروشی قراداد ببندی و به اون ها هم محصول بفروشی. برای اینکه بتونی دستگاه با قیمت کم بخری بهتره که در اینترنت و بازار به خوبی بگردی و در نهایت محصول داشته باشید.

 14. سلام خیلی عالی بود ولی من یه مشکلدارم اصلا دل ندارم کاری رو شروع کنم میدونم هم اگه شروع کنم میشه ولی توکل ندارم الان من توی روستا زندگی میکنم و ایده پرورش نهال رو خیلی دوست دارم ولی چه کنم به نظر شما؟

  1. با سلام وقت بخیر,
   لطفا با همکاران ما تماس بگیرید تا راهنمایتون کنند
   تلفن تماس: 02143000203

  2. سلام دوست عزیز خداوند گفته از شماحرکت از من برکت……. ضمنا اگر روستا هستی میتون چند کار انجام بدی شما براحتی میتونی بوقلمون یا مرغ بومی تخمگذار پرورش بدی ودر بازارهای محلی بفروشی از کم شروع کن در عرض یکی دوسال فنون کار را یاد میگیری بعد یواش یواش گسترشش میدی همه این مرغداریها اول از کم شروع کرده اند باید محکم باشی خدا یارو یاورت

  1. سلام و درود دوست من
   امیدوارم عالی باشی
   بسیار خرسندیم که مورد توجه تو دوست خوبم و برات مفید واقع شده
   رسالت ما هر جه ثروتمند تر شدن مردم عزیز ایران هست
   سلامت، شاد، موفق وسربلند باشید !

  1. سلام و درود دوست من
   امیدوارم عالی باشی
   بسیار خرسندیم که مورد توجه تو دوست خوبم و برات مفید واقع شده
   رسالت ما هر جه ثروتمند تر شدن مردم عزیز ایران هست
   سلامت، شاد، موفق وسربلند باشید !

  1. سلام و درود دوست من
   امیدوارم عالی باشی
   بسیار خرسندیم که مورد توجه تو مفید واقع شده
   رسالت ما هر جه ثروتمند تر شدن مردم عزیز ایران هست
   سلامت، شاد، موفق وسربلند باشید !

  2. سلام و درود دوست عزیز
   شما قدم اولتون برای راه اندازی کسب و کار خانگی پر درآمد ، راه اندازی پیج اینستاگرامتون باشه
   و آموزش هایی رو تو حوزه ای که تخصص دارید قرار دهید .
   موفق وسربلند باشید

  1. سلام
   درود بر شما
   امیدوارم حالتون عالی باشه
   اصلا نگران نباشید . کلی محتوای آموزشی رایگان و کاربردی براتون آماده کردیم.

   یادتون نره که همه ی ما برای موفقیت و نتیجه گرفتن باید اقدام کنیم .
   شاد و موفق و سلامت باشید .

 15. سلام ، وقت بخیر
  دوستان من دو سال پیش ورشکست شدم و دار و ندارم از دستم رفته در حدی هستم که نتونستم اجاره خونه رو بدم و خونه ام را به یک خانه ۵۰ متری در حاشیه شهر منتقل کنم ۳ تا بچه محصل دارم و واقعا دیگه به آخر خط رسیدم تو رو خدا کمک کنین یه راهی جلو پای من بذارین بتونم صاحب درآمد بشم تو همین خونه با اینکه کوچیکه ولی یه کاری شروع کنم یا هر راهی که آشنا هستین خواهش میکنم راهنمایی بکنین،ممنون

  1. سلام
   درود بر شما
   امیدوارم حالتون عالی باشه
   اصلا نگران نباشید . کلی محتوای آموزشی رایگان و کاربردی براتون آماده کردیم.

   یادتون نره که همه ی ما برای موفقیت و نتیجه گرفتن باید اقدام کنیم .
   شاد و موفق و سلامت باشید .

  2. سلام دوست عزیز نگفتین تو چه کاری ورشکست شدین تا بیشتر بتونیم راهنماییتون بکنیم

  1. سلام ، درود بر شما امیدوارم عالی باشید
   بهتون پیشنهاد می کنم حتما مقالات زیر رو مطالعه فرمایید :
   1- مقاله بازاریابی چیست ؟ :

   2- مقاله 3 استراتژی موفق بازاریابی :

   3- وظایف مدیر بازاریابی :

   4- آمیخته‌ی بازاریابی چیست؟ :

   5- آموزش 6+1 فنون بازاریابی :

   با آرزوی موفقیت شما دوست عزیز
   سلامت ، شاد و ثروتمند باشید !

دیدگاهتان را بنویسید