چگونه از سرمایه گذاری در طلا سود کنیم؟

سلام ماهانی های عزیز،وقتتون بخیر. امیدوارم که حالتان عالی باشد. خیلی از افراد برای اینکه ارزش پولشان را حفظ کنند به فکر سرمایه گذاری در طلا هستند و حتی تلاش خود را می کنند تا از سود طلا بتوانند در بازارهای مالی دیگر و یا در املاک هم سرمایه گذاری داشته باشند،اما سوال مهم اینجاست ،که آیا سرمایه گذاری در طلا برای به دست اوردن سودطلا ،راه حل مناسبی است یا خیر؟ آیا این نوع سرمایه گذاری بهترین سرمایه گذاری هم هست؟ 

در این مقاله به این مسئله می پردازیم که آیا می شود روی سودطلا و سودهای مالی که در این بازار وجود دارد؛حساب کرد یا خیر؟

سرمایه گذاری در بورس طلا

یکی از بازارهای همیشه فعال و پر سود در تمام دنیا بازار طلاست. در ایران هم بازار طلا و سودطلا همیشه مورد توجه بوده اما در این چند سال اخیر که یک مقدار نوسانات بیشتر بوده و سود چشمگیری داشته، افراد بیشتری وارد این بازار شدن و این باعث شده که بازار سرمایه گذاری در طلا، تبدیل به یکی از سه بازار اول در ایران برای سرمایه گذاری بشود.

پیشنهاد ما به شما : معایب سرمایه گذاری در طلا

نکته‌ای که این وسط خیلی کم به آن توجه میشود این هست  که اکثر افرادی که سرمایه گذاری در طلا را برای زیاد کردن پولشان و مهار تورم انتخاب کردن، کسانی هستند که هیچ تجربه‌ای از خرید طلا نداشتند و تنها چیزی که از بازار طلا میدانستند این هست که باید بروند به یک صرافی و مثلا یک سکه بخرند.

یعنی اگر یک آماری از مردمی که رفتند روی طلا سرمایه گذاری کنند داشته باشیم، می‌بینیم که اکثر این افراد دقیقا نمیدونند که خرید طلا و کسب سودطلا چند مدل داره و هر کدام برای خودش یک ساز و کاری دارد و اکثرا فقط ترجیحشان بر این بوده که یه ربع سکه یا تمام سکه بگیرند.

خب این امر باعث می شود که سطح دانش مردم بالاتر برود تا از یک طرف ما یک بازار فعال تری داشته باشیم. و از یک طرف سود بیشتری نصیب مردم بشود. و این چیزی که من میگویم به شما لازمه‌اش این هست که هم آگاهی مردم از سرمایه گذاری در طلا بیشتر بشود و هم اینکه وقتی آگاهی بالاتر برود، فعالیت مردم هم هدفمند تر میشود طبیعتا بازار تعادل بهتری پیدا میکنه و سود بهتری نصیب سرمایه گذارها میشود

اما از همه‌ی این‌ها که بگذریم، می ماند یک سوال مهم و آن این می باشد که ما چطوری میتوانیم از بازار طلا سود بگیریم و اصولا چه جوری باید بفهمیم که کی بخریم و کی بفروشیم؟ برای این مسئله یک سری نکات پایه‌ای باید بدانید و یک سری تکنیک که کارتان را به شدت راه میندازد.  البته من در آخر این آموزش یک راهکاری را به شما یاد میدهم که میتوانید بیشتر از همه‌ی مردم، سودهای چندین برابری از طلا بگیرید.

پیشنهاد ما به شما :  تحلیل بنیادی بورس ایران

چرا طلا می‌خریم؟

اولین چیزی که هر کسی برای سود گرفتن در بازار باید بداند این هست که ما چرا وارد یک سرمایه گذاری میشویم. در واقع وقتی ما به این چرایی پاسخ میدهیم، ماهیت بازار را بدست میاریم و وقتی ماهیت بازار دستمان باشد، سود گرفتن از بازار هم به مراتب آسان تر می باشد.

برای خرید طلا ما چند تا دلیل اصلی داریم:

ارزشی بیشتر از پول ملی دارد

هر چند که باید بگم متاسفانه، اما این مطلبی هست که دیگر همه ما با آن روبرو هستیم و میدانیم که ارزش خرید طلا یا هر سرمایه گذاری دیگری حتی خودرو، بیشتر از ارزش پول ملی کشور ماست و اگر ما طلا داشته باشیم به نوعی قوانین مدیریت ریسک در سرمایه و دارایی هامون را رعایت کردیم و به وسیله‌ی سرمایه گذاری در طلا و کسب سودطلا، حداقل امر اینه که توانستیم از کم شدن ارز پول خودمان در برابر بازار محافظت کنیم.

تو این دهه اخیر، این مسئله به خوبی مشاهده شده که طلا و بورس نسبت به بازارهای موازی، همیشه سود دهی بیشتری داشتند و توانستند نرخ ارزش دارایی را به قدر بیشتری با رشد مواجه کنند و این باعث شده که ما بتوانیم با هر میزان سرمایه گذاری در طلا، حداقل امر از ریسک کاهش ارزش پول ملی جلوگیری کنیم.

پیشنهاد ما به شما : جدول ارزش پول

پشتوانه‌ای امن

اگر تنها ذره‌ای از اقتصاد سر رشته داشته باشید، این را میدانید که مفهوم ارز  در تمام دنیا به چیزی به نام طلا گره خورده و پشتوانه‌ی پول هر کشور به میزان طلا و یا سرمایه‌های مشابه و هم رده بستگی داره. پس این مسئله، این نوید رو به ما میدهد که اگر روزی قیمت طلا کاهش پیدا کرد، هم زمان با اون ارزش پول هم کاهش پیدا کرده و هر زمان که ارزش طلا بالا رفت، قدرت پول هم بالا رفته.

اما اگر یک برآیند کلی روی نمودار تاریخ طلا داشته باشیم می‌بینیم که همیشه روند تاریخی قیمت طلا صعودی بوده و این نشان میدهد که سرمایه گذاری در طلا هم یک سرمایه گذاری امن می باشد و هم یک پشتوانه‌ی امن در بلند مدت. چون طلا همیشه با اقتصاد جهان همبستگی دارد و یکی از عوامل تعیین کننده در اقتصاد جهان محسوب میشود پس می توان به روی کسب سودطلا حساب ویژه باز کرد.

همه جا اعتبار دارد

یکی دیگر از دلایلی که طلا را تبدیل به یک سرمایه گذاری مناسب میکند و ما می توانیم روی سودطلا حساب باز کنیم ، این هست که همه جای دنیا اعتبار دارد. در واقع طلا یک سرمایه گذاری جهانی محسوب میشود و شما اگر در ایران طلا بخرید و بخواهید در یک کشور دیگر آن را  بفروش برسانید، میتوانید به راحتی این کار را انجام بدهید.

البته یک سری نکاتی هم در این مورد وجود دارد که حالا نمی‌خواهیم وارد ریز ماجرا بشویم. اما این را بدانید که بخشی از طلاهایی که شما به شکل سکه میخرید، یک بخشش مزد بانکی هست که طبیعتا در هر کشور دیگه این مزد بانکی از طلای شما کم میشود و تنها به ارزش گرم طلا، از شما طلا را خریداری می‌کنند.

پیشنهاد ما به شما : چارت فراز طلا

نقد شوندگی بالا

آخرین نکته‌ای که در باب چرایی سرمایه گذاری در طلا و سودطلا باید بدانید این هست که طلا نقد شوندگی بسیار بالایی دارد. این هم یکی از نکاتی هست که مردم به آن کم توجه میکنند و اصلا از این بحث ضریب نقد شوندگی به کلی چیزی نمیدونند.

نقد شوندگی یعنی چی؟ بگذارید یک مثال برایتان بزنم که این مسئله را به خوبی درک کنید. وقتی که شما میروید مسکن می‌خرید، خیلی راحت وارد یک بنگاه میشوید، یک خانه را انتخاب می‌کنید و آن را خریداری میکنید. درست؟

خب حالا وقتی که می‌خواهید این خانه را بفروشید، چه مدت باید صبر کنید که این خانه فروش برود؟ در بهترین حالت ممکن، یک بنگاه معاملاتی برای فروش خانه‌ی شما در این شرایط اقتصادی باید بین یک هفته تا دو هفته زمان بگذارد.

این مسئله یعنی شما باید یکی دو هفته صبر کنید تا سرمایتان را تبدیل به پول کنید. این یعنی نقد شوندگی سرمایه‌ی شما، یعنی میزان مدتی که سرمایه ‌ی شما تبدیل به پول نقد میشود، خیلی بالاست و نقد شوندگی بسیار پایین.

اما طلا اینجوری نیست. شما هر زمان که بخواهید میتوانید برید طلا بخرید و هر زمان که بخواهید میتوانید بروید یک صرافی و با یک اختلاف قیمت بیست سی هزار تومانی از نرخ روز، طلایتان را بفروشید. این یعنی شما نیاز نیست که مدت زمان زیادی را برای تبدیل طلا به پول صرف کنید و نقد شوندگی سرمایه‌ی شما بسیار بالاست.

پس اگر یک جمع بندی داشته باشیم، میتوانیم بگوییم که با توجه به دلایل بالا، سرمایه گذاری در طلا یک روش امن برای کسب سودطلا، مهار تورم و حفظ ارزش پول هست. اما سوال بعدی‌ این هست که باید بهش پاسخ بدهیم این هست که ” چطوری بفهمیم که کی طلا بالا میرود، یا چطوری متوجه بشویم که کی طلا میریزد و طلایمان را بفروشیم.

پیشنهاد ما به شما : سرمایه گذاری طلا با کمترین ریسک

عوامل تاثیر گذار بر قیمت طلا

برای سرمایه گذاری در طلا  و اینکه بفهمیم کی طلا را بخریم و طلا را بفروشیم و اینکه چگونه بتوانیم بهترین بازده را در سودطلا داشته باشیم، باید یک سری از عوامل اصلی در نوسانات قیمت طلا و قیمت گذاری طلا را بدانیم. این عوامل اصلی به ما کمک میکنند که تکنیک‌هایی دستمان بیاد که به ما قدرت سرمایه گذاری در طلا را بدهند و با قدرت بیشتری خرید و فروش انجام بدهیم.

نوسان قیمت دلار

اولین اصلی که در سرمایه گذاری در طلا و نوسانات مربوط به اون باید بدونید اینه که طلا ارتباط بسیار تنگاتنگی با قیمت دلار دارد. خب حالا قضیه از چه قرار است؟ اول از همه به شما بگویم که دلار قوی ترین ارز دنیا و طلا قوی ترین پشتوانه‌ی اقتصادی در تمام جهان است.

اما رابطه این دو یعنی دلار و طلا با همدیگه رابطه‌ی کاملا برعکس هست. یعنی اگر به نمودارهای جهانی طلا و دلار نگاه کنید می‌بینید که همیشه در بحث قدم اول در سرمایه گذاری در بورس  و طلا، نسبت دلار به طلا عکس همدیگه هستند و نماد بازارهای جهانی هم همیشه XAU/USD یعنی طلا به دلار هست.

پس میشود این نتیجه را گرفت که هر زمانی که ارزش دلار در بازارهای جهانی کم بشود، قیمت طلا افزایش پیدا میکند. چرا؟ به این دلیل که وقتی که دلار در بازار جهانی تضعیف بشود، دولت‌ها برای حفظ ارزش دارایی‌ها مجبورن که طلا رو در دارایی‌های خودشون افزایش بدهند.

این به مراتب یک جوی در بازار ایجاد میکند که قیمت طلا را بالا می برد. چون هر میزان که قیمت طلا بالا برود، میتواند از ارزش کاسته شده دلار کم کند و جایگزین خوبی برای آن باشد. از سمت دیگر وقتی دلار در بازارهای جهانی تضعیف بشود، دولت‌ها به سمت این میروند که سرمایه‌ی طلای خودشان را قوی تر کنند ، تا بتوانند از سودطلا استفاده کنند.

خب حالا خیلی‌ از شما دوستان ممکن است به این فکر کنید که چرا در کشور ما همچین اتفاقی نمی‌افتد؟ اینجاست که باید یه تکنیک خفن برایتان بگویم که در سرمایه گذاری در طلا بسیار به کارتان میاد. وقتی که شما می‌بینید که تورم ایجاد شده، وقتی که می‌بینید یک موج جدید گرانی آمده، ناخودآگاه یاد این بیفتید که ارزش پول ملی دارد روز به روز کمتر میشود.

پیشنهاد ما به شما : تاثیر کرونا در اقتصاد ایران

خب این دقیقا میتونه تعمیم داده بشود به همون تضعیف قیمت دلار و در نتیجه میل مردم برای مهار تورم و برنامه دولت برای حفظ ارزش پول میرود به سمت ذخیره کردن طلا. و اینجاست که طلا دوباره قیمت صعودی به خودش میگیرد و جایی هست که شما می توانید روی سودطلا حساب باز کنید.

پس این تکنیک را داشته باشید و بازار را رصد کنید. و یادتان باشد که اگر قرار هست سرمایه گذاری در طلا را انتخاب کنید، شما معلول سیاست‌های اقتصادی و ارزی کشوری هستید که با پول رایج آن نیازهایتان را برطرف می‌کنید.

پس همیشه با چند هفته تاخیر قیمت طلا میتواند تابعی صعودی یا نزولی از ارزش ریال و یا قدرت گرفتن ریال باشد. پس اگر یک مقدار دانش خودتون و قدرت رصد بازار رو در سرمایه گذاری در طلا رعایت کنید، خیلی راحت میتوانید سودهای چند صد میلیونی از بازار طلا بگیرید.

کاهش سودهای بانکی

دومین عاملی که توی سرمایه گذاری طلا میتواند ما را به یک سود خوب و یا حتی یک ضرر بسیار بد برساند، سیاست‌های بانکی یک دولت هست. اگر سری به نمودار طلا بزنید و در کنار اون کاهش و یا افزایش بهره‌های بانکی رو هم در طول تاریخ ده سال گذشته بررسی کنید.  می‌بینید که هر زمان که سود‌های بانکی کم شده، قیمت طلا زیاد شده و هر زمان که سود‌های بانکی زیاد شده، قیمت طلا کم شده. حالا چرا این اتفاق می افتد؟ بگذارید برایتان حسابی این دو تا المان اقتصادی را توضیح بدهم تا که رابطه‌ی این دو تا را با هم متوجه بشوید.

پیشنهاد ما به شما : آموزش سرمایه گذاری

قبل از اینکه دلار و خودرو و مسکن تبدیل بشوند به بخشی از بازارهای سرمایه و مردم روشون سرمایه گذاری کنند، بیشترین اقبال مردم برای سرمایه گذاری همیشه سرمایه گذاری در طلا بوده و استفاده از سودطلا بوده . و الان هم میشه این را گفت که عموم مردم ما اولین انتخابشان برای اینکه پولشان رو چند برابر کنند، سرمایه گذاری در طلا و استفاده از سودطلا هست و بعد از آن دلار و سپس بورس.

خب، حالا سوال اینجاست که چه ارتباطی بین سپرده‌های بانکی و قیمت طلا وجود دارد. جواب خیلی ساده است. وقتی که ما اقتصاد بسته‌ای داشته باشیم و روی دانش سرمایه گذاری هم در مردم کار نکرده باشیم، طبیعتا اکثر مردم راحت ترین راه برای سود گرفتن، یعنی سپرده‌های بانکی را انتخاب میکنند.

خب حالا وقتی که سپرده‌های بانکی، سود یا همون بهره بانکیشان را کم میکنند، عوام مردم اولین گزینشان برای سرمایه گذاری کجا میشود؟ طبیعتا سرمایه گذاری در طلا. به این دلیل که وقتی میبینند سود بانکی دیگر برایشانن به صرفه نیست، بر اساس یک روش کاملا عامیانه تصمیم می‌گیرند که به سراغ سرمایه گذاری در طلا و سودطلا بروند، چون معتقد هستند که سودش بیشتر از سود بانکی هست.

پس تکنیک دومی که برایتان گفتم میتواند خیلی از سودهای شما را تضمین کند و به نوعی تایم خرید و فروش طلا روبه شما بگوید. پس قاعده از این قرار است که اگر سرمایه گذاری در طلا را انتخاب کردید، حتما به این نکته توجه کنید که هر زمان که سود و بهره بانکی کم شد، میتوانید خرید طلا داشته باشید.

حتی نکته جالب این هست که تو همین گرونی اخیر طلا، موج صعودی، زمانی شروع میشود که تنها خبر یا شایعه‌ی کاهش بهره بانکی میاد و ناگهان می‌بینیم که بازار طلا پر میشود از کسایی که برای خرید طلا آمدند. اینجا همان جایی هست که ما باید خیلی هوشیار باشیم.

پیشنهاد ما به شما : آموزش بورس و سهام 

تورم

سومین تکنیک برای خرید و فروش و درک نوسانات در سرمایه گذاری در طلا، اینه که ما شاخص اقتصادی کشور و نرخ تورم رو بررسی کنم. این اطلاعات رو میتونیم از همه‌ی سایت‌های اقتصادی و پایگاه‌های تحلیلی بگیریم و نیازی نیست که بخوایم زیاد روش مانور بدیم.

چون به سادگی هر چه تمام تر میشود این قضیه را فهمید که در کشوری که ما تورم داریم و اقتصاد دچار رکود شده است، طبیعتا ارزش سرمایه گذاری‌ها همیشه مسیر صعودی به خودش میگیرد. این مسئله توی اقتصاد ما هم کاملا واضح است.

وقتی ماشین بیست میلیونی میشه هفتاد میلیون، وقتی خانه از متری سه تومان میشود ده تومان، وقتی غذا و خوراک مردم هر روز گرون تر میشود، طبیعتا ما باید این انتظار را داشته باشیم که برای پر کردن شکاف ارزش پول، مردم به سمت سرمایه گذاری در طلا یا بورس بروند.

پس رشد تورم در هر بازه‌ای، میتونه باعث افزایش قیمت طلا بشود و برای همین هم هست که ما تو کشورمان همیشه روند صعودی طلا داشتیم و الان هم هر کسی که می‌خواهد سرمایه گذاری در طلا و استفاده از سودطلا را شروع کند، اگر به مدت سه سال طلای خودشان را نگه دارند، یقینا پولشان  و سرمایشان از طریق سودطلا دو تا سه برابر میشود.

پیشنهاد ما به شما : مدیریت سرمایه در بورس

هیجانات بازار

یکی دیگر از مواردی که میتواند به شدت بر روی قیمت طلا تاثیر بگذارد و قیمت آن را بالا پایین کند و به روند کسب سودطلا تاثیرگذار باشد، هیجانات بازار هست. اگر سری به قیمت طلا و بازار سرمایه گذاری در طلا توی سالهای اخیر بزنید، می‌بینید که رشد طلا همیشه دو حالت داشته باشد.

یک رشد ارزشی طلا بوده که طبیعتا در بلند مدت طلا همیشه نمودار صعودی کشور ما و حتی در جهان داشته و دومین مسئله، رشد هیجانی بازار بوده که همه شاهدش بودیم. اگر بخواهیم یک تحلیل درست داشته باشیم، باید بگوییم که دلیل عمده‌ی رشد سرمایه گذاری در طلا آن هم در ایران همیشه هیجانات بازار بوده و این هیجانات بازار بوده که در بازه‌ای کوتاه قیمت را به شدت بالا برده.

و البته در سمت مقابل در بازه‌ای کوتاه تر، قیمت سقوط بسیاری رو هم تجربه کرده. اما اکثر کسانی که بازار را رصد میکنند، برای خرید طلا و سرمایه گذاری در طلا، هیجانات بازار را همیشه لحاظ میکنن و به قولی موج  هیجان را شناسایی میکنند و روی این موج سودهای چند صد در صدی میکنند.

پیشنهاد ما به شما : معایب سرمایه گذاری در طلا 

کی طلا بخریم؟ کی طلا بفروشیم؟

برای خرید و فروش طلا توی بازار سرمایه گذاری در طلا و استفاده از سودطلا، ما چند تا راه داریم. و برای شناخت زمان خرید و فروش طلا هم بسته به راهی که برای سرمایه گذاری در طلا انتخاب می‌کنیم، راه‌های متنوعی داریم. مثلا یکی هست که در بورس طلا میخرد و طبیعتا نمودار‌ها بهش میگویند که طلا چه روندی را طی میکند و چگونه می توانند از سود طلا استفاده کنند.

یکی هست در بازار جهانی کار طلا انجام میدهد و بر اساس اخباری که از جای جای دنیا مخابره میشود و یا با استفاده از چارت‌های بازار جهانی، شروع به خرید و فروش طلا میکنند و خب عده‌ای هم هستند که هنوز به روش مرسوم و صد البته سنتی، در بازار طلا معامله میکنند و بقولی معامله فیزیکی طلا دارند.

برای هر کدام از این افراد شیوه‌ی خرید و فروش طلا و اصولا نوع ورود و خروج به سرمایه گذاری طلا  و نحوه استفاده از سودطلا خیلی فرق میکند و هر کدام از المان‌های متفاوتی استفاده میکنند. اما اگر بخواهیم به یک اجماعی برسیم باید بگوییم که تکنیک‌هایی که ما در بالا به شما  گفتیم و در مورد نوسانات قیمت و دلایلش صحبت کردیم، میتواند اصلی ترین عوامل برای خرید و یا فروش طلا باشد.

اما به طور مختصر راه‌های دیگری را هم به شما معرفی میکنیم و این را هم به شما بگویم که آخر این مقاله من استراتژی‌ای را به شما معرفی میکنم که تیم ماهان تیموری برای سرمایه گذاری در طلا استفاده میکند و در ایران نظیر ندارد.

پیشنهاد ما به شما : آموزش بازار جهانی

معامله طلا در بورس ایران

نیاز به گفتن نیست که یکی از بازارهای موازی و درجه یک سرمایه گذاری در ایران در کنار طلا، بازار بورس هست. از حدود یک دهه پیش، این نیاز در بازار ایران ایجاد شد که یک سری صندوق‌های دولتی، اقدام به خرید و فروش طلا از طریق بازار بورس داشته باشند.

اما این طرح چند سالی به صورت کج دار و مریز، مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت در اواسط دهه 90، دولت تصمیم گرفت که از طریق چند صندوق رسمی به خرید وفروش طلا بپردازد ما هم اکنون چندین صندوق رسمی سرمایه گذاری طلا در بورس ایران داریم که این صندوق‌ها به صورت زنده و آنلاین در بورس ایران معامله میشوند.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در بورس میخواهید سرمایه گذاری در طلا داشته باشید و از سودطلا استفاده کنید و دنبال نقاط خرید و فروش هستید، بهترین راه برای شما استفاده از تحلیل تکنیکال هست. اگر شما تحلیل تکنیکال بلد باشید، میتوانید به راحتی با توجه به الگوهایی که نمودارها ایجاد میکنند، نقاط ورود و خروج برای سرمایه گذاری در طلا را تشخیص بدهند

برای یادگیری و آموزش تحلیل تکنیکال بورس هم میتوانید به مقاله‌های آموزشی سایت رجوع کنید و الگوهای اولیه و مقدماتی را یاد بگیرید و اگر میل داشتید که به طور حرفه‌ای تر توی بورس سرمایه گذاری در طلا انجام بدید و دقیقا بدانید که بهترین زمان برای استفاده از سود طلا چه زمانی می باشد، کافی هست یک سر به دوره هوش بورسی بزنید و آنجا تمام زیر و بم معاملات را یاد بگیرید.

بازار فارکس

همان طوری که در بخش نوسانات قیمت طلا به شما گفتم، یکی از راه‌های سرمایه گذاری در طلا  و بهره مندی از سودطلا در تمام دنیا، این هست که ما در بازار فارکس طلا خریداری کنیم. بازار فارکس، یک بازار به شدت تخصصی هست و هر کسی نمیتواند راحت به این بازار ورود کند.

اما در بازار فارکس یک مزیت وجود دارد و اون این هست که بازار دو طرفه است و اگر شما تحلیل بنیادی و تکنیکال را با هم بلد باشید، میتوانید از منفی‌های طلا هم سود کنید چرا؟ به این دلیل که در بازار فارکس، همیشه نسبت دو ارز یا یک فلز و یک ارز با همدیگه معامله میشه.

نماد طلا در بازار فارکس XAU/USD هست. اگر بخواهم یک مثال معاملاتی از این بازار برایتان بزنم، باید بگویم که وقتی که شما سرمایه گذاری در طلا رو توی بازار فارکس انتخاب می‌کنید، دو انتخاب دارید. یک اینکه معتقد به روند صعودی طلا باشید، که آن وقت گزینه‌ی خرید را میزنید و طلا رو میخرید و دلار رو میفروشید. و اگر معتقد به ریزش طلا باشید، ان وقت است که طلا رو میفروشید و دلار میخرید و به این روش میتوانید از یک بازار دو طرفه سود بگیرید.

اما به این دلیل که بازار فارکس برای سرمایه گذاری در طلا، یکی از پر خطر ترین بازارها برای کسانی هست که اطلاعات حرفه‌ای در مورد بازار بورس  فارکس ندارن، به همین دلیل من پیشنهاد می‌کنم که به هیچ وجه توی این بازار ورود نکنید مگر اینکه به شدت در بورس حرفه‌ای باشید.

پیشنهاد ما به شما : صندوق سرمایه گذاری

خرید فیزیکی طلا

اما میرویم سر وقت آخرین گزینه‌ی موجود و البته رایج ترین حالت موجود در سرمایه گذاری طلا که مربوط میشود به خرید فیزیکی طلا. خرید فیزیکی طلا، یکی از کارهایی هست که سالهاست دارد در ایران انجام میشود . و مردم می توانند با استفاده از این روش از سودطلا استفاده کنند اما  تکنیک‌های خاص خودش را در خرید و فروش دارد.

برای تکنیک‌های خرید و فروش طلا در بازار فیزیکی، شما میتوانید خیلی راحت از روش‌های بالا که نوسانات قیمت رو برایتان گفتم، استفاده کنید. در واقع هر چیزی که در ایران روی سرمایه گذاری در طلا تاثیر میگذارد، توی نکات بالا بهتون گفتم و میتوانید ازش استفاده کنید.

اما اگر بخواهم یک تکنیک خفن به شما بگویم، باید بگویم که بهترین راه این هست  که شما طلا را در لحظه‌ای که هیجان بازار منفی هست خریداری کنید و دید بلند مدتی داشته باشید. یعنی چی؟ وقتی که هیجان بازار منفی میشه، یکهو میبینید که قیمت طلا تو یه روز ده درصد افت میکند. یا یک باره از گرمی یک تومان میاد رو هفتصد تومان.  و سی درصد افت رو تجربه میکند.

اینجا جایی هست که شما باید بر خلاف همه، بروید سراغ خرید طلا و سرمایه گذاری در طلا رو شروع کنید. البته این نکته را فراموش نکنید که پس از هر موج نزولی ما حتما یه موج صعودی داریم و اگر شما دید بلند مدتی توی خرید طلا داشته باشید، خیلی راحت میتونید از طلا یه سود درست حسابی بگیرید و از سودطلا استفاده کنید.

پیشنهاد ما به شما : سهام عدالت چیست؟

و اما استراتژی تیم ماهان تیموری

بگذارید قبل از اینکه برم سراغ استراتژی تیم ماهان تیموری و این راز کسب سودطلا را به شما بگوییم، چند تا نکته‌ی خفن بگم که حسابی دستتون بیاد که وقتی از استراتژی راه های کسب سودطلا صحبت می‌کنیم، دقیقا منظورمان چیست؟ و ما چطوری میتوانیم با یک استراتژی درست و حسابی در سرمایه گذاری در طلا  و سودطلا از همه بیشتر استفاده کنیم.

  • اگر سری به تاریخ قیمت طلا بزنید متوجه میشید که طلا همیشه از اواخر پاییز قیمت نزولی به خودش میگیرد و در زمستان در کف قیمت قرار میگیره و تو یه بازه‌ی مشخصی تا اردیبهشت ماه نوسان میکند و توی اواخر بهار شروع به رشد میکند.
  • ما به طور قطع در هر سال، یک روند رو به رشد در قیمت طلا داریم. حتی اگر ما در سقف قیمت هم امسال طلا بخریم، یقینا طلا را میتونیم گرون تر در سال آینده بفروشیم. پس هر خریدی در امسال، میتواند سال دیگر در بحث سرمایه گذاری در طلا به ما سود بدهد.
  • هیجانات بازار همیشه به دو قسمت تقسیم میشوند. یک قسمت صعود شارپی، یک قسمت نزول شارپی. اما سود اصلی همیشه در این بین اتفاق می‌افتد. جایی که بازار همیشه یک سود مقطعی را تجربه میکند، یک پولبک میزند به خط روند خودش و دوباره رشد اصلی خودش را شروع میکند.
  • خریداری در سرمایه گذاری در طلا  و کسب سودطلا موفق هست که همیشه در نوسانات منفی، طلا بخرد و در نوسانات مثبت، جایی که همه صحبت از رشد طلا میکنند، طلایش را بفروشد. چون همیشه می گویند شایعه را بخر و خبر رو بفروش.
  • در سرمایه گذاری در طلا و کسب سودطلا ما به هیچ وجه چیزی به نام ضرر نداریم. اگر ما در سقف قیمتی هم طلا خریداری کرده باشیم، میتونیم این اطمینان رو داشته باشیم که یک کف قیمتی رو هم در بازه‌ی سالیانه ببینیم و اینجا درست جایی هست که ما باید میانگین خرید طلای خودمان را کم کنیم. یعنی قیمت بیشتر ولی مقدار بیشتر.

پیشنهاد ما به شما : آموزش سرمایه گذاری در بیت کوین

خب این چند تا نکته به نظرتون چطوره؟ فکر می‌کنید اگر این چند تا نکته رو توی چند سال اخیر پیاده می‌کردید، چند درصد سود از طلا می‌گرفتید؟ و چگونه می توانستید از سودطلا استفاده کنید؟ این‌ها تازه مقدماتی ترین نکته‌هایی هستش که توی استراتژی سرمایه گذاری در طلا در تیم ماهان تیموری یاد میگیرید.

اما اگر می‌خواهید در طلا، تبدیل به یکی از میلیاردر‌ها بشوید و راه و رسم بازار طلا و سرمایه گذاری در طلا و کسب سودطلا  را یاد بگیرید، تیم ماهان تیموری یک دوره انحصاری برایتان آماده کرده که به طور کامل از شما یک بازاری میسازد و به شما یاد میدهد که چطوری با طلا بازی کنید و ازش پول در بیارید.

دوره سرمایه گذاری در طلا جاییه که شما میتونید خودتان را از سطح صفر به سطح صد برسانید. در واقع ما  هوش طلا را در شما تقویت می‌کنیم. اما این را هم بدانید که شرکت در این دوره به هیچ وجه نیاز به دانش خاصی و یا مهارت خاصی در بازار ندارد.

اگر حتی تا به حال یک بار هم یک سکه را از نزدیک ندیدی. اگر تا به حال یکبار هم نرفتی توی یه صرافی، مطمئن باش که با این دوره از یک صراف هم اطلاعاتت بیشتر میشود. پس این دوره قراره صفر تا صد مسیر را به شما با زبانی ساده یاد بدهد.

اما ویژگی اصلی این دوره این هست که خود استاد ماهان تیموری، استراتژی خودش را در حوزه‌ی سرمایه گذاری در طلا و کسب سودطلا به شما میگوید. رازی که میتواند شما را در مدت زمان کوتاهی تبدیل به یک میلیونر در بازار سرمایه گذاری در طلا  و نحوه استفاده از سودطلا کند.

یعنی شما میتونید با شرکت در دوره هوش طلا، سرمایه گذاری را یاد بگیرید و از سمت دیگر از تجربه استاد ماهان تیموری استفاده کنید و راه صد ساله را حداقل در یکسال  بروید و صد گام جلوتر از همه‌ی کسانی باشید که به روش سنتی و بدون استراتژی توی بازار طلا معامله میکنند. تصمیم تان را بگیرید، باقیش را بسپارید به استاد ماهان تیموری. مطمئن باشید از روش هایی برای شما برای کسب سودطلا و نحوه استفاده از سودطلا پرده برداری می شود،که برای اولین بار درایران این اطلاعات در اختیار عموم قرار می گیرد.

سوالات متداول :

نوسان قیمت دلار- کاهش سودهای بانکی- تورم – هیجانات بازار-

برای خرید و فروش طلا توی بازار سرمایه گذاری در طلا، ما چند تا راه داریم. و برای شناخت زمان خرید و فروش طلا هم بسته به راهی که برای سرمایه گذاری در طلا انتخاب می‌کنیم، راه‌های متنوعی داریم. مثلا یکی هستش که توی بورس طلا میخره و طبیعتا نمودار‌ها بهش میگن که طلا چه روندی طی میکنه.

یکی هست در بازار جهانی کار طلا انجام میده و بر اساس اخباری که از جای جای دنیا مخابره میشه و یا با استفاده از چارت‌های بازار جهانی، شروع به خرید و فروش طلا میکنه و خب عده‌ای هم هستند که هنوز به روش مرسوم و صد البته سنتی، توی بازار طلا معامله میکنن و بقولی معامله فیزیکی طلا دارن.

اما در بازار فارکس یه مزیت وجود داره و اون اینه که بازار دو طرفه است و اگر شما تحلیل بنیادی و تکنیکال رو با هم بلد باشید، میتونید از منفی‌های طلا هم سود کنید چرا؟ به این دلیل که در بازار فارکس، همیشه نسبت دو ارز یا یک فلز و یک ارز با همدیگه معامله میشه.

بهترین راه اینه که شما طلا رو در لحظه‌ای که هیجان بازار منفی هست خریداری کنید و دید بلند مدتی داشته باشید. یعنی چی؟ وقتی که هیجان بازار منفی میشه، یکهو میبینید که قیمت طلا تو یه روز ده درصد افت میکنه. یا یهو از گرمی یک تومن میاد رو هفتصد تومن.  و سی درصد افت رو تجربه میکنه.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز