فهرست مطالب این مقاله

چگونه از سرمایه گذاری در طلا سود کنیم؟

چگونه از سرمایه گذاری در طلا سود کنیم؟

سلام ماهانی عزیز. قیمت طلا باز هم صعودی شده و خیلیا دوس دارن از این بازار سود بگیرن. اما نمیدونن چطوری؟ اگر تو هم از اون دسته افرادی که میخوای سرمایه گذاری در طلا داشته باشی اما نمیدونی چجوری سود کنی؟ این آموزش رو دنبال کن.

سرمایه گذاری در بورس طلا

یکی از بازارهای همیشه فعال و پر سود در تمام دنیا بازار طلاست. تو ایران هم بازار طلا همیشه مورد توجه بوده اما تو این چند سال اخیر که یه مقدار نوسانات بیشتر بوده و سود چشمگیری داشته، افراد بیشتری وارد این بازار شدن و این باعث شده که بازار سرمایه گذاری در طلا، تبدیل به یکی از سه بازار اول در ایران برای سرمایه گذاری بشه.

مطلب پیشنهادی : سرمایه گذاری در طلا

نکته‌ای که این وسط خیلی کم بهش توجه میشه اینه که اکثر افرادی که سرمایه گذاری در طلا رو برای زیاد کردن پولشون و مهار تورم انتخاب کردن، کسانی هستند که هیچ تجربه‌ای از خرید طلا نداشتن و تنها چیزی که از بازار طلا میدونستن اینه که باید برن به یک صرافی و مثلا یک سکه بخرن.

یعنی اگر یه آماری از مردمی که رفتن روی طلا سرمایه گذاری کنن داشته باشیم، می‌بینیم که اکثر این افراد دقیقا نمیدونن که خرید طلا چند مدل داره و هر کدوم برای خودش یک ساز و کاری داره و اکثرا فقط ترجیحشون بر این بوده که یه ربع سکه یا تمام سکه بگیرن.

خب این ایجاب میکنه که سطح دانش مردم بالاتر بره تا از یه طرف ما یه بازار فعال تری داشته باشیم. و از یه طرف سود بیشتری نصیب مردم بشه. و این چیزی که من میگم بهتون لازمه‌اش اینه که هم آگاهی مردم از سرمایه گذاری در طلا بیشتر بشه و هم اینکه وقتی آگاهی بالاتر بره، فعالیت مردم هم هدفمند تر میشه طبیعتا بازار تعادل بهتری پیدا میکنه و سود بهتری نصیب سرمایه گذارها میشه.

اما از همه‌ی این‌ها که بگذریم، میمونه یه سوال مهم و اونم اینه که ما چطوری میتونیم از بازار طلا سود بگیریم و اصولا چه جوری باید بفهمیم که کی بخریم و کی بفروشیم؟ برای این مسئله یه سری نکات پایه‌ای باید بدونید و یه سری تکنیک که کارتون رو به شدت راه میندازه.  البته من آخر این آموزش یه راهکاری رو هم بهتون یاد میدم که میتونید بیشتر از همه‌ی مردم، سودهای چندین برابری از طلا بگیرید.

چرا طلا می‌خریم؟

اولین چیزی که هر کسی برای سود گرفتن در بازار باید بدونه اینه که ما چرا وارد یک سرمایه گذاری میشیم. در واقع وقتی ما به این چرایی پاسخ میدیم، ماهیت بازار رو بدست میاریم و وقتی ماهیت بازار دستمون باشه، سود گرفتن از بازار هم به مراتب آسون تره.

برای خرید طلا ما چند تا دلیل اصلی داریم:

ارزشی بیشتر از پول ملی دارد

هر چند که باید بگم متاسفانه، اما این چیزیه که دیگه هممون باهاش روبرو هستیم و میدونیم که ارزش خرید طلا یا هر سرمایه گذاری دیگه حتی خودرو، بیشتر از ارزش پول ملی کشور ماست و اگر ما طلا داشته باشیم به نوعی قوانین مدیریت ریسک در سرمایه و دارایی هامون رو رعایت کردیم و به وسیله‌ی سرمایه گذاری در طلا، حداقل امر اینه که تونستیم از کم شدن ارز پول خودمون در برابر بازار محافظت کنیم.

تو این دهه اخیر، این مسئله به خوبی مشاهده شده که طلا و بورس نسبت به بازارهای موازی، همیشه سود دهی بیشتری داشتن و تونستن نرخ ارزش دارایی رو به قدر بیشتری با رشد مواجه کنن و این باعث شده که ما بتونیم با هر میزان سرمایه گذاری در طلا، حداقل امر از ریسک کاهش ارزش پول ملی جلوگیری کنیم.

پشتوانه‌ای امن

اگر تنها ذره‌ای از اقتصاد سر رشته داشته باشید، این رو میدونید که مفهوم ارز  در تمام دنیا به چیزی به نام طلا گره خورده و پشتوانه‌ی پول هر کشور به میزان طلا و یا سرمایه‌های مشابه و هم رده بستگی داره. پس این مسئله، این نوید رو به ما میده که اگر روزی قیمت طلا کاهش پیدا کرد، هم زمان با اون ارزش پول هم کاهش پیدا کرده و هر زمان که ارزش طلا بالا رفت، قدرت پول هم بالا رفته.

اما اگر یه برآیند کلی روی نمودار تاریخ طلا داشته باشیم می‌بینیم که همیشه روند تاریخی قیمت طلا صعودی بوده و این نشون میده که سرمایه گذاری در طلا هم یک سرمایه گذاری امنه و هم یک پشتوانه‌ی امن در بلند مدت. چون طلا همیشه با اقتصاد جهان همبستگی داره و یکی از عوامل تعیین کننده در اقتصاد جهان محسوب میشه.

همه جا اعتبار دارد

یکی دیگه از دلایلی که طلا رو تبدیل به یک سرمایه گذاری مناسب میکنه، اینه که همه جای دنیا اعتبار داره. در واقع طلا یک سرمایه گذاری جهانی محسوب میشه و شما اگر در ایران طلا بخرید و بخواید در یک کشور دیگه اونو بفروش برسونید، میتونید به راحتی این کارو انجام بدید.

البته یک سری نکاتی هم در این مورد وجود داره که حالا نمی‌خوایم وارد ریز ماجرا بشیم. اما این رو بدونید که بخشی از طلاهایی که شما به شکل سکه میخرید، یک بخشش مزد بانکیه که طبیعتا در هر کشور دیگه این مزد بانکی از طلای شما کم میشه و تنها به ارزش گرم طلا، از شما طلا رو خریداری می‌کنند.

نقد شوندگی بالا

آخرین نکته‌ای که در باب چرایی سرمایه گذاری در طلا باید بدونید اینه که طلا نقد شوندگی بسیار بالایی داره. این هم یکی از نکاتی هستش که مردم بهش کم توجه میکنن و اصلا از این بحث ضریب نقد شوندگی به کلی چیزی نمیدونن.

نقد شوندگی یعنی چی؟ بگذارید یه مثال براتون بزنم که این مسئله رو به خوبی درک کنید. وقتی که شما میرید مسکن می‌خرید، خیلی راحت وارد یه بنگاه میشید، یه خونه رو انتخاب می‌کنید و اون رو خریداری میکنید. درست؟

خب حالا وقتی که می‌خواید این خونه رو بفروشید، چه مدت باید صبر کنید که این خونه فروش بره؟ در بهترین حالت ممکن، یک بنگاه معاملاتی برای فروش خونه‌ی شما تو این شرایط اقتصادی باید بین یک هفته تا دو هفته زمان بگذاره.

این مسئله یعنی شما باید یکی دو هفته صبر کنید تا سرمایتون رو تبدیل به پول کنید. این یعنی نقد شوندگی سرمایه‌ی شما، یعنی میزان مدتی که سرمایه ‌ی شما تبدیل به پول نقد میشه، خیلی بالاست و نقد شوندگی بسیار پایین.

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش:
سرمایه گذاری در طلا بهتر است یا خودرو

اما طلا اینجوری نیست. شما هر زمان که بخواید میتونید برید طلا بخرید و هر زمان که بخواید میتونید برید یه صرافی و با یه اختلاف قیمت بیست سی هزار تومانی از نرخ روز، طلاتون رو بفروشید. این یعنی شما نیاز نیست که مدت زمان زیادی رو برای تبدیل طلا به پول صرف کنید و نقد شوندگی سرمایه‌ی شما بسیار بالاست.

پس اگر یه جمع بندی داشته باشیم، میتونیم بگیم که با توجه به دلایل بالا، سرمایه گذاری در طلا یک روش امن برای کسب سود، مهار تورم و حفظ ارزش پول هستش. اما سوال بعدی‌ای که باید بهش پاسخ بدیم اینه که ” چطوری بفهمیم که کی طلا بالا میره، یا چطوری متوجه بشیم که کی طلا میریزه و طلامون رو بفروشیم.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت طلا

برای سرمایه گذاری در طلا و اینکه بفهمیم کی طلا رو بخریم و طلا رو بفروشیم، باید یه سری از عوامل اصلی در نوسانات قیمت طلا و قیمت گذاری طلا رو بدونیم. این عوامل اصلی به ما کمک میکنن که تکنیک‌هایی دستمون بیاد که به ما قدرت سرمایه گذاری در طلا رو بدن و با قدرت بیشتری خرید و فروش انجام بدیم.

نوسان قیمت دلار

اولین اصلی که در سرمایه گذاری در طلا و نوسانات مربوط به اون باید بدونید اینه که طلا ارتباط بسیار تنگاتنگی با قیمت دلار داره. خب حالا قضیه از چه قراره؟ اول از همه به شما بگم که دلار قوی ترین ارز دنیا و طلا قوی ترین پشتوانه‌ی اقتصادی در تمام جهان است.

اما رابطه این دو یعنی دلار و طلا با همدیگه رابطه‌ی کاملا برعکس هستش. یعنی اگر به نمودارهای جهانی طلا و دلار نگاه کنید می‌بینید که همیشه در بحث سرمایه گذاری در بورس طلا، نسبت دلار به طلا عکس همدیگه هستند و نماد بازارهای جهانی هم همیشه XAU/USD یعنی طلا به دلار هستش.

پس میشه این نتیجه رو گرفت که هر زمانی که ارزش دلار در بازارهای جهانی کم بشه، قیمت طلا افزایش پیدا میکنه. چرا؟ به این دلیل که وقتی که دلار در بازار جهانی تضعیف بشه، دولت‌ها برای حفظ ارزش دارایی‌ها مجبورن که طلا رو در دارایی‌های خودشون افزایش بدن.

این به مراتب یه جوی در بازار ایجاد میکنه که قیمت طلا رو میبره بالا. چون هر میزان که قیمت طلا بالا بره، میتونه از ارزش کاسته شده دلار کم کنه و جایگزین خوبی براش باشه. از سمت دیگه وقتی دلار در بازارهای جهانی تضعیف بشه، دولت‌ها به سمت این میرن که سرمایه‌ی طلای خودشون رو قوی تر کنن و این باز هم یه سیر صعودی توی طلا ایجاد میکنه.

خب حالا خیلی‌ها ممکنه به این فکر کنید که چرا تو کشور ما همچین اتفاقی نمی‌افته؟ اینجاست که باید یه تکنیک خفن براتون بگم که توی سرمایه گذاری در طلا بسیار به کارتون میاد. وقتی که شما می‌بینید که تورم ایجاد شده، وقتی که می‌بینید یه موج جدید گرونی اومده، ناخودآگاه یاد این بیفتید که ارزش پول ملی داره روز به روز کمتر میشه.

خب این دقیقا میتونه تعمیم داده بشه به همون تضعیف قیمت دلار و در نتیجه میل مردم برای مهار تورم و برنامه دولت برای حفظ ارزش پول میره به سمت ذخیره کردن طلا. و اینجاست که طلا دوباره قیمت صعودی به خودش میگیره.

پس این تکنیک رو داشته باشید و بازار رو رصد کنید. و یادتون باشه که اگر قراره سرمایه گذاری در طلا رو انتخاب کنید، شما معلول سیاست‌های اقتصادی و ارزی کشوری هستید که با پول رایج اون نیازهاتون رو برطرف می‌کنید.

پس همیشه با چند هفته تاخیر قیمت طلا میتونه تابعی صعودی یا نزولی از ارزش ریال و یا قدرت گرفتن ریال باشه. پس اگر یه مقدار دانش خودتون و قدرت رصد بازار رو در سرمایه گذاری در طلا رعایت کنید، خیلی راحت میتونید سودهای چند صد میلیونی از بازار طلا بگیرید.

کاهش سودهای بانکی

دومین عاملی که توی سرمایه گذاری طلا میتونه ما رو به یک سود خوب و یا حتی یک ضرر بسیار بد برسونه، سیاست‌های بانکی یک دولت هستش. اگر سری به نمودار طلا بزنید و در کنار اون کاهش و یا افزایش بهره‌های بانکی رو هم در طول تاریخ ده سال گذشته بررسی کنید.  می‌بینید که هر زمان که سود‌های بانکی کم شده، قیمت طلا زیاد شده و هر زمان که سود‌های بانکی زیاد شده، قیمت طلا کم شده. حالا چرا این اتفاق میافته؟ بگذارید براتون حسابی این دو تا المان اقتصادی رو توضیح بدم تا که رابطه‌ی این دو تا رو با هم متوجه بشید.

قبل از اینکه دلار و خودرو و مسکن تبدیل بشن به بخشی از بازارهای سرمایه و مردم روشون سرمایه گذاری کنن، بیشترین اقبال مردم برای سرمایه گذاری همیشه سرمایه گذاری در طلا بوده. و الان هم میشه اینو گفت که عموم مردم ما اولین انتخابشون برای اینکه پولشون رو چند برابر کنن، سرمایه گذاری در طلا هستش و بعد بورس.

خب، حالا سوال اینجاست که چه ارتباطی بین سپرده‌های بانکی و قیمت طلا وجود داره. جواب خیلی ساده است. وقتی که ما اقتصاد بسته‌ای داشته باشیم و روی دانش سرمایه گذاری هم در مردم کار نکرده باشیم، طبیعتا اکثر مردم راحت ترین راه برای سود گرفتن، یعنی سپرده‌های بانکی رو انتخاب میکنن.

خب حالا وقتی که سپرده‌های بانکی، سود یا همون بهره بانکیشون رو کم میکنن، عوام مردم اولین گزینشون برای سرمایه گذاری کجا میشه؟ طبیعتا سرمایه گذاری در طلا. به این دلیل که وقتی میبینن سود بانکی دیگه براشون به صرفه نیست، بر اساس یه روش کاملا عامیانه ( Popular) تصمیم می‌گیرن که به سراغ سرمایه گذاری در طلا برن، چون معتقدن که سودش بیشتر از سود بانکیه.

پس تکنیک دومی که براتون گفتم میتونه خیلی از سودهای شما رو تضمین کنه و به نوعی تایم خرید و فروش طلا روبه شما بگه. پس قاعده از این قراره که اگر سرمایه گذاری در طلا رو انتخاب کردین، حتما به این نکته توجه کنین که هر زمان که سود و بهره بانکی کم شد، میتونید خرید طلا داشته باشید.

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش:
آموزش تحلیل بنیادی بورس

حتی نکته جالب اینه که تو همین گرونی اخیر طلا، موج صعودی، زمانی شروع میشه که تنها خبر یا شایعه‌ی کاهش بهره بانکی میاد و ناگهان می‌بینیم که بازار طلا پر میشه از کسایی که برای خرید طلا اومدن. اینجا همون جاییه که ما باید خیلی هوشیار باشیم.

تورم

سومین تکنیک برای خرید و فروش و درک نوسانات در سرمایه گذاری در طلا، اینه که ما شاخص اقتصادی کشور و نرخ تورم رو بررسی کنم. این اطلاعات رو میتونیم از همه‌ی سایت‌های اقتصادی و پایگاه‌های تحلیلی بگیریم و نیازی نیست که بخوایم زیاد روش مانور بدیم.

چون به سادگی هر چه تمام تر میشه این قضیه رو فهمید که در کشوری که ما تورم داریم و اقتصاد دچار رکود شده، طبیعتا ارزش سرمایه گذاری‌ها همیشه مسیر صعودی به خودش میگیره. این مسئله توی اقتصاد ما هم کاملا واضحه.

وقتی ماشین بیست میلیونی میشه هفتاد میلیون، وقتی خونه از متری سه تومن میشه ده تومن، وقتی غذا و خوراک مردم هر روز گرون تر میشه، طبیعتا ما باید این انتظار رو داشته باشیم که برای پر کردن شکاف ارزش پول، مردم به سمت سرمایه گذاری در طلا یا بورس برن.

پس رشد تورم در هر بازه‌ای، میتونه باعث افزایش قیمت طلا بشه و برای همین هم هست که ما تو کشورمون همیشه روند صعودی طلا داشتیم و الان هم هر کسی که می‌خواد سرمایه گذاری در طلا رو شروع کنه، اگر به مدت سه سال طلای خودشو نگه داره، یقینا پولش و سرمایش دو تا سه برابر میشه.

هیجانات بازار

یکی دیگه از مواردی که میتونه به شدت روی قیمت طلا تاثیر بگذاره و قیمت اون رو بالا پایین کنه، هیجانات بازار هستش. اگر سری به قیمت طلا و بازار سرمایه گذاری در طلا توی سالهای اخیر بزنید، می‌بینید که رشد طلا همیشه دو حالت داشته.

یک رشد ارزشی طلا بوده که طبیعتا در بلند مدت طلا همیشه نمودار صعودی کشور ما و حتی در جهان داشته و دومین مسئله، رشد هیجانی بازار بوده که همه شاهدش بودیم. اگر بخوایم یه تحلیل درست داشته باشیم، باید بگیم که دلیل عمده‌ی رشد سرمایه گذاری در طلا اونم در ایران همیشه هیجانات بازار بوده و این هیجانات بازار بوده که در بازه‌ای کوتاه قیمت رو به شدت بالا برده.

و البته در سمت مقابل در بازه‌ای کوتاه تر، قیمت سقوط بسیاری رو هم تجربه کرده. اما اکثر کسانی که بازار رو رصد میکنن، برای خرید طلا و سرمایه گذاری در طلا، هیجانات بازار رو همیشه لحاظ میکنن و به قولی موج  هیجان رو شناسایی میکنن و روی این موج سودهای چند صد در صدی میکنن.

کی طلا بخریم؟ کی طلا بفروشیم؟

برای خرید و فروش طلا توی بازار سرمایه گذاری در طلا، ما چند تا راه داریم. و برای شناخت زمان خرید و فروش طلا هم بسته به راهی که برای سرمایه گذاری در طلا انتخاب می‌کنیم، راه‌های متنوعی داریم. مثلا یکی هستش که توی بورس طلا میخره و طبیعتا نمودار‌ها بهش میگن که طلا چه روندی طی میکنه.

یکی هست در بازار جهانی کار طلا انجام میده و بر اساس اخباری که از جای جای دنیا مخابره میشه و یا با استفاده از چارت‌های بازار جهانی، شروع به خرید و فروش طلا میکنه و خب عده‌ای هم هستند که هنوز به روش مرسوم و صد البته سنتی، توی بازار طلا معامله میکنن و بقولی معامله فیزیکی طلا دارن.

برای هر کدوم از این افراد شیوه‌ی خرید و فروش طلا و اصولا نوع ورود و خروج به سرمایه گذاری طلا خیلی فرق میکنه و هر کدوم از المان‌های متفاوتی استفاده میکنن. اما اگر بخوایم به یه اجماعی برسیم باید بگیم که تکنیک‌هایی که ما بالا بهتون گفتیم و در مورد نوسانات قیمت و دلایلش صحبت کردیم، میتونه اصلی ترین عوامل برای خرید و یا فروش طلا باشه.

اما به طور مختصر راه‌های دیگه رو هم بهتون معرفی میکنم و این رو هم بهتون بگم که آخر این مقاله من استراتژی‌ای رو به شما معرفی میکنم که تیم ماهان تیموری برای سرمایه گذاری در طلا استفاده میکنه و در ایران نظیر نداره.

معامله طلا در بورس ایران

نیاز به گفتن نیست که یکی از بازارهای موازی و درجه یک سرمایه گذاری در ایران در کنار طلا، بازار بورس هست. از حدود یک دهه پیش، این نیاز در بازار ایران ایجاد شد که یک سری صندوق‌های دولتی، اقدام به خرید و فروش طلا از طریق بازار بورس داشته باشن.

اما این طرح چند سالی به صورت کج دار و مریز، مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت در اواسط دهه 90، دولت تصمیم گرفت که از طریق چند صندوق رسمی به خرید وفروش طلا بپردازه. ما هم اکنون چندین صندوق رسمی سرمایه گذاری طلا در بورس ایران داریم که این صندوق‌ها به صورت زنده و آنلاین در بورس ایران معامله میشن.

اگر شما از اون دسته افرادی هستید که توی بورس میخواید سرمایه گذاری در طلا داشته باشید و دنبال نقاط خرید و فروش هستید، بهترین راه برای شما استفاده از تحلیل تکنیکال هست. اگر شما تحلیل تکنیکال بلد باشید، میتونید به راحتی با توجه به الگوهایی که نمودارها ایجاد میکنن، نقاط ورود و خروج برای سرمایه گذاری در طلا رو تشخیص بدین.

برای یادگیری تحلیل تکنیکال در بورس هم میتونید به مقاله‌های آموزشی سایت رجوع کنید و الگوهای اولیه و مقدماتی رو یاد بگیرید و اگر میل داشتید که به طور حرفه‌ای تر توی بورس سرمایه گذاری در طلا انجام بدید، کافیه یه سر به دوره هوش بورسی بزنید و اونجا تمام زیر و بم معاملات رو یاد بگیرید.

بازار فارکس

همونطوری که در بخش نوسانات قیمت طلا بهتون گفتم، یکی از راه‌های سرمایه گذاری در طلا در تمام دنیا، اینه که ما توی بازار فارکس طلا خریداری کنیم. بازار فارکس، یه بازار به شدت تخصصیه و هر کسی نمیتونه راحت به این بازار ورود کنه.

اما در بازار فارکس یه مزیت وجود داره و اون اینه که بازار دو طرفه است و اگر شما تحلیل بنیادی و تکنیکال رو با هم بلد باشید، میتونید از منفی‌های طلا هم سود کنید چرا؟ به این دلیل که در بازار فارکس، همیشه نسبت دو ارز یا یک فلز و یک ارز با همدیگه معامله میشه.

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش:
سرمایه گذاری در طلا | نکاتی که باید قبل از سرمایه گذاری در طلا بدانید!

نماد طلا در بازار فارکس XAU/USD هستش. اگر بخوام یه مثال معاملاتی از این بازار براتون بزنم، باید بگم که وقتی که شما سرمایه گذاری در طلا رو توی بازار فارکس انتخاب می‌کنید، دو انتخاب دارید. یک اینکه معتقد به روند صعودی طلا باشین، که اونوقت گزینه‌ی بای رو میزنین و طلا رو میخرین و دلار رو میفروشین. و اگر معتقد به ریزش طلا باشید، اونموقع طلا رو میفروشید و دلار میخرید و به این روش میتونید از یک بازار دو طرفه سود بگیرید.

اما به این دلیل که بازار فارکس برای سرمایه گذاری در طلا، یکی از پر خطر ترین بازارها برای کسانی هست که اطلاعات حرفه‌ای در مورد بازار بورس  فارکس ندارن، به همین دلیل من پیشنهاد می‌کنم که به هیچ وجه توی این بازار ورود نکنید مگر اینکه به شدت در بورس حرفه‌ای باشید.

خرید فیزیکی طلا

اما میریم سر وقت آخرین گزینه‌ی موجود و البته رایج ترین حالت موجود در سرمایه گذاری طلا که مربوط میشه به خرید فیزیکی طلا. خرید فیزیکی طلا، یکی از کارهاییه که سالهاست داره تو ایران انجام میشه. و  تکنیک‌های خاص خودشو در خرید و فروش داره.

برای تکنیک‌های خرید و فروش طلا در بازار فیزیکی، شما میتونید خیلی راحت از روش‌های بالا که نوسانات قیمت رو براتون گفتم، استفاده کنید. در واقع هر چیزی که در ایران روی سرمایه گذاری در طلا تاثیر میگذاره، توی نکات بالا بهتون گفتم و میتونید ازش استفاده کنید.

اما اگر بخوام یه تکنیک خفن بهتون بگم، باید بگم که بهترین راه اینه که شما طلا رو در لحظه‌ای که هیجان بازار منفی هست خریداری کنید و دید بلند مدتی داشته باشید. یعنی چی؟ وقتی که هیجان بازار منفی میشه، یکهو میبینید که قیمت طلا تو یه روز ده درصد افت میکنه. یا یهو از گرمی یک تومن میاد رو هفتصد تومن.  و سی درصد افت رو تجربه میکنه.

اینجا جاییه که شما باید بر خلاف همه، برید سراغ خرید طلا و سرمایه گذاری در طلا رو شروع کنید. البته این نکته رو فراموش نکنید که پس از هر موج نزولی ما حتما یه موج صعودی داریم و اگر شما دید بلند مدتی توی خرید طلا داشته باشید، خیلی راحت میتونید از طلا یه سود درست حسابی بگیرید.

و اما استراتژی تیم ماهان تیموری

بگذارید قبل از اینکه برم سراغ استراتژی تیم ماهان تیموری و این راز رو بهتون بگم، چند تا نکته‌ی خفن بگم که حسابی دستتون بیاد که وقتی از استراتژی صحبت می‌کنیم، دقیقا منظورمون چیه و ما چطوری میتونیم با یه استراتژی درست و حسابی توی سرمایه گذاری در طلا از همه بیشتر سود کنیم.

  • اگر سری به تاریخ قیمت طلا بزنید متوجه میشید که طلا همیشه از اواخر پاییز قیمت نزولی به خودش میگیره و در زمستان در کف قیمت قرار میگیره و تو یه بازه‌ی مشخصی تا اردیبهشت ماه نوسان میکنه و توی اواخر بهار شروع به رشد میکنه.
  • ما به طور قطع در هر سال، یک روند رو به رشد در قیمت طلا داریم. حتی اگر ما در سقف قیمت هم امسال طلا بخریم، یقینا طلا رو میتونیم گرون تر در سال آینده بفروشیم. پس هر خریدی در امسال، میتونه سال دیگه در بحث سرمایه گذاری در طلا به ما سود بده.
  • هیجانات بازار همیشه به دو قسمت تقسیم میشن. یک قسمت صعود شارپی، یک قسمت نزول شارپی. اما سود اصلی همیشه در این بین اتفاق می‌افته. جایی که بازار همیشه یک سود مقطعی رو تجربه میکنه، یک پولبک میزنه به خط روند خودش و دوباره رشد اصلی خودشو شروع میکنه.
  • خریداری در سرمایه گذاری در طلا موفقه که همیشه در نوسانات منفی، طلا بخره و در نوسانات مثبت، جایی که همه صحبت از رشد طلا میکنن، طلاشو بفروشه. چون همیشه میگن شایعه رو بخر و خبر رو بفروش.
  • در سرمایه گذاری در طلا ما به هیچ وجه چیزی به نام ضرر نداریم. اگر ما در سقف قیمتی هم طلا خریداری کرده باشیم، میتونیم این اطمینان رو داشته باشیم که یک کف قیمتی رو هم در بازه‌ی سالیانه ببینیم و اینجا درست جاییه که ما باید میانگین خرید طلای خودمون رو کم کنیم. یعنی قیمت بیشتر ولی مقدار بیشتر.

خب این چند تا نکته به نظرتون چطوره؟ فکر می‌کنید اگر این چند تا نکته رو توی چند سال اخیر پیاده می‌کردید، چند درصد سود از طلا می‌گرفتید؟ این‌ها تازه مقدماتی ترین نکته‌هایی هستش که توی استراتژی سرمایه گذاری در طلا توی تیم ماهان تیموری یاد میگیرین.

اما اگر می‌خواین توی طلا، تبدیل به یکی از میلیاردر‌ها بشین و راه و رسم بازار طلا و سرمایه گذاری در طلا رو یاد بگیرین، تیم ماهان تیموری یه دوره انحصاری براتون آماده کرده که به طور کامل از شما یک بازاری میسازه و به شما یاد میده که چطوری با طلا بازی کنید و ازش پول در بیارید.

دوره سرمایه گذاری در طلا جاییه که شما میتونید خودتون رو از سطح صفر به سطح صد برسونین. در واقع ما هوش طلا رو در شما تقویت می‌کنیم. اما این رو هم بدونید که شرکت در این دوره به هیچ وجه نیاز به دانش خاصی و یا مهارت خاصی در بازار نداره.

اگر حتی تا به حال یک بار هم یک سکه رو از نزدیک ندیدی. اگر تا به حال یکبار هم نرفتی توی یه صرافی، مطمئن باش که با این دوره از یه صراف هم اطلاعاتت بیشتر میشه. پس این دوره قراره صفر تا صد مسیر رو به شما با زبانی ساده یاد بده.

اما ویژگی اصلی این دوره اینه که خود استاد ماهان تیموری، استراتژی خودشو در حوزه‌ی سرمایه گذاری در طلا به شما میگه. رازی که میتونه شما رو در مدت زمان کوتاهی تبدیل به یک میلیونر در بازار سرمایه گذاری در طلا کنه.

یعنی شما میتونید با شرکت در دوره هوش طلا، سرمایه گذاری رو یاد بگیرید و از سمت دیگه از تجربه استاد ماهان تیموری استفاده کنید و راه صد ساله رو حداقل در یکسال  برید و صد گام جلوتر از همه‌ی کسایی باشید که به روش سنتی و بدون استراتژی توی بازار طلا معامله میکنن. تصمیمت رو بگیر، باقیش رو بسپار به استاد ماهان تیموری.

 

دیدگاهتان را بنویسید

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

کاربردی ترین دوره هدف گذاری

50 درصد تخفیف دوره هدف گذاری GPS

بیش از 7000 نفر از این دوره استفاده کردن

هدف گذاری gps

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با این روش سرمایه خودت رو 7 برابر کن

50 درصد تخفیف دوره پیش بینی اقتصادی

پیش بینی اقتصادی