راه اندازی کارگاه تولید درب و پنجره UPVC

در این بخش از فوت کوزه گری قصد داریم به معرفی کسب و کار پنجره یو پی وی سی بپردازیم. قرار است که در این مقاله سیر تا پیاز پنجره های یو پی وی سی رو با هم بررسی کنیم. از ساختا ر و ویژگی های اون بگیم و در نهایت به کسب درآمد از این حوزه و فعالیت در این کسب و کار بپردازیم.شغلی که می توان گفت مملو از سود است و می توان از آن درآمدهای بالایی داشت زیرا جز شغل های درآمدزا محسوب می شود.

داستان  کسب و کار پنجره یو پی وی سی از کجا شروع شد؟

قدم های لازم برای ایجاد کسب و کار پنجره یو پی وی سی

برای اولین بار راه اندازی کارگاه تولیدی درب و پنجره UPVC در سال 1960 در اروپا کلید خورد و اگه بخوایم به سابقه تولید و حضورش در بازار ایران بپردازیم،باید بگیم که اولین واحد تولید اون در اواخر دهه 50 احداث شد.به دلیل موفقیت های که این محصول به دست آورد ، استفاده از اون روز به روز در حال افزایش است به طوری که در حال حاضر در جهان نرخ استفاده از پنجره های یو پی وی سی به 75 درصد رسیده است.

پس در یک نتیجه گیری کلی در ابتدای مقاله می تونیم بگیم که بازار استفاده از درب و پنجره یو پی وی سی روز به روز در حال گسترش است و طبعا بازار تقاضا ان روز به روز بیشتر خواهد شد.

پیشنهاد ما به شما : سود کفش فروشی چند درصد است

قدم های لازم برای ایجاد کسب و کار پنجره یو پی وی سی

کسب وکار پنجره یو پی وسی می تواند زیبایی  خاصی را به ساختمان شما بدهد زیرا در طرح ها و رنگ های مختلف در دسترس است. به همین خاطر این نوع پنجره ها از طرفداران زیادی برخوردار است. به همین خاطر راه اندازی کارگاه تولید درب و پنجره upvc می تواند شغلی باشد که درآمد خوبی را برای شما ایجاد کند.

به همین خاطردرآمد حاصل از کسب و کار یو پی وی سی  ویا درآمد درب و پنجره upvc می تواند جالب توجه باشد و افراد زیادی را ترغیب کند تا وارد این شغل شوند. سود تولید درب و پنجره upvc به موضوعات مختلفی بستگی دارد. به طور مثال طرح و رنگ و نوع مواد اولیه و حتی وزن آن روی سود و درآمد از کسب و کار پنجره یو پی وی سی تاثیر فراوانی دارد.

پنجره های upvc در طرح ها و شکل های مختلفی وجود دارد که همین تنوع می تواند به شما کمک کند مشتریان فراوانی داشته باشید و با راه اندازی کارگاه تولیدی درب و پنجره upvc به درآمد خوبی برسید. اما برای راه اندازی کارگاه درب و پنجره upvc  چندین قدم وجود دارد.

 1. فضای مورد نیاز را آماده کنید
 2. انرژی لازم را تهیه کنید ( به طور مثال برق سه فاز را تهیه کنید).
 3. ایجاد تهویه مناسب به کمک کمپرسورهای هوا
 4. ایجاد شبکه ای از لوله های هوا یا باد
 5. خرید دستگاه های مورد نیاز
 6. تامین یراق الات و موارد اولیه منتاژ کردن پنجره های upvc
 7. استخدام نیروی انسانی با تجربه

پیشنهاد ما به شما : تاسیس کارواش

ویژگی های پنجره های یوپی وی سی

ویژگی های پنجره های یوپی وی سی

خب وقتش رسیده که به ویژگی های پنجره های یو پی وی سی بپردازیم و کاملا درک کنیم که چرا هر روز به تقاضا برای این محصول بیشتر می شود و به طبع آن ، بازار کار آن گسترده تر. خیالتون راحت باشه ما تمامی ویژگی های اون رو براتون بررسی می کنیم به طوری که حتی کوچک ترین مطلبی جا نیفته.

پیشنهاد ما به شما: چگونه یک بوتیک راه اندازی کنیم؟

1 – کاملا سالم و بهداشتی

پنجره های یو پی وی سی از از لحاظ سلامت و بهداشت کاملا مناسب هستند و هیچ ضرری ندارند و حتی در داخل بدن انسان هم مشکلی ایجاد نمی کنند چون خنثی هستند  و با اکسیژن ترکیب نمی شوند، از این رو در زمینه های پزشکی و حتی دندان پزشکی هم از این مواد استفاده می کنند.

2- ضد آب

یک پنجره یو پی وی سی کاملا ضد آب است  و رطوبت هیچ تاثیری روی اون نخواهد گذاشت.از طرفی در پنجره های یو پی وی سی  گوشه­ ها با دقت زیاد جوش داده می­شوند تا از عدم نفوذ آب اطمینان کامل حاصل شود و یک لایه دو طرفه از الاستومر ترموپلاستیک در اطراف درز و قاب قرار داده می شود تا بتواند شکاف را به طور موثر مهر و موم کند.

ضد آب

3- عایق حراتی و صوتی

مهم ترین تفاوت پنجره های یو پی وی سی نسبت به پنجره های نسل قدیم، حفظ انرژِی است.پنجره های یو پی وی سی عیق حرارتی هستند و با حفظ گرما و یا سرما محیط داخلی به کاهش هدر رفت انرژی کمک بسیاری می کنند و مصرف انرژی را تا حد زیادی کاهش می دهند.

پیشنهاد ما به شما : کار با چرم

4- مقاومت در برابر آتش سوزی

پنجره های یو پی وی سی به دلیل ساختار مواد اولیه ای که دارند (غلظت کلر بالا و ترکیبات ضد اشتعال) مقاومت بسیار بالایی در برابر آتش دارند. احتمالا با من موافق هستید که این ویژگی چه قدر می تونه در زمان های حساس و شرایط بحرانی حایز اهمیت باشه.

5- سود تولید درب و پنجره UPVC

سود تولید درب و پنجره UPVC

مواد اولیه به کار رفته در تولید پنجره های یو پی وی سی ،تاثیر بسزایی در قیمت نهایی آن دارد و قیمت تمام شده تولید این محصول هم دقیقا ارتباط مستقیم با سود شما از این کسب و کار دارد. به عنوان مثال قیمت یراق آلات  به کار رفته ، قیمت پروفیل یو پی وی سی ، گالوانیزه به کار رفته و … که البته تمام این موارد طیف وسیعی از دامنه و قیمت گذاری شما را تشکیل میدهند

البته این نکته رو یادآوری کنم که سود تولید پنجره های یو پی وی سی  با حداقل میانگین سود حدود 30 درصد از مقدار فروش رفته در نظر گرفته شده است.

6- درآمد درب و پنجره UPVC

شما می تونید با فعالیت در این حوزه و راه اندازی کارگاه تولیدی درب و پنجره upvc می توانید با گرفتن پروژه های متفاوت ساختمانی درامد بالایی داشته باشید البته میزان دقیق درآمد شما کاملا بستگی به نوع پروژه ای دارد که قبول می کنید اما اگر بخواهم براتون مثالی بزنم ، شما می تونید حداقل در یک پروژه ۴ طبقه ای ۸ واحدی سودی حدود ۲۰ الی ۳۰ میلیون درآمد داشته باشید که رقم قابل توجهی است و طی یک ماه اگر در زمینه فروش فعال باشید میتوانید ۳ پروژه با شرایط فوق را انجام دهید، حالا خودتون میزان درآمد را در نظر بگیرید.

پیشنهاد ما به شما : درآمد آرایشگری مردانه

البته فاکتور مهم دیگری که تاثیر گذار خواهد بود ، مهارت شما در اجرای کار و همچنین مهارت در ارتیاط گرفتن برای گرفتن پروژه های جدید است که قطعا تاثیر بسزایی در درآمد شما خواهد داشت و هر چه قدر که شما مهارت بیشتری در حرفه و کسب و کار خودتون داشته باشید به مراتب درآمد بالاتری خواهید داشت.

با توجه به تحقیقاتی که در این زمینه انجام داده ایم میزان سرمایه اولیه 45 میلیون تومانی برای شروع این کسب و کار کافیست. فضای لازم برای تولید پنجره یو پی وی سی 40 متر به بالا است.

با این میزان سرمایه و فضا شما میتوانید روزانه بین 8 تا 10 پنجره تولید کنید، که سود حاصل از آن اگر به صورت رقابتی و سود کم حساب کنیم 1 میلیون تومان است و اگر با نرخ روز حساب کنیم 2 میلیون تومان است که این اعداد متغییر هستند.

هزینه دستگاه ها 20 میلیون تومان است که بقیه هزینه مربوط به تهیه مواد اولیه و لوازم لازم برای تولید است.تمامی مشاغل اعم از پنجره یو پی وی سی نیاز به  بررسی اصول تحلیل بنیادیی دارد.

 

درآمد ساخت پنجره یو پی وی سی

7- حداقل پرسنل برای شروع کسب و کار پنجره یو پی وی سی

برای سرمایه گذاری در کارگاه پنجره دوجداره به حداقل سه نفر پروسنل نیاز دارید . البته این یک پیشنهاد از روی تجربه است. یک نفر برای پرداختن به مباحث مالی ، قیمت دهی و صدور پیش فاکتور و دو نفر نیز برای تولید و نصب درب و پنچره های یو پی وی سی.

فرمول محاسبه سود تولید درب و پنجره های یو پی وی سی   و قیمت پنجره های دوجداره با پنجره های آهنی تفاوت های بنیادی دارد. معمولا از نرم افزار مناسب برای محاسبه قیمت تمام شده و حتی تخمین استفاده میشود.

پیشنهاد ما به شما : پرورش زالو

حداقل پرسنل برای شروع کار

سخن پایانی

در کل کسب و کار پنجره های یو پی وی سی و به طور کلی برای راه اندازی کارگاه تولید درب و پنجره upvc اگر مهارت لازم را داشته باشید ، نسبت به عرضه ای که برای این محصول وجود دارد و تقاضایی که روز به روز در حال افزایش است به همین خاطر سود تولید درب و پنجره upvc می تونه برای شما بسیار جذاب باشه.

امیدوارم که این مقاله کمک کوچکی به شما در پیدا کردن مسیر درست کرده باشد ، ممنون میشم اگر نظر خاصی در این موضوع دارید ، با تیم ماهان تیموری در میون بذارید.

 

سوالات متداول :

مواد اولیه به کار رفته در تولید پنجره های یو پی وی سی ،تاثیر بسزایی در قیمت نهایی آن دارد و قیمت تمام شده تولید این محصول هم دقیقا ارتباط مستقیم با سود شما از این کسب و کار دارد. به عنوان مثال قیمت یراق آلات  به کار رفته ، قیمت پروفیل یو پی وی سی ، گالوانیزه به کار رفته و … که البته تمام این موارد طیف وسیعی از دامنه و قیمت گذاری شما را تشکیل میدهند.

برای سرمایه گذاری در کارگاه پنجره دوجداره به حداقل سه نفر پروسنل نیاز دارید . البته این یک پیشنهاد از روی تجربه است. یک نفر برای پرداختن به مباحث مالی ، قیمت دهی و صدور پیش فاکتور و دو نفر نیز برای تولید و نصب درب و پنچره های یو پی وی سی.

همین حالا شروع کن!

21 پاسخ

 1. سلام اقای تیموری من می خواستم در مورد این کار بیشتر بدونم میتونید کمکم کنید .می خواستم بدونم دستگاهاش رو کجا میتونم بخرم بعدش روش کامل تولید درب پنجررو دوست داشتم از نزدیک ببینم و یه سری اطلاعات کامل در این مورد میتونید کمکم کنید لطفا

  1. سلام یوروپ ماشین یکی از شرکت های هستش که می تونید دستگاه هاتون رو از اونجا تهیه کنید و شما رو به بازدید کارخونه های که تجهیزشدن می برن

 2. با سلام…
  برای راه اندازی این کارگاه وسایل مورد نیاز برای تولید رو باید از کجا تهیه کرد؟ ایا نیازه به تخصص خاصی هست بنده میخوام این کسب کار رو انجام بدم باید از کجا شروع کنم؟یه سوال دیگه یک پنجره مثلا ساخت شده سودش چقدر هست پایین ترین سود میگم که با کمترین قیمت وارد بازار کنی و بعد بفروشی اونوتا جذب مشتری شه

 3. سلام جناب تیموری عزیز اگر ممکنه بفرمایید. ملزومات لازم برای شروع این کار چیه و اینکه آیا نیاز به گذراندن کارگاه های آموزشی هست و اینکه در بازار فعلی ما این کار ریسکش چقدره؟ طریقه بازاریابی و فروش این محصول به چه صورت می باشد اگر ممکنه بنده را راهنمایب فرمایید چون هم سرمایه این کار داذام هم انگیزسو. بنده رشته تحصیلیم متالوژی بوده ممنون از راهنماییتون

 4. سلام و وقت بخیر. من توحید زاهد هستم‌ ۲۶ ساله
  میخوام توی آموزشگاه فنی و حرفه ای ثبت نام کنم و آموزش درب و پنجره پی وی سی ببینم. قراره شروع بشه به زودی.
  فقط بنظر شما با ۱۰ ملیون تومن نمیشه شروع کرد ؟

 5. سلام آقاي تيموري ، ممنون از راهنماييهاتون ، ولي تو كليپ اطلاعات كمه . لطفا راجع به نحوه فروش و تقاضاي بازار محصول توضيح بديد و همينطور آيا در شرايط امروز كار ريسكي است يا مي توان با خيال راحت به سمتش رفت ؟!؟؟؟؟ممنون

 6. سلام اقای تیموری
  من این کلیپو دیدم ولی اطلاعات کافی نتونستم ازش پیدا کنم و چگونه باید شروع کنیم و از کجا و چگونه باید ساختشو یاد بگیریم و در مورد بازار فروشش چیزی نگفتین اگه این اطلاعات هم در اختیار ما قرار بدین ممنون میشم
  سپاس فراوان از این کلیپ زیباتون
  ایدی تلگرام @kzm95

 7. با سلام. کلیپ خیلی خوبی بود اما اطلاعات مالیش برای یه حالت ایده آل لحاظ شده. ظرفیت تولید دستگاه ملاک تولید نیست. تولید نیاز به بازاریابی داره و تو مرحله بعدی وصول حساب. اگر کسی بازاره تولید رو بتونه فراهم بکنه و پولش رو هم بتونه بموقع وصول کنه سود خوبی نصیبش میشه

 8. اقا پیمان سلام ممنون از زحماتتون من به این کار علاقمند شدم و سرمایه لازم رو دارم ولی خب با این کلیپ نمیشه چیزی فهمید از کار کسی رو میشناسید ک اطلاعاتش کامل باشه و صادقانه راهنماییم کنه؟؟؟؟

 9. سلام استاد عزیز
  فقط خواستم بابت این کلیپ های بسیار ارزشمند ازتون تشکر کنم. نمیدونم شما صاحبان کسب و کار رو چطور مجاب می کنید که اطلاعات کارشون رو اینقدر راحت در اختیارتو قرار میدن، اگه من این هنر دو داشتم حتما یه کانال تلگرام و سایت تخصصی درست می کردم که کارش فقط تهیه و فروش اینجور کلیپ ها در محیطهای واقعی باشه، البته با اطلاعات خیلی دقیقتر و کاملتر. مطمعنم اگه کسی اینطور سایتی رو راه اندازی کنه به شدت مورد توجه قرار می گیره و فروش بالایی هم خواهد داشت. ممنون از تمام زحمات و اطلاعات رایگان و ارزشمندتون

دیدگاهتان را بنویسید