کسب و کار پوشاک در ایران و نحوه راه اندازی آن

 

کسب و کار لباس در ایران از آن جایی که یکی از نیازهای اصلی جامعه را برطرف می کند، جز شغل های پرطرفدار و پر سود به حساب می آید. به طور کلی کار درآمدزایی است  ، اما در صورتی که سعی کنید دانشی که در حوزه جنس لباس دارید را با مهارت های مختلفی از جمله بازاریابی، فروش، روانشناسی و … ترکیب کنید خواهید توانست درآمدتان را زیاد کنید. برای مثال شما می توانید با مشاوره استایل به مشتریان، یک مزیت رقابتی نسبت به سایرین برای خودتان ایجاد کنید. اگر سرمایه اولیه زیادی ندارید، لازم نیست که نگران باشید. شما می توانید بدون هزینه اجاره مغازه این کار را از خانه خودتان شروع کنید.

 

کسب و کار پوشاک در ایران

جنبه فرهنگی

کسب و کار لباس در ایران به غیر از جنبه اقتصادی که دارد، در حوزه های فرهنگی نیز تاثیر زیادی دارد. زیرا از طریق آن می‌شود ارزش‌های یک جامعه را تغییر داد و حتی این فرهنگ را به کمک همین لباس ها به کشورهای دیگر صادر کرد.
کسب وکار پوشاک در ایران جز صنایعی است که علی رغم داشتن پشتوانه تاریخی و بعد از آن تاسیس کارخانجات تولید پوشاک طی سال های گذشته با داشتن کشمکش و فراز و نشیب های گوناگون ، هنوز نتوانسته است مانند گذشته سال های پر رونق خود را به دست آورد و به رشدی که قبلا داشت دست پیدا کند.
از آنجایی که این صنعت یکی از نیازهای اساسی مردم است و مستقیما با زندگی مردم گره خورده است اما آن طور که باید نتوانسته سهم قابل توجهی از اقتصاد را در دست بگیرد زیرا در سال های اخیر با چالش های فراوانی از جمله نگاه های سیاسی که به آن شده است نتوانسته آن طور که باید رشد کند و سهم خود را از بازار به دست آورد.
این حوزه به دلیل اینکه یکی از نیازهای روزمره و اساسی مردم است بسیار مورد توجه بوده است وبا آنکه سهم کمی از اقتصاد را در دست دارد اما حساسیت های زیادی روی آن وجود دارد . زمانی وجود داشت که صنعت پوشاک ایران در بازارهای بین المللی نیز فعالیت هایی داشت اما اکنون این سهم بسیار کاهش پیدا کرده است.

 

مقاله مرتبط: راه های کسب درآمد در ایران

موضوع دیگری که بر این صنعت تاثیر می گذارد نگاه حاکمیت به این موضوع است که با لباس های غیر متعارف به شدت برخورد می کند . این نگاه و چالش های اقتصادی یک وقفه بزرگ در این صنعت به وجود آورده است اما همین موضوع یک فرصت بسیار عالی برای شما می تواند به وجود آورد، زیرا افراد زیادی که این مشکلات را کنار بگذارد و محصولی تولید کند که بسیر با کیفیت باشد و نیاز مردم را برطرف کند و نگاه های سیاسی را از خود بردارد وجود ندارند.
با این حال شاید به همین خاطر است که در چند سال گذشته صنعت پوشاک مورد توجه دولت قرار گرفته است و مقامات را برآن داشته است که تلاش خود را برای رونق واحدهای صنعتی انجام می دهند تا این صنعت بتواند ، کیفیت محصولات خود را بالاببرد. برای اینکه آن ها از کسب و کار پوشاک در ایران حمایت کنند تعرفه واردات پوشاک را 100 درصد کرده اند.
همچنین تولیدکنندگان داخلی ملزم شده اند تا محصولات خود را شناسنامه دار کنند .با این وجود این موضوع هنوز به سرانجام خوبی دست پیدا نکرده است . همچنین دولت برای اینکه از این صنعت حمایت کند طرح احداث شهرک های تخصصی تولید پوشاک را ارائه داد که امیدواریم در اینده ای نه چندان دور به نتیجه لازم برسد.

 

پوشاک شیک مردانه

 

کسب و کار لباس در ایران و مزایای آن:

 شغلی است که شما با کسب آگاهی در مورد فوت و فن لباس فروشی میتوانید سودهای کلانی را به دست آورید. شما برای ورود به این شغل نیاز به شناخت انواع سلیقه ها و پوشاک مورد پسند درحیطه کاری خود دارید و با راه اندازی بوتیک حرفه ای به موفقیت برسید.

چون شغل لباس فروشی در ایران دقیقا ارتباط مستقیمی با نیاز مخاطب دارد ،پس اگر بتوانید نیاز مخاطب را در این حوزه به خوبی شناسایی کنید ، می توانید درآمدهای بسیار خوبی کسب کنید.

 

کسب و کار پوشاک و مزایای آن

این صنف به چند دسته تقسیم می شود:

پوشاک مردانه

پوشاک زنانه

پوشاک بچه گانه

لباس زیر

شال، کلاه ،دستکش و جوراب

که خود اینها نیز به مواد اولیه برای ساخت نیز نیاز دارن؛

این کار شغل بسیار وسیعی است و شما میتوانید در شاخه هایی همچون زیپ، دکمه، نخ، تجهیزات خیاطی و بسیاری از موارد دیگر نیز فعالیت کنید و درآمدهای بالایی بدست آورید. امروزه بسیاری از صاحبان این کسب و کارها به موفقیت مالی رسیده اند. برخی از آن ها در کار فروش، تعدادی در زمینه تولید و عده ای در زمینه پخش پوشاک مشغول به فعالیت هستند.

برای راه اندازی بوتیک و یا کسب و کار لباس از ابتدا باید به چند نکته مهم توجه کنید :

1-در ابتدا برای راه اندازی بوتیک در ایران خود نام تجاری انتخاب کنید:

اگر در کسب وکار پوشاک مهارت دارید و فکر می کنید که می توانید در این حرفه رشد قابل قبولی داشته باشید ،پس بهتر است که در ابتدا یک نام تجاری مناسب برای خود انتخاب کنید. زیرا کسب و کار شما در ابتدا مثل یک کودکی هست که تازه به دنیا آمده ،پس باید برایش یک اسم مناسب انتخاب کنید.

چون شما را باید در بازار با نام تجاری خودتان بشناسند،پس سعی کنید که نام مناسبی برای کسب و کار خودتان انتخاب کنید.این نام در آینده ،هویت شما را در بازار می سازد، پس برای آن خیلی زمان بگذارید و سعی کنید نام مناسبی برای برند خودتان انتخاب کنید.

2-بازار هدف خود را بشناسید:

کسب و کار پوشاک روز به روز در حال توسعه است ،پس سعی کنید در ابتدا کاملا بازار و مخاطب هدف خود را شناسایی کنید تا بتوانید نسبت به اتفاقاتی که در حوزه تخصصی کار خودتان اتفاق می افتد، واکنش مناسبی داشته باشید.

رقیبان خودتان را در کسب و کار لباس شناسایی کنید ، نقاط ضعف و قوت و آنها را شناسایی کنید. سعی کنید کاملا از رقیبان خودتان  تجزیه و تحلیل شغلی کامل داشته باشید،زمانی که نقاط ضعف آنها را شناسایی کردید ،تمرکز خودتان را روی آنها بگذارید تا بتوانید سهم بزرگ تری از بازار را در اختیار خودتان بگیرید.

3- روش قیمت گذاری خودتان را مشخص کنید:

هنگام راه اندازی بوتیک فوت و فن لباس فروشی متفاوتی دارد، به طور مثال نحوه قیمت گذاری می تواند سکوی پرتاب شما برای رسیدن به درآمدهای بسیار بالا باشد.

یکی دیگر از انواع مزایا و معایب و فوت و فن لباس فروشی این لست که روش‌های متفاوتی برای قیمت‌گذاری محصولات وجود دارد و شما باید بهترین روش را با توجه به شرایط و اهداف خود انتخاب کنید. برخی از این روش‌ها عبارت‌اند از: قیمت‌گذاری بر اساس بهای تمام شده، قیمت‌گذاری بر اساس رقبا، بر اساس ارزش کالای تولیدی، بر اساس تقاضای بازار، بر اساس عرف بازار و غیره. تحقیق کنید که کدام یک از این روش‌ها برای کسب و کار لباس در ایران مناسب‌تر است و بازده بیشتری در مراحل ابتدایی کار دارد.

 

 

کسب و کار پوشاک

4-در فضای مجازی شروع به فعالیت کنید:

از مزایا و معایب و فوت و فن لباس فروشی این است که با گسترش روز به روز کاربران در فضای اینترنت ، اکثر مخاطب ها (مشتری ها) تمایل دارند که به صورت آنلاین خرید خودشان را انجام بدهند . در کسب و کار لباس می توانید در ابتدا در فضای اینستاگرام فعالیت کنید و با راه اندازی بوتیک آنلاین، بازار کار خودتان را روز به روز گسترش بدید،مشتری های ثابت و وفادار برای کسب و کار خودتان بسازید و بعد از آن با طراحی وب سایت ، کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید.

وب‌سایتی راه‌اندازی کنید، با راه‌اندازی وب‌سایت می‌توانید پیام خود را با روش بهتری به مخاطبان برسانید و به میزان بیشتری با آن‌ها در ارتباط باشید. در گذشته مشتریان وقتی از یک فروشگاه یا خیاطی لباسی می‌خریدند، ارتباط کسب و کار و مشتری قطع می‌شد و این موضوع هم به مشتریان و هم صاحبان کسب و کار ضرر می‌رساند؛ اما در دنیای امروز با اینترنت می‌توانید همیشه با مشتریان خود در ارتباط باشید، محصولات جدید خود را به آن‌ها معرفی کنید، رضایت مشتری را افزایش دهید و در کل درآمد خود را افزایش دهید.

عکس‌های زیبا و باکیفیتی از محصولات خود در سایت قرار دهید. بخشی در سایت ایجاد کنید که مشتریان بتوانند با شما صحبت کنند و انتقادات و پیشنهادات خود را بیان کنند. همچنین می‌توانید اخبار کسب و کار خود را در این سایت منتشر کنید. کسب و کار اینترنتی پوشاک یکی از پربازده‌ترین کسب و کارهای امروزی است و از این طریق می‌توانید در مدت زمان کوتاهی مشتریان زیادی از سراسر کشور جذب کنید.

با حضور شما در فضای اینترنت دیگر فروش شما محدود نیست،برای مثال اگر شما مغازه ای که در یکی از مناطق شمالی تهران اجاره کنید،در بهترین حالت ،نهایتا بتوانید به افرادی که در آن منطقه زندگی می کنند ،بازاریابی کنید و محصول خود را به فروش برسانید.

اما در فضای اینترنت ،شما می توانید به مخاطب هایی که حتی در یک شهر هم قرار ندارید محصولات خودتان را به فروش برسانید. پس حضور در فضای مجازی و استفاده از بستر اینترنت را در کسب و کار پوشاک جدی بگیرید و با داشتن مدیریت استراتژیک در این شغل موفق شوید.

فروش آنلاین

5-سرمایه اولیه برای شغل لباس فروشی در ایران:

کسب و کار پوشاک در ایران بسته به نوع آن نیاز به سرمایه اولیه برای اجاره مغازه، دکوراسیون و خرید اجناس دارد که مبلغ 100 میلیون به بالا را تخمین زده ایم.

در زمینه تولیدی فرد باید مدل های لباس را برای تولید و طبق آمار تولید کنندگان بشناسد.

البته بسیاری از تولیدکنندگان داخلی لباس هایی با کیفیت بسیار بالا تولید می کنند، اما با توجه به علایق مردم نسبت به اجناس ترک و خارجی مجبورند اجناس خود را با برند خارجی و حتی کاتالوگ و مانکن هایی با چهره خارجی روانه بازار کنند، این کسب و کار نیز نیاز به سرمایه 50 میلیون به بالا دارد. بسیاری از کسانی که در این صنعت مشغول به فعالیت هستند سعی دارند از اجناس ترک و برندهای معروف برای تولید لباس ها کپی برداری کنند.

اما برای افرادی که سرمایه اولیه کمی دارند یا اصلا ندارند میتوانند در زمینه پخش فعالیت کرده و نقش یک رابط را بین تولید کننده و فروشنده ایفا کنند. خیلی از افراد از این راه به درآمدهای بالایی دست یافته اند.همچنین شما می توانید برای رشد کسب و کار خودتان را از طریق راه های افزایش درآمد  از طریق اینترنت را بیشتر کنید و چندین برابر سرمایه اولیه خود درآمد داشته باشید.

سرمایه اولیه

 

مزایا و معایب کسب و کار لباس

مانند هر شغل دیگری شغل لباس فروشی هم مزایا و معایب خود را دارد، به همین خاطر شاید خیلی از افراد برای راه اندازی آن اطلاعات کافی نداشته باشند. به عنوان مثال از آنجایی که لباس یکی از نیازهای اصلی افراد است، مشتریان زیادی دارد. این در حالی است که این شغل به طور مستقیم با میزان درآمد افراد بستگی دارد .

بنابراین شرایط اقتصادی به شدت روی آن تأثیر می گذارد. به همین خاطر زمانی که مشکلات اقتصادی بیشتر می شود، بازار این مشاغل نیز تحت تأثیر قرار گرفته و میزان درآمد آن ها نیز پایین می آید. اما با همه این تفاسیر ، مردم  به طور کلی دوست دارند لباس های خود را به قیمت تولیدی خریداری کنند.

از طرفی هم مردم تمایل بیشتری دارند تا لباس های خود را از جایی تهیه کنند که بورس لباس فروشی باشد تا بتوانند با مقایسه قیمت، بهترین لباس ها خریداری کنند. به همین خاطر اگر یک شغل لباس فروشی در یک جایی پرت و به دور از همکاران دیگرانش باشد، آن‌گونه که باید نمی تواند درآمد خوبی کسب کند، مگر اینکه برند سازی خوبی انجام داده باشد. آن زمان است که فروش های رؤیایی را تجربه می کند.

راه های کسب درآمد از لباس

از روش هایی که در این حوزه می تواند پتانسیل بسیار بالایی داشته باشد، طراحی لباس است . از آنجایی که جمعیت جوان مشتاق شیک بودن هستند و می خواهند متفاوت تر از دیگران باشند، افراد خلاق و با ذوق در این حرفه درآمدهای بسیار خوبی کسب می کنند . این در حالی است که این شغل آینده بسیار درخشان تری نسبت به زمان کنونی دارد.

برند سازی

قطعاً داشتن یک برند معروف در هر کسب و کاری می تواند باعث موفقیت و کسب درآمد بیشتر شود، بنابراین اگر شما بتوانید به روشی خاص، خود را به دیگران معرفی کنید و به مشتریان خود بیشتر از توقع اش کمک کنید قطعاً می توانید به درآمد بیشتری برسید.

دلیل این موضوع این است که اکثر لباس فروشی ها فقط با یک دکور می خواهند نظر مشتری را جلب کنند در صورتی که این راه حل کافی نیست و باید در موارد دیگر دنبال آن گشت. به عنوان مثال یکی از معروف ترین برندهای پوشاک در ایران ، به زوج های جوان کالاهای لوکس خود را نصف قیمت ارائه می داد که این موضوع باعث شده بود فروش بسیار بالایی را تجربه کنند و برند آن ها را معروف تر کند.

 

کلام آخر

همانطور ک گفتیم کسب و کار لباس در ایران یکی از کسب  و کارهای پولساز است که می توانید به وسیله آن درآمد زیادی را به دست بیاورید. لازمه این شغل این است که بتوانید تامین کننده مناسب را پیدا کنید. تامین کننده که اجناسش کیفیت لازم را داشته باشند و از طرفی قیمتش مناسب باشد. پس از پیدا کردن تامین کننده اگر قصد داشته باشید که به صورت سنتی از این کسب و کار درآمد کنید باید یک مغازه برای خودتان اجاره کنید( البته اگر سرمایه اولیه مورد نیاز را داشته باشید) در غیر این صورت می توانید از طریق صفحه اینستاگرام درامدزایی را شروع کنید و پس از گذشت چند سال برای خودتان مغازه راه اندازی کنید.

سوالات متداول

در ابتدا شروع کسب و کار خودتان یک نام تجاری مناسب برای آن انتخاب کنید و سپس بازار هدف خود را شناسایی کنید و بعد از یک مزیت رقابتی در قیمت گذاری به فکر بازاریابی در فضای مجازی به خصوص در اینستاگرام باشید.

در حال حاضر یکی از راه هایی که می تواند شما را در مدت زمان کوتاهی به سود خوبی در این کسب و کار برساند،حضور مداوم و بازاریابی در فضای مجازی به خصوص در فضای اینستاگرام می باشد.

همین حالا شروع کن!

35 پاسخ

 1. سلام خدمت استاد گرامی اقای تیموری
  من تولید کننده خرد در زمینه پوشاک هستم،قبلا که برای یه شرکت عمده فروشی میکردم بعد از قطع همکاری من موندم و لیست بلند بالایی از مشتریان.
  من چون ظرفیت تولید زیادی ندارم نتونستم با همشون همکاری کنم و الان بیشتر فعالیت های من از روی سفارش هایی هست که همین عزیزان میزارن،تولید میکنم.
  موانع بسیاری وجود داره که لحظه به لحظه ادمو دلسرد میکنه ولی برای کسی که ۸سال تو بازار فعالیت داشته این رفتار بازار بسیار عادیه.
  من با۳۰میلیون تومن شروع بکار کردم و اصلا نمیتونم سیاست رقابت قیمتی رو با برندی که باهاش همکاری داشتم رو پیش بگیرم.از طرفی هم میخوام کار خودمو بکنم چون معدود کسایی که با من کار میکنن از کیفیت بالای کارهام تعریف میکنن.
  حرف برای گفتن بسیاره تنها رنجش من تا اینجای کار بی برنامگی بوده الان نیاز شدید به این دارم که با برنامه ریزی قوی زیر ساخت برندمو گسترش بدم.
  منتظر شنیدن توصیه های شما هستم
  باتشکر احمدزاده

  1. درود بر شما وقت بخیر شماره همراه خودتون رو راسال بفرمایید جهت مشاوره با شما ارتباط بگیرند ارادتمند شما

  1. درود خدمت شما دوست عزیز
   برای راه اندازی کسب و کار پوشاک در ایران به قیچی برقی، میز برش،اتوی کارگاهی،راسته دوز،میان دوز،دکمه و مادگی
   زیگزال یا سردوز،قیچی وسط کاران،اتو یا بخار،نوار دوز،پس دوز،چاپ پرسی،پرینتر تی شرت،پانچ دکمه

  1. درود خدمت شما همراه گرامی
   درآمد حاصل از کسب و کار پوشاک در ایران به صورت اینترنتی متغیره و به عوامل زیادی بستگی داره . بعضی از کسب و کارهای پوشاک وجود دارند که درآمد میلیاردی دارن و بعضی ها اصلا درآمدی ندارن و بعضی دیگه ماهی حدود 10 تومن کسب می کنند.

  1. درورد خدمت شما دوست عزیز .
   برای اخذ پروانه برای کسب و کار پوشاک موارد زیر لازمه:
   ارائه یک برگ از اصل هرگونه قرار داد عادی یا رسمی به نام متقاضی به صورت حضوری
   فتوکپی سند ملک یا قولنامه اجاره رسمی قبلی که در صورت مالک بودن متقاضی ، ارائه اصل و کپی (سند مالکیت و بنچاق ) نیز الزامی می باشد .
   ارائه اصل شناسنامه و اصل کارت ملی
   ارائه اصل کارت پایان خدمت
   ارائه سه قطعه عکس 3 * 4 جدید
   ارائه تاييديه کدپستي واحد صنفي از ادره پست منطقه

 2. سلام خسته نباشین بنده تقریبا 6ساله داخل کار فروش پوشاک بچه گانه هستم وحدود 50الی 80میلیون جنس داخل مغازم موجوده ولی درامدم اون چیزی نیست که راضی باشم وهر ساله داره بدتر میشه.اینم بگم که شهری که داخلش کار میکنم جمعیتی حدود 150000نفر داره.ولی نمیدونم کجای کارم مشکل داره ؟از محل کاسبیمه؟اززیاد فعال نبودن داخل کانال اینستا گرام وتلگرامییه؟چون خودم به نظر خودم فروشنده خوبی هستم وبقیه هم همینو میگن؟میخواستم راهنماییم کنید مشکل کارمو؟یکی دیگه اینکه برم داخل کار پخش و اجناس رو پخش کنم بهتره بنظرتون؟اخه داخل پخش همه کسایی که میخوان جنس بگیرن خو خودشون از همون شرکتش میگیرن کاری نداره امارشو دربیارن؟یبار بگیرن دفعه بعد خودشون از همون شرکتش میگیرن به صرفه تره براشون ؟چه کار کنم که این اتفاقها برام نیوفته و بتونم رو به جلو ادامه بدم وپیشرفت کنم ؟باتشکراز اینکه وقت میزارین واز تجربیات ادمای موفق تو این رشته اطلاعات مهمی رو برا پیشرفت کار دراختیارمون میزارین

  1. سلام .
   درود بر شما
   امیدوارم حالتون عالی باشه .
   این که به چه صورت می تونید این کار رو انجام بدید ، باید کامل و دقیق بررسی بشه . چون با یک نگاه کلی نمیشه کسب و کار شما رو بررسی کرد.
   ازتون می خوام تا با شرکت تماس بگیرید که کارشناسان ما راهنماییتون خواهند کرد:
   021-88852007
   021-88852008
   021-88852009

 3. سلام آقای تیموری
  من یک فروشگاه پوشاک بچگانه در منطقه خوب شهر دارم.حدود 8 ساله که کارم پوشاک هست.با سرمایه بسیار بسیار کم حدود 4 میلیون تومان شروع کردم و پیشرفت بسیار خوبی داشتم و به یک برند تبدیل شدم بخاطر کیفیت اجناس خوب و قیمت مناسب و تنوع زیاد هر هفته اجناس جدید میاوردم و همیشه فروشگاهم شلوغ بود.باعث دگرگونی در روش فروش در شهرم شدم و قیمتهای پوشاک بچگانه شکسته شد و باعث تحول در صنف پوشاک شدم و کلی مغازه بصورت ارزانسرا باز شد اما باز هم با کیفیت و قیمت فروشگاه ما نبود.
  الان بعد گذشت این سالها و رقابت بسیار زیاد ایجاد شده و شاید 7 یا 8 برابر شدن تعداد فروشگاه ها از فروشم راضی نیستم و کلی هم عقب افتادم و بدهی بانکی دارم از شما راهنمایی میخواستم دوست دارم دوباره به اون روزها رگردم و خیلی هم دارم تلاش میکنم و کارهای مختلف و تحولات انجام میدم اما نمیشه.
  لطفا کمکم کنید سپاسگزارم از راهنماییهاتون

 4. با سلام
  لطفا مراکز عمده فروشی پوشاک در تهران رو معرفی بفرمایید با توجه به اینکه شهرستانی ها اطلاعات چندانی در مورد مراکز عرضه عمده پوشاک ندارند برای تهیه اجناس با مشکل مواجه می شوند

 5. سلام
  من 2 روزه با ساتتون اشنا شدم وا از فایلهای که گذاشتین نهایت استفاده رو بردم
  بهتون خسته نباشید ودست مریزاد میگم
  با عرض معذرت من تولیدی پوشاک در اردبیل رو دارم حدود 5 سال(پیراهن مردانه) هست ولی هیچ پیشرفتی تو کارم کسب نکردم
  اگه لطف کنین راهنمایی کنیین ممنون میشم

 6. سلام
  من یه جوون 20 ساله هستم
  شناخت و سلیقم نسبت به برند ها و مدلینگ خیلی خوبه
  از اونجایی که بین دوستا و آشناها تقریبا هرکسی مدل خاصی برا پوشش تو سرش بامن یه مشورتی میکنه
  من کمبود بازار شهرمو نبود سلیقه بین
  فروشنده ها و بوتیک ها میبینم
  اما پول ندارم ک بوتیک بذارم خودم
  برا همین میخاستم بپرسم که چطور به سایتها و فروشنده های خارجی یا حتی ایرانی لینک بشم برای پخش لباس
  مرسی

 7. سلام.استاد عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه.من خودم در زمینه پوشاک تجربه ندارم اما یکی از دوستان خیلی صمیمی پیشنهاد داده که بریم از جنوب کشور پوشاک کلی بخریم وبیایم مشهد بفروشیم.ایشون در این زمینه خیلی تجربه داره ومیگه بیا باهم بریم تا منم تو این کار تجربه کسب کنم و باهمدیگه شریکی این کارو شروع کنیم.به نظر خودم چالش خوبیه برای افزایش هوش مالی برای منکه کارمندم.در ضمن دوره هوش مالی رو به تازگی شروع کردم.ممنون میشم منو راهنمایی کنید.باتشکر.

 8. اتفاقا من تمایل دارم از پوشاک ایرانی توی مغازم داشته باشم.تا ترک ولی مغازه من توی پاساژه محلیه وتردد در اونجا کمه ومجبورم جنس ترکیه بیارم.که مثلا خاص ومتفاوت باشه.لطفا راهنماییم کنید چطور فروش خوب داشته باشم.گاهی روزها اصلا دشت نمیکنم.

 9. سلام آقای تیموری ممنون از آموزشهای خوبتون و انرژی خوبتون که به همه انتقال میدین
  من تصمیم دارم فروشگاه پوشاک زنونه افتتاح کنم چند ماه که جاشو اماده کردم و مغازه رو بصورت خیلی زیبا و تک دیزاین کردم توی پاساژ نسبتا خوب شهرستان هستش که کسی زیاد روی دیزاین کار نکرده ولی من این کارو کردم و دوست دارم کارهای خاص و ست ارائه بدم که باز خیلی اینجا مرسوم نیست ولی حتما میخوام که جا بندازم این تفاوت مغازه رو با بقیه ولی هیچ تجربه ای تو این زمینه ندارم خرید از کجا انجام بدم از ایران یا مثلا ترکیه یا .. اگر در این زمینه و همچنین برای ادامه اداره کردن فروشگاه و تبلیغاتش میتونین کمکم کنین خیلی خیلی از شما ممنون میشم
  از شما و تیم حرفه ای تون واقعا سپاسگذارم از خدا براتون سلامتی و پیشرفت و برکت فراوا خواستارم

 10. سلام آقای تیموری خسته نباشید،من 32ساله خیاطی میکنم تکی دوزی ازمانتوشلوارگرفته تالباس شب وعروس اما هیچوقت نتونستم پیشرفت کنم بااینکه علاقه زیادی به کارم دارم،همیشه هشتم گرو نهم بوده چندبارتصمیم گرفتم شغلم رورهاکنم اما هربارمنصرف شدم خواهش میکنم منوراهنمایی کنید چکارکنم دراینکارپیشرفت کنم توی شهرمایزد حاضرنیستن اجرت زیادی برای خیاطی بدهند ممنون میشم بهم بگید چکارکنم

 11. سلام استاد
  همسر من توليد كننده پوشاك هست و كارشون پخش به صورت عمده هست
  در حال حاضر چون از توليد كنندگان هيچ حمايتي نميشه شرايط كار شون جوري شده كه اگه ادامه بدن ١٠٠٪‏ ورشكست خواهد شد
  و تصميم داره كه تغيير شغل بده
  واز طرفي هم بسيار تو اين زمينه زحمت كشيدن
  درضمن هر ماه اجاره مغازه خيلي سنگيني پرداخت ميكنن
  هر سال سعي كرد ايراد هاي كار هارو بر طرف كنه از بهترين پارچه ها استفاده كرد و به اندازه توليد كرد تا جنسي نمونه
  اما بهتر نشد كه بدتر شد
  شما فكر ميكنيد بهترين كار چي باشه
  چون توليد رو متوقف كرده و تصميم داره مغازش رو تحويل بده
  ميگه واسطه گري كنم .
  اما خيلي خيلي نگران هست وهر ماه هم مبلغي چك داره كه بايد پرداخت كنه

  1. سلام نگار عزیز امیدوارم حالتون عالی باشه و سالم و سلامت باشید
   در این قسمت به این سوال نمی شود پاسخ داد ولی راهکار های بسیار وجود داره مکه می تونید
   از اونها استفاده کنید
   به شما توصیه میکنم به اتفاق همسرتون به صورت حضوری از دفتر نوبت بگیرید و پیرامون این موضوع با هم صحبت کنیم
   شاد باشید

  2. سلام شما ب یک بازار یاب حرفه ای نیاز داری تا سلیقه مشتری رو بشناسید اون رو برآورده کنید و نیازهای بعدی رو پیش بینی کنید
   امتحان کنید ان شاالله حتما موفق می شوید.

  3. سلام . وقت به خیر . نظر بنده فقط یک فکر کوچکی هست که امیدوارم بتونه جرقه ای در ذهن شما ایجاد کنه . در فروش محصول پوشاک : کیفیت کالا ، به روز بودن ، نحوه عرضه محصول ، شرایط فروش خیلی موثر هست . لطفا هر کدوم از این موارد رو جداگانه بررسی بفرمایید تا ببینیم مشکل کار در کجا هست . به طور مثال یک کالای خیلی با کیفیت به دلیل عرضه در یک منطقه ضعیف اقتصادی قابلیت رقابتی در بازار رو نخواهد داشت … و در مورد توقف تولید در این شرایط با توجه به اینکه ملک اجاره ای هست نیاز به تصمیم درست و به موقع هست که برای این امر باید اطلاعات بیشتری در اختیار گروه جناب تیموری بگذارید تا بتوانند راهنمابیی دقیق و درست رو انجام بدن .

 12. سلام آقای تیموری. خسته نباشید.
  من مرتضی نبی زاده هستم و در یک تولیدی کوچکی در مشهد کار میکنم.تولیدی ما کت هست.من در حال حاضر پشت کنکوریم ولی امیدی به کنکور ندارم چون پدرم نمیتونه منو حمایت مالی کنه و تقریبا مخارج خانواده با منو برادر بزرگترمه.
  من می خواستم بدونم چقدر دیگه یعنی چند سال دیگه باید این جور زندگی کنم؟
  به قول خود شما وضع زندگی من واقعا بده و من احتیاج دارم که وضع زندگیمو تغییر بدم.ممنون میشم کمکم کنید.
  دوستدار شما مرتضی نبی زاده.

  1. سلام مرتضی عزیز
   با اینکه سوالت برای من نا مفهوم ولی به طور کلی برای اینکه برنامه داشته باشی
   و هدفمند زندگی کنی بهترین زمان همین حالا است یعنی با برنامه پیش برو من شرایط
   شما رو نمی دونم دوست عزیز ولی در دوران دبیرستان هم کار میکردم و تحصیل میکردم
   بنابریاین برنامه ریزی کنید از چه زمانی می تونید برای خودتون کار کنید و این بهترین تصمیم در این
   زمان از زندگیه بهت قول میدم اگر از این سن وارد معقوله موفقیت شدی دردوران جوانی می تونی راحتی
   به استقلال مالی برسی
   منتظر خبرهای خوب در ماه ها و سالهای آیند ه از طرف تو دوست خوبم هستم
   پیروز باشید

 13. سلام آقای تیموری
  خدا قوت
  ممنونم از این ویدیوی عالی واقعا
  من هنر خوندم و کارشناسی ارشد دارم و استاد دانشگاه هستم
  یه برند مانتو سنتی کار دست دارم مانتوش رو خودم طراحی کردم
  بهترین پارچه بهترین دوخت بهترین کیفیت
  یه شو گذاشتم توی شیراز تابستان 95
  ولی متاسفانه چون فقط تبلیغات چاپی انجام دادم
  در حالی که باید تبلیغات انلاین انجام میدادم
  فروش خوبی نداشتم
  دارم یه شو دیگه برای شب یلدا تدارک می بینم
  اگه بهم کمک کنید و ایده دارید بهم بدید ممنون میشمم
  با احترام – فاطمه ق

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز