فورتونا یک فرصت آموزشی عالی

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

ماهان تیموری

آموزش هوش مالی و رسالت زندگی من

تصمیم گرفتم در این شرایط سخت به رسالت خود عمل کنم و هوش مالی را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهم. هوش مالی مجموعه ای است حاصل تجربیات من از مسیر درآمد روزانه ۱۰۰۰ تومان تا ساختن کسب و کاری که هر روز دستاورد های بزرگی را خلق می کند و دانشی که در این سالها به دست‌ آورده ام. در هوش مالی شما یاد می گیرید چطور باور های خودتان را تقویت کنید، با صفر تا صد راه اندازی کسب و کار آشنا می شوید، بر انواع فوت و فن های قرارداد و چک مسلط می شوید، می توانید عادت های پولساز را با عادت های غلط جایگزین کنید و در کل هرچیزی که برای رسیدن به موفقیت مالی را نیاز دارید دسترسی پیدا می کنید.

مشاوره رایگان

کسب و کار پوشاک در ایران و نحوه راه اندازی آن از زبان استاد تیموری

خلاصه مطلب

کسب و کار پوشاک در ایران و نحوه راه اندازی آن از زبان استاد تیموری در این بخش از فوت کوزه گری قصد داریم توضیح
5/5

کسب و کار پوشاک در ایران و نحوه راه اندازی آن از زبان استاد تیموری

در این بخش از فوت کوزه گری قصد داریم توضیح مختصری در مورد کسب و کار شغل پوشاک، چگونگی راه اندازی آن و  شاخه های شغلی مرتبط با این کسب و کار در اختیار شما عزیزان همیشگی همراه با این بخش قرار دهیم.

در این بخش به فوت و فن‌های شغل پوشاک می‌پردازیم تا بتوانید طرح کسب و کار پوشاک خود را با آگاهی بیشتری طراحی کنید. پوشاک زیرمجموعه‌های متفاوتی مانند مانتو، لباس عروس، لباس مجلسی، کت و شلوار، لباس کودکان، سیسمونی و… دارد. نکاتی که در ادامه بررسی می‌کنیم مربوط به تمام این زیرمجموعه‌ها هستند و می‌توانید با استفاده از آن‌ها، طرح کسب و کار پوشاک خود در هر یک از این زمینه‌ها را بنویسید.

 

پیشنهاد ما به شما : سیستم سازی

 

و البته طبق معمول هر کسب و کار، مهارت شما حرف اول را در کسب درآمد می زند. در کسب و کار پوشاک مهارت شما در بازاریابی و مهارت شما در فروش می تواند پلی برای رسیدن به درآمدهای بالا برای شما باشد،پس تا می توانید سعی کنید مهارت و توانایی های خودتان را در این دو بخش تقویت کنید.

پیشنهاد می شود مطالعه کنید: کسب و کار کیف چرم 

کسب و کار پوشاک و مزایای آن:

کسب و کار پوشاک یکی از اصلی ترین نیازهای افراد جامعه را تامین می کند .شغلی است که شما با کسب آگاهی در مورد شغل پوشاک میتوانید سودهای کلانی را به دست آورید. شما برای ورود به این شغل نیاز به شناخت انواع سلیقه ها و پوشاک مورد پسند درحیطه کاری خود دارید.

چون کسب و کار پوشاک دقیقا ارتباط مستقیمی با نیاز مخاطب دارد ،پس اگر بتوانید نیاز مخاطب را در این حوزه به خوبی شناسایی کنید ، می توانید درآمدهای بسیار خوبی کسب کنید.

کسب و کار پوشاک

این صنف به چند دسته تقسیم میشود:

پوشاک مردانه

پوشاک زنانه

پوشاک بچه گانه

لباس زیر

شال، کلاه ،دستکش و جوراب

که خود اینها نیز به مواد اولیه برای ساخت نیز نیاز دارن؛

این کار شغل بسیار وسیعی است و شما میتوانید در شاخه هایی همچون زیپ، دکمه، نخ، تجهیزات خیاطی و بسیاری از موارد دیگر نیز فعالیت کنید و درآمدهای بالایی بدست آورید. امروزه بسیاری از صاحبان این کسب و کارها به موفقیت های مالی رسیده اند. برخی از آن ها در کار فروش، تعدادی در زمینه تولید و عده ای در زمینه پخش پوشاک مشغول به فعالیت هستند.

همچنین پیشنهاد می شود : کسب و کار آرایشگری مردانه

برای شروع کسب و کار پوشاک از ابتدا باید به چند نکته مهم توجه کنید :

1-در ابتدا برای کسب و کار پوشاک خود نام تجاری انتخاب کنید:

اگر در کسب وکار پوشاک مهارت دارید و فکر می کنید که می توانید در این حرفه رشد قابل قبولی داشته باشید ،پس بهتر است که در ابتدا یک نام تجاری مناسب برای خود انتخاب کنید. زیرا کسب و کار شما در ابتدا مثل یک کودکی هست که تازه به دنیا آمده ،پس باید برایش یک اسم مناسب انتخاب کنید.

چون شما را باید در بازار با نام تجاری خودتان بشناسند،پس سعی کنید که نام مناسبی برای کسب و کار خودتان انتخاب کنید.این نام در آینده ،هویت شما را در بازار می سازد، پس برای آن خیلی زمان بگذارید و سعی کنید نام مناسبی برای برند خودتان انتخاب کنید.

 

پیشنهاد ما به شما :  ایده‌های پولساز

 

2-بازار هدف خود را بشناسید:

کسب و کار پوشاک روز به روز در حال توسعه است ،پس سعی کنید در ابتدا کاملا بازار و مخاطب هدف خود را شناسایی کنید تا بتوانید نسبت به اتفاقاتی که در حوزه تخصصی کار خودتان اتفاق می افتد، واکنش مناسبی داشته باشید.

رقیبان خودتان را در کسب و کار پوشاک شناسایی کنید ، نقاط ضعف و قوت و آنها را شناسایی کنید. سعی کنید کاملا از رقیبان خودتان تحلیل کامل داشته باشید،زمانی که نقاط ضعف آنها را شناسایی کردید ،تمرکز خودتان را روی آنها بگذارید تا بتوانید سهم بزرگ تری از بازار را در اختیار خودتان بگیرید.

 

پیشنهاد ما به شما : ثروت ماهان تیموری

 

3- روش قیمت گذاری خودتان را مشخص کنید:

در کسب و کار پوشاک ، روش قیمت گذاری می تواند سکوی پرتاب شما برای رسیدن به درآمدهای بسیار بالا باشد.

یکی دیگر از انواع مزایا و معایب شغل لباس فروشی این لست که روش‌های متفاوتی برای قیمت‌گذاری محصولات وجود دارد و شما باید بهترین روش را با توجه به شرایط و اهداف خود انتخاب کنید. برخی از این روش‌ها عبارت‌اند از: قیمت‌گذاری بر اساس بهای تمام شده، قیمت‌گذاری بر اساس رقبا، بر اساس ارزش کالای تولیدی، بر اساس تقاضای بازار، بر اساس عرف بازار و غیره. تحقیق کنید که کدام یک از این روش‌ها برای کسب و کار پوشاک مناسب‌تر است و بازده بیشتری در مراحل ابتدایی کار دارد.

 

پیشنهاد ما به شما : آموزش مدیریت سرمایه گذاری

 

کسب و کار پوشاک

4-در فضای مجازی شروع به فعالیت کنید:

از مزایا و معایب شغل لباس فروشی این است که با گسترش روز به روز کاربران در فضای اینترنت ، اکثر مخاطب ها (مشتری ها) تمایل دارند که به صورت آنلاین خرید خودشان را انجام بدهند . در کسب و کار پوشاک می توانید در ابتدا در فضای اینستاگرام فعالیت کنید و بازار کار خودتان را روز به روز گسترش بدید،مشتری های ثابت و وفادار برای کسب و کار خودتان بسازید و بعد از آن وب سایت خودتان را راه اندازی کنید.تحلیل بورس هم یکی از حوزه های فعالیت در فضای مجازی می باشد.

 

پیشنهاد ما به شما : بهترین زمان برای مطالعه

 

وب‌سایتی راه‌اندازی کنید، با راه‌اندازی وب‌سایت می‌توانید پیام خود را با روش بهتری به مخاطبان برسانید و به میزان بیشتری با آن‌ها در ارتباط باشید. در گذشته مشتریان وقتی از یک فروشگاه یا خیاطی لباسی می‌خریدند، ارتباط کسب و کار و مشتری قطع می‌شد و این موضوع هم به مشتریان و هم صاحبان کسب و کار ضرر می‌رساند؛ اما در دنیای امروز با اینترنت می‌توانید همیشه با مشتریان خود در ارتباط باشید، محصولات جدید خود را به آن‌ها معرفی کنید، رضایت مشتری را افزایش دهید و در کل درآمد خود را افزایش دهید.

عکس‌های زیبا و باکیفیتی از محصولات خود در سایت قرار دهید. بخشی در سایت ایجاد کنید که مشتریان بتوانند با شما صحبت کنند و انتقادات و پیشنهادات خود را بیان کنند. همچنین می‌توانید اخبار کسب و کار خود را در این سایت منتشر کنید. کسب و کار اینترنتی پوشاک یکی از پربازده‌ترین کسب و کارهای امروزی است و از این طریق می‌توانید در مدت زمان کوتاهی مشتریان زیادی از سراسر کشور جذب کنید.

با حضور شما در فضای اینترنت دیگر فروش شما محدود نیست،برای مثال اگر شما مغازه ای که در یکی از مناطق شمالی تهران اجاره کنید،در بهترین حالت ،نهایتا بتوانید به افرادی که در آن منطقه زندگی می کنند ،بازاریابی کنید و محصول خود را به فروش برسانید.

اما در فضای اینترنت ،شما می توانید به مخاطب هایی که حتی در یک شهر هم قرار ندارید محصولات خودتان را به فروش برسانید. پس حضور در فضای مجازی و استفاده از بستر اینترنت را در کسب و کار پوشاک جدی بگیرید و برایش استراتژی داشته باشید.

پیشنهاد ما به شما : موسس نایک

کسب و کار پوشاک

                                                                                                                                                                                                             5-سرمایه اولیه برای کسب و کار پوشاک در ایران:

کسب و کار پوشاک بسته به نوع آن نیاز به سرمایه اولیه برای اجاره مغازه، دکوراسیون و خرید اجناس دارد که مبلغ100 میلیون به بالا را تخمین زده ایم.

در زمینه تولیدی فرد باید مدل های لباس را برای تولید و طبق آمار تولید کنندگان بشناسد.

از دیگر مزایا و معایب شغل لباس فروشی این است که امروزه سعی دارند از اجناس ترک و برندهای معروف برای تولید لباس ها کپی برداری کنند.

البته بسیاری از تولیدکنندگان داخلی لباس هایی با کیفیت بسیار بالا تولید می کنند، اما با توجه به علایق مردم نسبت به اجناس ترک و خارجی مجبورند اجناس خود را با برند خارجی و حتی کاتالوگ و مانکن هایی با چهره خارجی روانه بازار کنند، این کسب و کار نیز نیاز به سرمایه 50 میلیون به بالا دارد.

اما برای افرادی که سرمایه اولیه کمی دارند یا اصلا ندارند میتوانند در زمینه پخش فعالیت کرده و نقش یک رابط را بین تولید کننده و فروشنده ایفا کنند. خیلی از افراد از این راه به درآمدهای بالایی دست یافته اند.همچنین شما می توانید برای رشد کسب و کار خودتان را از طریق راه های درآمد اینترنتی بیشتر کنید و چندین برابر سرمایه اولیه خود درآمد داشته باشید.

کسب و کار پوشاک

ویدیو زیر را مشاهده کنید و در مورد این کسب و کار سوالات خود را در پایین همین ویدیو برای ما ارسال کنید تا

توسط مشاورین ارشد تیم آموزشی ماهان تیموری به شما پاسخ دهیم.

شاد و پیروز و سر بلند باشید.

پیشنهاد ما به شما : راه های افزایش فروش در اینستاگرام

سوالات متداول

مزایای کسب و کار پوشاک چیست؟

چون کسب و کار پوشاک دقیقا ارتباط مستقیمی با نیاز مخاطب دارد ،پس اگر بتوانید نیاز مخاطب را در این حوزه به خوبی شناسایی کنید ، می توانید درآمدهای بسیار خوبی کسب کنید

برای شروع کسب و کار پوشاک باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در ابتدا شروع کسب و کار خودتان یک نام تجاری مناسب برای آن انتخاب کنید و سپس بازار هدف خود را شناسایی کنید و بعد از یک مزیت رقابتی در قیمت گذاری به فکر بازاریابی در فضای مجازی به خصوص در اینستاگرام باشید.

راز موفقیت در کسب و کار پوشاک چیست؟

در حال حاضر یکی از راه هایی که می تواند شما را در مدت زمان کوتاهی به سود خوبی در این کسب و کار برساند،حضور مداوم و بازاریابی در فضای مجازی به خصوص در فضای اینستاگرام می باشد.

.

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

27 پاسخ

 1. سلام خسته نباشین بنده تقریبا 6ساله داخل کار فروش پوشاک بچه گانه هستم وحدود 50الی 80میلیون جنس داخل مغازم موجوده ولی درامدم اون چیزی نیست که راضی باشم وهر ساله داره بدتر میشه.اینم بگم که شهری که داخلش کار میکنم جمعیتی حدود 150000نفر داره.ولی نمیدونم کجای کارم مشکل داره ؟از محل کاسبیمه؟اززیاد فعال نبودن داخل کانال اینستا گرام وتلگرامییه؟چون خودم به نظر خودم فروشنده خوبی هستم وبقیه هم همینو میگن؟میخواستم راهنماییم کنید مشکل کارمو؟یکی دیگه اینکه برم داخل کار پخش و اجناس رو پخش کنم بهتره بنظرتون؟اخه داخل پخش همه کسایی که میخوان جنس بگیرن خو خودشون از همون شرکتش میگیرن کاری نداره امارشو دربیارن؟یبار بگیرن دفعه بعد خودشون از همون شرکتش میگیرن به صرفه تره براشون ؟چه کار کنم که این اتفاقها برام نیوفته و بتونم رو به جلو ادامه بدم وپیشرفت کنم ؟باتشکراز اینکه وقت میزارین واز تجربیات ادمای موفق تو این رشته اطلاعات مهمی رو برا پیشرفت کار دراختیارمون میزارین

  1. سلام .
   درود بر شما
   امیدوارم حالتون عالی باشه .
   این که به چه صورت می تونید این کار رو انجام بدید ، باید کامل و دقیق بررسی بشه . چون با یک نگاه کلی نمیشه کسب و کار شما رو بررسی کرد.
   ازتون می خوام تا با شرکت تماس بگیرید که کارشناسان ما راهنماییتون خواهند کرد:
   021-88852007
   021-88852008
   021-88852009

دیدگاهتان را بنویسید

جادوی اثر مرکب در تکنیک های مذاکره

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد