کسب و کار کفش فروشی

کسب و کار کفش یکی از شغل هایی است که از دیرباز رواج داشته ، هم اکنون رواج دارد و در آینده نیز رواج خواهد داشت  اما کسب و کارهای می توانند موفق باشند که بتوانند در این بازار رقابتی ایده های خلاقانه ای داشته باشند و بتواند یک برند خوب از خود بسازد.

با این توضیحات این کسب و کار می تواند برای شما بسیار درآمدزا باشد زیرا یکی از نیازهای اساسی افراد را برطرف  می کند به همین خاطر همه افراد در هر قشری که هستند خریدار این محصول هستند. با این وجود شما در این کسب و کار می توانید هم مشتری ثروتمند  داشته باشید، هم مشتری متوسط و حتی مشتری فقیر!

بنابراین شما می توانید استراتژی های مختلفی برای این کسب و کار داشته باشید به طور مثال می توانید  فقط کفش گران قیمت بفروشید و مشتریانی داشته باشید که ثروتمند هستند و یا نه کفش های ارزان قیمت و تخفیف دار بفروشید که افراد با توان مالی کم تر بتوانند خرید کنند.

درآمدزایی

امروزه کسب و کارهایی وجود دارد، که از قدیم هم بوده اند اما کافی است با اندکی تغییر دید و اندکی تغییرات در مدل کار،خودمان را به سودهای فوق العاده ای برسانیم. یکی از این کسب و کارها که سبب درآمدزایی شما می شود، کسب و کار کفش می باشد. ما سعی کردیم که در این مقاله استراتژی های خوبی را برای فروش به شما ارائه بدهیم که اگر در کسب و کارتان از آنها استفاده کنید، به راحتی می توانید درآمد خودتان را چندین برابر کنید.

یکی از قدیمی ترین کسب و کار ها، کفش فروشی می باشد که ریشه چندین و چند ساله در کشور ما دارد. این کار همانطور که در گذشته به شما سود می داد امروزه نیز باعث سود آوری شما می شود و شما می توانید از طریق آن سود های خوبی را تجربه کنید. برای راه اندازی کسب و کار کفش شما به یک استراتژی نیاز دارید البته اگر علاقه دارید میتوانید در حوزه کسب و کار خانگی هم اطلاعات داشته باشید.

 

کسب و کار کفش فروشی

منظور از استراتژی برای راه اندازی کسب و کار کفش چیست؟

تعیین استراتژی به شما نشان می دهد که برای راه اندازی کسب و کارتان باید چه کاری کنید و به چه مقدار سرمایه نیاز دارید. در ادامه انواع استراتژی ها را با هم دیگر بررسی می کنیم.

۱-گران ترین قیمت:

شما می توانید گران ترین کفش ها را نسبت به سایرین به فروش برسانید و خودتان را به یک مغازه لوکس فروش تبدیل کنید. اگر شما این استراتژی را برای خودتان در نظر بگیرید در نهایت از طریق فروش کم و سود زیاد می توانید درآمد خوبی را کسب کنید. . برای مثال اگر شما استراتژی گران ترین کفش را انتخاب کنید، می بایست در شمال شهر مغازه بزنید و یک دکوراسیون بسیار لوکس برای خودتان طراحی کنید که افراد پولدار را با ذوق به مغازه شما بکشاند. برای اینکار به سرمایه بسیار زیادی نیاز دارید.

چون می بایست پول مغازه در شمال شهر را کنار بگذارید و پول زدن یک دکور بسیار شیک را هم به آن اضافه کنید.اما اگر از لحاظ سرمایه اولیه مشکل خاصی ندارید، قطعا این روش سود بسیار خوبی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

پیشنهاد ما به شما : آرایشگر مردانه حرفه ای

۲-ارازان ترین قیمت:

یکی دیگر از از استراتژی هایی که وجود دارد این است که شما به عنوان یکی از ارزان ترین کفش فروشی ها شناخته شوید. اگر استراتژی دوم را انتخاب کنید می توانید برای خودتان، در پایین شهر یا در مرکز شهر مغازه اجاره کنید. شما در مغازه ۱۲ متری تقریبا به ۳۵۰ تا ۴۰۰ جفت کفش نیاز دارید. از آنجا که قیمت کفش های شما ارزان است، قیمت هر جفت کفش با کیفیت متوسط را در بازار بگیرید، سپس در ۳۵۰ جفت ضرب کنید و با هزینه های اجاره و … جمع کنید. از این طریق می توانید هزینه های راه اندازی را برای خودتان بررسی کنید.

قطعا در این روش به سرمایه اولیه کمتری نیاز دارید و می توانید از این راه در کسب و کار کفش به سود خوب دست پیدا کنید.

پیشنهاد ما به شما : کارآفرینی چیست؟

 

ارزان ترین کفش فروشی ها

 

۳-راحت ترین:

مردم همیشه به دنبال راحتی هستند. باید بررسی کنید که مشتری شما چطور راحت تر است. برای مثال شما می توانید به جای داشتن مغازه حضوری یا در کنار مغازه تان، چند کفش را که مشتری انتخاب کرده است را در سه سایز مختلف که اندازه پای مشتری باشد را به خانه او ببرید و در همان جا سایزگیری کنید و کفش را به مشتری تقدیم کنید.

همچنین شما می توانید برای اینکه مشتریتان را راضی تر نگه دارید سایز پای او را ثبت کنید و در دفعات بعدی مدت زمان سایز گیری را کاهش دهید.

4 – متنوع ترین:

یکی دیگر از استراتژی هایی که وجود دارد این است که شما متنوع ترین محصولات را داشته باشید. به این معنی که کفش های زنانه و مردانه در دسته های اسپرت، رسمی و … را به فروش برسانید. یکی از شرکت هایی که متنوع ترین محصولات را دارد شرکت کاله می باشد، شما هم می توانید از این استراتژی برای خودتان استفاده کنید. البته برای آنکه بتوانید تنوع زیادی داشتی باشید طبیعتا به فضای بیشتر و نیروهای بیشتر نیاز خواهید داشت.

5 – نو آور:

این استراتژی نیز می تواند شما را از رقبا متمایز کند. برای مثال شما می توانید برای خودتان سایت راه اندازی کنید و همه رنگ ها و سایز ها برای مشتری قابل مشاهده باشد.

مثال برای نوآوری بسیار زیاد است. نوآوری گاها برای شما هزینه زیادی بر می دارد و گاها نیز هزینه خیلی کم وسود بسیار زیاد برای شما به همراه می آورد.

هرکدام از این استراتژی هایی را که برای خودتان انتخاب کنید، هزینه راه اندازی کسب و کار شما متفاوت خواهد بود. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تمامی این استراتژی ها باعث تمایز شما از سایر رقبا می شود و باعث به چشم آمدن کسب و کار شما می شود. مطمئن باشید اگر تمام شرایط هر استراتژی را به درستی انجام دهید، سود بسیار زیادی کسب خواهید کرد.

پیشنهاد ما به شما :بوزان 

 

تنوع کفش ها

فروش در فضای آنلاین:

زملنی که شما شروع می کنید به نوآوری در یک کسب و کار ، برای شروع می بایست یک مزیت رقابتی برای خودتان و برای کسب و کار کفشتان ایجاد کنید. اما در کسب و کار کفش ،شما می توانید در فضای مجازی شروع به تولید محتوا حرفه ای کنید و اطلاعاتی را در اختیار مخاطبان خودتان قرار دهید که به کسب و کارتان علاقه مند شوند.

شما می توانید در ابتدا در فضای اینستاگرام مشغول به فعالیت شوید و بعد از مدتی که درآمد خوبی کسب کردید ،کسب و کار خودتان را گسترش دهید و سایت فروش راه اندازی کنید و تمام توان  و تمام تمرکز خودتان را برای فروش در فضای آنلاین بگذارید و مطمئن باشید که حضور در این فضا برای شما قطعا سودهای خوبی به ارمغان خواهد آورد.

زیرا اگر شما یک مغازه فوق العاده حتی در شمال شهر هم بگیرید ،نهایتا می توانید به افراد ساکن در آن محله اجناس خود را به فروش برسانید و یا اگر در بازاریابی به صورت حرفه ای عمل کرده باشید نهایتا بتوانید به تمام افراد شهرتان محصولتان را معرفی کنید ،اما زمانی که در فضای آنلاین فعالبت می کنید ،دیگر مخاطبان شما ؛محدود به یک محله و یا یک شهر نیستند بلکه شما می توانید محصول خود را به کل ایران نشان دهید و به فروش برسانید.

به همین دلیل زمانی که در کسب و کار کفش مشغول به فعالیت شدید ، خودتان را محدود به یک فضا و یا مکان خاص نکنید و سعی کنید که بازاریابی خودتان را گسترش دهید و به کسب و کار خودتان رونق بدهید و فروش های فوق العاده ای را در فضای آنلاین تجربه کنید.

تهیه ی کفش کسب وکار کفش

پس از اینکه برای خودتان تعیین کردید که از کدام استراتژی استفاده کنید نوبت به پیدا کردن تامین کننده می رسد. در تهران می توانید از بازار تهران چهار سوق کفش های خود را تهیه کنید. در تمامی شهرستان ها نیز مکان هایی برای پخش وجود دارد که با جستجو و یافتن کف قیمت می توانید کفش های خود را تهیه نمایید. نکته ای که در این زمینه وجود دارد این است که باید طرح های خودتون رو خاص کنید به طوری که اگر طرح خاص نداشته باشید بعید است که به موفقیت چشمگیری در این شغل به دست آورید.

پیشنهاد ما به شما : بازاریابی تلفنی

راه اندازی

برای راه اندازی یک کسب و کار کفش فروشی اگر فن بیان خوبی هم دارید، حتما به یک مغازه نیاز خواهید داشت که این مغازه حداقل باید دارای یک دکوراسیون در حد متوسط باشد. سود این کسب و کار خوب است به شرطی که طرح های فروش داشته باشید. کسانی هستند که در حال فعالیت در این حوزه می باشند ولی به دلیل نداشتن طرح های فروش مناسب توانایی در آمد زایی به اندازه ی کافی از طریق این کسب و کار را ندارند .شما می توانید از استراتژی فروش کالباسی هم برای رشد کسب و کار خودتان استفاده کنید.

طرح های فروش در کسب و کار کفش

مثلا در مهر ماه می توانید برای بچه های مدرسه ای طرح فروش بگذارید. به طور کلی باید موقعیت های مناسب را شناسایی کرده و کسب درآمد کنید و از آن ها نهایت استفاده را ببرید .

کسب و کار کفش و مثال هایی از خلاقیت و خاص بودن

برای مثال یک شرکت تولید کننده ی کفش با خرید ماساژورهای کف پا و قرار دادن آن ها در کفش های تولیدی خود، این کفش ها را با عنوان کفش های با ماساژور طبی می فروشد و از این طریق کفش های تولیدی خود را خاص کرد و به فروش بیشتری دست پیدا کرد.

مثال دیگری که در این زمینه می توانیم به آن اشاره کنیم شرکتی آمریکایی است که با ایجاد فضای خالی درون کفش های تولیدی خود حدود ده سانتی متر به قد فرد استفاده کننده اضافه کرد که این خلاقیت باعث خاص شدن محصول این شرکت شد. بنابراین خلاقیت و خاص بودن در کفش بسیار ضروری و حیاتی می باشد.

میانگین سود در این کسب و کار صد در صد است! یعنی اگر کفشی را صد هزار تومان بخرید به طور میانگین با قیمت دویست هزار تومان به فروش می رسانید. هر کسب و کاری را که می خواهید راه اندازی کنید باید چند مهارت را داشته باشید:

 1. مهارت برقراری ارتباط
 2. مهارت فروش
 3. مدیریت مالی
 4. تولید محتوا

 

پیشنهاد ما به شما : پروفسور بوزان

 

نحوه فروش کفش در فضای آنلاین

اگر سرمایه اولیه نداریم چه طور این کار را انجام دهیم؟

کسب و کار کفش را از طریق اینستاگرام و تلگرام هم می توانید راه اندازی کنید و به صورت مشارکت در فروش در این زمینه فعالیت کنید. پس از مدتی که به پول رسیدید و چم و خم کار دستتان آمد می توانید اقدام به راه اندازی مغازه حضوری در کنار فروش اینترنتی خودتان بکنید.

به یاد داشته باشید که شما اولین و آخرین نفری نیستید که از طریق فضای مجازی قصد دارد کفش فروشی را شروع کند و قبل از شما افراد بسیاری از طریق این شغل به موفقیت رسیده اند

سوالات متداول :

کسب و کار کفش را از طریق اینستاگرام و تلگرام هم می توانید راه اندازی کنید و به صورت مشارکت در فروش در این زمینه فعالیت کنید. پس از مدتی که به پول رسیدید و چم و خم کار دستتان آمد می توانید اقدام به راه اندازی مغازه حضوری در کنار فروش اینترنتی خودتان بکنید.به یاد داشته باشید که شما اولین و آخرین نفری نیستید که از طریق فضای مجازی قصد دارد کفش فروشی را شروع کند و قبل از شما افراد بسیاری از طریق این شغل به موفقیت رسیده اند

مهارت برقراری ارتباط، مهارت فروش، مدیریت مالی، تولید محتوا

پیشنهاد ما به شما : متن درباره کارآفرینی

به یاد داشته باشید که شما اولین و آخرین نفری نیستید که از طریق فضای مجازی قصد دارد کفش فروشی را شروع کند و قبل از شما افراد بسیاری از طریق این شغل به موفقیت رسیده اند.

سخن پایانی

همه کسب و کار ها خوب هستند و شما قابلیت این را دارید که در هرکاری به موفقیت برسید. فقط باید روز به روز آموزش ببینید و سعی کنید که در کار خودتان به تخصص بالاتری رسید و همه چیز به خودتان باز می گردد.

از اینکه تا پایان این مقاله همراه من بودید از شما متشکرم ، در این مقاله سعی کردیم استراتژی های فروش در کسب و کار کفش را برایتان مطرح کنیم و به فرصت هایی که در این کسب و کار برایمان وجود دارد ،بپردازیم.

اگر در این مقاله نظر و یا صحبت خاصی دارید می توانید در بخش نظرات برایمان بنویسید و مطمئن باشید که کارشناسان مجموعه ماهان تیموری با اشتیاق پاسخگو شما خواهند بود.

پیشنهاد ما به شما : آرایشگر مردانه حرفه ای

از نگاهتون متشکرم.

51 پاسخ

  1. سلام دوست من
   خیلی خوشحالم که مقاله کسب و کار کفش فروشی براتون مفید بوده.ممنونم از شما
   امیدوارم که در کسب و کارتون موفق باشید و بتونید سود زیادی از این کسب و کار داشته باشید.

 1. با سلام
  من یه مغازه ی کفش فروشی دارم در شهرستان و درامدمم خیلی خوبه.
  آیا به درد بخور هست که بخوام کسب و کارمو اینترنتیش کنم و بفرستم به کل کشور و اینکار از نظر سوددهی کی به نتیجه میرسه؟؟

 2. سلام بنده تو کار تولید پخش عمده کفش در استان قم هستم البته عمده فروشی را تازه داریم راه اندازی میکنیم خدا رو شکر کار خوبی هست و اگر با علم و دقت بالا تو این کار وارد بشی خیلی عالیه انشالله قراره تا آخر سال تک فروشی هم راه بندازیم
  دوستان اگر برای راه اندازی کمکی خواستن بنده در خدمت هستم
  مهدی راد از قم 09196499274

  1. سلام دوست عزیز قبل از هرکاری باید خوب در موردش دید ، شنید و پرسید
   شما باید اول برید و ببینید فروشگاهها و تولیدی های این صنف رو بعد سوالات خودتون در این زمینه رو طرح کنید و با تولید کنندگان و فروشندگان و خانه این صنف صحبت کنید
   تا اطلاعات کافی در این زمینه رو بدست بیارید
   قبل شروع کار باید آموزشهایی در مورد فروش و … ببینید تا کارتون رو قوی شروع کنید
   اینکه چطور و توسط چه کسی اموزش میبینید خیلی مهمه
   و شروعتون باید در مقیاس کم باشه تا اگر خدای نکرده با ضرر مواجه شدید همه سرمایه شما از بین نره
   امیدوارم موفق باشید

 3. من دوازده ساله توی این کارم خیلی خیلی قوی کار کردم به توری که تمام زندگیم رو پای این کار گذاشتم کار بسیار بیخود و به درد نخوری اصلا توصیه نمیکنم مخصوصا الان با این شرایط بسیار کار پر استرس پر دردسر فکر میکنم تو بخش پوشاک بیشترین درگیری رو با مشتری توی کفش داری بیشترین بنجولم این کار داره چون هم سایز داره هم فصل داره هم خیلی مدی خدا نکنه یه چیزی از مد بیفته مجانی هم بدی نمیبرن در ضمن اونجوری هم که‌ فکر کنی سودش رویایی نیست بترکونه ۳۰ درصد سود بده در کل هزینه های کارم خیلی بالاس کار بسیار سرمایه بری هم هست چون اصلا نمیتونی فروشگاهتو خالی بذاری .الانم که با وجود این فروش اینترنتی ها خیلی بازار کارش داغون شده فصلی دوتا مدل خوب در میاد همه هم همونو دارن. استرس این کار پیرت میکنه

  1. سلام دوست عزیز امیدوارم خوب باشی
   ممنون که اینهمه وقت گذاشتید و در مورد این شغل توضیح دادید قطعا توضیحان شما راهگشای خیلی از افراد بیننده ی دیدگاه شما خواهد بود .
   یکی از معضلات بازار پوشاک مساله مد هست وقتی شما چیزی رو تولید کنید صریحا مد روز رو به نمایش میگذاره ، زود هم غیر قابل استفاده میشه و همونطور که گفتید اگر رایگان هم بدید کسی نمیخره
   پیش بینی مد یکی از مهمترین چیزها در بازار پوشاک هست .
   کار سختی هم نیست . مفهوم مد پایدار میتونه شما رو در این زمینه بسیار کمک کنه .

 4. یادش بخیر چندسال تو کفش فروشی چرم سورنا کار می کردم اون روزا کمتر کسی میشناختتش اما الان یلی شده واسه خودش
  طبق تجربه من راز موفقیت کفش باکیفیت و خوش دوخته..یادمه اون هفت سالی که اونجا کار می کردم بالای چهارصدتا مشتری همیشگی داشتیم

  1. سلام دوست عزیز ممنون که تجربه خودتون رو با به اشتراک گذاشتید
   بله کاملا درسته کفش خوش دوخت و با کیفیت همیشه مشتری خودشو داره
   انشاالله که همیشه موفق باشید

  1. داداش منم میخوام شروع کنم شمارمم میزارم میشه یه اس بندازی کفش زنگ بزنم باهات مشورت کنم ۰۹۱۴۸۵۱۶۲۰۰

 5. سلام به نظر من آشغالترین کار روی زمین کفش فروشی است در ضمن سود آن صد در صد نیست خیلی زور بزنه خرج در رفتش سی درصده الکی جو ندید این تجربه سی سال کار من توی این کار پر درد سر و بدرد نخوره حیف که این همه عمرم که تو این کار حیف شد

  1. سلام دوست من
   امیدوارم حالتون عالی باشه
   اتفاقا کفش فروشی شغلی بوده که بار ها و بار ها کسانی در سمینار ها بودن که درآمد های بسیار بالایی داشتند و دغدغه ای که داشتن توسعه کسب و کارشون بوده
   از سمتی خیلی راحت توی فضای مجازی کسایی می تونید ببینید که توی این صنعت درآمد روزانه میلیونی دارند !
   توی صنعت کفش فروشی با خلاقیت ، مد ، حضور آنلاین و خلاقانه خیلی راحت می تونید به بهترین درآمد ها برسید !

  2. سلام دوست عزیز شاید اگر درست به مسیرتون نگاه کنید اشکالاتش رو متوجه بشید و با برطرف کردن این مشکلات خیلی هم پر درامد و لذت بخش باشه این شغل

  1. سلام دوست عزیز
   راهنمایی های لازم داخل کلیپ داده شده برای راهنمایی های بیشتر تو این زمینه قدمی است که باید خودتون بردارید و به تحقیق و بررسی بپردازید

 6. باسلام من الان که پنج ماه 25 میلیون قرض کردم مغازه کفش فروشی بچه گانه زدم تازه فهمیدم اشتباه کردم فروشم خیلی کمه خوزستان شهرمون کوچیکه نمی دونم چیکارکنم همش استرس دارم کفشا بمونن رودستم.باتشکراگه میشه راهنمایی کنید.بازور کرایه مغازه رودرمیارم.

  1. من توی کاره کفش زنونه هستم
   بهتر از بچه گونه هستش.اگر میبینید که پاخوره مغازتون بیشتر جوری هستش که خانوما میان و میرن کفش زنانه بفروشین. من زنانه و بچه گانه باهم دارم ولی فروش کفش زنانه‌ی مغازم بیشتره تا بچه گانه

  2. سلام دوست عزیز اصلا نباید تو کارت استرس داشته باشین تلاشتو بکن مشتریتو جذب کن این کار شکست نداره تنها راه شکستش عقب کشیدن خودته هیچ کاری نیست ک با پا فشاری نشه انجامش داد تو میتونی من بهت ایمان دارم💪💪💪

  1. بنظرم اگر حرفه فروش رو میخوایید انتخاب کنید مهمتر از همه چی اینه که چی میخوایید بفروشید این مهمه وگرنه هر شغلی که اخلاق و ایده وصداقت و پشتکار داشته باشی سود بیشتری میبرید در مورد کفش با سابقه ده ساله ای که دارم یکی از معایبی که داره تک سایز شدن و دمده شدن و خواب سرمایه هست بطور مثال مشتری سایز پا ش 38هست شما نمی تونی 37 بدید یا سایز 39 پس علاوه بر تک سایز شدن سرمایه تون هم می خوابه دومین مسئله این هست که با مدل و رنگ سر و کار دارید اینکه چه مدل هایی پرفروش هست یا چه رنگ هایی و بیشتر مشتری می پسندند از مزایای کفش فروشی که هم نمیشه ازش به همین راحتی گذشت این هست که به مجموعه تون کارگاه تولیدی یا فروش مواد اولیه اضافه کنید که خودش بازار وسیعی داره یا اینکه اگر ایده و طراحی خوبی در زمینه مدل داشته باشید یه مدل می‌تونه زندگی شما را دگرگون کنه میتونید امیدوارم که این مطالب به شما کمک بیشتری بکند که بتوانید بهتر تصمیم بگیرید جهت مشاوره یا خرید عمده میتونید با ما در تماس باشید
   Kamilya shoes
   09303095454

دیدگاهتان را بنویسید