آموزش راه اندازی کسب و کار کیف چرم و کارگاه چرم دوزی

کسب و کار کیف چرم، یکی از کسب و کارهایی است که از گذشتگان دور در ایران درآمد زیادی داشته است و امروزه هم جز یکی از صنایع پرسود محسوب می شود. اگر کمی خلاقیت را به کارتان اضافه کنید، می توانید محصولات جذابی را تولید کنید و از این طریق درآمدتان را تا چندین برابر افزایش دهید. در این مقاله به معرفی شغل چرم دوزی پرداخته ایم.

هزینه راه اندازی این کسب و کار با اینکه جز شغل های درآمدزا بوده،   بسیار کم است. چون شما می توانید از خانه خودتان هم این کار را انجام دهید.شما با هزینه کم تر از ده میلیون تومان می توانید وارد این کسب و کار شوید. در این مقاله تصمیم گرفتیم به راه های درآمد زایی، هزینه راه اندازی و درآمد این کسب و کار بپردازیم.

 

پیشنهاد ما: مطالعه مقاله معرفی شغل های درآمدزا

کیف های دستی چرم زنانه و مردانه

برای تولید محصول چرمی به چه ابزاری نیاز هست؟

ما در کسب و کار کیف چرم علاوه بر خود چرم که متریال اصلی این حرفه هست به دو نوع ابزار ساخت چرم هم نیاز داریم:ابزاری که برای ساخت هر نوع وسایل چرمی لازم است و ابزار و وسایلی که برای تولید یکسری از موارد خاص نیاز است.

اما اگر بخواهیم در کل وسایل مورد نیاز برای ورود به حوزه  چرم را برایتان بگویم،میتوان گفت:تخته کار چرم،مشته چرم دوزی،سمبه چرم دوزی،خط کش عادی،خط کش مخصوص کار چرم، کاتر و چسب مخصوص نیازهای اولیه این کسب و کار را بر طرف خواهند کرد.

پیشنهاد ما به شما : آموزش راه اندازی کسب و کار خانگی

ابزار های لازم برای راه اندازی کسب و کار کیف چرم

چه قدر فضا نیاز داریم؟

کسب و کار کیف چرم اصلا احتیاج به فضای زیادی ندارد ،پس اگر برای شروع کارتان سرمایه زیادی ندارید، اصلا نگران نباشید،شما حتی میتوانید کارتان را از گوشه از اتاق خودتان شروع کنید.خوشبختانه این کسب و کار ،سر و صدای زیادی ندارد ،پس نگران همسایه هایتان هم نباشید و به راحتی کار کنید.

حتی می توانم بگویم اگر خودتان به همسایه هایتان چیزی نگویید ،حتی آنها متوجه نشوند که شما در اتاق منزلتان مشغول کار کردن هستید،مگر آنکه خودتان بخواهید برای شروع بازاریابی را از همسایه ها و آشنایان خودتان شروع کنید ،تا آنها متوجه بشوند که شما مشغول به کار تولیدی هستید.

شغل چرم دوزی را از کجا شروع کنم؟

اکثر توجه این مقاله به تولید محصولات چرمی بود. اما می‌خواهیم به شما بگوییم که اگر احساس می کنید، توان و انرژی تولید کردن و فروش محصولات تولیدی خودتان را ندارید، می توانید با فروش محصولات چرمی سایر تولید کنندگان وارد کسب وکار کیف چرم شوید و از آن طریق کسب درآمد کنید.

تولید محصولات چرمی:

درآمد چرم دوزی به طور تقریبی زیاد است . شما اگر قصد دارید به عنوان تولید کننده وارد این بازار شوید، می توانید بهتر است که به روش زیر عمل کنید.

کارآموزی:

اولین کاری که می توانید پیش از شروع تولید انجام دهید این است که در یک کارخانه تولیدی استخدام شوید و سعی کنید که فوت و فن کار را آموزش ببینید. در ضمن زمانی که در یک تولیدی استخدام می شوید می توانید ارتباطات خودتان را بسازید. برای مثال حداقل کاری که می توانید انجام دهید این است که تامین کنندگان مواد اولیه را پیدا کنید.

 

صحبت کردن با تامین کنندگان مناسب:

یکی از مهم‌ترین اتفاقات در هر کسب و کاری از جمله کسب و کارکیف چرم این است که تامین کنندگانی پیدا کنید که بتوانید با آنها معامله کنید. اگر سرمایه اولیه زیادی در اختیار ندارید به شما پیشنهاد می کنیم که زمانی که تامین کننده مناسب را پیدا کردید با او مذاکره کنید. زیرا اغلب تامین کنندگان با کسانی که حجم انبوهی از سفارشات را دارا هستند، کار می کنند.

اما شما به دلیل حجم پایین سرمایه نمی توانید به خوبی با آنها کار کنید. از این رو مجبورید که وارد مذاکره شوید. شما می توایند با دو اصل احتمال موفقیت در مذاکره را افزایش دهید.

۱-تکنیک باتنا: این تکنیک به ما می گوید، باید پیشنهاد‌های جایگزین نیز داشته باشید. اگر طرف مقابل پیشنهاد اول شما را قبول نکرد، پیشنهاد دوم را به او بدهید.

۲-تکینک دوم هم این است که همیشه به دنبال این باشید که کاری انجام دهید که طرف مقابل از طریق معامله با شما، تغییری مثبت در زندگیش رخ دهد. اگر شما با این دیدگاه به جلسه بروید ناخودآگاه امتیازاتی را به فرد مقابل می دهید و طرف مقابل متوجه این قضیه می شود که شما نه تنها قصد کلاه گذاشتن ندارید، بلکه به فکر رشد فردی او هم هستید. در این صورت است که بیشتر با شما کنار می آید.

عرضه در بازار:

از دیگر کارهایی که هنگام شروع کسب و کار کیف چرم باید به آن توجه کنید که قرار است محصولاتتان را به چه کسانی بفروشید. برای مثال شما می توانید در ابتدا از اعضای خانواده‌تان شروع کنید و رفته رفته سعی کنید خودتان نقش تامین کننده را بازی کنید. شما می توانید خودتان را به فروشندگان مختلف معرفی کنید و از طریق آنها محصولاتتان را به فروش برسانید. شما اگر بتوانید خودتان در نقش تولید کننده محصولاتتان را مستقیم به دست مصرف کننده برسانید، سود زیادی به دست خواهید آورد.

استفاده از الگوها:

در کسب و کار کیف چرم ، الگوهای آماده بسیاری وجود دارد که شما برای شروع کارتان می توانید از آنها استفاده کنید. مثل الگوهای مختلفی که در سایت های مختلف وجود دارند و حتی الگوهای آماده ای که اخیرا در پینترست موجود شده است.

شما میتوانید در شروع از این الگوها استفاده کنید و سعی کنید که از الگوهای ساده تری شروع کنید ،مثل انواع و اقسام کیف های پول، جاکلیدی،کیف کارت و مدارک و انواع وسایل کوچک دیگر.

 

و در مرحله بعد به سمت تولید کیف های دستی بزرگ و حتی لباس های چرمی بروید و یادتان باشد که بازاریابی را از اطرافیان خودتان مثل دوستان و آشنایان و حتی همسایگان شروع کنید،چون مثل هر کسب و کار دیگری ، در شروع کار شما مشتریان زیادی ندارید پس نباید منتظر باشید تا مشتری ها سمت شما بیایند بلکه شما باید به سراغ آنها بروید.

فروش محصولات چرمی:

اکثر این تولیدی ها نمی توانند اجناسشان را بفروشند اما  می توانند تولید زیادی داشته باشند ولی در فروش اجناس ضعیف هستند، برای همین شما می توانید نقش واسطه رو ایجاد کنید و این اجناس رو از تولیدی خریداری کرده و در اختیار فروشگاه ها بگذارید با راهکارهای افزایش فروش می توانید به موفقیت برسید.

فروش محصولات چرمی شاید در این مقاله که بیشتر توجهش روی معرفی شغل چرم دوزی بوده است، جایی نداشته باشد. اما باید بگوییم که درآمد فروش محصولات چرمی دست کمی از درآمد چرم دوزی ندارد.

چگونه کیف چرم دست دوز را بفروشیم

اینستاگرام یکی از بسترهایی است که به شما این امکان را می‌دهد که  بتوانید کسب و کارتان را به افراد بیشتری معرفی کنید و از این طریق فروشتان را افزایش دهید.

اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که هم در زمینه فروش محصول و هم در زمینه تولید کردن و فروش محصولات تولید خودتان موفق تر از گذشته عمل کنید.

ابزار لازم برای کسب و کار کیف چرم

درآمد چرم دوزی:

مدتی پیش در خیابان منوچهری برای خرید کیف چرم رفته بودیم. همینطور که می گشتم متوجه شدیم که قیمت کیف های چرم بالاست از 1 میلیون تومان بود تا 3 میلیون تومان.

کیفای ساده ترم قیمتی حدود 800 هزار تومان داشت. همچنین یک سری کیف وجود داشت که جنس آن ها مشابه چرم بود و قیمتی حدود 400 هزار تومان داشت. همینطور که می گشتیم به یک تولیدی رسیدیم و  خواستیم که ما را راهنمایی کند..

از ایشان  درمورد سود این بیزینس پرسیدیم، دوستان توجه داشته باشید در کسب و کارهای بدون قیمت، سود دست خود شماست، که با توجه به منطقه فروش و نوع فروش متغییر است.

مقاله پیشنهادی دیگر : شغل های پر درامد با سرمایه کم برای بانوان

دوخت و فروش کیف پول چرم

سرمایه اولیه:

زمانی که در منوچهری در حال تحقیقات از تولید کنندگان و فروشندگان این حوزه بودیم ، با شخص با تجربه ای در این حوزه مشغول صحبت شدیم ، از ایشان پرسیدیم که اگر همین الان شخصی بخواهد وارد کسب و کار کیف چرم بشود به چه میزان سرمایه ای نیاز دارد؟

شاید باورتان نشود اما ایشان گفت که شما حتی می توانید با 200 هزارتومان هم وارد این بازار و کسب درآمد از این حوزه شوید،در حال حاضر ارزانترین چرم های مصنوعی که در بازار پیدا می شود ، حدود 30 هزار تومان است و شما می توانید چرم های با کیفیت بهتری را با قیمت 70 هزار تومان تهیه کنید.

خرید عمده‌ی چرم از مراکز اصلی فروش برای کسانی که تولید مداوم چرم دارند، راه خوبی برای پایین آوردن هزینه‌ی تمام شده محصول است.

 

با داشتن 80 تا 100 میلیون تومان سرمایه هم می توانید هم یه کارگاه تولیدی بزنید و یا حتی مغازه ای بزنید و خودتان وارد صنعت چرم بشوید. سبک شمابرای فروش بسیار مهم است ،شما در همان فروشگاه می توانید وب سایت داشته باشید و محصولاتتان را بفروشید، همچنین می توانید با شیوه درست و اصولی تبلیغات در اینستاگرام و تبلیغات در تلگرام محصولاتتان را به میزان انبوهی به فروش برسانید.

کلام آخر

به طور کلی درآمد چرم دوزی زیاد است. به شرطی که علاوه بر متخصص بودن در کسب و کارتان در زمینه های دیگر نیز خودتان را تقویت کنید. مثلاً اعتماد به نفس، قدرت ارتباط موثر ، کاریزما، فنون مذاکره، اهداف و برنامه ریزی و انضباط شخصی بالایی از آن موارد است. در این مقاله به معرفی شغل چرم دوزی پرداختیم. بسیار خوشحالیم که تیم ماهان تیموری را در این مقاله همراهی کردید.

سوالات متداول

اگر بخواهیم  در کل وسایل مورد نیاز برای ورود به حوزه کسب و کار کیف چرم را برایتان بگویم،میتوان گفت:تخته کار چرم،مشته چرم دوزی،سمبه چرم دوزی،خط کش عادی،خط کش مخصوص کار چرم، کاتر و چسب مخصوص نیازهای اولیه این کسب و کار را بر طرف خواهند کرد

مانند هر کسب و کار دیگری در صورتی که شما تداوم و استمرارداشته باشید و از شکست ترسی نداشته باشید ،قطعا می توانید یکی از افراد موفق در حوزه کسب و کار خود باشید . و نکته دیگری که لازم است به آن توجه کنید ،حضور مستمر و مداوم در شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام است. سغی کنید از طریق اینستاگرام نیز بازاریابی خودتان را شروع کنید و از آن طریق نیز جذب مشتری داشته باشید.

همین حالا شروع کن!

11 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز ممنون از همراهیتون
   باید خدمتتون عرض کنم یکی از راه هایی که می توانید از طریق اون مشتریان بیشتری رو به سمت کسب و کارتون هدایت کنید، تولید محتوا از طریق اینستاگرام هستش. برای مشاوره می تونید با شماره 0214300203 تماس بگیرید.

  1. یکی از خیابان‌هایی که می توانید محصولات مختلف چرمی را ببینید و آنها را با هم مقایسه کنید، خیابان فردوسی تهران می باشد.

 1. واقعا اینگونه که شما میگین در آمد نداره بنده و پدرم یک فروشگاه داشتیم و یک تولیدی کیف که اصلا فروش خوبی نداشتیم و هر کس کلی از ما جنس میخرید به سختی میشد پولش رو نقد کرد چون چک میدادن و اصلا هم درآمد خوبی نداشت با اینکه پدرم متخصص اینکار بود و 15سال سابقه کیف و تولیدی داشت اما ما چون خوب نبود جمع کردیم الان من نمیدونم چرا شما اینگونه تعریف کردین که الان خود منم وسوسه شدم باز برم توی کار کیف البته میخام قبلش از شما مشاوره بگیرم که دیگه شکست نخوریم تو این کار که رشته خود ما هم بود.الان به فکر یک فروشگاه هستم اما میترسم باز نتیجه نده اگر من کیف چرم بخرم ممکنه روی دستم بمونه و مشتری نداشته باشه و اگر هم از تولیدی های دیگه بخرم مشتری از کجا کنم تو بازار اصلا بازاری ها نمیخرن و اگر هم بخرن فقط چک میدن مشتری خیلی بسختی پیدا میشه تو این کار…اگر شما نظری دیگه ای دارین و میتونین راهنمایی کنین که من چکار کنم ممنون میشم فقط مشتری نمیدونم چطوری گیر بیارم اینم از نوع خوب…تنها یک چیز به ذهنم میرسه که یک بازار یاب قوی بگیرم که اونم کلی پول میگیره چون آدم خودش به تنهایی که نمیتونه تو خیابان راه بیفته کل بازار و فروشگاه ها منم که تجربه جذب مشتری ندارم الان موندم اگه باز شروع کنم چطوری جنس هایی که خریدم از تولیدی هارو چگونه بفروشم چون واقعا مشتری گیر آوردن سخته اگه میتونین راهنمایی کنین الان چند سالی هم هست که بازار از دستم خارج شده و تمام کسبه ها و آشنا ها هم دیگه این کارو ترک کردن…

  1. سلام دوست عزیز

   برای آکاهی از تایم مشاوره با استاد با شماره های دفتر که در پایین سایت قرار داده شده تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما رو راهنمایی کنند

 2. با سلام مجدد خدمت جناب ماهان تیموری و همکاران پر تلاش ایشون
  باز هم خوب گفتی دمت گرم واقعا که دیگه هیچ کسی نمیتونه هیچ بهانه ای برای شروع کسب و کار داشته باشه فقط کمی جریزه و همت و تلاش و پشتکار میخواد به اضافه ایمان
  دمتون گرم

دیدگاهتان را بنویسید