کسب و کار آرایشگری مردانه

همان طور که می دانید صنعت زیبایی یکی از پردرآمدترین حوزه هایی است که در دنیا وجود دارد و اکثر افرادی که در این نوع کسب و کارها فعالیت می کنند، توانسته اند به موفقیت های بسیار زیادی دست پیدا کنند. این در حالی است که این صنعت خود دارای دسته های مختلفی است که مهم ترین آن ها آرایشگری است.

به عنوان مثال پیرایش مردانه، زنانه، لوازم آرایشی، عمل های زیبایی،گریم و… در این حوزه قرار دارند که از این میان می خواهیم به بازار کار آرایشگری بپردازیم و از زوایای مختلف ان را مورد بررسی قرار دهیم. این درحالی است که مهم ترین سوال برای ورود به این شغل این است که برای آرایشگری از کجا شروع کنم؟

اما قبل از پاسخ به این سوال مهم  پاسخ دهیم، بیایید موارد دیگری را بررسی کنیم که تأثیر مستقیمی بر راه اندازی و درآمد آرایشگری و به طور کلی کسب و کار آرایشگری دارد و مهارت در آن ها می تواند موفقیت شما را در این حرفه ، تضمین کند.

گریم

گریم را می توان  پردرآمدترین رشته  آرایشگری دانست که چه در آرایشگاه های زنانه و چه مردانه ، در بازیگری ، تلوزیون و در مناسبت ها و در شرایط مختلف می تواند پتانسیل درآمد بالایی را برای شما به وجود آورد. بنابراین اگر می خواهید وارد این حوزه شوید ، بهتر است در این رشته نیز مهارت پیدا کنید و خود را محدود به پیرایش خشک و خالی نکنید تا بتوانید در این حرفه رشد کنید.

استایل

از آنجایی که این حرفه مربوط به استایل و ظاهر افراد است، شما به عنوان یک آرایشگر باید تصویرسازی خوبی از ظاهر  مشتری خود داشته باشید و بدانید برای استایلی که افراد دارند چه مدل مویی بهتر است و به عنوان یک مشاور در کنار مشتری خود باشید و به او کمک کنید تا حس بهتری نسبت به خود داشته باشد.

در اصل اگر شما بتوانید کاری کنید فرد حس زیبایی داشته باشد و خودش از استایل خود لذت ببرد، قطعاً علاوه بر اینکه به مشتری وفاداری تبدیل می شود ، شما را به دیگران نیز معرفی می کند . بنابراین توجه به این موضوع می تواند گام بزرگی برای رشد و پیشرفت شما به وجود آورد.

آرایشگری  یکی از شغل های پردرآمد با سرمایه کم  است. این کسب و کار همیشه مشتری خودش را دارد به همین خاطر فقط کافی است تا در  این شغل مهارت های لازم را به  دست بیاورید و بتوانید مشتری های وفاداری را به وجود بیاورید. علاوه بر مهارت آرایشگری شما باید مهارت های دیگری هم بلد باشید تا بتوانید در این کسب و کار موفق شوید.

به طور مثال شما می توانید توی زیبایی شناسی  و بهداشت پوست و مو مهارت پیدا کنید و به مشتری های خود نیز مشاوره بدهید. علاوه بر این شما باید فن بیان خوبی هم داشته باشید تا بتوانید ارتباطات خوبی با مشتری خود برقرار کنید چون اگر مشتری هایتان متوجه می شود  شما به او احترام می گذارید به همین خاطر حس بهتری پیدا خواهد کرد و در نتیجه به یک مشتری وفادار تبدیل می شود.

با این تفاسیر بهتر است شما اطلاعات بیشتری در این مورد به دست بیاورید . به طور مثال این شغل چقدر می تواند به شما درآمد بدهد ، اصلاً برای راه اندازی آن چقدر سرمایه لازم است و چه آموزش هایی لازم دارد تا شما به یک فرد حرفه ای تبدیل  بشوید.

 

 

کسب و کار آرایشگری

مهارت های شخصی

یکی از نکات مهم برای وردود به این حوزه این است که ، کسب و کار آرایشگری یک حرفه پر زحمت است چون مستقیما با انتظارات افراد دیگر (مشتری ها) سر و کار دارید.باین در حالی است که اگر شما مواردی را رعایت کنید می توانید در این حوزه به فردی موفق تبدیل شوید و راه اندازی شغل آرایشگری خودتان امیدوار باشید که در این حوزه موفق خواهید شد.

 1. میل به آموختن در زمینه زیبایی (بهداشت و مراقبت های زیبایی تخصصی و…) و آشنایی با ابزار و لوازم آرایشی گوناگون.
 2. قدرت یادگیری سریع: اگر می خواهید که در شغل آرایشگری موفق باشید ، می بایست که همیشه اطلاعات خودتان را به روز نگه دارید و چون این حوزه هر روز در حال پیشرفت است و روز به روز طرح ها و مدل های متفاوتی به آن اضافه می شود ، پس شما باید قدرت یادگیری سریع را در خودتان تقویت کنید ، تا بتوانید خودتان را به نسبت به تغییرات این حوزه به روز نگه دارید.
 3. داشتن قدرت خلاقیت، تجسم و قوه خیال قوی.
 4. داشتن ظرافت در انجام کارهای دستی:قطعا زمانی که شما تصمیم می گیرید که در شغل آرایشگری ، به عنوان یک آرایشگر ماهر فعالیت کنید ، می بایست توانایی خودتان در انجام کارهای دستی که همراه با ظرافت است ،تقویت کنید. چون کسب و کار آرایشگری حساسیت بالایی دارد و شما باید بتوانید که انواع مدل ها را با ظرافت خاصی اجرایی کنید.
 5. ارتباط برقرار کردن با دیگران و قدرت فهم دقیق از خواسته های آنها: یکی از الزامات این حرفه قدرت فهم دقیق خواسته های مخاطب (مشتری) است. شما دقیقا باید متوجه باشید که نیاز مخاطبتان چه چیزی هست تا بتوانید به بهترین شکل ، خواسته مخاطب (مشتری) خودتان را اجرایی کنید.
 6. تحمل فشار کار: (بیشتر شغل آرایشگری به صورت ایستاده است که باید بتوانید مدت طولانی سرپا بایستید).
 7. و در آخر، میل زیاد برای به روز بودن و دریافت آموزش های جدید و جدیدتر (تقریبا هر روزه) تا از دنیای مد عقب نمانید.

کسب و کار آرایشگری

دوره های آموزش شغل آرایشگری

البته رشته های آموزشی در دوره تحصیل هنرستان های کار و دانش تحت عنوان رشته پیرایش و ترمیم موی مردانه نیز وجود دارد که در صورت علاقه، می توانید این حرفه را از این روش هم شروع کنید. همچنین به تازگی در دانشگاه علمی و کاربردی هم رشته های مربوط به آرایشگری در حوزه زنانه و مردانه ایجاد شده است که امکان تحصیل آکادمیک این حرفه را فراهم کرده است.

در تهران دوره هایی رو برگزار می کنند که به شما آرایشگری رو به طور حرفه ای آموزش میدن. این دوره ها در 3 مرحله برگزار میشه و هزینه ی آن 7 میلیون تومان می باشد. در شهرستان ها هزینه ی این دوره ها 2 و نیم میلیون تومان می باشد،  پس از گذراندن دوره ها به شما مدارکی اعطا می شود. شما وقتی می خواهید حرفه آرایشگری خود را شروع کنید، می توانید با این مدارک بین 5 تا 50 میلیون تومن وام دریافت کنید.در حال حاضر درآمد آرایشگاه مردانه خیلی خوب می باشد.

کسب و کار آرایشگری

هزینه های کسب و کار آرایشگری

اگر بخواهید در 30 متر جا کار خود را آغاز کنید باید بین 15 تا 20 میلیون هزینه صرف تجهیزات آن داشته باشید. برای دکور نیز اگر به دنبال دکور حرفه ای هستید باید حدود 50 میلیون هزینه کنید. البته برای دکوری که فقط برای کار راه اندازی باشه می تونید این کار را می توانید با 5 میلیون تومان نیز انجام دهید. البته باید پول پیش مغازه را نیز در نظر بگیرید

. کسب درآمد آرایشگر ها در بدترین شرایط 4 میلیون تومان و اگه یک آرایشگر حرفه ای باشید تا 15 میلیون تومن هم می تونید درآمد داشته باشید.

من چند روز قبل یک سمیناری داشتم با آرایشگر ها و این افراد سروقت حاضر نشدند و حدودا با دو ساعت تاخیر جلسه شروع شد. اینجا متوجه شدم که آرایشگرها بسیار احمال کاری می کنند و مدیریت زمان برایشان مهم نیست. اینجا بود که تصمیم گرفتم این کلیپ رو آماده کنم، چرا ؟؟

چون در این دوره زمان بسیار ارزشمند است و افراد زیادی وجود دارند که حاضرند پول بیشتری پرداخت کنند تا در مکان خودشان آنان را اصلاح کنید. فقط نیاز به تبلیغات دارید تا بتونید اعتماد مردم رو جلب کنید.

افزایش فروش

برای کسانی که آرایشگاه دارند و مشکل فروش، ما می تونیم این امکان رو در تیم آموزشی ماهان تیموری به شما بدهیم که برند خودتان را ثبت کنید و فروش خود را افزایش دهید.

منظور من اینجا از افزایش فروش یعنی افزایش مخاطب بیشتر و ارائه خدمات بهتر به مشتریان می باشد. باید بهتون بگم افرادی که در ایران این کار رو به صورت حرفه ای انجام میدن به تعداد انگشت های دست هم نمی رسند. مثل فرشید خوش روش، علی عابدینی و … تصمیم بگیرید این کار رو انجام دهید و حرفه ای بشید.

کسب و کار آرایشگری

توصیه مهم برای راه اندازی کسب و کار آرایشگری

توصیه من به شما این هست که اگر سرمایه اولیه ندارید به روش دوم کار کنید، یعنی به صورت لاکچری. برید واسه افرادی که ثروت زیادی دارند، کار کنید. افرادی که حاضرند، شما تشریف ببرید در مکانی که آنها تعیین کردند  و پول بیشتری پرداخت کنند. وقتی این کار را انجام بدید می تونید به مرور زمان یک آموزشگاه آرایشگری راه اندازی کنید که درآمد آن ماهیانه حداقل10میلیون تومان  است.
در آرایشگری سعی کنید متفاوت عمل کنید ،تبلیغات حرفه ای داشته باشید و مثل آرایشگرهای معمولی کار نکنید. اکثر آرایشگرها منتظرند مشتری سمت اونها بیاد، در صورتی که شما باید برید دنبال مشتری و کاری کنید که مشتریان خود را افزایش دهید.

 

سخن پایانی

در کل  آرایشگری ، حرفه و شغلی هست که اگر شما در آن مهارت لازم را داشته باشید و طبق توصیه هایی که به شما انجام دادم ، عمل کنید می توانید درآمد خوبی داشته باشید فقط باید سعی کنید که متفاوت عمل کنید.درآمد آرایشگری بسیار مناسب می باشد.

از اینکه تا پایان این مقاله با تیم ماهان تیموری همراه بودید ، تشکر می کنم و امیدوارم با توصیه هایی که به شما کرده ام ، توانسته باشم کمک کوچکی به شما کرده باشم تا بتوانید راحت تر مسیر خودتان  را پیدا کنید.

 

سوالات متداول : 

اگر بخواهید در 30 متر جا کار خود را آغاز کنید باید بین 15 تا 20 میلیون هزینه صرف تجهیزات آن داشته باشید. برای دکور نیز اگر به دنبال دکور حرفه ای هستید باید حدود 50 میلیون هزینه کنید. البته برای دکوری که فقط برای کار راه اندازی باشه می تونید این کار را می توانید با 5 میلیون تومان نیز انجام دهید. البته باید پول پیش مغازه را نیز در نظر بگیرید. . کسب درآمد آرایشگر ها در بدترین شرایط 4 میلیون تومان و اگه یک آرایشگر حرفه ای باشید تا 15 میلیون تومن هم می تونید درآمد داشته باشید.

توصیه من به شما این است که اگر سرمایه اولیه برای شروع کار را ندارید. برید واسه افرادی که ثروت زیادی دارند، کار کنید. افرادی که حاضرند، شما تشریف ببرید در مکانی که آنها تعیین کردند  و پول بیشتری پرداخت کنند. وقتی این کار را انجام بدید می تونید به مرور زمان یک آموزشگاه آرایشگری راه اندازی کنید که درآمد آن ماهیانه حداقل10میلیون تومان  است.
در کسب و کار آرایشگری سعی کنید متفاوت عمل کنید ،تبلیغات کنید و مثل آرایشگرهای معمولی کار نکنید. اکثر آرایشگرها منتظرند مشتری سمت اونها بیاد، در صورتی که شما باید برید دنبال مشتری و کاری کنید که مشتریان خود را افزایش دهید.

همین حالا شروع کن!

10 پاسخ

  1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی . همون طور که می دونید کشور کانادا یکی از پر مهاجر ترین کشورهای دنیاست که به شدت نیروی کار نیاز داره . از اونجایی که آرایشگری یکی از مشاغل پرطرفدار توی این کشور هست، شما می تونید با طی کردن مراحل قانونی اون از این طریق مهاجرت کنید . برای این کار بهتره از شرکت های مهاجرتی کمک بگیرید .

  1. دورد خدمت شما دوست و همراه گرامی. ممنون از شما که مقاله کسب و کار آریشگری را مطالعه کردین. شما برای اینکه مشتری های بیشتری داشته باشید علاوه بر پیرایش بهتره اطلاعات عمومی خودون رو در حوزه زیبایی و مراقبت پوست و مو بالاببرید از طرفی مهارت هایی مثل گریم، فن بیان، ارائه خدمات متفاوت تر مثل دادن خدمات رایگان دیگر مشتریان بیشتری داشته باشید و ان ها را تبدیل به ماشین تبلیغات برای خود کنید.

 1. سلام دوست خوبم
  بنده دوره طی کردم
  و از نظر خودم و کارلیی که انجام میدم یک ارایشگر حرفه هستم
  ولی تو شهر خودمون هرحا میرم جا برای یه ارایشگر نوپا نیست یا صندلی به کسی نمیدن
  چندبار هم دنبال وام رفتم که خودم بتونم مغازه بزنم
  ولی نشد ک نشد
  ولی دست از تلاش برنداشتم

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز