کسب و کار آرایشگری مردانه

کسب و کار آرایشگری مردانه یکی از شغل های پردرآمد با سرمایه کم  است. این کسب و کار همیشه مشتری خودش را دارد به همین خاطر فقط کافی است تا در  این شغل مهارت های لازم را به  دست بیاورید و بتوانید مشتری های وفاداری را به وجود بیاورید. علاوه بر مهارت آرایشگری شما باید مهارت های دیگری هم بلد باشید تا بتوانید در این کسب و کار موفق شوید.

به طور مثال شما می توانید توی زیبایی شناسی  و بهداشت پوست و مو مهارت پیدا کنید و به مشتری های خود نیز مشاوره بدهید. علاوه بر این شما باید فن بیان خوبی هم داشته باشید تا بتوانید ارتباطات خوبی با مشتری خود برقرار کنید چون اگر مشتری هایتان متوجه می شود  شما به او احترام می گذارید به همین خاطر حس بهتری پیدا خواهد کرد و در نتیجه به یک مشتری وفادار تبدیل می شود.

با این تفاسیر بهتر است شما اطلاعات بیشتری در این مورد به دست بیاورید . به طور مثال این شغل چقدر می تواند به شما درآمد بدهد ، اصلاً برای راه اندازی آن چقدر سرمایه لازم است و چه آموزش هایی لازم دارد تا شما به یک فرد حرفه ای تبدیل  بشوید.

کسب و کار آرایشگری مردانه

با سلام فوت کوزه گری این هفته در ارتباط با کسب و کار آرایشگری مردانه می باشد. واسه کسب و کار آرایشگری مردانه شما نیاز به سرمایه اولیه خاصی ندارید. الان کاملا برایتان توضیح می دهم. پله پله پیش میریم تا به آرایشگری برسیم.بهتر است بدانید که آرایشگری هم حتی مثل اصول تحلیل بنیادی نیاز به یک سرمایه اولیه دارد.
اگر می خواهید آرایشگر بشوید باید بین 6 تا 9 ماه روزانه 6 ساعت زمان بذارید و تمرین کنید تا بتوانید به یک آرایشگر حرفه ای تبدیل شوید،البته همه چیز به مهارت و مداوت شما در این حوزه بستگی دارد.بعد از آموزش شما به یک آرایشگر مردانه حرفه ای تبدیل می شوید.

کسب و کار آرایشگری

مهارت های شخصی

یک نکته را در نظر داشته باشید که ، کسب و کار آرایشگری یک حرفه پر زحمت است چون مستقیما با انتظارات افراد دیگر (مشتری ها) سر و کار دارید.به طور کلی می توانم به شما لیست زیر را معرفی کنم ، اگر موارد زیادی از لیست زیر را در خودتان می بینید، به شما تبریک می گویم ، شما می توانید یک آرایشگر ماهر شوید.

و می توانید کسب و کار آرایشگری خودتان را راه اندازی کنید و امیدوار باشید که در این حوزه موفق خواهید شد،زیرا اگر این موارد را در خودتان داشته باشید ، شما تمام ویژگی های لازم این کسب و کار را دارید و شما یک آرایشگر ذاتی هستید.

 1. میل به آموختن در زمینه زیبایی (بهداشت و مراقبت های زیبایی تخصصی و…) و آشنایی با ابزار و لوازم آرایشی گوناگون.
 2. قدرت یادگیری سریع: اگر می خواهید که در کسب و کار آرایشگری موفق باشید ، می بایست که همیشه اطلاعات خودتان را به روز نگه دارید و چون این حوزه هر روز در حال پیشرفت است و روز به روز طرح ها و مدل های متفاوتی به آن اضافه می شود ، پس شما باید قدرت یادگیری سریع را در خودتان تقویت کنید ، تا بتوانید خودتان را به نسبت به تغییرات این حوزه به روز نگه دارید.
 3. داشتن قدرت خلاقیت، تجسم و قوه خیال قوی.
 4. داشتن ظرافت در انجام کارهای دستی:قطعا زمانی که شما تصمیم می گیرید که در حوزه کسب و کار آرایشگری ، به عنوان یک آرایشگر ماهر فعالیت کنید ، می بایست توانایی خودتان در انجام کارهای دستی که همراه با ظرافت است ،تقویت کنید. چون کسب و کار آرایشگری حساسیت بالایی دارد و شما باید بتوانید که انواع مدل ها را با ظرافت خاصی اجرایی کنید.
 5. ارتباط برقرار کردن با دیگران و قدرت فهم دقیق از خواسته های آنها: یکی از الزامات کسب و کار آرایشگری قدرت فهم دقیق خواسته های مخاطب (مشتری) است. شما دقیقا باید متوجه باشید که نیاز مخاطبتان چه چیزی هست تا بتوانید به بهترین شکل ، خواسته مخاطب (مشتری) خودتان را اجرایی کنید.
 6. تحمل فشار کار: (بیشتر شغل آرایشگری به صورت ایستاده است که باید بتوانید مدت طولانی سرپا بایستید).
 7. و در آخر، میل زیاد برای به روز بودن و دریافت آموزش های جدید و جدیدتر (تقریبا هر روزه) تا از دنیای مد عقب نمانید.

کسب و کار آرایشگری

دوره های کسب و کار آرایشگری

البته رشته های آموزشی در دوره تحصیل هنرستان های کار و دانش تحت عنوان رشته پیرایش و ترمیم موی مردانه نیز وجود دارد که در صورت علاقه، می توانید این حرفه را از این روش هم شروع کنید. همچنین به تازگی در دانشگاه علمی و کاربردی هم رشته های مربوط به آرایشگری در حوزه زنانه و مردانه ایجاد شده است که امکان تحصیل آکادمیک این حرفه را فراهم کرده است.

در تهران دوره هایی رو برگزار می کنند که به شما آرایشگری رو به طور حرفه ای آموزش میدن. این دوره ها در 3 مرحله برگزار میشه و هزینه ی آن 7 میلیون تومان می باشد. در شهرستان ها هزینه ی این دوره ها 2 و نیم میلیون تومان می باشد،  پس از گذراندن دوره ها به شما مدارکی اعطا می شود. شما وقتی می خواهید کسب و کار آرایشگری خود را شروع کنید، می توانید با این مدارک بین 5 تا 50 میلیون تومن وام دریافت کنید.در حال حاضر درآمد آرایشگاه مردانه خیلی خوب می باشد.

کسب و کار آرایشگری

هزینه های کسب و کار آرایشگری

اگر بخواهید در 30 متر جا کار خود را آغاز کنید باید بین 15 تا 20 میلیون هزینه صرف تجهیزات آن داشته باشید. برای دکور نیز اگر به دنبال دکور حرفه ای هستید باید حدود 50 میلیون هزینه کنید. البته برای دکوری که فقط برای کار راه اندازی باشه می تونید این کار را می توانید با 5 میلیون تومان نیز انجام دهید. البته باید پول پیش مغازه را نیز در نظر بگیرید

. کسب درآمد آرایشگر ها در بدترین شرایط 4 میلیون تومان و اگه یک آرایشگر حرفه ای باشید تا 15 میلیون تومن هم می تونید درآمد داشته باشید.

من چند روز قبل یک سمیناری داشتم با آرایشگر ها و این افراد سروقت حاضر نشدند و حدودا با دو ساعت تاخیر جلسه شروع شد. اینجا متوجه شدم که آرایشگرها بسیار احمال کاری می کنند و مدیریت زمان برایشان مهم نیست. اینجا بود که تصمیم گرفتم این کلیپ رو آماده کنم، چرا ؟؟

چون در این دوره زمان بسیار ارزشمند است و افراد زیادی وجود دارند که حاضرند پول بیشتری پرداخت کنند تا در مکان خودشان آنان را اصلاح کنید. فقط نیاز به تبلیغات دارید تا بتونید اعتماد مردم رو جلب کنید.

افزایش فروش

برای کسانی که آرایشگاه دارند و مشکل فروش، ما می تونیم این امکان رو در تیم آموزشی ماهان تیموری به شما بدهیم که برند خودتان را ثبت کنید و فروش خود را افزایش دهید.

منظور من اینجا از افزایش فروش یعنی افزایش مخاطب بیشتر و ارائه خدمات بهتر به مشتریان می باشد. باید بهتون بگم افرادی که در ایران این کار رو به صورت حرفه ای انجام میدن به تعداد انگشت های دست هم نمی رسند. مثل فرشید خوش روش، علی عابدینی و … تصمیم بگیرید این کار رو انجام دهید و حرفه ای بشید.

کسب و کار آرایشگری

توصیه واسه راه اندازی کسب و کار آرایشگری

توصیه من به شما این هست که اگر سرمایه اولیه ندارید به روش دوم کار کنید، یعنی به صورت لاکچری. برید واسه افرادی که ثروت زیادی دارند، کار کنید. افرادی که حاضرند، شما تشریف ببرید در مکانی که آنها تعیین کردند  و پول بیشتری پرداخت کنند. وقتی این کار را انجام بدید می تونید به مرور زمان یک آموزشگاه آرایشگری راه اندازی کنید که درآمد آن ماهیانه حداقل10میلیون تومان  است.
در کسب و کار آرایشگری سعی کنید متفاوت عمل کنید ،تبلیغات حرفه ای داشته باشید و مثل آرایشگرهای معمولی کار نکنید. اکثر آرایشگرها منتظرند مشتری سمت اونها بیاد، در صورتی که شما باید برید دنبال مشتری و کاری کنید که مشتریان خود را افزایش دهید.

 

سخن پایانی

در کل کسب و کار آرایشگری ، حرفه و شغلی هست که اگر شما در آن مهارت لازم را داشته باشید و طبق توصیه هایی که به شما انجام دادم ، عمل کنید می توانید درآمد خوبی داشته باشید فقط باید سعی کنید که متفاوت عمل کنید.درآمد آرایشگری بسیار مناسب می باشد.

از اینکه تا پایان این مقاله با تیم ماهان تیموری همراه بودید ، تشکر می کنم و امیدوارم با توصیه هایی که به شما کرده ام ، توانسته باشم کمک کوچکی به شما کرده باشم تا بتوانید راحت تر مسیر خودتان  را پیدا کنید.

 

سوالات متداول : 

اگر بخواهید در 30 متر جا کار خود را آغاز کنید باید بین 15 تا 20 میلیون هزینه صرف تجهیزات آن داشته باشید. برای دکور نیز اگر به دنبال دکور حرفه ای هستید باید حدود 50 میلیون هزینه کنید. البته برای دکوری که فقط برای کار راه اندازی باشه می تونید این کار را می توانید با 5 میلیون تومان نیز انجام دهید. البته باید پول پیش مغازه را نیز در نظر بگیرید. . کسب درآمد آرایشگر ها در بدترین شرایط 4 میلیون تومان و اگه یک آرایشگر حرفه ای باشید تا 15 میلیون تومن هم می تونید درآمد داشته باشید.

توصیه من به شما این است که اگر سرمایه اولیه برای شروع کار را ندارید. برید واسه افرادی که ثروت زیادی دارند، کار کنید. افرادی که حاضرند، شما تشریف ببرید در مکانی که آنها تعیین کردند  و پول بیشتری پرداخت کنند. وقتی این کار را انجام بدید می تونید به مرور زمان یک آموزشگاه آرایشگری راه اندازی کنید که درآمد آن ماهیانه حداقل10میلیون تومان  است.
در کسب و کار آرایشگری سعی کنید متفاوت عمل کنید ،تبلیغات کنید و مثل آرایشگرهای معمولی کار نکنید. اکثر آرایشگرها منتظرند مشتری سمت اونها بیاد، در صورتی که شما باید برید دنبال مشتری و کاری کنید که مشتریان خود را افزایش دهید.

 

 

همین حالا شروع کن!

7 پاسخ

 1. سلام دوست خوبم
  بنده دوره طی کردم
  و از نظر خودم و کارلیی که انجام میدم یک ارایشگر حرفه هستم
  ولی تو شهر خودمون هرحا میرم جا برای یه ارایشگر نوپا نیست یا صندلی به کسی نمیدن
  چندبار هم دنبال وام رفتم که خودم بتونم مغازه بزنم
  ولی نشد ک نشد
  ولی دست از تلاش برنداشتم

دیدگاهتان را بنویسید