فهرست مطالب این مقاله

آموزش تندخوانی زبان انگلیسی

آموزش تندخوانی زبان انگلیسی

سلام ماهانی عزیز. امروز می خواهیم درباره تاثیر آموزش تندخوانی زبان انگلیسی بر آزمون آیلتس با شما صحبت کنیم و همچنین راهکارهایی برای افزایش سرعت مطالعه زبان انگلیسی به شما بدهیم که با استفاده از آنها بتوانید سرعت مطالعه زبان انگلیسی خودتان را چندین برابر افزایش دهید.

چرا مقاله آموزش تندخوانی زبان انگلیسی:

شاید برای شما دیدن مقاله آموزش تندخوانی زبان انگلیسی در وبسایت ماهان تیموری که عمده مطالبش درباره راه اندازی کسبوکار و هوش سرمایه گذاری  و هوش مالی و آموزش مدیریت و مطالب مربوط به بیزینس است تعجب کنید. ولی به دو دلیل این مقاله را جمع آوری کرده و در اختیار شما همراهان قرار دادیم. اولین دلیل این است که دسترسی به اطلاعات روز دنیا یکی از مهم ترین نیاز های هر کسب وکاری است. از آنجا که بیشتر اطلاعات روز دنیا به زبان انگلیسی منتشر می شود، مدیران کسبوکار می بایست برای جمع آوری اطلاعات یک شخص مسلط را استخدام کنند و یا اینکه خودشان زبان را یاد بگیرند. در هر دو صورت این مقاله می تواند به هردو این فرضیات کمک شایان بکند. دلیل دوم هم آن است که خیلی از افراد هدف مهاجرت از ایران به یک کشور دیگر را دارند و یکی از مهم ترین مراحلی که پیش روی آنها قرار دارد این است که تلاش کنند تا در آزمون آیلتس موفق شوند و یکی از مهم ترین قسمت های این آزمون هم بخش ریدینگ آن است که در این قسمت شما هرچه بتوانید با سرعت بیشتری مطالب را بخوانید  در نتیجه خواهید توانست تا به بهرتین شکل این آزمون را پشت سر بگذارید.

 

در ادامه مقاله قصد داریم سه راهکار برای یادگیری زبان انگلیسی را با هم بررسی کنیم و همچنین مهم ترین اشتباهات حوزه تندخوانی را به شما معرفی کنیم که درگیر آنها نشوید.

سه مهارت ضروری برای آمزوش تندخوانی زبان انگلیسی:

اشاره با انگشت:

اشاره با انگشت یار جدا نشدنی تندخوانی می باشد و می توان گفت که آموزش تندخوانی زبان انگلیسی یا متون فارسی بدون اشاره با انگشت هیچ معنایی ندارد. در این تکنیک شما می توانید از یک شی دیگر مانند یک کارت یا مداد و خودکار به جای انگشت استفاده کنید. اشاره با انگشت از آنجایی حائز اهمیت است که شما با استفاده از این روش می توانید به چشمان خودتان یک مسیر برای ادامه حرکت بدهید و همچنین از برگشت چشمانتانه به عقب جلوگیری کنید. یکی دیگر از مهم ترین مزایای اشاره با انگشت این است که از بازگشت و پرش به عقب چشمان شما در هنگام خواندن متن جلوگیری می کند. یکی از بزرگترین معضلات در هنگام خواندن مطالعه و یا مطالعه متن در آزمون آیلتس این است که افراد وقتی که متن را متوجه نمی شوند به عقب باز میگردند تا دوباره متن را مرور کنند. همین مسئله باعث کم شدن سرعت مطالعه آنها می شود.

حرکت چشم:

حرکت چشم:

برای آنکه تاثیر استفاده از انگشت یا یک شی دیگر در دنبال کردن کلمات در خواندن را با چشم خودتان ببینید به شما پیشنهاد می کنیم که یک صفحه را یک بار بدون اشاره با انگشت وبار دیگر بدون انگشت انجام دهید. اکثر کسانی که این آزمایش را انجام می دهند پی می برند که با داشتن یک راهنما، بسیار راحت تر می توانند باچشم، چیزی را دنبال کنند و بدین ترتیب حرکت چشم هایشان بسیار ارام تر و کارآمدتر خواهد بود. این بدان دلیل است که چشم ها طوری برنامه ریزی شده اند که حرکت را دنبال کند.

اسکن کردن:

“اسکن کردن یکی از نکاتی است که در آموزش تندخوانی زبان انگلیسی به آن پرداخته می شود متن یعنی حرکت دادن سریع چشمانتان از بالا به پایین صفحه و شناسایی کلمات و عبارات مهم. کلمات کلیدی و عبارات مهم معمولا در جملات اول هر متن می اید. کلمات کلیدی شامل اعداد، ایده ها و… می باشد. انجام تمرینات مخصوص گسترش دید محیطی می‌تواند توانایی شما را در اجرای بهتر این روش بالا ببرد.

بدانید که به دنبال چه چیزی هستید. در صورت تمایل تصمیم بگیرید که دنبال یک یا چند کلمه کلیدی بگردید. هر بار فقط به دنبال یک کلمه کلیدی باشید. اگر از چندین کلمه کلیدی استفاده می کنید ، چندین اسکن مجزا برای هر کلمه کلیدی خودتان انجام دهید.بگذارید چشمانتان به سرعت در صفحه شناور باشند تا زمانی که کلمه یا عبارتی را که می خواهید پیدا کنید.وقتی چشم شما یکی از کلمات کلیدی شما را گرفت ، مطالب اطراف را با دقت بخوانید.

 

مقاله ی پیشنهادی : اصول یادداشت برداری دیجیتال

 اما از کجا این کلمات کلیدی را پیدا کنیم:

اگر سر جلسه آزمون هستید:

اسکن برای پاسخ به سؤالات

اگر در حال جستجوی حقایق برای پاسخ دادن به یک سوال خاص هستید ، یک مرحله برای شما انجام شده است: سوال خود کلمات کلیدی را تأمین می کند. این مراحل را دنبال کنید:

قبل از شروع اسکن ، هر سال را کاملاً بخوانید. کلمات کلیدی خود را از خود صورت سؤال انتخاب کنید.

هر بار فقط به دنبال پاسخ فقط یک سوال باشید. برای هر سوال جداگانه اسکن کنید.

هنگامی که یک کلمه کلیدی را پیدا کردید ، متن اطراف را با دقت بخوانید تا ببینید آیا به موضوع مرتبط است.

سؤال را دوباره بخوانید تا مشخص شود پاسخی که پیدا کردید به این سؤال پاسخ می دهد یا خیر.

اسکن تکنیکی است که نیاز به تمرکز دارد و می تواند به طرز شگفت انگیزی خسته کننده باشد. شما ممکن است مجبور شوید که اجازه ندهید توجه خود را به سرگردان برسانید. زمان و مکانی را انتخاب کنید که می دانید برای شما مناسب است و در آن غواصی کنید.

اگر مشغول مطالعه آزاد هستید:

اگر مشغول مطالعه آزاد هستید:

به شما پیشنهاد می کنیم که با توجه به هر مباحث مختلف هر فصل از کتاب را در ابتدا بخوانید و هنگام خواندن متن به عنوان‌ آن مبحث توجه کنید. وقتی که اسکن کردن را شروع کردید چشمتان به دنبال آن عنوان باشد.

 

مقاله ی پیشنهادی : فواید و مزایای تندخوانی

Skim کردن متن:

یکی دیگر از روش هایی که در آموزش تندخوانی زبان انگلیسی به آن پرداخت می شود روش اسکیمنیگ می باشد. در این روش شما سعی می کنید که به یک درک کلی از متن برسید. در این روش این احتمال وجود دارد که متوجه خیلی از قسمت های کتاب نشوید. بنابراین روش اسکیمینگ بیشتر در زمان مرور کردن کتاب و همچنین در زمان امتحان به کار می آید. در این روش شما پاراگراف ابتدایی و انتهایی هر متن را می خوانید و از این طریق به یک درک کلی از متن می رسید. اسکیمینگ می تواند در مورد ایده و لحن کلی کتاب ، و همچنین شباهت یا تفاوت فاحش آن با منابع دیگر ، به اندازه کافی به شما بگوید تا بدانید آیا اصلاً لازم است آن را بخوانید.

در skim کردن متن به طور خلاصه:

۱. اولین و آخرین پاراگراف را بخوانید.

۲. همه عنوانهای اصلی و فرعی را بخوانید.

۳. علاوه بر خواند پاراگراف ابتدایی و انتهایی، اولین خط از پاراگراف شروع و پایان را بخوانید.

۴.به تصایر و نمودارها دقت کنید.

۶. سعی کنید مفهوم اصلی متن را بفهمید. برای این ساده ترین کار دانستن هدفتان ز مطالعه پاسخ به پرسش‌های: چه کسی؟ چه چیزی؟ کجا؟ کِی؟ چرا؟ می تواند به شما کمک کند.

اشتباهاتی که اکثر افراد در زمینه آموزش تندخوانی زبان انگلیسی انجام می دهند:

خواندن کلمات در ذهن:

Sub-vocalizing یا خواندن کلمات در ذهن به این معناست که در عین دیدن کلمات با چشمانتان، آن کلمات را در ذهنتان نیز بخوانید و تکرارشان کنید. این کار باعث می شود که سرعت مطالعه شما به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند. یکی از اتفاقاتی که با انجام تمریناتی که در آموزش تندخوانی زبان انگلیسی به شما بیان کردیم، برای شما رخ می دهد این است دیگر شما کلمات را در ذهن خودتان نمی بینید.

 

تعیین نکردن بازه زمانی:

یکی از مهم ترین کارهایی که در آموزش تندخوانی زبان انگلیسی باید به آن توجه شود این است که شما برای افزایش سرعت مطالعه خودتان می بایست تلاش کنید تا مدام سرعت مطالعه خودتان را بسنجید و سعی کنید که آن را ارتقا دهید. برای این کار بهتر است که برای خودتان بازه زمانی مشخص در نظر بگیرید. برای مثال شما می توانید برای خودتان بازه های زمانی نیم تا یکساعته در نظر بگیرید و سپس تلاش کنید تا تمامی موارد را در همان بازه های زمانی به خاطر بسپارید.

مشخص نکردن هدف از مطالعه:

شما برای آنکه بتوانید به بهترین شکل مطالعه انجام دهید می بایست هدف خودتان را از مطالعه مشخص کنید. این کار برای تندخوانی متون فارسی و یا انگلیسی ضروری است. برای مثال هدف شما از خواندن این مقاله چیست؟ آیا می خواستید به نکاتی مفید برای شرکت در آزمون آیلتس برسید و یا اینکه قصد داشتید برای دستیابی به اطلاعات روز دنیا و تولید محتوا، نحوه مطالعه متون انگلیسی را یاد بگیرید.

نکته آخر:

با رعایت کردن نکاتی که در مقاله آموزش تندخوانی زبان انگلیسی گفته شد می توانید سرعت خودتان را در خواندن متن های انگلیسی، آزمون آیلتس افزایش دهید. اگر قصد شما خواندن مقالات روز است به شما پیشنهاد می کنیم که با استفاده از روش های فوق بررسی کنید که این مقاله درباره چه چیزی می خواهد صحبت کند و اگر احساس کردید که این مقاله می تواند اطالاعات را به شما اضافه کند می توانید از آن استفاده کنید.

 

همچنین بخوانید : راه های تقویت ذهن کودک

 

مقالات مرتبط

تقویت حافظه کوتاه مدت طب سنتی

تقویت حافظه کوتاه مدت طب سنتی

تقویت حافظه کوتاه مدت طب سنتی سلام ماهانی عزیز. در مقاله تقویت حافظه کوتاه مدت با هم روش هایی برای تمرین دادن حافظه و

یادداشت برداری دیجیتال

یادداشت برداری دیجیتال

یادداشت برداری دیجیتال     یادداشت برداری مهم ترین کاربرد یادداشت برداری این است که شما می توانید با استفاده از آن اطلاعات را

افزایش تمرکز و کنترل ذهن

افزایش تمرکز و کنترل ذهن

افزایش تمرکز و کنترل ذهن سلام ماهانی عزیز. امروز می خواهیم درباره افزایش تمرکز و کنترل ذهن و اهمیت داشتن تمرکز در شرایط حال

تقویت ذهن کودکان

تقویت ذهن کودک

تقویت ذهن کودک سلام ماهانی عزیز امروز می خواهیم درباره ذهن کودک با شما صحبت کنیم و در ادامه مقاله راهکارهای را برای تقویت

فواید کتاب خوانی برای کودکان

فواید کتاب خوانی برای کودکان

فواید کتاب خوانی برای کودکان سلام ماهانی عزیز. در این مقاله قصد داریم که درباره فواید کتاب خوانی برای کودکان صحبت کنیم و با

یادداشت برداری به روش کرنل

یادداشت برداری به روش کرنل

یادداشت برداری به روش کرنل سلام ماهانی عزیز. امروز می خواهیم درباره تاثیر یادداشت برداری در افزایش قدرت درک مطلب و تقویت حافظه کوتاه

اصول مطالعه صحیح

اصول مطالعه صحیح

اصول مطالعه صحیح اگر می خواهیم هر کاری را بسیار ساده و راحت انجام دهیم باید سعی کنیم که آن کار را طبق اصولش

مزایای حواس پرتی و راه‌ های جلوگیری از حواس پرتی هنگام مطالعه

مزایای حواس پرتی و راه‌ های جلوگیری از حواس پرتی هنگام مطالعه

سلام ماهانی عزیز. امروز می خواهیم درباره مزایای حواس پرتی و راه‌ های جلوگیری از حواس پرتی هنگام مطالعه با شما صحبت کنیم. وقتی

فواید و مزایای تندخوانی

فواید و مزایای تندخوانی

فواید و مزایای تندخوانی تندخوانی نه تنها شامل توانایی خواندن مقادیر زیادی از اطلاعات با سرعت بالا در مدت زمان کم است بلکه توانایی

تقویت حافظه کوتاه مدت

تقویت حافظه کوتاه مدت

تقویت حافظه کوتاه مدت سلام ماهانی عزیز در این مقاله قصد داریم درباره تقویت حافظه کوتاه مدت صحبت کنیم و در نهایت از شما

تونی بوزان

تونی بوزان

تونی بوزان   سلام ماهانی عزیز امروز می‌خواهیم درباره زندگی نامه تونی بوزان، یکی از افراد موفق در زمینه آموزش تندخوانی و روش های

یادداشت برداری

یادداشت برداری

یادداشت برداری سلام ماهانی عزیز امروز می خواهیم درباره اهمیت یادداشت برداری در هنگام مطالعه و تاثیر آن در افزایش کیفیت یادگیری با شما

تقویت ذهن و هوش

تقویت ذهن و هوش

تقویت ذهن و هوش سلام ماهانی عزیز امروز قصد داریم درباره راه‌ و روش‌های تقویت ذهن و هوش صحبت کنیم. ذهن و هوش یکی

کتاب های اموزش تندخوانی

کتاب های آموزش تندخوانی

کتاب های آموزش تندخوانی برای یادگرفتن یک مهارت جدید راه های مختلفی وجود دارد که از طریق آنها خواهید توانست هر مهارتی را که می

تندخوانی و تقویت ذهن

تندخوانی و تقویت ذهن

تندخوانی و تقویت ذهن   سلام ماهانی عزیز امروز می‌خواهیم درباره تندخوانی و تقویت ذهن صحبت کنیم و با هم تکنیک‌هایی را بررسی کنیم

افزایش سرعت مطالعه

افزایش سرعت مطالعه

افزایش سرعت مطالعه سلام ماهانی عزیز امروز می خواهیم درباره افزایش سرعت های مطالعه و موانعی که در این راه برای شما وجود دارد

آموزش تندخوانی

آموزش تندخوانی

اصولاً سرعت داشتن در زندگی یکی از زیبایی های زندگی است و با داشتن سرعت می‌توان خیلی سریع‌تر به خواسته های خود رسید.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

تخفیف ویژه

50 درصد تخفیف

با تغییر باور های مالی درامدت رو افزایش بده

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد