فورتونا یک فرصت آموزشی عالی

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

ماهان تیموری

آموزش هوش مالی و رسالت زندگی من

تصمیم گرفتم در این شرایط سخت به رسالت خود عمل کنم و هوش مالی را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهم. هوش مالی مجموعه ای است حاصل تجربیات من از مسیر درآمد روزانه ۱۰۰۰ تومان تا ساختن کسب و کاری که هر روز دستاورد های بزرگی را خلق می کند و دانشی که در این سالها به دست‌ آورده ام. در هوش مالی شما یاد می گیرید چطور باور های خودتان را تقویت کنید، با صفر تا صد راه اندازی کسب و کار آشنا می شوید، بر انواع فوت و فن های قرارداد و چک مسلط می شوید، می توانید عادت های پولساز را با عادت های غلط جایگزین کنید و در کل هرچیزی که برای رسیدن به موفقیت مالی را نیاز دارید دسترسی پیدا می کنید.

مشاوره رایگان

بهترین زمان برای مطالعه | توصیه های کلیدی

خلاصه مطلب

بهترین زمان برای مطالعه  بسیار مهم است ولی باید به این نکته توجه کرد که تمام زمان ها برای مطالعه مناسب هستند و بهترین
5/5

بهترین زمان برای مطالعه  بسیار مهم است ولی باید به این نکته توجه کرد که تمام زمان ها برای مطالعه مناسب هستند و بهترین زمان برای مطالعه درهر کس متفاوت است. زمان مطالعه به عادتهای فردی بستگی دارد. همان طور که می دانیم برخی تمایل به خواندن کتاب در صبح و برخی دیگر در شب دارند.

 

 توصیه های کلیدی انتخاب بهترین زمان برای مطالعه

 

  • بهترین زمان برای کتاب خواندن زمانی است که روحیه ی خوبی دارید

تحقیقات نشان داده است که فعالیت هایی را که می توانیم در حالت شادی و یا به عبارت دیگر حالت سر زنده ای در عرض 60 ثانیه انجام دهیم.در حالت خستگی حداقل به مدت 90 دقیقه انجام می گیرد.

خوب است بخوانیم درباره : چرا یهودیان ثروتمند هستند

  • بعد از شناسایی بهترین زمان مطالعه آن را ثابت نگهدارید

بدین معنی که بدن را عادت دهیم که راس ساعت مشخصی مطالعه را شروع کند. مانند اینکه در یک ساعت معین تمایل به میل کردن غذا دارد.بهترین زمان برای کتاب خواندن همین است

 

  • بهترین زمان برای کتاب خواندن بعد از یک استراحت مناسب است.

اگر که صبح زود را برای مطالعه انتخاب کرده باشید باید حتما شب قبل از آن استراحت کافی داشته باشید تا مغز انرژی کافی برای مطالعه داشته باشد.

 

  • هرگز با شکم خالی مطالعه نکنید

این توصیه را مخصوصا به دانش آموزان یا دانشجویان می گویم که بدون خوردن  صبحانه در کلاس درس حاضر نشوید.در واقع مغز انرژی لازم را برای یادگیری از قند خون می گیرد و در صورت نخوردن غذا قند خون پایین می آید بنابراین انرژی لازم به مغز نخواهد رسید.

 

پیشنهاد ما به شما : اصول سیستم سازی

 

  • بلافاصله بعد از غذا خوردن بهترین زمان مطالعه نیست.

چون بعد از صرف غذا تمام تمرکز دستگاه های بدن متوجه هضم و جذب غذا می شود بنایراین خون رسانی به مغز کم تر شده و در نتیجه قدرت تفکر و تمرکز مغز کاهش پیدا می کند.طبق نظر بعضی کارشناسان تا حدود 30 دقیقه بعد از صرف غذا مطالعه نباید کرد.

 

پیشنهاد ما به شما : مدیریت سرمایه

 

  • ما نباید برای مدت طولانی روی یک موضوع مطالعه کنیم

این کار باعث خستگی فقط یک بخش از ذهن می شود و بخش های دیگر بیکار باقی می مانند.

 

پیشنهاد ما به شما : چگونه درآمد میلیاردی داشته باشیم

 

  • حتما باید زمانی را به استرحت اختصاص دهیم تا با انرژِی بیشتری شروع به مطالعه کنیم.

زمان پیشنهادی برای مطالعه بین 50 تا 60 دقیقه می باشد که بعد از آن 10 الی 15 دقیقه استراحت لازم است.طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه مرحله ای در یادگیری انسان وجود دارد که به آن فلات یادگیری گفته می شود و اگر اطلاعات را به صورت پی در پی در مغز وارد کنیم مغز به جایی می رسد که دیگر قادر به پردازش اطلاعات نیست.بنابراین با یک استراحت کوتاه باید به مغز این فرصت را داد تا اطلاعات دریافت شده را ثبت کند وخود را آماده درک اطلاعات جدید تر خواهد کرد.

همچنین بخوانیم درباره : کتاب رازهای ثروت یهود فاش شد

  • در حقیقت بهترین زمان مطالعه بعد از خواب شبانگاهی بازدهی مطلوبی ندارد

زیرا در نیمه های شب بدن انسان هورمون رشد ترشح می کند و اثرات آن تا کمی پس از بیدار شدن از خواب  هم وجود دارد.بنابراین از مطالعه در نیمه های شب خودداری کنید و بهتر است 20 تا 30 دقیقه بعد از بیدار شدن از خواب به مطالعه بپردازید.

 

پیشنهاد ما به شما : کاریزما چیست

 

این توصیه را حتما رعایت کنید.وقتی دچار خستگی هستید از مطالعه کردن بپرهیزید.این خستگی اظطراب و هیجانات را هم شامل خواهد شد.

در این زمان ها تمرکز حواس خود را از دست داده اید و بهتر ین کار انجام تمرینات تن آرامی و تمرکز ذهن می باشد.

به خصوص تمرین تمرکز که در مقاله های بعدی به طور مفصل درباره آن صحبت خواهم کرد.

 

پیشنهاد ما به شما : چگونه درآمد میلیاردی داشته باشیم

پیشنهاد ما به شما : اصول تندخوانی

سوالات متداول :

بهترین زمان برای مطالعه چه زمانی است؟

مطالعه را بیشتر در زمان هایی انجام دهید که روحیه خوبی دارید،

تحقیقات نشان داده است که فعالیت هایی را که می توانیم در حالت شادی و یا به عبارت دیگر حالت سر زنده ای در عرض 60 ثانیه انجام دهیم.در حالت خستگی حداقل به مدت 90 دقیقه انجام می گیرد.

 

 

چگونه بازده خود را از مطالعه افزایش دهیم؟

نباید مدت طولانی بر روی یک موضوع مطاله کنیم زیرا باعث خستگی می شود بنابراین حتما باید زمانی را برای استراحت در نظر بگیرید تا با انرژی بیشتری شروع ه مطالعه کنیم.

 

چگونه به وسیله مطالعه تمرکز خود را افزایش دهیم؟

یکی از روش های صحیح مطالعه ،انتخاب زمان مناسب برای مطالعه است.مطالعه در زمان های مناسب می تواند یکی از روش های افزایش تمرکز نیز باشد.افزایش تمرکزهم خود از روش های تند خوانی است و این دو مانند یک داروی تقویت حافظه به حفظ مطالب ما کمک می کند. به حفظ مطالب کمک خواهند کرد و این اعتماد به نفس بیشتر را به دنبال می آورد.

یکی از بخش های روش صحیح مطالعه انتخاب زمان مناسب برای کتاب خواندن می باشد.مطالعه در زمان مناسب می تواند از راه های افزایش تمرکز هم محسوب شود.افزایش تمرکز هم خود از روش های تند خوانی است و این دو مثل یک داروی تقویت حافظه به حفظ مطالب کمک خواهند کرد و این اعتماد به نفس بیشتر را به دنبال می آورد.بهترین زمان برای مطالعه در افراد مختلف متفاوت است اما نکاتی مثل روحیه،استراحت،تغذیه و… می تواند کمک خوبی برای پیدا کردن زمان مناسب برای مطالعه باشد.
اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

جادوی اثر مرکب در تکنیک های مذاکره

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد