فهرست مطالب این مقاله

عملکرد نیمکره های مغز چگونه است؟

 

شیوه عملکرد نیمکره های مغز چگونه است؟ عملکرد نیمکره های مغز مکمل یکدیگرند. عملکرد نیمکره های مغز در دانشمندانی مثل ابو علی سینا به این دلیل بالا بود که از دو نیمکره ی مغز با هم استفاده می کردند. این افراد کسانی بودند که توانسته بودند از این تکنیک ها خوب استفاده کنند و در نتیجه کارهای مختلف در زمینه های گوناگون انجام داده بودند.
بنابراین گروه آموزشی ماهان تیموری تصمیم گرفت برای بهره وری بیشتر از مغز به بررسی عملکرد دو نیمکره راست و چپ آن بپردازد که با یادگیری این فرایند قدرت تمرکز حواس و یادگیری و حافظه ما بیشتر خواهد شد.

 

شیوه ی عملکرد نیمکره های مغز

موفقیت زمانی نصیب ما خواهد شد که عملکرد نیمکره های مغز قوی تر شده و هماهنگ تر شوند و با هم رشد کنند. چرا که یکی از راه های افزایش تمرکز هماهنگ کردن دو نیمکره است. بنابراین درباره شیوه های هماهنگی و تمریناتی که باعث قوی تر شدن این دو نیمکره می شود توضیح می دهیم.

 

قدرت ها، ویژگی ها و عملکرد نیمکره سمت راست مغز:

نیمکره سمت راست قسمت چپ بدن را کنترل می کند و تمام اعمالی که در این قسمت از بدن انجام می شود به دست نیمکره راست مغز انجام می شود.

این نیمکره مرکز درک تصاویر می باشد در واقع هر تصویری که ما درک می کنیم با استفاده از نیمکره سمت راست انجام می شود مانند قدرت تشخیص چهره و به یاد آوردن چهره افراد قدرت حل معما باز به عهده این نیمکره می باشد و می توان گفت به طور کلی هر کاری که به خلاقیت مربوط شود به نیمکره سمت راست ربط دارد.

می توان نتیجه گرفت که افرادی که به دنبال راه حلی در پیشرفت زندگیشان هستند از نیمکره سمت راست خود کمک می گیرند.

تشخیص رنگ و لحن صدا مربوط به نیمکره سمت راست می باشد و در واقع خوابهایی که می بینیم و تخیل هایی که داریم باز بوسیله نیمکره سمت راست انجام می شود.

افراد خلاق و خیال پرداز به شدت از این نیمکره استفاده می کنند و این نیمکره در آنها بسیار فعال است.

ورزش و حرکات موزون مربوط به نیمکره سمت راست می باشد در نتیجه  افرادی که نیمکره راست قوی تری دارند بهتر می توانند حرکات ورزشی انجام دهند.

توانایی درک موسیقی مربوط به نیمکره سمت راست می شود پس افراد هنری هم دارای نیمکره راست قوی تری می باشند.

جایگاه حس لامسه و درک اشیاء سه بعدی نیز مربوط به این نیمکره می باشد و برای تصویر سازی در حفظ مطالب به شدت حائز اهمیت می باشد.

افرادی که ذوق هنری بیشتری دارند و از مهارت نقاشی بسیار بالایی برخوردار هستند از نیمکره سمت راست قوی برخوردارند.

 

ضعف های نیمکره سمت راست مغز:

ویژگی های زنانه مربوط به نیمکره سمت راست می شود البته ویژگی های مردانه و زنانه در هر انسانی قرار دارد اما در زنان ویژگی های زنانه غالب بوده و در مردان ویژگی مردانه غالب  است.

نیمکره سمت راست مرکز درک عواطف و احساسات بدن می باشد ولی آنهایی که عواطف و احساسات قوی دارند اصولا آدم های با نیمکره راست قوی نیستند.

 نیمکره سمت راست سعی می کند همه چیزهای پیرامون خود را به صورت کلی ببیند و به جزئیات نمی پردازد. در واقع سعی می کند بین مفاهیم مهم ارتباط پیدا کند و دنیا را به صورت کلی درک کند.

نیمکره سمت راست قدرت نظم و انضباط زیادی ندارد. بنابراین افرادی که نیمکره سمت راست قوی دارند اصولا افراد بی نظمی هستند. نه تنها این بی نظمی  در اتاق بلکه در ظاهر آنها هم قابل مشاهده می باشد.

این نیمکره در ریاضیات و منطق به درستی عمل نمی کند.

افرادی که از نیمکره سمت راست فعالی برخوردار هستند مدیریت قوی در کارها ندارند.

 

 

در این مقاله ویژگی های نیمکره سمت راست را مورد بررسی قرار دادیم که با توجه به آن می توانید هر کدام از خصوصیات که خواستار افزایش آن هستید با تمریناتی که در شماره های بعدی از این مقاله گفته می شود آن را تقویت کنید.

 

از روش های تقویت حافظه و تمرکز ذهن ایجاد یک ارتباط موثر بین دو نیمکره ی مغز می باشد.نیم کره ی سمت راست مغز جایگاه احساسات می باشد و هر چیز که مربوط به احساسات باشد با این نیمکره درک خواهد شد. تصاویر و ایده های خلاقانه در این نیمکره شکل می گیرند. نظم در این نیمکره ضعیف است و مدیریت هرچیز مثلا مدیریت زمان که بخشی از نظم می باشد به این نیمکره ی مغز مربوط نمی شود.

مقالات مرتبط

پسا کرونا شکست کسب و کار ها

پسا کرونا | شکست کسب و کار ها ؟!

پیش بینی بورس در سال 1399

پیش بینی بورس در سال 99

پیش بینی بورس در سال 99 سلام دوست من ! درود بر تو امیدورام حالت عالی باشه . امروز می خوام باهات در مورد

پیش بینی املاک در سال 99 پیش بینی املاک ماهان تیموری

پیش بینی املاک در سال 99

قیمت طلا در سال 1399

پیش بینی قیمت طلا در سال 1399

سلام دوست من  درود بر تو ، توی این ویدئو می خوام برات در مورد قیمت طلا در سال 1399 صحبت کنم. حتما این

پیش بینی کسب و کارها در سال 1399

دکتر علی صادقین

اقتصاد بی مغز ، خطر های سال 99

دکتر علی صادقین ▪️مشاور اقتصادی، مطالعه بازار، تامین مالی سوابق علمی: ▪️دکتری اقتصاد انرژی دانشگاه علامه طباطبایی ▪️کارشناسی ارشد دانشگاه تهران اقتصاد/توسعه ▪️کارشناسی دانشگاه

پیش بینی سال 99 | بهترین سرمایه گذاری

پیش بینی سال 1399 پیش بینی ماهان تیموری سال 99

پیش بینی اقتصادی سال 1399

سوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید : بد ترین عادت مالی چیست؟ یکی از بد ترین عادات مالی ولخرجی است. ولخرجی باعث

سال 99 تو 100 باش !

هیچ اتفاقی ، اتفاقی نیست !

سال 99 ، تهدید ؟!

سال 99 ، تهدید برای ایران ؟

همراهت رو پیدا کن !

سال 99 پر از فرصته | ویدیو سوم

سال 99 پر از فرصته | ویدیو سوم

3 پاسخ

  1. سلام خدمت مدیریت محترم .سایتتون واقعا عالی من هر وقت وارد میشم دست پر خارج میشم موضوعات مختلف با کاراییهای مفید ومختلف یکی از بزرگترین ویژگیهای سایت شماست.کلا یک سایت فوقالعاده قوی از نظر محتوا و امیدوار کننده به کسب و کار های اینترنتی است .

دیدگاهتان را بنویسید

تخفیف ویژه

50 درصد تخفیف

با تغییر باور های مالی درامدت رو افزایش بده

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد