آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

شغل های پر درآمد با سرمایه کم در ایران

راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم ویژگی ها و مزایای زیادی دارد. تعدادی از مشاغل و کسب و کارها هستند که به سرمایه آنچنانی نیاز ندارند اما خیلی از این مشاغلی که با سرمایه کم راه اندازی میشوند به عنوان شغل های پردرآمد در آینده به حساب می آیند و اگر به درستی مدیریت شوند، می توانند درآمدهای بالا و سودهای خوبی را عاید شما کند. البته هیچ کدام از این موارد که در ادامه گفته می شود، شما را یک شبه میلیونر نخواهد کرد اما به شما درآمد و سود مناسب را با کمترین سرمایه گذاری خواهد داد. ما در اذامه به معرفی برخی شغل های پر درآمد که نیاز به سرمایه ی زیاد ندارند را معرفی میکنیم

 

تولید صیفی جات

 

امروزه که اکثر محصولاتی که شما حریداری میکنید ماشینی و غیر ارگانیک است شما میتوانید یک باغچه درست کنید و به کشت و پرورش صیفی جات و محصولات ارگانیک بپردازید که صیفی جات و مواد ارگانیک پر طرفدار تر نیز هستند

سبزیجاتی مانند سبزی خوردن ، گوجه فرنگی و … را میتوانید با هزینه کم تولید کنید و این عمل با آبیاری قطره ای راحت تر انجام میگیرد و با یک باغچه کوچک نیز میتوان آن هارا تولید کرد.

10 شغل پر درآمد با سرمایه کم در ایران

 

تولید کننده محتوا

 

همه ی محصولات و موضوعات احتیاج به یک راهنمای استفاده و خرید دارند، چطور در کنار کالاهای فیزیکی هنگام خرید یک بروشور وجود دارد و با توضیحات کلامی به مخاطب اطلاعاتی را ارائه می دهد در دنیای دیجیتال و اینترنت هم باید اینگونه متن ها نوشته و عرضه شوند، کسی که عهده دار تولید محتوا است باید با مهارت و نوشتاری خاص مخاطب را جذب و به طرف محصول و هدف خود بکشاند. این تولید محتوا به جز در دنیای مجازی می تواند در روزنامه ها و مجلات و دفترچه های راهنما نیز بسط پیدا کنند.

 

بسته بندی

 

بسته‌بندی ازجمله مشاغلی است که حتی می‌توان در منزل هم در ابعاد کوچک و با سرمایه کم آن را شروع کرد . بسته‌بندی مواد غذایی , بسته‌بندی حبوبات , بسته‌بندی خشکبار , بسته‌بندی عسل , بسته‌بندی آجیل, بسته‌بندی کشمش , بسته‌بندی زعفران و … ازجمله انواع بسته‌بندی است که می‌توانید آن را با سرمایه کم شروع کنید.

 

تاکسی اینترنتی

 

برای این کار شما تنها نیاز به یک خودرو دارید . و اگر دارای یک اتوموبیل باشید به راحتی میتوانید وارد شرکت های تاکسی اینترنتی مانند اسنپ شوید و در این شغل شما هرچه بیشتر کار کنید درآمد بیشتری خواهید داشت و یکی از شغل هایی است که نیاز به سرمایه ی زیاد ندارد.

10 شغل پر درآمد با سرمایه کم در ایران

 

مشاور برگذاری مراسم

 

برگزاری یک مراسم علاوه بر استرس های خاص خودش و حضور در آن احتیاج به یک بلده کار دارد که بداند چه چیزی مورد نیاز است و چه کارهایی باید انجام شود. اگر شما هم اهل برگزاری مهمانی های بزرگ هستید و تجربه ای در این زمینه دارید می توانید با عهده دار شدن این مسئولیت و بستن قرارداد با شخص مورد نظر یک کار جدید را شروع کنید، برای انجام درست این امر احتیاج به یک روابط عمومی قوی و تجربه زیاد دارید، باید بدانید چه چیزی مناسب و ایده آل مراسم است و تهیه و زمان بندی آن به چه صورت انجام گیرد.

 

تولید مربا و ترشی خانگی

 

تهیه ترشی و مربا یکی دیگر از مشاغلی است که می‌توانید با سرمایه کم شروع کنید و طرفداران بسیار زیادی هم دارد , می‌توانید محصولات تولیدی خود را به سوپرمارکت‌ها , رستوران‌ها و .. بفروشید. و برای شروع شما تنها به مواد اولیه ی این محصولات دارید

 

 

تهیه غذای خانگی

 

تولید غذای خانگی یکی از شغل هایی است که شما میتوانید به آن بپردازید و مشتری های بسیار زیادی دارد خصوصا بین کارمندان . شما برای این کار نیاز به ظرف یکبار مصرف برای کشیدن غذا داخل آن و مواد غذایی دارید و میتوانید به فروش آن بپردازید.

 

شبکه های اجتماعی

 

برای این کار شما تنها نیاز به یک تلفن هوشمند دارید و با داشتن یک صفحه در اینستاگرام یا یک چنل در تلگرام میتوانید به تبلیغ کردن و فروش محصولاتتان بپردازید و همه ی این ها به توانایی شما برای فروش و جذب مشتری و … دارد.

10 شغل پر درآمد با سرمایه کم در ایران

 

مراقبت و نگه داری از حیوانات خانگی

 

اگر عاشق حیوانات هستید این کسب و کار برای شما ساخته شده است. آن‌چه نیاز دارید، افراد ثروتمندی است که حیوان خانگی دارد اما قادر به مراقبت از آن‌ها نیستند. می‌توانید برای نگهداری از حیوان خانگی‌شان پول بگیرید. این ایده در مناطق شهری بسیار خوب است.

 

امنیت فناوری اطلاعات

 

با استفاده‌ی روزافزون اینترنت، جرایم مرتبط با آن به طرز چشم‌گیری افزایش یافته است. درپارتمان سازمانی و قانونی همواره به دنبال کارشناسان خبره‌ی امنیت آی‌تی و سایبری هستند. اگر در خدمات امنیت آی‌تی مهارت دارید می-توانید این مهارت را به یک ایده‌ی کسب و کار خوب تبدیل کنید.

 

ما در این مقاله تنها به 10 عدد از شغل های پر درآمد با سرمایه ی کم پرداختیم و صد ها نوع کار وجود دارد که شما میتوانید به آن ها بپردازید.

 

انواع شغل های درآمدزا با سرمایه کم 

 

امروزه مشاغل خانگی زودبازده و کسب و کارهای خانگی به عنوان راهكاري مهم براي خوداشتغالی و ايجاد اشتغال و درآمد در سراسر جهان به حساب می آیند. قابليت انجام اين نوع كسب و كار در منزل سبب ايجاد مزایای بی شماری برای شاغلين آن ها می شود، كه از جمله مي توان به ايجاد توازن بين مسئوليت خانوادگي زنان و اشتغال آنان، حذف هزينه های مربوط به خريد، رهن و اجاره كارگاه و اياب و ذهاب، استفاده از نيروی كار ساير اعضای خانواده و ايجاد زمينه های كار خانوادگی ، امكان انتقال تجارب از طريق آموزش غيررسمی به شيوه استاد- شاگردی بين اعضاء خانواده و بسیاری فواید دیگر اشاره کرد.
شغل های درآمدزا با سرمایه کم

 

بايد توجه داشت كه در سالهای اخير به دليل تحولات عظيم در بخش فناوری اطلاعات در جهان و ايجاد مشاغل جديد، امكان اشتغال خانگي برای بسياري از افراد در زمينه های فناوری اطلاعات یا IT نيز فراهم شده است. اين مشاغل خانگی زودبازده كه روزانه در سراسر جهان تعداد آن ها رو به فزوني و تنوع است اين امكان را فراهم مي آورد تا افراد بتوانند در محيط خانه با استفاده از رايانه و وسايل جانبي مورد نياز، به انجام كسب و كارهاي گوناگون در اين حوزه بپردازند.

 

فهرستی از  شغل های درآمدزا و قانونی که نیاز به سرمایه زیادی ندارند را به شما معرفی میکنیم 

الف -۱ -نساجی سنتی
ابریشم بافی
احرامی بافی
برک بافی
فرت بافی
شعر بافی
ترمه بافی
شمد بافی
جاجیم بافی ( ساچیم بافی )
موج بافی (ماشته بافی )
چادر شب بافی
دارایی بافی (ایکات )
زری بافی
سجاده بافی
سیاه چادر بافی
عبا بافی
گلیچ بافی
مخمل بافی
شال بافی
نوار بافی
وریس بافی
حوله بافی
مرس بافی
نساجی سنتی
اجاق قراقی

 

الف – ۲ – بافته‌های داری و زیر اندازها
نمکدان بافی
گلیم بافی (گلیم بافی دورو- رند بافی- گلیم سوزنی – گلیم گل برجسته- گلیمچه) TM
شیریکی پیچ
سفره آردی – سفره کردی
خورجین بافی
حوربافی
جل اسب (هوراسبان )
پلاس بافی
نمد مالی TM
ورنی بافیTM
زیلو بافی
چنته بافی
مفرش بافی

شغل های درآمدزا با سرمایه کم

الف – ۳ – پوشاک سنتی
البسه محلی
بافتنی سنتی (میل بافی)
گیوه بافی ( تخت کشی گیوه ) TM
پایپوش سنتی
رویه بافی گیوه
گیوه دوزی
چوخه بافی
چوقا بافی- چوخا بافی
چاروق دوزی
چموش دوزی
عروسک بافی
قلاب بافی
کلاه نمدی
جوراب بافی
مجسمه محلی( مومی )

شغل های درآمدزا با سرمایه کم

الف – ۴ – چاپ‌های سنتی
چاپ کلاقه‌ای یا باتیک ( نقاشی روی پارچه )
قلمکار ( نقاشی – مهری )
الف – ۵ –سفال و سرامیک و کاشی سنتی
سفال و سرامیک ( سفالگری)
سفال نقش برجسته
خرمهره سازی
کاشی زرین فام
کاشی مشبک
کاشی معرق
کاشی معقلی
کاشی مینایی
کاشی هفت رنگ
نقاشی روی لعابی
نقاشی زیر لعابی
نقاشی روی سفال

شغل های درآمدزا با سرمایه کم

الف – ۶ -صنایع دستی چرمی
جلد‌سازی چرمی
مصنوعات دستی چرمی
سراجی سنتی ( ساخت کمربند و کیف و… )
سوخت روی چرم( طراحی بصورت داغ روی چرم)
معرق چرم
نقاشی روی چرم
حکاکی روی چرم
نقش اندازی ضربی روی چرم
الف – ۷ -هنرهای دستی وابسته به معماری
گچبری سنتی
مقرنس کاری
آیینه کاری

الف – ۸ – صنایع دستی فلزی
زیور آلات سنتی
علامت سازی
قفل سازی
قلمزنی
طلاکوبی
گرگور بافی
مشبک فلز
ملیله سازی
مرصع کاری
حکاکی روی فلز
مینای خانه بندی

 

شغل های درآمدزا با سرمایه کم

الف – ۹ – صنایع دستی چوبی و حصیری
احجام چوبی
حصیر بافی TM (ارغوان بافی، ترکه بافی، مروار بافی، چم بافی، بوریا بافی، سبدبافی )
بامبوبافی
خاتم کاری
خراطی
چیق بافی
حکاکی روی چوب
ساخت سازهای سنتی (ساخت سازهای بادی- ساخت سازهای کوبه‌ای – ساخت سازهای زهی )
سوخت روی چوب ( محرق )
قواره بری
کپوبافی
کنده کاری روی چوب
گره چینی
معرق چوب
منبت چوب
مصنوعات چوبی
نقاشی روی چوب

شغل های درآمدزا با سرمایه کم

الف – ۱۰ –صنایع دستی دریایی
صنایع دستی دریایی
نقاشی روی صدف ( صدف‌سازی، تراشی صدف و….)
الف – ۱۱ -صنایع دستی سنگی
تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی
حکاکی روی سنگ
معرق سنگ (موزائیک)
فیروزه کوبی

 

شغل های درآمدزا با سرمایه کم

الف – ۱۲ – صنایع دستی مستظرفه
پاپیه ماشه
تذهیب
تشعیر
صحافی سنتی
طراحی سنتی
قطاعی
نگارگری ایرانی
نقاشی گل و مرغ
الف – ۱۳ -آبگینه
تراش روی شیشه
معرق شیشه
نقاشی روی شیشه
نقاشی پشت شیشه
همجوشی شیشه

 

شغل های درآمزا با سرمایه کم

 

الف – ۱۴ -پیشه‌های سنتی وابسته به صنایع دستی
رنگرزی سنتی(گیاهی، معدنی، حیوانی) به جز قالی و گبه
گلابتون سازی
رفوگری (به جز قالی و گبه )

 

 

1_ ساخت اپلیکیشن کاربردی :

یکی از شغل اینترنتی مهم که خیلی راحت میتوانید از ان کسب درامد کنید طراحی یک برنامه ی کاربردی و خلاقانه برای گوشی های اندروید و ایفون میباشد . اگر دقت کنید میبینید که تلفن های همراه همه جا هستند و روز به روز در حال افزایش پیدا کردن هستند .

شما با داشتن یک ایده ی خلاق و جذاب میتوانید خیلی راحت به درامد فوق العاده ای در ماه برسید . زمان گذاشتن برای طراحی یک اپلیکیشن و فروش ان خیلی ارزش دارد زیرا روشی حرفه ای برای کسب درامد اینترنتی و رسیدن به درامد بسیار بالایی میباشد .

اگر واقعا شما به برنامه نویسی اندروید و ios علاقه دارید و یا اینکه یک برنامه نویس هستید خیلی راحت میتوانید زندگی خود را متحول کنید . اگرم واقعا برنامه نویسی نیستید در ادامه ما شما را با چند شغل اینترنتی که اصلا نیاز نیست برنامه نویسی باشید اشنا خواهم کرد پس همراه ما باشید.

 

شغل های اینترنتی

 

2_دومین شغل اینترنتی طراحی سایت :

یکی دیگر از شغل های اینترنتی پر درامد و پرسود که در سطح جهان خیلی طرفدار دارد طراحی سایت میباشد . البته این را بدانید که برای طراحی سایت اصلا نیازی به برنامه نویسی وب نیست شما برای طراحی سایت میتوانید از سایت ساز های رایگان و cms های رایگان استفاده کنید .

مهارت طراحی سایت اصلا نیاز به بلد بودن علم برنامه نویسی مثل Html , Css, js ,php و … ندارد . شما دوستان عزیز خیلی راحت میتوانید بدون برنامه نویسی طراحی سایت را یاد بگیرید و پروژه های طراحی سایت انجام بدهید برای طراحی سایت بدون کد نویسی میتوانید از سایت اکادمی سبز استفاده کنید .

 

شغل های اینترنتی

 

3_سومین شغل اینترنتی فروش فالوور و لایک اینستاگرام :

یکی دیگر از مشاغل اینترنتی پردرامدفروش فالوور و لایک اینستاگرام میباشد . میزان درآمد از سیستم بسیار بالا میباشد . شما با راه اندازی این سیستم خیلی ساده میتوانید به درامد بالایی دست پیدا خواهید کرد . میزان سقف درامدزایی از این سیستم میتواند ماهانه چندین میلیون تومان باشد .

همان طور که میدانید شبکه ی اجتماعی اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی میباشد که روزانه افراد زیادی در این شبکه ی اجتماعی عضو میشوند. شما برای راه اندازی این سیستم فروش فالوور اینستاگرام به هیچ سرمایه خواصی نیاز ندارید و خیلی ساده میتوانید این سیستم را برای خود راه اندازی کنید . اگر این سیستم را راه اندازی کنید قطعا با روزی 2 الی 3 ساعت کار در منزل به درآمد باور نکردنی دست پیدا خواهید کرد .

میزان درامد زایی از این سیستم 100 درصدی است اگر همان گونه که به شما اموزش میدهیم عمل کنید قطعا نتیجه ی مطلوب را میگیرید و به استقلال مالی دست پیدا خواهید کرد .

 

شغل های اینترنتی

 

4_چهارمین شغل اینترنتی ساخت فروشگاه اینترنتی :

چهارمین ایده شغل اینترنتی برای شما دوستان عزیز داشتن یک فروشگاه اینترنتی میباشد که در کشور ما خیلی مرسوم شده است همان گونه که میبینیم با پیشرفت علم بیشتر کسب و کار ها به سمت اینترنت کشیده شده اند .

باز هم بگم که برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی اصلا نیاز به علم برنامه نویسی نیست شما خیلی راحت میتوانید با چند قدم ساده میتوانید فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی کنید و خیلی سریع به درامد اینترنتی بسیار بالایی برسید .

در فروشگاه اینترنتی خود شما میتوانید محصولاتی که تولید میکنید و یا محصولاتی را که دارید ارائه بدهید که این محصولات میتوانند به صورت فیزیکی و یا دانلودی باشند که محصولات فیزیکی مثل یک طرح دستی , تابلو نقاشی , عطر , لوازم جانبی گوشی و… و محصولات دانلودی میتواند تخصص شما باشد که شما ان تخصص را در قالب فایل دانلودی ارائه میدهید و برای فروش قرار میدهید .

شغل های اینترنتی

 

5_پنجمین شغل اینترنتی خرید و فروش دامنه :

یکی دیگر از شغل اینترنتی خرید و فروش دامنه میباشد . افراد زیادی هستند که از خرید و فروش دامنه به درآمد اینترنتی بسیار بالایی رسیده اند و این شغل به زمان و سرمایه کمی نیاز دارد . شما دوستان عزیز میتوانید با قیمت بسیار پایین یک دامنه را خریداری کنید و ان را با قیمت بالا تری برای فروش قرار بدهید برای این کار لازم است در سایت های حراج دامنه عضو شوید .

شغل های اینترنتی

 

6_ششمین شغل اینترنتی وبلاگ نویسی تخصصی :

یکی دیگر از مشاغل اینترنتی با هزینه ی کم وبلاگ نویسی تخصصی میباشد . اگر به نوشتن خیلی علاقه دارید این شغل میتواند گزینه ی خوبی برای شما باشد .شما با نوشتن موضوعات خاص و با ایجاد یک وبلاگ برای خودتان میتوانید به درامد بالایی برسید .

طراحی یک وبلاگ نیاز به دانش خاصی ندارد و شما میتوانید خیلی راحت و ساده یک وبلاگ خیلی حرفه ای برای خود ایجاد کنید . اگر زمان تایپ کردن دارید میتوانید با تایپ کردن به درامد بسیار بالایی در ماه برسید.

شغل های اینترنتی

 

7_هفتمین شغل اینترنتی طراحی قالب و افزونه وردپرس :

یکی دیگر از شغل اینترنتی پر درامد برای برنامه نویسان وب طراحی قالب و پلاگین برای سایت های وردپرسی میباشد . اگر شما با زبان های برنامه نویسی وب اشنا هستید خیلی راحت میتوانید به درامد بسیار بالایی از طریق طراحی قالب و افزونه وردپرس برسید . میتوان گفت این شغل اینترنتی میتواند به عنوان سرمایه باشد .
شما هر قالبی را که طراحی میکنید میتوانید در مارکت های ایرانی و خارجی ان را قرار بدهید و بفروشید البته شما از این طریق میتوانید درامد دلاری هم کسب کنید . شما با طراحی چند قالب و افزونه وردپرس حرفه ای و انتشار ان در بازار اینترنتی ایران و جهان مثل تم فارست و… خیلی راحت به درامد بسیار بالایی خواهید رسید .

شغل های اینترنتی

 

8_هشتمین شغل اینترنتی سئو و بهینه سازی وبسایت :

یکی دیگر از مشاغل اینترنتی پر درامد سئو و بهینه سازی وبسایت ها میباشد . شما اگر به یک متخصص سئو تبدیل شوید خیلی راحت میتوانید پروژه های سئو انجام بدهید که درامد بسیار بالایی دارد . این را بدانید که برای سئو و بهینه سازی سایت اصلا نیاز به علم کد نویسی و زبان برنامه نویسی خاصی نیست .

علم سئو مانند علم برنامه نویسی نیست با یاد گیری سئو میتوانید اینده ی خود را تضمین کنید ولی برای یاد گیری این شغل اینترنتی باید زمان بگذارید تا خیلی زود به یک متخصص سئو حرفه ای تبدیل شوید . سئو علمی است که از طریق تجربه بدست می اید و شما باید ان را تجربه کنید به هر حال سئو نیز میتواند یک شغل اینترنتی پر درامد باشد .

شغل های اینترنتی

 

9_نهمین شغل اینترنتی تدریس مجازی و برگزاری وبینار :

یکی دیگر از مشاغل اینترنتی پرسود و بسیار پر درامد میتواند از برگذار کردن سمینار ها و کلاس های مجازی باشد . تقاضا برای مدرسان اینترنتی بسیار زیاد است . اگر شما در زمینه ای تخصص دارید میتوانید به یک معلم مجازی و مدرس اینترنتی تبدیل شوید .

تنها چیزی که نیاز دارید این است که در زمینه ی کاری و شغلی خود باید حرفه ای باشید مثلا اگر در زمینه ی کسب و کار اینترنتی فعالیت میکنید میتوانید با برگذاری یک وبینار مجازی به درامد میلیونی بسیار زیادی برسید .

تنها نیاز شما ان است علاوه بر اینکه باید در زمینه ایی تخصص داشته باشید باید یک وبسایت طراحی کنید تا بتوانید مخاطبان هدف خود را پیدا کنید و برای انها سمینار و کلاس برگذار کنید .

شغل های اینترنتی

 

10_دهمین شغل اینترنتی خرید و فروش سایت :

دهمین شغل اینترنتی خرید و فروش وبسایت میباشد . برای درک این مدل کسب و کار اینترنتی فرض کنید شما در زمینه ی املاک و ساخت و ساز فعالیت میکنید , کسی که خانه را با قیمت پایین تری خریداری میکند و پس از باز سازی و تعمیرات ان خانه را با قیمت بالا تری میفروشد . برای شروع این کار میتوانید از سایت هایی شروع کنید که در flippa.com ثبت شده اند .

 

شغل های اینترنتی

 

 

نتیجه گیری : در این مطلب ما شما را با تک تک مشاغل اینترنتی اشنا کردیم که با توجه به علاقه ی خود میتوانید یکی از این ایده ها و یا چند تا از این ایده ها را عملی کنید و به درامد بسیار بالا در ماه برسانید . برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی اصلا نیاز به هیچ تخصص و مهارت خاصی نیست . اما بعد از انکه شما کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کردید نیاز به نظم , توسعه و مهارت دارید تا بتوانید محصولات خود را بفروشید .

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.