مزایای کسب و کار اینترنتی + 7 مورد از مهمترین و کلیدی ترین نکات

خلاصه مطلب

امروزه اینترنت توانسته است خودش را به عنوان جایگزینی برای زندگی عادی معرفی کند و به جایگزینی تبدیل شده است که مردم بسیاری از
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
5/5
فهرست مطالب

امروزه اینترنت توانسته است خودش را به عنوان جایگزینی برای زندگی عادی معرفی کند و به جایگزینی تبدیل شده است که مردم بسیاری از زمان خودشان را در آن سپری می کنند. کسب و کار ها نیز توانسته اند خودشان را به این دنیای جایگزین وارد کنند، در نتیجه نباید از مزایای کسب و کار اینترنتی به راحتی بگذریم. در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که چرا باید کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم.

هزینه کم راه اندازی

مزایای کسب و کار اینترنتی

اجازه دهید همین اول مقاله برویم سراغ اصل مطلب. مزایای کسب و کار اینترنتی بسیار زیاد است که در ادامه قصد داریم به آن ها اشاره کنیم.

هزینه کم راه اندازی

از مهم ترین مزایای کسب و کار اینترنتی هزینه پایین راه اندازی آن است. شما برای راه اندازی کسب و کار های سنتی به حداقل چیزی که نیاز دارید این است که مکانی را برای خودتان اجاره کنید و در آن مشغول به درآمد زایی شوید.

اما هزینه راه اندازی سایت و فروشگاه اینترنتی بسیار نا چیز و در حد ۴ تا ۵ میلیون می باشد.

از طرفی اگر شما با پرداخت این پول سعی کنید که دوره های آموزشی را سپری کنید پس از مدتی قادر خواهید بود که به بهترین شکل خودتان صفر تا صد کار های سایتتان  را انجام دهید و از این نظر در هزینه های خودتان صرفه جویی کنید.

 

پیشنهاد ما به شما : راز کسب و کار موفق 

 

نیاز نداشتن به منابع زیاد

نیاز نداشتن به منابع زیاد

شما برای شروع هر کاری به منابق مختلفی نیاز خواهید داشت. نیاز به ابزار مناسب مانند قفسه چینی، نیاز به کارمند، نیاز به جنس هایی برای فروش و …

اگر بخواهیم این لیست نیازمندی را ادامه دهیم تا انتهای این صفحه باید حرف بزنیم. این در حالی است که شما برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی به منابع زیادی نیاز نخواهید داشت.

تنها منابعی که به ان نیاز دارید یک دستگاه کامپیوتر یا لپ تاب، اینترنت پرسرعت، موبایل هوشمند، یک سایت  و اکانت در شبکه های اجتماعی مختلف.

امکان همکاری در فروش یا افلیت مارکتنیگ

از دیگر مزایای اینترنتی این است که شما می توانید بدون نیاز به هیج جنسی کسب و کارتان را راه اندازی کنید. اگر شما قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی را دارید باید به شما این مژٰده را بدهیم که نیازی به خرید جنس ندارید.

شما می توانید با تولید کننده های مختلف قرارداد ببندید که از محصولات آنها تصویر برداری کنید و آن ها را در سایت خودتان قرار دهید.

در نهایت زمانی که فروش انجام شد، قیمت محصول را به آنها بپردازید و سود خودتان را بردارید. به این کار همکاری در فروش یا افلیت مارکتینگ می گویند.

 

پیشنهاد ما به شما :  کسب و کار خانگی

 

خلاقیت و اجرا کردن ایده های ذهنی

خلاقیت و اجرا کردن ایده های ذهنی

اگر فرد خلاقی هستید باید این مژده را به شما بدهیم که قرار است ایده های خودتان را اجرایی کنید. از مهم ترین مزایای کسب و کارهای اینترنتی این است که می توانید ساعت ها ایده پردازی کنید و در نهایت با پیاده سازی این ایده ها در کسب و کارتان سود بسیار زیادی را کسب کنید.

متاسفانه بسیاری از کسانی که کسب و کار اینترنتی راه اندازی می کنند و یا اینکه کسب و کار خودشان را از کسب و کار سنتی به دیجیتال تغییر می دهند، مدام از دیگران کپی می کنند و هیچ زمانی برای ایده پردازی نمی کنند و همین عامل باعث شکست خوردن آنها می شود.

باید این نکته را بدانید که خلاقیت در فضای مجازی حرف اول را می زند. پس تا می توانید از طریق طوفان فکری ایده های مختلفی را برای خودتان مشخص کنید و آنها را عملی کنید.

فروش بیست و چهار ساعته

کار های اینترنتی بر خلاف کار های سنتی هیچ زمانی تعطیل نمی شوند. برای مثال امکان دارد که ساعت ۳ بامداد یک مشتری از شما خرید کند و مشتری بعدی ساعت ۵ صبح از شما خرید کند.

معنی جمله بالا این است که شما در زمانی که خواب هم باشید می توانید درآمد زایی کنید.  این در حالی است که کسب و کار های سنتی هرگز نمی توانند در ساعت سه صبح فروشی را تجربه کند.

 

پیشنهاد ما به شما : کسب و کار هوشمند

 

 

ارتباط داشتن با مخاطبین زیاد

از دیگر مزایای کسب و کار اینترنتی این است که شما می توانید با مخاطبین زیادی ارتباط برقرار کنید و از این طریق برندینگ کسب و کارتان را تقویت کنید.

اگر شما بتوانید از طریق بازاریابی محتوا برای مخاطبان و مشتریان خودتان خلق ارزش کنید، پس از مدتی خواهید دید که افراد بسیار زیادی به طرفدار کسب وکار شما تبدیل شده اند.

همین امر باعث به وجود آمدن مشتریان راغب می شود. زمانی که شما برای کسب و کارتان مشتریان راغب تولید می کنید، که در ادامه برای افزایش فروش به راحتی می توانید به این مشتریان راغب محصولات خودتان را عرضه کنید.

داشتن KPI های مشخص برای بررسی عملکرد

برای بررسی هر کسب و کاری شما نیاز به یک سری پارامتر دارید که بتوانید به وسیله آنها عملکرد خودتان را بررسی کنید. زمانی که شما کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی می کنید، گوگل و سایت های مختلف به شما یک سری آمار می دهند که می توانید از آنها برای بررسی عمکلکرد خودتان استفاده کنید.

اگر شما بتوانید به خوبی این بررسی ها را انجام دهید می توانید اشتباهات خودتان را روز به روز اصلاح کنید و با قدرت بیشتری به سوی آینده حرکت کنید.

کلام آخر

مزایای کسب و کار اینترنتی بسیار زیاد است . البته برای این که به این مزایا دست پیدا کنید باید صبور باشید. بسیاری از کسب و کار های اینترنتی در یک تا دو سال اول هیچ درآمد زیادی ندارند. همین افراد اگر این مدت زمان را در این حرفه دوام بیاورند و روز به روز سعی کنند خودشان را ارتقا دهند پس از مدتی قادر خواهند بود که فروش های چندصد میلیونی را تجربه کنند.

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد