کسب و کار سوسیس و کالباس خانگی

کسب و کار سوسیس و کالباس خانگی یکی از شغل هایی هست که همه افراد می تونن اون رو انجام بدن به همین خاطر این شغل یک منبع درآمدی خوب برای افراد مختلفه که سرمایه زیادی ندارن . همون طور که می دونید توی این چند ساله و با فراگیری  ویروس کرونا این یکی از هزاران کار خانگی با سرمایه کمه که  رونق زیادتری پیدا کردن که کسب و کار سوسیس و کالباس خانگی یکی از اون هاست.

شاید تا چند سال پیش کسی فکر نمی کرد ادما توی خونه خودشون باشن و بتونن  اونجا کسب و کاری را راه اندازی کنن، اما با شرایطی که توی کل دنیا به وجود اومده این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار شده و افراد زیادتری به فکر این افتادن که توی خونه خودشون کسب وکاری  داشته باشن.

با این شرایط راه اندازی کسب و کار سوسیس و کالباس خانگی می تونه گزینه بسیار مناسبی برای خیلی از افراد باشه . علاوه بر این خیلی از افراد به دنبال سلامتی خودشون هستند و این سبک از تولید سوسیس کالباس خانگی که از نمونه صنعتی اون سالمتره برای اون ها مناسب تره.

پیشنهاد ما به شما: کسب وکار پوشاک

چگونه کسب و کار سوسیس و کالباس خانگی را راه اندازی کنیم؟

 

چگونه کسب و کار سوسیس و کالباس خانگی را راه اندازی کنیم

 

امروز باز هم با یک فوت کوزه گری دیگه باهاتون همراه هستیم که خیلی خاصه. می خوام در مورد یک کار خیلی خاص و عالی باهاتون صحبت کنم که به نظر من واقعا الان شاید خیلی خوب باشه در همه شهرهای ایران میتونی انجامش بدی، به سرمایه اولیه آنچنانی نیاز ندارد. درآمد آن نسبت به سرمایه اولیه که قرار میدین خیلی ناچیزه و میتونه خیلی باعث بشه که گسترشش بدید و بازه یا انتهایی برای رشد در این کسب و کار  وجود ندارد.

 

 

امروز میخوام درباره طرح راه اندازی کسب و کار سوسیس و کالباس خانگی یعنی تولید سوسیس و کالباس خانگی براتون صحبت کنم.

از آنجایی که میدونید در حال حاضر به صورت کاملا ناخود آگاه سوسیس و کالباس در برنامه غذایی مردم ایران قرار دارد، که اکثر آنها از این اوضاع راضی نیستند و لذت نمی برند، اما به دلیل اینکه ذاتا این غذای فست فوتی مثل سوسیس و کالباس و یا پیتزا رو دوست دارند اون رو مصرف می کنند و بخاطر این نمیتونن جلو خودشون رو بگیرن چون نمیتونن اون حرص خودشون رو نسبت اون از بین ببرن.

سرمایه اولیه که شما برای راه اندازی این بیزینس نیاز دارید:

برای اینکه کسب و کار سوسیس و کالباس خانگی راه بی اندازید نیاز به سرمایه زیاد نیست. شما فقط نیاز هست که یک چرخ گوشت نیمه حرفه ای و یا حرفه ای نیاز دارید اما اگرحرفه ای نباشه هم باز کارتون رو راه میندازه مخصوصا از این مدل ها که مدل های مختلف و به صورت دایره ای پره پره ای میتونه بهتون ارائه بده .

اگه از این چرخ گوشت ها داشته باشین که سری خاص داره خیلی بهتره و مواد اولیه هم که همون مواد اولیه سوسیس کالباس هست مثل گوشت و پیاز و ادویه جات و … که با یک سرمایه در حدود 2الی 3 میلیون تومان میشه کار رو راه اندازی کنید.

فضایی که میخواهید رو میتوانید در یک گوشه از آشپزخونه خونتون رو انتخاب کنید همونجا هم می تونین این کار رو انجام بدین و نکته خوبش اینه که میتونین به صورت تک نفره و تنهای تنها هم این کار رو انجام بدین.

 

سود کسب و کار سوسیس و کالباس خانگی چقدر است؟

 

سود کسب و کار سوسیس و کالباس خانگی چقدر است

 

شما وقتی خودتون وارد کار میشین به نتایج و  اعداد و ارقام دقیق تری می رسید. اما اگر که یک کیلو سوسیس برای شما 10 هزار تومان قیمت تولیدش در بیاد به نظر من مخاطب ایرانی در حال حاضر  در کشور که سال 1396 هست حاضره بابت یک کیلو سوسیس و کالباس به شما 20000 تومان پول بده ولی خیالش راحت باشه که جنسی که در آن استفاده شده متریال و چیزی بوده که  توسط یک نفر در خونه تولید شده.

به نظر من شما در روز خیلی راحت ،خیلی راحت ،خیلی راحت میتونین بین 10 تا 20 کیلو تولید کنید. یعنی اگر 10 تا 20 کیلو تولید کنین و روی هر کیلو 10 هزار تومان سود کنین شما میتونین روزانه 100000تا 200000 تومان درآمد کسب کنید.به شرطی که بتونین محصولتون رو به فروش برسونید.

و بازهم یک مزیت داره اینجا :

از آنجایی که طبق هرم مازلو بالاترین نیاز انسان خوراک هست شما میتونین برای فروش محصولتون از اقوام و آشنایانتون شروع کنید و به اونها بفروشین تا بتونین یک خورده وسیع کار کنین و کار خودتون رو گسترش بدین.

چقدر زمان نیاز دارم برای اینکه در کسب و کار سوسیس و کالباس خانگی جا بیافتم؟

 

زمان مورد نیاز برای راه انداز کسب و کار خانگی سوسیس و کالباس

 

به نظر من اگر که 1 تا 2 سال اکتیو باشین ،خیلی حرفه ای کار کنین سعی کنین محصول خیلی حرفه ای تولید کنید ،خیلی خوب باشه و خیلی خوب تبلیغات کنید.

براش میتونین از حالت خانگی هم خارج کنین کار رو و به صورت صنعتی و با یک برند خانگی اما تولید صنعتی هم وارد کار بشین. وقتی این کار رو انجام میدید خب مثل همه شغل ها یک سری مشکلات و مسائل کاری داریم که راهکارهایی  برای آن در نظر گرفته شده مثل:

بازار و مخاطب هدف خودت رو نمیشناسی 

که شناخت بازار و بررسی بازار هدفت خیلی مهمه و موضوع بسیار مهمیه چون نمیدونی چیزی که تولید میشه کجا باید فروخته بشه پس باید تحقیق کنی که ببینی کجا باید اون رو بفروش برسونی به چه اماکنی کجاها میتونن محصول شما رو بخرن چه افرادی نسبت به مخاطب و بازار هدفت باید تحقیق کنی.

عدم بازاریابی خوب و نداشتن مشتریان ثابت

 

عدم بازاریابی خوب و نداشتن مشتریان ثابت

 

موضوع دومی که هست  اما این طبیعت هر کاری است که در ابتدای کار ما مشتریان طبیعی زیادی نداریم. در ابتدای کار میتوانید با گرفتن فیلم های آموزشی از نحوه کارتون و حتی اینکه جلوشون بسته بندی رو انجام دهید بعد حتی میتوینین اون رو در فضای مجازی هم به اشتراک بزارین برای فروش و بازاریابی بهتر و همچنین اعتماد سازی که مخاطب که بتونه  بهتون بیشتر اعتماد کنه .

خرید مواد اولیه به قیمت

خیلی مهمه دوست من اینکه شما مواد اولیت رو از کجا خرید میکنی میتونه خیلی به بیزینست کمک کنه چون هرچی قیمت تولیدتون پایین تر باشه قیمت فروشتون هم میتونه پایین تر باشه در نتیجه خیلی راحت تر میتونی از مشتریتون پول بگیری و این نکته هم رو یادتون باشه قیمتی که ارائه میدین حتما باید اقتصادی باشه.

این قیمت ها نباید خارج از عرف بازار باشه و جوری باشه که هرکسی بتونه استفاده کنه حاشیه سود کم اما فروش بالا که شک نکنید در سال 96 تمام فروش ها به همین شکل انجام میشه.باور کنید که بهترین سرمایه گذاری می تونه خرید مواد اولیه به قیمت باشه.

مخاطبین هدف ما در کسب و کار سوسیس و کالباس خانگی کیا هستند؟

 

مخاطبین هدف ما در کسب و کار سوسیس و کالباس خانگی کیا هستند

 

این نکته رو گفتم نسبت به مخاطب هدفت حتما باید تحقیق کنی ولی برای شروع بهترین مخاطبین هدف شما دوستان و اقوامت هستن. در ادامه میتونید برید با کافه ها صحبت کنید بعد از آن عموم جامعه یا از اقوامت بخوای که به دوستانشون بگن و برندت رو معرفی کنن.

یک شبکه سازی بزرگ انجام بدی که برای شروع هم نیاز داری که روزانه بین 10 تا 20 کیلو بفروشی

وقتی که بزرگ بشی حتی میتونی با برند خودت مواد غذاییت رو به هتل ها رستوران ها و جاهای دیگه هم بدی که اونها هم به مشتریانشون بگن که با مواد کاملا خانگی درست میکنن. و بهترین روش هم برای اینکه محولت رو خاص کنی اینه که بسته بندی خودت رو خاص کنی .

این روند میتونه در ادامه کار اتفاق بیافته و رفته رفته حتی با نوشتن مزیت ها و دلیل استفاده خودت روی بسته بندی که انجام میدی باعث میشه محصولت بهتر فروش بره  و حتی جلوتر که برین میتونین سوسیس کالباس رو به صورت خاص تر کنین و حتی میتونین اون رو به صورت ساندویچ در بیارین ساندویچ هارو به فروش برسونین

مثلا:‌ ژامبون نرغ خانگی ، سوسیس خانگی، کالباس خانگی و ….

و به نکته دیگری که هم باید دقت کنید تبلیغ نویسی هست که میتونین انجام بدین مثلا : دوست دارین بخورین چاق نشین و با لذت یک ساندویچ خانگی غذاتون رو میل کنین یا مثلا انقدر بخورید تا سیر شید ولی چاق نشید یا سالم بخورید و چاق نشید و….. که باید دقت کنید از عبارت های جذاب استفاده کنید.شما می توانید زندگی نامه افراد موفقی مثل حسین ثابت بکتاش رو هم مطالعه بفرمایید.

نتیجه

یک نکته خیلی مهم است که می تونه محصول شما رو خیلی خوب برند کنه این هست که برای محصولتون گارانتی بزارید یعنی اینکه اگر شما محصول رو بردی آزمایشگاه و اگر گفت این محصول من متریالش این نیست خانگی نیست یا اون درصد گوشتی که ما گفتیم توش نیست شما میتونی بیای پولتو برگردونی و یا حتی از کیفیت و طعمش ناراضی بودی متونی پولت رو پس بدی.

نکته آخر آن که اگر مدیریت مالی در زندگی داشته باشید می توانید به راحتی سرمایه اولیه این کسب و کار را در زندگی انجام دهید.

این هم لینک دانلود اپلیکیشن هوش مالی هست که شما میتونید از طریق اونها درون برنامه عضو بشی و سوالاتت رو بپرسی و بقیه فوت های کوزه گری و فرصت های شغلی رو که رایگان برات در نظر گرفتیم رو ببینی.

آرزوی ما در تیم ماهان تیموری اینه که هرجا  هستی،  شاد پیروز و سربلند باشی.

 

سوالات متداول :

اگر شما بنوانید روزانه بین 10 تا 20 کیلو محصول تولید کنید و روی هر کیلو از آن 30 هزار تومان سود کنید،می توانید روزانه بین 300 تا 600 هزار تومان درآمدزایی داشته باشید.

مانند اکثر کسب و کارها تنها راز موفقیت، تداوم و استمرار در این حوزه است. شما در ابتدای کار مشتری های زیادی ندارید اما می توانید بازاریابی خود را از اطرافیان و آشنایان خودتان شروع کنید و سپس بازار خودتان را گسترش دهید.

همین حالا شروع کن!

11 پاسخ

 1. با سلام و خداقوت، من تازه وارد این کار خانگی شدم. یک غذاساز معمولی خانگی، یک دستگاه سوسیس پرکن 3 کیلویی خریدم با مقداری غلاف جای سوسیس و کالباس. از هر دستور سه کیلویی مبلغ 90000 سود تعیین کردیم یعنی هرکیلو 30هزار البته این پول خالصه و هزینه ها را محاسبه کردیم . غذا ها از کیلویی 76000 تومان شروع و 114000 هزار تومان قیمت تمام شده ان است بسته به نوع غذا، به دوسه گروه واتساپی و تلگرامی وارد شدیم که خدارا شکر برای اولیه کار شاید طی دوهفته حدود 40 کیلو غذا فروختیم.(فقط بعد از ظهرها تا شب کارمیکردیم) (قانون تعیین کردم که هردوکیلو تحویل رایگان و شهرک های اطراف ما تحویل رایگاه و مابقی را خودشان بیایند تحویل بگیرند)البته خیلی تبلیغ نکردیم و فعلا در حد دوستان و اقوام خودمان است و البته توان ما هم زیادتر از این نیست و حداقل 3 نفر نیرو می خواهد و یک نفر هم برای تبلیغ و بازاریابی و میدانم که اگه خدا بخواهد و کار را با 4 نفر انهم در دوشیفت صبح و عصر انجام داد حداقل روزی 10 کیلو یا بیشتر فروش خواهی داشت. مردم به غذا اهمیت می دهند و برایش هزینه می کنند . کرونا باعث شده که مردم به غذای خانگی بیشتر اعتماد کنند . برای همه شما آرزوی موفقیت دارم. درضمن میخوام در کانالم محصولات دیگری هم قرار دهم تا پربار تر باشه مثلا روغن کرمانشاهی و برنج شمال ، یادتون باشه اگه قیمت ها بالا رفت هیچ موقع از کیفیت کارتان کم نکنید و مردم کیفیت رااحساس میکنند.

  1. سلام دوست عزیز
   خیلی از خوندن پیامتون بسیار خوشحال شدم
   خدارو شکر که شما راهتون رو درست انتخاب کردید
   امیدوارم همواره در زندگی موفق و سلامت و شاد باشید

 2. سلام . برای تولید سوسیس و کالباس خانگی مجوز بهداشتی مشاغل خانگی صادر نمیشود و چون در تولید آن از مواد نگهدارنده استفاده نمیشود احتمال فاسد شدن در شرایط نگهداری نامناسب زیاد هست و در صورتی که کسی به علت بیماری از تولید کننده شکایت کند واقعا مشکل بزرگی برای تولید کننده به وجود خواهد امد .

 3. سلام به استاد و تیم موسسه تیمور. این شغلی که شما فرمودین فوق العاده هست . بنده در یک مستند دیدم که در آلمان و فرانسه بالای 100 سال هست که بعضی مغازه ها مخصوص تهیه سوسیس خانگی هستند . فقط استاد در مورد مراحل قانونی و مجوز های هم میتونین راهنمایی کنید؟ ممنون

 4. سلام آقای تیموری عزیز خداقوت
  توی کشورهای دیگه سوسیس خانگی محبیت داره
  اما توی ایران که همین کارخانه و برندهای مختلف که تولید می کنن هومیشه در این زمینه خبرهایی شنیده میشه که با گوشت حیوانات مختلف درسته شده و به نوع باز بروز اشکال در فروش اونها شده حالا این مقوله برسه به خونه که فقط باید یه بنر و قسمتی از تبلیغات هزینه بشه برای جواب دادن به مردم برای درست بودن محصولت تازه خدا بدادت برسه مامور بهداشت بپست نخوره علنن میگه چهل نود مورد رو انجام ندادی وسایلت همه پلمپ هنوز توی ایران زوده جایگاه نداره بقیه موارد فوت کوزه گیری عالیه چون خلاصه کمتر زیادتر اشخاص در خصوص علاقشون اقدام میکنن حتی یک مورد هم از یه دستگاه بگم که لولا های آهنی درها رو درست میکنه از ضایعات آهنهای مختلف کم هزینه پر سود بهداشتم کارت نداره دستگاهشم فکر کنم حدود پنج نومنه در هر صورت شما بزرگ ما هستید و عزیز هم شما و هم تیم زحمت کشتون منو ببخشید
  با تشکر فراوان
  امید صلواتیان هستم از چابکسر

 5. باسلام خسته نباشید خدمت اقای تیموری تمام همکاران پرکاروپرمشغلشون..
  میخواستم بدونم چطوری میشه بسته های اموزشی یا راه کارهای شما روتهیه کرد ؟
  برای کار فست فودی و پیتزایی میخواستم..
  چراشما هیچ ویدیویی درخصوص این کار در کانال هاتون ندارین
  باتشکر اقای حسینی

 6. با سلام و تشکر به خاطر زحماتی که می کشید. اجازه می خوام ابهاماتی که به نظرم آمده به عرض برسانم:
  1- کسب و کارهای خانگی مخصوصاً آنهایی که در رابطه با مواد غذایی هستند نیاز به مجوز از ارگانهای مختلف دارند. در این مورد اصلاً صحبت نشده. درسته که در ابتدا به اقوام و آشناها می توانی محصول را بفروشی ولی اگر می خواهید برند بشید کارهای بسیاری باید انجام بدهید. چون هیچ کجا از شما چیزی که تو خانه درست کنی نخواهند خرید. جواب بهداشت و دارایی را کی میده؟
  2- عملاً کالباس و سوسیس چگونه درست میشه. در این مورد باید هر کس جداگانه بره و بررسی بکنه.(صرفاً بیان تهیه سوسیس و کالباس خانگی مشکلی را حل نمی کند چون امروزه خیلی ها چنین فکرهایی می کنند اما مراحل عملی آن خود پروسه ای جداگانه است.)
  3- متاسفانه در بسیاری از فوت کوزه گری ها فقط ایده داده میشه آن هم با مقداری صحبت در رابطه با بازار یابی و …به نظر بنده بهتره یا این عنوان(فوت کوزه گری) عوض بشه مثلاً با نام ایده پردازی سوسیس و کالباس خانگی و یا به چند مرحله مثلاً 1 و 2 یا مقدماتی و تکمیلی تبدیل بشه.
  در پایان امید وارم به موارد فوق به عنوان راهی برای افزایش کارایی این بخش نگاه کرد و نه انتقاد صرف.
  (امید)

دیدگاهتان را بنویسید