راه های درآمدزایی و پولسازی از اینترنت و فضای آنلاین

 

درآمدزایی مسئله‌ای است که افراد مختلف دوست دارند میزانش را افزایش بدهند. برخی دوست دارند از طریق استخدام شدن این کار را انجام دهند و برخی نیز می‌خواهند از طریق راه اندازی کسب و کار این عمل را محقق کنند. عده‌ای هم هستند که درآمد زیادی را به دست می‌آورند اما با این وجود دوست دارند که با سرمایه گذاری این درآمد را افزایش دهند. از این رو قصد داریم در این مقاله به سؤال چگونه درآمدزایی کنیم؟ از جنبه‌های مختلف پاسخ دهیم. در این مقاله چهار دسته کارآفرینی، فریلنسری، کارمندی و سرمایه گذاری را به شما معرفی می‌کنیم و سعی می‌کنیم که ایده‌های پول‌ساز مختلفی را به شما معرفی کنیم.

چگونه کسب درآمد کنیم؟

راه های درآمدزایی در ایران

راه‌های درآمدزایی بسیار زیادی وجود دارد که از طریق آن‌ها می‌توانیم به استقلال مالی برسیم. در ادامه به طور کلی برخی از دسته‌های کاری را بررسی می‌کنیم که می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

فریلنسری

حتی تصور اینکه می توان از خانه نیز درآمد زیادی را به دست آورد تا چند سال پیش برای بسیاری مانند یک رویا بود. اما به لطف پیشرفت تکنولوژی و ظهور کسب و کار اینترنتی در پنج سال اخیر و از طرفی بیماری کرونا باعث شد که افراد بتوانند فرصت کار کردن از خانه را نیز تجربه کنند. در ادامه مقاله تخصص های مختلفی را به شما معرفی می کنیم که در صورت به داشتن آنها می توانید از همین فردا برای گرفتن پروژه و کار  کردن از خانه اقدام کنید.

تولید محتوا

ارزش یک فروشگاه را اجناس داخل آن تعیین می کنند و ارزش یک کسب و کار اینترنتی را محتوایی که تولید و منتشر می کند تعیین می کند. اصولا تولید کردن محتوا زیر شاخه‌های مختلفی دارد که در هر کدام از آن‌ها می‌توانید به صورت فریلنسری و از خانه درآمدزایی کنید.

تولید محتوای متنی

 

شما با تولید محتوای متنی میتوانید برای خود درآمدزایی کنید

 

شما می‌توانید برای سایت‌های مختلف مقاله تولید کنید. تعداد سایت‌ها روز به روز در حال افزایش است و شما می‌توانید از این طریق درآمد متوسطی را به دست بیاورید. البته اگر کمی هوشمندی به خرج دهید، می توانید یک تیم تولید محتوا راه اندازی کنید و پروژه های زیادی را بگیرید و میان افراد تیم تقسیم کنید. و از هر پروژه درصدی برای خودتان بردارید. در این صورت است که درآمد شما بسیار افزایش پیدا خواهد کرد.

تولید محتوای تصویری

منظور از تولید محتوای تصویری، تصویربرداری و ادیت ویدیو برای اینستاگرام، یوتیوب و سایت است. برای شروع این کار نیاز به تسلط بر نرم افزارهایی مثل فوتوشاپ، پریمیر دارید و در کنار آن باید تسلط کافی در کار با دوربین را دارا باشید. به این صورت می توایند درآمد خوبی را به دست بیاورید. شما می توانید یک پیج برای خودتان راه اندازی کنید و نمونه کارهایتان را داخل آن به نمایش بگذارید. در این صورت است که افراد بیشتری به سراغ شما می آیند.

ادمینی اینستاگرام

بسیاری از کارشناسان، ادمینی اینستاگرام را زیر شاخه محتوا حساب نمی کنند. در صورتی که ادمینی، یعنی انتشار و تلاش برای ترفیع محتوا. به همین دلیل جز  فرآیند بازاریابی محتوا محسوب می شود. وظایف ادمین اینستاگرام عبارتند از گذاشتن پست و استوری به موقع، افزایش فالوور پیج، بررسی عملکرد پیج، هشتگ گذاری و نوشتن کپشن. اینستاگرام از جمله مواردی است که درآمدزایی را بسیار ساده‌تر کرده است. درآمد ادمینی اینستاگرام با توجه به تعداد پیج‌هایی که می گیرید و همچین میزان حرفه‌ای بودن شما متغییر است.

طراحی و سئو سایت

دومین ایده‌ای که در صورت تسلط داشتن به آن می توانید از خانه خودتان پروژه بگیرید، طراحی سایت و به دنبال آن سئو کردن سایت در چند سال اخیر به یکی از تخصص‌های پول‌ساز تبدیل شده است. شما می‌توانید در اتاقتان سایت‌های مختلف را طراحی کنید و از طریق سئو آن‌ها، پول خوبی را به دست بیاورید.

طراحی گرافیک

با گسترش ورود کسب و کارها به فضای دیجیتال، یکی از شغل‌هایی که نسبت به چند سال گذشته بسیار بیشتر مورد نیاز قرار گرفته است، طراح گرافیک است. یک طراح گرافیک وظایف مختلفی از جمله طراحی لوگو، طراحی آیکون، طراحی گزارش های تصویری، ایجاد و طراحی کاراکتر، ادیت و طراحی عکس و… را داراست.

توانایی طراحی دستی، خلاقیت، تسلط به نرم افزارهایی مانند ایلاستریتور، فوتوشاپ و کرل، تسلط بر روانشناسی رنگ، آشنا با مفاهیم ترکیب رنگی از جمله مواردی است که شما را به یک گرافیست ماهر و ارزشمند تبدیل می کند و دایره پروژه‌هایی که می گیرید را گشترش می دهد.

 

مترجم

همکاری با انتشاراتی‌ها برای ترجه کتب انگلیسی، زیر نویس فیلم و سریال های انگلیسی، فعالیت به عنوان مترجم سازمان‌ها، نوشتن مقاله به زبان انگلیسی همگی جز راه‌هایی است که می توانید از طریق ترجمه متون درآمدزایی کنید.

تدریس زبان انگلیسی

بسیاری از دانشجویان به دنبال مهاجرت از کشور هستند و برای این کار به مدرک آیلتس نیاز دارند. علاوه بر آنها عده دیگری از مردم نیز قصد دارند که برای خودشان درآمد دلاری ایجاد کنند. مهم‌ةرین ابزار این دو دسته زبان انگلیسی است. از این رو تدریس زبان انگلیسی یکی از انواع راه های درآمدزایی به صورت فریلسنری است. اگر خودتان آیلتس دریافت کرده‌اید، می توانید به دیگران نیز کمک کنند که آیلتسشان را دریافت کنند. با عضویت در سایت هایی  مانند اوتیچر می توانید شاگرد پیدا کنید.

مشاوره

افراد در هر حوزه‌ای نیاز به مشاور دارند. مشاور کسی است که در یک حوزه دانش کافی را کسب  کرده است و علاوه بر دانش در آن زمینه، یک سری تجربه و دستاوردهای مثبت هم به دست آورده است. بدین ترتیب در هر زمینه‌ای که دانش، مهارت و تجربه داشته باشید می توایند به صورت فریلنس به دیگران مشاوره دهید.

برای پیدا کردن مراجع می بایست تولید محتوا در شبکه های اجتماعی را شروع کنید. زیرا تنها در این صورت است که  مخاطبان را از وجودتان آگاه کنید و با تولید محتوا کاری کنید که آنها به شما علاقه مند شوند و احساس نیاز پیدا کنند که از دانش شما برای برطرف کردن چالش هایشان استفاده کنند. همچنین می توانید با برخی از مراکز مشاوره قرار داد ببندید و از آنها مراجع خود را دریافت کنید و مبلغی را به آنها بدهید.

برنامه نویسی

نکته‌ای که راجع به برنامه نویس وجود دارد این است که تعداد برنامه نویسان سطح بالا، بسیار کم است. شما اگر بتوانید تخصصتان را دریکی از زمینه‌های برنامه نویسی اندروید، برنامه نویسی ios و برنامه نویسی وب بالا ببرید می‌توانید پروژه‌های زیادی را دریافت کنید و از این طریق درآمدزاییتان را بیشتر کنید. برنامه نویسی زبان های مختلف از جمله پایتون، سالیدیتی، جاوا و… دارد. شما می توانید با تحقیق در مورد هر کدام از این زبان‌ها، یکی از آنها را انتخاب کنید.

کارآفرینی

شروع کسب و کار جدید و راه های درآمدزایی

 

راه بعدی درآمدزایی که می توانید به وسیله آن پول خوبی به دست بیاورید، کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار است.  اصولاً راه اندازی کسب و کار نسبت به فریلنس کار کردن، چالش‌های مختلفی دارد و همین چالش‌هاست که این اتفاق را به اتفاقی جذاب تبدیل کرده است. برای راه اندازی کسب و کار می‌توانید یکی از روش‌های زیر را انتخاب کنید.

پیشنهاد ما به شما: کارآفرینی با سرمایه 50 میلیون

کارهای خدماتی

کارهای خدماتی بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را آموزش ببینید و پس از مدتی آن کار را شروع کنید و به درآمدزایی برسید. تفاوتی که کسب و کارهای خدماتی با سایر شغل‌ها دارد این است که کار شما تازه پس از پرزنت کردن و فروش، کار شما شروع می‌شود. در ادامه برخی از شغل‌های خدماتی که می‌توانید آن‌ها را شروع کنید معرفی می‌کنیم.

فروش محصول

 

فروش محصول میتواند باعث افزایش درآمدزایی شما شود

 

دسته دوم کارها که می‌توانید به وسیله آن‌ها درآمدزایی کنید، فروش محصول است. در این قسمت شما باید در ابتدا بستری که قرار است از طریق آن‌ها محصولاتتان را به فروش برسانید انتخاب کنید. اگر سرمایه اولیه مناسبی در اختیار دارید، می‌توانید یک مغازه اجاره کنید و آن را پر از جنس کنید. در غیر این صورت باید به صورت آنلاین کسب و کارتان را راه اندازی کنید. شما می‌توانید از طریق راه اندازی یک پیج اینستاگرام و سایت و تولید محتوای جذاب و کاربردی و تبلیغات، مشتریان زیادی را پیدا کنید و از طریق فروش محصول به آن‌ها درآمدزایی کنید. شما باید تلاش کنید که با راهکارهای خلاقانه هزینه جذب مشتری را کاهش دهید.

در گام بعدی پس از مشخص کردن نوع ارائه محصولات باید به دنبال تأمین کنندگان مناسب بگردید که بتوانید محصولاتتان را از آن‌ها تهییه کنید و به فروش برسانید. پس از مدتی از راه اندازی کسب و کارتان می‌توانید افرادی را برای خودتان استخدام کنید.

کسب و کار تولیدی

اگر در حرفه‌ای تخصص کافی را دارید و احساس می‌کنید که می‌توانید محصولی را خلق کنید و آن را روانه بازار کنید، می‌توانید برای خودتان یک کارگاه تولیدی راه اندازی کنید و از طریق آن درآمدزایی کنید.

برای شروع احتیاجی به اجاره کارگاه‌هایی چند صد متری ندارید و می‌توانید از اتاق خانه خودتان شروع کنید. بسیاری از افرادی که امروزه کسب وکارهای بزرگی برای خودشان راه اندازی کرده‌اند در ابتدا از اتاق خانه‌شان شروع کرده‌اند. استیو جابز یکی از این افراد است که از انباری خانه‌اش شروع کرد و توانست امپراطوری اپل را راه اندازی کند.

قبل از این که ذهنتان به این سمت برود که اینجا ایران است باید به شما بگوییم که بسیاری از کسب و کارهای بزرگ، بسیاری از شغل های تولیدی تولیدکنندگان از مراحل بسیار پایینی شروع کرده‌اند. برای مثال آقای یونس ژائله مدیرعامل کارخانه شیرین عسل کارش را با فروش محصولات کارخانه مواد غذایی که در آستانه ورشکستگی بود شروع کرد.

آقای ژائله در زمانی که دانشجو بود محصولات این کارخانه را با پیکانش می فروخت. پس از مدتی ایشان توانستند به یکی از سهامداران همان کارخانه تبدیل شوند.

چه طور در کاری که راه اندازی می‌کنیم موفق باشیم؟

زیرساخت های مناسب و راه های درآمدزایی در کسب و کار

بازارتان را بشناسید

شناسایی بازار از مهم ترین وظایفی است که برای راه اندازی کسب و کار باید انجام دهید. تحلیل کردن رقبا و نیاز مشتریان قسمت هایی هستند که باید به طور کامل شناسایی کنید.

کسب و کاری ارزش آفرین خلق کنید

کسب و کار شما باید به نحوی باشد که یکی از مشکلات مصرف کنندگان که تا به حال کسی نتوانسته است به خوبی از پس آن بر بیاید،‌ حل کند از این طریق بتواند برای مشتریان ارزش آفرینی کند.

البته مبحث ارزش آفرینی و خدمات مشتری بسیار فراتر از این مباحث است. الزاماً شما نباید مشکلی غیر قابل حل را برای مشتریانتان حل کنید، خدمات پس از فروش به مشتریان، خلق تجربیاتی جدید برای آن‌ها و… همگی جز مباحث ارزش آفرینی به حساب می‌آید.

مقاله مرتبط : آموزش صفر تا صد راه اندازی کسب و کار اینترنتی

 

فرصت طلب باشید

در گام بعدی شما باید کسب و کاری بسازید که به دنبال فرصت‌های جدید باشد. در این صورت است که روز به روز درآمدزایی شما افزایش پیدا می‌کند.

 عبور از شرایط ابهام

عموماً کسب و کارهای استارتاپی به صورت مداوم با شرایط سرشار از ابهام رو به رو می‌شوند و باید تصمیم‌های مهمی بگیرند. این احتمال وجود دارد که شما نیز با چنین شرایطی رو به رو شوید. اما درست در زمانی که بتوانید تصمیمات درستی بگیرید و از این شرایط عبور کنید، می‌توانید درآمدزایی بیشتر و شرایط کاری بهتری را تجربه کنید.

 

خلاق بودن رمز پیشرو بودن

در واقع خلاق بودن یکی از معیارهایی است که باعث می‌شود یک کسب و کار نسبت به سایر کسب و کارها، پیشی بگیرد. برای آنکه بتوانید خلاقیتتان را در هر کاری افزایش دهید، باید تلاش کنید که علمتان را در آن زمینه افزایش دهید و به روز کنید. زمانی که شما دانشتان را در یک حوزه بالا می‌برید، می‌توانید میان مسائل مختلف ارتباط برقرار کنید و از دل این ارتباط به راهکارها و ایده‌های جدید برسید.

برنامه ریزی و طراحی استراتژی

برای افزایش سرمایه و درآمدزایی بیشتر باید استراتژی داشته باشید

تقریباً هر کسب و کاری برای پیشرفت و درآمدزایی بیشتر نیاز به استراتژی و برنامه دارد. شما باید در ابتدا چشم انداز و هدف نهایی کسب و کارتان را مشخص کنید و با توجه به آن‌ها اقداماتی را تعریف کنید. سپس مشخص کنید که برای انجام شدن این اقدامات چه پیش نیازهایی وجود دارد. در نهایت برای محقق کردن هرکدام از آن پیش نیازها برنامه ریزی کنید.

 

تعریف KPI

شما باید برای قسمت‌هایی مختلف کسب و کاری که راه اندازی کرده‌اید KPI مشخص کنید. KPI یعنی تعریف شاخص کلیدی عملکرد است. در واقع منظور از KPI این است که شما برای بررسی عملکرد قسمت‌های مختلف کسب و کار یکسری معیار در نظر می‌گیرید. اگر این عملکردتان کم‌تر از معیارهای مشخص شده بود، باید نگاهی به عملکردتان بیاندازید و راهکارهایی را برای افزایش عملکردتان مشخص کنید.

راه‌های کسب درآمد در ایران

در ادامه روش کارآفرینی برخی از شیوه هایی را به شما معرفی می کنیم که می توانید یکی از آنها را شروع کندید یا حداقل از آنها برای راه اندازی کسب و کار ایده بگیرید.

خدمات خیاطی

 

کسب وکار خیاطی یکی از راه های درآمدزایی میباشد

 

یکی از کسب و کارهایی که می‌توانید از طریق آن درآمدزایی کنید کسب و کار خیاطی در منزل و خدمات لباس است. شما می‌توانید از این طریق درآمد زیادی را به دست آورید به شرطی که مهارت طراحی لباس را به خودتان اضافه کنید و سعی کنید طرح‌ها و لباس‌هایتان را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. در این صورت است که می‌توانید در مدت زمان کم‌تری درآمد بیشتری به دست بیاورید.

فروشگاه مواد پروتئینی

فروشگاه مواد پروتئینی یکی از نیازهای مردم به ویژه ورزشکاران است. شما اگر بتوانید در فروشگاهتان انواع مواد پروتئنی از جمله گوشت، مکمل‌های غدایی، فرآورده‌های پروتئنی مثل سوسیس، کالباس و… را به فروش برسانید، می‌توانید از این طریق درآمد خوبی را به دست بیاورید. البته شما می‌توانید پس از مدتی

فروش وسایل تزیینی

فروش وسایل تزیینی یکی از کسب و کارهایی است که با سرمایه کمی می‌توانید راه اندازی کنید و پس از مدتی به سود دهی برسید. تقریباً می‌توان گفت که همه مردم دوست دارند که خانه‌شان جذاب به نظر برسد و به همین دلیل این کسب و کار می‌تواند درآمد خوبی را برای شما ایجاد کند. از طرفی وسایل تزیینی یکی از بهترین گزینه‌ها برای هدیه دادن به دیگران است. گستره وسایل تزئینی بسیار زیاد است برای مثال کار با سنگ های تزئینی یکی از این دسته ها است.

خدمات مشاوره

مشاوره دادن در هر زمینه‌ای نیاز به دو پیش نیاز دارد. اول از همه شما باید خودتان آن راه را طی کرده باشید و از تجربه کافی بهره مند باشید. دومین شرط هم آن است که تلاش کنید که علم و دانشتان را در آن زمینه افزایش دهید.

کسب و کار قهوه

قهوه از جمله نوشیدنی‌هایی است علاوه بر انرژی بخش بودن از مزایای زیادی برخوردار است. امروزه قهوه توانسته است میان خانواده‌ها جا باز کند و بسیاری از خانواده‌ها از آن استفاده می‌کنند. شما می‌توانید از طریق فروش قهوه درآمدزایی کنید و سود زیادی را به دست بیاورید. اگر به قهوه علاقه دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که سری به پله نوروزخان بازار تهران بزنید، تا بتوانید اطلاعات لازم راجع به انواع قهوه و قیمت آن‌ها را به دست بیاورید.

کسب و کار پوشاک

همه انسان‌ها دوست دارند جذاب باشند و بتوانند روی دیگران تاثیر مثبتی بگذارند. در این صورت است که افراد پس از مدتی می توانند به خوبی

کسب و کارهایی بر پای نوآوری

 

کسب و کارهایی که بر پایه نوآوری هستند، به این علت که خدمات ارزنده‌ای را به دیگران ارائه می‌دهند، همیشه سود خوبی را به همراه داشته‌اند. برای شروع کسب و کارهایی که از جنس نوآوری هستند، دو راه کار وجود دارد.

در ابتدا شما می‌توانید با نگاه به کسب و کارهای آمریکایی و کشورهای اروپایی، ایده بگیرید و در کشورخودمان پیاده سازی کنید. دیجی کالا، اسنپ و… از جمله مواردی هستند که از طریق الگو برداری توانستند تبدیل به امپراطوری های بزرگ شوند.

راهکار دوم این است که سعی کنید دریکی از حوزه‌های IOT، بیوتکنولوژی، بلاکچین که آینده دنیا به آن‌ها گره خورده است متخصص شوید.

کارمندی

سومین روش درآمدزایی این است که شما در یک شغل استخدام شوید و به صورت ماهیانه درآمد کسب کنید. کارمندی معایب و مزایای بسیاری دارد. برای مثال یکی از مزایای کارمندی، این است که شما می‌توانید از نزدیک با مشکلات کسب و کار آشنا شوید و در کنار کار کردن روز به روز خودتان را رشد دهید. کارمند بودن آرامش بیشتری نسبت به کارآفرینی و سرمایه گذاری دارد. اما مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا خواسته‌های خودتان را عملی کنید.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما با رعایت کردن اصولی رفتار سازمانی می‌توانید در کاری که استخدام می‌شوید به بهترین شکل بدرخشید و از نظر سایر همکاران و سرپرستان نیروی حرفه‌ای به حساب بیایید.

 

سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از راه های افزایش درامد و سرمایه

چهارمین و آخرین راه درآمدزایی که قصد داریم به آن اشاره کنیم، سرمایه گذاری است. بسیاری از افراد از سرمایه گذاری به عنوان شغل دوم استفاده می‌کنند و بسیاری نیز معتقدند که سرمایه گذاری می‌تواند شغل اول هر کسی باشد.

سرمایه گذاری، راهی است که درآمدزایی شما را به حدی می‌رساند که می‌توانید پس از مدتی به استقلال مالی دست پیدا کنید. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که تلاش کنید تا خودتان را به اندازه کافی رشد دهید. شما می‌توانید در خودرو، ملک، ارزدیجیتال، بازارهای مالی، طلا و کسب و کارهای کوچک سرمایه گذاری کنید.

اگر قصد دارید سرمایه گذاری را شروع کنید، ولی سرمایه اولیه زیادی در اختیار ندارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که در ابتدا تحلیل تکنیکال را به طور کامل آموزش ببینید و پس از آن شما می‌توانید در بازارهای مالی بهترین سرمایه گذاری را انجام دهید.

 

کلام آخر

شما می‌توانید یکی از چهاردسته بالا را انتخاب کنید و از طریق آن شروع به درآمدزایی کنید. البته باید به این نکته اشاره کنیم که شما می‌توانید چند مورد را با هم انتخاب کنید. برای مثال اگر کارمند هستید، می‌توانید پس از ساعت کاریتان، کاری که به آن علاقه دارید را شروع کنید یا اینکه به جای اینکه سرمایه گذاری انجام دهید. اما پیش از انتخاب هر شغلی، به طور کامل راجع به آن شغل تحقیق کنید و بررسی کنید که آیا با ویژگی های شخصیتی شما سازگار است و در مسیر استعداد های شما است یا نه.

متاسفانه اکثریت مردم تنها با فرض ذهنی خود به سراغ یک شغل می روند و پس از گذشت 10 سال که در آن زمینه فعالیت می کنند، به این نتیجه می رسند که برای اینکار ساخته نشده اند و مدام به سختی های داخل مسیر اعتراض می کنند. برای مثال تصور کنید فردی قصد دارد که نویسنده شود. او با تصور اینکه در تمام کشور از کتاب او صحبت خواهند کرد و در قسمت پرفروش های هفته کتاب فروشی‌ها حضور خواهد داشت و شهرت بسیاری را به دست خواهد آورد و جاودانه خواهد شد وارد این مسیر می شود. غافل از اینکه برای نویسندگی باید آثار بسیاری را مطالعه کرد و مدام به دنبال تجربه های نو بود و تا آماده شدن کامل اثر، احتمال دارد که چند سالی هیچ دستاورد مالی نداشته باشد. در این صورت احتمال دارد که خودش را با کسانی که با زحمات کم تر نتایج بیشتری خلق می کنند، مقایسه کند.

اما در صورتی که از ابتدا تمام این موارد را بداند و بپذیرید،‌ دیگر از شختی های مسیر شکایت نخواهد کرد و با آرامش بیشتری مسیر موفقیت را طی خواهد کرد.

 

+

همین حالا شروع کن!

43 پاسخ

  1. سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که مقاله راه های درآمد زایی براتون مفید بوده .امیدواریم که بتونید تو کسب و کارتون از نکات این مقاله استفاده کنید.

  1. سلام دوست عزیز
   امیدوارم عالی باشید
   وقتی صحبت از راه‌اندازی کسب‌وکار به میان می‌آید، بیشترِ افراد با حسرت به این موضوع نگاه می‌کنند. آن‌ها متصورند که تا سرمایه بزرگی نداشته باشند، نمی‌توانند موفق شوند.

   راه‌اندازی کسب‌وکاری پُرسود برای بیشترِ افراد همان سنگ بزرگی است که علامتِ نزدن است؛ در نتیجه انگیزه‌شان را از دست می‌دهند و بی‌علاقگی به شغل فعلی‌شان را تحمل می‌کنند.

   اگر بگوییم بدون سرمایه هم می‌شود به کسب‌وکار پرسودی رسید، شاید عجیب به نظر برسد، ولی واقعاً این‌طور نیست. افراد زیادی در دنیا هستند که بدون سرمایه یا با سرمایه بسیار اندک، به کسب‌وکارشان رونق بخشیده‌اند.

   لازمۀ رسیدن به این موفقیت، داشتن آگاهیِ کافی است. در این مقاله می‌خواهیم به روش‌های کسب درآمد بدون سرمایه بپردازیم و خیال‌تان را راحت کنیم که لازم نیست حتماً سرمایه بزرگی داشته باشید تا به سود فراوان برسید.

   افزایش مخارج و هزینه‌های گذران زندگی، کافی‌نبودن درآمد بسیاری از مشاغل و کار زیاد و درآمد پایین، افراد را به فکر پیدا‌کردن شغل تازه می‌اندازد و در این میان، فکر‌کردن به شغلی که خودت آن را راه انداخته باشی، ایدۀ وسوسه‌کننده‌ای است.

   در‌عین‌حال نداشتن سرمایۀ زیاد و در‌نظر‌گرفتن احتمال شکست و ناکامیِ راه‌اندازیِ کارِ جدید موجب می‌شود افراد به روش‌های کسب درآمد بدون سرمایه فکر کنند تا ریسک کمتری را متحمل شوند. هرچند این کار، ایدۀ هوشمندانه‌ای است، ولی باید آگاهی بیشتری نسبت به آن کسب کنید.

   مزایا و معایب کسب درآمد بدون سرمایه

   یادتان نرود برای آغاز هر کسب‌وکاری، تنها داشتن ایده و چشم‌انداز زیبا کافی نیست. باید برنامه‌ریزی کنید و این امر امکان‌پذیر نیست، مگر زمانی‌که مزایا و معایب آن را بدانید.

   مزایا

   همین که نیازی به داشتن سرمایه‌ای هنگفت برای راه‌اندازی کسب‌وکار ندارید، مزیت بزرگی است و انگیزه‌تان را برای حرکت در مسیر زیاد می‌کند. بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک، بدون سرمایه‌ اولیه به سود بالایی می‌رسند و چه چیز مهیج‌تر از این؟!

   بسیاری از کسب‌وکارهای بدون سرمایه به شکل اینترنتی یا کار در منزل و دورکاری هستند و این خودش امتیازهایی دارد. در این کارها شما می‌توانید زمان را مدیریت کنید و به قول معروف «رییس خودتان باشید».

   چنین مشاغلی نیاز به حضور فیزیکی در محل کار مشخصی ندارد و در نتیجه شما انرژی و هزینۀ‌ رفت‌و‌آمدتان را نیز ذخیره می‌کنید. دست‌تان برای ایده‌پردازی هم باز است و می‌دانید هر چقدر تلاش کنید و راه‌های خلاقانه‌تری را پیش بگیرید، به درآمد بالاتری می‌رسید.

   معایب

   با در‌نظرگرفتن تک‌تک مزایای راه‌اندازی کسب و کار بدون سرمایه، نمی‌توان این موضوع را کتمان کرد که اگر سرمایه وجود داشت، شاید بسیار سریع‌تر کارتان را گسترش می‌دادید.

   اگرچه در همه حال باید زمان صرف کنید تا میوۀ درختی را که کاشته‌اید، بچینید اما اگر سرمایه خوبی وجود داشته باشد، ممکن است زمان رسیدن به نتیجه کمتر شود، زیرا امکانات و موقعیت‌های بیشتر و بهتری در دسترس دارید.

   حتی می‌توانید ایده‌پردازان و بازاریابان زیادی را استخدام کنید و به درآمد بیشتری برسید، در مقایسه با زمانی که یکّه و تنها هستید یا با گروه کوچکی همکاری می‌کنید. اما این موضوع اصلاً نگران‌کننده نیست چرا‌که با تلاش و خلاقیت می‌توانید کارتان را آن‌قدر قوی کنید که دیگران روی شما سرمایه‌گذاری کنند.

   از سوی دیگر می‌توانید زمان رسیدن به نتیجه را با شناخت مخاطب و نیازهایش و گزینش راهکارهای مؤثر، کمتر کنید.

   روش های کسب درآمد در ایران

   با توجه به مزیت‌هایی که روش کسب درآمد بدون سرمایه، پیش پای ما می‌گذارد نمی‌توان آن را نادیده گرفت. مسیرهای متنوعی برای کسب این نوع از در آمد وجود دارند.

   قبل از پرداختن به آنها، لازم است که نکته‌ای را با هم در میان بگذاریم. وجود روش‌های متنوع برای کسب درآمد بدون سرمایه به این معنی نیست که شما می‌توانید بدون هیچ مقدمه‌ای و در طول یک شب، میلیاردر شوید.

   میوه در آمد کسب‌وکار بدون سرمایه، زمانی شیرین و خواستنی می‌شود که نهالش را کاشته و آن را پرورش داده باشید. برای هر اقدام جدیدی باید تلاش، تمرکز و برنامه‌ ریزی را به کار بگیرید.

   خب، حالا با توجه به این نکته، به سراغ معرفی روش‌های کسب درآمد بدون سرمایه می‌رویم:

   اجاره ملک مانند: اجاره خانه، مغازه یا زمین کشاورزیاجاره انواع ماشین‌ آلات مانند: مثل بتن‌ریز، ویبراتور، کمپرسی و تراکتورسرمایه‌ گذاری در بازارهای مالی مانند: بازار سکه، طلا، ارز و بورسمشارکت در کسب‌ و کارهاکسب درآمد اینترنتیکسب درآمد از فعال کردن روش‌های جدید و نوپای در آمد زایی (حداقل در ایران)

   اگر نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر داشتید لطفاً با شماره تلفن ۴۳۰۰۰۲۰۳ تماس بگیرید همکاران ما شما رو راهنمایی خواهند کرد.
   موفق و مانا باشید

 1. راه های درامد زایی در سال جدید خیلی نسبت به گذشته فرق کرده .
  با خوندن این مقاله اگر کسی از من بپرسه که انواع روش های درآمدزایی را نام ببرید ، خیلی راحت می تونم بهش پاسخ بدم.تشکر از مقاله خوبتون

  1. بستگی به پشتکار ، تخصص و تجربتون داره
   یه سریا تو همون ماه اول به درآمد میرسن برای یه سریا هم ممکنه تا یک سال به اون درآمدی که میخان نرسن

  1. سلام و درود
   امیدوارم حالتون عالی باشه
   برای آموزش کسب و کار اینترنتی می تونید از لینک اول و برای این که ایده های ناب کسب و کار اینترنتی مخصوص به علاقه خودتون رو پیدا کنید می تونید از لینک دوم استفاده کنید.

   لینک آموزش کسب و کار اینترنتی :
   https://bit.ly/31gYuAo

   لینک مقاله ایده های ناب کسب و کار اینترنتی :
   https://mahanteymouri.com/?p=47595

 2. سلام خسته نباشین آقای تیموری نامزد من میخواد ک وارد کار آرایشگری لوکس بشه و سرمایشم را هم دارع ولی من میترسم ک در امدش کم باشه ولی خوب با توجه ب اینکه شهر ما تقریبا ی شهر شلوغ و پر رفت و آمدیه و اینکه علاقه شدیدی ب اینکار دارع میشه خوش بین بود ولی میخام ببینم با این شرایط امروزی جامعه این کار ب صرفه هست یا ن ؟!

 3. سلام. باید روی ذهنتم کار کنم.چون وقتی از یه دید دیگه به یه موضوع نگاه کنیم میتونیم بهتر باهاش کنار بیایم. مثه همون ویدئویی ماتریکس که واسه کج کردن قاشق گذاشته بودین. مهارت دارم برنامه نویسم اما اعتماد به نفس ندارم که بتونم ازش استفاده کنم و می ترسم نمی دونم دقیقا از کجا باید شروع کنم. ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سلام و درود بر شما . من فکر میکنم نیاز دارین مهارت های شخصیتی و ذهنیتی خودتون رو تقویت کنین. در دوره ی هوش مالی پلاس میتونین این مهارت ها و تمرین های ذهنیتی رو به خوبی آموزش ببینین.
   https://mahanteymouri.com/%d8%ab%d8%a8%d8%aa-%d9%86%d8%a7%d9%85-%d8%af%d9%88%d8%b1%d9%87-%d9%87%d9%88%d8%b4-%d9%85%d8%a7%d9%84%db%8c-%d9%be%d9%84%d8%a7%d8%b3/

  1. سلام
   درود بر شما ، امیدوارم حالتون عالی باشه
   خدمت شما

   021-88852007
   021-88852008
   021-88852009

   بهترین هارو براتون آرزو مندیم
   شاد و موفق و سربلند باشید .

 4. استاد عزیز

  شما برگ برنده من هستید من از اطلاعاتی که به صورت رایگان قرار دادید نکته برداری میکنم و انگیزه گرفتم شرایط مالیم بهتر بشه شک نکنید توی دوره هتون شرکت میکنم امیدوارم فقط کمی بیشتر به سلامتی و وزنتون اهمیت بدید

  با ارزوی موفقیت های بیشتر

 5. 17-18 ساعتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
  یاااااا علییییییییییییییییییییییییییی!!!!!!!!!!!!!!
  اقا این تواناییو خیلیا ندارنااااااااا…
  خواب از سرم پرید!!!!

 6. سلام جناب اقای ماهان تیموری بنده یه فرد۱۶ساله هستم والان کلاس دهم دررشته کامپیوتر درس میخوانم وساکن زاهدان تو استان سیستان وبلوچستان هستم من میخوام یک کسب درامد اینترنتی راه بندازم کسب درامدی که درامدش خوب باشه درحدی باشه که خودم از درامدم راضی باشم چون واقعا من به درامد نیازدارم ولی خوب کسی به نیاز من توجه نمیکنه وقتی من با کسی این موضوع یعنی کسب درامد اینترنتی رو مطرع میکنم منو به تمسخر میگیرند و میکن تو هنوز بچه ای کارتو نیست که بخوای کسب درامد کنی اونم از اینترنت میگن دکتر مهندس های مملکت بیکار تو خونه نشتن بعد تو میخوای با ۱۶ سال سن اونم با سیکل بری دراند زدایی کنی ولی خوب من زیاد به حرف هاشون گوش نمیکنم واسه کسب درامد خیلی راه هارو امتحان کردم ولی نتیجه نگرفتم تو کانال های کسب درامد زیادی بودم ومطالبشون رو خط به خط خوندم ولی همه تکراری بوده ونتیجه ای نگرفتم تمام ویدیو های کسب درامد تلگرام اینترنت وآپارات رو دیدم ولی یا تکراری بود یا باید پکیج هاشو میخریدی که هیچ یک از پکیج ها زیر یک میلیون قیمت نداست واز اونجایی که پدرم به این چیز ها اعتقادی نداره واین چیز هارو قبول نداره به من بابت همچین چیز هایی پول نمیده واینو بگم هیچی پول ندارم صفر صفر طولانی هست ولی خوب چکار کنم من میخوام پولدار بشم یه ادم موفق بشم تو زندگیم میدونم که زمان زیادی میبره چون هیچ کس دو روزه پولدار نمیشه کم کم یک سال زمان میبره تا به اون چیزی که میخواد برسه خلاصه اگه راهی دارید که بتونم کسب دراند عالی داشته باشم بهم خبر بدید اینو هم بگم من هیج پولی ندارم که بابت چیزی بدم بازم اگه شما بهم راهنمایی نکنید میرم سراغ کسی دیگه سراغ خیلی هارفتموخسته نشدم بازم میرم اینقد سراغ ادم های موفق وپولدار میرم تا بتونم از الان که ۱۶ سال سن سن دارم تا ۲۵ سالگی هرجور شوده باید زندگیم عوض بشه هنه حرف هام همین بود جواب هم ندید ناراحت نمیخورم جون اینو بگم من چیزی به اسم شکست نمیشناسم ایدی تلگرامم اگه خواستید راه حلی بهم بدید برای کسب درامد
  @mobinrigi3

 7. جناب تیموری عزیز امیدوارم همیشه پر انرژی باشید و هر روز بهتر از دیروز و این انرژی را به دیگر کاربران سایت انتقال بدید . مطالب عالی بود بهتون افتخار میکنم امیدوارم یه روز هم دیگه را ببینیم از نزدیک

 8. سلام. من مایلم بدونم دستگاههایی که در مورد چک آپ بدن انسان فرمودید از کجا میشه تهیه کرد. نیاز به ریز جزییات دارم. تنها به 2 نمونه دستگاه برخورد داشتم که ظاهرا دارای امواج مضر هم هستند. با توجه به اینکه ساکن اصفهانم و مدتهاست بیکارم، فکر میکنم اگر این شغل نیاز به تخصص پزشکی نداشته باشد و همراه با اموزش باشد و سرمایه زیادی نیاز نداشته باشد مناسب من باشه. منتظر جوابتون هستم. با تشکر

 9. سلام استاد عزیز..استاد شما در جلسه ی دوم هوش مالی گفتید که بیش از 4 کتاب درباره ی فروش در ایران هست که اگر اونها رو بخونیم عالیه..میشه کتابها رو معرفی کنید..ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   سوالات مربوط به هوش مالی فقط در بخش هوش مالی پاسخ داده میشه اونجا سوال خود را مطرح کنید

 10. سلام جناب تیموری تمام ویدیو های معرفی راهکارهای درآمدزایی تون رو دیدم. توی یکی از ویدیو هاتون درمورد کفپوش سه بعدی توضیح دادین. من میخوام اطلاعات بیشتری داشته باشم چون خیلی به این نوع کار علاقمندم و توانایی شو دارم شرایط مالی سختی هم نداره فقط میخوام بدونم چطوری میتونم واردش بشم و دیگه اینکه اینجا راجع به خصوصیات خودم نمیشه صحبت کنم. از طریق ایمیل یا تلگرام چطور مشاوره بگیرم؟

  1. سلام دوست عزیز
   شما با شماره های دفتر تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما رو راهنمایی کنند

 11. سلام جناب ماهان تیموری خسته نباشید من مطالب شمارو تو اینستا دیدم بعد عضو کانال شدم و توی سایت تون وارد و عضو شدم. این ویدیو رو هم توی کانال گوش کردم جالب بود حرفاتون متفاوت بود ولی وارد سایت که شدم دیدم شماهم مثل بقیه هر چیزی رو میفروشید و کسب درآمد دارید. یعنی هر راهنمایی که از شما خواسته شده ارجاع دادید به خرید محصولات آموزشی- برای افرادی که پرداخت این هزینه ها براشون مقدور نیست ولی توانایی – ایده یا تمایل به کسب درآمد دارند چکار میکنید؟

  1. سلام دوست عزیز
   شما میتونید ویدئو های ما رو دنبال کنید خیلی به شما کمک میکنه، ویدئو ها و مقالات ما خیلی کامله و شما میتونید بیشترین استفاده رو کنید، همچنین با شماره های دفتر تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما رو راهنمایی کنند

دیدگاهتان را بنویسید