جملات انگیزشی

در این مقاله می خواهیم در مورد جملات انگیزشی صحبت کنیم.در تک تک لحظات زندگی که با شکست مواجه می شویم، نیاز به عاملی داریم که بتواند دوباره ما را از جا بلند کند. برخی به وسیله احساس نیازی که می کنند، برخی به دلیل اتفاقات بیرونی و… دوباره از جای بلند می شوند.

گاهی اوقات مشاهده می شود که به قدری فرد شکست بزرگی خورده است که دیگر معنایی برای زندگی کردن ندارد و معنای موفقیت در زندگی را درک نمی کند فقط خودشان باید برای خودشان کاری کنند و به خودشان معنایی برای زندگی بدهند، در چنین شرایطی است که خواندن و چرخ زدن بین کتاب های موفقیت و جملات انگیزشی می تواند موثر باشد. در این مقاله می خواهیم طلایی ترین جملات انگیزشی را با هم بررسی کنیم.

 

جملات انگیزشی چطور می تواند حال ما را بهتر می کند؟

جملات انگیزشی چطور می تواند حال ما را بهتر می کند؟

هر یک از ما دو جنبه منطقی و احساسی داریم. این دو عامل تاثیر بسیار زیادی بر روی هم می گذارند. برای مثال اکثر افراد تا قبل از سن ۲۸ سالگی تصمیمات احساسی زیادی می گیرند. در این سن با اینکه این افراد قوه منطق دارند، اما احساساتشان بر منطق آنها غالب است.

با گذشت از سن ۲۸ سالگی کم کم از قدرت جنبه احساسی کاسته می شود و به منطق اضافه می شود. به طوری که با گذشت از سن ۴۰ سالگی  جنبه احساسی شما به صورت قابل توجهی کاسته می شود و بیشتر با کمک تکنیک های تصمیم گیری ، رفتارها و… جنبه منطقی به خود می گیرند.

زمانی که شما شکستی را در زندگی خودتان تجربه می کنید، به طور کلی از جنبه احساسی به موضوع نگاه می کنید و احساس می کنید که دیگر نمی توانید که هیچ کاری انجام دهید و باید شکست را بپذیرید. همین مسئله باعث می شود که منطق شما نیز بیشتر به دنبال دلایلی برای ادامه ندادن بگردد.

در این شرایط شما با خواند جملات انگیزشی جنبه احساسات خودتان را  تقویت می کنید و در نهایت این قسمت باعث ایجاد شور و انگیزه در سراسر وجود شما می شود و منطق شما را وادار می کند که  برای نجات از این وضعیت کاری کند.

چگونه خود را ایجاد انگیزه کنیم

1 –  ایجاد یک محیط مثبت

ایجاد یک محیط مثبت

موسیقی می تواند به اندازه نقل قول های انگیزشی یک محرک قدرتمند باشد.

هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید ، قبل از اینکه روز خود را شروع کنید ، چند آهنگ با صدای بلند پخش کنید تا کار شما را ادامه دهد.. با قرار دادن ذهنیت در حالت مثبت ، می توانید به انگیزه خود نزدیک شوید.

2 –  بردهای کوچک خود را جشن بگیرید

بردهای کوچک خود را جشن بگیرید

وقتی به هدف بزرگ خود فکر می کنید ، گاهی احساس خستگی می کنید. چرا؟ زیرا اهداف بزرگ بلافاصله محقق نمی شوند. در عوض ، شما باید اهداف کوچک ایجاد کنید تا در طول مسیر شما را به هیجان بیاورد. شما می توانید با هدف گذاری صحیح ، بیشتر هدف گرا باشید و عادت موثرتری ایجاد کنید.

جشن پیروزی های کوچک به شما کمک می کند تا در طول سفر انگیزه خود را حفظ کنید. به علاوه ، جشن گرفتن همیشه فوق العاده سرگرم کننده است. شاید شما با انجام وظایفی که هدف شما را در مسیر دستیابی به اهداف قرار می دهد ، هدف خود را به 10 هدف کوچک تقسیم کنید. این کار به شما این امکان را می دهد تا بدون استفاده از جملات انگیزشی حال خوب و انرژی زیادی را به صورت مداوم به خودتان تزریق کنید. از طرفی زمانی که ذهن شما ببیند شما برای دستاوردهای خودتان جشن می گیرید تلاش می کند، تلاشش برای موفقیت را بیشتر می کند و در نهایت همین امر موجب بهبود و تقویت دستاوردهای شما می شود.

 

3 – خود را با افراد با انگیزه محاصره کنید

خود را با افراد با انگیزه محاصره کنید

این به نقطه مثبت محیط برمی گردد: شما باید در کنار دیگران باشید که به اندازه شما بلند پرواز هستند. یک بار کارآفرین آمریکایی جان روح گفت: “شما میانگین ​​5 نفری هستید که بیشتر وقت خود را با آن می گذرانید.” و اینکه آیا این واقعیت قابل بحث است یا نه ، واقعیت این است که وجود افراد مناسب فقط می تواند به رشد شما کمک کند.

پیشنهاد ما به شما : ساده ترین راه موفقیت

اگر توسط کسانی که جاه طلبی شما را دوست دارند احاطه شده باشید ، جاه طلب تر خواهید بود و به موفقیت های بیشتری دست خواهید یافت. اگر در نزدیکی عزیزانی قرار دارید که به شما می گویند اهداف شما احمقانه هستند و به شما می گویند آنها را تغییر دهید ، باید از آنها اجتناب کنید.

در کنار کسانی باشید که به شما کمک می کنند با داشتن جاه طلبی ، جلب نظر شما ، احساس راحتی کنید ، بنابراین می توانید به یک فرد موفق تبدیل شوید.

۴ – جاه طلب باشید

جاه طلب باشید.

شاید با خواندن این عنوان کمی تعجب کرده باشید، اما منظور ما از جاه طلبی، جنبه مثبت آن است. زندگی ما به دسته های مختلفی تقسیم می شود، اگر شما سعی کنید جاه طلب باشید می توانید در جنبه های مختلف زندگی خودتان به رشد و موفقیت و پیشرفت بسیار زیاد برسید.

برای مثال شما می توانید برای حرفه ای شدن در بیزینس خودتان، ارتباطاتتان، رابطه عاطفی، ورزش، یادگیری یک هنر و… هدف گذاری کنید و چشم انداز بزرگی برای خودتان تعیین کنید. زمانی که شما جاه طلب باشید، تاثیر خواندن جملات انگیزشی می تواند چند برابر شود.

5 – شکست را بپذیرید

در کتاب شرکت خلاقیت که در آن به سرگذشت شرکت پیکسار اشاره می کند، گفته شده است که شما باید عاشق شکست هایتان باشید. در واقع زمانی که شما از شکست نترسید و آن را دوست خودتان بدانید، در صورت شکست خوردن سریع اقدام خواهید کرد و اجازه نمی دهید که شکست باعث توقف شما شود.

به یاد داشته باشید که ما شکست می خوریم که در آینده شکست بزرگی را تجربه نکنیم. با این دیدگاه اصلاً نا امید و دلسرد نمی شوید از مسیری که دارید. اگر هم این اتفاق رخ دهد با خواندن چند تا از جملات انگیزشی، دوباره روحیه خواهید گرفت.

جملات انگیزشی  در حوزه های مختلف

در ادامه قصد داریم جملات انگیزشی بزرگان که در حوزه های مختلفی بیان شده است را برای شما بیاوریم.

جملات انگیزشی موفقیت در کار

اگر مردم شک دارند که چقدر می توانید پیش بروید ، آنقدر بروید که دیگر نمی توانید

“اگر شهامت پیگیری آنها را داشته باشیم ، همه رویاهای ما می توانند محقق شوند.” – والت دیزنی

“رمز پیشی گرفتن اینست که شروع کنید.” – مارک تواین

رویاهات رو برای آدم ها تعریف نکن، نشونشون بده!

اگر جاده ای پیدا کردید که هیچ مانعی در آن نبود، به احتمال زیاد آن جاده به جایی نمی رسد.

“فرانک کلارک”

با دنبال کردن قواعد، راه رفتن یاد نمی گیری، با انجام دادن وشکست خوردن یاد می گیری.

ریچارد برانسون

جملات انگیزشی برای زنان

جملات انگیزشی برای زنان

بعضی از زنان نقطه ضعفی در مقابل کفش ها دارند، من اگر لازم باشد می توانم پابرهنه راه بروم. من نقطه ضعفی در مقابل کتاب ها دارم.

اپرا وینفری

آینده اجتماع در دست مادران است. اگر جهان به میانجیگری زن گرفتار شود، تنها اوست که می تواند آن را نجات دهد.

ابوفور

زن زشت در دنیا وجود ندارد فقط برخی از زنان هستند که نمی توانند خود را زیبا جلوه دهند.

برنارد شاو

زنانیکه می خواهند مرد باشند، زنانی هستند که نمی دانند زن هستند.

پیشنهاد ما به شما : ساده ترین راه موفقیت

برنارد شاو

جمله فلسفی الکساندر دوما

 

اگر تمام دنیا از آن تو باشد، تا زمانی که در قلب یک زن جایی نداشته باشی، درون آوازهای عاشقانه زنی زندگی نکنی، سهمی از دلشوره های زنی را نداشته باشی، فقیر ترین مردی

شکسپیر

معروف ترین جملات انگیزشی زندگی

از شکست هات خجالت نکش، از آنها یاد بگیر و شروع کن.

ریچارد برانسون

وقتی که خدا بی منت عاشقته، دیگه نگران چی هستی؟

پیشنهاد ما به شما : لایف استایل چیست؟

فرد شکست

بزرگترین ریسک، ریسک نکردن است!

در این دنیا که به سرعت تغییر می کند، تنها استراتژی که شکست را تضمین می کند، ریسک نکردن است

“مارک زاکربرگ”

 

موفقیت هایی که نصیب افراد صبور می شود، همان هایی هستند که توسط افراد عجول رها شده اند.

“آلبرت انیشتین”

آلبرت انیشتین

به تنهایی نمی‌توانم دنیا را تغییر بدهم، اما می‌توانم سنگی را به آب بیندازم تا موج‌های بسیار خلق کند.

تفاوت افراد موفق با دیگران به خاطر ضعف در قدرت یا دانش نیست، بلکه به دلیل ضعف اراده آنهاست.

صدای آنها را بشنوید.” – میشل رویز

“خود را محدود نکنید. بسیاری از افراد خود را به آنچه فکر می کنند می توانند انجام دهند محدود می کنند. می توانید تا جایی که ذهنتان به شما اجازه می دهد بروید. آنچه را باور دارید ، به یاد داشته باشید ، می توانید به آن دست پیدا کنید. – مری کی اش

پیشنهاد ما به شما : معجزه تلقین

 

“بهترین زمان برای کاشت درخت 20 سال پیش بود. دومین زمان مناسب اکنون است. ” – ضرب المثل چینی

جملات انگیزشی موفقیت مالی

من همیشه می‌دانستم که می‌خواهم ثروتمند شوم و حتی لحظه‌ای هم تردید نکردم که ثروتمند نخواهم شد.

وارن بافت

ریسک، یعنی آگاهی نداشتن نسبت به کاری که انجام می دهید.

وارن بافت

هر کار با ارزشی انواع مختلفی از ریسک را به همراه دارد، چه راه‌اندازی یک کسب و کار جدید باشد، چه ترک خانه‌ی پدری، چه ازدواج، یا پرواز در فضا

کریس هدفیلد

پیشنهاد ما به شما : جذب ثروت در 8 دقیقه

جملات انگیزشی شجاعت

 

تمام رویا های ما می توانند محقق شوند، اگر ما شجاعت دنبال کردن آن ها را داشته باشیم.

 

بهترین هدیه های خداوند در کاغذی از ترس پیچیده شده است.

 

موفق شدن شجاعت می خواهد، شجاعت می خواهد که متفاوت باشید، شجاعت می خواهد که موفق باشی چون موفق نبودن خیلی خیلی آسان تر است.

 

جملات انگیزشی برای کپشن اینستاگرام

وقتی با یه ضربه ناک داون میشی نمی بازی وقتی می بازی که روی زمین بمونی

محمد علی کلی

هرگز سعی نکردم میل درونیم به بهترین بودن رو مخفی کنم.

کریستیانو رونالدو

حتی یک زندگی شاد نمی تواند بدون درجه ای از تاریکی باشد کلمه شادی معنای خودش را از دست می داد اگر با غم و اندوه متعادل نمی شد

کارل یونگ

پیشنهاد ما به شما : چگونه شاد زندگی کنیم

زندگی درباره داشتن نیست بلکه درباره بودن است مادامی که صرفا در اشیا به دنبال خوشبختی بگردی این اشیا هرگز کافی نیستند برای یافتن خوشبختی به اطراف نگاه کن، به درون نگاه کن

 

کلام آخر

متاسفانه خیلی از افراد به جای اینکه از جملات انگیزشی، انگیزه بگیرند و با انرژی بیشتر به کارشون ادامه بدن، فقط به خواندن آنها اعتیاد پیدا می کنند. شرط اثر گذار بودن جملات انگیزشی این است که شما ابتدا در مسیر رسیدن به هدفتان قرار بگیرید و سپس از آنها استفاده کنید. تنها در این صورت است که این جملات تاثیر خود را می گذارد.

به نظر شما چه جملات انگیزشی دیگری وجود دارد؟

لطفاًَ نظر ارزشمند خود را با تیم ماهان تیموری در میان بگذارید.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید