لایف استایل چیست ؟

خلاصه مطلب

  لایف استایل یکی از مهم ترین عواملی است که افراد موفق به وسیله آن به موفقیت می رسند و با پیگیری کردن همین
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
5/5
فهرست مطالب

 

لایف استایل یکی از مهم ترین عواملی است که افراد موفق به وسیله آن به موفقیت می رسند و با پیگیری کردن همین مورد به انبوهی از منابع وصل می شوند تا با وسیله آن ها به همه ی آرزوهای خود برسند. اما واقعا لایف استایل چیست ؟ و چگونه تا ای حد در زندگی و موفقیت انسان ها تاثیر دارد ؟

 

چون زمانی که زندگی نامه ی افراد موفق را مطالعه و تجزیه و تحلیل می کنیم به این نتیجه می رسیم که همه ی آنها در بسیاری از موارد شبیه به هم عمل کرده اند و همین نیز باعث شده است که در برخی از موارد به بیشترین دست آورد ها برسند.یعنی انسان ها با انجام دادن بسیاری از موارد که به صورت مستمر نیز انجام می دادند به جایگاهی رسیدند که گمان می کردند با در دسترس داشتن بسیاری از ویژگی های خص به موفقیت رسیده اند درحالی که بعد از بررسی هایی که انجام داده شد به جایگاهی رسیدند که به این نکته رسیدند همه آنها از یک سری اصول مشترک پیروی کرده اند آنهم بدون اینکه خودشان از آن با خبرباشند.

بله درست است برای به موفقیت رسیدن باید یک سری موارد را به صورت ناخودآگاه و یا خودآگاه انجام داد و یک سری تغییرات را در زندگی و نحوه آن اعمال کرد که با استفاده از آن بتوانند خود را شبیه به دیگر ثروت مندان و موفق ها کرد تا بعد از مدتی بتوانند پای خود ر در جای آنها بگذارند و در راستایی قرار بگیرند که همیشه وست داشتند قرار بگیرند.

 

بعد از بررسی هایی که انجام داده شدبه نکته جذاب دیگری نیز درمورد لایف استایل ها رسیدند که آن هم این بود که تقریبا همه افراد موفق قبل از به هدف رسیدن،الگویی اخلاقی و رفتاری داشتند که به انها کمک می کرد تا بتوانند بهتر در این مسیر قرار بگیرند و راه آنها مشخص تر باشد تا با استفاده از همین الگو بتوانند بهتر در این مسیر قرار بگیرند و رفتار های مشخص تری در راستای به هدف رسیدن انجام بدهند.

چون زمانی که شما با استفاده از الگو گرفتن از نسن های موفق از آنها تقلید می کنید به جایگاهی می رسید که می توانید خودتان شرایط را آماده کنید و خودتان رفته به رفته همچون آنها رفتار کنید و فکر کنید به همین دلیل نیز می توانید همچون آنها به موفقیت برسید.

لایف استایل چیست ؟

لایف استایل یا سبک زندگی روزانه ، می تواند شامل موارد مختلفی مثل نوع انتخاب ها ، سلیقه ها و … باشد. در واقع می توان گفت که لایف استایل افراد موفق، روش زندگی فرد یا گروهی از افراد هست که بستگی به فرهنگ و شرایط متفاوت هست. که در ادامه ی مقاله  کلیدی و مفید با هم انواع لایف استایل را بررسی می کنیم و از خودمان بپرسیم که لایف استایل چیست؟ ولی واقعا لایف استایل چیست؟

 . توی این مقاله سه مورد اساسی داریم که با اون ویژگی های آن ها رو بررسی می کنیم:

 • زیبایی شناختی ها و تاثیر اون ها در لایف استایل
 • تفاوت های زیبایی شناختی ها و تفاوت آن ها (سبک زندگی)
 • ابعاد متغیر زندگی

قبل از این که ادامه بدیم لازمه که در مورد ابعاد متغیر زندگی صحبت کنیم …

ابعاد متغیر، در واقع ویژگی هایی هستند که معمولا همه روزه در زندگی ما دست خوش تغییر سلیقه های انسان های مخلف میشوند.مثل مد های مختلف در نوع پوشش، استایل، سبک موسیقی و …

چرا باید سبک زندگی داشته باشیم ؟

 

چرا باید لایف استایل داشته باشیم ؟

شیوه زندگی هر کسی مخصوص زندگی همان فرد هست، که تاثیر گذاری اون سبک زندگی باعث نتایج زندگی آن فرد میشود، که قطعا اگر از خودتان بپرسید لایف استایل چیست؟ می توانید سبک زندگی خوبی داشته باشید، قطعا به موفقیت می رسید .

ابعاد سبک زندگی:

 

 

شیوه زندگی یا سبک زیستن که منعکس‌کننده گرایش‌ها و ارزش‌های یک فرد یا گروه است مثل:

 • رفتار ها و عادت ها (Habit)
 • نگرش و ذهنیت
 • سلیقه‌ و انتخاب
 • معیارهای اخلاقی افراد (Ethical standards)
 • سطح اقتصادی
 • و …

که همه ی این ها قطعا در سبک زندگی افراد تاثیر گذار خواهند بود اگر قبل از هرچیزی از خود سول پرسیده باشند که لایف استایل چیست؟

 

سبک زندگی ، ذهنیت و شخصیت | مقاله آموزشی لایف استایل - لایف استایل و سبک زندگی ت، تو رو به اون چیزی میرسونه که حتی فکرش هم نمیکنی! این ویدئو رو ببین و یاد بگیر و استایل پولساز خودتو طراحی کنی!

سبک زندگی، ذهنیت، شخصیت و انتخاب

 

 

 

خیلی از افرادی که سبک زندگی خودشون رو آزادانه انتخاب نکردن ، دچار سردرگمی هایی میشن . که این سردرگمی ها ، تاثیر منفی زیادی در زندگی اون فرد می زاره . این تاثیر منفی به طوریه که در انتخاب شغل اون فرد هم تاثیر می زاره. لایف استایل ها باعث ایجاد ذهنیت میشن و همون طور که می دونیم ذهنیت افراد، نقش زیادی در انتخاب های فرد داره .

و قطعا قسمت زیادی از شخصیت یک فرد را ذهنیت آن آدم تشکیل میدهد.

لایف استایل افراد موفق ها سه سطح دارند که افرادی که دوست داشته باشند به صورت تخصصی رو بررسی کنند، باید مطالاعات خودشان را در سطح های زیر انجام بدهند :

 • بخش ساختاری
 • بخش موقعیتی
 • بخش فردی

پیشنهاد ما به شما : دختر موفق

تاثیر  سبک زندگی در پیشگیری از بیماری ها

قطعا همه ی ما در زندگی خودمان، نگرانی هایی داریم که یکی از بزرگ ترین آنها ، سلامتی ماست .

خیلی از افرادی که معمولا هر شش ماه نزد پزشک مراجعه می کنند. و تست سلامتی (Health Check up) میدهند. آزمایش هایی میدهند و از آن آزمایش ها برای سنجش سلامتی خودشان استفاده می کنند. اما از بین همین افراد، افراد زیادی هستند که اصلا به سبک زندگی خودشان هیج توجهی ندارند! 

در صورتی که یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از بیماری ها، مخصوصا بیماری های سخت، تغییرتغییر سبک زندگی هست. اصلاح سبک زندگی میتواند از لحاظ روانی و فیزیکی یکی از بهترین راه‌های پیشگیری از بروز بیماری‌های مختلف در انسان ها باشد.

امروزه در کشور های توسعه یافته، کلینیک ها، مراکز روانشناسی و مشاوره، آنالیز های مربوط به لایف استایل چیست؟ رو انجام میدهند و خیلی اوقات کلینیک های تخصصی در این زمینه وارد شدند و در حال خدمات دهی هستند. پس این موضوع شفاف هست که دنیا به این سمت در حال حرکت هست که افراد با توسعه ی فردی و تغییر سبک زندگی و … بتوانند به بهترین و با کیفیت ترین سبک زندگی خودشان برسند !

سبک زندگی و افراد تاثیر گذار در سبک زندگی

سبک زندگی و افراد تاثیر گذار در سبک زندگی

همه ی ما در زندگی خودمون قطعا افرادی رو دیدیم که با بعضی از انتخاب هاشون، نوع تفکر اون ها هم متفاوت شده؛ انتخاب هایی مثل:

 

 

 • انتخاب همسر
 • انتخاب شغل
 • انتخاب محل زندگی
 • انتخاب دوست ها
 • ارتباط با بعضی از اعضای فامیل
 • انتخاب شریک کاری درست
 • و …

با بررسی همه ی این ها متوجه میشیم که شیوه زندگی هر فرد یا گروهی، منعکس کننده ذهنیت، و شخصیت فرد هست و این می تونه ترکیبی از نیاز های اون فرد، انگیزه های درونی، تصورات و خواسته های افراد یک جامعه باشه.

انواع سبک زندگی اجتماعی

1- لایف استایل فعال، زندگی فعالانه 

افرادی که در زندگی خودشون پر از جنب و جوش هستند؛ به طوری که در اکثر رویدادها شرکت می کنند – مثل رویداد های سیاسی و اجتماعی، مثل انتخابات برای کسب رای مردم، رویداد های فرهنگی مختلف در جامعه و …- که این افراد در دسته افراد با شخصیت فعال قرار می گیرند.

2- سبک زندگی انضباطی

افراد که اعتقاد شدید به یک موضوع دارند و بر یک موضوع که دارای رفتار های انضباطی سخت هست پافشاری می کنند. این افراد معمولا در زندگی خودشان، به اجرای کارها بر اساس نظم و قوانین، خیلی اهمیت می دهند ولی باید روی تحمل فشار و کنترل عصبانیت خودشان کار کنند.

3- اجتماعی

همون طور که از اسم آن مشخص هست، این مربوط به سبک زندگی اجتماعی (social life) هست که تاثیر زیادی بر روی حال خوب افراد دارد و افرادی اجتماعی در این گروه قرار دارند. در واقع افرادی خوش صحبت هستند و افراد دیگر از معاشرت با این افراد لذت می برند.

4- سبک روستایی و عشایری

 

زندگی عشایری

همون طور که همه ی ما می دونیم این افراد، به طور ثابت در یک مکان اقامت نمی کنند و دائما از محلی به محل دیگر در حال حرکت هستند. فرهنگ این افراد مربوط به فرهنگ عشایری هست و فرهنگ مخصوص به سبک زندگی عشایری دارند. در سبک زندگی کشاورزی هم، زندگی بر پایه کشاورزی و زندگی روستایی دارند.

 5- سبک ساده

خیلی از افراد در جامعه هستند، که به حداقل ها راضی اند، و قطعا چیزی که باعث این سبک زندگی میشود، ذهنیت اون هاست. به همین علت هست که استاد تیموری هم، بارها و بارها در موضوع و تغییر باورها و تغییر ذهنیت ها صحبت می کنند.

این افراد با ذهنیت راضی به حداقل ها، معمولا در زندگیشون پیشرفت آن چنانی نخواهند داشت.

6- سبک زندگی افراد موفق

لایف استایل لاکچری

زندگی لاکچری، مربوط به افرادی هست که، خودشون رو لایق بهترین ها می دونن. اما باید به این موضوع دقت کرد که این افراد به دلیل تلاش ها و توسعه های فردی خودشون، این موضوع رو در نظر دارن که به بهترین ها برسن و برای رسیدن به بهترین ها تلاش می کنند.

پس اگر هدفی داری و می خوای به اون بررسی حتما باید برای رسیدن به اون هدف علاوه بر امید به خدا، پلن و برنامه داشته باشی، برنامه ریزی کنی و خودت رو ارتقا بدی. علاوه بر همه ی این ها روی ذهنیت خودت کار کنی. توسعه فردی داشته باشی و همیشه در حال یادگیری باشی.

وگرنه کم نبودند افرادی که به ثروت خوبی رسیدند، اما راحت ثروت خودشان را نابود کردند.

اگر ویدئوی اول پست رو ندیدید حتما ببینید و اگر ویدئوی اول پست رو دیدید باید به شما  بگم که حتما باید برای رسیدن به یک زندگی لاکچری، می بایست همه ی موارد بالا را رعایت کنید.

پیشنهاد ما به شما : زنان موفق

چگونه سبک زندگی خود را طراحی کنیم؟

اولین قدم طراحی لایف استایل  –  پرسیدن دو سوال مهم:

اولین قدم طراحی  –  پرسیدن دو سوال مهم:

 • هدف من چیه ؟!
 • آینده من چطوره ؟
 • محل زندگی من در آینده چه ویژگی هایی باید داشته باشد و …

در واقع می توان  گفت که اگر ما یک هدف اسمارت داشته باشیم، می توانیم بهترین را برای خودمان طراحی کنیم.

11 راهکار اساسی برای تغییر سبک زندگی

قبل از این که 10 راهکار را به شما معرفی بکنم، باید به شما  بگم که باید این موارد رو بررسی کنید و بهترین راهکار رو متناسب به زندگی خودتان انتخاب کنید. پس بعد از انتخاب نسبت به هدف خودتان شخصی سازیش کنید. یادتان نرود که هدف باید واقعی و قابل اندازه گیری باشد.

به صورتی که شما در هر لحظه از زمان بتوانید مشخص کنید که چه قدر به هدف خود نزدیک شده اید و در کجای مسیر رسیدن به هدف خود قرار دارید. به همین دلیل تاکید می کنیم که هدف باید باید قابل اندازه گیری باشد.

1- مسافرت و جهانگردی

 

 

این موضوع را جدی بگیرید!

اگر امکانش رو دارید که به مسافرت بروید، حتما به سفری بروید که حالتان را خوب کند. حواستان باشد که سفری که به شما  استرس و نگرانی از پول خرج کردن بدهد، علاوه بر این که هیچ سودی برای شما ندارد. بلکه حال شما را هم بدتر می کند! پس در انتخاب این مورد دقت کنید!

2- تغییر شغل

2- تغییر شغل

اگر کارتان حوصله شما را سر برده و برای توسعه شغلی برنامه ای ندارید، هدفی ندارید و علاقه ای به کارتان ندارید و حتی کاری که داری انجام می دهید مرتبط با مهارت های خودتان نیست، باید یک فکر اساسی بکنید! افراد شاغل حداقل یک سوم روز خودشان را در محل کار سپری می کنند. پس باید حواستان به این موضوع باشد تا شغل باعث بهتر شدن زندگی شما و سبک زندگیتان بشود.

3- تغییر محل زندگی – خرید خانه جدید

 

 

اگر امکانش را دارید و می توانید جای بهتری زندگی کنید، حتما خانه ی خودتان را عوض کنید! حتما نباید اتاق خواب بزرگ داشته باشید! می توانید خانه ای کوچیک تر بخرید و با بقیه پولتان، یک سرمایه گذاری اصولی انجام بدید تا به رویاهات و زندگی رویایی خودتان برسید. خیلی اوقات عوض کردن یک خانه و خرید یک خانه کوچک تر در یک محله بهتر، خیلی بیش تر از یک خانه بزرگ در یک محله نامناسب می ارزد! پس لازم است  که این کارو انجام بدید.

اگر شرایط مالی عوض کردن منزل خود را ندارید، سعی کنید در داخل خانه شرایط را فراهم کنید با یک هزینه کم تر خانه را به اون چیزی که می خواهید تبدیل کنید. مثل :

 • رنگ کردن منزل
 • تغییر دکوراسیون
 • عوض کردن بعضی از وسایل منزل
 • و …

حواستان باشد که در این مورد نباید زیاده روی کنید و همیشه سعی کنید از راه درست، کاری کنید که پولتان برای شما پول بسازد.

استاد تیموری همیشه یک اصطلاح معروف دارند که می گویند: باید کاری کنی که پولت بچه دار بشه.

4- هدف گذاری های عالی جهت رسیدن به زندگی عالی

 

 

همان طور که در بالا هم به این موضوع اشاره کردیم برای رسیدن به یک زندگی عالی باید یک هدف گذاری عالی داشته باشید. و برای آن برنامه ریزی کنید، هدف گذاری های خودتان را به هدف های کوچک تر تقسیم کنید و در راه رسیدن به اهداف خودتان ثابت قدم باشید.

5- داشتن دفتر خاطرات و داشتن زندگی نامه

انجام دادن این کار باعث میشود که هر از گاهی نگاهی به گذشته بندازید. که از اشتباه های خودتان درس بگیرید، و از موفقیت هایی که داشتید، اعتماد به نفس بگیرید!

6- فعال باش!

 

فعال باش

اگر زندگی شما به این صورت هست که هر روز و  هر روز به سر کار می روید و بعد از سر کار بدون حوصله به خانه برمی گردید. و بعد از یک حمام جلوی تلویزیون دراز بکشید! پیشنهاد من به شما این نیست که قهرمان المپیک بشوید اما یادتان باشد برای اون چیزی که در ذهنتان دارید، این روند زندگی شما را به  آن موفقیت نمی رساند!

7- ساعت خواب، به وقت موفقیت تو!

کسایی که در زندگی خودشان همیشه تا دیر وقت بیدارهستند هر چند که به موفقیت هایی رسیده باشند!
اما از جهت های دیگه ای دارند به خودشان آسیب می زنند. مثل آسیب هایی که به سلامتی خودشان وارد می کنند . این نوع افراد موفقیت هایی کوتاه مدت را ممکن هست که تجربه  کنند و همین موفقیت های کوتاه مدت باعث بد تر شدن سبک زندگی و حال اون آدم ها میشود

پس بهتر است که ساعت خوابتان را تنظیم کنید.
این را  در نظر داشته باشید که تنظیم کردن خوابتان، صرفا زود تر خوابیدن نیست و باید صبح ها هم، سر زمان درست و اول صبح، مخصوصا صبح زود بیداری بشوید که انرژی خاص اون ساعت رو تجربه کنید تا بتوانید بهترین روند خودتان را در طول روز تجربه کنید.

8-  دوستای خودت رو تغییر بده!

8-  دوستای خودت رو تغییر بده!

خیلی از دوست های ما هستند که علاوه بر این که حال ما را خوب نمی کنند.بلکه بد تر حال ما را خراب می کنند و اون ها انرژی ما رو می گیرند و همان طور که خوتان بهتر می دانید ،هر آدمی میانگین شخصیتی 5 نفر هست که نزدیک ترین به اون فرد هستند. پس آدم هایی که دور و بر شما هستند و جمع دوستان شما را تشکیل می دهند با دقت انتخاب کنید، مخصوصا که اگر آدم تاثیر پذیری هستید.

9- بچه دار شدن

 

 

 

خیلی از افراد هستند که فکر می کنند بچه دار شدن وحشتناکه. در صورتی که اگر برای بچه دار شدن شرایط را بررسی و مهیا کنید نه تنها بچه دار شدن احساس بسیار جدید و احساس خوبی در شما و همسرتان ایجاد می کند بلکه می تواند در هدفمند تر شدن زندگی شما هم روند مثبتی داشته باشد

البته که تنها دلیل بچه نباید برای تغییر سبک زندگی باشد! پس به این موضوع هم بسیار دقت کنید و شرایط را برای بچه دار شدن حتما باید بسنجید و احساسی تصمیم نگیرید!

10- ترک مواد اعتیاد آور

 

ترک مواد اعتیاد آور

اگر سیگار می کشید، حتما آن را  ترک کنید! با این که خیلی حال فکر می کنند که سیگار، باعث کاهش استرس می شود، اما اعتیاد و وابستگی شما به سیگار و حتی تهیه آن، حال شما و استرس خودتان را بیش تر می کند. نگرانی از نگاه بقیه نسبت به شما ، بوی بد سیگار و نگاه بد شخصیتی نسبت به شما. و حتی از بین بردن دندان های شما! پس حتی اگر می خواهید که حال خوبی داشته باشید حتما سیگار را ترک کنید! 

11-یاد گرفتن مهارت جدید:

یاد گرفتن مهارت جدید اگر به یکی از عادت های شما تبدیل شود می تواند امکان رشد پیدا کردن رو برای شما فراهم کنه. از طرفی با یادگرفتن مهارت های جدید می توانید درآمد خودتان را تا چند برابر افزایش دهید.

مهارت هایی که به آنها علاقه دارید را در برنامه خودتان بگانجانید.

 خودت رو خودتت درمان کن!

 

 

تا وقتی که منتظر دیگران باشید، تا قصد کنند که شما را  درمان کنند  و برای شما کاری کنند،مطمئن باشید  که به هیچ جایی نمی رسید! خودتان باید به فکر خودتان باشید. و مطمئن باشید که  هیچ کس بهتر از خودتان  نمی تواند، روی حال شما و زندگی شما تاثیر گذار باشد،دست بگزارید روی زانوهای خودتان و بلند بشید و برای خودتان کاری کنید ،مطمئن باشید که هیچ کس دلش برای شما نمی سوزد، پس بهترین انتخاب ها رو داشته باشید!

سخن پایانی

زمانی که به زندگی افراد موفق چه در خارج و چه در داخل کشور نگاه می کنید،متوجه می شوید که اکثر آنها یک زندگی روتین ثابت دارند که دقیقا همین  دلیل اکثر موفقیت های آنها هست.

بارها استاد ماهان تیموری تاکید کرده اند که برای شروع موفقیت های پی در پی در زندگیتان می بایست تغییری در سبک زندگی خود بدهید. در حقیقت بهترین سرمایه گذاری هر فرد در زندگی خود می تواند انتخاب مناسب باشد.

حتی شما زمانی که به زندگی افراد موفق داخلی نظیر استاد ماهان تیموری نگاه می کنید ،متوجه این سبک زندگی درست و سبک زندگی عالی ایشان می شوید ،پس بهتر است که هر چه زودتر شما هم شروع کنید ،حتی می توانید در ابتدای مسیر تغییرات خودتان از این اساتید،الهام بگیرید.

از اینکه تا پایان این مقاله همراه من بودید از شما سپاس گذارم ، ممنون می شوم اگر نظر خاصی دارید، در قسمت نظرات برایمان بنویسید.

متشکرم

برام کامنت بزار که چه راه هایی برای رسیدن به زندگی بهتر و لاکچری سراغ داری !

 

به سبک زندگی هر شخصی که مختص به خودش است،لایف استایل می گویند

لایف استایل از مجموعه ای از عادت ها و رفتار و اخلاق های مداوم و مستمر تولید شده است که باعث می شود افراد در راستایی قرار بگیرند که بتوانند با استفاده از داشته های خود به زندگی ایده عالی که همیشه منتتظرش بودند برسند

No Content

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

45 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد