فهرست مطالب این مقاله

محاسبه بیت کوین به ریال به چه شکل است؟

ماشین حساب تبدیل قیمت بیت کوین به تومان

سایر

محاسبه بیت کوین به ریال به چه شکل است؟

سلام ماهانی عزیز. اگر میخوای تو بیت کوین سرمایه گذاری کنی، اما نمیدونی که چجوری میتونی محاسبه بیت کوین به ریال رو انجام بدی. این آموزش رو کامل بخون. تو این آموزش، راه‌هایی رو جلوی پات میزارم که بتونی خیلی راحت محاسبه بیت کوین به ریال رو انجام بدی.

قیمت بیت کوین چقدر است

  • قیمت بیت کوین چقدر است؟
  • چگونه قیمت لحظه‌ای بیت کوین را محاسبه کنیم؟
  • محاسبه بیت کوین به ریال در گوگل
  • محاسبه بیت کوین به ریال در سایت بیت کوین
  • محاسبه بیت کوین به ریال در بازار فارکس
  • محاسبه بیت کوین به ریال در صرافی‌های معتبر
  • تحلیل قیمت بیت کوین به ریال
  • استراتژی خرید بیت کوین به ریال

این روزها بازار ارزهای دیجیتال حسابی داغه و به جرئت می تونیم بگیم که بیش از بیست تا سی درصد مردم ایران با این بازار آشنایی دارند و معتقدند که خرید ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین ، یک فرصت ناب برای سرمایه گذاری است. اما نکته اینجاست که اگر نگاهی به محاسبه بیت کوین به ریال داشته باشیم، درک خواهیم کرد که خرید یک بیت کوین ، تقریبا چیزی بالغ بر یک میلیارد تومان پای ما آب می خوره و طبعاً این مبلغ بسیار شگفت انگیزه.

اما نکته ای که شاید از همه این ماجراها درباره بیت کوین جالب تر باشه نگاهی به تاریخچه قیمتی بیت کوینه. روزی خرید یک بیت کوین برای ما چیزی حدود سه تا چهار هزار تومان آب می خورد و حالا باید برای خرید هر بیت کوین یک میلیارد تومان پول خرج کنیم. شاید برای شما هم جای سوال باشه که بیت کوین چه مسیری را طی کرد که امروز محاسبه بیت کوین تنها با ماشین حساب امکان پذیره؟

محاسبه سود بیت کوین در این سالها به ما این موضوع را نشان می‌دهد که بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال، دنیای جدیدی را به سمت سرمایه گذاری نوین ایجاد کرده است که نه تنها قیمت ریالی و محاسبه قیمت بیت کوین به تومان بلکه محاسبه بیت کوین به دلار هم این روزها هوش از سر ما می برد. در واقع بیت کوین فرصتی است که عرضه و تقاضا در آن نقش بسیار ویژه ای دارد. بیت کوین آینده بازاری است که احتمالا پول رایج آن نیز یکی از همین ارزهای دیجیتال باشد.

سرمایه گذاری روی بیت کوین

سرمایه گذاری روی بیت کوین

سرمایه گذاری روی بیت کوین، یکی از مدرن‌ترین و البته پر بازده‌ترین نوع سرمایه گذاری در ایران محسوب میشه. خیلی‌ها، از چند سال پیش، وقتی که هنوز بیت کوین و سرمایه گذاری بر روی بیت کوین بین مردم جا نیفتاده بود، روی این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کردند و در این چند سال حداقل ۸ برابر روی سرمایه‌هاشون سود کردند. ولی یه مشکلی که همیشه وجود داشته، نحوه محاسبه بیت کوین بوده. این مسئله بعضی وقتا اونقدر پیچیده میشه که محاسبه‌ها همه غلط از آب در میاد و یه وقتی میبینید، بخشی از سرمایه‌ی خودتون رو سر یک محاسبه غلط از دست دادید.

چیزی که باید بدونید اینه که این کار کار سختی نیست. اما نکته اینجاست که قیمت بیت کوین، همیشه نسبت به یک ارز دیگه تعیین میشه که عمدتا هم دلار هست. چون دلار قدرتمند‌ترین ارز جهانه و همه‌ی ارزهای دیجیتال، قیمتشون رو بر اساس دلار اعلام میکنن.

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش:
آموزش تحلیل تکنیکال بورس

پس ما برای محاسبه‌ی بیت کویین به ریال، اول از همه باید قیمت دلار رو داشته باشیم. بعد بریم قیمت جفت ارز بیت کوین به دلار رو پیدا کنیم و بعد بر اساس قوانین محاسبه بیت کوین به ریال، ببینیم که چقدر سود کردیم و چقدر توی سرمایه گذاری خودمون تونستیم سرمایمون رو چند برابر کنیم.

ماهانی عزیز، اگر روی بیت کوین سرمایه گذاری و یا قصد داری به زودی به کل روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنی، یکی از چیزایی که باید بدونی محاسبه قیمت بیت کوین به ریال هستش، پس این آموزش رو با دقت بخون که بتونی دقیق‌تر سرمایت رو محاسبه کنی.

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین چقدر است؟

قیمت بیت کوین، بر اساس عرضه و تقاضا مدام در حال تغییره و هیچ کس نمیتونه بگه یه قیمت ثابت برای بیت کوین بگه. چون به عبارتی قیمت بیت کوین لحظه‌ای و لایو تعیین میشه. چرا؟ به این دلیل که بیت کوین در بازار‌های جهانی داره معامله میشه.

بازارهای جهانی هم خاصیتشون اینه که قیمتشون در لحظه تغییر میکنه . پس ما برای اینکه قیمت بیت کوین رو بفهمیم و بعد بتونیم محاسبه بیت کوین به ریال رو انجام بدیم، اول از همه باید به قیمت لایو و قیمت لحظه‌ای بیت کوین دسترسی داشته باشیم.

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش:

نحوه ی خرید ارز دیجیتال

چگونه قیمت لحظه‌ای بیت کوین را حساب کنیم؟

چگونه قیمت لحظه ای بیت کوین را حساب کنیم

برای محاسبه‌ی قیمت لحظه‌ای بیت کوین، ما چند تا راه کلی داریم که میتونیم از طریق اونها قیمت بیت کوین رو محاسبه کنیم. برای این کار، اول از همه باید اینو بدونیم که اصولا بیت کوین تو چه روزایی از هفته معامله میشه.

چون بیت کوین توی بازارهای جهانی معامله میشه، پس ما باید بنا بر روزهایی که بازار جهانی بازه، روزهای معامله‌ی بیت کوین رو حساب کنیم. ساعت کاری بازارهای جهانی که ما میتونیم بر اساس اون محاسبه بیت کوین به ریال رو انجام بدیم، از روز دوشنبه ساعت دو و نیم بامداد شروع میشه و روز جمعه دو و نیم بامداد هم به وقت ایران تموم میشه.

پس ما روزهای شنبه و یکشنبه به وقت ایران، هیچ معامله لایو و لحظه‌ای توی بازار بیت کوین نداریم و اگر شما هم خواستید روزی معامله بیت کوین انجام بدید، بهترین راه اینه که از بامداد دوشنبه، تا بامداد جمعه این کار رو از طریق یک صرافی معتبر انجام بدید.

1)نحوه محاسبه بیت کوین به ریال در گوگل

اما بریم سراغ راه‌هایی که ما میتونیم قیمت بیت کوین رو به صورت لحظه‌ای ببینیم. راحت‌ترین راه برای دیدن قیمت بیت کوین به صورت لحظه و محاسبه بیت کوین به ریال، اینه که ما تو گوگل واژه بیت کوین رو به انگلیسی سرچ کنیم.

برای این کار کافیه BitCoin رو به انگلیسی توی گوگل سرچ کنیم. وقتی این کارو انجام میدیم، یک نمودار از قیمت بیت کوین میاد که به طور پیش فرض، قیمت بیت کوین رو بر اساس دلار زده. حالا ما اگر بخوایم محاسبه بیت کوین به ریال رو انجام بدیم، کافیه گزینه‌ی دلار که به طور پیش فرض USD هست رو به Rial تغییر بدیم.

این کار باعث میشه که ما قیمت یک بیت کوین رو به ریال ایران محاسبه کنیم. اما از اونجایی که اکثر مردم ما خرید‌های زیر یک بیت کوین دارن، بهترین راه اینه که ما برای محاسبه بیت کوین به ریال، عدد بیت کوین رو هم عوض کنیم و به اندازه دارایی خودمون بزنیم.

چون در حالت پیش فرض، ما قیمت یک بیت کوین رو می‌بینیم و محاسبه بیت کوین به ریال برای یک بیت کوین، تقریبا چیزی بالغ بر دویست میلیون هست. و اکثر مردم ما کمتر از یک بیت کوین تو حسابشون دارن. پس شما میتونید با هر میزان اعشاری که بیت کوین دارید، مبلغ رو وارد کنید و محاسبه بیت کوین به ریال رو انجام بدید.

2) محاسبه بیت کوین به ریال در سایت بیت کوین

یکی از راه‌های دیگه که خیلی راحته و ما میتونیم خیلی راحت محاسبه بیت کوین به ریال رو داشته باشیم، بحث استفاده از خود سایت بیت کوینه. وقتی توی سایت بیت کوین میریم، از‌بخش مارکت می‌تونیم قیمت لحظه‌ای و لایو بیت کوین رو ببینیم.

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش:
آموزش بورس از صفر تا صد

محاسبه بیت کوین به تومان

پس از آنکه تونستیم قیمت بیت کوین را از طریق روش‌هایی که گفتیم به ریال حساب کنید، برای محاسبه قیمت بیت کوین به تومان کافیه که مقدار ریالی اون رو به تومان تبدیل کنید.

3) استفاده از بازار فارکس

این راه، یه مقدار پیشرفته تره، اما یکی از راه‌های بسیار مطمئن برای محاسبه بیت کوین به ریال، استفاده از بازار فارکس هستش. اگر در بازار فارکس حساب دارید که میتونید خیلی راحت از نرم افزار متاتریدر استفاده کنید و نماد BTCUSD رو سرچ کنید و قیمت لحظه‌ای و نوسانات رو ببینید.

اما اگر در بازار فارکس حساب ندارید و دوست دارید قیمت رو در بازار فارکس به همراه نوسانات ببینید، کافیه که به سایت Trading view به آدرس https: //www.tradingview.com/ برید و از‌بخش جستجو، نماد BTCUSD رو سرچ کنید و قیمت رو به صورت لحظه‌ای ببینید.

4) استفاده از صرافی‌های آنلاین

یکی از راه‌های خرید و فروش بیت کوین در ایران، استفاده از صرافی‌های آنلاین هستش. شما میتونید با استفاده از صرافی‌های معتبری که توی بازار ارز‌های دیجیتال هستن، خیلی راحت قیمت لحظه و لایو بیت کوین رو ببینید.

برای این کار کافیه، به یکی از این صرافی‌ها سری بزنید و قیمت بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگه‌ای که می‌خواید رو به طور مستقیم به ریال ببینید. البته این صرافی‌ها، یک قابلیت دیگه هم دارن، اونم اینه که همشون یک ماشین حساب آنلاین دارن که شما میتونین محاسبه بیت کوین به ریال رو در آن واحد انجام بدین.

تحلیل قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین به ریال

همونطوری که بهتون قبلا گفتیم، قیمت بیت کوین کاملا به صورت لحظه‌ای در بازار تعیین میشه و هیچ قیمتی رو نمیشه به عنوان قیمت ثابت بیت کوین، ارائه کرد. پس برای اینکه شما یه درک درستی از قیمت بیت کوین داشته باشید و بتونید محاسبه بیت کوین به ریال رو انجام بدید، باید تحلیل قیمت بیت کوین رو هم داشته باشید.

تحلیل قیمت بیت کوین به ریال

یه مثال ساده بخوام براتون بزنم، باید بگم که تو همین چند ماه اخیر، وقتی که کرونا همه‌ی دنیا رو تحت تاثیر قرار داد، قیمت بیت کوین، به شدت نزولی شد و دوباره این روزها، داره مسیر صعودی پیدا میکنه. اما مسئله اینجاست که اگر شما بدون اطلاع از قیمت بیت کوین و نحوه‌ی محاسبه بیت کوین به ریال، وارد این سرمایه گذاری می‌شدید، تا الان ممکن بود که ضرر‌های بسیاری رو متحمل بشید.

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش:
چگونه از سرمایه گذاری در طلا سود کنیم؟

پس اگر تحلیل قیمت بیت کوین رو بلد باشید، میدونید که در کف قیمتی باید ورود کنید و در سقف قیمتی بفروشید.

استراتژی خرید بیت کوین به ریال

استراتژی خرید بیت کوین به ریال

 

محاسبه بیت کوین به ریال، کاری نیست که شما بخواید هر روز برید انجام بدید و ببینید که دارایی هاتون چقدر رشد داشته. چون اصولا در بازار ارز‌های دیجیتال، قیمت‌ها در طول روز در یک بازه‌ی متداولی نوسان می‌کنن و این استراتژی شماست که میزان ارزش سرمایه‌ی شما رو مشخص میکنه.

مثلا اگر شما میخواید به طور نوسانی با بازار بیت کوین کار کنید، دیگه نیازی به محاسبه بیت کوین به ریال ندارید. کافیه که بدونید توی چه قیمتی بیت کوین رو به دلار خریداری کردید و محاسبه کنید که چند درصد یا چند دلار سود کردید.

یعنی شما باید به جای اینکه مبنای کارتون رو بر روی محاسبه بیت کوین به ریال بزارید، فقط روی سود یا ضرری که توی بازار داشتید، حساب باز کنید و یه محاسبه ذهنی داشته بر اساس قیمت روی نمودار داشته باشید.

استراتژی بلند مدت سرمایه گذاری در بیت کوین

استراتژی بلند مدت سرمایه گذاری در بیت کوین

اما ما یه استراتژی بلند مدت هم بر روی بیت کوین داریم که اگر در این نوع استراتژی فعالیت می‌کنید و میخواید روی بیت کوین یه سرمایه گذاری بلند مدت داشته باشید، کافیه که بیت کوین رو در کف قیمتی خودش در یک هفته و یا در چند ماه اخیر بخرید و بگذارید که یک سال یا دوسال بیت کوین نوسان قیمت خودش رو داشته باشه و فقط اخبارش رو پیگیری کنید.

و هر زمان که متوجه شدید که نسبت به قیمت دلاری بیت کوین، یک سود چند برابری کردید، برید و با توجه به قیمت روز بیت کوین، محاسبه بیت کوین به دلار رو انجام بدید. البته این نکته رو هم فراموش نکنید که شما بیت کوین رو موقع خرید، ممکنه که به ریال بخرید، اما بر اساس قیمت دلاریش و نرخ دلار دارید خرید میزنید و این فقط تبدیل قیمت دلار به ریال هست.

یعنی اگر شما بیت کوین رو، با دلار بیست تومنی خریده باشید و بعد قیمت بیت کوین تکون نخوره اما دلار بیاد زیر بیست تومن شما دارید ضرر می‌کنید و اگر بیت کوین رو، روی قیمت دلار بیست هزار تومانی خریده باشید و قیمتش تکون نخوره اما دلار بره بالای بیست تومن شما دارید سود می‌کنید.

پس سرمایه گذاری بیت کوین، میتونه یه بازی دو سر برد برای شما باشه. چون هم قیمت خودش رشد داره و هم قیمت دلار. البته این رو بر اساس پیش‌بینی‌هایی که در بازار سرمایه انجام دادیم، بهتون نوید میدیم.

حرف آخر

این روزها بازار سرمایه هم داره به سمت مدرن شدن پیش میره. یعنی شما اگر در بازار سرمایه روند مدرنی داشته باشید و سرمایه گذاری خودتون رو مدرن‌تر کنید، طبیعتا میتونید به سرمایتون سود بیشتری هدیه بدید. بیت کوین هم یکی از اون سرمایه گذاری‌های مدرن هستش که اگر از امروز شروع کنید، مطمئن باشید تا چند سال دیگه حداقل یکی دو برابر به پولتون اضافه کردید.


BNB

Binance Coin

$576.50


USDT

Tether

$1.00


ADA

Cardano

$1.24


DOGE

Dogecoin

$0.29


LTC

Litecoin

$284.58


BCH

Bitcoin Cash

$947.31


TRX

TRON

$0.13


EOS

EOS

$6.74

دیدگاهتان را بنویسید

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

کاربردی ترین دوره هدف گذاری

50 درصد تخفیف دوره هدف گذاری GPS

بیش از 7000 نفر از این دوره استفاده کردن

هدف گذاری gps

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با این روش سرمایه خودت رو 7 برابر کن

50 درصد تخفیف دوره پیش بینی اقتصادی

پیش بینی اقتصادی