محاسبه بیت کوین به ریال و تومان

ماشین حساب تبدیل قیمت بیت کوین به تومان

چند وقتی می شود که تب و تاب بازار ارزهای دیجیتال در بین مردم کشورمان رونق پیدا کرده است و خیلی از افراد به این بازار سوق پیدا کردند،اما نکته اصلی اینجاست که برخی از افراد نمی توانند که چه طور و چگونه محاسبه بیت کوین به ریال را انجام دهند.

 اگر میخواهید در بیت کوین سرمایه گذاری کنید، اما نمیدانید که چه جوری میتوانید محاسبه بیت کوین به تومان  را انجام بدید. این آموزش را کامل بخوانید. در این آموزش، راه‌هایی را برایتان مطرح می کنیم که بتوانید خیلی راحت  نحوه محاسبه بیت کوین به ریال را انجام بدید.

نکته ای که وجود دارد این است که شما می توانید به عنوان یک کسب و کار خانگی وارد بازار ارز و پول دیجیتال شوید.

قیمت بیت کوین چقدر است

این روزها بازار ارزهای دیجیتال حسابی داغه و به جرئت می توانیم بگوییم که بیش از بیست تا سی درصد مردم ایران با این بازار آشنایی دارند و معتقدند که خرید ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین ، یک فرصت ناب برای سرمایه گذاری است. اما نکته اینجاست که اگر نگاهی به محاسبه بیت کوین  داشته باشیم، درک خواهیم کرد که خرید یک بیت کوین ، تقریبا چیزی بالغ بر یک میلیارد تومان پای ما آب می خورد و طبعاً این مبلغ بسیار شگفت انگیز می باشد.

اما نکته ای که شاید از همه این ماجراها درباره بیت کوین جالب تر باشد نگاهی به تاریخچه قیمتی بیت کوین هست. روزی خرید یک بیت کوین برای ما چیزی حدود سه تا چهار هزار تومان آب می خورد و حالا باید برای خرید هر بیت کوین یک میلیارد تومان پول خرج کنیم. شاید برای شما هم جای سوال باشد که بیت کوین چه مسیری را طی کرد که امروز محاسبه بیت کوین تنها با ماشین حساب امکان پذیر هست؟

پیشنهاد ما به شما : سرمایه گذاری در طلا یا خودرو

محاسبه سود بیت کوین در این سالها به ما این موضوع را نشان می‌دهد که بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال، دنیای جدیدی را به سمت سرمایه گذاری نوین ایجاد کرده است که نه تنها قیمت ریالی و محاسبه قیمت بیت کوین به تومان بلکه محاسبه بیت کوین به دلار هم این روزها هوش از سر ما می برد. در واقع بیت کوین فرصتی است که عرضه و تقاضا در آن نقش بسیار ویژه ای دارد. بیت کوین آینده بازاری است که احتمالا پول رایج آن نیز یکی از همین ارزهای دیجیتال باشد.

نحوه تبدیل بیت کوین

نحوه تبدیل بیت کوین به پول رایجی که ما از آن استفاده می کنیم می تواند موضوع مهمی باشد که ذهن ما را درگیر خود کرده است . اما نکته ای که باید به شما گوشتزد کنیم این است که این موضوع آن قدرها هم که فکر می کنید زیاد سخت نیست و شما به راحتی می توانید با نرم افزارهای موجود در سایت های اینترنتی این کار را انجام دهید.

این موضوع از آن جایی  اهمیت پیدا می کند که به ما نشان می دهد چگونه می توانیم از این بازار و خرید  و فروش بیت کوین و یا ارزهای دیجیتال دیگر کسب سود کنیم، چه مقدار کارمزد می دهیم و چه میزان درآمد و سود ما افزایش پیدا می کند . با این حال درآمد به صورت دلاری می تواند برای هر کدام از ما بسیار جذاب باشد.

از آنجایی که نرخ دلار به تومان و یا ریال بسیار بالا است و ارزش پول کشور ما به شدت پایین آمده است ، درآمد دلاری می تواند به ما کمک کند از تورم و کاهش ارزش پولی کشورمان جلوبیفتیم و در نهایت بتوانیم زندگی خوبی برای خود و خانواده خود بسازیم.

سرمایه گذاری روی بیت کوین

سرمایه گذاری روی بیت کوین، یکی از مدرن‌ترین و البته پر بازده‌ترین نوع سرمایه گذاری در ایران محسوب میشه. خیلی‌ها، از چند سال پیش، وقتی که هنوز بیت کوین و سرمایه گذاری بر روی بیت کوین بین مردم جا نیفتاده بود، روی این ارز دیجیتال سرمایه گذاری کردند و در این چند سال حداقل ۸ برابر روی سرمایه‌هاشون سود کردند. ولی یک مشکلی که همیشه وجود داشته، نحوه محاسبه بیت کوین بوده است. این مسئله بعضی وقتا آنقدر پیچیده میشود که محاسبه‌ها همه غلط از آب در می آید و یک وقتی می بینید، بخشی از سرمایه‌ی خودتان را سر یک محاسبه غلط از دست دادید.

چیزی که باید بدانید این هست که این کار کار سختی نیست. اما نکته اینجاست که قیمت بیت کوین، همیشه نسبت به یک ارز دیگر تعیین می شود که عمدتا هم دلار هست. چون دلار قدرتمند‌ترین ارز جهان می باشد و همه‌ی ارزهای دیجیتال، قیمتشان را بر اساس دلار اعلام میکنند.

پس ما برای محاسبه‌ی بیت کویین به ریال، اول از همه باید قیمت دلار را داشته باشیم. بعد برویم قیمت جفت ارز بیت کوین به دلار رو پیدا کنیم و بعد بر اساس قوانین محاسبه بیت کوین به ریال ، ببینیم که چقدر سود کردیم و چقدر توی سرمایه گذاری خودمان توانستیم سرمایمان را چند برابر کنیم.

ماهانی های عزیز، اگر روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده اید و یا قصد دارید به زودی به کل روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید، یکی از چیزهایی که باید بدانید محاسبه قیمت بیت کوین به ریال هست، پس این آموزش را با دقت بخوانید که بتوانید دقیق‌تر سرمایتان را محاسبه کنید. و بتوانید محاسبه و تبدیل بیت کوین به تومان و ریال را به درستی انجام بدهید.

سرمایه گذاری روی بیت کوین

قیمت بیت کوین چقدر است؟

قیمت بیت کوین، بر اساس عرضه و تقاضا مدام در حال تغییر می باشد و هیچ کس نمی تواند یک قیمت ثابت برای بیت کوین بگوید. چون به عبارتی قیمت بیت کوین لحظه‌ای و لایو تعیین می شود. چرا؟ به این دلیل که بیت کوین در بازار‌های جهانی دارد معامله می شود.

بازارهای جهانی هم خاصیتشان این هست که قیمتشان در لحظه تغییر میکند . پس ما برای اینکه قیمت بیت کوین را بفهمیم و بعد بتوانیم محاسبه بیت کوین به ریال را انجام بدهیم، اول از همه باید به قیمت لایو و قیمت لحظه‌ای بیت کوین دسترسی داشته باشیم.

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش:

نحوه ی خرید ارز دیجیتال

چگونه قیمت لحظه‌ای بیت کوین را حساب کنیم؟

چگونه قیمت لحظه ای بیت کوین را حساب کنیم

برای محاسبه‌ی قیمت لحظه‌ای بیت کوین، ما چند تا راه کلی داریم که می توانیم از طریق اونها قیمت بیت کوین را محاسبه کنیم. برای این کار، اول از همه باید این را بدانیم که اصولا بیت کوین تو چه روزایی از هفته معامله میشود.

پیشنهاد ما به شما : طلا بخریم یا ماشین

و همچنین مقاله : آموزش تندخوانی

چون بیت کوین توی بازارهای جهانی معامله میشود، پس ما باید بنا بر روزهایی که بازار جهانی بازه، روزهای معامله‌ی بیت کوین را حساب کنیم. ساعت کاری بازارهای جهانی که ما میتوانیم بر اساس آن محاسبه بیت کوین به ریال  را انجام بدهیم، از روز دوشنبه ساعت دو و نیم بامداد شروع می شود و روز جمعه دو و نیم بامداد هم به وقت ایران تموم می شود.

پس ما روزهای شنبه و یکشنبه به وقت ایران، هیچ معامله لایو و لحظه‌ای در بازار بیت کوین نداریم و اگر شما هم خواستید روزی معامله بیت کوین انجام بدید، بهترین راه این هست که از بامداد دوشنبه، تا بامداد جمعه این کار رو از طریق یک صرافی معتبر انجام بدید.

1)نحوه محاسبه بیت کوین به تومان در گوگل

اما بریم سراغ راه‌هایی که ما میتوانیم قیمت بیت کوین را به صورت لحظه‌ای ببینیم. راحت‌ترین راه برای دیدن قیمت بیت کوین به صورت لحظه و  نحوه محاسبه بیت کوین به ریال، این هست که ما تو گوگل واژه بیت کوین را به انگلیسی سرچ کنیم.

برای این کار کافیه BitCoin رو به انگلیسی توی گوگل سرچ کنیم. وقتی این کارو انجام میدهیم، یک نمودار از قیمت بیت کوین می آید که به طور پیش فرض، قیمت بیت کوین را بر اساس دلار زده شده است. حالا ما اگر بخواهیم  نحوه محاسبه بیت کوین به  را انجام بدهیم، کافی هست گزینه‌ی دلار که به طور پیش فرض USD هست را به Rial تغییر بدیم.

این کار باعث میشود که ما قیمت یک بیت کوین را به ریال ایران محاسبه کنیم. اما از اونجایی که اکثر مردم ما خرید‌های زیر یک بیت کوین دارند، بهترین راه این هست که ما برای محاسبه بیت کوین ، عدد بیت کوین را هم عوض کنیم و به اندازه دارایی خودمون بزنیم.

چون در حالت پیش فرض، ما قیمت یک بیت کوین را می‌بینیم و محاسبه درامد بیت کوین ، تقریبا چیزی بالغ بر دویست میلیون هست. و اکثر مردم ما کمتر از یک بیت کوین در حسابشان دارند. پس شما میتوانید با هر میزان اعشاری که بیت کوین دارید، مبلغ را وارد کنید و محاسبه درامد بیت کوین  را انجام بدید.

2) محاسبه بیت کوین در سایت بیت کوین

یکی از راه‌های دیگه که خیلی راحته و ما میتونیم خیلی راحت محاسبه بیت کوین به ریال را داشته باشیم، بحث استفاده از خود سایت بیت کوین می باشد. وقتی در سایت بیت کوین میرویم، از‌بخش مارکت می‌توانیم قیمت لحظه‌ای و لایو بیت کوین را ببینیم.

محاسبه بیت کوین به تومان

پس از آنکه توانستیم قیمت بیت کوین را از طریق روش‌هایی که گفتیم به ریال حساب کنید، برای محاسبه قیمت بیت کوین به تومان کافی هست که مقدار ریالی  آن را به تومان تبدیل کنید.

محاسبه بیت کوین به ریال

3) استفاده از بازار فارکس

این راه، یک مقدار پیشرفته تر هست، اما یکی از راه‌های بسیار مطمئن برای محاسبه بیت کوین ، استفاده از بازار فارکس هست. اگر در بازار فارکس حساب دارید که میتوانید خیلی راحت از نرم افزار متاتریدر استفاده کنید و نماد BTCUSD را سرچ کنید و قیمت لحظه‌ای و نوسانات را ببینید.

اما اگر در بازار فارکس حساب ندارید و دوست دارید قیمت را در بازار فارکس به همراه نوسانات ببینید، کافیه که به سایت Trading view به آدرس https: //www.tradingview.com/ بروید و از‌بخش جستجو، نماد BTCUSD را سرچ کنید و قیمت را به صورت لحظه‌ای ببینید.

4) استفاده از صرافی‌های آنلاین

یکی از راه‌های خرید و فروش بیت کوین در ایران، استفاده از صرافی‌های آنلاین هست. شما میتوانید با استفاده از صرافی‌های معتبری که در بازار ارز‌های دیجیتال هستند، خیلی راحت قیمت لحظه و لایو بیت کوین را ببینید.

برای این کار کافی هست، به یکی از این صرافی‌ها سری بزنید و قیمت بیت کوین یا هر ارز دیجیتال دیگه‌ای که می‌خواهید را به طور مستقیم به ریال ببینید. البته این صرافی‌ها، یک قابلیت دیگه هم دارند، آن هم این هست که همشون یک ماشین حساب آنلاین دارند که شما میتوانیند محاسبه بیت کوین را در آن واحد انجام بدید.

تحلیل قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین به ریال

همانطوری که به شما قبلا گفتیم، قیمت بیت کوین کاملا به صورت لحظه‌ای در بازار تعیین میشود و هیچ قیمتی را نمیشود به عنوان قیمت ثابت بیت کوین، ارائه کرد. پس برای اینکه شما یه درک درستی از قیمت بیت کوین داشته باشید و بتوانید نحوه تبدیل بیت کوین به ریال و تومان  رو انجام بدید، باید تحلیل قیمت بیت کوین رو هم داشته باشید.

تحلیل قیمت بیت کوین به ریال

یک مثال ساده بخواهم برایتان بزنم، باید بگویم که تو همین چند ماه اخیر، وقتی که کرونا همه‌ی دنیا را تحت تاثیر قرار داد، قیمت بیت کوین، به شدت نزولی شد و دوباره این روزها، دارد مسیر صعودی پیدا میکند. اما مسئله اینجاست که اگر شما بدون اطلاع از قیمت بیت کوین و نحوه‌ی محاسبه  و تبدیل بیت کوین به تومان و ریال، وارد این سرمایه گذاری می‌شدید، تا الان ممکن بود که ضرر‌های بسیاری را متحمل می شدید.

پس اگر تحلیل قیمت بیت کوین را بلد باشید، میدانید که در کف قیمتی باید ورود کنید و در سقف قیمتی بفروشید.

استراتژی خرید بیت کوین به ریال

استراتژی خرید بیت کوین به ریال

محاسبه بیت کوین  کاری نیست که شما بخواید هر روز برید انجام بدید و ببینید که دارایی هاتان چقدر رشد داشته. چون اصولا در بازار ارز‌های دیجیتال، قیمت‌ها در طول روز در یک بازه‌ی متداولی نوسان می‌کنند و این استراتژی شماست که میزان ارزش سرمایه‌ی شما را مشخص میکند.

مثلا اگر شما میخواهید به طور نوسانی با بازار بیت کوین کار کنید، دیگر نیازی به نحوه محاسبه بیت کوین به تومان ندارید. کافیه که بدانید ،در چه قیمتی بیت کوین را به دلار خریداری کردید و محاسبه کنید که چند درصد یا چند دلار سود کردید.

یعنی شما باید به جای اینکه مبنای کارتان رو بر روی محاسبه بیت کوین به ریال بگزارید، فقط روی سود یا ضرری که توی بازار داشتید، حساب باز کنید و یک محاسبه ذهنی داشته بر اساس قیمت روی نمودار داشته باشید.

استراتژی بلند مدت سرمایه گذاری در بیت کوین

استراتژی بلند مدت سرمایه گذاری در بیت کوین

اما ما یک استراتژی بلند مدت هم بر روی بیت کوین داریم که اگر در این نوع استراتژی فعالیت می‌کنید و می خواهید روی بیت کوین یک سرمایه گذاری بلند مدت داشته باشید، کافی هست که بیت کوین را در کف قیمتی خودش در یک هفته و یا در چند ماه اخیر بخرید و بگذارید که یک سال یا دوسال بیت کوین نوسان قیمت خودش را داشته باشد و فقط اخبارش را پیگیری کنید.

و هر زمان که متوجه شدید که نسبت به قیمت دلاری بیت کوین، یک سود چند برابری کردید، بروید و با توجه به قیمت روز بیت کوین، محاسبه بیت کوین به دلار رو انجام بدید. البته این نکته رو هم فراموش نکنید که شما بیت کوین رو موقع خرید، ممکنه که به ریال بخرید، اما بر اساس قیمت دلاریش و نرخ دلار دارید خرید میزنید و این فقط تبدیل قیمت دلار به ریال هست.

یعنی اگر شما بیت کوین رو، با دلار بیست تومنی خریده باشید و بعد قیمت بیت کوین تکون نخورد اما دلار بیاد زیر بیست تومان شما دارید ضرر می‌کنید و اگر بیت کوین را، روی قیمت دلار بیست هزار تومانی خریده باشید و قیمتش تکان نخورده باشد اما دلار برود بالای بیست تومان شما دارید سود می‌کنید.

پس سرمایه گذاری بیت کوین، میتواند یک بازی دو سر برد برای شما باشد. چون هم قیمت خودش رشد دارد و هم قیمت دلار. البته این رو بر اساس پیش‌بینی‌هایی که در بازار سرمایه انجام دادیم، به شما نوید میدهیم.با این حساب شما می توانید به خود پاسخ دهید که کجا سرمایه گذاری کنم .

حرف آخر

این روزها بازار سرمایه هم داره به سمت مدرن شدن پیش میرود. با این وجود محاسبه بیت کوین به ریال می تواند برای شما جذاب باشد. یعنی شما اگر در بازار سرمایه روند مدرنی داشته باشید و سرمایه گذاری خودتان را مدرن‌تر کنید، طبیعتا میتوانید به سرمایتان سود بیشتری هدیه بدهید. بیت کوین هم یکی از اون سرمایه گذاری‌های مدرن هست که اگر از امروز شروع کنید، مطمئن باشید تا چند سال دیگه حداقل یکی دو برابر به پولتان اضافه کردید.

از اینکه تا پایان این مقاله همراه من بودید از شما ،متشکرم. اگر درباره ی این مقاله نظر و یا صحبت خاصی دارید ،می توانید در بخش نظرات برایمان بنویسید و مطمئن باشید که کارشناسان مجموعه ماهان تیموری با اشتیاق پاسخگو شما خواهند بود.

سوالات متداول

در کل برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال می بایست نگاه و دید بلند مدت داشته باشید، زمانی که در بلند مدت به چشم سرمایه گذاری به یک ارز دیجیتال وارد شوید،قطعا روند آن صعودی و رو به افزایش خواهد بود.

زمانی که شما می خواهید پول خودتان را سرمایه گذاری کنید، بدترین روش ممکن این است که تمام پول خود را فقط در یک بازار مالی سرمایه گذاری کنید. پس بهتر است که در هر دو اینها سبدی برای سرمایه گذاری داشته باشید.

همین حالا شروع کن!

26 پاسخ

  1. سلام و درود خدمت شما دوست عزیز. هر کدوم از این ارزهای دیجیتال می تونن گزینه خوبی برای سرمایه گذاری باشن چون هرکدومشون خوبیای خودشون رو دارن و جفتشون هم می تونن رشد خوبی در آینده داشته باشند.

  1. بله دوست عزیز شما هر ارزی که داشته باشید می تونید قیمتش رو به دلار و تومان یا برعکسش رو به راحتی محاسبه کنید.

  1. درود خدمت شما دوست عزیز. بله شما کافیه توی گوگل کلمه ماشین حساب ارز دیجیتال رو جست و جو کنید . شما با کمک این برنامه ها به راحتی می تونید محاسبه بیت کوین به ریال و تومان رو انجام بدین.

  1. درود خدمت شما دوست عزیز . ممنون از همراهی شما و سپاس از این که زمان گذاشتید و این مقاله را مطالعه فرمودید.

  1. درود خدمت شما دوست عزیز ممنون از همراهی شما. بله درسته اما همون طور که می دونید بهتره قبلش آموزش های لازم را ببینید و بعد از اون هست که می شه کسب درآمد کرد.

  1. سلام ودرود خدمت شما دوست همراه گرامی . ممنون از همراهی شما . خوشحالیم که تونستیم به شما کمک کنیم.

  1. سلام ریحانه عزیز امیدوارم عالی باشی
   بله دقیقا همینطوره محاسبه بیت کوین سخت است و دقت خاصی لازم دارد. به خاطر تغییرات لحظه ای باید در این زمینه تبحر داشت، هدف ما نیز هم از نشر این مقاله آسانتر شدن و ایمن تر شدن اینکار برای عزیزان بوده است.

 1. مرسی که این مقاله خوب رو راجبه محاسبه محاسبه بیت کوین به تومان گذاشتید.من واقعا تو نحوه محاسبه بیت کوین به تومان مشکل داشتم.محاسبه بیت کوین موضوعی هست که خیلی از آدما بلد نیستند.

  1. چگونگی تبدیل بیت کوین به پول آنلاین بسیار حائز اهمیته چراکه برخی مایل‌ هستن از سود حاصل این سرمایه‌گذاری استفاده کنند و یا به هر دلیلی ممکن هست درزمانی بخصوص به تبدیل بیت کوین به تومن یا ریال نیاز داشته باشند.
   گر شما در یکی از کشورهای اروپایی، آمریکایی یا حتی برخی از کشورهای آسیایی و آفریقایی زندگی می‌کردید می‌توانستید به‌راحتی از طریق یک دکمه ساده درخواست واریز پول مجازی به‌حساب اصلی و بانکی خودتان را درخواست کنید؛ اما در مورد تبدیل بیت کوین به پول نقد در ایران این‌گونه اتفاق به دو دلیل رخ نمی‌دهد.

   دلیل اول این است که کاربران ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های مختلف پولی و مالی عملاً نمی‌توانند به‌صورت مستقیم از صرافی‌های معتبر دنیا استفاده کنند. در کلام ساده‌تر کاربران ایران عملاً نمی‌توانند از خدمات صرافی‌هایی که تحت قوانین بین‌المللی (آمریکایی) فعالیت می‌کنند استفاده کنند؛ بنابراین کاربران ایرانی اگر می‌خواهند از این صرافی‌ها استفاده کنند، تنها راه، تغییر رنج آی پی خودشان به‌واسطه وی پی آن‌هاست؛ اما در حالت عملاً راه واریز و تبدیل بیت کوین به پول نقد از بین می‌رود. شما در ایران حضور دارید درحالی‌که صرافی شمارا کاربر روسی یا فرانسوی یا … می‌داند.

   مسئله دیگری که وجود دارد ساختار پولی و مالی داخل کشور است. شما نمی‌توانید به‌صورت مستقیم و آنلاین ارز مبادلاتی در معاملات خودتان استفاده کنید؛ یعنی هیچ راهی برای یک کاربر ایرانی وجود ندارد که دلار را به‌صورت مستقیم در حساب بانکی خود ببینید! و نمی‌تواند از دلار حساب بانکی خود به‌واسطه کارت‌بانکی خریده‌ای بین‌المللی انجام دهد.

   این دو مورد مهم‌ترین چالش‌های تبدیل بیت کوین به پول نقد محسوب می‌شود؛ اما همان‌طور که گفتم بدون تبدیل ارز دیجیتال به پول نقد (تبدیل ارز دیجیتال به ریال) عملاً هیچ سود واقعی به دست نیامده است. پولی که تنها به شکل مجازی باشد عملاً کارکردی برای ما ندارد. ما با تبدیل بیت کوین به پول نقد قصد داریم از سودآوری خودمان استفاده کنیم.

   مهم‌ترین سؤالی که در مورد نحوه نقد كردن بيت كوين در ایران وجود دارد این است که باوجود دو چالش اساسی گفته‌شده در بخش قبلی چگونه می‌توان دست به تبدیل بیت کوین به پول نقد زد؟
   به‌طورکلی دو راه اساسی برای شما وجود دارد. اول این‌که شما دلار موجود در حساب خودتان را به‌حساب واسطه‌هایی که تعدادشان هم این روزها زیاد شده است واریز می‌کنید و آن‌ها معادل ریالی آن با کسر کارمزد را به‌حساب بانکی شما واریز می‌کنند. مسلماً این روش خطرات کلاه‌برداری خاص خودش را دارد و باید در انتخاب این واسطه‌ها بسیار دقیق بود؛ اما اگر بخواهید واقعیت را بگوییم، به‌طورکلی هیچ روش کاملاً امن و مطمئنی در این راه وجود ندارد.

   روش دیگر این است که قید حضور در صرافی‌های بین‌المللی را بزنید و به‌طور مستقیم با صرافی‌های ایرانی کارکنید. این‌گونه در خریدوفروش بیت کوین و ارزهای دیجیتال می‌توانید به‌صورت ریالی پرداخت و به‌صورت ریالی برداشت داشته باشید. پس عملاً یک واسطه از بین می‌رود و شما می‌توانید ساده‌تر دست به تبدیل بیت کوین به پول نقد بزنید.
   دقت کنید از چه صرافی برای تبدیل بیت کوین به تومان استفاده می‌کنید چراکه صرافی‌ها در سه حالت فعالیت می‌کنند: صرافی‌های آنلاین، پلتفرم‌های تریدینگ و صرافی‌های واسط.

   صرافی واسط یا P2P:
   این صرافی واسطه بین شما و خریدار هستند. از شما کارمزد دریافت می‌کنند برای انجام معاملات و امنیت خوبی دارند.

   صرافی آنلاین:
   این صرافی‌ها به‌صورت آنلاین ارزتان را خریداری می‌کنند و یا شما می‌توانید از آن‌ها ارز بخرید. برخی از صرافی‌های آنلاین با دیگر صرافی‌ها برای تأمین نقدینگی خود در ارتباط هستند و به شما در تبدیل بیت کوین به ریال کمک خواهند کرد.

   پلتفرم تریدینگ:
   تبدیل، خریدوفروش با پلتفرم تریدینگ به صورتی آنی انجام می‌گیرد و بسیار سریع است. دقت کنید اگر از این پلتفرم استفاده کنید نمی‌توانید ورودی و خروجی ریالی داشته باشید. به لحاظ ساختاری و ظاهر این پلتفرم‌ها شباهت زیادی به صرافی‌های آنلاین دارند. نقد شوندگی فوق‌العاده‌ای دارند و می‌توانید با استفاده از آن معاملات خرد و کلان را تجربه کنید.
   امیدوارم این توضیحات براتون مفید بوده باشه

دیدگاهتان را بنویسید