فورتونا یک فرصت آموزشی عالی

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

ماهان تیموری

آموزش هوش مالی و رسالت زندگی من

تصمیم گرفتم در این شرایط سخت به رسالت خود عمل کنم و هوش مالی را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهم. هوش مالی مجموعه ای است حاصل تجربیات من از مسیر درآمد روزانه ۱۰۰۰ تومان تا ساختن کسب و کاری که هر روز دستاورد های بزرگی را خلق می کند و دانشی که در این سالها به دست‌ آورده ام. در هوش مالی شما یاد می گیرید چطور باور های خودتان را تقویت کنید، با صفر تا صد راه اندازی کسب و کار آشنا می شوید، بر انواع فوت و فن های قرارداد و چک مسلط می شوید، می توانید عادت های پولساز را با عادت های غلط جایگزین کنید و در کل هرچیزی که برای رسیدن به موفقیت مالی را نیاز دارید دسترسی پیدا می کنید.

مشاوره رایگان

خرید ارز دیجیتال از صرافی‌ها

خلاصه مطلب

نحوه‌ی خرید ارز دیجیتال سلام ماهانی های عزیز. این روزها تب و تاب خرید ارزهای دیجیتال به واسطه سودهای بسیاری که در زمینه رمز
5/5

نحوه‌ی خرید ارز دیجیتال

سلام ماهانی های عزیز.

این روزها تب و تاب خرید ارزهای دیجیتال به واسطه سودهای بسیاری که در زمینه رمز ارزها وجود دارد ،خیلی ها به فکر سرمایه گذاری در این زمینه و خرید ارز دیجیتال هستند. چون خیلی از افراد در این زمینه ارز دیجیتال ،توانستند سودهای بسیار خوبی کسب کنند پس نشان می دهد که این بازار ،همچنان ظرفیت رشد و تکامل دارد.

حال اگر میخواهید در دنیای ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید ولی نمی دانید باید از کجا و چطوری خرید ارز دیجیتال داشته باشید؟ این آموزش رو دنبال کند تا همه‌ی راه‌های خرید ارز دیجیتال را به شما آموزش دهیم.

سرفصل های این مقاله :

 • خرید ارز دیجیتال از صرافی ها
 • مراحل خرید از صرافی
 • خرید ارز دیجیتال در فارکس
 • مراحل خرید در فارکس

سرمایه گذاری در ارز‌های دیجیتال، چند سالی هست که در ایران خیلی رونق زیادی پیدا کرده است و خیلی ها در این حوزه ورود کردند و در این حوزه سرمایه گذاری کردند. اکثر این افراد هم سودهای خیلی خوبی از این بازار گرفتند و این نشان میدهد که این بازار ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری دارد.

من در مقاله‌های مختلفی که در مورد ماهیت ارز دیجیتال، انواع ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاری در ارز دیجیتال، با شما صحبت کردم که می توانید در بخش آموزش و مقالات سایت آنها را مطالعه کنید. اما امروز می‌خواهیم به طور تخصصی در مورد خرید ارز دیجیتال با شما صحبت کنیم.

یکی از مشکلاتی که اکثر افراد در بخش سرمایه گذاری ارز دیجیتال دارند این هست که به دلیل تحریم‌هایی که در ایران هست نمی توانند مستقیما خرید داشته باشند و این باعث شده که خیلی‌ها که علاقمند این حوزه هستند از این بازار بزرگ محروم بشوند.

اما باید بگویم که در سالهای اخیر این مشکل کاملا حل شده است و کاملا قانونی شما می‌توانید خرید ارز دیجیتال داشته باشید و در این بازار فعالیت کنید. فقط کافی هست آموزش این موضوع را دیده باشید و بدانید که از چه راهی میشود مطمئن در این بازار سرمایه گذاری کرد.

پیشنهاد ما به شما : هوش مالی

خرید ارز دیجیتال از صرافی ها

1-خرید ارز دیجیتال از صرافی ها

اولین راه برای اینکه در بازار ارز‌های دیجیتال مثل بیت کوین، اتریوم و… ، سرمایه گذاری کنیم این هست که از صرافی‌ها استفاده کنیم. صرافی‌ها چی هستند؟ ببینید همونجوری که ما برای خرید ارز مثل دلار، یورو وارد بازار میشویم و از یک صرافی خرید می‌کنیم، یا وقتی که طلا می‌خواهیم می رویم صرافی، برای خرید ارز دیجیتال هم می توانیم برویم صرافی و مستقیما از صرافی‌ها خرید کنیم.

در ایران ما دو نوع صرافی برای ارز دیجیتال داریم. یک صرافی‌های حضوری که شما طبق معمول همیشه می توانید بروید و به صورت حضوری خرید ارز دیجیتال داشته باشید و یک نوع صرافی اینترنتی که خب کاملا آنلاین میتوانید کل مراحل خرید کردن ارز‌های دیجیتال را در آن طی کنید.

2-صرافی های آنلاین برای ارز های دیجیتال

اما روشی که من به شما توصیه می‌کنم این هست که اگر می خواهید که راحت تر ارز دیجیتال خودتان را مدیریت کنید، از صرافی‌های آنلاین استفاده کنید. چرا؟ به این دلیل که وقتی شما می روید حضوری خرید می‌کنید، عمدتا هیچ پنل کاربری در اختیارتان نیست که قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال را ببینید و صرفا باید اخبار را دنبال کنید تا ببینید که الان قیمت مثلا بیت کوین چقدر هست و شما چقدر سود کردید یا ضرر کردید.

اما اگر از صرافی‌های آنلاین خرید ارز دیجیتال داشته باشید، به شما یک پنل می‌دهند که حساب کاربری شماست و شما می توانید کاملا آنلاین ببیند که چقدر خرید داشتید، چقدر سود کردید، از چه ارز دیجیتالی چقدر دارید و این باعث می شود که یک دید کلی نسبت به سرمایه گذاری خودتان داشته باشید.

یک خوبی دیگه‌ای که در صرافی‌های آنلاین هست این هست که شما می توانید با استفاده از پنل کاربری خودتان، به نمودار و چارت ارزهای دیجیتال و بازدهیشان در بازه‌های زمانی مختلف هم دسترسی داشته باشید. و این چه ویژگی‌ای دارد؟

این باعث می شود که شما هر زمان که احساس کنید که الان مثلا بیت کوین میخواد بریزد و یک ریزشی داشته باشد همان جا آنلاین بیت کوین خودتان را بفروشید و هر جا که احساس کردید که مثلا یک ارز دیجیتال دیگر مثل اتریوم قرار است که روند صعودی داشته  باشد، می توانید خرید ارز دیجیتال اتریوم داشته باشید.

خب این یعنی نقد شوندگی سرمایه‌ی شما در روش آنلاین به مراتب بیشتر از اینه که شما تشریف ببرید حضوری در یک صرافی خرید کنید و یک برگه‌ای بگیرید که شما فلان قدر ارز دیجیتال دارید و هر زمان که به پولش نیاز داشته باشید، برید حضوری این پول رو بگیرید. این روش برایتان به صرفه نیست و کلی از شما وقتتان را می گیرد و نقد شوندگی را به شدت پایین می اورد.

خب حالا سوال اینجاست که ما چطوری میتوانیم از یک صرافی آنلاین خرید ارز دیجیتال داشته باشیم؟

خرید ارز دیجیتال از صرافی آنلاین

مراحل خرید از صرافی آنلاین

برای خرید ارز دیجیتال، از یک صرافی شما باید مراحل زیر رو طی کنید. ضمنا این رو بگم به شما به این دلیل که نمیشه همه‌ی صرافی‌ها رو بررسی کرد و مسئولیت سنگینی هم داره، من صرفا روش‌ها رو میگم و به هیچ وجه نمیتونم اسم صرافی خاصی رو ببرم.

1-ایجاد یک کیف پول

اولین کاری که شما باید برای خرید ارز دیجیتال انجام بدید این هست که یک کیف پول برای خودتان بسازید. کیف پول چیست؟ و اصلا ماجرای آن از چه قرار است؟ بگذارید با یک مثال کیف پول ارز دیجیتال را برایتان توضیح بدهم.

کیف پول درست مثل حساب بانکی شماست. وقتی شما می‌خواهید مبادلات پولی داشته باشید، دو راه بیشتر ندارید. یا اینکه پول نقد همراهتان باشد یا اینکه بروید یک حساب باز کنید و از طریق شماره حسابی که بهتون می دهند جابجایی پول داشته باشید.

خب توی ارز دیجیتال که به طور کلی هیچ پول نقدی وجود ندارد. یعنی اساس ارز دیجیتال این هست که کاملا آنلاین می باشد و هیچ پول نقدی در کار نیست. خب پس فقط می ماند یک راه و آن این هست که که بروید و از طریق آنلاین یک شماره حساب برای خودتان درست کنید.  

بعد از طریق این شماره حساب، مبادلات پولی داشته باشید.

پیشنهاد ما به شما : هوش مالی چیست

این کیف پول چه شکلیه؟

ببینید اگر بخواهم خیلی راحت به شما بگویم، باید به این نکته اشاره کنم که کیف پول ارز دیجیتال یک آیدی یا شناسه اعتبار به شما می دهد که شما می توانید از طریق این آیدی هر جای دنیا که هستید معاملات ارز دیجیتال خودتان را داشته باشید.  

برای ثبت نام و افتتاح یک کیف پول، شما باید به یک سری سایت‌های خارجی بروید که مستقیما این خدمات رو ارائه میدهند. یادتان باشد  که هیچ سایت ایرانی‌ این کار را برای شما نمی کند و اصولا این بستر در ایران هنوز فراهم نیست.

خب معتبرترین کیف پول‌های دنیا را می توانید از سایت‌های اتمیک والت و تراست والت تهیه کنید. این سایت‌ها معتبرترین سایت‌های جهانی برای باز کردن یک کیف پول هستند و می توانند هم امنیت شما را تامین کنند و هم اینکه به شما این فرصت رو بدهند که با خیال راحت معاملات خرید ارز دیجیتال داشته باشید.

2-پیدا کردن یک صرافی معتبر

دومین قدمی که شما برای خرید ارز دیجیتال باید پشت سر بگذارید این هست که یک صرافی معتبر پیدا کنید. برای پیدا کردن یک صرافی معتبر هم دو تا گزینه جلوی روی شماست. یکی  صرافی‌های داخلی و یکیش صرافی‌های خارجی.

خب من اول یک توضیح کوتاه در مورد صرافی‌های خارجی بدهم و بعد بروم سراغ ایرانی‌ها. برای خرید ارز دیجیتال از صرافی‌های خارجی، شما باید به دلار یا به یک ارز معتبر دیگه مثل یورو این خرید رو انجام بدهید و لازمه این کار این می باشد که شما یک حساب خارجی داشته باشید یا اینکه مستر کارت و ویزا کارت داشته باشید و یا اینکه حداقل یک حساب پی پال داشته باشید.

همه‌ی مواردی که بالا براتون گفتم، برای ایران تحریم هست و برای بدست آوردن هر کدام از این حساب‌ها یا باید مقیم کشور دیگه‌ای باشید و یا اینکه باید خیلی هزینه کنید تا همه‌ی این تحریم‌ها رو دور بزنید که اصلا کار مطمئنی نیست.

به همین خاطر میخواهم بگویم که فکر خرید ارز دیجیتال از صرافی خارجی را تا اطلاع ثانوی فراموش کنید. و این قول را هم از من داشته باشید که هر زمان که این شرایط مهیا شد، من در همین آموزش برایتان کاملا توضیح میدهم که چطوری و طی چه مراحلی باید خرید ارز دیجیتال از صرافی‌های خارجی رو داشته باشید.

صرافی معتبر برای خرید ارز دیجیتال

صرافی معتبر برای خرید ارزهای دیجیتال

اما پیدا کردن یک صرافی معتبر در ایران، باعث میشود که همه‌ی مشکلات کاملا برطرف بشود. اول از همه اینکه شما وقتی به یک صرافی مطمئن می رسید، خیالتان راحت می شود که هر زمان که بخواهید می توانید با ریال خودمان خرید کنید و هر زمان که بخواهید هم می توانید به ریال برداشت کنید.

مبنای محاسبه سایت‌ها و صرافی‌های آنلاین هم این می باشد که قیمت لحظه‌ای دلار را لحاظ می‌کنند و بر طبق اون خرید و فروش را انجام می دهند. پس دیگر اینجا هیچ مشکلی برای خرید ارز دیجیتال ندارید و می توانید این کار را انجام دهید.

یک خوبی دیگه‌ای هم که هست این می باشد که وقتی که شما از یک صرافی داخلی خرید می‌کنید، خیالتان راحت هست که همه پنل شما فارسی می باشد، هر زمان که به مشکلی خوردید میتوانید تیکت بزنید یا تماس بگیرید و مشکلتان را برایتان حل می کنند.

 • احراز هویت

بر اساس قانون کشور ما، هر فعالیت ارزی که از طریق صرافی‌ها انجام میشود باید از طرف خریدار یا فروشنده احراز هویت صورت بگیرد. البته احراز هویت هم کار سختی نیست. همان جوری که شما میروید بانک و میخواهید یک کار بانکی انجام بدهید، کارت ملی نشان می دهید.

در صرافی‌ها هم همینطوری باید احراز هویت کنید. البته این خودش یک نکته‌ی امنیتی محسوب می شود که شما وقتی احراز هویت می شوید امنیت خاطر بیشتری هم از سوی صرافی و هم از سوی شما در خرید ارز دیجیتال شکل می گیرد.

برای احراز هویت هم نیاز نیست کار سختی انجام بدید. یک عکس از خودتان می خواهید، کارت ملی و کارتی که با آن دارید معامله انجام میدهید. وقتی این روند را طی می کنید، حساب کاربریتان فعال می شود و می توانید به هر اندازه‌ای که می‌خواهید خرید ارز دیجیتال داشته باشید.

 • خرید ارزهای دیجیتال

آخرین مرحله هم که طبیعتا مربوط می شود به خرید ارز دیجیتال، جایی  که شما باید ارز مورد نظر خودتان را انتخاب کنید. بودجه خودتان را ببینید. و با توجه به بودجه‌ای که دارید، بهترین ارز دیجیتال را برای خرید انتخاب کنید.

البته به این نکته هم توجه کنید که شما برای خرید ارز دیجیتال، اول از همه باید آموزش دیده باشید و بدونید که چه نقطه‌ای ورود یا خروج کنید. البته با کمی تجربه، می‌توانید یک تحلیل چشمی داشته باشید روی نمودار و خرید یا فروش خودتان را انجام بدهید.

خرید ارز دیحیتال در فارکس

مراحل خرید ارز دیجیتال در فارکس

یک شیوه‌ی دیگری که ما می توانیم خرید داشته باشیم این هست که از طریق فارکس این کار را انجام دهیم. فارکس یا بازار جهانی سهام، می تواند به ما کمک کند که با استفاده از قدرت تحلیلمان، درست مثل یک نماد بورسی، ارز‌های دیجیتال را خریداری کنیم و از آنها سود بگیریم.

خوبی فارکس این هست که یک بازار دوطرفه است و شما می توانید توی منفی‌ها هم سود بگیرید. چطور؟ به این دلیل که توی بازار فارکس شما نسبت یک ارز به یک ارز دیگر را خریداری می‌کنید. یعنی وقتی می خواهید خرید ارز دیجیتال انجام بدهید.

نسبت بیت کوین به دلار را میخرید و این باعث می شود که بازار برای شما دو طرفه باشد و این دو طرفه بودن به شما سود‌های خوبی میدهد. البته این بازار، خیلی پر ریسک می باشد. و توصیه می شود که حتما اول کار آموزش‌های لازم را ببینید و بعد وارد این بازار بشید.

برای خرید ارز دیجیتال در فارکس، مراحل خاصی را نیاز نیست طی کنید. کافی هست که به یکی از کارگزاری‌های فارکس در ایران مثل آلپاری برید و یک حساب کاربری باز کنید و بعد واریز پول داشته باشید و کارتان را در فارکس شروع کنید.

برای خرید این ارز هم کافی هست که نماد هایشان را یاد بگیرید. به عنوان مثال وقتی که می‌خواهید بیت کوین خرید کنید و می خواهید در بازار فارکس از طریق نسبت بیت کوین سود بگیرید، باید نماد BTC/USD که نماد بیت کوین به دلار هست را انتخاب کنید و معامله خودتان را انجام بدهید.

معامله در بازار فارکس دو خوبی دارد. یک اینکه شما درآمد دلاری کسب می‌کنید و دو اینکه بازار دو طرفه است و شما می‌توانید هم در روند صعودی و هم در روند نزولی، کسب سود کنید.

نتیجه گیری در ارتباط با خرید ارز های دیجیتال

طبیعتا اگر تا اینجا آمدید و به دنبال ارز دیجیتال هستید، یعنی تصمیم خودتان را گرفتید که در این مورد تحقیق کنید و وارد بازار ارز‌های دیجیتال بشوید. اما چیزی که باید به آن توجه کنید این هست که بازار ارزهای دیجیتال هم مثل هر بازار دیگه‌ای نیاز به آموزش دارد.

بازار ارز دیجیتال هم درست مثل بازار بورس، طلا، مسکن و… می ماند و اگر شما بدون هیچ اطلاعی وارد این بازار بشوید، به شدت ضرر می‌کنید. چون بر خلاف بورس ایران یا سرمایه گذاری در مسکن، شما در ارز دیجیتال این امکان برایتان وجود دارد که کال مارجین بشوید و پولتان صفربشود.

پس اگر به دنبال یک آموزش درست و حسابی از ارز دیجیتال هستید و دوست دارید صفر تا صد ارز دیجیتال را یاد بگیرید و از این بازار یک سود چند صد میلیونی بگیرید، دوره هوش ارز دیجیتال را جدی بگیرید. دوره هوش ارز دیجیتال، اولین دوره جامع آموزش ارز دیجیتال در ایران هست که توسط تیم ماهان تیموری طراحی شده و در ایران نظیر ندارد.

فرقی نمی کند که چقدر سواد دارید و یا چه قدر در بازارهای مالی بودید. مهم این هست که شما با شرکت در این دوره میتوانید از یک کسی که هیچی از بازار ارز دیجیتال نمی داند، تبدیل به یک تریدر و معامله گر حرفه‌ای در خرید ارز دیجیتال و کسب سود از اون بشوید.

سخن پایانی:

از اینکه تا پایان این مقاله همراه من بودید از شما سپاس گزارم ، در این مقاله سعی کردیم که به صورت کامل و مفصلراه های خرید ارز دیجیتال را برایتان توضیح بدهیم و دیگر نکته و یا مطلبی نمانده باشد که شما از خرید ارز دیجیتال ندانسته باشید. اگر درباره ی این مقاله صحبت و یا نظر خاصی دارید ،می توانید در بخش نظرات برایمان بنویسید و مطمئن باشید که کارشناسان مجموعه ماهان تیموری با اشتیاق پاسخگو شما خواهند بود.

سوالات متداول:

1-از کجا ارز دیجیتال بخریم؟

شما می توایند از طریق صرافی ها یا بازار فارکس برای خودتان ارز دیجیتال بخرید.

2-صرافی های داخلی بهتر است یا خارجی؟

برای استفاده از صرافی های خارجی شما باید مسترکارت و یا یک ویزا کارت و یا حداقل یک حساب پی پال داشته باشید.

3-کیف پول دیجیتال چیست؟

کیف پول ارز دیجیتال یک آیدی یا شناسه اعتبار به شما میدهد که شما میتوانید از طریق این آیدی هر جای دنیا که هستید معاملات ارز دیجیتال خودتان را داشته باشید.

مقاله آموزشی پیشنهادی برای شما :

 • سرمایه گذاری در طلا
 • مجموعه مقاله های صفر تا صد آموزش بورس

هوش ارز دیجیتال

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

17 پاسخ

  1. سایت هایی مثل
   کوین نیک ، والکس ، رمزینکس
   سایت هایی هستند که اکثر ایرانی ها ازش استفاده میکنند
   ولی باز تحقیق کنید در رابطه باهاشون

دیدگاهتان را بنویسید

جادوی اثر مرکب در تکنیک های مذاکره

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد