فورتونا یک فرصت آموزشی عالی

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

ماهان تیموری

آموزش هوش مالی و رسالت زندگی من

تصمیم گرفتم در این شرایط سخت به رسالت خود عمل کنم و هوش مالی را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهم. هوش مالی مجموعه ای است حاصل تجربیات من از مسیر درآمد روزانه ۱۰۰۰ تومان تا ساختن کسب و کاری که هر روز دستاورد های بزرگی را خلق می کند و دانشی که در این سالها به دست‌ آورده ام. در هوش مالی شما یاد می گیرید چطور باور های خودتان را تقویت کنید، با صفر تا صد راه اندازی کسب و کار آشنا می شوید، بر انواع فوت و فن های قرارداد و چک مسلط می شوید، می توانید عادت های پولساز را با عادت های غلط جایگزین کنید و در کل هرچیزی که برای رسیدن به موفقیت مالی را نیاز دارید دسترسی پیدا می کنید.

مشاوره رایگان

راز موفقیت استیو جابز

خلاصه مطلب

سلام ماهانی عزیز . امروز می‌خواهیم باهم دیگر درباره یکی از افراد موفق یعنی استیو جابز صحبت کنیم و راز های موفقیت استیو جابز
5/5

سلام ماهانی عزیز. امروز می‌خواهیم درباره یکی از افراد موفق یعنی استیو جابز صحبت کنیم و راز موفقیت استیو جابز را با هم دیگر کشف کنیم.

سعی کنید از جنبه های مختلف به یک فرد واقعاً موفق فکر کنید. بیایید استیو جابز را مثال بزنیم. او مرد ایده ای بود. او می دانست کی و چگونه ریسک کند. او به میلیاردها دلار اجازه نداد تا ارزشهای واقعی را فراموش کند.

آینده را تصور کنید:

یکی از نقاط قوت استیو جابز این بود که همیشه کمی جلو تر از رقبای خودش پیش می‌رفت و سعی می‌کرد که آینده را پیش بینی کند. او در اکثر اوقات به این موضوع فکر می کرد که در کار خودش چه محصولی است که بشر در چند سال آینده به آن احتیاج خواهد داشت و پس از آن سعی میکرد که به بهترین شکل ممکن مواردی که تصور می‌کرد را عملی کند. شما اگر کسب‌وکار دارید ببیند چه نیاز هایی در حوزه شماست که مردم تا چند سال آینده به آن احتیاج خواهند داشت.  تصور کردن آینده و بررسی کردن نیازها موجب افزایش خلاقیت استیو جابز میشد. به عبارتی مهم ترین راز موفقیت استیو جابز همین خلاقیت بود. اگر می خواهید موفق شوید سعی کنید تا خلاقیت خودت را بررسی کنید.

پیشنهاد ما به شما : مدیریت زمان

نقطه نظرات دیگران را در نظر بگیرید:

نقطه نظرات دیگران را در نظر بگیرید:

استیو جابز موفق بود زیرا همیشه دیدگاه کاربر را در نظر می گرفت. او می خواست بداند که تجربه کاربری بی عیب و نقص چیست و به تلاش خود ادامه می داد. تعهد به کمال یکی از رازهای موفقیت او بود که باعث می شد که بهترین محصول را با بهترین کیفیت ارتقا دهد. هر کاری که می کنید ، همیشه سعی کنید از طریق نحوه عملکرد مردم را خوشحال کنید. فکر کنید که چگونه اقدامات شما توانایی تغییر در زندگی آنها را دارد. هر شغل مربوط به ارائه محصولات یا خدمات برای دیگران است. شما با مردم در ارتباط هستید ، بنابراین باید همه تلاش خود را انجام دهید تا تجربه آنها بهبود یابد. استفاده از نظرات دیگران یکی دیگر از راز موفقیت استیو جابز بود.

تمرکز خود را بر روی نکات مثبت حفظ کنید:

یکی دیگر از مهم ترین راز موفقیت استیو جابز این بود که روی نقاط قوت سازمان خود تاکیید می کرد و روز به روز سعی می کرد که آنها را بهبود دهد. رفتارش در برابر نقاط ضعف این بود که آنها را به حد قابل قبولی برساند  ولی نقاط قوتش را تشکیل می داد.

از شکست درس بگیرید:

درس گرفتن از شکست ها یکی دیگر از مهم ترین راز موفقیت استیو جابز است که می توانید از آن استفاده کنید. شکست خوردن اشتباه نیست، بلکه درس نگرفتن از شکست اشتباه بزرگی است. همه شکست می خورند و این جزئی از زندگی انسان است. در سال 1984 ، استیو جابز از اپل ، شرکت خودش اخراج شد. وقتی در سال 2005 در مقابل فارغ التحصیلان استنفورد صحبت کرد ، توضیح داد که چگونه این شکست باعث رشد او شد:

“من آن زمان آن را ندیدم ، اما معلوم شد اخراج از اپل بهترین اتفاقی است که می تواند برای من داشته باشد. سنگین بودن موفقیت با سبکی دوباره مبتدی بودن جایگزین شد و در مورد همه چیز اطمینان کمتری داشت. این مرا آزاد کرد تا وارد یکی از خلاقانه ترین دوره های زندگی ام شوم. ”

تصور کنید که اگر بتوانید در شرایط استرس زا آرام و سرحال باشید ، چقدر آزاد ، آسوده و خوشحال خواهید بود. پس اگر در زندگی شکست خوردید به جای توقف کردن و غز زدن، سعی کنید که از شکستتان درس بگیرد.

 

پیگیری علاقه‌ها:

احتمالاً شما هم سخنرانی استیو جابز را شنیده باشید که می‌گوید من هرروز خودم را در آیینه نگاه می‌کنم و به خودم می‌گویم که اگر امروز آخرین روز زندگیت باشد چه کاری انجام می‌دهی؟ و بعد از آن یادم می افتد که باید آن کاری که می دانم درست است را انجام دهم و علاقه‌های خودم را پیگیری می‌کنم. را شنیده باشم. به شما هم پیشنهاد می‌کنم که این سوال را از خودتان بپرسید و سعی کنید که علاقه خودتان را پیدا کنید و سعی کنید که به بهترین شکل ممکن آن را دنبال کنید و هر روز گامی در جهت رساندن خودتان به رویا هایتان بردارید. علاقه و استعداد مفاهیمی متفاوت هستند. اگر شما می خواهید ببیند که در یک کار استعداد دارید یا خیر باید ببینید که آن کار را در زمان کم و با زحمت کم تر انجام دهید. برای مثال یک نفر ۱۰ سال طول می‌کشد که بتواند یک کاری را انجام دهد و در طولانی‌تر این کار را انجام می‌دهد. ولی یک نفر دیگر همان کار را در سه سال یاد می‌گیرد و در آن متخصص می شود و بدون هیچ سختی هم آن را انجام می‌دهد همچنان بعد از مدتی هرکسی که او را می بیند به او افتخار می‌کند و به مهارت او اعتراف می‌کند. پیگیری علاقه ها از مهم ترین راز موفقیت استیو جابز است. اما باید این را به شما بگوییم که دنبال کردن علاقه‌ها به دو نکته اساسی نیاز دارد و آن هم این است که شما شجاعت دنبال کردن علاقه هایتان را داشته باشید و در زمینه ای که علاقه دارید کمی استعداد داشته باشید و به دنبال آنها بروید. پس از آن هم شما باید سعی کنید که به بهترین شکل ممکن خودتان را ارتقا دهید و همه می دانند که استیو جابز دانشگاه را رها کرد. او به اندازه کافی باهوش بود که بدون تلاش زیاد درس می خواند.

کار درست را انجام دهید:

پیشنهاد ما به شما : چگونه مدیریت زمان داشته باشیم

کار درست را انجام دهید:

استیو جابز همیشه سعی می کرد تا کار درست را انجام دهدد این عدم تعهد نبود او فهمید که قرار نیست وقت خود را با کاری که علاقه زیادی به آن نداشته هدر ندهد. او شروع به گذراندن دوره هایی کرد که واقعاً به آن علاقه داشت ، اما خیلی زود دانشکده را کاملا رها کرد زیرا احساس می کرد پول والدینش را هدر می دهد. نه ، ما نمی گوییم شما باید دانشگاه را ترک کنید. در اینجا درست این است: وقتی کاری که انجام می دهید احساس درستی نداشته باشد و مطابق با اهداف شما در آینده نباشد ، با آن وقت تلف نکنید. اگر با شغلی که از آن متنفر هستید دست و پنجه نرم می کنید ، به دنبال گزینه های دیگر باشید. اگر واقعاً می خواهید در زندگی خود کار دیگری انجام دهید ، چرا فقط این کار را نمی کنید.

کلام آخر

در این مقاله راز موفقیت استیو جابز را بررسی کردیم و اگر می خواهید شما هم دستاورد های بزرگی در زندگیتان خلق کنید،‌ بهتر است که تلاش کنید تا این رفتار ها را شما نیز انجام دهید.

 

سوالات متداول :

یکی از نقاط قوت استیو جابز چه بود؟

یکی از نقاط قوت استیو جابز این بود که همیشه کمی جلو تر از رقبای خودش پیش می‌رفت و سعی می‌کرد که آینده را پیش بینی کند. او در اکثر اوقات به این موضوع فکر می کرد که در کار خودش چه محصولی است که بشر در چند سال آینده به آن احتیاج خواهد داشت و پس از آن سعی میکرد که به بهترین شکل ممکن مواردی که تصور می‌کرد را عملی کند.

یکی از دلایل موفقیت استیو جابز چه بود؟

استیو جابز موفق بود زیرا همیشه دیدگاه کاربر را در نظر می گرفت. او می خواست بداند که تجربه کاربری بی عیب و نقص چیست و به تلاش خود ادامه می داد. تعهد به کمال یکی از رازهای موفقیت او بود که باعث می شد که بهترین محصول را با بهترین کیفیت ارتقا دهد

استیو جابز چه رازی را دلیل موفقیتش می دانست؟

یکی دیگر از مهم ترین راز موفقیت استیو جابز این بود که روی نقاط قوت سازمان خود تاکیید می کرد و روز به روز سعی می کرد که آنها را بهبود دهد. رفتارش در برابر نقاط ضعف این بود که آنها را به حد قابل قبولی برساند  ولی نقاط قوتش را تشکیل می داد.

چرا استیو جابز بر روی درس گرفتن از شکست ها تاکید داشت؟

درس گرفتن از شکست ها یکی دیگر از مهم ترین راز موفقیت استیو جابز است که می توانید از آن استفاده کنید. شکست خوردن اشتباه نیست، بلکه درس نگرفتن از شکست اشتباه بزرگی است. همه شکست می خورند و این جزئی از زندگی انسان است. در سال 1984 ، استیو جابز از اپل ، شرکت خودش اخراج شد. وقتی در سال 2005 در مقابل فارغ التحصیلان استنفورد صحبت کرد ، توضیح داد که چگونه این شکست باعث رشد او شد: “من آن زمان آن را ندیدم ، اما معلوم شد اخراج از اپل بهترین اتفاقی است که می تواند برای من داشته باشد. سنگین بودن موفقیت با سبکی دوباره مبتدی بودن جایگزین شد و در مورد همه چیز اطمینان کمتری داشت. این مرا آزاد کرد تا وارد یکی از خلاقانه ترین دوره های زندگی ام شوم. ”

دنبال کردن علاقه ها به چه نکاتی نیاز دارد؟

دنبال کردن علاقه‌ها به دو نکته اساسی نیاز دارد و آن هم این است که شما شجاعت دنبال کردن علاقه هایتان را داشته باشید و در زمینه ای که علاقه دارید کمی استعداد داشته باشید و به دنبال آنها بروید. پس از آن هم شما باید سعی کنید که به بهترین شکل ممکن خودتان را ارتقا دهید و همه می دانند که استیو جابز دانشگاه را رها کرد. او به اندازه کافی باهوش بود که بدون تلاش زیاد درس می خواند.

 

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

جادوی اثر مرکب در تکنیک های مذاکره

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد