راز موفقیت در زندگی

خلاصه مطلب

سلام ماهانی عزیز امروز می‌خواهیم درباره راز موفقیت در زندگی صحبت کنیم و راهکارهای مختلفی را برای رسیدن به موفقیت با هم دیگر بررسی
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
5/5
فهرست مطالب

سلام ماهانی عزیز امروز می‌خواهیم درباره راز موفقیت در زندگی صحبت کنیم و راهکارهای مختلفی را برای رسیدن به موفقیت با هم دیگر بررسی کنیم.

هر کسی در زندگی خود آرزوهایی دارد و از طریق های مختلفی تلاش در رسیدن به آن آرزو ها را دارد و هر روز زندگی تلاش می‌کند که به اهداف خودش دست پیدا کند. این موضوع به خودی خود وقتی خوب است که شما از مسیر رسیدن به آن هدف لذت ببرید ولی وقتی که شما به هدفتان می‌رسید و طعم و لذت هدفتان را تجربه می کنید و یک آن با خودتان فکر می‌کنید که شاید آن همه تلاش و از خود گذشتگی برای رسیدن به این هدف ارزشش را نداشت. در این شرایط شما احساس کلی رضایت و موفقیت در زندگی ندارید و فقط می‌توانید به یک دستاورد خودتان افتخار کنید.

مطلب پیشنهادی : کسب و کار خانگی

 برای مثال تصور کنید که شما آرزوی اجرای موسیقی در یکی از معروف‌ترین سالن های جهان و برای عده زیادی از افراد را دارد. با وجود اینکه تمام مدت زمان خود را در حال تمرین کردن ساز تخصصی خود سپری می‌کند اما مدام حسرت می‌خورد  و سؤال هایی از قبیل چه زمانی نوبت به اجرای من می‌رسد و می توانم برای انسان های زیادی در این سالن اجرا کنم؟ و …. در ذهنش در حال عبور کردن هستند. این نوازنده پس از چند سال به هدف خود که اجرا در آن سالن است دست پیدا می‌کند و خیلی خوشحال است ولی وقتی چند شب دیگر نیز در آن سالن اجرا می کند، همه شرایط برای او عادی می شود و در این شرایط احساس شکی تمام وجود او را درگیر خود می کند که آیا واقعاً ارزشش را داشت که چندین سال از زندگی خودم را صرف این موضوع کنم و دنیا را به خودم سخت بگیریم که چند روز اجرا کنم و همه چیز تمام شود؟

راز موفقیت در زندگی : تصویر سازی هدف در آینده

تصویر سازی هدف در آینده

مهم‌ترین و پایه ای ترین راز موفقیت این است که شما هر هدف یا آرزویی در زندگی خودتان دارید، با خودتان اینطور فکر نکنید که باید ابتدا به آن هدف دست پیدا کنید و پس از ان بخواهید در زندگی خودتان خوشحالی کنید و از زندگی لذت ببرید. این اتفاق دقیقاً برای بیشتر افرادی که با زحمت بسیار تلاش می‌کنند که در کنکور رتبه خوبی به دست بیاورند و در بهترین دانشگاه‌ها تحصیل کنند نیز رخ می‌دهد. آنها یکسال یا دوسال از زندگی خودشان را وقف این موضوع می کنند و ارتباط خودشان را با خانواده خودشان قطع می‌کنند و روز و شب به تست زنی مشغول می شوند و به عبارتی در آن دوسال دنیا را برای خودشان جهنم می کنند و رتبه خوبی هم در کنکور به دست می آورند و خیلی خوشحال وارد دانشگاه می‌شوند و احساس موفقیت تمام وجود آن هارا فرا می‌گیرد اما درست پس از گذشت سه یا چهار ترم دیگر آن احساس اولیه را ندارند.

شاید با خودتان بگویید خب این طبیعی است که پس از مدتی همه چیز برای انسان عادی می‌شود و او دیگر مثل قبل از خواسته‌های خودش لذت نمی‌برند. باید به شما بگوییم که دقیقاً راز موفقیت همین لذت بردن از شرایط عادی است. شاید یکی از اهداف شما خریدن بنز باشد اما فعلاً موتور سوار هستید، اگر شما یاد نگیرید که در عین حال که برای خریدن بنز تلاش می کنید، باید از تک تک لحظاتی که سوار موتور هستید نیز لذت ببرید و خدا را بابت آن شکر کنید. در این شرایط است که وقتی بنز برای شما عادی شد، از همان عادی آن نیز لذت ببرید.

پس تا به اینجا مهم‌ترین و اولین راز موفقیت در زندگی لذت بردن از داشته‌ها در عین تلاش برای رسیدن به اهداف خود.

انتخاب کارفرمای مناسب

انتخاب کارفرمای مناسب

دومین راز موفقیت در زندگی این است که بهترین کارفرما را برای خودتان انتخاب کنید. هرچه کارفرمای شما بهتر باشد، شما بیشتر می‌توانید رشد کنید. از نظر شما بهترین کارفرما چه کسی می تواند باشد و چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

شاید از نظر برخی از شما بهترین کارفرما کسی است که بیشتر به کارمندان خود اعتماد می کن، شاید از نظر برخی دیگر از شما بهترین کارفرما کسی است که حقوق بیشتری به کارمندان خود می دهد و شاید از نظر شما بهترین کارفما کسی است که خوش اخلاق تر است.

نظر شما درباره کارفرمایی که بسیار زیاد به آنها اعتماد دارد و به کارمندان خود به مقدار خیلیی زیادی حقوق می‌دهد و بهترین اخلاق را دارد چیست؟

اتفاقاً استخدام شدن و کار کردن برای این کارفرما خیلی راحت است. این کارفرما همیشه پای معامله است و فقط یک شرط دارد که آگاهانه کارهایتان را برای من انجام دهید. نام این کارفرما خداست. انتخاب خدا به عنوان کارفرما راز موفقیت در زندگی بعدی که باید به آن توجه داشته باشید و همه کارهایی که انجام می دهید برای خدا باشد. شما اگر فکر کنید که کارفرمای شما خداوند است ناخودآگاه به این شرایط آگاهی خواهید داشت که خداوند، کارفرمایی است که بهتر از هرکسی از کیفیت کارهای شما آگاهی دارد پس به اندازه کافی تلاشتان را خواهید کرد که بهترین کیفیت را ارائه دهید و تلاش کنید که  خودتان را به اندازه کافی رشد دهید.

هدف گذاری و برنامه ریزی

هدف گذاری و برنامه ریزی

هدف گذاری کردن عنوان دیگری است که می‌توان به آن به دید راز موفقیت در زندگی نگاه کرد. شما اگر به طور اصولی برای زندگی خودتان هدف گذاری کنید پس از آن خواهید توانست که راحت تر در مسیر موفقیت گام بردارید. از نظر خیلی از بزرگان هدف ما در زندگی خدمت کردن به دیگران و نشان دادن خوبی در جهان است. شما با توجه داشتن به این موضوعات است که می‌توانید به موفقیت در زندگی خودتان برسید. اگر برای خودتان شغلی را انتخاب نکرده‌اید باید به دنبال کاری باشید که از طریق آن بتوانید بیشترین خدمت را به دیگران بکنید. اگر هم شغلی دارید، هر روز باید به این موضوع فکر کنید که از چه طریقی می توانید به دیگران خدمت کنید. پس از اینکه مشخص شد که از چه طریق می‌توانید به دیگران خدمت کنید و به بهترین شکل نیاز آنها را برطرف کنید، نوبت به آن می‌رسد که برای محقق کردن این هدف برنامه ریزی کنید و در برنامه خودتان گام‌های عملی کردن این هدف را بگنجانید. در همین خدمت رسانی به دیگران است که شما می توانید برخی دیگر از هدف‌های خودتان از جمله رسیدن به موفقیت مالی و … را محقق کنید.

برای مثال در گذشته شما نمی توانستید به راحتی در هر منطقه‌ و در هر ساعت شبانه روز به راحتی ماشین بگیرید اما امروز به لطف اسنپ و تپسی شما در ساعتی از شبانه روز و در هر منطقه‌ای از شهر که باشید می‌توانید به راحتی ماشین بگیرید و به مقصدتان برسید. این برندها این نیاز بزرگ را بر طرف کرد و به مردم خدمت بزرگی کرد و طبیعتاً پول بسیار زیادی هم به علت این خدمتی که انجام داد به دست آورد.

خودباوری

خودباوری

خودباوری چهارمین راز موفقیت در زندگی است. شما باید به خودتان و توانایی‌هایتان باور داشته باشید و به خودتان اطمینان داشته باشید. یکی از بهترین راه‌های رسیدن به خود باوری حرکت در مسیر خواسته های خودتان است. وقتی که شما در مسیر اهدافتان حرکت می‌کنید دستاوردهایی را به دست می‌آورید باعث می‌شود که احساس اعتماد به نفس شما افزایش پیدا کند و اعتماد به نفس نقش مهمی در خود باوری شما دارد. حتی اگر در مسیر موفقیت با انواع شکست‌ها هم رو به رو شوید و دوباره سعی کنید که بلند شوید و به مسیرتان ادامه دهید، عزت نفس شما افزایش پیدا می‌کند، عزت نفس هم یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده در خود باوری است.

موفق‌ترین انسان از نظر شما چه کسی است؟ اگر بخواهید یک جلسه دو نفره با او بگذارید چطور با او رفتار می‌کنید؟ چطور او را به دیگران معرفی می‌کنید. همین طرز برخورد را که شما با الگوی خودتان دارید باید با خودتان هم داشته باشید .

سرمایه گذاری روی خودتان

سرمایه گذاری روی خودتان

سرمایه گذاری کردن روی خود پنجمین راز موفقیت است. شما هرچقدر بتوانید مهارت‌های خودتان را ارتقا بدهید و مهارت های خودتان را افزایش دهید. از طرفی هر چقدر بتوانید جریان و روند آموزش دیدن را در خودتان تقویت کنید به طور طبیعی خیلی پربار تر می شوید و می‌توانید برای خودتان و خانواده تان مفید تر عمل کنید.

تمرکز داشته باشید

تمرکز داشته باشید

یکی دیگر از راز های موفقیت در زندگی قانون تمرکز است. وقتی که شما تمام حواستان را روی یک یا دو موضوع می گذارید و تلاش می کنید که در آن حوزه ها بهترین شوید و در این زمینه بیشترین تلاشتان را می کنید در زمان کم تر و با کیفیت بهتری به موفقیت می رسید.

در این مقاله راز هایی درباره موفقیت در زندگی را برای شما بیان کردیم. امیدواریم که با استفاده از این مقاله بتوانید خودتان را یک قدم به اهدف و رویاهای خودتان در زندگی نزدیکتر کنید.

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد