فیلیپ نایت ، آخر قصه ات رو خودت بنویس !

 

فیلیپ نایت

فیلیپ نایت موسس کمپانی نایک سال ۱۹۳۸ در ایالت اورگان واقع در نیو مکزیکو ایالات متحده آمریکا زاده شد.
ایده ی شرکت نایک زمانی به طور جدی به ذهن فیلیپ نایت رسید که دانشجوی کارشناسی ارشد بود. در آن زمان از آنها خواسته شده بود یک مقاله با موضوع آغاز و راه اندازی یک کسب و کار جدید بنویسند.

مقاله ی فیلیپ نایت

مقاله ی فیلیپ ایده ی راه اندازی شرکتی بود که بتواند با کمپانی آدیداس که قطب تولید لوازم ورزشی جهان بود رقابت کند. و پس از فارغ التحصیلی اش تصمیم گرفت ایده ی خود را اجرایی کند. از این رو به کشور ژاپن سفر کرد و از کارخانه ی «اونیتساکا تایگر» عرضه کننده ی کتانی در ژاپن بازدید کرد و با تایگر مدیر اجرایی شرکت گفتگویی داشت.

کارخانه فیلیپ

وقتی تایگر از فیلیپ در مورد شرکت خود او پرسید، اولین جوابی که به ذهنش رسید را بر زبان آورد. او خودش را رئیس کارخانه ی Blue Ribbon Sport معرفی کرد در حالی که این کارخانه به طور کلی وجود خارجی نداشت و تنها در ذهن فیلیپ بود.

مدیران اجرایی کارخانه فیلیپ نایت

نایت توانست مدیران اجرایی کارخانه ی تایگر را قانع کند که می توانند از طریق شرکت آن ها محصولاتشان را به آمریکا صادر کنند. او توانست شرکت تایگر را متقاعد کند که برای او نمونه کارهایشان را بفرستند تا آن ها را به همکاران خود نشان بدهد و اگر آن ها قبول کردند سفارش ها انجام شود.

بازگشت به آمریکا

فیلیپ به محض این که به آمریکا بازگشت هزینه ی نمونه کارها را از پدرش قرض گرفت و چند جفت کفش را برای «بیل باورمن» فرستاد. بیل بلافاصله قبول کرد که با فیلیپ شریک شود. باورمن و فیلیپ هرکدام ۵۰۰ دلار سرمایه گذاری کردند و شرکت Blue Ribbon Sport را تاسیس کردند. کار شرکت بلو ریبونز با سفارش ۲۰۰ جفت کفش از تایگر شروع شد. فیلیپ ابتدا فروش این کفش ها را در پشت ماشین شخصی خود شروع کرد.

روش تجارت فیلیپ نایت

روش تجارت فیلیپ نایت بسیار ساده بود. او کفش های تولیدی خود را به ورزشکاران معروف می داد تا در مسابقات از آن ها استفاده کنند. تابستان آن سال المپیک ورزش های میدانی در همان شهر برگزار می شد و مربی تیم آمریکا کسی نبود به جز بیل باورمن شریک خود فیلیپ!

فیلیپ نایت فرصت را غنیمت شمرده. و از آن نهایت استفاده را کرد. او کفش های خود را به ورزشکاران برتر تیم هدیه داد تا وقتی مسابقات المپیک از تلویزیون های ملی پخش می شود، کفش های نایک در آن برنامه دیده شوند.

فلیپ نایت هم اکنون حدودا سن ۸۰ سالگی را پشت سر می گذارد. و یکی از بزرگ ترین کارخانه دار های دنیا شناخته می شود.

او همچنین در سال ۲۰۱۸ از سوی مجله ی نایت فوربز به عنوان بیست و هشتمین ثروتمند دنیا معرفی شد. ارزش دارایی فیلیپ نایت هم اکنون معادل ۳۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است. او همچنین مالک یک شرکت فیلم سازی motin laika می باشد.

انتخاب با خود توئه دوست من !

یه عصر جمعه ی پاییزی رو تصور کنید!
آسمون تمامش نارنجیه و هوا جون میده برای دلگیر شدن ولی همه چیز به انتخاب شما بستگی داره!
می تونید دلگیر بشید…
می تونید یه چای دم کنید و با گوشیتون برید بالای پشت بوم و در حال خوردن چای کلی عکس و تصویر زیبا از لحظه ی خداحافظی خورشید ثبت کنید.

حال تمام لحظات زندگی ما بی واسطه به تصمیمات کوچک و بزرگ ما بستگی داره. همه ی ما خودمون خوب می دونیم که انتخاب هایی که می کنیم می تونن چه عواقب و چه پیامد هایی داشته باشن ، پس باید توی انتخابامون حوب دقت کنیم.

لحظه های زندگی یکی پس از دیگری تموم می شن و این ماییم که می تونیم از گذشته مون یه دفتر چه خاطرات شاد بسازیم یا غمگین. موسیقی یکی از تاثیر گذار ترین موارد روی روحیه ی افراده، همین االان به لیست موزیک هایی که در طول روز گوش می کنید یه نگاهی بندازید.

نگاه به موزیک های خودت بکن !

چند درصد ترانه هایی که دارید شادن و چند در صدشون غمگینن؟
شما به همون نسبت تمایل به شاد زیستن یا غمگین بودن دارید. همین الان تمام ترانه های غمگین رو از لیست ترانه هاتون حذف کنید. و به جاش چند تا ترانه ی شاد خاطره انگیز اضافه کنید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *