چگونه درآمد اینترنتی داشته باشیم؟ راه های کسب درامد آنلاین

سلام ماهانی های عزیز وقتتون بخیر ،امیدوارم که حالتان عالی باشد. با گسترش و شیوع ویروس کرونا خیلی از کسب و کارها رو به تعطیلی رفتند و البته در این میان بودند ،افرادی که به سرعت استراتژی خودشان را در کسب و کار تغییر دادند و به سمت آنلاین شدن کسب و کارشان قدم برداشتند. اما یک خلا جدی وجو داشت و آن ،این مسئله بود که این افراد راه درآمد اینترنتی داشتن را بلد نبودند.

طبیعی هم بود زیرا اینقدر این تغییرات سریع اتفاق افتاد که خیلی ها اصلا به فکر آموزش دیدن و سپس رسیدن به درآمد اینترنتی نبودند. حال این نیاز به صورت جدی احساس میشود که یک مقاله فوق العاده درباره ی درآمد اینترنتی داشته باشیم. بنابراین:

امروز می‌خواهیم درباره برخی از ایده‌های درآمدزایی از اینترنت و کسب درآمد اینترنتی و کسبوکارهای اینترنتی با شما صحبت کنیم. که با عملی کردن‌ آنها می‌توانید درآمد خودتان را به حد چشم‌گیری افزایش بدهید.

برخی از مهارت های لازم برای کسب‌ و کار اینترنتی

برخی از مهارت های لازم برای کسب‌وکار اینترنتی

قبل از اینکه بخواهیم با مهارت‌هایی که برای شروع کسب‌ و کار اینترنتی نیاز داریم صحبت کنیم، بهتر است که با هم‌دیگر این موضوع را بررسی کنیم که چرا باید کسب‌وکار اینترنتی راه بیندازیم و از این راه مشغول به کسب درآمد شویم.

 

راه‌ انداختن کسب‌وکار اینترنتی بهترین گزینه برای افرادی است که در حال تجربه کردن شغل کارمندی هستند و دوست دارند که درآمد خودشان ر ا افزایش دهند.

یکی از اتفاقاتی که خواسته یا ناخواسته باید آن را بپذیریم این است که بیشتر کارمندان از درآمد و شرایط کاری خودشان ناراضی هستند و مدام دوست دارند که کسب‌وکار خودشان را راه اندازی کنند.

اما آیا واقعا ما توانایی راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی را داریم؟ آیا ما شجاعت آن را داریم که از یک شرایط امنی که برای خودمان ایجاد کرد‌ه‌ایم خارج شویم و کسب وکار خودمان را راه اندازی کنیم؟

خیلی از افرادی که برای خودشان کسب‌وکاری راه انداخته اند جز دسته اول هستند یعنی همان طور که گفتیم از درآمد خودشان و یا رفتارهای مدیرشان راضی نبوده‌اند و به همین دلیل است که از کار خودشان خارج می‌شوند.

اگر شما هم جز این دسته هستید و احساس می‌کنید که مدیرتان جز نفهم‌ترین انسان هاست و یا اینکه احساس می‌کنید که لیاقت شما بهتر از این است که این مقدار درآمد کسب کنید، باید قبل از خارج شدن از کسب‌وکارتان و راه انداختن یک کسب‌وکار جدید این نکته را در نظر بگیرید که راه انداختن یک کسب‌وکار جدید چالش‌های زیادی دارد که باید  به آنها توجه کنید، چون قرار است با آنها درگیر شوید و تلاش کنید که آنها را از مقابلتان برداشته و به مسیر خودتان ادامه دهید.

شما قرار نیست از ابتدای مسیر که کار خودتان را راه اندازی می کنید به درآمدهای زیادی برسید بلکه این امکان وجود دارد که در برخی از ماه‌ها هیچ پولی در نیاورید و یا خیلی کمتر از میزانی که هنگامی که کارمند بودید و پول دریافت می‌کردید در آمد کسب کنید.

همچنین آیا شما واقعاً مطمئن هستید که مدیر شما انسان به درد نخوری است و هیچی نمی فهمد؟

شاید این مشکل از شماست. همچنین این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که احتمال دارد کارمندانی که استخدام می‌کنید نیز مانند مدیرتان باشند و با شما به مشکل بخورند.

هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد.

اگر شما می‌خواهید طبق قوانین و ارزش های خودتان کار کنید باید تلاش کنید و از سختی های بیشتری عبور کنید. اصولاً وقتی که شما می‌خواهید کاری را راه اندازی کنید، اول از همه با مخالفت خانوادتان رو به رو می‌شوید.

پس از آن باید این نکته را در نظر  داشته باشید که اگر با گذراندن سختی‌های فراوان توانستید کسب‌وکار خودتان را راه اندازی کنید، نوبت به آن می‌رسد که تمام تلاشتان را بکنید تا به بهترین شکل آن را جلو ببرید و روز به روز خودتان و کسب‌وکارتان را رشد دهید.

ما قصد نداریم که با نوشتن این مطالب شما را نا امید کنیم بلکه قصد داریم که شما را برخی از واقعیت‌ها آشنا کنیم.

و دلیل ما برای آنکه شما را با واقعیت آشنا کنیم این است که اگر کار خودتان را رها کردید و  یک کسب‌وکار جدید را شروع کردید، با اولین سختی جا نزنید بلکه بدانید که این موارد طبیعی هستند و شما قبل از اینکه این مسیر را شروع کنید تمام این مشکلات را در نظر داشته بودید و با آگاهی کامل شروع کار خودتان را شروع کرده‌اید.

وقتی که این واقعیت ها را می‌شنوید و از آن طرف هم مخالفت دوستان و خانواده خودتان را می‌بینید، انگیزه بسیاری را از دست خواهید داد. شما برای شروع کردن یک کاری که قبلا آن کار را انجام نمی‌دادید به خصوص اینکه بدانید که این احتمال وجود دارد که در نهایت شکست بخورید خیلی شجاعت می‌خواهد.

برای آنکه ترس خودتان را از شروع کار جدید کم‌تر کنید بهتر است که از تئوری امنیت به امنیت استفاده کنید. دلیل استفاده از این تئوری این است که شما از طریق آن می‌توانید خیال خودتان را راحت کنید و با اضطراب کم‌تری کارتان را شروع کنید.

اما تئوری امنیت به امنیت به ما چه می‌گوید؟

این تئوری امنیت به امنیت می گوید. که شما از چه طریقی خواهید توانست که در کنار کارتان یک کار دیگر هم راه اندازی کنید و پس از آن سعی کنید که در مدت زمان کمی کار اول خودتان را رها کرده و به ادامه دادن کاری که برای خودتان راه اندازی کردید توجه کردید. در تئوری امنیت به امنیت قرار است که شما پس از زمان کاریتان یک کار دیگری را شروع کنید و سعی کنید که خودتان را در آن تقویت کنید تا روزی به قدری پیشرفت کند که دیگر کار اول خودتان را رها کنید.

اتفاقا این تئوری یک مزیت دیگری هم علاوه بر اینکه خیال شما را راحت می‌کند دارد و آن هم این است که به شما این امکان را می‌دهد که از کارتان اولتان برای سرمایه گذاری روی پروژه خودتان سرمایه گذاری کنید و قسمتی از حقوقی که دریافت می‌کنید هر چند خیلی کم به کار خودتان اختصاص دهید و روی آن خرج کنید.

برای اینکه این تئوری را در زندگی خودتان اجرا کنید یکی از راحت‌ترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که برای راه اندازی کار دومتان، چون قرار است بعد از ساعت کاریتان باشد از کسب‌وکار های اینترنتی استفاده کنید.

 

 

منظور ما از کسب‌وکار های اینترنتی و درآمد اینترنتی تمام فضاهای مجازیست که می‌توانید از طریق‌ آنها فروش انجام دهید. برای مثال پیج اینستاگرام، سایت، کانال تلگرام و یوتیوب و … . شما از طریق تمام این‌ پلتفرم‌هایی که گفته شد خواهید توانست فروش اینترنتی را انجام دهید. اما شما چه چیز ‌هایی را می‌توانید از این طریق به فروش برسانید؟

برخی از شما امکان دارد که تخصصی را داشته باشید و بتوانید آن را به دیگران آموزش بدهید و می‌توانید محتواهای خوبی تولید کنید و سعی کنید که در پلتفرم‌هایی  که گفته شد، آن را در اختیار مردم قرار دهید یعنی آن چیزی را که به طور کامل بلدید را به صورت پکیج آموزشی به دیگران انتقال دهید.

دومین راهی که وجود دارد و شما می توانید در تمام فضاهای مجازی از آن استفاده کنید این است که شما یک محصولی را انتخاب کنید و آن را به دیگران عرضه کنید.

برای این کار شما باید سعی کنید که یک تامین کننده مناسب برای خودتان پیدا کنید و سعی کنید که به صورت مشارکت در فروش محصول با او کار کنید. مشارکت در فروش به شما این امکان را می‌دهد که حتی اگر پول زیادی ندارید بازهم این کار را شروع کنید.

در این روش شما با کسی که حکم تامین کننده را دارد توافق می‌کنید که تمام محصولات در دست فروشنده باقی بماند و فقط شما از محصولات او عکس بگیرید و سعی کنید که آن محصولات را در هر فضایی که در اختیار دارید بفروشید و در قبال آن یک سودی دریافت کنید.

همچنین شما می‌توانید در خانه خودتان غذای خانگی درست کنید و در فضاهای مجازی به فروش برسانید.

بلاگر یکی دیگر از راه‌های درآمد زایی از اینستاگرام است.

افرادی که مشغول به کار بلاگری هستند از زندگی خودشان عکس می‌گیرند در پیجشان می‌گذارند و پس از مدتی از طریق مبحث بازاریابی محتوا و کپشنی که می‌نویسند و تبلیغاتی که می‌کنند پیج خودشان را رشد می‌دهند و وقتی که این کار را انجام دادند نوبت به تبلیغات می‌رسد و درآمد آنها تازه شروع می‌شود.

جالب اینجاست شما هر کاری که می‌کنید می‌توانید در آن حوزه به یک بلاگر تبدیل شوید.

همچینین شما می توانید علاوه بر بلاگر به واینری هم مشغول شوید. کلمه واینر در اصطلاح به معنای این است که شما با ساختن کلیپ‌های طنز و خنده دار تلاش کنید به شاد کردن مخاطبان خودتان بپردازید و سپس وقتی پیج شما به حد کافی رسید تبلیغات پیج‌های دیگر را انجام دهید.

همچنین شما اگر مهارتی بلدید می‌توانید به دیگران خدمات بدهید. برای مثال شما در رشته روانشناسی تحصیل کرده می‌توانید برای مخاطبین خودتان محتوای روانشناسی تولید کنید و خدمات مشاوره به آنها بدهید.

مواردی که برای شما بیان کردیم تنها مثال‌هایی ساده بودند برای اینکه ببیند شما چه کارهایی را می‌توانید انجام دهید. اینترنت و فضای مجازی بهترین فرصت هستند که شما در کنار کار خودتان، کار جدیدی را شروع کنید بدون اینکه بخواهید اجاره بپردازید و یا جنس انبار کنید.

برای اینکه شما بتوانید در فضای اینترنت کار کنید در ابتدا باید سعی کنید که مهارت‌هایی که در این  حوزه نیاز دارید را به بهترین شکل ممکن آموزش ببینید و پس از آن سعی کنید که اطلاعات خودتان را همزمان با به روز رسانی این فضا به روز نگه دارید. در ادامه مقاله قصد داریم که بدرخی از این مهارت ها را با هم بررسی کنیم.

تولید محتوا

تولید محتوا

یکی از الزامات کار در فضای اینترنت و درآمد اینترنتی این است که سعی کنید که به بهترین شکل ممکن تولید محتوا را آموزش ببینید. تولید محتوا به شما کمک می‌کند که بتوانید برای مخاطبان خودتان محتوا تولید کنید. در واقع هر پستی که در اینستاگرام می‌بینید، برنامه‌های مختلف تلوزیون، آهنگ هایی که گوش می‌دهید، مقالاتی مختلفی که در سایت های مختلف می‌خوانید، همه و همه جزئی از محتوا هستند. پس لازمه کار در قسمت‌های مجازی این است که تولید محتوا را یاد بگیرید.

1- الگوریتم ها را یاد بگیرید

همان طور که شما می‌دانید چطور باید در تلگرام پیامی را ارسال کنید برای کار در اینستاگرام هم باید بدانید که چطور پست بگذارید، چطور برای آن کپشن بنویسید و  هشتگ مناسب انتخاب کنید. همچنین مواردی مانند اینکه چه ساعتی باید محتوایتان را منتشر کنید تا درآمد اینترنتی و …. را یاد بگیرید. یا اگر در سایت هم فعالیت می‌کنید باید مواردی مانند نحوه انتشار در سایت را آموزش ببینید.

2- استراتژی محتوا

این اصل یکی از مهم ترین اصل ها در تولید محتوا در فضای اینترنت است. استراتژی محتوا شامل برنامه شما برای ساختن و ایجاد محتوا به حساب می‌آید. در بحث استراتژی محتوا سه چیز وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.

پرسونای مخاطب

طراحی کردن پرسونای مخاطب به شما این امکان را می‌دهد که مخاطبان خودتان را به طور مشخص تعیین کنید و بر اساس ویژگی‌‌ها و نیاز هایی که مخاطب شما دارد محتوا تولید کنید. تولید محتوا بر اساس نیاز مخاطب خودتان باعث می‌شود که برای مخاطب ارزش خلق شود.

شخصیت برند

شخصیت برند

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در استراتژی خودتان در نظر بگیرید شخصیت برندتان است. شخصیت برند شما متشکل از تمامی اهدافی که در کسب‌وکارتان دارید، ارزش‌های کسب‌وکار شما که به آنها پایبند هستید، تصویری که دوست دارید در ذهن مخاطب خلق کنید و … . شما باید به طوری تولید محتوا کنید که تمامی این موارد را در محتوایی که برای مخاطبین خودتان تولید می‌کنید در نظر داشته باشید.

 

 

 

نقشه راه مسیر

یکی دیگر از مواردی که در استراتژی محتوا و راه های درآمد اینترنتی حائز اهمیت است داشتن نقشه راه است. شما باید کلمات کلیدی که قرار است برای آنها مقاله تولید کنید را مشخص کنید و برنامه ریزی کنید که در چه زمانی می‌خواهید برای این مخاطبین خودتان محتوا تولید کنید. همچنین شما باید یک تقویم محتوایی برای خودتان درست کنید و ساعات انتشار محتوا، بستر انتشار محتوا و محتوایی که قرار است در آن زمان منتشر کنید را مشخص کنید. برای مثال شما قرار است در روز یکشنبه ساعت ۹ شب برای پیج اینستاگرام محتوایی درباره بورس بگذارید.

فروش

فروش

مهارت فروش یکی از مهم ترین مهارت ها در هر کسب وکاری است. شما باید مهارت های فروش و تبدیل مشتریان راغب به خریدار را به خوبی یاد بگیرید.

در نهایت به شما پیشنهاد می دهیم که آموزش ببینید و مهارت‌هایی که گفتیم را به خوبی یاد بگیرید و کسب وکار اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید.همچنین شما می توانید وارد حوزه بورس شوید و از طریق اصول تحلیل بنیادی درآمد زایی کنید.

رسالت سایت ماهان تیموری ارائه محتوایی است که باعث ارتقای مهارت ، ذهنیت و شخصیت شود.

 

سوالات متداول :

اگر شما هم جز این دسته هستید و احساس می‌کنید که مدیرتان جز نفهم‌ترین انسان هاست و یا اینکه احساس می‌کنید که لیاقت شما بهتر از این است که این مقدار درآمد کسب کنید، باید قبل از خارج شدن از کسب‌وکارتان و راه انداختن یک کسب‌وکار جدید این نکته را در نظر بگیرید که راه انداختن یک کسب‌وکار جدید چالش‌های زیادی دارد که باید  به آنها توجه کنید، چون قرار است با آنها درگیر شوید و تلاش کنید که آنها را از مقابلتان برداشته و به مسیر خودتان ادامه دهید.

شما قرار نیست از ابتدای مسیر که کار خودتان را راه انداز ی می کنید به درآمدهای زیادی برسید بلکه این امکان وجود دارد که در برخی از ماه‌ها هیچ پولی در نیاورید و یا خیلی کم تر از میزانی که هنگامی که کارمند بودید و پول دریافت می‌کردید در آمد کسب کنید.

این تئوری امنیت به امنیت می گوید. که شما از چه طریقی خواهید توانست که در کنار کارتان یک کار دیگر هم راه اندازی کنید و پس از آن سعی کنید که در مدت زمان کمی کار اول خودتان را رها کرده و به ادامه دادن کاری که برای خودتان راه اندازی کردید توجه کردید. در تئوری امنیت به امنیت قرار است که شما پس از زمان کاریتان یک کار دیگری را شروع کنید و سعی کنید که خودتان را در آن تقویت کنید تا روزی به قدری پیشرفت کند که دیگر کار اول خودتان را رها کنید.

منظور ما از کسب‌وکار های انترنتی و درآمد اینترنتی تمام فضاهای مجازیست که می‌توانید از طریق‌ آنها فروش انجام دهید. برای مثال پیج اینستاگرام، سایت، کانال تلگرام و یوتیوب و … . شما از طریق تمام این‌ پلتفرم‌هایی که گفته شد خواهید توانست فروش اینترنیتی را انجام دهید

یکی از الزامات کار در فضای اینترنت و درآمد اینترنتی این است که سعی کنید که به بهترین شکل ممکن تولید محتوا را آموزش ببینید. تولید محتوا به شما کمک می‌کند که بتوانید برای مخاطبان خودتان محتوا تولید کنید. در واقع هر پستی که در اینستاگرام می‌بینید، برنامه‌های مختلف تلوزیون، آهنگ هایی که گوش می‌دهید، مقالاتی مختلفی که در سایت های مختلف می‌خوانید، همه و همه جزئی از محتوا هستند. پس لازمه کار در قسمت‌های مجازی این است که تولید محتوا را یاد بگیرید.

همین حالا شروع کن!

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید