انسان‌ های موفق با انضباط شخصی به هدف می‌ رسند

 

مقدمه مقاله انسان‌ های موفق :

همان‌ طور که می‌ دانیم تعیین هدف مهم است اما چگونگی رسیدن به آن از آن مهم‌ تر است. در واقع داشتن هدف گام اول در موفقیت است اما برای اینکه باقی مسیر را طی کنیم و به موفقیت برسیمباید روی نظم خاصی پیش برویم، داشتن انضباط شخصی در انجام کارهای موردنیاز رسیدن به خواسته‌ هایمان بسیار مهم است. یک هدف بدون برنامه‌ ی عملیاتی مانند تیر رها شده در آسمان است که بدون هیچ نتیجه‌ ای به زمین خواهد افتاد، بنابراین برای رسیدن به هر هدفی، چه اهداف بزرگ و چه کوچک نیاز به برنامه‌ ای منظم داریم. انضباط شخصی چه نقشی در تحقق اهداف دارد؟

در مقالات قبلی نیز گفتیم که داشتن برنامه‌ای منظم و دقیق برای رسیدن به اهداف مانند نقشه‌ی گنج است. زمانی که برنامه‌ای مشخص برای رسیدن به هدف تدارک می‌ بینیم، دقیقاً مانند این است که می‌دانیم هرروز چه‌ کارهایی برای رسیدن به آن انجام دهیم تلاشی که بر اساس برنامه‌ ریزی توسط تمرکز ذهن صورت بگیرد نتیجه می‌ دهد.

در این صورت هیچ انرژی هدر نمی‌ رود و همه در راستای مشخصی صرف می‌ شود در واقع داشتن انضباط شخصی در همه‌ ی جنبه‌ های شخصی انجام فعالیت‌ های روزانه را آسان می‌ کند. تکلیفت را با لحظه‌ های روزت مشخص می‌ کند، دید بهتری از برنامه‌ی دراز مدتت در اختیارت قرار می‌دهد، زمانی که شروع به نوشتن کارها و برنامه‌ ها می‌کنیم، تمرکز حواس شروع به دسته‌ بندی آن‌ ها می‌ کند و بهترین راهکار و نزدیک‌ ترین مسیر رانشانت می‌ دهد بارها گفتیم اصلاً نیاز نیست از همان ابتدا دقیقاً بدانی چطور باید کارها را انجام دهی، کافی است شروع به ریختن برنامه کنیمسیرها یکی‌ یکی نمایان می‌شوند.

زمانی که خود را ملزم به انجام کارهایی می‌ کنیم، ذهن قوی‌ تر عمل می‌ کند. قرار دادن خودت در یک چارچوب درست به نام انضباط شخصی به‌ شدت بر روی اعتماد به‌ نفس شما تأثیرگذار است.فکر می‌کنم همه این شرایط را حداقل یک‌ بار تجربه کرده باشید، روزهایی را به یاد بیاور که با وجود خستگی فراوان خود را وادار به اتمام کاری کرده‌ای،احساسی که پس از اتمام کار داشتی را چگونه وصف می‌کنی؟ حتماً احساس قدرت و بزرگی می‌ کردی احساس توانمندی و اعتماد به‌ نفس.

 

این مطلب برای تو سودمنده، حتما بخونش :
اوج درآمد

 

می‌خواهم کلید موفقیت و رسیدن به اهداف بزرگ و کوچکی که در ذهن دارید را تقدیمتان کنم تا شما هم جزو انسان‌های موفق باشید.

 

هدفی برای خود انتخاب کنید، سپس برگه‌ ای سفید بردارید و در بالای آن هدفتان را بزرگ بنویسید. این چهار سؤال را از خود بپرسید و پاسختان را بنویسید:

 

۱.چه مشکلات و موانعی (چه درونی و چه بیرونی) برای شما وجود دارد که باید آن‌ها را رفع کنید؟ برای مثال: خواب زیاد، عوامل این مانع درونی را بررسی کنید و درصدد رفع آن برآیی. داشتن انضباط در خوابیدن و بیدار شدن مسئله‌ ی مهمی است که باید آن را حل کنید. می‌ توانید عوامل مزاحم مانند عادات بدی چون اتلاف وقت در شبکه‌ های مجازیتا نیمه‌ های شب را یادداشت کنید و راهکاری مقابل آن بنویسید، تصمیم می‌ گیرم ساعات مشخصی در طور روزبه بررسی پیام‌ ها و اخبار اختصاص دهی، شما با نظم شخصی مدیریت بر روی خود را تمرین می‌ کنید تا به‌ مرور با خواندن مقاله راه های افزایش تمرکز ، تسلط کامل روی خودتان مدیریت خوبی روی زندگی خود داشته باشید.

۲. فهرستی از دانش و مهارت‌هایی که نیاز دارید تهیه کنید و زمانی در طول روزبه آن اختصاص دهید.

۳. فکر می‌کنید در طول روز چه وظایفی در قبال اهدافتان دارید؟ لیستی از فعالیت‌ های خود تهیه کنید و زمانی مناسب و منطقی برای انجام هر یک در نظر بگیرید.

 

۴. با روشن شدن موانع و مشکلات احتمالی و مواردی که برای توانمند شدن نیاز داری قدرتمندتر پیش می‌روی. زمانی که درک درستی از هدف و کارهایی که باید انجام دهی پیدا می‌ کنی خیلی راحت‌ تر اقدام می‌ کنی.

 

به گفته‌ی هنری فورد: بزرگ‌ترین هدف هم می‌تواندتحقق یابد اگر شما آن را به گام‌های کوچک‌تری تقسیم کنید منظور از گام‌های کوچک‌ ترهمان برنامه‌ریزی است و برنامه‌ریزی نیاز به انضباط دارد.

 

انسان هدفمند می‌داندبرای تحقق اهدافش باید برنامه‌ریزی کند; این همان رازی است که انسان‌های موفق از آنبه‌عنوان مهم‌ترین عامل موفقیت نام می‌برند; مدیریت زمان ایجاد عادات مفید و تسلط بر خودمان همه در یک کلمه خلاصه می‌شوند: انضباط شخصی; بدون انضباط شخصی مدیریت زندگی از دستمان خارج می‌شود و احتمال اینکه بتوانیم به موفقیت‌های بزرگ برسیم بسیار کم می‌شود.من ماهان تیموری هستم و در راه رسیدن به ثروت و ارامش شما را یاری میکنم.

2 دیدگاه برای “انسان‌ های موفق با انضباط شخصی به هدف می‌ رسند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *