برند فندی

برند فندی در سال 1925 راه اندازی و تاسیس شد و توانست با پشتکار و تلاش های شبانه روزی، در مدت زمان کوتاهی نام خود را بر سر زبانها بیاندازد. اکنون این برند نزدیک به 95 سال در زمینه پوشاک قدمت دارد و توانسته است که به خوبی خود را در ذهن مخاطبان حک کند.

امروزه برند فندی یکی از برندهای معروف ومشهور و ابرقدرت در زمینه پوشاک، اکسسوری های مدرن است و این قابلیت را دارد که به صورت خیلی خاص و منحصر به فرد نسبت به سایر برندهای دیگر در پوشاک خود از خز استفاده کند. در واقع این برند به دلیل استفاده خاص و متفاوت خود از خز و چرم طبیعی در محصولات خود، توانسته شهرتی جهانی به دست آورد.

سه نسل از خانواده فندی و در سالهای اخیر به کمک کارل لگرفلد ، تلاش کردند تا برند فندی را به جایگاهی که اکنون در آن قرار دارد، برسانند. آنها در تمام این 90 سال به قدری در طراحی های خود از خز و چرم طبیعی به ظرافت استفاده کردند که توانستند سهام زیادی از بازار را از آن خود کنند.

در بطن برند فندی، متخصصان، طراحان و همین طور صنعت گران با مهارتی قرار دارند که با استفاده از مواد بسیار عالی و موادی که کیفیت فوق العاده ای دارند و همچنین امکانات بسیار خوبی که در اختیارشان قرار داده شده است توانسته اند با کیفیت ترین محصولات را ارائه دهند. این روندی است که فندی در طول تمامی این سالها تلاش خود را کرده تا آن را حفظ کند و تاکنون که موفق هم عمل کرده است. همچنین فندی در تلاش است که این روند را در بین  نسل جوانی که برای آن مشغول به کار هستند ؛جا بیندازند.

زیرا کاملا متوجه این مطلب است که تنها راهی که می تواند مشتریان ما را در ابتدای امر، حفظ و سپس مشتریانی جدید برای ما به ارمغان بیاورد؛ کیفیت محصولات است. همیشه در خاطرتان باشد که براساس فنون فروش بهترین مشتریان شما، تا زمانی بهترین مشتریان شما هستند که پیشنهاد بهتری از جانب دیگران دریافت نکرده باشند.بنابراین همیشه در تلاش باشید که بهترین کیفیت و بهترین ارائه خدمات را در اختیار مشتریان خود قرار دهید، کاری که برند فندی در آن تخصص پیدا کرده است و در طول این سالها نشان داده است که به خوبی می تواند این قضیه را در کسب و کارش پیاده سازی کند.

حال می خواهیم در این مقاله به این موضوع بپردازیم که فندی کار خودش را چگونه و از کجا شروع کرد؟ در مسیر پیشرفت خودش چه چالش هایی را پشت سر گذاشت ؟ و چگونه توانست آنها را حل کند؟ همچنین به این مسئله پرداخته می شود که سیستم مدیریت برند به چه شکل کار می کند؟ بنابراین اگر تمایل دارید که پاسخ همه این سوالات را بدانید؛ حتما تا انتها این مقاله همراه من باشید.

آغاز به فعالیت فندی

آغاز به فعالیت فندی

ادل و ادوارد فندی در سال 1926 اولین فروشگاه خود را در شهر رم ایتالیا تاسیس و راه اندازی کردند. این زن و شوهر در ابتدای کار و فعالیت خود در اقدامی بی سابقه و جسورانه از خزهای بسیار گران قیمت در طرح های اولیه و آزمایشی خود استفاده کردند.و همین امر سبب شد که فندی مسیر رشد خود را خیلی سریع طی کند. اقدامی که از ابتدای فعالیت فندی تا کنون از همین روش (یعنی استفاده کردن از خز و چرم های بسیار گران قیمت )استفاده شده است.

یکی از اولین طرح ها و ابداعاتی که فندی در ابتدای کار خود آن را انجام داد، دوخت اینترسیو بود که از نوارهای باریکی تشکیل شده بود که جنس آن از پوست بره بود. در واقع این مدل از کیف را فندی معرفی کرد تا جایگزین مدرن برای کیف های چرمی سفت و سخت پیشین باشد.

با رشد برند فندی و پیشرفت هایی که در حوزه مد داشت، 5 دختر این خانواده نیز در دهه 50 وارد شرکت شدند و شروع به فعالیت کردند. در این زمان آنها طرح بسیار جالبی را عرضه کردند، آنها برای اولین بار ، خز را با روبان مخملی ترکیب کردند و پارچه را به یک سطح تزیینی تبدیل کردند که نمونه و مشابه ای از آن در هیچ کجای دنیا دیده نمی شد و یک طرح بسیار خاص و متفاوت بود.

پیشنهاد مطالعه: برند پرادا

دوران لاگرفلد

دوران لاگرفلد

فندی بعد از سی سال که کسب و کارش را به صورت خانوادگی اداره می کرد و تمامی طرح ها و ایده هایش را در خانواده خود مطرح می کرد و بر اساس نظرات و خواسته های آنان تصمیم گیری می کرد،تصمیم گرفت که از طرح های یک طراح مشهور آلمانی به نام کارل لاگرفلد استفاده کند و از او در کارهای خود کمک بگیرد.

لاگرفلد در سال 1965 به فندی پیوست و به عنوان مدیر طراحی خلاقانه برند برای بخش خز انتخاب شد و بعدها در سال 1977 عنوان مدیر بخش لباس های آماده زنانه را بر عهده گرفت.

هدف لاگرفلد در فندی این بود که بتواند شیوه ی استفاده کردن از خز را به کلی در پوشاک این برند تغییر بدهد. او به کمک امکانات بسیار خوبی که در شرکت در اختیار داشت و به همراهی همکاران خلاق خودش در فندی ، توانست برای اولین پارچه ای بسیار سبک و منعطف تولید کنند.

این طراح با تصمیم گرفت که آسترهای سنگین را از لباس های برند فندی حذف کند و به دنبال این اتفاق و ابداعات و ابتکاراتی که لاگرفلد در فندی به وجود آورد ، خط تولید پوشاک آماده فندی به سطح بسیار جدید و فوق العاده ای رسید و به گونه ای هزینه جذب مشتری تا مقادیر زیادی کنترل شد.

در سال 1985 ،گالری ملی هنر مدرن رم، برای اولین بار نمایشگاه مد ایتالیا را در یک موزه ملی به فندی اختصاص داد. در این نمایشگاه فندی از لباس ها و پوشاک بسیار سبک خود رونمایی کرد و توانست که اقبال عمومی را به سرعت با محصولات خود همراه کند. در واقع این نمایشگاه پلی شد که فندی بتواند محصولات جدید خود را به سرعت در معرض نمایش بگذارد و بتواند استقبال بسیار خوبی از محصولاتش بگیرد.

خلق یک نماد

خلق یک نماد

در سال 1994 ،سیلویا فندی ،نوه فندی به برند فندی پیوست و در کنار لاگرفلد به عنوان مدیر بخش اکسسوری ها و کالاهای چرمی مشغول به فعالیت شود. سیلویا فندی مسئول ابداع کیف های باگت بود که این کیف ها حتی امروزه نیز در سراسر دنیا معروف می باشند و جزو بهترین و شیک ترین کیف های این برند محسوب می شوند.

کیف باگت بیش از 5 هزار نوع برداشت مختلف دارد  و فندی زمینه ای برای همه هنرجوهای خودش فراهم کرد تا یک کیف در سطح بالایی از خلاقیت و نوآوری قرار گیرد. به گونه ای که یک اثر هنری متعالی باشد. سیلویا فندی به کارهایش و طراحی هایش در فندی ادامه داد و کیف های پیکابو و سیلاریا را نیز خلق و طراحی کرد که در حال حاضر هر دو مدل این کیف ها برای خود یک نماد و برند محسوب می شود.

خانه ای که باید به آن افتخار کرد

خانه ای که باید به آن افتخار کرد

برند فندی از همان ابتدای فعالیت خودش از تمامی کسانی که احساس می کرد ، استعداد خاصی در این زمینه دارند ،حمایت می کرد و این امر مورد احترام همه ی افراد بود.همچنین فندی از طرح هایش همانند گنجی مراقبت می کرد.و این امر در سال 2015 مشخص شد، زمانی که برند فندی تصمیم گرفت دفتر خود را به رم منتقل کند.

این سازه نمادین نمونه ای از معماری رشنالیست در دهه 1940 می باشد و به عنوان میدان کولوسئوم هم شناخته می شود.

این ساختمان و این سازه در سال 1937 طراحی شده بود که میزبان موزه تمدن روم در حراج جهانی که در سال 1942 باشد.بعد از نوسازی هایی که در بین سالهای 2003 تا 2008 بر روی این خانه اتفاق افتاد، این منزل در سال 2015 به خانه فندی تبدیل شد.امروزه این ساختمان نمادین بر فراز تپه ای مشرف به شهر ،قرار گرفته است وجادوی فندی در دل آن قرار دارد.

پیشنهاد مطالعه : برند ورساچه

اوت کوتورهای فندی

اوت کوتورهای فندی

در سال 2015 ، فندی سبد کالاهای خود را به دنیای اوت کوتور هم برد و توانست که اولین مجموعه اوت کوتور خود را که توسط لاگرفلد طراحی شده بود در پاریس به نمایش برای عموم بگذارد.

اوت کوتور به روش هایی خارق العاده برای روش های کار با خزهای ارزشمند و گران قیمت می پردازد. و آن را با سوزن دوزی هایی ظریف و بسیار دقیق، از جمله روش طرح استخوان ماهی و معرفی تکنیک های جدید ، ترکیب کند. در سال 2016 فندی مجموعه دوم خود را در فواره معروف تروی به نمایش گذاشت.

مجموعه دوم یک فشن شو بسیار شگفت انگیز بود که در آن لباس های شب و خزهایی فوق العاده که همه با دست ،منجوق دوزی شده بود . همچنین در این طرح ها سوزن دوزی هایی استفاده شده بود که هر کدام با دقت و ظرافت خاصی کار شده بود که این امر تاکیدی بر توانایی های خارق العاده بودن برند فندی و متخصصان آن بود.

پیشنهاد مطالعه: برند چیست ؟

فرآیند طراحی محصولات برند فندی

فرآیند طراحی محصولات برند فندی

کارگاه خز برند فندی در دل خود شرکت فندی قرار دارد.این کارگاه خارق العاده که نزدیک به 40 نفر متخصص هر روز در آن طرح های فوق العاده و پیشروی فندی را آموزش می بینند.در این کارگاه نسل های جوان در کنار افراد با تجربه در این حوزه مشغول به فعالیت هستند تا ادامه مسیر فوق العاده رقم بخورد.

در واقع برند فندی هم از نیروهای جوان و ذهن خلاق آنها استفاده می کند و هم از تجربه های افراد با تجربه در کنار هم استفاده می کند. در برند فندی فرآیند طراحی یک کت خزدار، شش ماه طول می کشد و تمام این فرآیندها با کمک تکنیک های ظریف و دقیق با دست صورت می گیرد.

تولید هر لباس و یا پوشاکی، در ابتدا توسط طراح مطرح می شود. در این مرحله هنرورزانی که یک استاد راهما آنها را در این مسیر راهنمایی می کند، شروع به کشیدن یک الگو می کنند. البته نکته ای باید به آن توجه کرد این است که این بخش شامل آزمون و خطاهای بسیاری می باشد و روش های بسیاری امتحان می شود یک روش بی عیب و نقص برای خلق هر طرح، شناسایی شود.

در شرکت، برای طراحی هایی که می بایست از جنس خز ساخته شوند، میزهای مخصوص خز ساخته شده است. در برند فندی گاهی اوقات صدها تکنیک و روش آزموده می شود تا در نهایت بهترین آنها به دست بیاید و هنرورزان بتوانند بهترین روش را ابداع کنند.

در همین حال، طرح نهایی به دست آمده را زیر نظر و هدایت مستقیم کارل لاگرفلد، به شکل یک مدل کاغذی به وجود می آید. زمانی که کم و کاستی های این مدل کاغذی بر طرف شد، با نوعی پارچه ارزان قیمت پنبه ای سفید این مدل دوخته می شود.

سپس تکنیک خزی تدوین شده را به عنوان یک الگوی کامل پوشاک اجرا می شود و با طرح های خزی به صورت دستی بر روی چیت موصلی اجرا می شوند.در واقع این پارچه موصلی به عنوان یک الگو و راهما برای هنرورزان عمل می کند تا به وسیله آن بتوانند تکه های خز را برش بزنند و به هم بدوزند تا الگوی کامل لباس به صورت دقیق اجرا شود.

نکته ای که در برند فندی به صورت خیلی دقیق تحت نظر گرفته میش ود این نکته است که هر تکه خز به صورت دستی برش داده می شود ، پس هنرورزان می بایست نهایت دقت را به کار ببرند تا اشتباهی روی ندهد.

خزهایی که برند فندی آن را تولید می کند، اغلب بدون آستر هستند تا زحماتی که هنرورزان بر روی آن کشیده اند ،در پشت لباس مشخص باشد.

سخن پایانی

از اینکه تا انتها مقاله برند فندی ، همراه من بودید از شما متشکرم. در این مقاله سعی شد که سرگذشت برند را به صورت کامل برایتان مطرح کنیم تا بتوانید به دید خوبی در رابطه با برند فندی برسید. در این مقاله نحوه شکل گیری و نوع عملکرد برند را برایتان توضیح دادیم تا اگر خودتان در حال راه اندازی کسب و کار خودتان هستید این نکات را در نظر داشته باشید.

مطالعه ی کسب و کارها و برندهای مطرح به ما کمک می کند تا به چالش هایی که این کسب و کارها در مسیر رشد و توسعه خودشان داشته اند، آشنا شوید و اگر در مسیر پیشرفتتان با چنین چالش هایی مواجه شدید، بتوانید آنها را حل کنید.

اگر در خصوص مقاله برند فندی نظر و یا صحبت خاصی دارید،می توانید در بخش نظرات برایمان بنویسید و مطمئن باشید که کارشناسان مجموعه ماهان تیموری با اشتیاق پاسخگو شما خواهند بود.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید