پویائیسم موفقیت چیست؟

پویائیسم موفقیت چیست؟

 

پویائیسم موفقیت

موضوعی که می خواهیم در این یکشنبه به آن بپردازیم پویائیسم موفقیت است. اگر می خواهید یک فرد بسیار موفق باشید (در اصطلاح پویائیسم موفقیت باشید) و به ثروت برسید باید سه عملکرد را در خودتان ایجاد و تقویت کنید. فراموش نکنید شما باید هر روز در این سه زمینه رشد کنید، بنابراین نیاز به زمان و تلاش مداوم دارید.

اولین مورد رشد و بهبود شخصی

 

 

 

اولین اصل در افرادی که پله های موفقیت را یکی پس از دیگری طی می کنند، این است که بر روی بهبود شخصی و رشد شخصیتشان کار می کنند. این افراد که بهتر است عنوان انسان های فوق برتر را برایشان انتخاب کنیم، برای این کار زمان در نظر می گیرند و تلاش می کنند تا هر روز بهتر و عالی تر از قبل باشند. رشد شخصی اولین گزینه و اولویت آن ها در زندگی است. این افراد داری هفت صفت بارز هستند:

•    اعتماد به نفس بالایی دارند
•    قابلیت برقراری ارتباط موثر با دیگران از دیگر صفات این افراد می باشد
•    این افراد می توانند راحت در هر جمعی صحبت کنند. فن بیان بالایی دارند
•    فنون مذاکره را بلدند، میدانند باید چطور صحبت کنند؟ 
•    مهارت متقاعد سازی را یاد گرفته اند، می توانند به راحتی اطرافیان خود را در هر موضوعی متقاعد کنند.
•    افراد دنباله رو موفقیت کاریزما دارند، این افراد جذاب هستند، همه دوست دارند با آن ها ارتباط برقرار کنند و به قولی آن ها را در کنار خودشان داشته باشند.
•    آخرین مورد این است که در زندگی هدف دارند، برای زندگی شان برنامه ریزی کرده اند، این افراد اهداف شان را به اهداف کوتاه مدت (برنامه روزانه) تبدیل کرده اند و برای رسیدن به آن ها گام های استوار بر میدارند.

اگه می خواهید تبدیل به یک انسان فوق برتر شوید، باید این هفت هدف را در برنامه ی روزانه ی خود قرارداده و برای هر یک برنامه و زمان در نظر بگیرید. تک تک این موارد را به هدف و برنامه روزانه تبدیل کنید و هر روز در راستای آن ها قدم بردارید و هر روز در آن ها رشد کرده تا به زودی به جمع برترین ها بپیوندید.

دومین مورد توسعه مهارت هایی که تخصصشو دارن

شما از چه کاری پول کسب می کنید؟؟؟؟؟؟؟
هرکاری که می کنید باید متخصص آن باشید، باید مهارت های خودتان را افزایش دهید، باید در کار خودتان بهترین باشید. اگه آموزگار هستید، راننده هستید، بستنی فروشی دارید و یا هرکاری که انجام می دهید، فکر کنید ببینید چطور می توانید در  کسب و کار خودتان بهترین باشید؟ زمان بگذارید، مطالعه کنید و هر کاری لازم است انجام دهید تا خاص شوید. برای بهترین شدن، برای تک شدن، برای نابغه شدن تلاش کنید و از همین امروز در راستای رسیدن به اهدافتان گام بردارید.

سومین مورد فروش تخصص و مهارت خودتان است

باید یاد بگیرید چطور راحت تر بفروشید؟ چطور می توانید تبلیغات و بازاریابی کنید؟ یاد بگیرید چطور کارتان را توسعه بدهید؟ چطور می توانید با تبلیغات در تلگرام و تبلیغات در اینستاگرام به ثروت برسید؟
پس شما باید برای خودتان و رشدتان در این سه زمینه زمان در نظر بگیرید، باید برای تقویت این سه زمینه کار کنید. شما باید در تک تک این موارد و زمینه ها متخصص شوید. پیشنهادی که در این زمینه برای شما دارم مطالعه ی  کتاب متخصص شغل خود شو است.

برای دانلود این کتاب می توانید به سایت  تیم آموزش ماهان تیموری رفته و در بخش کتاب های تیم آموزشی آن را پیدا کرده و دانلود کنید و یا از لینک آن در همین خط استفاده کنید. در این کتاب به طور کامل توضیح دادم که چطور به یک متخصص در کسب و کار خودتان تبدیل شوید. حتما مطالعه کنید و از راهکارهایی که گفته شده در کسب و کارتان استفاده کنید.
مژده ای که در این هفته برای شما دارم جایزه ی ۱ میلیون تومانی برای کلیپ این هفته برای شماست.

مشارکت تک تک شما عزیزان در کنار هم و ارائه ی دیدگاه های خودتان در مورد کلیپی که مشاهده کرده اید معیار سنجش ما برای برنده ی جایزه ی این هفته است. جایزه متعلق به بهترین دیدگاه خواهد بود. دیدگاه های شما برای ما بسیار ارزشمند و سازنده خواهد بود. قطعا خواندن داستان موفقیت های شما عزیزان و سؤالات و صحبت های شما برای ما و همه ی اعضای محترم سایت آموزشی ماهان تیموری ارزشمند است.

با به اشتراک گذاشتن نظرات ارزشمندتان از دو طریق سود خواهید برد: اول به اشتراک گذاشتن دیدگاه تان و اینکه همه با خواندن دیدگاه شما راهکاری، تجربه ای و نکات ارزشمندی را یاد می گیریم و موضوع دوم که شاید جنبه ی مادی داشته باشد بردن جایزه ی بهترین دیدگاه یعنی جایزه ی یک میلیون تومانی خواهد بود. پویایی شما در مشارکت در جمع ها و گروه های هم مدار ثروت و موفقیت، تأثیر بسیار زیادی در میزان موفقیتتان خواهد گذاشت.

 

و در آخر برای جمع بندی به چند نکته توجه کنید:

ببینیم در کدام مورد مشکل داریم و یا نیاز به تقویت آن داریم؟ اولویت بندی کنیم و یکی یکی به رشد و تقویت هر یک بپردازیم. انجام این موارد و دقت در آن می تواند شما را ظرف مدت کوتاهی به موفقیت های بسیار بزرگ برساند. ما ایمان داریم این کلیپ برای تک تک شما عزیزان بسیار اثرگذار و کاربردی خواهد بود.

در صورت نیاز بارها این کلیپ را تماشا کنید و نکات مهم و مورد علاقه ی خودتان را یادداشت کنید و حتما در برنامه ی خود جایی برای آن ها ایجاد کرده و حتما زمان گذاشته و قدم هایی را در راستایشان بردارید.
شما باید در طی روز ۴ ساعت زمان برای خودتون در نظر بگیرید و در این زمان بررسی کنید ببینید در کدام یک از زمینه ها ضعیف هستید و نیاز به کار کردن در آن زمینه دارید؟ اولویت بندی کنید و برای بهبود خودتان گام بردارید. امیدوارم هرکجا هستید بلند شوید و یک قدم بردارید و خودتان را به آن جایگاهی که لیاقتش را دارید برسانید.
شاد و پیروز و سربلند باشید

 

تیم آموزشی ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، کسب درآمد اینترنتی

63 دیدگاه برای “پویائیسم موفقیت چیست؟

  • مريم فاطمي گفته:

   سلام
   آقا رضا تو کدوم کتاب برایان تریسی در این مورد اطلاعات بیشتر وجود داره راهنمایی کنید لطفا
   از استاد عزیزم ممنونم من در قسمت اول خیلی مورد دارم و خیلیم تمایل دارم که رفع أشکال کنم دوستان اگه کسی می تونه راهنمایی کنه

  • رضا گفته:

   تقریبا همه کتابشو خوندم همش میگه کتاب بخونید برنامه بچینید متخصص شوید

  • گفته:

   سلام دوست من
   منم چنتا از کتابهای برایان تریسی رو دارم و خوندم درسته در اکثر کتابها روی مطالعه هدفگذاری و تخصص داشتن تاکید کردن اما چرا ناراضی هستی دوست عزیز؟! اگر به گفته هاش عمل کنی میتونی سطح خودت رو بالا ببری اما اگه واقعا عمل کنی.
   درباره ی کلیپ استاد عزیزم حتما نظرم رو مجزا می نویسم اما فکر می کنم هیچ کجا به این شیوه دسته بندی نشده مطالب
   عالی بود برای من چون مطالبی رو یاد گرفتم که حتما در نظر خودم می نویسم
   مؤید باشید

 1. گفته:

  سلام
  من هر روز صبح زود بلند میشم و برای هر سه موردی که استاد عزیز گفتند برنامه دارم. برای رشد بهبود شخصی روزانه ۲ ساعت، برای توسعه مهارت ۲ ساعت، و برای فروش ۱ ساعت صرف راه های بازار یابی میکنم.توصیه میکنم برنامه مشخص داشته باشد وبرنامه خودتون رو شب قبل حتما روی کاغذ بنویسید و زمان مشخص برای هر کدام اختصاص بدهید
  با تشکر

  • گفته:

   سلام آقای امیر آبادی
   برنامه داشتن برای هر روز خیلی عالیه
   موضوعاتی که استاد فرمودن در کلیپ خیلی عالیه و مطمئنم افراد موفق از این شیوه برای موفقیتاشون استفاده کردن
   خداروشکر طی این چند سال به موفقیتای بزرگی رسیدم و اگر بخوام یکی از دلایل رو اینجا بگم همین برنامه ریزی برای موضوعاتی هست که استاد بهش اشاره کردن
   من تمام روز حتی در خواب به موفقیت بیشترم فکر می کنم و هر روز شرایطم بهتر میشه در نظر خودم حتما رازهای موفقیت خودم رو خواهم گفت
   موفق باشی دوست من

  • گفته:

   آفرین بر پشتکار و تلاشِ شما
   تلاش ِ با برنامه کلید رسیدن به موفقیت و پیروزی است.
   به امید فتح قله های موفقیت برایتان .

  • گفته:

   سلام دوباره به شما آقا رضا
   من همیشه نظرات رو از اول تا انتها مطالعه می کنم و به این کار علاقه دارم و همیشه از این کار لذت می برم چون نظرات مختلف هیجان انگیزن
   به نسبت پیام اول شما که اولین نظرم بود مشخصه آدمی هستین که به دنبال کشف چیزای جدید و بکری این عالیه از خودت بیشتر بگو این فرصت خوبیه برای آشنایی بیشتر دوستان

  • گفته:

   درود اقا رضا
   شعبده بازی خوب بود ولی به جای اینکه ماهی آماده بدستمون برسه ماهیگیری یاد بگیریم بهتر نیست ؟؟؟

 2. سعید گفته:

  این بحث از این نظر عالی بود که موفقت رو در سه خط به نحو زیبایی خلاصه کرده بود.من به اینها پشتکار و پیگیر بودن رو هم اضافه می کنم. واقعا هم اگر کسی این چهار تا رو باهم داشته باشه احتمال اینکه در بلند مدت موفق نشه در حد صفره.
  ۱-رشد شخصی(اعتماد به نقس،ارتباط موثر،فنون مذاکره، متقاعد ساز،هدف داشتن)
  ۲- متخصص شغل خود شدن
  ۳-بازاریابی موثر(یاد گیری فنون بازاریابی برای فروش محصولات و خدمات)

 3. یوسف شرقی گفته:

  با سلام خدمت جناب تیموری و همکاران پر تلاششون
  خیلی خوشحال شدم که بار دیگر یکی از کلیپ یک شنبه ها رو دیدم و خدا رو شکر که میتونم نظر دیگری رو در سایت جناب ماهان تیموری بذارم سه موردی رو که جناب تیموری در این کلیپ بیان کرد شاید بتوان خلاصه ای از اصول های موفقیت و ثروت و خود شناسی است که با تبحر کامل در کمتر از ۷ دقیقه بیان فرمودند واقعا دست مریزاد ما ایرانیها اکثرا چون از اعتماد به نفس کمتری برخوردار هستیم کلمات و جملاتی رو که از کتابها و منابع خارجی در هر زمینه ای که باشد به طور کامل و صد درصد قبول داریم اما اگر همین کلمات و جملات رو خودمون و بازبون عامیانه خودمون بیان کنیم اکثرا یا اهمیت نمیدهیم و یا کمتر مورد پسند قرار میگیرد در صورتی که واقعا این طور نیست همان طور که امار دقیقی از ثروت افراد در ایران عزیزمان منتشر نمیشود و در دسترس نیست متاسفانه افرادی رو هم که در زمینه موفقیت و ثروت فعالیت میکنند کمتر در مجلات و روزنامه ها منتشر میشوند که این به نوبه خود در رابطه با این قضیه صدق میکند دوستان گرامی موفقیت و خودشناسی رو میتوان پایه و اساس هر زندگی نامید و تا به خود شناسی نرسیم نمیتونیم به موفقیت های بزرگی برسیم و یکی از را ه های خود شناسی مطالعه و سرمایه گذاری بر روی خود میباشد ما باید روزانه در زمینه های سلامت- موفقیت – روابط و ثروت به طور مداوم مطالعه داشته باشیم تا به خود شناسی از خودبرسیم کتابهای زیادی در مورد موفقیت و ثروت در بازار وجود دارد که من به شخصه دوکتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین و علم ثروت والاس ولتز رو خیلی خیلی دوست دارم و به شما دوستان گرامی هم توصیه میکنم که برای یک بار هم که شده این دو کتاب را مورد بررسی قرار دهند البته کتابهای راندا برن و وین دایر هم خالی از لطف نیست مورد دومی رو هم که جناب تیموری در مورد کسب مهارت در مورد شغل خودتان است باید بگم که به لطف دنیای اینترنت امروزه سایتها و مطالب خیلی زیادی در هر زمینه شغلی وجود دارد که با کمی تلاش و پشتکار میتوانید در زمینه شغلی خود بسیار موفق شوید مثلا اگر شغل شما نجاری هست و میخواهید در زمینه نجاری و اصول و روش های نجاری مطالب یاد بگیرید و در زمینه شغلی خود موفق شویید میتوانیید خیلی راحت هزاران هزار مطلب و مقاله و فیلم در مورد نجاری دانلود کرده و تبحر را در نجاری بالا ببریدکه بنده دوستان گرامی همیشه یک مطلب رو در نطر داشته باشید اگر در یک حرفه و شغل مورد علاقه خود به درجه استادی برسید دیگر کار تمام است و شما میتونید حتی در سراسر جهان حرف برای گفتن داشته باشید اما در مورد مطالب در مورد فروش هم با اجازه نظرات خودم را مینویسم برای اینکه شما در زمینه شغلی مورد علاقه خود خود فروش داشته باشید باید همیشه دو مورد رو مدنظر داشته باشید :اولا اینکه در مورد جنس یا خدمتی که میخواهید ارایه بدهید حتما اطلاعات کامل و جامعی داشته باشید به طوری که مشتری احساس کنشما به عنوان مشاور و راهنمای او دارید عمل میکنید نه صرفا فروشنده ای که میخواد جنسی رو به شما قالب کند و بفروشد و اگر در تمام کالا ها و خدماتی که انجام میدهید به این درجه از تبحر و استادی برسید دیگران شما رو به عنوان مشاور خود در زمینه فروش و ارایه خدمات میبینند و همیشه فروشگاه و دفتر شما پر مشتری میباشد و فرقی هم نمیکند که شما چه چیزی رو ارایه میدهید و یا چه خدمتی رو ارایه میکنید حتی اگر یک سایت هم باشد پس همیشه سعی کنید در زمینه فروش و ارایه خدمات یک مشاور کامل باشید نه صرفا یک فروشنده در مورد اجناس مورد فروش خود تحقیق کنید در مورد ماده به کاررفته در ان جنس تحقیق کنید در مورد کارخانه سازنده ان و محصولات دیگر ان کارخانه توضیح ارایه بدید سعی کنید مشتری به شما دلگرم شود و نکته دوم هم این است که همیشه در بحث ارایه و فروش سعی کنید بیش تر از مبلغ فروش خدمت ارایه بدهید مثلا اگر قیمت جنسی ۱۰۰۰۰تومان میباشد شما سعی کنید بیش از این مبلغ به خریدار آفر بدید مثلا به مشتری بگیید که در ازای این مقدار خرید یک جنس دیگر به عنوان هدیه به شما میدهم یا تا دوماه از خدمات پس از فروش این جنس به طور رایگان استفاده کنید و مطلب دیگری هم که در مورد فروش لازم است بدانید که همیشه با مشتری به عنوان کسی که نیاز به کمک شما دارد نگاه کنید و نه صرفا یک مشتری و با تغییر دیدگاهتان کنید رابطه خوب و صمیمی با اوداشته باشید
  دم همتون گرم

  • گفته:

   با سلام جناب آقای شرقی ، کامنتی که بنده گذاشتم رو مطالعه بفرمایید. یکی از مخاطبین آن شما هستید.

  • گفته:

   سلام
   خداقوت
   از کجا و از چه منبعی فرمودید ایرانی ها از اعتماد به نفس کمتری برخورددارند ؟؟؟

 4. گفته:

  سلام آقای تیموری عالی بود. تمام نکته ها را در ۳مورد خلاصه گفتید.
  من هر روز ۴ صبح از خواب بیدار میشم و تمام کارهایی که به رشد شخصی من کمک میکنه انجام میدم تمرینات لازم را انجام میدم. کتاب میخونم. و…. اما در زمینه مورد دوم و سوم تلاش کمی دارم. تصمیم میگیرم از امروز وقت بیشتری برای این کار بگذارم.
  سپاس

 5. گفته:

  بنام خدا و با سلام خدمت دوستان

  در ابتدا تشکر میکنم از شما دوست عزیز که دارید منّت میگذارید و کامنت بنده رو مطالعه میفرمایید، امیدوارم که شما هم مثل خود من، قبلش کامنت خودتون رو گذاشته باشید و بعد مشغول خوندن نظریات بقیه شده باشید. باید خدمت شما عرض کنم که نوشتن مطالب پیش روی شما، بیش از ۶ ساعت از من زمان برده، یعنی ابتدا در محیط word نوشته و بعد در اینجا کپی شدند. البته امیدوارم نخوندن نظریات بقیه قبل از نظر دادنم، باعث نشده باشه مباحث تکراری رو مطرح کرده باشم. هر چند که اگه موضوعی مهم و کلیدی باشه، تکرار کردنش میتونه حتی مفید هم باشه.
  پس اگه قصد دارید شما هم نظرتون رو بنویسید، پیشنهاد میکنم که اول کامنت خودتون رو بنویسید و بعد کامنت بقیه دوستان رو بخونید. به جایزه‌ش هم خیلی فکر نکنید ! قانون جذب کارش رو خیلی خوب بلده. همین که شما الآن آگاهانه توی این سایت هستید و به چنین موضوعاتی علاقه دارید و دارید کامنت کاربران و خوانندگان رو با این دقت میخونید، جایزه تون رو گرفتید. یه خواهش کوچیک هم داشتم و اون اینکه اگه موافق با نظر بنده هستید، ممنون میشم که اون رو لایک کنید.
  دوستان، این رو باید بدونیم که صرفاً دونستن این اطلاعات و قوانین به خودی خود کافی نیست، باید بهشون عمل کرد. بعضی وقتها مطالعه کتب مختلف و زیاد، برعکس باعث ایجاد شک و تردید و کم شدن ایمان به قوانین کیهانی در آدم میشه. چون گاهی اوقات افراد و مکاتب مختلف ممکنه در برخی مباحث گفته ها و نظریه های همدیگه رو نقض کنند. چند روز پیش یک جمله زیبا خوندم که خوبه اون رو با شما هم به اشتراک بذارم : خواستن به تنهایی کاری از پیش نخواهد برد، خواستن باید با برخاستن همراه باشه.
  ۱) اگه ما تنبلی می‌کنیم، اگه پشتکار برای اقدام کردن نداریم و با اینکه میدونیم یه کاری درسته و برامون مفیده، ولی انجامش نمیدیم، یکی از مهمترین دلایلش میتونه برعکس بودن اهرم رنج و لذت در سیستم مغزی ما باشه. چیزی که از بیرون از ما و توسط دیگران قابل مشاهده نیست و فقط خودمون میتونیم روی اون تاثیرگذار باشیم.
  اینکه فردی پویایی و شور و اشتیاق کافی و انگیزاننده برای رشد و بهبود شخصی‌اش و برای توسعه مهارتها و تخصص هاش نداره ، به این دلیل هست که یا اون فرد به شرایط فعلی خودش قانع هست و یا احساس میکنه که شرایط فعلیش، با وجود مصائب و سختیهای احتمالیش ، قابل تحمله و میتونه فعلاً زندگیش رو بهمین منوال ادامه بده و هنوز به فلاکت و بدبختی نیفتاده! اگه این فرد بیاد با دستکاری کردن در سیستم مغزی خودش و ترسیم آینده ای بد ، منفی و منزجرکننده در اثر موندن و درجازدن در شرایط فعلی برای خودش، رنج تغییر نکردن رو برای خودش واضح و ملموس‌تر کنه، و از طرفی هم آینده خوبی که در اثر تغییر کردن در انتظارش هست رو تجسم و تصویرسازی کنه و همه اینها رو بنویسه و تا رسیدن به نتیجه ، هر روز ببینه، اون وقت موجب میشه تا انگیزه خیلی زیادی برای اقدام و عمل پیدا کنه.
  اگه انسان برای انجام کاری انگیزه و علاقه و عشق داشته باشه (حرف اوّل در مدل عاپا) ، نتیجه اش میشه پشتکار (حرف سوّم در مدل عاپا) و برعکس، بی‌انگیزگی و عدم عشق و علاقه، منجر به حالتی میشه که ما بهش «تنبلی» میگیم. بخاطر همین هست که ما افراد به ظاهر تنبلی رو می‌بینیم که در زمینه های خاصی، اتفاقاً خیلی هم زرنگ هستند.
  ۲) ولی تنها داشتن انگیزه به تنهایی کافی نیست و در نهایت ما رو به زندگی متوسطی میرسونه. موضوع مهم دیگه «داشتن ایمان کامل» به قوانین کیهانی و قوانین حاکم بر جهان هستی است. یعنی هنوز کاملاً باور نکردیم و کاملاً ایمان نداریم که این قوانین و روشها جواب میدن. شاید قبلاً نشانه های کوچکی از اونها رو دیدیم، ولی پیش خودمون گفتیم خب این بار شانسی و تصادفی بوده و لزوماً همیشه این اتفاقها نمیفتند و به نتایج دلخواهمون نمیرسیم.
  با انجام دادن یه سری کارها و رشد و بهبود شخصی خودمون میتونیم این باور و ایمان رو در خودمون قوی و قویتر کنیم. مثلاً با مطالعه زندگی افراد موفق که قبل از موفقیتشون شرایطی شبیه به ما یا بدتر از ما داشتند، دیدن الگوهای موفق، تجسم خلاق، توجه کردن به نتایج کوچک از قانون جذب در زندگی روزمره مون و تایید اونها و …
  ۳) رضایت و قناعت – یک باور غلط و محدود کننده‌ی دیگه که از بچگی به ماها یاد دادند اینه که «قانع باش! اگه میخوای توی زندگیت رفاه و آسایش و آرامش داشته باشی، قانع باش، والاّ هر چی هم پول و ثروت بدست بیاری، باز تو رو سیر نمیکنه و حریص تر میشی !»
  تقریباً قریب به اتفاق مردم، کلمات «رضایت» و «قناعت» رو به اشتباه، معادل هم قرار میدن. یادمون باشه که ما همیشه و همواره باید از زندگیمون «راضی» باشیم و نسبت به نعمتهایی که خداوند بهمون داده شکرگزار باشیم، ولی هیچ وقت نباید به داشته هامون «قانع» باشیم.
  ۴) فرصت و امنیت – خیلی‌ها به جای اینکه بدنبال یافتن فرصتهای جدید و بهتر توی زندگیشون باشند، بیشتر دنبال امنیت و تضمین هستند. آقای داگلاس مک آرتور جمله زیبایی دارند که میگه : امنیت هیچ وقت وجود نداشته، بلکه این فرصتها هستند که وجود دارند و در صورت استفاده درست از اونها، امنیت خودبخود بوجود میاد.
  بعد از برنامه ریزی کردن برای هدفمون، باید اقدام کنیم و منتظر نباشیم یکی از بیرون بیاد ما رو به جلو هل بده و مجبورمون کنه که کاری رو (که به نفع مون هست) انجام بدیم.
  ۵) اعتبار و برندساری – چیزی که بعد از کسب مهارت و تخصص و چه بسا بیشتر از اون اهمیت داره، کسب «اعتبار» توی حوزه کاری و فعالیتمون هست که با ارزش ترین دارایی ما محسوب میشه. این دارایی باارزش، یک شبه بدست نمیاد، بلکه در طی چند سال و در نتیجه اعتماد مردم به ما بدست میاد.
  پس خیلی خوبه که از همین حالا برای خودمون یک بیانیه، خط مشیء یا مأموریت فردی تنظیم کنیم. به این فکر کنیم که اگه بخواهند سه سال دیگه یا پنج سال دیگه راجع به ما تحقیقات بازار بکنند، دوست داریم ما رو با چه خصوصیات و ویژگیهایی بشناسند؟ به قول استاد ماهان تیموری، هر روز این سئوال رو از خودمون بپرسیم که چطور میتونم کارم رو بهتر و با کیفیت تر انجام بدم؟
  وقت و تمرکز خودمون رو به جای صرف کردن روی کارهای بی ارزش و کم اهمیت، روی کارهای مهم و با ارزش بکنیم. یادمون باشه ما مدیرعامل شرکت خدمات خودمون هستیم. هر چند وقت یکبار لازمه که خودمون رو بازبینی کنیم و تواناییهامون رو ارتقاء بدیم. اگه می‌بینیم که کار فعلیمون دیگه کارآیی نداره باید خودمون رو باز آفرینی کنیم. موفقیت با کار زیاد بدست نمیاد، بلکه با صرف نکردن انرژی روی کارهای بی اهمیت و در عوض تمرکز انرژی روی کارهای مفید بدست میاد.
  ۶) همه کاره بودن و هیچ کاره بودن – متأسفانه یک طرز فکر اشتباه در بین افراد جامعه اینه که فکر می‌کنند هر چی اطلاعات عمومی یک فرد زیاد باشه، آدم موفق تریه! احتمالاً شما هم این جمله رو شنیدید که : داشتن یک چاه با عمق زیاد، بهتر و باارزش تر از داشتن یک دریاچه به عمق ۵ سانتیمتر است. بعضیا هستند که همه کاره اند و هیچ کاره.
  عیبی نداره اطلاعات عمومی آدم زیاد باشه، ولی الویت باید این باشه که در حوزه کاری مون، توی یک زمینه خاص، متخصص و استاد بشیم.
  داشتن اطلاعات عمومی زیاد، فقط به درد جدول حل کردن و مسابقات تلویزیونی میخوره.

  ۷) به روز رسانی مهارتها – مهارت ها و تخصص های ما، تاریخ انقضاء دارند. توی مسیر زندگیمون باید حواسمون به آمپر بنزین باشه. ما هر چند وقت یکبار باید در حوزه تخصصی مون، اطلاعات جدیدی وارد مغزمون بکنیم. نباید به مدرک تحصیلی یا آموزش های ده سال پیش خودمون اکتفا کنیم و ارتباطمون رو با علم روز از دست بدیم. تغییرات بازار رو باید درک کنیم و خودمون هم با اونها تغییر کنیم.
  آدمهای موفق بمحض اینکه آمپر زندگیشون اومد پایین، یعنی درآمدشون ثابت موند یا پیشرفتشون متوقف شد یا درآمدشون کم شد، پیش خودشون میگن یه جای کار داره می لنگه ! باید برم اطلاعات بیشتری بدست بیارم و دوباره باید برای آموزش خودم وقت بذارم و آمپر رو ببرم بالا.
  یکی از خصوصیات دیگه‌ی افراد موفق اینه که زیاد سئوال مینند. خجالت و تنبلی و تعارف رو کنار میذارن ، هر چیزی که نمیدونند رو می پرسند، آموزش می‌بینند، اطلاعاتشون رو به روز می‌کنند.
  ۸) بیشتر از ۸۰% مردم جامعه ای که توش زندگی میکنیم، دنبال شغلهایی میرن که طبق عرف رایج در اجتماع، در آمد بالایی دارند. یادمون باشه که مهمترین عامل در رسیدن به موفقیت و ثروت، استعدادها و تواناییها و مهارتهای خود ماست.
  همونطور که با یک پیچ گوشتی چهارسو نمیشه یک پیچ آلن رو باز کرد، شاید بیراه هم نگفتند که هر کسی رو بهر کاری ساخته اند. ضمن اینکه نمیشه گفت آچار بهتره یا پیچ گوشتی یا انبردست. اگه از یک پیچ گوشتی بعنوان چکش استفاده کنیم، نه تنها نمیتونه به خوبی یه چکش عمل کنه، بلکه ممکنه به خراب شدن پیچ گوشتی منجر بشه.
  ۹) یک باور قدیمی که اشتباه ازش استفاده شده اینه که اگه میخوای توی زندگی موفق بشی، باید از تجربه دیگران استفاده کنی. خب، مشکل اینجاست که تعداد آدمهایی که سراغ تجربه آدمهای موفق میرن، اندک هست. اونها از تجربه هر کسی که دم دستشون میاد استفاده میکنند. بدون اینکه توجه داشته باشند که آیا خود اون فرد در حوزه کاری خودش، موفقیتی داشته یا خیر؟ در این جمله اگه بجای کلمه «دیگران» از کلمه «افراد موفق» استفاده کنیم، اون وقت جمله درست میشه.
  همون طور که استاد ماهان تیموری هم در فایلهای متعددی به این موضوع اشاره کردند، متاسفانه خیلی از افراد جامعه ، از افراد شکست خورده الگوبرداری میکنند.
  آدمهای موفق از ابتدای تولدشون موفق نبوده اند، روی خودشون وقت گذاشتند، آموزش دیدند، تخصص بدست آوردند. اونها یک سری رفتارها، یک سری طرز فکرها رو به عمد انجام میدن.
  در بیشتر محیط های کاری، غالباً تجربه کاری رو با سابقه و سنوات کاری، یکی میدونن، مثلاً اگه از کسی بپرسی چند سال تجربه داری؟ میگه من ۲۰ ساله این کاره ام، اما نمیگه که من ۲۰ ساله که دارم این کار رو به همین شکل و روش انجام میدم. در واقع اون فرد یکسال تجربه داره.

  با تشکر از توجه شما
  شاد و سلامت و ثروتمند باشید

  • گفته:

   باسلام خدمت شما جناب آقای جواد تیموری
   در کل از مباحثی که مطرح فرمودید سپاس گزارم ولی چند نقد کوچک :
   – جنابعالی در بخش هایی از مطلبتان از مواردی یاد کردید که حاصل تفکر و بینش های فرقه ها ضاله ای هستند تمام ما نباید فراموش کنیم که این جهان دارای خالقی یکتا و توانا است که تمامی امور و حوادث با اذن و اجازه ی او رقم می خورد و خود کیهان به خودی خود ذی شعور نیست و درکی از وقایع ندارد البته که قوانینی بر تمامی امور دنیا حاکم است و تمام این قوانین توسط خداوند وضع و اجرا درآمده و جامعه ی بشری موفق به تنها بخشی از این قوانین شده پس شایسته نیست که از واژه ی شعور کیهانی که واژه اصلی حلقه های ضاله ی عرفان های کاذب هستند استفاده کرد و این سیاره نه بلکه تمام کرات و مخلوقات دارای نشاناتی از خداوند هستند و هر کدام به نوعی از آفریدگار خود یاد میکنند و قوانین وضع شده نیز بیانگر وجود خالقی مدیر و مدبر است .
   البته مطالبی که شما یاد آوری کردید حائز اهمیت است و در بخشی که شما فرمودید که فقط باید با نسان های موفق مشورت کرد و از تجربیات آن ها استفاده نمود هم کمی تندروی کردید بلکه انسان های موفق زیادی در جامعه کنار همه ی ما زندگی می کنند و الزاما نشانه ی موفقیت آن ها نباید مولتی میلیونر بودن آنها باشد و یا نه حتی میشود از انسان های شکست خورده نیز درس آموخت و عوامل که سبب شکست آن ها شد را درست بر انداز کنیم خود را در مواجهه با آن عوامل ایزوله کنیم و در نهایت حرف شما کاملا صحیح است و آدم های موفق از همان اول موفق به دنیا نیامده اند و با تلاش و پشتکارشان شایسته ی موفقیت شده اند .
   “سلامت و پیروز باشید”

 6. علی جهانگیری گفته:

  با دیدن کلیپ تحت تاثیر قرار گرفتم و ۳ عمکرد موفقیت در رابطه با پویاییسم که فرمودین بسیار عالی بود و تاثیر گذار بود و من فکر میکنم رشد بهبود شخصی از همه اینها مهتر باشه و تاثیر زیادی در زندگی و موفقیت ما داشته باشه
  همچنین ارتباط سازنده هم توی فرمایش هاتون که بوده و بران یاد آور شد که باید بیشتر و بهتر روش کار کنم
  صحبت و فن بیان هم قطعا سازندست استاد هم چنین شفاف بیان کردن صحبت ها بسیار عالیه و من دارم روش کار میکنم
  مقالات علم فنون مذاکره هم از سایت مطالعه میکنم و تاثیرش رو دیدم
  جذابیت و داشتن جذبه هم تاثیری فراوان داره در حوزه کسب و کار و موفقت هامون
  توسعه مهارت هام در تخصصص بسیار بیتظیز بوده و جنبه درآمد بیشتر رو هم داشته برامون
  پایان کار و اصل کار هم که فروشه که روش تاکیدی داشتید !
  بسیار بسیار ویدیو تاثیر گزاری بود
  سپاسگذارم

 7. یوسف شرقی گفته:

  با سلام مجدد خدمت جناب ماهان تیموری و همکاران پر تلاش سایتشون و همچنین سلام خدمتجناب اقای جواد تیموری که نظر مفیدی رو گذاشتن جناب جواد تیموری با اکثر نظرات شما موافق هستم و خیلی ممنون که راهنمایی به جا و ارزشمندی فرمودید در تکمیل عرایض شما بنده هم چند مطلب عرض میکنم:
  ۱٫از اینکه چنین بستری فراهم امده که در ایران عزیزمان مطالب موفقیت کم کم دارد راه خود را در درون خانواده ها و گروه ها پیدا میکند خداوند بزرگ و بلند مرتبه را سپاسگذارم الهی شکرت که داری قوانین جهان هستی رو بوسیله افرادی که راه رو بلد شدن به ما نشان میدهی
  ۲٫قوانین جهان هستی ثابت و لایتغیر هستند و برای افرادی که راه و قوانین رو یاد بگیرند میشه انتظار معجزه های بزرگ رو داشت و باید گفت که خداوند کسانی رو که به گسترش جهان هستی کمک میکنند بیشتر مورد حمایت خود قرار میدهد دوستان گرامی نمیدونم که این جمله رو دقیقا کجا دیده و یا شنیده ام ولی اون رو خیلی دوست دارم و هر وقت که به ظاهر در تنگنا قرار میگیرم از اون استفاده میکنم و اون هم اینه که”خداوند ذهن نامحدود جهان هستی است” پس به او اعتماد کرده چون راه های او حکیمانه میباشد.
  ۳٫اگر کسی مطالب و جهان هستی رو نادیده بگیرد مانند کسی است که هروز به طور عمد از راه بیراهه میخواهد به مقصد برسد در صورتی که نمیخواهد راه درست را پیدا و انتخاب کند و این کار اشتباهی میباشد.
  و در پایان از تمام کسانی که وقت کرده و نظر بنده رو مطالعه میکنند و کرده اند بسیار سپاسگذارم

 8. ساسان گفته:

  با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز ، همه موارد فوق درست جلوه می کنه، همه مطالب مکمل یکدیگر می باشد . اما مهمترین عامل از دید بنده باور و توانایی ارائه آن می باشد و اگه ما مهارتامونو افزایش بدیم و رشد شخصیمونو افزایش بدیم ولی نتونیم اونارو ارائه بدیم و به دیگران عرضه کنیم ، اگه این باور رو نداشته باشیم که ما می تونیم این کارارو انجام بدیم و توو این زمینه بهترین هستیم هیچگاه به موفقیت دست پیدا نمی کنیم. کتابی که اخیرا مطالعه داشتم ۵۳ اصل متقاعد سازی بوده حتما بخونیدش کتاب خیلی خوبیه واسه اینکه بتونه شما رو به موفقیت و کسب ثروت نزدیکتر کنه . ما باید بتونیم به عنوان یک حرفه ای توانایی داشته باشیم از هرچیزی کسب درآمد کنیم اینکه کارو وارد بشیم که سود آوره یه کار روتین و معمولیه کار شما زمانی می درخشه که کاریو انجام بدین که هیچکس تا اون لحظه نتونسته از اون به درآمد برسه
  پیروز باشین

  • گفته:

   سلام
   البته بحثی که مطرح کردید کاملا صحیح است و اگز تمامی موارد محیا باشه و فقط برای عرضه مشکل داشته باشیم مثل این میمونه که هیچ کاری انجام نشده باشه.
   بابت معرفی کتاب تشکر

 9. فرانک فیض آبادی گفته:

  سلام ممنون از کلیپ خوب و سازندتون من فکر میکنم در ابتدا این که یک انگیزه ای وجود داشته باشه برای شروع کردن و بلند شدن خیلی مهمه و این که حتما شخصیت خودمون رو به خوبی بشناسیم زمانی که به این سطح از خودشناسی برسیم می تونیم خودمون رو رشد بدیم و به رشد و بهبود شخصی برسیم .زمانی که درست خودمون رو بشناسیم میفهمیم چه مهارت هایی داریم و برای تخصص یافتن در اون تلاشمون رو روز به روز افزایش میدیم.
  سه عاملی که فرمودید بسار تاثیرگذار بود .ممنون از سایت خوبتون.
  مانا باشید

 10. یوسف شرقی گفته:

  با سلام مجدد خدمت جناب ماهان تیموری و تمامی همکاران پر تلاش ایشون و همچنین تمامی اعضای محترم وب سایت ایشون
  دوستان گرامی مطلب جدیدی که قبلا در یکی از کارگاه های انلاین فرا گرفته بودم و با دیدن مجدد این کلیپ دوباره به یاد ان افتادم و در زمینه افزایش مهارت های شخصی و اعتماد به نفس است برای شما عزیزان به اشتراک میذارم هر چند گاهی اوقات خودم هم یادم میرود که از این دو تکنیک ارزشمند استفاده کنم اما دوستان به شما قول میدهم که اگر از این دوتکنیک به خوبی استفاده کنید شاهد موفقیت های بزرگی در زندگی خواهید شد تکنیک اول تکنیک اینه است و تکنیک دوم هنر عرضه کردن خود میباشد
  خب به سرغ تکنیک آینه میرویم ببینید دوستان انسان هر باوری رو که از خودش داشته باشد نتیجه همون باو رو در زندگی خود میبیند یعنی اگر شما در ذهن خود باور ی از موفقیت و زیبایی از خود داشته باشید موفقیت و زیبایی در زندگی شما بوجود می اید به وسیله تکنیک آینه شما میتوانید باورهای زیبا و قشنگ و پر از موفقیتی رو در زندگی خودتان بوجود بیاورید این تکنیک به این صورت هست که شما هرروز و در هر لحظه که احساس ناخوشایندی از خودتان داشتید و یا اینکه هر وقت که سرحال و یا با نشاط بودید هیچ فرقی نمیکند که در چه حالتی باشید جلو یک اینه بایستید ترجیحا آینه قدی بهتر است و جلو این آینه به تعریف از خود میپردازید مثلا به چشمان خود نگاه کنید و بگویید من چه چشمان قشنگ و زیبایی دارم بهترین چشم قشنگ جهان مال من است و یا به دهن و یا قد بلند خودتان تمرکز کرده و به طور مداوم از خودتان تعریف و تمجید کنید ممکن است در اوایل سخت باشد و ذهن شما مقاومت زیادی کند و حتی به خودتان بخندید اما به شما قول میدهم که در مدت کمی به این تمرین عادت میکنید و اتفاقات زیبا و جالبی در زندگی برای شما رخ میدهد ترجیحا بیست و یک روز پشت سر هم این تمرین رو انجام دهید
  تمرین و یا تکنیک بعدی که در بالا بردن اعتماد به نفس خیلی خیلی نقش دارد تکنیک عرضه کردن خودتان است یعنی اینکه شما اول یک قلم و کاغذ اماده میکنید و اسم فامیلی خودتان رو به این صورت مینویسید مثلا : من یوسف شرقی هستم و بعد یک صری خوصیات و مهارتهایی رو که دارید بعد از ان مینویسید مثلا من دارای مهارت خوشنویسی و یا نجاری و نقاشی هستم و بعد از ان محل کار و یا جایی رو که میتونن به شما مراجعه کنند همراه با ذکر ادرس و تلفن روی ان مینویسید و هر چقدر این لیست بلند بالا تر باشد بهتر است بعد از ان شما این لیست رو جلوی چند نفر از همکاران و یا اعضای خانواده و یا در مهمانی میخوانید مثلا در یک مهمانی یا در جمع دوستان و همکاران و یا بالاتر از اون در یک میدان مهم شهر خودتون این کاتالوگ از خود را بخوانیید دوستان به شما قول میدم که اگر فقط یک بار از این تکنیک استفاده کنید چنان اعتماد به نفسی پیدا میکنید که مثال نزدنی و فوق العاده میباشد دوستان گرامی اگر وقت و حوصله اجازه می داد مثال ها و تکنیک های دیگری رو هم برای بالا بردن حس اعتماد به نفس مینوشتم امیدوارم که خسته نشده باشید
  و از اینکه حوصله کردید و این نظر بنه رو هم مطالعه نمودید سپاسگذارم
  دم همتون گرم

 11. ََali nori گفته:

  سلام. خیلی خوب بود.
  راه موفقیت رو خیلی خلاصه گفتید و این کمک می کنه تا بدونیم در چه جایگاهی هستیم و چه ضعف هایی داریم تا برای رسیدن به موفقیت در آن زمینه تلاش بیشترکنیم.
  ممنون از تلاش و پشتیبانیتون

  • گفته:

   ان شا ا… قله های موفقیت یکی پس دیگری به سلامتی فتح کنید
   موفق و سربلند باشید

 12. نگین گفته:

  با سلام و تشکر از زحمات شما استاد بزرگوار
  دقیقا من علت مشکل خودمو در مهارت ونحوه ارائه مهارت میبینم و الان با دیدن کلیپتون متوجه شدم و گرنه از اعتماد به نفس و ارتباطات خوبی برخوردارم. واقعا همیشه از کلیپها و مقالات سایتتون که بسیار ارزنده هستن استفاده میکنم.

 13. گفته:

  سلام و عرض احترام خدمت جناب آقای ماهان تیموری و همه ی عزیزان حاضر در این جمع
  من از طریق اینستاگرام با شما و تیم شما آشنا شده ام و مدتی است با شما همراه هستم
  قبل از ابلاغ نظرم درباره ی کلیپ می خواهم نظر کلی خودم را درباره ی سایت عرض کنم. سایت پر محتوایی دارید و اینطور که بنده دیدم مطالب خوب و کاربردی ارائه کرده اید شخصا دیروز جذب بخش کلوپ میلیاردرها شدم و عضویت گرفتم مطالب خوبی آموزش داده اید و همچنین طرح گردهمایی هایی که با همین عنوان کلوپ میلیاردرها داشته اید فکر می کنم بسیار کاربردی و موثر باشد.اطلاع رسانی بفرمایید مشتاق به حضور در این جلسه هستم به نظر جلسات بسیار پر محتوایی باشند و زمینه ی شناخت افراد موفق محیا باشد
  شاید شنیدن صحبت های کسی با سن و سال من که به قول معروف دنیا را دیده ام برای خواننده ی این متن جالب باشد امروز بعد از این همه سال با اطمینان مطالبی که گفته اید را قبول دارم آدم های زیادی را دیده ام که از دوستانم هستند و جزء افراد موفق جامعه هستند همه ی این افراد تمام مواردی که در این کلیپ گفته اید را تبدیل به عادات زندگی خود کرده اند و انجام میدهند در پیام ها فردی از تکراری بودن موضوع صحبت کرده بودند این صحبت من با ایشان است زندگی چیز پیچیده ای نیست تفاوت انسان ها با هم در تفکرات و اعمالشان است یک شخص می تواند با انجام کارهایی و یا انجام ندادن کارهایی مسیر زندگیش را تغییر دهد زندگی عمل کردن به همین حرف ها و درس هاست همیشه همین بوده و بعد از ما هم خواهد بود پدر من انسان فرهیخته ای بود و کلامش برای همه ارزشمند بود همیشه به سحرخیزی ما و برنامه های روزانه ما کنترل داشت و در آن زمان برای من بسیار سخت بود تا اثرات این نصیحت ها و درس ها را درک کنم امروز سفارش من به فرزندان خودم همان درس هایی است که از پدرم یاد گرفته ام چون امروز شخصیتی در خودم می بینم که نتیجه ی همان عاداتی است که از کودکی در من پایه ریزی شده است اگر به همین درسها و شاید از نظر بعضی افراد بدیهیات عمل کنیم زندگی خوب و پر ثمری خواهیم داشت و اگر خیر همانی که هستیم می مانیم
  آموزش ارزشمندی بود. خوشحالم از اینکه با این جمع دوستانه که همه به دنبال موفقیت هستند آشنا شده ام. از نظرات بقیه دوستان استفاده کردم و سپاس از همه

  • گفته:

   سلام و درود
   نکته ای که فرمودید صحیح و روش های معرفی شده توسط استاد کاملا عملی و قابل اجرا است که چرا ایشون از تجربیات خودشون برای آموزش استفاده می کنند و در مورد کسب و کار و موفقیت تحقیق و پژوهش های زیادی انجام داده اند .

 14. امیر گفته:

  با عرض سلام خدمت استاد ماهان تیموری عزیز و تمامی اعضای وب سایت
  من که خیلی برام جذاب و خوب بود. شاید ۸۰ درصد این مطالب رو قبلا دیده بودم یا می دونستم ولی به این شکل مدون و مرتب نبود و پراکنده بود و راستش زمان نمیذاشتم. بیان این مطالب به این شکل و بصورت تصویری خیلی بهتره و بیشتر تاثیر داره و بعضا در طول روز یه قسمتاییش یادم میاد و در موردش فکر میکنم. به نظر من مهمترین بخش این کلیپ عمل کردن میتونه باشه.
  بسیار ممنون از شما بابت همه ی کلیپ ها و مطالب

 15. سعید گفته:

  استاد تیموری عزیز سلام. یه سوال برام پیش اومد، اینکه شما فرمودید روزانه چهار ساعت زمان صرف ارتقاء این سه مهارت کنیم، آیا منظورتون اینه که غیر از کار روزانه، چهار ساعت تخصصی به این کار اختصاص بدیم ؟ آیا در عمل این امکانپذیره؟ مثلا منی که ساعت ۷ از خونه خارج میشم و ساعت ۷میرسم خونه این چهار ساعت رو از کجا باید تامین کنم؟

  • گفته:

   سلام
   در مورد زمانی که مطرح کردید میشه از زمان های مرده (مثل زمانی که برای رفت و امد مصرف میشه «داخل اتوبوس »«داخل ماشین»«زمان ناهار»«زمان هایی که چند دقیقه به نظر میرسند ولی در مجموع و در کل به چند ساعت میرسند » استفاده کرد ، مثل استفاده از کتابهای صوتی ، کلیپ ها چند دقیقه ای «مثل همین برنامه ی یکشنبه های استاد ، فوت کوزه گری استاد » استفاده درست و بهینه از رسانه ها و … این زمان رو بدست اورد .

 16. گفته:

  سلام وقت بخیر خلاصه و جامع بود
  من با مطالعه یاد نمی گیرم و درک نمی کنم اما با آموزش حضوری در سمینارها معمولا نتیجه گرفتم برای کسب این مهارت ها آموزشی در نظر دارید؟ درست است که یک فرد برای موفق شدن به این موارد نیاز دارد اما تمام این ها در یک کتاب یا چند کتاب جمع نمی شوند به همین دلیل یک آموزش جامع می خواهم؟

  • گفته:

   درود
   درسته که نمیشه کتابی رو پیدا کرد که از همه لحاظ جامع و کامل باشه ولی با مطالعه ی مقاله هایی که تو سایت وجود داره و مطالبی که استاد راهنمایی می کنند و مشورت با چند نفر خِبره میشه موفق شد .

   .

 17. یوسف شرقی گفته:

  با سلام مجدد خدمت جناب تیموری و همکاران پر تلاش و ارزشمندشون
  دوستان گرامی در مورد رشد شخصی و افزایش مهارت های شخصی مطلبی الان به ذهنم رسید که من خودم بعضی از مواقع که در این مورد واسم مشکل پیش میاد استفاده میکنم امیدوارم که برای شما دوستان گرامی هم مثمر ثمر باشد دوستان گرامی شاید همه شما به اهمیت خواب و تاثیر ان در جسم و روح و روان ادمی و همچنین در پیشرفت کارهای روزانه واقف باشید اما متاسفانه کسانی وجود دارند که در مورد خوابیدن مشکل دارن و نمیتونن به راحتی به خواب بروند تونی بازان در یکی از کتابهای خود که در مورد حافظه میباشد این تکنیک رو بیان میکند و به نظر من تکنیک بسیار عالی میباشد ببینید دوستان هنگامی که شما خواستید بخوابید و افکار مزاحم به شما فشار اورد و نذاشت بخوابید کارهایی رو که از صبح هنگام بلند شدن انجام دادید تا شب در ذهن خود مرور کنید مثلا صبح اول وقت از خواب بیدار شدید بعد لباسهایتان رو پوشیدید بعد یک دوش گرفتید بعد خودتون رو خشک کردید و به صبحانه خوردن مشغول شدید همان طور کارها رو پشت سر هم در ذهن خود مرور کنید و اگر این مرور همراه با تصویر سازی و عکس باشد بهتر است به شما قول میدهم کارها به ظهر نرسیده شما کنترل ذهن خود را از دست میدهید و به خواب میروید امیدوارم که حوصله کرده باشید و این تکنیک رو یاد گرفته باشید ممنون
  دمتون گرم

 18. محمد کرمیار گفته:

  سلام
  برای مورد اول کار کردن روی عزت نفس میتونه بسیار روی تقویت همه جانبه بهبود شخصی کمک کنه . برای این کار بهتره شخص ابتدا در موضوعات مختلف زندگی برا یخودش یک سری حریم هایی رو مشخص کنه و تمام توانش رو بذاره که از اونها تخطی نکنه. مثلا اینکه وقتی در جمعی حاضر میشه تمام نگرانی ها و ناراحتی هاش رو کنار بزاره یک فلسفه برای این شرایطه . یا اگه در جمعی عصبانی شد این عصبانیت رو بروز بده یا نه و یا در مسافرت چگونه برخورد کنه . مثلا د رعروسی ها چطور باشه و …
  مشخص کردن یک چهارچوب در شرایط مختلف و مکتوب کردن و بعد عمل کردن به اونها به شدت رفتار قاطعانه رو در این شخص افزایش میده و این بسیار روی توسعه فردی شحص اثر میذاره . حتی در این شرایط نوع کلام فرد هم تغییر میکنه و خیلی محکم تر و قاطع تر صحبت میکنه .
  ۲- بعد از این چهارچوب و عمل به اون خیلی مسائل و نحوه برخورد در شرایط مختلف براش روشن میشه و اتفاقا اطرافیان سریعا بازخورد نشون میدن و اون رو یک فرد قاطع و ثایت قدم میبینن و این یعنی جذابیت .

  ۳-حالا فرد میتونه با توجه به تجربه هایی که کسب میکنه در شرایط مختلف یک سری تبصره هایی رو به این چهارچوبش اضافه کنه و وارد مسائل جزئی تر بشه . مثلا اگه در یک مهمونی یک مسئله ای پیش اومد که در خط مشی خودش قرار بوده واکنش قاطعی نشون بده میتونه در اون تبصره ها طرز دیگه ای عمل کنه ولی خوب باید حتما جایی رو که باید اون تبصره رو انجام بده مشخص کنه تا نوع برخوردش همیشه براش روشن باشه .این روش طولانیه که بیش از این جلو نمیرم….

  ۴- حالا فرد میتونه روی مهارتهای دیگه ای مانند زبان بدن و فن بیان و نحوه گوش دادن صحیح و چگونه پرسشگر عالی بشه و … کار کنه البته اگه این کارها رو با عشق انجام بده در مدت زمان خیلی کوتاه نتایج شگفت آوری میگیره.

  مورد دوم :
  ۱-میگن برای اینکه نفر اول کارت بشی ۲۵۰۰ ساعت باید زمان صرف کنی برای نفر اول کشورت ۵۰۰۰ ساعت و برای نفر اول جهان ۱۰۰۰۰ ساعت .
  ۲-اینطور نباید فکر کرد چون ی شخصی سالیان زیادی در یک حرفه هست حتما تا الان خیلی چیزها یاد گرفته . چون اگه یادگرفته هاش رو به ساعت حساب کنیم میبینیم برای اغلب افراد حتی به ۱۰۰۰ ساعت هم نمیرسه و بعد اون دانسته ها رو مدام در این سالها تکرار کردندو تو همین دانسته های فعلی خودشون صاحب تجربه شدن . مثلا سالها بود که در صنعت مبل ساز در ایران یک روندمشخص وجود داشت . یک مواد و یک طرز کار . اگه الان تولیدات مختلفی رو با جنسهای مختلف و قابل رقابت با خارج از کشور میبینین این حاصل تلاش چند تا جوان بوده که ابتدا نحوه کارشون مورد تمسخر قدیمیها قرار میگرفته بعد وقتی استقبال مردم را دیدن خودشان هم وارد این نوع تولیدات شدن که البته جالب اینجاست با این همه سال کار کردن از آن تازه واردها عقب افتادن.
  ۳-مطالعه و عمل مستمر بسیار ضروریست . باور کنید اگه تصمیم بگیرید ( نه اراده کنید چون نمیشود) آنهم با عشق که هر روز نیم ساعت در مورد حرفه خود و یا کاری که به آن علاقه دارید . هرچند الان انجامش نمیدهید . اثراتش خیلی زود پدیدار میشود. اگر کار مورد علاقه انسان باشد یادگیری در آن بسیار سریع و جذاب خواهد بود.

  مورد سوم :
  ۱- در مورد فروش سیمنارها و دوره ها و کتابهای بسیار ی وجود دارد . ولی اگر کاری که انجام میدهید حتی اگر کار مورد علاقه تان نباشد ولی در آن شرایط بپذیرید و آنرا با عشق انجام دهید مورد فروش بسیار راحت میشود . اصلا فروش یک کار بسیار راحت است . درک این مسئله و باور آن بسیار به هر فردی در فروش کمک می کند .
  ۲-این مسئله رد ترفند های فروش نیست . البته من ترفندهایی را میپذیرم که هدفش خدمت و مشتری مداری باشد .

  ۳-در تجارت، مذاکره، سخنرانی و فن بیان و ارتباط و … همیشه این دو آیه را مد نظر قرار میدهم و از وقتی این کار را انجام دادم نتایج جادویی نصیبم شده :
  آیه اول:
  ای کسانی که ایمان آورده اید چرا چیزی را میگوئید که خود عمل نمیکنید؟
  آیه دوم :
  ای کسانی که ایمان آورده اید حق را به باطل نپوشانید و حقیقت را در حالی که به آن آگاهی دارید پنهان نکنید.

  • گفته:

   باسلام
   روشی که معرفی کردید (ایجاد خط قرمز هایی و رعایت این خط قرمز ها ) در کل زندگی کنترل ذهنی و روانی انسان رو فوق العاده بالا میبره آستانه ی تحمل و هم زیستی در شرایط مختلف رو هم تامین میکنه .
   واقعا احسنت به این ریز بینی شما

 19. نگین گفته:

  با سلام
  مطالب گفته شده قبل از هر چیز بنظر من دسته بندی جامع و کاملی رو داشت.
  ب اعتقاد من مقدمه و لازمه ی شروع هر نوع حرکت و فعالیتی ک بتونه منجر به موفقیت و ثروت بشه،خودشناسی هست.صحبتهای جناب تیموری هم به نوعی موید این هست که باید خودمونو بشناسیم:نقاط قوت و ضعف خودمون رو درک کنیم و براشون بصورت مستمر،روزانه و قابل ارزیابی،وقت بذاریم.
  و مورد دیگه:اینکه : فکر کنیم؛و یا به قول ایشون”قلم و کاغذ برداریم و بنویسیم”…
  موفقیت از قدمها و مراحل کوچیک شروع میشه و رقم میخوره…
  با تشکر
  به امید موفقیت جوونهای مملکتمون….

 20. گفته:

  بنده قبلا نظرم رو گذاشتم.
  این کامنت صرفا جهت بیان یه اتفاق جالب هست. بنده یک پسر هشت ساله دارم بنام پارسا. توی خونه خیلی وقتها بر سر دیدن تلویزیون مشکل داریم. من خودم چون معمولا اخبار و سریال و فیلم و برنامه های تلویزیونی نمیبینم، اغلب فیلمهای آموزشی تصویری در حوزه موفقیت، بهبود شخصی و روانشناسی ثروت و کسب و کار اینترنتی و بازاریابی می بینم. اون هم به تعداد دفعات زیاد و تکرار ، تا تاثیرگزاری بیشتری داشته باشند.

  از طرفی پارسا (پسرم) خیلی علاقه به دیدن کارتون و بازی و سرگرمی داره و همیشه از اینکه مبینه سر من توی این کلیپهای آموزشی گرمه، ناراحت و عصبانی میشه و میگه : بازم میخوای از اون فیلمها ببینی که آقاهه داره همش حرف میزنه ؟؟!

  یکی از راهکارهای خودم برای رفع این مشکل، جابجا کردن زمان مشاهده کلیپها به مواقعی هست که یا خواب باشه، یا خونه نباشه، یا سرگرمی دیگه ای غیر از تلویزیون داشته باشه و …

  خودش هم این موضوع رو میدونه. چند روز پیش خواست یه جوری از روی ترحم در حقم لطف و محبت کنه، اومد جلوم وایساد و کنترل تلویزیون رو داد دستم و بهم گفت : بابا، بیا اینم کنترل، اگه میخوای از اون کلیپها ببینی اشکال نداره ببین، اما فقط از کلیپهای اون آقاهه ببین که خیلی پرانرژیه و سرحاله!
  ازش پرسیدم کدوم آقا رو میگی؟ گفت : همونی که شاده، همونی که میخنده، بعضی وقتها بشکن میزنه، انرژی داره، همون که فامیلیش مثل ماست! و بعد نشونه هایی از بعضی کلیپها داد که فهمیدم اون هم کلیپهای استاد تیموری رو به همراه من می دیده ولی من متوجه این قضیه نشده بودم.

  ازش پرسیدم : چرا فقط اجازه دارم فیلمهای ماهان تیموری رو ببینم !؟؟ چرا بقیه نه !؟

  جواب داد : آخه بقیه همه بیحالند! آدم خوابش میگیره! حوصله آدمو سر میبرند. اما این خیلی باحال حرف میزنه، با انرژیه، آدمو خسته نمیکنه، قشنگ حرف میزنه، نمیدونم چی میگه بعضی وقتها ولی میدونم داره راست میگه

  اون موقع، ضمن خوشحالی از اینکه در یه مورد با هم به تفاهم رسیدیم، فکرای جالبی به ذهنم اومد، اینکه سخنران انگیزشی یعنی این! یعنی کسی که شنونده ش رو فارغ از سن و سالش، مجذوب خودش بکنه. پس میشه از فنون بیان و سخنرانی این سخنران الگوبرداری کرد.
  و یه نکته دیگه اینکه، پسر کوچک من با اینکه متوجه نمیشه که استاد ماهان تیموری چی میگن، چطور حس میکنه که داره راست میگه و دروغ نمیگه؟؟
  شاید فرکانس ها و انرژیهایی دریافت میکنه که ما بزرگها اونها رو دریافت نمیکنیم.

  خلاصه اینکه هنوز هم در گیر یافتن جواب سئوالاتم راجع به این موضوع هستم و صمیمانه به استاد ماهان هم تبریک میگم که اینچنین تاثیرگذار صحبت میکنند.

  ضمن اینکه چند ماه پیش خودم هم متوجه این نکته شده بودم که وقتی سطح انرژیم میاد پایین، دیدن کلیپهای استاد ماهان تاثیر بیشتری نسبت به کلیپها و آهنگهای انگیزشی داره روی من، یعنی آموزش توام با ایجاد انگیزه و انرژی

 21. سایه گفته:

  سلام بر دوستان گرامی و تیم آموزشی جناب آقای ماهان تیموری کلیپ پویائیسم،بسیار کلیپ موثر و خلاصه شده ای بود . به نکات خوبی اشاره شده بود ای کاش به مولفه ای به نام واکنش افراد به موقعیتهای زندگی هم اشاره ای میشد .تمام خصیصه هایی که استاد گرامی از افراد موفق اشاره فرموده بودند صحیح است ولی افراد موفق ویژگی های متعدد بیشتری دارند به خصوص این افراد در موقعیتهای مختلف واکنش مناسب از خود نشان میدهند .وخیلی بهتر از افراد عادی با حقایق روبرو میشوند وضمن استفاده بهینه از موقعیتهای مختلف در زندگی مدام به فکر بهبود وضعیت هستند … همواره موفق و پویا باشید .

 22. نسیم گفته:

  با سلام .خیلی عالی بود.ممنون.من متوجه شدم که باید روی مورد سوم برای خودم کار کنم و خیلی خوشم اومد که زمان مورد نیازشو گفتین .چون هر وقت موردی به برنامه های توی ذهنم اضافه میشه اضطراب می گیرم اما اگه واقعاً با روزی فقط یک ساعت کارکردن روی مورد سوم به نتیجه برسم عالی میشه.خیلی خیلی ممنون

 23. گفته:

  تک تک پارامترهایی که عنوان شد عالیه اما افراد مختلف چقدر انرژی برای این پارامترها صرف می کنند. قطعا اونی که بیشترین انرژی رو از راه صحیح در این راه صرف میکنه بیشترین نتیجه رو خواهد برد. و واقعیت هم همینه:
  وَأَنْ لَیْسَ لِلْإِنْسَانِ إِلَّا مَا سَعَى (ترجمه: و اینکه براى انسان جز حاصل تلاش او نیست) [ قرآن کریم – سوره نجم – آیه ۳۹ ]

  • گفته:

   درود
   حقیقت هم همینه و آیه ای هم که ذکر کردید دلیل محکم بر حقانیت این قانونه
   هرکس به اندازه ای که تلاش کند نتیجه می بیند .

  • گفته:

   إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّىٰ یُغَیِّروا ما بِأَنفُسِهِم ۗ (خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملّتی) را تغییر نمی‌دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند!) سوره مبارکه الرعد آیه ۱۱

 24. یوسف شرقی گفته:

  سلام بر دوستان گرامی و جناب تیموری و همکاران ارزشمند و پر تلاششون
  دوستان داریید عالی عمل میکنید دم همتون گرم من که خودم لذت میبرم از اینکه این نظرات رو با این کیفیت بالا میخوانم و ازشون استفاده میکنم یکی از عواملی که در قانون جذب و مدارها به اون پرداخته میشه تمرکز بر روی خواسته ها و اتفاقات مثبت است و یکی از را ه های تمرکز بر روی اتفاقات مثبت نوشتن ان میباشد پس دوستان گرامی در هر سایتی از موفقیت که عضو هستید حتما در مورد خواسته هایتان و اتفاقات و مسایل مثبت مطلب بگذاریید کاری نداشته باشید چه سایتی هست و چه کسی مطالب شما رو میخونه اصلا نخونن مهم نیست شما فقط به خودتان کار داشته باشید دوستان گرامی اگر هر روز و در هر لحظه بر روی مسایل مثبت تمرکز داشته باشید اتفاقات خوبی برای شما رخ میدهید مثلا امروز صبح خود من وقتی از خواب بیدار شدم دیدم مبلغی بعنوان کارانه به حسابم واریز شده بود و اولین چیزی رو که در موبایلم دیدم واریز این پول و این مبلغ بود دوستان گرامی به قول فلورانس اسکاول شین خداوند هر گز دیر نمیکند همیشه منتظر اتفاقات خوب و مثبت باشید تا ان اتفاقات برایتان رخ دهد
  دم همتون گرم

  • گفته:

   عالی بود
   خداوند هرگز دیر نمیکند همیشه منتظر اتفاقات خوب و مثبت باشید تا ان اتفاقات برایتان رخ دهد
   به امید رخ دادن اتفاقات خوب برای همه

 25. گفته:

  سلام به استاد عزیزم و همه ی دوستان موفقم
  بعد از این چند روز تعطیلی چون گفته بودم از رازهای موفقیت خودم میخوام صحبت کنم به سایت اومدم و وقتی با این همه نظرات خوب و عالی روبرو شدم خیلی خوشحال شدم و انرژی گرفتم
  همونطور که در کلیپ استاد تیموری بزرگوار اشاره کردن در سه زمینه باید کار کنیم تا بتونیم در هر موقعیتی قوی عمل کنیم و بهترین جایگاه رو به خودمون اختصاص بدیم و بشیم یه سوپر موفق
  من از همون بچگی به کارهای فنی علاقه ی زیادی داشتم معمولا از درس و کلاس فراری بودم و تا دیپلم به ضرب و زور خانواده پیش رفتم البته مدارک مختلف و معتبری از جاهای مختلف دانشگاه های مختلف و آموزشگاه های مختلف در زمینه ی مهارتی خودم کسب کردم اما بعدهااا
  بعد از اتمام مدرسه بعنوان شاگرد تویه مغازه ی مکانیکی شروع به کار کردم شبها وقتی به خونه میومدم مادرم وقتی دستهای سیاه منو میدید غصه میخورد و من این رو میدیدم خواهر بردارام بخاطر صورت کثیفم مسخرم میکردن و شرایطی که وقتی الان به اون زمان فکر می کنم به این نتیجه می رسم که هیچ دلیلی به جز عشق و علاقه ام به این کار نبوده که وارد این کار شدم
  تک تک موضوعاتی که جناب تیموری عزیز در این کلیپ گفتن از همون زمان در من داشت رشد می کرد اعتماد به نفس مهمترین دلیلی بود که سرپانگه ام میداشت اینکه بلد بودم چطور با اوستام صحبت کنم و چطور با مشتریاش ارتباط برقرار کنم مهمترین دلیل بود که مشتری های بیشتری رو جذب کنم اینکه به راحتی با مردم صحبت می کردم بهشون حس صمیمیت میداد و این تاثیر زیادی داشت برای اینکه مشتری ثابت ما باشن استاد شما گفتین افراد موفق کاریزما دارن و از اینجا میشه فهمید کسی کاریزما داره که همه دوست دارن باهاش ارتباط برقرار کنن الان که فکر می کنم میبینم اینطوری بودم و هستم حتما یکی دیگه از رازای موفقیت الانم همین کاریزما بوده
  یادمه وقتی با اوستام میشستیم حرف میزدیم از هدفام حرف میزدم براش خدا رحمتش کنه یکی از مشوقهای من همین مرد بود هم پدر بود برام هم اوستا خیلی هوامو داشت مسئولیت هایی که با سن کمم بهم میداد بزرگم کرد هر روز اعتماد به نفسمو بالا برد و الان که موفق شدم هر پنجشنبه براش خیرات میکنم شاید ذره ای جبران زحماتش رو بکنه خدا رحمتش کنه
  من روز به روز در کارم متخصص میشدم و چم و خم کارو یاد میگرفتم وقتی تصمیم گرفتم از اوستام جدا شم تقریبا کارو یاد گرفته بودم مشتریای اوستام مشتریای منم میشدن قصد جدا شدن نداشتم چون اوستام منم شریک کرده بود ولی به پیشنهاد خودش گفت مستقل شو تا روی پای خودت وایستی هدفای بزرگی داشتم که بعد از این حرف همه رو روی کاغذ نوشتم و براش برنامه ریزی کردم کم کم به سن ازدواجم رسیده بودم و قصد تشکیل خانواده ام داشتم همسرم یکی دیگه از هدیه های خدا بود همراه دلسوز و مهربونی که با تمام شرایطم ساخت تا الان در این جایگاه باشم
  الان صاحب پنج مکانیکی در سطح شهرم هستم که اگر به نگاه کارآفرینی نگاه کنیم میشه گفت یک کارآفرین هستم خداروشکر میکنم بخاطر یاری خدا و دعای مادرم و همراهی همسرم و تمام درس هایی که از اوستا مراد مکانیک مهربون و با خدایی که مثل پدر بود برام و باعث خیر شد برام و باعث شد که من دنبال علاقه ام برم و الان موفق بشم
  جایزه ی قبلی رو من بردم و این برام خیلی ارزشمند بود این بار فقط خواستم از خودم و موفقیتام بگم امیدوارم دوستانی که انقدر علاقمند هستن و در اینجا جمع شدن از حرف های من استفاده کنن و یه روزی هم اون ها از موفقیت هاشون برای ما بنویسن.
  جا داره از استاد تیموری بخاطر جایزه ی پکیج کسب ثروت تشکر کنم و از گفتگوی میلیونر ها
  با هر بار دیدن آموزش دوره ی ثروت تحول بزرگی روی باورای مالیم ایجاد میشن برای مثال مدت ها بود قصد راه اندازی شعبه ی جدیدم رو داشتم اما محدودیت ذهنی که داشتم به تاخیر مینداختم وقتی از محدودیت ذهنی در پکیج صحبت می کردید و پیشنهاد دسته چک ثروت که دادید خیلی ذهنم آماده تر شد برای رشد کسب و کارم گفتگوی میلیونر ها رو هم توی ماشین مدام گوش میدم و کلی ایده برای رشد کسب و کارم و موفقیت بیشترم بهم میده واقعا کار بزرگی کردین جمع آوری صحبت های آدمای موفق به این شیوه ی جذاب که حوصله ی آدمو سر نمیبره واقعا دست مریزاد داره
  ارزش این جایزه برای من خیلی بیشتر از یک میلیون تومن هست این حرف شما رو نوشتم زدم بالای میزکارم که گفتین ثروت واقعی آگاهی شما برای کسب ثروته
  وقتی آگاهی بالا میره محدودیت ها کم میشه و میتونی رشد کنی ثروت بیشتری کسب کنی و از زندگی لذت ببری دوست داشتم داستان موفقیم رو با اعضای وب سایت فوق العاده شما به اشتراک بزارم تا شاید کسی بتونه استفاده کنه
  به امید موفقیت های بیشتر همه ی دوستان
  جناب تیموری به قول دوستمون آقای جواد تیموری شیوه ی تدریس شما عالیه هر کسی میتونه آموزش شما رو درک کنه
  موید باشید

 26. یوسف شرقی گفته:

  با سلام مجدد خدمت جناب تیموری و دوستان گرامی و همکاران پر تلاش و ارزشمند ایشون
  دوستان گرامی حدود یک هفته ای هست که جشن هایی در کشور امریکا به خاطر سپاسگذاری برقرار هست و مردم در انجا به دیدن همدیگر میرند و جشن میگیرند به خاطر نعمت هایی که خداوند به انها داده است و اکثر مدارس و ادارات دولتی هم یک هفته تعطیل میباشد
  دوستان گرامی یکی از چیزهایی که باعث میشه انسان به موفقیت های خیلی بالا دست پیدا کند شکر گذاری میباشد توصیه میکنم کتاب معجزه شکر گذاری و یا مجیک راندا برن را حتما مطالعه کنید همین امریکا که تبلیغات خیلی در رسانه ها برعلیه ان میشود یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان میباشد که وفور نعمت و فروانی در ان خیلی خیلی فراوان است دوستان گرامی طی تحقیقاتی که بنده داشته ام این کشور و مردمان ان یکی از ارام ترین مذدمان جهان میباشند که حتی در بسیاری از مسایل مذهبی هم خیلی موارد را رعایت میکنند ولی چیزی که خیلی واسم مهم بود این عیدی هست که هرساله به مدت یک هفته به عنوان جشن سپاسگذاری برگذار میکنند و در ان به شکار بوقلمون میروند و بوقلمون صرف میکنند دوستان ارجمند ما هم در ایران عزیزمان میتونیم به خاطر نعمت های زیادی که خداوند بزرگ و رزاق به ما داده است شکر گذار باشیم توصیه میکنم که دفتری تهیه کنید و هروز به خاطر ۱۰ مورد از نعمت های خداوند سپاسگذاری خودتان را در ان بنویسید و جزأ وعده های خداوند است که اگر سپاسگذاری کنید برای شما زیاد میکنم و ظرف وجودیتان را بالا و بالاتر میبرم
  دم همتون گرم

 27. گفته:

  با عرض سلام و خـــدا قوت خدمت استاد بزرگوار و همه ی دوستان
  مطالبی که استاد ماهان تیموری تیتروار و البته بر محور موفقیت در کسب و کار معرفی کردند مطالبی مفید و خلاصه و به صورت انگیزشی بود ،به نظر من : همان طور که برای روشن کردن خرمن هیزم به جرقه ای کوچک نیاز هست این کلیپ ها و ویدئو ها مانند همان جرقه های راه انداز اولیه هستند که توانایی آن را دارد که آن درون سرد و خاموش و بی تحرک را به جنبش و بخشیدن حرارت و شتاب وادارد سرعت بیدار شدن و حرکت کردن به درون مایه ی فرد بستگی دارد که چه زمان طول می کشد تا این درون خاموش شده ، روشن و متحرک شود مانند تفاوت بین روشن کردن شعله ی هیزم و شعله ی سوخت بنزین ، همانطور که سوخت بنزین نسبت به هیزم زود تر و سریع تر و با حرارت زیادتری شعله ور می شود برای بیدار کردن آن انرژی و درون پویا و پر توان برخی افراد باید زمان و امکانات بیشتری مصرف شود تا پویایی خود را به دست آورند و به آن اعتماد کنند .
  در کنار این عناوین : ۱- رشد و بهبود شخصیتی ( که خود شامل هفت شاخه ی : اعتماد به نفس بالا ، برقراری ارتباطات عالی ، راحت صحبت کردن ، فراگیری فنون مذاکره ، هنر متقاعد سازی ، داشتن زندگی هدفمند و برنامه داشتن و در نهایت بودن فردی جذاب می باشد ) ، ۲- توسعه ی مهارت و تخصص ۳- چگونگی فروش مهارت و تخصص که توسط استاد تیموری معرفی شدند باید شهامت عمل کردن و به اجرا در آوردن دانش و اطلاعات تئوری خود را هم اضافه کنیم ، چرا که امروزه اکثر افراد از سطح علمی و مطالعه ی خوبی بر خورد دارند و فقط ایمان به تلاش خود و پشتکار اولیه را ندارند و منتظر معجزه هایی هستند که بدون تلاش اولیه محقق نمی شوند و به اصطلاح در گوشه ای نشستند و طلب روزی بی نهایت می کنند ؛ قدیمی تر ها جملات زیبایی داشتند و به آن جملات لباس عمل را به زیبایی می پوشاندند جملاتی مانند : از تو حرکت و از خدا برکت و یا یک قدم بردار تا خدا برایت صد قدم بردارد که امروزه این مفاهیم جملات به جملات : تو کاری را که شروع کنی تمام کائنات و تمام هستی جهان برای رسیدن به خواسته و مقصودت تو را یاری می کنند . تغییر کرده اما اصل هیچ تغییری نکرده و این اصل این است که اول باید بذر کاشت بعد منتظر درو ماند و در کل باید توجه کرد که عمل و به اجرا در آوردن و تلاش از مهم ترین اهرم های کسب ثروت و در آمد است البته که مطالعه شخص ، تحقیق ، پژوهش ، مشورت ، هدف گزاری ، برنامه ریزی و داشتن تخصص از شروط لازم است اما بدون تلاش و عمل و پشتکار کافی برای رسیدن موفقیت نمی باشد و بدون تلاش انتظار کشیدن برای رسیدن به پیروزی های بزرگ کار خام و ناپخته ای است ، تمام عناصر معرفی شده توسط جناب آقای تیموری سبب پیشرفت و موفقیت در کسب و کار و شغل خود میشود و بستر ایجاد شده منجر به تبادل اطلاعات و گردش تجربیات افراد مختلف می شود که توسط گروه آموزشی ماهان تیموری فراهم شده است و سبب انتقال تجربیات و پیشنهاد راهکار ها توسط افراد نیز به یکدیگر شده است .
  باسپاس فراوان از تمامی دوستان
  “محمد”

 28. شایان گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تیم آموزشی ماهان تیموری ، نظر من درباره ی کلیپ پویایسم موفقیت این است که خیلی عالی بود و توانست بهم کمک کنه کمی در زمینه های ذکر شده تحقیق کنم و سعی میکنم نتیجه تحقیق رو در اختیار دیگران هم قرار دهم :
  همونطور که استاد فرمودند :
  مرحله اول کار بر روی رشد و بهبود شخصی : این است که باعث شود افرادی که از پویایسم موفقیت استفاده می کنند موفق تر ، شادتر و دوست داشتنی تر نشان داده بشوند حالا این موضوع از کجا قابل بررسی است ؟ بر فرض مثال اگر یکی از افرادی که در نزدیکی شما هست به خوبی نتواند درجمع صحبت کند شما چه حسی نسبت به او خواهید داشت ؟ اگر او به خودش و زندگی شخصیش توجه نکند چگونه می تواند یک فرد مرتب و شیک برای خانواده و همسر خود باشد ؟ اگر نتواند برای خودش روابطی خوبی را در تعاملات به رقیبان ، مشتریان و … ایجاد کند نمی تواند به موفقیت دست پیدا کند . برای بررسی این سوال و رسیدن به این پاسخ ها باید این نکات را در نظر داشت که افراد موفق یا بهتر است بگوییم با پویائیسم موفقیت بالا دارای یکسری از خصوصیات هستند که افراد معمولی آنها را نمی بینند : یکی از آن ها این است که افرادی دارای پویائیسم بالایی هستند اعتماد به نفس کافی دارند و از این موضوع می تواند در رفتارها و واکنش ها استفاده کنید بحث دومی که باید روی آنها تمرکز کرد ارتباطات عالی هست که می توانند در هر شرایط و مکان نسبت به موقعیت با افرادی آشنا شده و ارتباطات سازنده ایجاد کنند ، مورد سوم که به صورت راحت و شفاف می توانند حرف خودشان را بزنند و خواسته هایشان را مطرح کنند و با استفاده از فنون مذاکرده می توانند با شما در زمینه های مختلف وارد مذاکره شوند، مورد بعدی این است که آن ها جذاب هستند و دارای یک جذابیت خاصی هستند که افراد دوست دارند با آنها ارتباط برقرار کنند یا مورد بعدی اینکه افرادی هستند که با استفاده از برنامه ریزی های هفتگی و ماهانه برای خودشان تصمیم می گیرند و بر اساس آن عمل می کنند . افرادی که دارای خصوصیات توضیح داده شده هستند قطعا در زندگی شخصی شان از نظر رشد و بهبود شخصی می توانند همیشه در صدر جدول موفقیت باشند این یک تلنگر برای افرادی است که هنوز برای خودشان ، آینده ی زندگی و فعالیت کاری اشان برنامه ریزی نکردند، در یک جایی مطلبی در مورد بهبود شخصی مطالعه می کردم و آن این بود که افرادی که برای خود حاضر نیستند به مدت ۱ ساعت روزانه وقت بگذارند در آینده مجبورا ۱۰ ساعت وقت بگذارند تا اشتاباهات الان خود را جبران کنند سعی کنید با استفاده از این فرمول مشخص که به شما خیلی کمک می کند حتما روند خوبی را پیش بگیرید و استفاده کنید.
  مورد بعدی که بسیار نکته ای جالب و حائز اهمیت است این بود که بتوانیم در شغل و فعالیتمان متخصص شویم و بر روی آن کار کنیم تا بتوانیم آن تخصص را توسعه دهیم و به نتایج کاری مورد نظر خود دست پیدا کنیم .یکی از نکاتی که همیشه اکثر انسان ها آن را رعایت نمی کنند این است که اگر از آنها سوال کنی هدفت از معلم شدن چیست ؟ می گوید یک آب باریکه ای باشد تا بتوانیم زندگی کنیم یا هدف خاصی ندارم به تدریس علاقه مند بوده ام این دلایل قانع کننده ای نیست ، خب معلوم است یک فردی با چنین طرز فکری جایی برای متخصص شدن و پیشرفت در حوزه کاری خود را ندارد ،هر شخصی که می خواهد در کسب و کار و فعالیت تجاری خودش موفق و پیروز شود باید ابتدا به آن شغل و بیزینس خودش علاقه مند باشد و حاضر باشد حتی بدون دریافت مزد هم برای خودش در آن بیزینس فعالیت کند و ادامه دهد . سپس بعد از آن باید بتواند جستجو کند که چه کسانی شبیه به خودش وجود دارند؟ و کسی که میخواهد در زمینه تدریس حرفه ای شود باید حتما این موضوع را مد نظر داشته باشد که باید از چه کسانی استفاده کند ؟ باید چه چیزهایی را اضافه تر یاد بگیرد و باید چگونه برنامه ریزی کند که بتواند در یک بازه ی زمانی مشخص در شغل خودش متخصص شود ؟ اینها تنها راه هایی ساده هستند که یک فرد می تواند با شناسایی آنها خودش را به درصد مشخص و قابل قبولی برساند که به دیگران حضور خود را با فعالیت هایش اطلاع می دهد و رقیبانی که با این شخص همفکر و هم مسیر هستند در یک مدار قرار خواهند گرفت و همگی به یک سمت پیش خواهند رفت .
  مورد بعدی که باید به آن خیلی دقت شود نحوه فروش تخصص یا مهارت هایمان است که در این کلیپ هم خیلی خوب توضیح داده شود بود باید یاد بگیریم که چگونه از تخصصی که داریم پول در بیاوریم چگونه و از چه راه هایی می توانیم محصولمان را به پول برسانیم و چطور می توانیم تبلیغات کنیم ؟ یادگیری این مورد یا بند می تواند زندگی شخص را دگرگون کند هر فرد با استفاده از تکنیک های بازاریابی و فروش می تواند در این زمینه خوب عمل کند به شرطی که خوب یاد گرفته باشد و به کار خود ایمان داشته باشد ، هستند افرادی که با کار خود ایمان ندارند و نیازبه تایید دیگران را دارند اینها افرادی هستند که نمیتوانند در زمینه بازاریابی و فروش موفق شوند چون اگر یک فردی به آنها بگوید که کارتان مورد پسند من واقع نشده است این افراد سریعا کل ذهینتشان از فروش و بازاریابی خراب خواهد شد و دیگر سمت این موضوع نخواهند رفت ، باید یاد بگیرید که چگونه با استفاده از کمترین هزینه بهترین تبلیغات را انجام دهید و از چه ابزارهایی استفاده کنید برای رسیدن یا نزدیکتر شدن به اهدافتان در کسب و کار خودتان ، این ابزارها به شما کمک خواهند کرد سریعتر به اهداف خودتان برسید ، سعی کنید همیشه از ابزارهایی استفاده کنید که مردم با آنها سروکله می زنند این روزها شبکه های اجتماعی بحث های داغ هر محفلی است که اگر شما کمی خلاقیت داشته باشید می توانید بر روی این موضوع سرمایه گذاری کنید و فروشتان را افزایش دهید .
  با تشکر از تیم آموزشی ماهان تیموری

 29. اصغر عبادی گفته:

  با سلام
  ویدیو بسیار قدرتمند و تاثیر گذاری بود، علاوه بر نکات کلیدی ؛ از شور و شوق و اشتیاق فراوانی که شما در این ویدیو داشتین بسیار لذت بردم
  همچنین باید ازین موارد در کسب و کار و زندگیم لذت ببرم
  با سپاس

 30. parvane.khosravi گفته:

  سلام خدمت شما استاد تیموری و تیم آموزشی ماهان تیموری
  بسیار عالی بود.
  قدم اول برای موفقیت همانطور که گفتید رشد شخصی است و تا مهارت های شخصی رو در خودمون پرورش ندهیم به نتیجه دلخواه نمی رسیم و ممکن است از مسیر هدف دور شویم.
  وهمه چیز در ذهن ماست تا نتوانیم در آن تغییری ایجاد کنیم هیچ چیز عوض نمی شود.
  وقتی زندگینامه افراد موفق رو می خوندم دیدم که علت موفقیت همه ی افراد موفق مهارت های فردی از جمله اعتماد به نفس و ارتباط موثر داشتند و هدفمند در تخصص خودشون مهارت کسب می کردند و مهارت هاشون رو توسعه می دادند.
  و دونستن این موارد باعث شد که من تصمیم بگیرم از همین حالاشروع کنم و در کارم متخصص بشم
  از جناب استاد تیموری و تیم آموزشی ماهان تیموری که در راستای موفقیت تلاش می کنند .سپاسگذارم.

 31. یوسف شرقی گفته:

  با سلام خدمت جناب تیموری و همکاران محترم ایشون و دوستان گرامی
  جناب اقای شایان تبریک میگم که برنده شدید انشالله در تمام مراحل زندگیتان برنده وموفق و موید باشید
  دم همتون گرم

 32. گفته:

  با سلام و تبریک به برنده این مسابقه (شایان)

  با احترام کامل به نظر این دوست گرامی و فرهیخته و همچنین به انتخاب ایشان بعنوان برنده، فکر میکنم نظرات بهتری هم بودند که نویسندگان آنها وقت زیادی را بابت گردآوری و نوشتن نظراتشون صرف کرده بودند، از جمله خود من.
  بهتر نبود نفرات دوم و سوم هم انتخاب میشدند و به آنها هم جوایزی تعلق میگرفت !؟ صرفاً جهت انگیزه برای مشارکت بیشتر در مسابقات بعدی

 33. گفته:

  خب البته شباهت فامیلی بنده به استاد هم شاید بی تاثیر نبوده و ممکنه برای کاربران شبهه ایجاد کنه که یکی از اقوام ایشان انتخاب شده اند.
  بهرحال از شما سپاسگزارم و برای تیم شما آرزوی موفقیت روزافزون دارم.

 34. گفته:

  با سلام
  لطفا چنانچه احیانا معیار و ملاکی در انتخاب برنده وجود داشته اعلام بفرمایید.
  فکر نمیکنید به شعور بقیه توهین می کنید؟ و به وقت و زمانی که صرف نوشتن نظراتشون کردند؟

  کاملا میشه ضعف تیم تون رو در برگزاری مسابقه مشاهده کرد. البته این بخشی از سایر ضعفها در بقیه جاهای سایت است.

  آقای ماهان تیموری هم که بعید میدونم حتی هفته ای ده دقیقه به سایت سر بزنند. ولی با اطمینان و قاطع میگم که تیم پشتیبانی کننده سایت اصلا اینکاره نیستند و برند استاد رو هم خراب میکنند.

  دلایل انتخاب برنده رو هم باز فراموش نکنید بگید.
  و یا اینکه دیگه مسابقه نذارید وقتی توانییش رو ندارید.

  • ماهان تیموری
   ماهان تیموری گفته:

   سلام میکنم خدمت دوست وهمراه عزیزمان جواد تیموری
   جواد عزیز نظرات توسط تیم بررسی و انتخاب میشن .
   اما ارزش این نظر شما برای ما بسیار بالا بوده و در همین راستا حتما اقداماتی انجام خواهیم داد
   ما خیلی دوست داریم که برنده مسابقه توسط اعضا وب سایت انتخاب شود
   همین جهت با قسمت فنی وب سایت جلسه ای برگزار کردیم و احتمالا تا انتهای ماه آینده این قابلیت رای به نظرات را به وب سایت اضافه خواهیم کرد
   شاد و پیروز و سربلند باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *