کاریزما چیست؟ افراد کاریزماتیک چه ویژگی هایی دارند

شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که چگونه باید کاریزما داشت؟ و آیا آموزش کاریزما می‌تواند روی زندگی و کسب و کار ما تأثیر داشته باشد؟ سؤالات زیادی در این مورد وجود دارد که قصد داریم در این مقاله آن ها را مورد بررسی قرار دهیم.  کاریزما (charisma) در حوزه های مختلف مخصوصاً در بین مفاهیم قانون جذب کاریزما بسیار کاربرد دارد از طرفی هم به کمک همین قانون می‌توان این مهارت را تقویت و آن را راحت تر پیاده سازی کرد.

اما مبحث کاریزما چگونه به وجود آمد؟

بعد از دوران رنسانس دانشمندان علوم روانشناسی به تحقیق در مورد رفتارهای انسانی پرداختند که در آن میان مارکس وبر توانست تمایزهایی را که در بین افراد وجود دارد را با معرفی مهارت های کاریزماتیک به تصویر بکشد. در ابتدا این موضوع با واکنش های منفی روبرو شد زیرا مردم فکر می کردند با این روش فریب دادن افراد به سادگی اتفاق می افتد. اما با این حال در نهایت این روش به یک فرهنگ در بین مردم تبدیل شد.

کاریزما که از ریشه یونانی خود یعنی موهبت گرفته شده است، شرح و بسط های بسیاری پیدا کرده است تا در نتیجه با آموزش کاریزما بافراد به نتایج خارق العاده ای دست پیدا کنند. بنابراین :

 

 • از نظر شما کاریزما چیست؟
 • چرا بعضی از افراد بیشتر از دیگران مورد توجه قرار می گیرند؟
 • چرا برخی از افراد دوست داشتنی تر از دیگران هستند؟

 

جاذبه  شخصی عبارتی است که در این چندین ساله بسیار شنیده ایم و ذهن ما را درگیر کرده است اما همیشه برای ما سوال بود که کاریزما چیست و یعنی چه ؟ که همه افراد در این چند ساله به دنبال جاذبه شخصی داشتن هستند و میل دارند که شخصیتی جدید از خودشان بسازند تا به واسطه همین شخصیت جدید به چیزی برسند که تا به امروز به آن دست نیافته بودند و حتی نزدیک به آن نیز نشده بودند اما دیگر همه می دانیم انسانی می تواند زندگی بهتری بسازد که شخصیت کاریزماتیک بهتری داشته باشد و بعید است شخصی که از خود شخصیتی قدرتمند نساخته است بتواند به این درجه برسد و با این مهم به اروزهایش دست یابد.

کاریزما چیست ؟!

کاریزما از واژه‌ای یونانی خاریسما گرفته‌ شده است.و در فرهنگ لغات این‌ چنین معنی می‌شود :

مجموعه رفتارها و ویژگی‌هایی از اطمینان، اعتماد به نفس و … است.که فرد با این ویژگی‌ها جذاب و اثرگذار دیده می‌شود. درگذشته  به‌ دور از ، مثبت یا منفی بودن این اثرگذاری اتفاق عجیبی به نظر می‌رسید. و همیشه این سوال مطرح می شود.که چطور چنین افرادی بر تعداد افراد بسیاری چنین اثری می‌گذارند ؟

به طوری که اکثر مردم تحت تاثیر جاذبه شخصی این افراد قرار می گیرند و از آنها تاثیر می گیرند.

اگر شخصیت رهبران بزرگی چون هیتلر را مورد بررسی قرار دهیم.به این تعریف می‌رسیم که این افراد دارای جذابیت و اثرگذاری زیادی بوده‌اند.تا حدی که افراد بسیاری در راستای خواسته‌هایشان تسلیم‌ می شدند. و به دستورات یا خواسته‌های آن ها پاسخ مثبت می‌دادند زیرا این افراد بزرگ از قانون کاریزما استفاده می کردند.

یک شخصیت جذاب و کاریزماتیک شخصیتی است.که به‌ دور از تصورات اغلب افراد، پرهیجان، شاد و فعال هستند. و یک شخصیت ایمن و یا مطمئن دارند. یک انسان ، شخصیت پایدار و مطمئنی دارد.که به نظر می‌رسد همین اطمینان موجب جذابیتشان می‌شود . به گونه ای می توان گفت ؛که اقتدار خاصی در لحن ،بیان و عمل آنها هست که اکثر مردم  را تحت تاثیر قرار می دهد.

شما می‌توانید یک انسان با جاذبه شخصی بالا باشید. فرقی نمی‌کند اگر یک بانوی خانه‌دار هستید.و یا وزیر یا رئیس‌ جمهور یک کشور یا دانشجو یا کارمند ! شما برای اثرگذار بودن نیاز دارید. برای این‌ که به یک انسان جدیدی تبدیل شوید نیاز به شناخت خصوصیات و رفتار کاریزماتیک این افراد دارید.

هیتلر، کاریزما

 

جاذبه شخصی ذاتی نیست

کاریزماتیک بودن  ذاتی نیست و مهارتی است که هر فردی می تواند آن را یاد بگیرد و در زندگی خود پیاده سازی کند. بااین‌وجود چند نفر از اطرافیان شما وجود دارند که از قانون جذب کاریزما  استفاده کنند؟ آیا کسی را می شناسید که از  قانون کاریزما بهره کافی را گرفته باشد؟ شاید با خودتان فکر کنید این فرد چه کارهایی انجام می دهد که می تواند در دل همه نفوذ کند و این‌قدر دوست داشتنی باشد.

بگذارید با یک داستان جاذبه شخصی  را مورد بررسی قرار دهیم. در یک دانشگاه دختری ثبت نام کرد که زیبایی ظاهری خوبی نداشت به همین خاطر وقتی وارد کلاس شد دختری که بسیار زیبا و ثروتمند بود با غرور او را مورد تمسخر قرار داد، اما دختر تازه‌وارد به جای اینکه با او بحث و مشاجره کند به او گفت ولی تو بسیار زیبا و خوش‌رو هستی! دختر زیبا درجای خود خشکش زد زیرا انتظار چنین رفتاری را از فرد تازه‌وارد نداشت.دختر تازه وارد با همه رفتار بسیار مثبتی داشت که او را متمایزتر از دیگران می کرد.

درست است که این دختر زیبایی ظاهری نداشت اما چیزی داشت که کمتر کسی ازاین مهارت آگاه بود . این دختر کاریزمایی داشت که هیچ فردی به‌اندازه او از این مهارت برخوردار نبود به همین خاطر ماجرا تا جایی ادامه داشت که همه می خواستند با این دختر بیرون بروند و با او نشست و برخواست کنند. به همین دلیل است که می گوییم داشتن جاذبه شخصی یک مهارت است که هر فردی می تواند آن را یاد بگیرد و در زندگی خود به کار گیرد.

حال شاید از خود بپرسید کاریزما به طور کلی چیست؟

 

 

 

 

به همین خاطر امروز در این مقاله سعی می کنیم که در ابتدا توضیح بدهیم جاذبه شخصی چیست؟ قانون جذب کاریزما چگونه در زندگی افراد تاثیر گذار است؟

اگر در یک جمعی حضور داشته باشید .و صحبت از جاذبه شخصی بشود، آن زمان است که سوالی به ذهنتان میاد.  اون سوال این هست که ” کاریزما چیست” ؟ امروز می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم.و بگوییم که هدف از جذاب بودن چیست؟ و این که فرقش و غرور چیست ؟ با من همراه باشید.تا این موضوع را با هم بررسی کنیم.

 

تصویر کاریزما چیست

 

 

 

پیشنهاد ما به شما : حافظه کوتاه مدت

 

 

تصویر زبان بدن

نشانه های افراد کاریزماتیک

تصویر ویژگی افراد کاریزما

خوش بینی

یکی از ویژگی های مشترک در بین تمام انسان های کاریزماتیک، خوش بینی در شرایط بحرانی و وضعیت نا مطلوب است. منظور از خوش بینی این است که با وجود تمام چالش‌ها و سختی‌ها بپذیریم که می توانیم شرایط را بهبود دهیم و به توانایی های خودمان ایمان داشته باشیم.

در شرایط سخت، دیگران روی کسی که خودش را ناتوان به حساب نمی‌آورد و تلاش می کند که برای تغییر شرایط کاری کند، حساب بیشتری باز می کنند.

زمانی که افراد در شرایط بحرانی هنوز به تغییر شرایط امید دارند و برای آن برنامه ریزی کرده اند؛ در چنین شرایطی، این احساسشان به اطرافیانشان که در همان شرایط قرار دارند، سرایت می کند و آنها نیز شوق ادامه دادن پیدا می کنند.

انتخاب اهداف بزرگ

زمانی که به دنبال نشانه های افراد کاریزماتیک می گردیم، به یک نشانه مشترک در میان همه آنها پی می‌بریم. اکثر افراد کاریزماتیک یک تا چند هدف بزرگ در زندگی خود دارند و به دنبال تحقق آن اهداف هستند.

منظور از اهداف بزرگ این است که آن را عموم مردم انتخاب نمی کنند. برای مثال هر ساله عده زیادی وارد رشته داروسازی می شوند. اما اکثر آنها به دلیل تامین آینده‌ای بهتر، امکان خدمت کردن به مردم، جایگاه اجتماعی بالا و دلایلی از این دست وارد این رشته می شوند. می توان گفت دانشجویی که هدفش کشف دارویی برای درمان قطعی سرطان است، هدف بزرگی دارد. این دانشجو اگر در راستای این هدفش حرکت کند، پس از مدتی می توانیم بگوییم که شخصیت کاریزماتیکی دارد.

اشتیاق

خصوصیت بعدی که در اکثر افراد کاریزماتیک مشترک است، داشتن اشتیاق است. اشتیاقی برای رسیدن به همان هدف بزرگ و رسالتی که برای خود در نظر گرفته اند. اگر می‌خواهیم بدانیم که به یک هدفی در زندگی خود اشتراک داریم یا نه، باید چند پارامتر را بررسی کنیم.

زمانی که به یک هدف اشتیاق دارید که می توانید بسیاری از فعالیت های زندگی خود را برای رسیدن به آن هدف متوقف کنید و زمان زیادی برای ‌آن بگذارید و به صورت منظم به انجام آن فعالیت بپردازید. پیش از شروع حرکت باید تمامی جهت های یک هدف را بررسی کنید و تبعات آن را در زندگی خود بپذیرید. برای مثال بسیاری از جوانان آرزو دارند که فوتبالیست شوند. منظور از پذیرش همه جانبه این رشته این است که بپذیریم بسیاری از فوتبالیست ها هرگز به تیم های استقلال و پرسپولیس و سپاهان و… راه پیدا نمی کنند. در نتیجه شهرت زیادی را تجربه نخواهند کرد و از طرفی مجبورند که سالها در یک شهر دور از خانه و خانواده خود فوتبال بازی کنند. از طرفی احتمال مصدوم شدن  و از دست دادن همیشگی این شغل نیز وجود دارد.

کسی که با پذیرش تمام این موارد به فوتبال بازی کردن می پردازد، در دارز مدت روی اشتیاق او تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت. در غیر این صورت این احتمال وجود دارد که یک نفر پس از ده سال فوتبال بازی کردن در سن سی سالگی، زمانی که می بیند هنوز به یکی از تیم های بزرگ راه پیدا نکرده است و هیچ بازی ملی نداشته است، به طور کلی اشتیاق خود را از دست بدهد. به همین دلیل است که می گوییم باید با اشتیاق زیادی به سمت هدف گام بردارید.

 

کاریزما یعنی مورد اعتماد بودن

هیتلر، ناپلئون بناپارت، علی دایی و هر شخصیت کاریزماتیک دیگری که می شناسید، یک ویژٰگی مشترک دارند و آن هم مورد اعتماد قرار گرفتن توسط دیگران است. اصولاً دو عامل است که باعث می شود مردم مورد اعماد قرار بگیرند.

 

اعتماد داشتن به خود

خویشتن دوستی

اولین شرط برای آنکه دیگران به ما اعتماد کنند این است که خودمان به خودمان اعتماد داشته باشیم. برای اعتماد داشتن به خویش در ابتدا باید به یک صلح درونی و خویشتن دوستی برسیم. در این صورت است که می توانیم برای داشتن  شاید جمله ما توسط خداوند آفریده شده‌ایم و تنها یک نسخه از ما در جهان وجود دارد کمی کلیشه‌ای شده باشد. اما باید این حقیقت را بپذیریم. ما هر چیزی که الآن از خودمان ساخته‌ایم، نتیجه انتخابات گذشته ما بوده است. پس اگر به خاطر مسائلی که دارید مدام خود را سرزنش می‌کنید، لطفاً این کار را تکرار نکنید. لطفاً به گذشته فکر کنید، در آن لحظه که آن تصمیم اشتباه را گرفتید با توجه به شرایط روحی، طرز تفکر و آگاهی آن لحظه شما بهترین تصمیمی بوده است که می توانستید بگیرید. این بدان معناست که شما مدام در حال تکامل هستید. آن اتفاق باید رخ میداده تا شما به سطح جدیدی از آگاهی برسید.

امید داشتن

یکی دیگر از نشانه های اعتماد به نفس بالا، داشتن امید است. داشتن امید نسبت به توانمندی‌ها، دانش و مهارت های خودتان که می توانید به وسیله آنها حتی از سخت ترین شرایط نیز عبور کنید. برای افزایش امید نسبت به خودتان، پیشنهاد می کنیم که در یک کاغذ تمام توانمندی های خود، دانش هایی که به دست آورده اید را یادداشت کنید.

 

یکپارچگی در گفتار، رفتار و تفکر

تا اینجا بررسی کردیم که مورد اعتماد بودن، یکی از ویژگی های افراد با کاریزمای بالاست. سپس بیان کردیم که برای مورد اعتماد بودن، در گام نخست باید خودمان به خودمان اعتماد داشته باشیم و برای رخ دادن این قضیه، دو راهکار هم به شما معرفی کردیم. حال سراغ دومین گام برای مورد اعتماد بودن برویم. یکپارچگی میان آنچه به آن فکر می‌کنیم، آنچه می‌گوییم و آنچه به آن عمل می کنیم. برای داشتن یکپارچگی باید به چهار زمینه توجه کنیم.

1-تطابق ارزش‌ها و رفتارها

2- تطابق گفتار و رفتار

3-داشتن ثبات رفتاری

4- داشتن صداقت با خود

 

داشتن تعهد اخلاقی

آخرین ویژگی و مهم‌ترین ویژگی که افراد کاریزماتیک را مجزا می‌کند، داشتن تعهد اخلاقی است. در صورت نداشتن تعهد به ارزش های اخلاقی، نمی توان یک فرد را کاریزماتیک معرفی کرد. برای مثال نمی توان هیتلر  را یک فرد کاریزماتیک تلقی کرد. زیرا او تمام ویژگی ها را در خود تعبیه کرده بود ولی به دلیل نداشتن همین مورد، به نوعی از کاریزمای خود در جهت غلطی استفاده کرد.

 

 

 

تصویر صحبت کردن قاطع

 

 • صحبت کردن قاطع:

اگر بخواهید در همان نگاه اول یک فرد را بشناسید.به صحبت‌ها و صدای او توجه کنید. این افراد با اعتماد به نفس بالا و قاطع صحبت می‌کنند.و به خاطر همین قاطعیت و اطمینان در فن بیان خود افراد بسیاری را به سمت خود جذب می‌کنند.و باعث می‌شوند افراد شنونده به صحبت‌هایشان اعتماد کرده.و با آن‌ها همراه شوند.

داشتن قاطعیت در لحن و بیان باعث می شود که اکثر آدم ها به این افراد اعتماد کنند. افرادی که دارند ؛می توانند انسان های اطراف خود را تنها با قدرت بیان خود، با هدف و یا خواسته های خودشان هم سو و هم جهت کنند پس همین حالا مجددا از خودتان بپرسید کاریزماتیک بودن چیست و یعنی چه ؟ تا بتوانید در سریعترین زمان ممکن رشد کنید.

 

تصویر ثابت قدم بودن

 

 • ثابت‌ قدم بودن:

چهره کاریزماتیک  در عقاید و باورهایشان استوار و ثابت‌قدم‌اند. این افراد به هر نحوی روی عقاید خود پافشاری می‌کنند و امکان ندارد با تغییر شرایط از تصمیم خود منصرف شوند. به همین دلیل است که به هر آنچه بخواهند می‌رسند. دیر یا زود دارد اما انجام می دهند. دقیقا یکی از دلایلی که این افراد به اکثر خواسته های خودشان می رسند ،همین استمرار و ثابت قدمی در هدفشان می باشد.

 

تصویر آینده نگر بودن

 

 • آینده‌ نگر بودن:

این افراد  آینده را می‌بینند.و با توجه به آن عمل می‌کنند. تصمیمات امروزشان با توجه به برنامه و نتیجه‌ای که در آینده می‌بینند گرفته می‌شود. این شیوه‌ی عملکرد این افراد باعث می‌شود راحت‌تر و مطمئن‌تر تصمیم بگیرند. چون می‌دانند مقصدشان کجاست و چه اقداماتی باید انجام دهند.

 

تصویر جلوتراز دیگران در حرکتند

 

 • جلوتر از دیگران درحرکت‌اند:

افراد با جاذبه  شخصی انسان‌های عصر هجر نیستند. بلکه افرادی هستند که از آموزش‌های نوین، برنامه‌های محکم و شیوه‌ های مدیریتی جدید برای پیشبرد اهدافشان استفاده می‌کنند و می توانند به این پاسخ برسند که مدیریت چیست.آنها به شدت به یادگیری و آموزش کاریزما علاقه مند هستند و همیشه برای یادگیری مطالب جدید ؛به شدت مشتاق هستند.

این افراد می‌دانند دانش برای آن‌ها قدرت است.و هیچ‌وقت از کنار این موضوع بی‌تفاوت عبور نمی‌کنند. سعی می‌کنند همه‌ چیز را بدانند.و با آگاهی تصمیم بگیرند. سطح آگاهی و دانش این افراد از کلامشان کاملاً مشخص است. این افراد مدام در حال مطرح کردن ایده های نو می باشند.

افرادی که از جذابیت برخوردار هستند ؛همیشه برای مشکلات و چالش هایی که برایشان اتفاق می افتاد نسبت به دانشی که دارند ،راه حل های خلاقانه و نوآورانه ایجاد و طراحی می کنند. همین مسئله تا حد زیادی باعث افزایش جذابیت آن ها می شود وآن ها را به فردی کاریزماتیک تبدیل می کند.

تصور کنید که شخصی هست که برای هر چالش راه حل فوق العاده ای دارد ؛ قطعا برای همه چنین افرادی جذابیت دارند.

پیشنهاد ما به شما : تکنیک کالباسی چیست

 

 

تصویر شنونده باشید تا گوینده

 

 • شنونده باشید تا گوینده:

برخلاف تصور افراد یک شخصیت مستحکم زیاد صحبت نمی‌کند.اما وقتی صحبت می‌کند سخنان ارزشمندی می‌زند که همه را میخکوب می‌کند. افراد پرحرف، نه جذاب هستند.و نه اثرگذار، بلکه افراد باشخصیت، کم صحبت می‌کنند و سنجیده.

ویژگی‌های یک شنونده‌ی واقعی را در مقاله‌ای به‌طور کامل توضیح خواهم داد.اما تا اینجا بدانید که باید ارتباط چشمی برقرار کنید. تمرکزتان روی فرد مورد نظر باشد. لبخند بزنید.و به‌ طور کلی به صحبت‌هایی که طرف مقابل می‌زند به‌طور کامل توجه کنید.

پیشنهاد ما به شما : فواید یادداشت برداری

 • طرف مقابل شما مهم‌ترین انسان روی زمین است:

با این نگاه با دیگران ارتباط برقرار کنید.و به آن‌ها توجه کنید که آن‌ها مهم‌ترین انسان روی زمین هستند. شاید بگویید سخت است.اما به‌ مرور و با تمرین به این مهارت دست پیدا خواهید کرد. بیشتر بگذارید دیگران صحبت کنند تا اینکه به توصیف خود بپردازید.

این را به خاطر بسپارید افراد  کاریزماتیک آگاهی بالایی دارند.که این آگاهی را از همین ارتباط‌ موثر و صحبت با انسان‌های مختلف کسب کرده است. زیاد به صحبت کردن از خودتان پافشاری نکنید.و در مقابل طوری رفتار کنید که صحبت‌های طرف مقابل برایتان جذاب و شنیدنی هستند.

 • کمک کردن و یاری‌ رساندن مهم‌ترین خصلت افراد کاریزماتیک است:

دیگران برایتان مهم اند.و اگر همین یک اصل را به‌ خوبی رعایت کنید.خواهید دید افراد زیادی را جذب خود کرده‌اید که واقعاً دوستتان دارند.و به صحبت‌های شما گوش می‌دهند. هدف از ارتباطتان کمک و یاری‌رساندن باشد،به‌ دور از فخرفروشی و تظاهر.

یک رفتار صادقانه کاملاً به دل می‌نشیند و نیازی به‌ زحمت زیاد نیست.بنابراین ،مطمئن باشید که اگر در کلام خودتان فخر فروشی و یا تظاهر دیده شود ،دیگر به چشم یک فرد تاثیر گذار به شما نگاه نخواهند کرد.توجه داشته باشید که یک مبحث عاطفی است و شما دقیقا با فخرفروشی خودتان را از چشم افراد می اندازید.

 • تشویق و تکریم را فراموش نکنید:

نکات مثبت افراد را شناسایی کنید و به آن‌ها بگویید صادقانه و به‌ دور از اغراق، این کار شما را در ذهن افراد ثبت می‌کند.

توجه داشته باشید که زمانی که تصمیم به  تعریف از ویژگی افراد می کنید ،در این کار اغراق نکنید. زیرا همین امر ،اگر به صورت اغراق آمیز و یا غلو شده باشد دیگر جنبه طبیعی خودش را نخواهد داشت پس در نتیجه آن اثرگذاری لازم را هم نخواهد داشت.

شخصیتی با چهره کاریزماتیک چه سودی برای ما دارد؟

چهره کاریزماتیک داشتن چیست و یعنی چه ؟ وقتی شما وارد مهمانی می شوید.آیا توجهات به سمت شما جلب می شود.و افراد دوست دارند با شما ارتباط برقرار کنند. این از ویژگی های شخصیت جذاب می باشد.این شخصیت موجب می شود.که افراد به شما اعتماد کنند، موجب پیشرفت و مقبولیت شما در بین افراد می شود.و به شما در رسیدن به اهدافتون کمک می کند.

دقیقا همین شخصیت می باشد که فرق بین یک رهبر یا دنباله رو را تعیین می کند.

شخصیت با اعتماد به نفس دارای مجموعه ای از کارهای خاص می باشد. که برای برخی احساس مهم بودن دست می دهد، برخی توجهات را به خود جلب می کنند. و در برخی احساس خاص بودن دست می دهد. شخصیت الگویی برای سایرین محسوب می شود. و همانطور که در بالا به آن اشاره شد.شخصیت های جذاب و البته برعکس آن متضاد جاذبه شخصی در بیان احساسات خود ابایی ندارند.و می دانند که کجا و چگونه این کار را انجام دهند.

افرادی مثل استیو جابزو مارتین لوتر کینگ، شخصیت  و منش کاریزماتیک داشتند.و این دو نمونه نشان می دهد که تبدیل شدن به یک فرد با جاذبه شخصی کاملا اکتسابی می باشد.

پیشنهاد ما به شما : بهترین ارز دیچتال برای سرمایه گذاری

 

تصویر غرور با کاریزما

 

فرق غرور با جاذبه شخصی

اینطور به نظر می رسد.که افرادی که شخصیت بالایی دارند انسان های مغروری هستند.ولی باید به شما بگویم که اینطور نیست ، آنان مغرور نیستند بلکه افرادی هستند که با آموزش کاریزما، اعتماد به نفس بالایی به دست آورده اند.و همین امر باعث شده آنه ها راحت تر بر خجالتی بودن غلبه کنند  و  بتوانند مهارت برقراری ارتباط موثر و تاثیر گذاری بر دیگران را در وجود خود تقویت کنند.

رابطه اعتماد به نفس و  جذابیت:

مهم ترین اصلی که باعث می شود تا شما به یک فرد پرقدرت تبدلیل شوید، اعتماد به نفس می باشد. شاید از خودتان بپرسید که چطور باید اعتماد به نفس خودم را افزایش دهم.

اعتماد به نفس با مهارت های شما رابطبه مستقیم دارد. برای مثال هر چه مهارت و دانش شما در حوزه کاری خودتان زیاد باشد، اعتماد به نفس شما  در آن زمینه افزایش می یابد. در نهایت تمامی رفتار های شما، لحن گفتار شما، بیان بدنی شما به یک فرد با عزت نفس تبدیل می شود. 

کلام آخر

ما در این مقاله به این موضوع پرداختیم که کاریزما چیست و برای تبدیل شدن به فرد جدید که کاریزما دارد نیاز دارید که در هر حوزه ای که فعالیت می کنید به قدر کافی متخصص شوید و یا آموزش کاریزما را سرلوحه کار خود قرار دهید. برای مثال مسی یا رونالدو در فوتبال، مهران مدیری در سینما، احد عظیم زاده در کسب و کار و تجارت و مثال های دیگری که به دلیل تخصص بالایی که دارند، ناخودآگاه تبدیل به یک فرد با رفتار کاریزماتیک تبدیل شده اند. 

مردم با دیدن اعتماد به نفس بالای شما میل پیدا می کنند.که به شما نزدیک شوند و این امری است.که افراد با شخصیت را از دیگران متمایز می کند.

بنابراین با توجه به آنچه در مقاله گفته شد، یک فرد می تواند کاریزما داشته باشد.و این امر به هیچ عنوان ذاتی و مختص افراد  خاص نمی باشد.

تنها کافی است اصول کلی برای تبدیل خود به یک فرد کاریزماتیک را رعایت کنیم تا بتوانیم در زمره این افراد قرار بگیریم.

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید.

سوالات متداول

خیر. در واقع یک فرد می‌تواند به‌طور ذاتی مجموعه‌ای از رفتارها را برای جذب و اثرگذاری داشته باشد.اما این به معنی این نیست که این ویژگی ها کاملاً ذاتی است. شما می‌توانید با انجام کارهایی به یک فرد کاریزماتیک تبدیل شوید.

شما می‌توانید یک انسان کاریزماتیک باشید. فرقی نمی‌کند اگر یک بانوی خانه‌دار هستید.و یا وزیر یا رئیس‌ جمهور یک کشور یا دانشجو یا کارمند ! شما برای اثرگذار بودن نیاز به کاریزما دارید. برای این‌ که به یک انسان کاریزماتیک تبدیل شوید نیاز به شناخت خصوصیات و رفتارهای این افراد دارید.

همین حالا شروع کن!

33 پاسخ

  1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی . قطعا نوع صحبت و حتی زبان بدن ما در اینکه ما را فردی کاریزما نشون بده نقش اساسی داره. مثلا وقتی ما شنونده خوبی باشیم. صحبت های دیگران را تایید کنید. وسط صحبت افراد نپریم. از جملات مثبت استفاده کنیم، از غر زدن پرهیز کنیم ، کمک کم ب یک فردکاریزماتیک تبدیل می شیم.

  1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی . سپاس از نظر ارزشمند شما

  1. سلام و درود خدمت شما دوست عزیز. ممنون از نظر ارزشمند شما ، لزوما این موضوع استعداد لازم ندارن بلکه یک سری مهارت ها رو باید بلد باشیم که م یتونیم اون ها رو یاد بگریم . مترادف کاریزما بودن تاثیر گذاری هست به همین خاطر ما می تونیم از تکنیک هایی که وجود داره استفاده کنیم و با تمرین به فردی کاریزماتیک تبدیل بشیم.

  1. درود خدمت شما دوست عزیز و ممنون از نظر ارزشمند شما. خوشحالیم از اینکه تونستیم به شما کمک کنیم . کاریزما بودن صرفا یک مهارته که می تونیم با تمرین و مداومت به اون دست پیدا کنیم .

 1. ویژگی افراد کاریزماتیک چیه و چطور میتونیم این قابلیت رو تو خودمون ایجاد کنیم باید اموزش ببینیم ؟ باید کتاب بخونیم ؟ اگر امکان داره یک دیدی بهم بدید تا بتونم تو این مسیر درستی رو انتخاب کنم

  1. سلام دوست من
   به شما پیشنهاد می کنم مقاله کاریزماتیک رو حتما مطالعه بفرمایید تا به جواب خیلی از سوالاتتون برسید.

  1. سلام دوست عزیز
   طبیعتا کاریزما بودن بخش کمیش ذاتیه ولی بخش عمده ی کاریزماتیک بودن اکتسابیه و شما میتونید با اموزش دیدن مهارت های فردی این مهارت رو یاد بگیرید.

 2. تا قبل از این که این مقاله رو بخونم همیشه برام سوال بود که کاریزما ، متضاد کاریزما و کاریزماتک بودن یعنی چی؟اما با خوندن این مقاله تونستم به جواب سوال هایی که داشتم برسم و از این به بعد اگر کسی ازم پرسید که کاریزما چیه ، بتونم راحت به سوالش جواب بدم.
  مرسی از مقاله خوبی که به اشتراک گذاشتید و باعث شدید که اطلاعات خوبی کسب کنیم.

  1. درود خدمت شما دوست عزیز. ممنون از نظر ارزشمند شما . خیلی خوشحاا=لیم که تونستیم به شما در این مورد کمک کنیم. کاریزما بودن رو می تونیم یاد بگیریم و از اون به نفع خودمون استفاده کنیم، روابط بهتری شکل بدیم و حتی زندگی راحت تری داشته باشیم

  1. سلام درود بر شما
   امیدوارم عالی باشید .
   تلاش کنید تا بیش تر از همیشه در جمع صحبت کنید و برای اعتماد به نفس می تونید حتی رو به آیینه تمرین خودتون رو شروع کنید .
   تمرین کنید و مهارت هاتون رو توضیح بدید تا به جایی برسه که در جمع افراد بزرگ هم بتونید محکم و با فن بیان خوب صحبت کنید و خودتون رو پرزنت کنید .

 3. درود بر شما
  سپاسگزارم از مقاله بسیار خوب و با توضیح های ساده و قابل فهم
  استاد تیموری من یه سوال داشتم من در گذشته تقریبا میتونم بگم در دوران نوجوانی و جوانی که حدود ۱۷ تا ۲۰ سالگی کاریزمای خیلی قوی و اعتماد به نفس خوبی داشتم و به طور ناخوداگاه تمام این تکنیک ها رو استفاده میکردم الان در سن۴۱ سالگی اصلا ن اعتماد بنفس اون موقع و حتی یه ذره کاریزما در من مونده چجوری میتونم به حالت روحی اون موقع برسم؟
  سپاسگزارم از توجه شما

 4. با سلام
  کاریزما برای اکثر مردم یک مقوله اسرار آمیزه وبرای بعضی ها یه چیز دور ازذهن.ومیشه گفت کاریزماتیک بودن به معنی فرد موفق یا ثروتمند بودن نیست. حتی به معنیِ نحوه ارائه مطلبی و یا نوع پوشش هم نیست. کاریزماتیک بودن یعنی انجام یک سری کارهای خاص…
  مثلا برای اینکه یک فرد درحوزه کاریش به کارآفرینی نمونه تبدیل بشه وبتونه خدمات یا محصول خود را معرفی کنه و بفروشه, نیاز داره تا کاریزمایی فوق العاده قوی داشته باشه, تا بتونه باکم ترین حرف افراد را به خودش جذب کنه و کاری کنه شیفته ی فرد و محصولش بشوند
  کاریزمای یه رهبره که باعث میشه زیردستانش هدفشو جدی بگیرند ازخودگذشتگی انجام بدند وفراتر از اونی که هستند خودشون را نشون بدند
  داشتن شخصیت کاریزماتیک میتونه نقش مثبتی در مدیریت موفق و زندگی شخصی فرد داشته باشه اما برای داشتن چنین شخصیتی باید ویژگی هایی روداشت که خوشبختانه شما وتمام تیمتون دارید روی تمام ویژگی ها به خوبی کار می کنید واین لطف شما وتیمتون رو می رسونه که شب ،روز نمیشناسین وهدف تون خدمت به این خانواده ست که به لطف خدا ودعای تمام بچه ها روزبه روز دارا بزرگ وبزرگ تر میشه
  باتشکر

  1. سلام رضای عزیز خیلی ممنونم از نظر خوبتون
   و مهر و محبتب که نسبت به تیم ما دارید
   پیروز باشید

  1. سلام دوست هزیز بله در نظر گرفتیم ولی تا انتهای هفته نمایش داده نمی شود
   شاد باشید

 5. با سلام خدمت جناب تیموری و اعضای محترم سایت و همکاران پر تلاششون
  با توجه به این که اعتماد به نفس بالا همان طور که اقای تیموری فرمودند از نشانه های افراد جذاب هست یک تمرین را برای اعتماد به نفس بالا برای شما در پایین مینویسم امیدوارم مقبول افتد
  یکی از تمرین هایی که برای بالا بردن اعتماد به نفس بالا است این است که در هر مجلسی که وارد شدید سعی کنید اولین نفری باشید که سر صحبت را باز میکنید و سعی کنید با افراد بیگانه ارتباط برقرار کنید
  و دوم اینکه در هر کجا دعوت شدید سعی کنید جزو افراد اولی باشید که در ان مجلس وارد میشوید
  دم همتون گرم

  1. سلام امیر عزیز
   نزدیک به شش ماه هست که در حال تولید اطلاعات ایرانی هستیم در این زمینه
   اما چون هم زمان با پروژه هوش مالی هست زمان بیشتری نیاز هست تا یک کار فوق العاده انجام بشه
   به امید خدا در انتهای بهمن ماه از این محصول رو نمایی میکنیم
   شاد باشید

 6. جناب تیموری بزرگوار ممنون از مقاله ای خوبی که ارائه دادین و فیل تاثیر گذارتون میخواستم یه خواهش کنم مانند دفعات گذشته یه جایزه ای برای یه سری از فعالیتها مث تحقیق و…در نظر بگیرید که مبلغش م از یک میلیون بیشتر باشه ممنونم

 7. سلام. عالی بود جان مطلب به طور کامل گفته شده . مطلبتون ذهن رو باز می کنه و به من تصویر ذهنی داد که این فوق العاده بهم کمک کرد.دقیقا دنبال این نوع نوشتن بودم که جای دیگه ای با این بیان تاثیر گذار در موضوع کاریزما نخونده بودم. متشکرم از شما و مقالات بسیار تاثیر گذار و زیباتون که بهم کلی انرژی میده.

دیدگاهتان را بنویسید