مقاله ی راز زنان موفق - چگونه یک زن موفق باشیم؟ در این مقاله رازهای رسیدن به موفقیت رو بهتون میگم. رازهایی که بایدبهشون عمل کنین تابتونین به عنوان یک زن بدرخشین!

زنان موفق و ثروتمند | چگونه یک زن موفق باشیم؟

سلام بانو . برای موفقیت آماده ای؟.وقتی صحبت از زنان موفق می شه، اونها همه جوره در اطراف ما هستن..

موفقیت – دقیقاً مثل زیبایی – بیش از همه نسبیه..هر روز ما با مادران، کارفرمایان، کارآفرینان، ورزشکاران و هنرمندان موفق زیادی رو به رو میشیم.که در واقع اکثرا نشون دهنده ی یک زن موفق در حوزه ی خودشونن. و چه روزی بهتر برای جشن گرفتن زنان در تمامی دنیا: 8 مارس روز جهانی زن؟

مطمئناً اینجوری فکر کردین که ما با یک راهنمای.“زنان در محل کار” – یک مقاله ی 52 صفحه ای برای به اشتراک گذاشتن اونچه که زنان موفق و شاغل برای رسیدن به موفقیت انجام می دهند،.رو براتون آمده میکنیم؟

اما مطمئناً، این تنها یک نوع از “موفقیته”،.اما نکات بسیار خوبی وجود داره که می شه به اون پرداخت. لطفا به نکات زیر دقت کنید:  

 

1. برنامه ی زندگی زنان موفق !

تا به حال شده مصاحبه های شغلی ای داشته باشین که در اون ازتون سؤال می کنن:.می خواید در پنج سال آینده کجا باشین؟.تنها با این سوال معلوم می شه که این سوال برای شما همون اندازه مهمه که برای کارفرماتون هم مهمه.در واقع نشون دهنده ی آینده نگر بودن شماست!

داشتن یک برنامه خوب و قابل اجرا که با اون می تونین محل کار فعلی،.شریک زندگی و خانواده خود رو در اون بگنجونین میتونه باعث پیشرفت شما بشه و برای به دست آوردن اونچه که می خواید مهمه..مطمئن باشین که باید هر سه ماه یکبار به برنامه ی زندگی خودتون برگردین و اونو ارزیابی کنین..

2. آموزش ببینین  

مدرسه و دانشگاه برای همه ی افراد باعث موفقیت نمیشه و دلیلش هم اینه که چیز هایی که شما رو تبدیل به یک زن موفق کنه رو بهتون آموزش نمیده،.اما باید خودتون رو مسلح کنین..الان چه لوازمی دارین؟.منظور ما از لوازم و سلاح همون مهارتیه که باید داشته باشین..

این سلاحیه که میتونه شما رو در جنگ با بی فرهنگی و بی بند و باری نجات بده..میتونه باعث بشه شما نسبت به اونچه که هستید قوی تر شید و با مهارت هایی که دارین یک زن موفق، مستقل و ثروتمند باشین..نه تنها این ، بلکه مهمه که به یاد داشته باشین.” تا گور دانش بجوی “این به این معنیه که هیچوقت دیر نیست برای یادگیری بلکه از همین الان هم شروع کنین عالیه!.

برای اینکار میتونین در دوره ها و یا سمینار ها و وبینار ها شرکت کنین..مخصوصا الان که همگی در قرنطینه ی خانگی به سر میبریم..این کار تأثیر مستقیمی در مسیر شغلی احتمالی شما داره،.و بهتون قول میدم هیچوقت از تصمیمی که امروز میگیرین پشیمون نمیشین..  

هرگز شک نکن - چگونه یک زن موفق باشیم؟ در این مقاله رازهای رسیدن به موفقیت رو بهتون میگم. رازهایی که بایدبهشون عمل کنین تابتونین به عنوان یک زن بدرخشین!

3. رو خودت سرمایه گذاری کن!

زنان موفق اول از همه روی خودشون و توانایی هاشون تمرکز میکنن و سرمایه گذاری میکنن..مطمئنا ، شما می خواین خونه ی بزرگ و ماشین زیبا داشته باشین . اما مدیریت مالی و داشته باشین. این باعث میشه در شرایطی که حتی پیشبینی نمیکنین هم بتونین بدرخشین ، مثل : اخراج ، شرایط اضطراری و بیماری ها . اگه بتونین از الان برای اون روز ها نقشه و برنامه ای داشته باشین، اینجوری یک_هیچ از بقیه جلوترین.  

پس از همون اول که درآمد کسب کردین نسبت به همون درآمد خونه و ماشین مناسبی بخرین..مثلا اگه 50 میلیون درآمد داری،.نسبت به همون یه ماشین و خونه ی مناسب بخر..نه اینکه اندازه ی کسی که 500 میلیون درمیاره خونه بخری. به جای اینکار باقی مونده ی پولت رو سرمایه گذاری خوب انجام بده.و یه درآمد غیر فعال برای خودت به وجود بیار.  

کتاب ثروتمند ترین مرد بابل میتونه در این زمینه به شما کمک کنه. میتونین از وبسایت ماهان تیموری کتاب صوتی و خلاصه شدش رو تهیه کنین.

 

4. ارتباطات تجاری خودتون رو تقویت کنین

ارتباطات خودتون رو گسترش بدین. سعی کنین با افرادی معاشرت کنین.که اونها هم خودشون با دستای خودشون از صفر به صد رسیدن..سعی کنین با کسایی باشین که مثبت اندیشن..یه محور دور خودتون درست کنین از آدم هایی که همگی ثروتمندن و خودشون موفق شدن..این باعث میشه شما هم در این خط بیاین و شما هم خودتون رو در رده ی اونا قرار بدین.  

خیلی از زنان با بودن در کنار کسایی که حسودیشون رو میکنن و حتی نمیتونن پیشرفت دوستشون رو ببین،.خودشون رو پایین میکشن. این کار خیلی غلطیه..چون این جور افراد نه تنها خودشون به هیچ جا نمیرسن بلکه باعث میشن شما هم عقب بیفتین.و به هیچ جا نرسین و نتونین یک زن موفق باشین.

از این دوستانتون و رفیقاتون دوری کنین..برای خودتون هم که شده با کسانی دوستی کنین که از هر لحاظی از شما بالاتر باشن و شما بتونین با اونها پیشرفت کنین.  

 

5. رها کردن شغل  

خیلی از زنان، حداقل به یک یا دو دلیل در زندگی، شغل خودشون رو رها می کنن،.خواه به دلایل شخصی (مرخصی زایمان، استرس) یا دلایل حرفه ای (یک رئیس سخت،.ارزیابی مجدد مسیر شغلی).

دلیل شما هر چی باشه، اگر تصمیم گرفتین که شغلتون رو رها کنین،.قبلش حتماً ارزیابی کنین و 5 تا “چرا” برای خودتون بیارین که چرا شغلتون رو میخاین رها کنین و یا عوض کنین. این کاریه که همه ی زنان موفق انجام میدن.

این کار هم دلیل محکمی بهتون میده تا شغلتون رو رها کنین و هیچ وقت باعث افسوس شما و حسرت خوردنتون نمیشه..همین 5 تا “چرایی” برای رها کردن شغل باعث اطمینان شما از تصمیمتون هم میشه.  

 

6. از گناه خداحافظی کنین 

چیزی که باعث میشه زنان به موفقیت نرسن همین احساس گناهیه که اونها دارن.و باعث میشه هر چقدر هم که میگذره این احساس قوی تر شه و مثل خوره به جون اونها بیفته.  

تعادل بین زندگی  کاری و زندگی شخصی سخته ولی نباید باعث ایجاد گناه در شما ب وجود بیاره..این احساس گناه فقط مانعیه که باعث میشه شما به اون چیزی که میخواین نرسین.  

خیلی از ماها برای رسیدن به موفقیت زحمات زیادی رو متحمل میشیم.و باید برای رسیدن به آرزو هامون قوی باشیم..همه ی ما زنان قدرتمندیم و می تونیم تعادل خوبی در زندگی شخصی و زندگی کاریمون ایجاد کنیم..اوایل ممکنه کمی دشوار باشه اما نشدنی نیست و به راحتی میشه این تعادل رو به وجود اورد. اونوقته که به خودتون به عنوان یه زن موفق افتخار می کنین!  

اگه همسرت با کار کردن در بیرون مخالفه، در منزل کار کن..خیلی ها در منزل با کار هایی مثل سئو کردن سایت های مختلف دارن پول در میارن..یا نوشتن محتوا و… خیلی کار ها و مشاغل هست.که در منزل به راحتی میشه انجام داد و درآمد ها بالایی به دست اورد.

خود من کسانی رو میشناسم که با دیدن آموزش سئو و رفتن در این رشته دارن.از منزل درآمد های زیادی رو به دست میارن. هر پروژه ای که برای سئو محول میشه حدود 2میلیون پول دریافت میکنین..و اگه در ماه 4 تا پروژه هم بگیرین کم کم 8 میلیون تومن درآمد دارین.  

عکس نوشته هلن کلر - چگونه یک زن موفق باشیم؟ در این مقاله رازهای رسیدن به موفقیت رو بهتون میگم. رازهایی که بایدبهشون عمل کنین تابتونین به عنوان یک زن بدرخشین!

7. مثل زنان موفق ریسک کنین 

بازی با امنیت هرگز کسی رو به جایی نرسونده..زمانی که در زندگی، عشق و پول به وسط میاد،.گاهی اوقات یک کار کوچک ریسک پذیره و ما اون رو انجام نمیدیم..این به معنای قمار کردن همه چیز نیست، این به این معنیه که قبل از تصمیم گیری در مورد ارزش های زندگیتون،.این تصمیم رو از دید مثبت نگاه کنین..در طولانی مدت فرصت های کمتری برای از این رو به ائن رو شدن زندگیتون دارین.  

8. یک مربی داشته باشین  

شاید منبع خوبی داشته باشین تا باهاش مشورت کنین اما داشتن یه کوچ کنارتون باعث میشه شما راهنمایی های بهتری ازش دریافت کنین..کوچ باعث میشه سیر زندگی و پیشرفتتون رو پیدا کنین..کوچ شما رو تا اخر مسیر موفقیت همراهی میکنه و پیگیریتون میکنه تا شما هر چی بهتر و سریع تر از وضعیت الانتون به وضعیت مطلوبتون برسین.  

 

9. چی میخواین در این جهان باقی بذارین؟ 

چه نوع میراثی رو می خواید هنگام بازنشستگی داشته باشین؟.سؤال مهمیه که باید در نظر بگیرین چون که این نوع سؤال تمام و کمال از نظر مسیر شغلی شما رو هدایت میکنه..مطمئناً با حرکت در اهداف و آرزوهای خودتون می تونین تغییر کنین،.اما شناسایی و تجدید نظر مجدد اون اغلب یک مؤلفه اصلی برای رسیدن به موفقیت شماست. از همه ی اینا گذشته، کیه که نخواد نامش بعد از مرگش هم پا بر جا بمونه؟.همه دوست دارن این حس رو داشته باشن..این که بعد مرگ هم فراموش نشن و همیشه از اونها به خوبی یاد بشه.  

این حس خوب نیازمند داشتن کسیه که براش بجنگه..برای داشتن این حس خوب باید به موفقیت رسید و باید براش جنگید..می خوای بعد مرگت فراموس بشی؟ ابدا که این طور نیست!.هیچ کس دلش نمیخواد بعد از مرگ فراموش بشه..ما همه میخوایم در این دنیا کاری کرده باشیم و به عنوان یه زن موفق ازمون یاد کنن.  

فرزندان بهتری تربیت کنیم و اون ها رو انسان های موفقی به بار بیاریم..همه ی ما زنان میخوایم که کانون خانواده ی گرمی رو به وجود بیاریم که بتونیم خانواده ی موفقی داشته باشیم. این ها همگی نیازمند تلاش خودمونه..ما زنان موفق همگی دوست داریم که مستقل باشیم و از این طریق احساس آزادگی و سربلندی کنیم،.اعتماد به نفس داشته باشیم..اینها همه و همه بستگی به این داره که ما چجوری باید به اهدافمون برسیم.  

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
profile avatar
6 Comments
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
profile avatar
مریم زند
8 months ago

بسیار عالی

profile avatar
کفسابی سالار در تبریز
8 months ago

استاد کارت خیلی درسته … شما همیشه الگوی من تو زندگی بودی و خواهی بود….

profile avatar
مریم
8 months ago

عالی بود

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x