آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

رشد شخصی در دو ساعت

رشد شخصی در دو ساعتReviewed by حسین تیموری on Apr 10Rating: 5.0

 

رشد شخصی چیست؟

رشد شخصی، فقط با دو ساعت در روز ممکن می‌شود. شاید بارها شنیده باشید که انسان‌های موفق به درجه‌ی بالایی از رشد شخصی رسیده‌اند ; به همین دلیل است که اگر از آن‌ها بپرسیم: اگر تمام ثروت و موفقیتی که داری را از دست بدهی، چقدر طول می‌کشد تا دوباره آن را به دست بیاوری؟

پاسخ متفاوتی از آن‌ها می‌شنویم. آن‌ها در پاسخ خواهند گفت: در ظرف مدت کمتر از یک تا دو سال دوباره به جایگاه قبلی خواهند رسید و حتی شاید خیلی بالاتر از آن جایگاه قبلی!چون تمام راه‌ها را بلدیم و مهارت‌های لازم را داریم; احتمال شکستمان بسیار کمتر است.

چون قبلاً این مسیر را با تمام موانع و مشکلاتش پشت سر گذاشته‌ایم این توانمندی و رشد قابلیت‌های ارزشمندی که یک شخص را در راستای رسیدن به اهدافش و هدف از زندگی قدرتمند می‌کند پاداش یک‌ چیز در زندگی این افراد است پاداش پایداری و انضباط شخصی که اعتماد به نفس آنها را بالا میبرد.

 

این مقاله برای افرادی است که موفقیت را انتخاب کرده اند

 

درواقع این افراد خود را ساخته‌اند  عادات مثبت و مفیدی را در خود ایجاد کرده‌اند  و به‌طورکلی از خود فردی ساخته‌اند که توانایی به دست آوردن هر چیزی را دارد. کافی است اراده کرده و تصمیم بگیرند، آن‌ها می‌توانند; چون بر روی خودشان سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

این مقاله را برای تمام کسانی می‌نویسم که موفق شدن را انتخاب کرده‌اند برای تمام کسانی می‌نویسم که تصمیم گرفته‌اند زندگی تازه‌ای را شروع کنند، برای پولدار شدن که یکیاز آثار توانمندی یک فرد به‌حساب می‌آید; باید بر روی خودتان سرمایه‌ گذاری کنید یک سرمایه‌گذاری بلند مدت که سودی کلان به دنبال دارد. برای این سرمایه‌ گذاری هرروز فقط دو ساعت نیاز دارید، از 24 ساعت در طول روزبرای رشد شخصی ، فقط با دو ساعت در روز کافی است.

می‌دانید فقط 3 درصد از تمام مردم دنیا به این شیوه عمل می‌کنند؟ فقط سه درصد! این یعنی برای اینکه جزء انسان‌های فوق بهترین شوید فقط نیاز دارید روزی 2 ساعت از 24 ساعتتان را به خود اختصاص دهید. فکر می‌کنید 2 ساعت در روز برای فوق بهترین شدن خیلی زیاد است؟

فکر نمی‌کنم چنین نظری داشته باشید، پس به مطالعه‌ی خود ادامه دهید:سعی کنید این زمان را برای رشد شخصی خود در نظر بگیرید; بهترین زمان برای این کارزمانی است که ; شما ازنظر تمرکزذهن آمادگی دارید. این زمان می‌تواند صبح پس از بیدارشدن باشد  می‌تواند عصرها بعد از اتمام کار روزانه‌ تان باشد و یا شب قبل از خواب  فرقی نمی‌کند شما برای رشد شخصی‌ فقط به 2 ساعت در روز نیاز دارید. شاید بپرسید در این دو ساعت چه‌کار کنیم؟ کارهایی که باید انجام دهید این است.

 

اهمیت رشد شخصی

 

افراد شاخص و موفق دارای یک خصوصیت مشترک هستند. این افراد همیشه برای ارتقاء سطح توانمندیهایشان اهمیت زیادی قائل هستند و در این زمینه تلاش روز افزونی دارند. کسی که به رشد شخصی اهمیت میدهد باعث به وجود امدن تغییراتی در خود و اطرافش میشود. افرادی که به رشد شخصی خود اهمیت میدهند در مدت زمان نسبتا کوتاهی قادر خواهند بود که خود را از دیگران متمایز کنند.

این نکته واضح است که افراد شاخص و موفق نسبت به دیگران متمایز هستند اما دلیل این تمایز این است که آنها تصمیم گرفته اند بر روی خودشان کار کنند .زمانی که شما به رشد شخصی خود اهمیت دهید این ارتقاء و رشد تنها در مسائل فردی شما نمود پیدا نخواهد کرد بلکه باعث تمایز درجایگاه اجتماعی شما نسبت به دیگران خواهد شد. توجه به رشد شخصی به شما کمک میکند که به فردی دوست داشتنی تر تبدیل شوید.

شما میتوانید تبدیل به کسی شوید که دیگران از همنشینی با او لذت میبرند. برای رسیدن به این مهم در درجه اول باید دارای شخصیتی رشد یافته باشید. با توجه کردن به رشد شخصی شما دارای مزیت ها و توانایی هایی میشوید که میتواد جایگاه شغلی شما را نیز تا حد قابل ملاحظه ای ارتقاء دهد.

 

موانع رشد شخصی

در اینجا به طور خلاصه به برخی از موانع در راه رشد شخصی نیز میپردازیم.

سردرگمی را میتوان یکی از موانع مهم بر سر راه رشد شخصی دانست. بسیاری از افراد نمیدانند که واقعاً چه چیزی میخواهند. سردرگمی مشکلی رایج است اما حاد نیست و با پرداختن به تفکر در مورد اینکه شخص واقعاً چه چیزی میخواهد میتوان ان را برطرف کرد. یکی دیگر از موانع رشد شخصی مقطعی نگری است.

تمایل به حفظ وضعیت کنونی نیز میتواند مانع رشد شخصی باشد. افراد زیادی هستند که دوست دارند انسان رشد یافته ای باشند اما واقعیت این است که افراد کمی هستند که حاضرند در این راه تلاش کنند و وضعیت را تغیییر دهند. این یک واقعیت است که افراد زیادی با اینکه میدانند رشد شخصی چه اهمیتی دارد اما با امروز و فردا کردن و به تاخیر انداختن تلاش برای رسیدن به هدف به موفقیت چندانی دست پیدا نمیکنند. روزمرگی نیز یکی از موانع رایجی است که مانع از رشد شخصی میشود . مانعی که بسیاری از افراد در پشت آن متوقف شده اند.

 

زمانی را برای رشد شخصی خود انتخاب کنید

مطمعناً از نظر شما صرف دو ساعت در روز برای رسیدن به چنین هدف مهمی زمان زیادی نیست، پس به مطالعه‌ی خود ادامه دهید:سعی کنید این زمان را برای رشد شخصی خود در نظر بگیرید; بهترین زمان برای این کارزمانی است که ; شما ازنظر تمرکز ذهن آمادگی دارید. این زمان می‌تواند صبح پس از بیدارشدن باشد  می‌تواند عصرها بعد از اتمام کار روزانه‌ تان باشد و یا شب قبل از خواب  فرقی نمی‌کند شما برای رشد شخصی‌ فقط به 2 ساعت در روز نیاز دارید. شاید بپرسید در این دو ساعت چه‌کار کنیم؟ کارهایی که باید انجام دهید این است.

قبل از آنکه بگویم دراین دو ساعت باید چه‌کار کنید، باید از این موارد آگاه باشید:

 

تمرین رشد شخصی در دوساعت

 

۱. ابتدا یک برگه کاغذ سفید بردارید و شروع به نوشتن کنید

 

کاملاً صادقانه به توصیف خود بپردازید. شما چه کسی هستید؟ بنویسید چه شخصیت شناسی از خود دارید . همه‌ی چیزی که از خود می‌دانید را در آن بنویسید من … هستم. من …کارها را دوست دارم.

من برای تفریح… تفریح را انتخاب می‌کنم من برای حل مشکلاتم… کار آر انجام می‌ دهم هر آن چه از خود می‌ دانید را یادداشت کنید.

کمی صبور باشید شاید اصلاً چیزی به ذهنتان نرسد ولی کم‌ کم شروع به نوشتن خواهید کرد اصلاً مهم نیست چقدر طولانی شود. فقط بنویسید. 

 

۲. نقاط قوت و ضعفتان را تفکیک کنید.

برای مثال: اگر فردی حسود هستید یا کمی خجالتی یا یک آشپز حرفه‌ای و…همه را به‌ طور تفکیک‌ شده‌ای یادداشت کنید.

 

۳. سعی کنید هرروز بر روی نقاط قوتتان تمرکز کنید و مدام برای خود یادآوری کنید 

 برای مثال انسان قدرتمندی در متقاعد کردن دیگران هستید و یا به‌راحتی می‌توانید لباسهایتان را باهم هماهنگ کرده و بپوشید و…

 

۴. نقاط ضعفی که یادداشت کرده‌اید را نگاه کنید 

فکر می‌کنید به چه مهارت‌هایی نیاز دارید تا بتوانید آن‌ها را به نقاط قوت تبدیل کنید چه نوع آموزشی نیاز دارید. برای مثال  اگر در مواردی که نوشته‌ اید گفته‌اید من انسان خجالتی هستم. شروع کنید به نوشتن راهکارها. سعی کنید کلاس آموزشی در این زمینه ثبت‌ نام کنید و بروید بعدازاین در جمع‌ها ابراز وجود کنید نظرات خودتان را باارزش بدانید و آن‌ها را به طرز صحیحی انتقال دهید و… . این‌ها همه نیاز به تمرین دارند و البته مداومت.

حالا پس از شناختی که از خود پیداکرده‌اید برنامه‌ی رشد شخصی‌ شما آغاز می‌شود.در این دو ساعت باید به خودتان فکر کنید و هرروز با برنامه‌ای مشخص بر روی خودتانکارکنید اگر نیاز به کتاب، سی دی آموزشی، کلاس یا سمینار، مصاحبه با افراد موفق و… دارید.حتماً در این زمان به آن‌ها بپردازید ، این به خودتان بستگی دارد که کدام روش را انتخاب کنید. د راین دو ساعت فقط و فقط به خودتان فکر کنید به رشد شخصی.

دفترچه‌ ای بردارید و روند رشدی خودتان را یادداشت کنید.رشد شخصی فقط با دو ساعت در روز; نیازمند تمرین، تمرکز حواس و مداومت دارد. دلسرد نشوید.و به راه خود ادامه دهید ،مدام از نتایج خوبی که می‌گیرید با خود صحبت کنید، خودتان به خودتان انگیزه دهید. این زیباترین قدرت انسان است ،همه‌چیز در دستان خودتان است.تمام تصمیماتی که می‌گیرید مهم‌اند و آثاری دارند، بنابراین سعی کنید همیشه بهتر از قبل باشید  بهتر از یک روز گذشته بهتر از یک هفته‌ی گذشته  بهتر از یک ماه گذشته و… .

 

مدام در حال رشد باشید. فقط فراموش نکنید شما باید با خودتان مسابقه بدهید  یعنی حریف شما در رشد شخصی ، خودتان هستید نه دوست یا هر کس دیگری این پنج راهکار را به نظم شخصی تبدیل کنید و هرروز دنبال کنید تا به نتایج عظیم آن دست پیدا کنید.به زندگی خود متعهد باشید دوست داشتن با متعهد بودن متفاوت است ، شایدهمه دوست داشته باشیم کسب درآمد کنیم و از داشتن یک زندگی در رفاه خوشحال هم شویم اما این کافی نیست .

 

شما باید به اهدافتان هر چه که هست متعهد باشید. در این صورت هیچ بهانه‌ای برای تردید کردن نخواهید داشت ،کمر همت می‌بندید و شروع می‌کنید.انضباط شخصی سخت نیست  ، اگر راهش را بدانید. فقط کافی است به برنامه‌ای که ریخته‌اید متعهد باشید  همین! پیشنهاد می‌کنم کلیپ متعهدین ثروت را در سایت ببینید ،امیدواریم این آموزه‌ها به هر چه‌ بهتر شدن زندگی‌ تان کمک کند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر
 1. بیمه زندگی مان کاربر می‌گوید

  self development
  من تو کانال اقای تیموری هستم. مطالب در سطح پادکست های روز دنیا خوب و مفیده ممنون از زحماتتون. ایزدی ۵۸۴۱ نماینده برتر بیمه ایران

 2. کاربر می‌گوید

  عالی بود این مطلب ولی اگه میشه بیشتر توضیح بدید. ممنون

 3. سهل عمل کاربر می‌گوید

  با سلام. سایت عالیی دارید و مطالبتون خیلی موثر هست

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ثبت نام دوره هوش مالی پلاس