فورتونا یک فرصت آموزشی عالی

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

ماهان تیموری

آموزش هوش مالی و رسالت زندگی من

تصمیم گرفتم در این شرایط سخت به رسالت خود عمل کنم و هوش مالی را به صورت رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهم. هوش مالی مجموعه ای است حاصل تجربیات من از مسیر درآمد روزانه ۱۰۰۰ تومان تا ساختن کسب و کاری که هر روز دستاورد های بزرگی را خلق می کند و دانشی که در این سالها به دست‌ آورده ام. در هوش مالی شما یاد می گیرید چطور باور های خودتان را تقویت کنید، با صفر تا صد راه اندازی کسب و کار آشنا می شوید، بر انواع فوت و فن های قرارداد و چک مسلط می شوید، می توانید عادت های پولساز را با عادت های غلط جایگزین کنید و در کل هرچیزی که برای رسیدن به موفقیت مالی را نیاز دارید دسترسی پیدا می کنید.

مشاوره رایگان

درآمد زایی از کسب و کار مبلمان

خلاصه مطلب

سلام ماهانی عزیز. امروز می خواهیم راجع به کسب و کار مبلمان صحبت کنیم، کسب و کاری که می تواند بسیار بسیار پر درامد
5/5

 کسب و کار مبلمان

کسب و کار مبلمان یکی از کسب و کارهایی است که می توانید از طریق آن درآمد های زیادی را به دست بیاورید و روز به روز کسب و کار مبلمان خودتان را بیشتر رشد دهید.

مبلمان جز آن دسته هایی از کسب وکارهاست که حداقل سود آن ۱۰۰ درصد می باشد به شرطی که فوت و فن این کار و فروش را به خوبی یاد گرقته باشید. در این مقاله می خواهیم به مهم ترین نکاتی که برای راه اندازی کسب و کار مبلمان به آن نیاز دارید را برای شما شرح دهیم.

 

مقاله‌ی پیشنهادی : کسب و کارهای خانگی

 

امروزه در تعداد زیادی از خانه های ایرانی ها می توان مبلمان را مشاهده کرد، به همین دلیل این صنعت در بخش های مختلف دارای سود قابل قبول است. از طرفی بسیاری از خانواده ها علاقه دارند که پس از گذشت چهار تا پنج سال، دکوراسیون خانه و ست مبلمانشان را تغییر دهند.

این موضوع به ما نشان می دهد که اگر محصولات خودتان را با کیفیت بالایی ارائه دهید و همچنین سعی کنید که علاوه بر مبلمان، حس خوبی به مشتری بفروشید، می توانید مشتریانی وفادار برای خودتان خلق کنید که هر چند سال  یکبار برای تعویض مبلمان منزلشان به شما مراجعه کنند. از این طریق اعتبار کسب و کار مبلمان شما در میان مشتریان چند برابر افزایش می یابد.نکته ای که وجود دارد این است که یکی از تکنیک های فروش در هر کسب و کاری مخصوصا صنایع چوب ، راهای افزایش مهارت های کلامی می باشد.

صنایع چوبی

از گذشته تا کنون چوب و کالاهای ساخته شده از ان بخش عمده ای از نیازهای بشری را فراهم کرده اند. این ماده طبیعی دارای خصوصیاتی است که آن را از بسیاری از مواد دیگر مجزا میکند، به همین دلیل است که این صنعت تا به امروز پا بر جا بوده و مواد جایگزین نتواسته اند جایگزین آن شوند.

خواص مهندسی ویژه و سهولت در فن اوری و سازگاری با طبیعت باعث حفظ جایگاه و محبوبیت وسایل چوبی در سطح جهان میشود.صنایع چوب و کاغذ را میتوان جزء بزرگترین صنایع در سطح دنیا دانست. صنعت مبلمان نیز یکی از مهمترین صنایع وابسته به صنعت چوب است که در بسیاری از کشورهای جهان و از جمله ایران دارای رونق بسیار خوبی می باشد. 

صنعت مبلمان در ایران

از 50 سال قبل ما شاهد پیشرفت زیادی در صنعت مبلمان ایران بوده ایم. حرکت رو به رشد در ساخت انواع مبلمان باعث ایجاد خوش بینی نسبت به این صنعت و کسب و کار در ایران شده است. در کشور خودمان امروزه دیگر مبل به عنوان یک وسیله لوکس شناخته نمی شود و در بسیاری از منازل می توان آن را مشاهده کرد.

گسترش استفاده از مبلمان در بین خانواده های ایرانی باعث شده است که این صنعت برای کسانی که می خواهند یک کسب و کار جدید را راه اندازی کنند یک فرصت بسیار عالی باشد. در حال حاضر مرکزی برای آموزش مسائل مربوط به مبلمان وجود دارد که هر ساله شاهد دانشجویانی هستیم که از این مرکز در زمینه های طراحی مبلمان و طراحی دکوراسیون داخلی فارغ التحصیل می شوند. این مطالعات و آموزش ها در نهایت میتواند پتانسیل خوبی را در اختیار تولید کنندگان قرار دهد.

 

مقاله‌ی پیشنهادی : کسب کار خانگی

 

تولید مبلمان در ایران

در حال حاضر در ایران بیش از 50 هزار کارگاه کوچک و بزرگ تولیدی فعال هستند. در ایران بخش عمده تولید مبلمان بر عهده واحدهای صنفی است و واحد های صنعتی کمتر در این بخش حضور دارند. تهران را میتوان به عنوان قطب اصلی در صنعت مبلمان دانست، البته امروزه شاهد رشد صنعت مبلمان در شهرهایی دیگر نظیر اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز و …. نیز هستیم. این کارگاه ها فرصت اشتغال رابرای 117 هزار نفر از هموطنانمان فراهم کرده اند.

صنعت مبلمان میتواند در زمینه کارآفرینی نیز کمک زیادی به اقتصاد کشور کند. اتفاقا یکی از دوستان من به نام آقای امیر اعرابی در این حوزه فعالیت دارد و اطلاعات بسیار مفیدی را  در اختیار ما قرار داده که ما نیز در اختیار شما خواهیم گذاشت .

در کسب و کار مبلمان به سه طریق می توانند درآمد زایی کنیم:

  1. تاسیس تولیدی مبلمان
  2. تاسیس فروشگاه مبلمان
  3. شرکت در نمایشگاه های مبلمان 

تاسیس تولیدی مبلمان

برای تاسیس کسب و کار مبلمان به صورت تولیدی به ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه نیاز می باشد، درامد این کسب و کار حدود ۱۵ میلیون تومان می باشد که در صورت داشتن روابط عمومی خوب و تخصص در زمینه ی فروش می توان این درآمد را افزایش داده و به حدود بیست میلیون تومان رساند.

پیشنهاد ما به شما : خرید فروش طلا

تاسیس فروشگاه مبلمان:

برای ایجاد فروشگاه سرمایه ی بیشتری مورد نیاز است زیرا نیاز به اجاره ی یک مغازه در جای مناسب دارید. علاوه بر آن شما باید چند دست مبلمان را در مغازه خودتان بیاورید و در معرض دید مشتریان قرار دهید. علاوه بر تمامی این هزینه ها هزینه هایی مانند قبوض برق و مالیات و … را نیز در نظر داشته باشید. اگر در ابتدای راه هستید و سرمایه زیادی ندارید، این گزینه نمی تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

پیشنهاد ما به شما : هدف گذاری برایان تریسی

شرکت در نمایشگاه های مبلمان

برای شرکت در نمایشگاه ها نیز سرمایه ی کمتری نسبت به موارد ذکر شده نیاز است. در صورتی که کسی سرمایه ی کافی برای ایجاد فروشگاه و یا تولیدی نداشته باشد می تواند با خرید کالا از تولیدی ها در نمایشگاه شرکت کند و از این طریق به درآمدزایی در این کسب و کار بپردازد. هم چنین افراد متخصص در تولید مبلمان و فروشندگی نیز می توانند درآمد قابل قبولی از این کسب و کار به دست بیاورند.

شروع کسب و کار مبلمان با سرمایه کم:

پول زیادی ندارم، چطور می توانیم در این حرفه مشغول شوم؟

این سوال یکی از سوالات پرتکراری است که هرکس که به دنبال انتخاب شغل است از خودش می پرسد. باید به این نکته توجه کنید که مهم ترین اتفاقی که در شروع هر کاری به آن نیاز دارید، آموزش دیدن است.

شما برای آموزش می توانید در انواع کلاس های طراحی مبلمان و کار با چوب و … شرکت کنید و چند ماه در یک کارگاه به عنوان کارآموز استخدام شوید و همچنین می توانید در یک فروشگاه مبلمان نیز استخدام شوید.

پس از آنکه با این کار اشنا شدید و شناخت نسبی به انواع چوب ها، انواع پارچه ها و تشک های رایج آشنا شدید و به سلیقه مشتریان در اثر کار در فروشگاه، آگاهی پیدا کردید، نوبت به راه اندازی کسب و کار خودتان می شود.

اینستاگرام، یک شریک خوب:

یکی از راه کار های اجرایی کردن ایده های پولساز ، استفاده از اینستاگرام می باشد.شما می توانید برای شروع کسب و کار مبلمان خودتان از اینتساگرام شروع کنید. اما چطور؟

شما می توانید با صاحب کارتان توافق کنید که مشتریان بیشتری برای او بیاورید و هر چقدر که توانستید بالای قیمت بفروشید، آن پول را برای خودتان بردارید.

شما می توانید با تولید محتوای جذاب و مورد نیاز مخاطب، مشتریان مختلفی را به مغازه بکشانید و نه تنها برای مغازه مشتری بیاورید بلکه پورسانت خودتان را نیز به دست بیاورید. از طرفی شما اگر روزی بخواهید از آن فروشگاه خارج شوید، یک پیج مبلمان دارید که می توانید با یک فروشگاه دیگر به صورت مشارکت در فروش همکاری کنید.

پیشنهاد ما به شما : بازاریابی تلفنی

سوالات متداول :

چرا کسب و کار مبلمان؟

بازار مبلمان در ایران بیش از 30 هزار میلیارد تومان در سال گردش مالی دارد. سوداوری و ارزش افزوده صنعت مبلمان در بخش های مختلف میتواند بین 30 درصد تا 100 درصد متغییر باشد.

چون ساختار این صنعت به صورت شبکه ای است و برای تولید یک مبل بخش های مختلفی باید به صورت شبکه ای کار کنند تا محصول نهایی وارد بازار شود. در بخش تولید اگر محصولات شما دارای کیفیت قابل قبولی باشند مطمعناً تقاضای خوبی در این بازار دارند.

در کسب و کار مبلمان چه گونه می توانیم درآمد زایی داشته باشیم؟

تاسیس فروشگاه مبلمان،شرکت در نمایشگاه های مبلمان ،تاسیس تولیدی مبلمان

شما می توانید درابتدا به عنوان کارآموز در این حرفه مشغول به فعالیت شوید ،زمانی که به درستی نیازهای مخاطب را شناسایی کردید ، آنگاه نوبت به تاسیس کسب و کار خودتان است.

 

چگونه با سرمایه کم،کسب و کار مبلمان خودمان را شروع کنیم؟

نکته ای که همیشه باید به آن توجه کنید این است که قدم اول برای شروع هر کار آموزش دیدن است.

شما برای آموزش می توانید در انواع کلاس های طراحی مبلمان و کار با چوب و … شرکت کنید و چند ماه در یک کارگاه به عنوان کارآموز استخدام شوید و همچنین می توانید در یک فروشگاه مبلمان نیز استخدام شوید.

پس از آنکه با این کار اشنا شدید و شناخت نسبی به انواع چوب ها، انواع پارچه ها و تشک های رایج آشنا شدید و به سلیقه مشتریان در اثر کار در فروشگاه، آگاهی پیدا کردید، نوبت به راه اندازی کسب و کار خودتان می شود.

چرا کسب و کار مبلمان؟

بازار مبلمان در ایران بیش از 30 هزار میلیارد تومان در سال گردش مالی دارد. سوداوری و ارزش افزوده صنعت مبلمان در بخش های مختلف میتواند بین 30 درصد تا 100 درصد متغییر باشد. چون ساختار این صنعت به صورت شبکه ای است و برای تولید یک مبل بخش های مختلفی باید به صورت شبکه ای کار کنند تا محصول نهایی وارد بازار شود. در بخش تولید اگر محصولات شما دارای کیفیت قابل قبولی باشند مطمعناً تقاضای خوبی در این بازار دارند.شما می توانید از طریق تبلیغ اینستاگرام هم کسب و کار خود را رونق دهید.

کلام آخر

سوداوری در  کسب و کار مبلمان سریع است و برای کسانی که هدف آن ها رسیدن سریع به سودآوری است بسیار مناسب می باشد. حتما قبل از راه اندازی این کسب و کار تجربه ی لازم را به دست آورده و به هیچ وجه بدون تجربه سرمایه گذاری نکنید.

هوش مالی پلاس

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

76 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

جادوی اثر مرکب در تکنیک های مذاکره

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد