راه اندازی جامع کسب و کار

خلاصه مطلب

پس از آنکه انتخاب کردید که کدام یک از انواع کسب و کار را می‌خواهید شروع کنید باید برخی از مهارت‌هایتان را تقویت کنید تا به کمک‌ آنها بتوانید کسب و کارتان را با ریسک کم‌تری راه اندازی کنید.

تیم تولید محتوا ماهان تیموری
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
5/5
فهرست مطالب

کسب و کار چیست؟

کارکردن در ذات انسان می‌باشد و پس از مدتی کسانی که کمی در کارشان عمیق می‌شوند، کارشان تبدیل به تفریح آنها می شود. در این میان برخی تصمیم می‌گیرند که درآمدشان را از طریق استخدام شدن به دست بیاورند و برخی نیز تصمیم می گیرند که برای خودشان کسب و کاری راه اندازی کنند و از این طریق درآمدزایی کنند.

کسب و کار فعالیتی است که در آن فرد با تامین کالا و خدمات مورد نیاز مشتریان به درآمدزایی می‌پردازد. کسب و کار دسته های مختلفی دارد. برخی از این دسته‌ها از گذشته وجود داشته اند و برخی از آنها جز کسب و کارهای جدید به حساب می‌آیند.

اصولاً یکی از اهداف اصلی هر کسب و کاری رفع نیاز مشتریان است. طبیعتا هرکس که بهتر و خلاقانه‌تر این رفع نیاز را انجام دهد سود بیشتری به دست خواهد آورد، به همین دلیل است که گاهی اوقات مشاهده می‌کنیم که کسب و کارهای کوچک که به خوبی نیاز مشتریان را رفع می کنند بیشتر از کسب و کارهای بزرگ سود می‌کنند. فروش و کسب درآمد مانند جریان خون انسان می‌ماند. زمانی که این جریان با مشکل مواجه شود، کسب و کار نیز با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد.

هر کسب و کاری به جز محصول و خدمتی که انجام میدهد به برخی از منابع مانند منابع انسانی، تجهیزات اداری و… نیاز دارد. در این مقاله قصد داریم سیر تا پیاز راه اندازی کسب و کار را برای شما شرح دهیم.

چه کسب و کاری راه بندازم؟

چه کسب و کاری راه بندازیم

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که افراد در ابتدای راه اندازی کسب وکار با آن مواجه می‌شوند این است که آنها نمی‌دانند که چه کاری را انتخاب کنند و این کار را از چه طریقی شروعش کنند و به همین دلیل مدام تعلل می‌کنند.

سوال چه کسب و کاری راه بندازم به دو دلیل ایجاد می‌شود:

۱-نداشتن دانش کافی در حوزه‌های مختلف

به خصوص افرادی که سنین کمی دارند و تازه در ابتدای راه هستند، با بسیاری از مسیر‌های درآمدزایی آشنا نیستند و زمانی که شروع به تحقیق کردن می‌کنند با کسب و کارهای زیادی مواجه می‌شوند که همه آنها از درآمد خوبی برخوردار است و به همین دلیل میان راه‌های درامدزایی گیج می شوند و نمی‌توانند به درستی انتخاب کنند.

از همین جهت به شما پیشنهاد می‌کنیم که پیش از جستجو کردن در میان کسب و کارهای مختلف، به خودشناسی توجه کنید. شما باید در ابتدا روحیات، استعدادها و مهارت‌هایی که دارید را بشناسید.

خودشناسی به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید راه‌های درآمدزایی که راجع به آنها تحقیق می‌کنید را به سادگی‌ غربال کنید.

۲-عدم توانایی در تصمیم گیری

عدم توانایی در تصمیم گیری

یکی دیگر از دلایل که افراد نمی‌دانند که چه کاری را شروع کنند عدم توانایی در تصمیم گیری است. آنها بین گزینه‌های مختلف گیر می‌کنند و نمی‌دانند که کدام کار را باید انتخاب کنند.

اصولاً افراد به سه دلیل نمی‌توانند تصمیمات درستی بگیرند.

۱-خطاهای شناختی

از آنجایی که مغز انسان بیشتر از همه قسمت‌های بدن به انرژی نیاز دارد و جریان خون و جریان اکسیژن در مغز بسیار بیشتر از سایر قسمت های بدن است، مغز به صورت خودکار تلاش می کند که با استفاده از میانبرها این مصرف زیاد انرژی را کاهش دهد.

یکی از میانبرهایی که در این بین به وجود می‌آید، خطاهای شناختی هستند. آگاه بودن به این خطاها بسیار می‌تواند فرآیند تصمیم گیری را سهل و آسان کند.

۲-عدم مسئولیت پذیری

زمانی که شما تصمیمی می‌گیرید ناخودآگاه با یک سری عوامل که نتیجه تصمیم شما هستند رو به رو می‌شوید که باید مسئولیت آنها را بپذیرید. بسیاری از افراد به دلیل فرار از این مسئولیت‌هاست که مدام تصمیم گیری را به تعویق می‌اندازند.

۳- ترس

به طور طبیعی زمانی که قصد انجام کاری جدید در زندگی را داریم، ترس‌های مختلفی به سراغ ما می‌ایند. ترس از شکست خوردن، ترس از نرسیدن به مقصود و….

یک راهکار سه مرحله‌ای برای تصمیم گیری

مهارت تصمیم گیری از آن دسته از مهارت‌هایی است که اگر بر آن مسلط نباشید، در قسمت های مختلف زندگی از جمله انتخاب شغل با مشکل مواجه می‌شوید. شما باید بپذیرید که هر اتفاقی هم که در پی تصمیمی که گرفتید برای شما رخ داد، مسئولیتش با شماست.

در اولین مرحله شما باید راجع به تصمیمی که می‌گیرید اطلاعات جمع آوری کنید و پس از آن اطلاعات را تحلیل کنید. در این مرحله ما به شما پیشهاد می‌کنیم که برای تصمیم گیری از جدول T استفاده کنید. در یک سمت از این جدول مزیت‌هایی که احتمال دارد برای شما رخ دهد را یادداشت کنید و در طرف دیگر معایب آن تصمیم را یادداشت کنید. سپس با سبک و سنگین کردن این موارد تصمیمتان را بگیرید. در مرحله سوم باید سعی کنید از تصمیمی که گرفته‌اید به نحو احسنت مراقبت کنید.

برای مثال بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند که در دوره راه اندازی کسب و کار شرکت کنند و پس از آن یک کسب و کار کوچک پرسود برای خودشان راه بیاندازند.

آنها در کلاس شرکت می‌کنند، اما راه اندازی را به قدری به تعویق می‌اندازند که در نهایت به خودشان می‌ایند و متوجه می‌شوند که هیچ کاری انجام نداده‌اند.

البته به تعویق انداختن‌ کارها و انجام ندادن آنها هم نوعی تصمیم است.

به قول امام علی (ع) گذر زمان بزرگترین دشمن تصمیم‌هاست.

زمانی که شما یک تصمیم را گرفتید تحت هر شرایطی باید اقدامات لازم را انجام دهید.

برای مراقبت از تصمیمی که گرفته‌اید نباید اجازه دهید، اطلاعات منفی که دیگران به شما انتقال می‌دهند در تصمیمتان اثری داشته باشد. علاوه بر آن می‌توانید از مشاوره کسب و کار استفاده کنید.

انواع کسب و کار

انواع کسب و کار

در این قسمت انواع کسب و کار را به شما معرفی می کنیم که می‌توانید با توجه به شرایط یک دسته را انتخاب کنید.

کسب و کار اینترنتی

بسیاری از افراد یک کسب و کار با گوشی خود راه اندازی کرده اند و سود بسیاری از این طریق به دست می‌آورند. اینترنت باعث ایجاد فضایی شده است که می‌تواند به شما این امکان را بدهد که در هرجایی با میزان کمی سرمایه کسب و کار آغاز کنید.

کسب وکار تولیدی

کسب و کارهای تولیدی چرخ اقتصاد هر کشوری هستند. اگر بتوانید به درستی و طبق اصول برای خودتان کسب و کار تولیدی ایجاد کنید علاوه بر اشتغال زایی برای دیگران، می‌توانید درآمد خوبی را از این طریق به دست بیاورید. از کسب و کار تولید پوشاک گرفته تا انواع کسب و کار پروشی از جمله پرورش ماهی و… همگی جز کسب و کارهای تولدی هستند.

کسب وکار خدماتی

یک دسته دیگر از کسب و کارها که سود بسیار خوبی دارد، کسب و کار خدماتی است. اصولاً کسب و کارهای خدماتی با سرمایه بسیار کم تری شروع می‌شوند و از این رو گزینه خوبی برای راه اندازی کسب و کار نوجوانان و بزرگسالان و… به حساب می‌آیند.

با گسترش فضای اینترنت و ورود کسب و کار خدماتی به این فضا باعث شده است که سود این کسب و کار چند برابر شود.

.

کسب و کار فروش محصول

از گذشتگان بسیار دور یکی از دسته های کسب و کار پولساز فروش محصول بوده است. در این کسب و کار شما با تولید کنندگان ارتباط می‌گیرید و محصولات آنها را در اختیار مشتریان قرار می‌دهید.

برای موفق شدن در دسته فروش محصول، دوعامل بسیار حائز اهمیت است.

1-پیدا کردن تامین کننده مناسب

یک از کارهایی که به شما این امکان را می‌دهد تا تامین کننده مناسب را پیدا کنید این است که در ابتدای کار برای خودتان مشخص کنید که دقیقاً با چه نوع تامین کننده‌ای می‌خواهید کار کنید و این کار تنها با داشتن استراتژی مشخص می‌شود.

شما برای فروش محصولاتتان می‌توانید یکی از استراتژی های زیر را انتخاب کنید.

ارزان‌ترین قیمت

از جمله استراتژی های پرکاربرد فروش محصول، داشتن قیمت ارزان است. بسیاری از فروشگاه‌ها ها و مغازه‌هایی که مشتریان زیادی دارند، از این استراتژی استفاده می‌کنند. لازمه فروش محصولات ارزان، این است که تامین کننده‌ای پیدا کنید که کالای ارزانی داشته باشد. اگر قرار است که استراتژی شما قیمت ارزان باشد باید به دنبال تامین کنندگان ارزان قیمت بگردید.

گران‌ترین قیمت

همانطور که فروشگاه‌هایی که محصولات ارزان می‌فروشند، سود خوبی را به دست می‌آورند، فروشگاه‌هایی هم که محصولات گران قیمت می‌فروشند، درآمد خوبی کسب می‌کنند. بسیاری از ثروتمندان، تمایل دارند که از محصولات لاکچری استفاده کنند و تفریحات لاکچری انجام دهند. شما می‌توانید با هدف قرار دادن آنها، استراتژی فروش محصولات گران قیمت و لاکچری را پیاده کنید.

البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که برای موفق شدن دراین سبک فروش محصول دو راه دارید:

۱-باید فروشگاه شما در مکانی باشد که ثروتمندان در آن زندگی می‌کنند وعلاوه بر این موضوع دکور زیبا و لاکچری داشته باشید. در کنار داشتن فروشگاهی لاکچری باید در اینستاگرام نیز تولید محتوا کنید و از این طریق بتوانید خودتان را به مشتریان بیشتری معرفی کنید.

۲-اگر سرمایه راه اندازی یک فروشگاه لوکس را ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید و از این طریق محصولاتتان را به فروش برسانید.

متنوع‌ترین محصولات

همیشه داشتن تنوع زیاد در محصولات، یکی از مهم‌ترین عواملی است که مشتریان زیادی را به سمت شما می‌کشاند. برای فروش محصولات متنوع باید تلاش کنید که از چندین تامین کننده استفاده کنید. پس اگر قصد این استراتژی را دارید باید با تعداد زیادی از تامین کنندگان ارتباط برقرار کنید.

۲- ایجاد آگاهی از برند برای مشتریان

دومین کاری که برای افزایش فروش باید انجام دهید این است که محصولاتتان را به افراد بیشتری معرفی کنید. شما باید در ابتدا با تبلیغات مشتریان را به به خودتان جذب کنید و سپس از طریق سوشال مدیا و سایت برای آنها محتوا تولید کنید. این کار اعتبار شما را در میان مشتریان تا حد زیادی دچار تغییر و تحول می‌کند.

کسب و کارهای جدید در دنیا

اگر علاقه زیادی به یادگیری و پژوهش کردن در صنایع مختلف را دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که کسب و کارهای جدید که روز به روز در حال به روز شدن هستند را شروع کنید. برای اینکه در این نوع کارها به موفقیت برسید، نیاز به مطالعه روزانه و صبر دارید. کسب وکارهایی بر پایه بلاکچین مانند ارز دیجیتال، بیوتکنولوژی و… از این دسته از کسب و کارها هستند. از آنجایی که این کسب و کارها خدماتی ارزشمند به مردم ارائه می‌کنند از سود بسیار زیادی برخوردار هستند.

کسب و کار جدید خانگی

یکی از نقاط مشترک بین کارآفرینان بزرگ راه اندازی کسب و کار با کم ترین امکانات است. به این دلیل که در ابتدای راه، اغلب افراد سرمایه اولیه زیادی ندارند. بیل گیتس، استیو جابز نمونه‌های خارجی این کارآفرینان هستند. محصولات غذایی بهروز، سوسک کش قهرمان و…. مثال های موفق ایرانی هستند که کسب و کاری را با کم‌ترین امکانات و از خانه خود شروع کرده اند.

برای مردان و زنانی که قصد راه اندازی کار دارند و سرمایه اولیه ندارند، راه اندازی کسب وکار در خانه یکی از بهترین گزینه‌هاست. لازمه موفق شدن در کسب و کار خانگی بازاریابی مناسب است که امروزه با سوشال مدیاهایی مانند اینستاگرام بسیار راحت‌تر شده است. شما می‌توانید از طریق تولید محتوا در اینستاگرام مشتریان بسیار زیادی را به دست بیاورید.

کسب و کار در منزل برای بانوان

به طور کلی کارهای خانگی برای بانوان مناسب تر است. زیرا می توانند با خیال راحت روی کارشان تمرکز کنند و با استفاده از خلاقیتی که دارند، محصولات با کیفیتی را تولید کنند.

کسب و کار خانگی برای آقایان

آقایان هم می‌توانند با کار کردن در خانه پول زیادی به دست بیاورند. بهروز فروتن یکی از مردانی است که از خانه شروع کرد و توانست پس از گذشت چند سال انقلابی بزرگ در این صنعت به وجود بیاورد. فروش میوه خشک، فروش غذای خانگی، مجسمه سازی با چوب و… از جمله ایده های مناسب برای آقایان به حساب می‌آید.     

راه اندازی کسب و کار

پس از آنکه انتخاب کردید که کدام یک از انواع کسب و کار را می‌خواهید شروع کنید باید برخی از مهارت‌هایتان را تقویت کنید تا به کمک‌ آنها بتوانید کسب و کارتان را با ریسک کم‌تری راه اندازی کنید.

تصمیم‌گیری

برای تمرین تصمیم‌گیری به شما پیشنهاد می کنیم که در طول روز برای انواع تصمیم‌هایی که می‌خواهید بگیرید، از روش سه مرحله‌ای که در ابتدای مقاله به شما توضیح دادیم استفاده کنید.

مذاکره

اصولاً زمانی به مذاکره نیاز پیدا می‌کنید که با طرف مقابلتان بر سر یک موضوع تعارض داشته باشید. اگر شما بر مهارت مذاکره مسلط باشید، می‌توانید شرایط را به نفع خودتان تمام کنید.

حل مسئله

حل مسیله

زمانی که شما با چالشی مواجه می‌شوید باید سعی کنید که در ابتدا ریشه این مشکل را پیدا کنید و به طور کامل بر مسئله‌تان آگاهی پیدا کنید. در گام دوم باید سعی کنید که راهکارهای موجود را کشف کنید و در نهایت باید از مهارت تصمیم‌گیریتان استفاده کنید و بهترین راه‌حل را از میان راه‌حل‌های موجود انتخاب کنید.

شما پس از مدتی می‌توانید به دیگران در حل مسائلشان کمک کنید و از این طریق اعتبار زیادی به دست بیاورید. همچنین با گذشت زمان و حرفه ای شدن در مهارت حل مسئله، می‌توانید این مهارت را به کارکنانتان درس بدهید.

مهارت برقراری ارتباط

منظور از مهارت برقراری ارتباط این است که سعی کنید تا در یک مکالمه به عنوان فرستنده و گیرنده پیام، طوری عمل کنید که پیام به نحو احسنت منتقل شود.

زمانی که شما در نقش گیرنده پیام هستید و مشغول گوش دادن هستید، باید تلاش کنید که فرد مقابل را قضاوت نکنید و با سوالاتی که می‌پرسید وضعیت را شفاف‌تر کنید.

همچنین در زمانی که نقش فرستنده پیام را دارید، باید تلاش کنید که پیامتان را در زمان مناسب به فرد مورد نظر ارسال کنید.

هدف گذاری و برنامه ریزی

شما باید هدفی برای کارتان در نظر بگیرید که نه پایین تر از حد توان شما باشد و نه این که به قدری بالاتر باشد که نتوانید به آن دست پیدا کنید. پس از انجام هدف گذاری باید کارهایتان را اولیت بندی کنید. برای کارها می‌توانید از ماتریس آیزنهاور استفاده کنید.

این ماتریس کارها را به چهار دسته تقسیم می کند

  • کارهای مهم و فوری

این کارها اهمیت زیادی دارند و باید زودتر از سایر کارها انجام شوند.

  • کارهای مهم و غیر فوری

این کارها فوریت کم تری نسبت به دسته  قبل دارند. شما باید سعی کنید که رفته رفته کارهایتان در این دسته قرار بگیرند.

  • کارهای غیر مهم و فوری

این کارها تاثیر چندانی در زندگی شما ندارند اما انجام ندادن آنها می تواند برای شما دردسر ساز شود.

  • کارهای غیر مهم و غیر فوری

بهتر است که کارهای این دسته را رفته رفته حذف کنید.

پس از هدف گذاری و تعیین اقدامات و کارهای موردنیاز بهتر است که با استفاده از این ماتریس، اولویت بندی کارهایتان را انجام دهید.

راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم

کسب و کار با ۲۰ میلیون

کسب و کار جدید اینترنتی این امکان را فراهم کرده‌اند که هر کس بتواند با 20 میلیون تومان کسب و کار راه اندازی کند. شما می‌توانید یکی از کسب و کارهای خدمات که در فضای اینترنت وجود دارند را انتخاب کنید و از طریق آن درآمدزایی کنید. برای مثال به عنوان پیشنهاد کسب و کار می‌توانیم به تولید محتوا، سئو و… اشاره کنیم. شما صرفا با داشتن یک موبایل یا سیستم می‌توانید این کار را انجام دهید.

کسب و کار با 40 میلیون

40 میلیون سرمایه‌ای است که دست شما را در انتخاب شغل کمی بازتر می‌گذارد. کسب وکارخدماتی و فروش محصول و همچنین کسب و کاراینترنتی از جمله مواردی است که می‌توانید با 40 میلیون سرمایه شروع کنید.

نکته‌ای که راجع به سرمایه 40 میلیون و 20 میلیونی وجود دارد این است که شما باید به صورت آنلاین خودتان را معرفی کنید و نمی‌توانید مکانی را برای عرضه محصولات یا خدماتتان اجاره کنید. در قسمت معرفی ایده کسب و کار، میزان سرمایه برای هر کار را به شما بیان می‌کنیم که از این طریق بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید.

کسب و کار با دویست میلیون تومان

شما با 200 میلیون تومان می‌توانید انواع کسب و کارهای تولیدی مانند کسب و کار پرورش قارچ و کسب و کار عروسک سازی، کسب و کار های مبتی بر فروش محصول مانند فروشگاه و کسب و کار عطر فروشی را راه اندازی کنید. در این کسب و کار اگر با شخص دیگری شراکت کنید، می‌توانید مکانی را برای فعالیت‌هایتان اجاره کنید.

ایده کسب وکار

ایده کسب و کار

در ادامه برخی از بهترین ایده های کسب و کار را به شما معرفی می کنیم.

کسب و کار عکاسی

شما می‌توانید با خرید دوربین عکاسی canon 80d و دیدن آموزش‌های عکاسی این کسب و کار را شروع کنید. قیمت این دوربین حدود ۳۵ میلیون تومان است. برای شروع بهتر است که دسته کاریتان را مشخص کنید. از خودتان بپرسید که می‌خواهید عکاسی از افراد انجام دهید یا قصد دارید که عکاسی صنعتی برای کسب و کارهای مختلف انجام دهید.

کسب و کار تولید زغال

زغال جز کسب و کار های تولیدی است که  قدمتی طولانی در ایران دارد و شما با 200 میلیون سرمایه می‌توانید این کسب و کار را شروع  کنید. تولید ذغال به دو صورت سنتی و فشرده قابل انجام است.

کسب و کار عطاری

عطاری یک کسب و کار عالی است به شرطی که بتوانید محتوای با کیفیت برای آن تولید کنید. بهتر است که این کار را با سرمایه ۴۰ میلیون و در فضای آنلاین شروع کنید. بهتر است که بانکی جامع راجع به داروهای مختلف درست کنید.

مشاوره برندسازی

برندسازی شامل مراحل مختلفی است. ثبت برند، راه اندازی صفحه اینستاگرام و سایت، تبلیغات و تولیدمحتوا، طراحی لوگو و… همگی جز مراحل برندسازی هستند.

اگر شما دراین مراحل تخصص دارید می‌توانید خدمات مفید و ارزنده‌ای را به دیگران عرضه کنید و از این طریق پول خوبی به دست بیاورید. اگر هم به این حوزه علاقه دارید به شما پیشنهاد می کنیم که در حین یادگیری برندسازی، ادمینی چند صفحه اینستاگرام را در دست بگیرید و در کنار یادگیری و درآمدزایی تجربه‌ کسب کنید. شما می‌توانید با ۴۰ میلیون سرمایه این کسب و کار را شروع کنید.

تولید محتوا

تقریباً تمام شغل‌ها به محتوا نیاز دارند. از این رو اگر شما بتوانید این خدمات را با کیفیت بالایی به دیگران عرضه کنید، می‌توانید سود خوبی از این طریق به دست بیاورید. شما می‌توانید این کسب و کار را با ۲۰ میلیون تومان شروع کنید.

کلام آخر

راه اندازی کسب و کار مسیر پرچالشی است که بهتر است به صورت آماده وارد این چالش شوید. شما باید روز به روز خودتان را رشد بدهید و این فرهنگ را به کاکنانتان نیز انتقال دهید. مقالات سایت ماهان تیموری به شما این امکان را می دهد که خودتان را برای راه اندازی آماده کنید.

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دوره های آموزشی

مقالات مرتبط

دسته بندی

مقالات امروز

مدیریت زمان چیست؟ – 20 تکنیک کاربردی برای مدیریت زمان

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

لایف استایل چیست ؟ – لایف استایل افراد موفق به چه صورت است؟

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

دیجیتال برندینگ

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.