آموزش رایگان چرتکه

 آیا می دونی چرتکه چیه؟
دوست داری بدونی چطوری می تونی از این ابزار استفاده کنی؟
دوست من سلام امیدوارم حالت عالی و پر از انرژی باشی. فرقی نمی‌کند که کارمندی، مدیری و یا حتی خانم خانه دار هستی. این محتوا بهت کمک می‌کنه که بتوانی شرایط مالی‌ات را بهتر کنی.

 تصور کن ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که هر کسی یک تنگ دارد. که تشکیل شده از چند جزء است. اول خود تنگ است .

که به طور مثال می‌شود همان کیف پول ما قسمت دیگر ماهی است که درون این تنگ قرار دارد که می‌شود سرمایه‌گذاری یا پس انداز ما و قسمت بعدی آب و مواد مغذی است که داخل این تنگ قرار دارد که نشان دهنده پول در گردش ما و درآمد ما است.

تاریخ پیدایش

از زمانی که انسان ها یاد گرفتن مبادلاتی را با هم  انجام بدن روش های محاسبه کردن رو یاد گرفتن. به طور مثال اون ها برای این که روند محاسبه داد و ستد خودشون رو سرعت ببخشن چهار عمل اصلی ریاضی را یاد گرفتن که درنهایت این موضوع باعث شد اون ها بتونن ابزاری به نام چرتکه را اختراع کنن.

با این حال ماجرا به همین جا ختم نشد و انسان ها تونستن ماشین حساب ها رو اختراع کنن. اما در واقع همه این ابزارها برای محاسبات مالی و حسابداری به وجود اومدن. همون طور که می دونید حسابداری از صورت های مالی تشکیل شده که اون ها خلاصه ای از خرید و فروش و هزینه هایی است که توی یه دوره انجام شده.

به همین خاطر اگه بخوایم یه تعریف ساده از حسابداری داشته باشیم می تونیم بگیم که حسابداری راهی برای ارزیابی دارایی ها ، بدهی ها و گردش پول در کسب و کار و زندگی ماست.در حقیقت میشه گفت حسابداری جریان خون یک سازمان شرکت و یا حتی زندگی مالی هر فردیه که می خواد امور مالی خودش رو ثبت کنه . با این حال به نظر شما ثبت کردن امور مالی به چی نیاز داره؟

جواب اینه که به یک سری ابزار قدرتمند مثل حسابداری چرتکه نیاز داره که قراره توی این مقاله آموزش رایگان چرتکه رو بهت بدیم تا بتونی امور مالی خودت رو به بهترین شکل ممکن مدیریت کنی.

مقاله پیشنهادی : مدیریت مالی

با حسابداری چرتکه جلوی از دست دادن پولتان را بگیرید

 

با حسابداری چرتکه جلوی از دست دادن پولتان را بگیرید

 

 دقت کنید بعضی‌ها تنگشان سوراخ است و پولشان و سرمایه در گردششان را از دست می‌دهند. به عبارت دیگر مواد مغذی از دست می‌رود. در واقع باید بررسی کنند که کجای کار ایراد دارد که اینها دارند پولشان را از دست می‌دهند.

اگر بیایند کنترل کنند و مدیریت مالیشان را در زندگی قشنگ انجام دهند اتفاقی که می‌افتد این است که آب از دست نمیرود و ماهی می‌تواند شارژ شود.

ماهی به این دلیل می‌تواند شارز شود که در مرحله اول اگر بتوانید پولتان را حفظ کنید اتفاقی که می‌افتد این است که ماهی مواد مغذی را می‌خورد و بزرگتر می‌شود یعنی پس انداز شما بیشتر می‌شود.

در مرحله دوم اگر شما سرمایه‌گذاری هم بلد باشید همین ماهی را که بزرگ می‌کنید یاد می‌گیرید که چطور پرورشش بدهید و تعدادش را زیاد کنید و در واقع ماهی‌های بیشتری داشته باشید.

اما نکته اصلی و عامل مهم این است که سوراخ‌های تنگت را بگیری که آب و مواد مغذی از دست نروند. خیلی‌ها این مهم را بلد نیستند.

راهکاری برای حفظ پولتان

یکی از راهکار‌ها این است که بیای و تمام هزینه‌هات را ثبت کنی. ما یک درآمد و یک هزینه داریم.

اپلیکیشن‌هایی در بازار هستند که مختص این کارند اما من در تحقیقاتی که با تیمم داشتم هیچ کدام از اینها کار کردن باهاش اینقدر آسان نبود و به خوبی طراحی نشده بودند که تو بتوانی به راحتی از آن‌ها استفاده کنی و بتوانند واقعاً بهت کمک کنند که بتوانی این کار را انجام بدهی.

به همین دلیل است که در یک پروسه 6 ماهه تیم ما درگیر موضوعی به نام حسابداری چرتکه است. که من در انتهای این مطلب برایتان توضیح می‌دهم.

شما میتوانی یک دفترچه مدیریت مالی برای خودت درست کنی و تمام هزینه‌هایت را بر روی کاغذ ثبت کنی. تنها ازت می‌خواهم که یک هفته این کار را انجام بدهی.

در انتهای هفته خواهی فهمید که پولت کجا داره هزینه می‌شود و در واقع میتوانی سوراخ‌های تنگت را بگیری چرا که خیلی از سوراخ‌های تنگ تو یا کیف پول تو وجود دارند و پول از آن‌ها خارج می‌شود اما تو آن‌ها را نمیشناسی.

پول‌هایی که صرف تفریح میکنی، هزینه‌های که انجام می‌شود و صرفاً احساسی هستند.

چیز‌هایی که می‌خری و به دردت نمیخورن اگر این‌ها را ثبت کنی خیلی راحت می‌شوی، پس یک دفترچه پیدا کن و اسمشو بزار دفترچه مدیریت مالی و داخلش ثبت کن یا اینکه داخل نوت پت گوشیت هم می‌توانی ثبت کنی.

همچنین پیشنهاد می شود : مدیریت مالی چیست

عامل اصلی موفقیت در مدیریت مالی

 

عامل اصلی موفقیت در مدیریت مالی

 

حالا نکته‌ای بگم که آیا ثبت کردن هزینه‌ها در مدیریت مالی عامل اصلی موفقیت در مدیریت مالی است؟

بله 100%  اینطور است. من بار‌ها گفته‌ام که هوش مالی سه قسمته.

1 چطور پول بیشتری در بیاوریم. 2- چطور پول را نگه داریم 3- چطور پول را رشد بدهیم.

این موضوع به قسمت دوم بر می‌گردد که چطور پولی را که در می‌آوریم نگه داریم پس عامل اصلی است.

اگر یاد نگیری چطور هزار تومانت را مدیریت کنی مطمعن باش اگه یک میلیارد هم بهت بدهند نمیتوانی مدیریت کنی.

این یک قانون است پس ازت می‌خواهم که فقط یک هفته هزینه‌هایت را ثبت کنی.

به عنوان مثال می توانیم افراد معروفی مثل دن بیلزریان را به شما معرفی کنیم ، این افراد در زندگی خود موفق بودند و از ابتدای راه مدیریت مالی خوبی داشته اند.

پروژه بزرگ چرتکه

 

پروژه بزرگ چرتکه

 

دوتا خبر خوب دارم.

اولی پروژه چرتکه است که 6 ماهه 10 نفر از متخصصان اپلیکیشن ما به غیر از تیم محتوا بر روی آن کار می‌کنند که پروزه چرتکه افتتاح بشود.

پروژه چرتکه چیه و چه کمکی بهت میکنه؟

بهت یاد خواهد که چطور مدیرت مالی زندگی‌ات را انجام بدهی، هزینه‌هایت را ثبت کنی و در انتهای ماه بدانی که پولت در کجا خرج می‌شود.

برای حسابداری شخصی شما است و حسابدار کسب و کار شما می‌شود. کسب و کار‌های کوچک که زیر 50 میلیون درآمد و زیر 50 نفر نیرو دارند، می‌توانند به راحتی با همین حسابدار کار‌های حسابداریشان را انجام بدهند.

دقیقاً کمتر از 50 روز دیگر این پروزه بزرگ چرتکه که بر روی آن کلی تحقیق علمی شده است و تیم اپلیکیشن ما زحمت زیادی بر روی ان کشیده است افتتاح خواهد شد. (بروزرسانی: در حال حاضر این پروژه در اپلیکیشن هوش مالی ماهان تیموری قرار گرفته و فعال شده است)

اگر اپلیکیشن هوش مالی را نصب نکرده‌اید حتماً ان را نصب کنید تا به محض آمدن این پروزه بتوانید از آن استفاده کنید.

یک مورد هم در مورد پروزه باهوش شو دارم. دوتا برنده مانده بودند که هر کدام یک میلیون جایزه برنده شدند.

برنده اول آقای هادی رادفر و برنده دوم آقای صالح طالبی است که هر کدام از این عزیزان یک میلیون وجه نقد برنده شده‌اند به عنوان جایزه‌ای که برای مشارکت در باهوش شو قرار داده بودیم.

باهوش شو خیلی عالی پیش می‌رود و جالب است که شما اگر سوالی بپپرسید اگر تخصصی باشد در کمتر از 10 روز پاسخ سوالت را خواهی گرفت.

ولی اگر عمومی باشد در کمتر از 1 روز بیشتر از 20 پاسخ می‌گیری.

این یک معجزه است که خیلی از افراد به راحتی جواب سوالشان را می‌گیرند.

خدا را شکر می‌کنم که این ایده داخل ذهن من آمد که این را داخل اپلیکیشن هوش مالی بیاورم.

حتما به باهوش شو برو و استفاده کن. به دوستانت کمک کن تا دوستانت هم به تو کمک کنند. این یک قانون است.

ازت می‌خواهم که منتظر این پروژه بمونی.

پیشنهاد ما به شما : گرمایش جهانی

نتیجه‌گیری

چرتکه در زندگی تو تحول ایجاد خواهد کرد مخصوصا در مدیریت مالیت و از خیلی از عادات بدت جلوگیری خواهد کرد.

من در مطلب بعدی می‌خواهم در مورد هزینه‌ها صحبت کنم که چطور دسته بندی کنیم و در حسابداری چرتکه هم توضیح داده‌ام.
نکته مهم دیگر این است که ازت می‌خواهم همین الان این مطلب را برای یکی از عزیزانت بفرستی تا اون ها هم آموزش رایگان چرتکه رو ببینن و اگر همین الان با ما آشنا شدی.حتماً مطالب قبلی را ببینی و برای من کامنت بگذار در مورد پیشنهاداتی که برای  این پروزه داری که چه چیز‌های برای مدیریت مالیت نیاز داری که ما بر روی حسابداری چرتکه برایت اجرایش کنیم.
برایت بهترین‌ها را آرزو می‌کنم چرا که می‌دانم ارزشمندی و به همین دلیل است کل تیم ما سخت تلاش می‌کند که تو بتوانی نتایج بهتری در زندگی‌ات بگیری.
حتما برایم کامنت بگذار و با هوش شو را هم چک کن. برندگان هم یکی زنگ زده بود و یکی زنگ نزده که فکر کنم آقای رادفر زنگ زده و آقای طالبی زنگ نزده است. آقای صالحی زنگ بزن و جایزه‌ات را دریافت کن. برایت بهترین‌ها را آرزو می‌کنم امیدوارم هر جا هستی شاد و پیروز و سربلند باشی.    

سوالات متداول :

ثبت کردن هزینه ها در مدیریت ،عامل اصلی موفقیت است. هوش مالی سه قسمت دارد: 1 چطور پول بیشتری در بیاوریم. 2- چطور پول را نگه داریم 3- چطور پول را رشد بدهیم بنابراین اگر یاد نگیری که چطور هزار تومان خودت را مدیریت کنی ،قطعا زمانی که یک میلیارد هم داشته باشی باز هم نمی توانی آن را مدیریت کنی.

پروژه چرتکه بهت یاد خواهد که چطور مدیرت مالی زندگی‌ات را انجام بدهی، هزینه‌هایت را ثبت کنی و در انتهای ماه بدانی که پولت در کجا خرج می‌شود.

برای حسابداری شخصی شما است و حسابدار کسب و کار شما می‌شود. کسب و کار‌های کوچک که زیر 50 میلیون درآمد و زیر 50 نفر نیرو دارند، می‌توانند به راحتی با همین حسابدار کار‌های حسابداریشان را انجام بدهند.

اپلیکیشن هوش مالی

همین حالا شروع کن!

8 پاسخ

 1. آقا سلام
  بنده در حال حاضر تمایل دارم که درآمدمو افزایش بدم و الان از طریق دستفروشی ماهی 300 هزار تومن در میارم که اصلا کفاف هزینه هامو نمیده و متاسفانه بهمین علت درآمد پایین هم نتونستم توی دوره هوش مالی شرکت کنم و یا یکی از آموزشارو تهیه کنم!
  پیشنهاد شما به بنده چی هست؟ اصلا روحیه جالبی با این درآمد کم ندارم

 2. سلام
  درود فراوان به استاد عزیز و تیم محترم
  درخواست میکنم در پروژه چرتکه آنقدر کاربری اولیه آسون باشه مثل دفتر یاد داشت که کاربری که تا کنون هیچ یاد داشتی از امور مالی نداشته وسوسه بشه به این کار تا عادت بشه براش بعد که طعمشو چشید از امکانات پیشرفته استفاده کنه.
  سپاس گذارم.
  حمزه بیات

 3. با سلام و احترام
  من در دوره هوش مالی و هوش مالی پلاس شرکت کردم
  من دارم از شرکت قبلیم میام بیرون ( با دوستم شریک بودم ) و انشاالله تا قبل از سال ۹۸ میخوام شرکت جدیدم رو ثبت کنم و با تجربه های قبلی و آموزه های شما اینبار با قدرت شروع کنم و مطمعنم که تو ۶ ماه اول بهتر از ۳ سال گذشته خواهم بود.

  اما پیشنهادم در رابطه با حسابداری چرتکه
  بخش مربوط به کسب و کار امکانات زیر را داشته باشد :
  بخش حقوق و دستمزد با ورود ساعت کاری کارمندان
  درآمدهای کسب شده ، هزینه های انجام شده و محاسبه سود شرکت به صورت ماهیانه و سالیانه
  و برای بخش خصوصی فکر میکنم تمام امکانات نرم افزار حسابداری همراه پارمیس رو باید داشته باشه چون تمام امکاناتش عالیه و حالا اگر شما امکان جدیدی هم بهش اضافه کنید فوق العاده خواهد بود…
  با تشکر از استاد ماهان تیموری و تیم فوق حرفه ای ایشون

 4. سرمایه هر فرد به دو دسته ۱-دست نخورده و برای روز مورد نیاز یا در صورت امکان به صورت نقد شوندگی سریع موجود باشد تا در مواقع ضروری از هیجانات منفی بکاهد ۲-قابل سرمایه گذاری که حتما تا حد امکان در موضوعات متنوع سرمایه گذاری شود با توجه به پتانسیل مدیریت فردی،نه بر روی یک موضوع خاص تا در صورت زیاد دیدن بر روی یک موضو دیگر سرمایه گذاری ها به صورت همپوشانی زیان را جبران کرده و یا ترس از ازدست دادن ثروت و احساسات منفی کاهش یابد

 5. سرمایه هر فرد به دو دسته ۱-دست نخورده و برای روز مورد نیاز یا در صورت امکان به صورت نقد شوندگی سریع موجود باشد تا در مواقع ضروری از هیجانات منفی بکاهد ۲-قابل سرمایه گذاری که حتما تا حد امکان در موضوعات متنوع سرمایه گذاری شود با توجه به پتانسیل مدیریت فردی،نه بر روی یک موضوع خاص تا در صورت زیاد دیدن بر روی یک موضو دیگر سرمایه گذاری ها به صورت همپوشانی زیان را جبران کرده و یا ترس از ازدست دادن ثروت و احساسات منفی کاهش یابد

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز