بهترین شغل های ۱۰ سال آینده ایران

در این مقاله میخواهیم به معرفی بهترین شغل های ۱۰ سال آینده ایران بپردازیم لیست مشاغلی که در ادامه به شما معرفی می‌شوند از گردآوری و تطابق چندین آمار مختلف به‌دست‌آمده و اطلاعات لازم درباره‌ی مشاغلی که در طی ۱۰ سال آینده خیلی روی بورس خواهند بود به شما داده می‌شود.
توسعه دهنده اپلیکیشن
 
یکی از بهترین شغل های جهان در ۱۰ سال آینده ، توسعه دهنده اپلیکیشن است. انتظار می رود که این حرفه تا ۱۰ سال آینده بیش از ۲۱ درصد رشد داشته باشد. همچنین تخمین زده شده که حقوق سالانه در این حوزه به بیش از ۹۷ هزار دلار در سال برسد. شغلی که بسیاری از افراد امروزه به آن مشغولند.
 
تحلیل سیستم های کامپیوتری
 
این حرفه تا ۱۰ سال آینده رشد ۲۲ درصدی خواهد داشت و میانگین حقوق سالانه آن ۸۵ هزار دلار خواهد بود. توانایی تحلیل سیستم های کامپیوتری هم می تواند برای جوانان یک شغل مناسب و پردرآمد باشد.
 
کاربر ماشین آلات ساختمانی
 

پیش بینی می شود این شغل در ۱۰ سال آینده این شغل ۵ درصد رشد یابد.

زیرساخت های در حال فرسایش و ضرورت بازسازی آن، موجب شده تقاضا برای کارگران ساختمانی افزایش یافته واین امر برای کاربران ماشین آلات ساختمانی، افرادی که قابلیت استفاده از همه چیز از بولدوزر تا تیرکوب را دارند، تقاضای بزرگتری ایجاد خواهد کرد. البته برنامه و بودجه دولت برای سرمایه گذاری درزیرساختها به ویژه حمل ونقل، نیز در این زمینه بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

همچنین پیش بینی می شود درآمدهای سالانه این شغل در دامنه ۳۲ هزارتا ۵۶ هزار دلار قرار گیرد.

 

متخصص نرم افزار کامپیوتری

 

پیش بینی می شود که در دهه آینده این شغل ۳۲ .۴ درصد رشد یابد. دنیای کنونی دنیای رایانه بوده و منافع همه در آن است. با رایانه ای شدن همه چیز از تلفن های همراه تا خودروها وحتی قهوه سازها، توسعه نرم افزارهای سیستمی جدید یک بخش ضروری از زندگی انسانی شده است.

همچنین افزایش تقاضا برای ارتقای امنیت شبکه و مستندسازی مشخصات سلامت افراد زمینه برای مشاغل جدید در حوزه رایانه فراهم کرده است.برای این شغل، داشتن مدرک دانشگاهی در مهندسی نرم افزار یا علوم رایانه ضروری است. داشتن مدرک کارشناسی ارشد در این زمینه به معنای داشتن مشخصه کامل در این زمینه است یا اینکه فرد باید یک پیش زمینه قوی در برنامه نویسی و نیز توانایی انطاف پذیری با تغییر در رشته های مختلف همچون معرفی ابزارها و زبان های جدید رایانه را داشته باشد. شایان ذکر است که در آمد سالانه این فرد در دامنه ۷۷ هزار دلار تا۱۲۰ هزار دلار خواهد بود.

 

کدنویس نرم افزار های رایانه ای

 

دولوپر ها سیستم‌عامل‌ها، کامپایلرها و نرم‌افزارهای شبکه را توسعه می‌دهند.
میانگین درآمد سالیانه در ۲۰۱۶: حدود ۱۰۶ هزار دلار بوده که پیشبینی میشود تا ۱۰ سال آینده چندین برابر شود همچنین داشتن مدرک لیسانس نرم افزار برای این شغل اجباری است.

بهترین شغل های 10 سال آینده ایران

مدیر خدمات بهداشتی

 

برای شغل مدیر خدمات بهداشتی که در لیست بهترین شغل های جهان در ۱۰ سال آینده قرار گرفته است، رشدی ۱۷ درصدی پیش بینی شده است. همچنین اعلام شده که حقوق سالانه آن به طور میانگین ۹۳ هزار دلار خواهد بود.

 

پرستار

 

پیشرفت فناوری و یک تمرکز بیشتر بر مواظبت های پیشگیرانه و پیرشدن جمعیت موجب آن شده است که نیاز به مراقبت های مورد نیاز بیماران در بیمارستانها، مطب پزشکان،برنامه های بلندمدت بهداشتی وحتی خانه های شخصی افزایش یابد.همین امر موجب شده که درآمد سالانه یک پرستار در این دهه از ۵۴ هزار دلار به ۸۰ هزار دلار برسد. برای آنکه یک فرد به عنوان پرستار ثبت شده امکان فعالیت داشته باشد، ضروری است که مدرک کارشناسی در رشته پرستاری واعتبارنامه یک دوره پرستاری به مدت ۲تا ۳ سال داشته باشد.

 

تکنسین برق

 

پیش بینی ها نشان می دهد که این شغل در ۱۰ سال آینده ۲ درصد رشد داشته باشد. افزایش تقاضا برای ارتباطات الکترونیکی در خانه و در دفاتر به معنای کار بیشتر برای تکنسین های برق است.

همچنین رشد استفاده از انرژی های جایگزین شامل انرژی باد و خورشیدی و نیز بازسازی و تعمیر و نیز ایجاد ساختمان های نو نیز در افزایش تقاضا برای این شغل موثراست.داشتن سابقه کار ۴ ساله، حداقل سن ۱۸ سال و دیپلم یا معادل آن و مجوز رتبه بندی شده از الزامات داشتن چنین شغلی است. شایان ذکر است دامنه درآمدهای سالانه این شغل ۳۷ هزار تا ۶۵ هزار دلار است.

فیزیوتراپیست

 

این شغل تا ۱۰ سال آینده ۳۰ درصد رشد خواهد داشت و میانگین حقوق سالانه آن تا ۸۳ هزار دلار ارزیابی شده است.

 

مشاور مالی 

 

پیش بینی می شود در ده سال آینده این شغل با رشدی معادل ۳۲ درصد افزایش یابد. افزایش فرصت های سرمایه گذاری نیاز به مشاورین این حوزه را ضروری تر ساخته است. از سوی دیگر، در حالی که جمعیت پیر می شوند و پس اندازهای افراد در حال شکل گیری است، مشاور سرمایه گذاری خوب در افزایش ارزش پس اندازها اهمیت خواهد یافت. همچنین با افزایش جمعیت، نیاز به مشورت متخصصان مالی برای ایجاد مستمری های بالاتر در دوران بازنشستگی افزایش می‌یابد.

بی شک متخصصان مالی موجب ایجاد پول بیشتر برای مشتریانشان خواهند شد و از اینرو، مشاوران مالی شخصی یکی از دو تخصصی هستند که درآمدهای سالانه آنها شش رقمی می شود. بهطوریکه دامنه شغلی آنها بین ۴۳ هزار تا ۱۱۱ هزار دلار خواهد بود. درخصوص نیازهای حضور در این فعالیت، داشتن مدرک دانشگاهی در یکی از رشته های مالی، حسابداری و اقتصاد و همچنین داشتن مجوز از یک موسسه مالی معتبر ضرورتهای آن خواهد بود.

 

این ها برخی از بهترین شغل های ۱۰ سال آینده در ایران بود . برخی شغل ها نیز هست که نیاز به سرمایه ی زیاد ندارد ولی درآمد زیادی دارد اگر میخواهید راجع به آن مطالعه کنید اینجا کلیک کنید.

2 دیدگاه برای “بهترین شغل های ۱۰ سال آینده ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *