ایده هایی برای راه اندازی کسب و کار یوتیوب

همان طور که می دانید از زمانی که از اینترنت و شبکه های مجازی روی کار آمدند  و مردم حتی کسب و کارهای خود را روی آن راه اندازی کردند، دنیای شکل دیگری به خود گرفت. در این بین شبکه هایی مانند یوتیوب (youtube  ) به وجود آمدند که به شما بدون اینکه کسب و کاری داشته باشید، پول پرداخت می کنند. ایده یوتیوب شاید یکی از بهرین ایده هایی بوده است که همه در آن سود می کنند.

راه اندازی کانال یوتیوب اولین قدم برای به دست آوردن درآمد دلاری است که شما با رعایت قوانین و الگوریتم های آن می توانید به آن چه می خواهید، دست پیدا کنید. به همین خاطر قصد داریم در این مقاله ایده برای کسب درامد از یوتیوب را مورد بررسی قرار دهیم تا در نهایت شما بتوانید به کمک آن درآمد خوبی از این شبکه اجتماعی محبوب کسب کنید.

زمانی که ما در مورد راه اندازی کسب و کار یوتیوب صحبت می کنیم ، باید به مواردی مانند تولید محتوا ،ویدیو، مارکتینگ، درامد دلاری، فیلم برداری ، تدوین ،آموزش، سابسکرایبر بودن، استفاده از اصطلاحات انگلیسی مربوط به یوتیوب ، بازی و گیم بلاگری، ولاگری، برندینگ، داشتن وب سایت و  نقد کردن درامد به دست آمده از توجه کنیم تا بتوانیم به یک روال سود ده دشت پیدا کنیم.

یوتیوب یکی از پلتفرم های بسیار بزرگ در دنیا است که میلیاردها ویدیو مختلف را در خود جای داده است و برای هر مشکلی راه‌حلی دارد و به قول معروف آموزش‌هایی از شیر مرغ گرفته تا جان آدمیزاد را در خود جای داده است. در حالی که پلتفرم هایی وجود دارند که ممکن است پاسخ مناسبی برای مشکلات خاص نداشته باشند، یافتن ویدیویی در مورد یک موضوع خاص در یوتیوب دور از انتظار نیست .
اگر شما یکی از کسانی هستید که مایل به آموزش به دیگران هستید با استفاده از یوتیوب به عنوان رسانه، به خوبی می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید و از این ایده برای کسب درامد از یوتیوب اقدام کنید.

مقاله مرتبط: دوره راه اندازی کسب و کار آنلاین

ایده کانال یوتیوب

 

 

با این تفاسیر اگر مایل به راه اندازی کسب و کار یوتیوب هستید، ممکن است در انتخاب ایده یوتیوب و موضوع مناسب برای آن تردید داشته باشید. اما نکته ای که باید بدانید این است که این موضوع یک امر طبیعی است ، زیرا همه ایده ها موفق نیستند. از یک طرف، انتخاب ایده نادرست در وهله اول می تواند نتیجه معکوس برای شما داشته باشد. از سوی دیگر، انتخاب اشتباه ، می تواند بر کل موضوع تأثیر بگذارد.
بنابراین، برای راه اندازی کسب و کار یوتیوب ایده هایی را در ادامه مورد بررسی قرار دادیم که می تواند به شما در این راه کمک فراوانی کند.
ایده  یوتیوب
• کانال های عکاسی و فیلمبرداری
• کانال های آموزشی
• کانال های بازی
• کانال های وبلاگ نویسی
• کانال های فنی
• کانال های تناسب اندام
• طنز سیاسی/ کانال های خبری
• کانال های کمدی
• کانال های آرایشی
• کانال های آزمایشی
• کانال های بررسی اسباب بازی

وقت آن رسیده است که یادداشت برداری را برای ایجاد ایده کانال یوتیوب به صورت عالی شروع کنید!

1. کانال های عکاسی و فیلمبرداری

همه افراد دارای حس زیبایی شناسی نیستند. فقط بعضی ها استعداد دیدن و گرفتن عکس از چیزهای مختلف ، به شیوه ای هنرمندانه دارند…
اگر شما در زمینه های هنری توانایی و مهارت دارید، بسته به زمینه تخصص و راحتی خود می توانید یک کانال عکاسی یا فیلمبرداری راه اندازی کنید. در کانال خود، می توانید در مورد هر چیزی که درباره این موضوع است را مورد بررسی قرار دهید و در مورد آن صحبت کنید، از اصول اولیه گرفته تا تکنیک هایی که می توان در حین فیلمبرداری از آن ها استفاده کرد، صحبت کنید. حتی می‌توانید ابزارها و ویژگی‌هایی را که می‌توانند در هنگام عکس‌برداری به شما کمک کنند، مرور کنید، ایده‌ها، نکات و موارد دیگر را برای ویرایش به بینندگان خود ارائه دهید.

وقتی وارد یوتیوب می شوید افراد موفق زیادی وجود دارند که در این حوزه فعال هستند و از  ایده برای کسب درامد از یوتیوب به نتایج خوبی دست پیدا می کنند.
به طور مثال پیتر مک کینون عکاسی است که کانالش 5.04 میلیون مشترک و 383 میلیون بازدید دارد. او بیشتر به خاطر آموزش‌های عکاسی و فیلمبرداری در دنیا شناخته شده است. او در مورد انواع مختلف عکاسی مانند عکاسی بافت، عکاسی زیر آب و غیره صحبت می کند. او همچنین انواع دوربین ها، لنزها و سایر ابزارهایی را که به او کمک می کنندرا معرفی می کند.

علاوه بر این، او ترفندهایی را پیشنهاد می کند که می تواند به بینندگان کمک کند تا مهارت های عکاسی خود را بهبود ببخشند. او نحوه ویرایش عکس ها را آموزش می‌دهد و نکاتی در مورد استفاده از فتوشاپ و لایت روم ارائه می‌دهد.

به طور خلاصه، کانال این مرد یک فروشگاه یکپارچه برای عکاسی است و ملزومات آن دارد. می توانید او را به عنوان یک منبع الهام بخش انتخاب کنید و یاد بگیرید که چگونه کسب و کار یوتیوب خود را راه اندازی کنید..

ویدئو – پارکر والبک:

پارکر والبک یک فیلم‌بردار است که یک مدرسه فیلم آنلاین به نام فیلم‌ساز تمام وقت (Full Time FilmMaker) را اداره می کند ایده کانال یوتیوب او دارای 1.18 میلیون مشترک است که روزانه 59 میلیون بازدید دارد.
مانند پیتر مک ‌کینون، پارکر همه چیز از( الف) گرفته تا ( ی) فیلم‌برداری را در کانال خود پوشش می‌دهد. در حالی که پیتر در مورد عکاسی و فیلم‌برداری صحبت می‌کند، پارکر فقط روی فیلم برداری کار می کند و همه چیز را در مورد ملزومات ساخت ویدیو آموزش می‌دهد.

هم پیتر و هم پارکر عکس‌ها و ویدیوهایی می‌سازند که منظره‌ای دلنواز برای هر کدام از ماست. آن‌ها برای کمک به فیلم‌سازان دیگر تمرکز می کنند و برای ایجاد یک شبکه دوستانه تلاش می کنند.

2. چنل یوتیوب آموزشی

همان طور که در ابتدای مقاله ذکر کردیم، مردم عمدتاً برای یافتن پاسخ سؤالات خود به یوتیوب مراجعه می کنند. بنابراین ایجاد ویدیوهایی که به مخاطبان کمک می‌کند این پاسخ‌ها را بیابند و خودشان را آموزش دهند کاملاً منطقی است و یک ایده های پولساز یوتیوبی جذاب است . به همین خاطر این روش یکی از مواردی است که در کسب و کار یوتیوب طرفداران بسیاری در کل دنیا دارد.

از دانش‌آموزان گرفته تا بزرگ ‌سالان، هر کسی که می‌خواهد به صورت آنلاین یاد بگیرد، ویدیوهای یوتیوب را انتخاب می‌کند. به این دلیل که ویدیوهای آموزشی رایگان هستند و به راحتی در YouTube در دسترس هستند ، این پلتفرم از محبوبیت خاصی برخوردار است. بنابراین، اگر شما یکی از کسانی هستید که می خواهید به افراد هم زبان خود آموزش دهید، یک کانال آموزشی راه‌حل مناسبی برای شما است.

در حالی که کانال های متعددی وجود دارند که این کار را انجام می دهند، یک نمونه عالی از آن آکادمی خان است. آکادمی خان یک کانال جالب با 5.91 میلیون مشترک و بیش از 1.7 میلیارد بازدید است. این ایده کانال یوتیوب برای کمک به معلمان و دانش آموزان برای بهبود مهارت های خود برای سرگرم کننده تر کردن آموزش و یادگیری تمرکز دارد.

3. کانال های بازی

 

کانال های بازی

 

آیا می دانستید بیشترین کاربران و مشترکنی در کسب و کار یوتیوب مربوط به کانال های بازی است؟

خوب، چه باور داشته باشید یا نه، این واقعیت دارد!

پیودی پای PewDiePie با 107 میلیون مشترک و بیش از 26 میلیارد بازدید در سال ، مالک این کانال است. او با ارسال ویدیوهای Let’s Play (بیایید با هم بازی کنیم) شروع کرد، که شامل ویدئوهای ضبط شده از او در حال انجام بازی‌های ترسناک و اکشن بود. مهارت های بازی و طنز عجیب و غریب او به او کمک کرد تا به سرعت فالوورهای بسیار زیادی پیدا کند!

بنابراین، اگر یک گیمر هستید، یک کانال راه اندازی کنید و مهارت های بازی خود را به نمایش بگذارید تا پیودیپای PewDiePie بعدی شما باشید.

4. داستان سرایی برای کانال های یوتیوب

کانال های داستانی بیش از پیش محبوبیت پیدا کرده اند! و بهترین بخش در مورد آن این است که شما می توانید هر موضوعی را که مورد علاقه خود است را انتخاب کنید و در مورد آن بنویسید و یا فیلم های داستان در مورد آن بسازید. تا زمانی که محتوای شما جذاب باشد و آن را با اشتیاق به صورت جالب ارائه کنید، در مسیر موفقیت قرار گرفته اید.

داستان سازی در مورد سبک زندگی

نشان دادن سبک زندگی روشی است که در آن یک تولید کننده محتوا فعالیت های روزانه خود را ثبت می کند. آن‌ها زندگی روزمره، نظرات، سرگرمی ها و همه چیز را در کانال های خود به نمایش می گذارند. پیشگام این سبک ولگینگ کیسی نیستات است.
کانال کیسی نیستات 12.2 میلیون مشترک و بیش از 2.8 میلیارد بازدید در سال دارد.

او یکی از بلاگر یا بهتر است بگوییم ولاگر افسانه ای است که تعداد مشترکین خود را در عرض 12 ماه از 1 میلیون به 4 میلیون افزایش داده است. او به لطف پست های روزانه اش که 800 روز متوالی ادامه داشت، مورد تحسین بسیاری قرار گرفته است.

ویدیوهای او آنقدر جالب هستند که نایک به او مراجعه کرده بود تا یک تیزر تبلیغاتی به کمک او بسازد. این مرد به جای ساخت یک آگهی تبلیغاتی مناسب، از پول ارائه شده توسط نایک برای سفر به جهان استفاده کرد. طبق معمول، او در سفر خود داستان هایی ساخت و آن‌ها را به صورت تبلیغاتی ارائه داد.

داستان سفر

ما مطمئن هستیم که اشکال مسافرتی ممکن است در مقطعی از زندگی هر فردی در این دنیا مورد توجه خود شخص قرار بگیرد. به خصوص پس از یک مدت طولانی در محل کار، همه ما احساس می کنیم که همه چیز را رها کنیم و به یک تعطیلات طولانی مدت برویم. همان‌طور که ایده رفتن به تعطیلات خوب به نظر می رسد، همه به اندازه کافی مطمئن نیستند که بدون تحقیق قبلی به یک شهر جدید ویا حتی به یک کشور دیگر سفر کنند.

اکثر افرادی که می خواهند به سفر بروند به دنبال ایده یوتیوب برای سفرهای خود هستند. بنابراین به دنبال منابعی هستند که دیدگاه ها و بررسی های معتبری در مورد مکان مورد نظر آن ها وجود داشته باشد. راه‌اندازی چنین کانال گردشگری برای هر دو طرف یک لطف بزرگ است.

این ویدیوها می توانند در ابتدا هزینه زیادی برای شما به همراه داشته باشند. در این موضوع شکی نیست اما هنگامی که شروع به پست کردن ویدیوهای عالی کنید و محبوبیت لازم را به دست آورید، حتی ممکن است حامیان مالی به سراغ شما بیایند (به شرط اینکه ویدیوهای شما درجه یک باشند!). اگر احساس می‌کنید که نمی‌توانید پول خرج کنید، می‌توانید ویدیوهایی در مورد نحوه آماده شدن برای مسافرت بسازید تا مردم به راحتی بتوانند خود را راحت تر برای سفر آماده کنند.

درو بینسکی یکی از این گردشگرانی است که هر روز ویدئوهایی از ماجراجویی های سفر خود پست می کند. کانال او 1.91 میلیون مشترک و 372 میلیون بازدید دارد. او قصد دارد از تمام کشورهای جهان بازدید کند و در حال حاضر در 191 امین کشور از 197 کشور جهان است.

داستان مواد غذایی

 

داستان مواد غذایی

 

تا حالا دقت کرده اید که چه قدر به ویدئوهایی که در مورد غذا است ، علاقه دارید. حتی اگر خودتان آشپزی نمی کنید یا حوصله آشپزی ندارید، ممکن است به چنین ویدیوهایی علاقه داشته باشید. این اتفاق به این دلیل می افتد که غذا بهترین رابطه را با انسان دارد ، زیرا هم‌زمان با قلب، ذهن و معده صحبت می کند و آن ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

ایده پولساز یوتیوب

نکته ای که شما باید به آن توجه کنید این است پولساز شدن ایده کانال یوتیوب که دارید، باید مواردی را رعایت کنید، زیرا یوتیوب هم مانند سایر پلتفرم های اجتماعی قواعد و قوانین خاص خود را دارد. به همین خاطر توجه به این نکته از اهمیت زیادی برای بقا و موفقیت شما در این زمینه برخوردار است .

ولاگری در یوتیوب

ولاگری یا همان بلاگری در یوتیوب که در زبان عامیانه به کار می رود یکی از روش هایی است که می تواند درآمد زیادی برای شما به همراه داشته باشد. معنا و مفهوم ولاگری این است که شما با یک دوربین و یا حتی گوشی شروع به ساخت محتوا ویدئویی کنید که در آن بازیگر و کارگردان خودتان هستید.

این روش طرفداران زیادی دارد زیرا مردم دوست دارند روزمرگی های افراد را ببینند و با آن خود را سرگرم کنند. بنابراین بازدیدهای زیادی از پست شما انجام می گیرد و این موضوع باعث می شود درآمد شما بالا برود زیرا یوتیوب به تعداد بازدیدهای شما امتیاز و در نهایت پولی را به شما پرداخت می کند.

برندینگ

این نوع حساب به صورت تخصصی روی برند شدن شما تمرکز دارد و با حساب شخصی شما  بسیار متفاوت است . اولین تفاوت مربوط به این است که چند نفر می توانند هم‌زمان مدیریت آن را بر عهده بگیرند و به راحتی با حساب گوگل و یا جیمیل خود می توانند وارد حساب شوند که در این روش نیازی به نام کاربری و یا رمز عبور نیست. این روش با نام ( Brand Channel) شناخته می شود.

ایده یوتیوب برای مبتدیان

اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که به جای پختن غذا، از مزه کردن غذاهای مختلف لذت می برید، می‌توانید کانال خود را مانند مستر تیستر راه اندازی کنید و برای معرفی رستوران ها و فست فودهای مختلف بپردازید.
کانال غذای رنجر بیش از 4.49 میلیون مشترک و 600 میلیون بازدید دارد. او به خاطر سفر به سراسر جهان و امتحان کردن غذاهای محلی در طول سفرهای خود شناخته شده است. با این حال بعضی از این غذاها برای همه قابل استفاده نیست اما ویدیوهای او مطمئناً دهان ما را آب می اندازد.

کلام آخر

ایده یوتیوب می تواند یک فرصت عالی برای همه کسانی باشد که می خواهند در این پلتفرم فعالیت کنند و درآمد دلاری به دست آورند. به همین خاطر در این مقاله ایده های مختلف راه اندازی کسب و کار یوتیوب را مورد ببرسی قرار دادیم تا شما بتوانید به راحتی حوزه خود را انتخاب کنید و به موفقیت دست پیدا کنید.
با این توضیحات به نظر شما چه ایده های دیگری برای راه اندازی کسب و کار یوتیوب وجود دارد؟
لطفاً نظر ارزشمند خود را با ما یعنی تیم ماهان تیموری در میان بگذارید.

سوالات متداول

موضوعات زیادی برای اینکه به یک برند در یوتیوب تبدیل شوید وجود دارد اما بهترین حوزه ها مربوط به طنز و سرگرمی حاشیه های زندگی فردی و اجتماعی، آموزش های مختلف، دانستنی ها یا فکت ها، حوزه تکنولوژی، حوزه بازی و گیمینگ ، غذا

همان طور که می دانید، دریافت درآمد و نقدرکردن پول حاصل از یوتیوب برای ما ایرانی های با موانعی همراه است اما با این حال روش هایی وجود دارد که می توان ازآن ها برای نقد کردن درامد وجود دارد. اما برای اینکه شما از یوتیوب درآمدزایی کنید ، کانال یوتیوبی شما باید monetize باشد تا بتوانید با وصل کردن  آن به Google Adsense  و با استفاده از کارت های بین المللی پرداخت مانند پی پال، دبیت کارت، ویزاکارت درآمد یوتیوبی خود را نقد کنید.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز