بازاریابی ویدیویی

سلام ماهانی های عزیز،وقتتان بخیر. امیدوارم که حالتان عالی باشد، در این مقاله می خواهیم درباره بازاریابی ویدیویی صحبت کنیم.

زمانی که شما در ابتدای مسیر کسب و کارتان قرار دارید، به یک چالش بسیار جدی برخورد خواهید کرد.

 به نظرتان آن چالش چیست؟

بازاریابی ویدیویی

آن چالش بسیار جدی و تاثیر گذار، اعتماد نکردن مشتریان به شما در ابتدای مسیر کسب و کارتان می باشد. کاملا هم مشخص است و می توان به مشتری حق داد؛ زیرا اگر شما هم به جای مشتری بودید چرا باید از کسب و کاری خرید کنید که هیچ شناختی از آن ندارید و چرا باید از آن خرید کنید؟ حال برای حل این چالش بهترین کار این می باشد که سراغ بازاریابی ویدیویی بروید.

می توان از یک منظر دیگر هم به موضوع نگاه کرد؛ در حال حاضر افراد تمایل کمتری برای زمان و وقت گذاشتن برای مطالعه یک مطلب آموزشی از برند و یا محصول شما دارند ، حال اگر شما همین آموزش ها را در قالب ویدیو ارائه بدهید؛ مخاطب بیشتری را به خود جذب خواهد کرد، زیرا الان سلیقه مخاطب بیشتر به سمت ویدیو می باشد تا عکس و یا نوشته!!!

حال در این مقاله می خواهیم به این مبحث بپردازیم که بازاریابی ویدیویی چه می باشد و چگونه می تواند باعث رشد سریع کسب  و کار ما شود؟ سپس به این مطلب پرداخته خواهد شد که چگونه می توانیم بازاریابی ویدیویی موفقی داشته باشیم؟

بازاریابی ویدیویی چیست؟

بازاریابی-ویدیویی-چیست

شما شاید در ابتدا تصور کنید که بازاریابی ویدیویی بسیار ساده است و تنها نیاز است که از شما از برندتان ویدیویی تهیه کنید و دیگر نیاز به انجام هیچ فعالیتی نیست و شما فروش بالایی را تجربه خواهید کرد.

اما کاملا در اشتباه هستید ، زیرا در این لحظه شما کاملا در ابتدای مسیر قرار دارید و تازه کارتان شروع شده است و شما می بایست تمام تمرکز و توان خود را برای موفقیت در این فضا اختصاص دهید.

در واقع در بازاریابی ویدیویی یکی از انواع بازاریابی می باشد که با دیجیتال مارکتینگ نقاط مشترکی نیز دارد. اما به صورت ساده بخواهم تعریفی برایتان بگویم: استفاده از فیلم برای ارتقا جایگاه نام تجاری ، محصول یا خدمات در ذهن مخاطب است.

اما این مدل از بازاریابی می تواند مدل های مختلفی داشته باشد، برای مثال:

به معرفی کلی یک شرکت و یا یک کسب و کار بپردازد و نقاط قوت و یا ضعف آن را نشان دهد و یا حتی می تواند شامل مطالب آموزشی باشد مثلا نحوه راه اندازی و استفاده از یک محصول را به مخاطب نشان دهد. و یا نکاتی درباره ی تعمیر یک محصول به مخاطبان باشد.

اما مسئله ای که شما می بایست به آن توجه کنید این مطلب می باشد که باید متوجه بشوید که کدام نوع از این مدل بازاریابی مناسب کسب و کارتان می باشد و سپس تمام توان و تمرکز خود را بر روی آن بگذارید.

 

پیشنهاد ما به شما :  آموزش بازاریابی

 

مزایای بازاریابی ویدیویی چیست؟

بازاریابی ویدیویی چیست؟

1-ویدیو مارکتینگ 25% نسبت به محتوای نوشتاری و 8% نسبت به محتوای بصری بیشتر در ذهن مخاطب اثر می گذارد.

2-ویدیو مارکتینگ باعث ایجاد تعامل بیشتری بین شما و مخاطبانتان می شود، طبق تحقیقاتی که انجام شده است ؛ تعداد کامنت هایی که در پست های ویدیویی وجود دارد نسبت به سایر پست ها ، 10 برابر بیشتر است.

3-ویدیو مارکتینگ برای برند شما اعتماد ایجاد می کند.

4- در سال 2016 ، 61% از کاربران از ویدیو مارکتینگ استفاده می کردند ؛ در صورتی که  در سال 2021، 85% از کاربران از محتوای ویدیویی استفاده می کنند.

5- 48% ازکسب و کارهایی که برای اولین بار از ویدیو مارکتینگ استفاده کردند به این عقیده داشتند که این مدل، ساده ترین روش برای اثرگذاری بر روی مخاطبان است.

6- 96% از کاربران از دیدن ویدیوها برای انتخاب محصول ، خرید و خدمات استفاده می کنند.

7- اگر یک ویدیوی تبلیغاتی به خوبی ساخته شده باشند، می‌تواند احساسات بیننده را با خود درگیر کند. ساخت یک کلیپ تبلیغاتی طنز یا درگیر کردن عواطف مشتریان در ویدیو، روش‌هایی است که بازاریابان، از آن در کسب و کار خود استفاده می‌کنند. و نتایج فوق العاده ای از آن به دست می آورند. برای مثال می توانید به مدل بازاریابی و تبلیغاتی که شرکت عالیس استفاده کرد، توجه کنید. این شرکت دقیقا با استفاده از این مدل از بازاریابی توانست توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کند.

8- موتورهای جست و جو ویدیو را بیشتر می پسندند :  باید بپذیریم که درصد بسیار کمی از محتوای نوشتاری یونیک و اختصاصی است. این در حالی است که هر فیلم دارای فضا و قالب اختصاصی خود بوده و درصد بسیار بالایی از آنها برای اولین بار منتشر می‌شود. این موضوع دردسر موتورهای جستجو را کمتر می‌کند.

 

 

معایب بازاریابی ویدیویی چیست؟

معایب بازاریابی ویدیویی چیست؟

در ابتدای این بخش اجازه بدهید که یک مطلب را خیلی واضح برایتان مطرح کنم: و آن این است که استفاده از ویدیو مارکتینک اصلا هم ساده و یا پیش پا افتاده نیست . طبق آمارها نزدیک به 40% از صاحبان کسب و کار به دلیل سختی این مدل از بازاریابی ، سراغ ویدیو مارکتینگ نمی آیند.

مطلب دیگری که باید به آن توجه کنید این می باشد که ساخت محتوای ویدیویی به مراتب سخت تر و پر هزینه تر از محتوای نوشتاری می باشد. شما برای نوشتن محتوای نوشتاری در یک سایت، فقط به یک سیستم کامپیوتری نیاز دارید که بتوانید متن مورد نظر را تایپ کنید. پس نه به تخصص خیلی پیچیده‌ای نیاز دارید و نه هزینه زیادی برای آن می‌پردازید. این در حالی است که شما برای ساخت یک ویدیو، باید نحوه کار با نرم افزارهای مختلف را آموزش دیده باشید و یا ساخت آن را به یک شرکت واگذار کنید. در هر صورت برای تهیه محتوای ویدیویی نیز به مطالب جدید نیاز دارید که تمامی این موارد باعث گران‌تر شدن بازاریابی ویدیویی می‌شود.

نکته دیگری که شما باید به آن توجه کنید این است که ساخت ویدیو بسیار زمان بر است،چه بخواهیم و چه نخواهیم، ساخت ویدیو نسبت به نوشتن محتوای نوشتاری برای یک سایت زمان بیشتری نیاز دارد. در واقع، برای داشتن یک فیلم تبلیغاتی شما هم نیاز دارید که ساختار فنی فیلم را آماده کنید و هم باید محتوای کافی برای گذاشتن در این فیلم را داشته باشید. فراهم آوردن این دو مورد و کنار هم قرار دادن آنها باعث می‌شود که زمان زیادی از بازاریابان گرفته شود.

سخن پایانی

از اینکه تا پایان این مقاله همراه من بودید از شما متشکرم. در این مقاله سعی که در ابتدا تعریفی از بازاریابی ویدیویی برایتان ارائه کنیم و سپس به مزایا و معایب این مدل از بازاریابی بپردازیم.

اگر در خصوص مقاله بازاریابی ویدیویی نظر و یا صحبت خاصی دارید می توانید در بخش نظرات برایمان بنویسید و مطمئن باشید که کارشناسان مجموعه ماهان تیموری با اشتیاق پاسخگو شما خواهند بود.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز