برند تیسوت

سلام وقتتون بخیر. امیدوارم که حالتان عالی باشد.امروز در این مقاله می خواهیم در خصوص برند تیسوت صحبت کنیم. برند تیسو که در بین ما ایرانی ها به برند تیسوت معروف شده است،بیش از یک قرن است که سابقه و تجربه دارد.حال در این مقاله در خصوص تاریخچه این برند ، چگونگی شکل گیری این برند ، همین طور نحوه رشد کردن و به موفقیت رسیدن این برند، گفتگو خواهیم کرد.

قطعا آشنایی با تاریخچه برندهای معتبر و مطالعه سرگذشتی که بر سر آن برند آمده است به ما کمک می کند تا با چالش هایی که آنها بر سر راه خود داشته اند؛آشنا باشیم تا زمانی که این چالش ها و یا مشکلات در کسب و کار خودمان اتفاق افتاد، بتوانیم اوضاع را در کنترل خود بگیریم و سعی کنیم با گرفتن بهترین تصیم، چالش های به وجود آمده را به خوبی حل کنیم.

در واقع مطالعه این تاریخچه ها به ما کمک می کند تا قدرت تصمیم گیری خود را در شرایط بحرانی افزایش دهیم . و چه الگویی بهتر از مطالعه درباره ی برندهایی که توانسته اند، شهرتی جهانی برای خود پیدا کنند و توانسته اند که با محصولات خود،ارزش سهام های خود را به بالای چندین میلیون دلار برسانند.

بنابراین مطالعه در خصوص برندها را جدی بگیرید و تمام تلاش خود را انجام بدهید تا چالش های آنها را شناسایی کنید ، تا بتوانید از آنها در کسب و کارتان به بهترین شکل استفاده کنید.

شکل گیری برند تیسوت:

شکل گیری برند تیسوت

زمان دقیق تاسیس و راه اندازی برند تیسوت به سال 1853 میلادی باز می گردد. اگر به خواهیم به محل دقیق راه اندازی و تاسیس برند تیسوت اشاره کنیم، باید به قلب کوه های ژواری سوئیس برویم ، منطقه ای به نام لولوکل . منطقه ای که زادگاه پدر و پسری به نام چارلز و فیلیسین تیسوت بود. البته بعد از گذشت سالها ، هنوز هم نام این منطقه لولوکل باقی مانده است و اهالی این منطقه با این نام آن را معرفی می کنند.

فیلیسین یکی از طلاساز های معروف و مشهور این منطقه و همچنین پسرش یک ساعت ساز معمولی بود.آنها در سال 1853 تصمیم گرفتند که این دو صنعت را با هم ترکیب کنند و کارگاه کوچکی تاسیس کردند که در آن جا ساعت هایی با کیفیت، که در آنها از طلا نیز استفاده شده بود ،تولید کردند. آنها برای اینکه اصالت و کیفیت کار خود را نشان بدهند در لوگوی برندشان از علامت + که نماد پرچم سوئیس است ، استفاده کردند.

جهانی شدن برند تیسوت:

جهانی شدن برند تیسوت

برند تیسوت از همان ابتدا با هدف قرار دادن بازارهای جهانی کار خود را شروع کرد. این برند پس از اینکه توانست بازار کشور سوئیس را به خوبی از آن خود کند و سهم قابل توجهی از این بازار را برای خود کند، توانست بازار کشور روسیه را نیز برای خود باز کند و سهم مطلوبی از این بازار را نیز در اختیار خود قرار دهد.البته ازدواج نوه فیلیسین با یک دختر روس، این امکان را برای این برند فراهم کرد تا بتواند عرض اندام بیشتری در منطقه سزارها نیز داشته باشد و همین امر سبب شد تا رشد برند در کشور روسیه سریع تر اتفاق بیفتد.

نوه فیلیسین مدیریت یکی از شعب این برند در روسیه را بر عهده گرفت و توانست که به خوبی این برند و محصول را به مردم روسیه معرفی کند. در آن زمان روسیه ، همان اتحاد حماهیر شوروی بود که شامل بخش وسیعی از جهان می شد.از سال 1858 تا 1917 اتحاد جماهیر شوروی به کشورهای کوچک تر و مستقل تبدیل نشده بود و همین امر سبب شده بود که این منطقه جزو بازار اصلی فروش ساعت تیسوت در نظر گرفته شود. امروزه ساعت در بیش از 160 کشور جهان عرضه می شود.

شرایط تیسوت پس از انقلاب صنعتی:

انقلاب صنعتی در دوره های مختلفی از تاریخ روی داده است. اما انقلابی که از اواسط قرن نوزدهم تا اواخر جنگ جهانی دوم شکل گرفت را می توان به انقلاب صنعتی در حوزه فناوری و استفاده از ماشین آلات نام گذاری کرد.

پیشرفت در حوزه استفاده از ماشین آلات در صنعت ، بر روی روند تولید ساعت چندان بی تاثیر نبود. شرکت تیسوت در ابتدا نتوانست خود را با این تغییرات همگون سازد اما پس از مدتی تغییرات را پذیرفت و توانست به خوبی خود را با این انقلاب صنعتی همراه کند.

شرکت تیسوت به لطف و کمک انقلاب صنعتی توانست که به فناوری موتورهای الکتریکی دست پیدا کند و در ساعت های خود از این فناوری استفاده کند. اما مهم ترین کمکی که این انقلاب صنعتی به برند تیسوت کرد این بود که آنها توانستند در تولید ساعت هایی با فناوری موتورهای الکتریکی به تولید انبوه برسند.و در سالهای بعد،این موتورها بر روی ساعت های مچی نیز قرار گرفت.

تولید اولین ساعت مچی در شرکت تیسوت:

تولید اولین ساعت مچی در شرکت تیسوت

شرکت تیسوت در قرن 19 میلادی با تمام توان و تمرکز بر روی تولید ساعت های جیبی و آویزدار کار می کرد اما این شرکت در میانه دو جنگ جهانی اول و دوم ،که تمامی شرکت ها و برند های مطرح و. معروف دنیا در حالت رکود بودند و خیلی ها نیز ورشکسته شده بودند، ساعت مچی مردانه خود را به بازار معرفی و عرضه کرد. او سپس بر اصول خود پایبند بود و ساعت مچی زنانه را نیز خیلی سریع تولید و بازار عرضه کرد.

شرکت تیسوت در دهه اول از قرن بیستم به تولید ساعت های مچی زنانه پرداخت و ساعت های این برند توانست ، توجه بسیاری از زنان را مخصوصا در اروپا به خود جلب کند و توانست که سهم قابل توجهی از بازار جهانی را در اختیار خود بگیرد.اما اوج محبوبیت این ساعت ها در بین زنان زمانی اتفاق افتاد که سارا برنارد از این ساعت استفاده کرد و علاقه خود را به استفاده کردن از برند تیسوت نشان داد.

پیش از این نیز سارا برنارد علاقه خود را به استفاده از ساعت های جیبی برند تیسوت نشان داده بود ، اما با استفاده کردن او از ساعت های مچی تیسوت، اقبال مردمی را برای استفاده کردن از این مدل ساعتها را برانگیخت. به گونه ای مخاطبان و مشتریان این مدل از ساعتها که ساعت های مچی شیک و بسیار زیبایی بود، به شدت افزایش یافت.

تولید ساعت های ضد مغناطیس تیسوت:

یکی از مهم ترین دستاوردهایی که انقلاب صنعتی داشت ، ایجاد میدان مغناطیسی بود. در این میان ساعت هایی که با موتورهای الکتریکی کار می کردند، دچار مشکل شدند و کارایی خود را از دست دادند. در ان زمان ساعت های مچی و یا جیبی آویزدار از موتورهای الکتریکی استفاده میکردند. این ساعتها در میدان های مغناطیسی عملکردی دقیق نداشتند و نمی توانستند که ساعت را به درستی نشان بدهند. به همین دلیل این اتفاق به یکی از چالش های مهم و اصلی شرکت تیسوت تبدیل شد که باید هر چه زودتر آن را برطرف می کردند.

تیسوت همیشه سعی می کرد که تمامی چالش ها را به درستی قبول کند و برای آنها بهترین راه حل را ارائه دهد. بنابراین پس از این اتفاقی که برای این شرکت افتاد، تصمیم گرفت که ساعت های ضد مغناطیسی تولید کند به گونه ای که در بین میدان های مغناطیسی عملکرد و کارایی خود را از دست ندهد. توضیح فرمول تولید این مدل از ساعتها خارج از حوصله این مقاله است اما تنها در این حد بدانید که تولید ساعت های ضد مغناطیسی توانست به محبوبیت برند تیسوت به شدت افزوده کند.

ادغام تیسوت و امگا:

ادغام تیسوت و امگا

بعد از تولید ساعت های ضد مغناطیس در سال 1920، شرکت امگا به تیسوت پیشنهاد  داد که اتحادیه ساعت سازی سوئیس را راه اندازی کنند. در آن زمان شرکت امگا جزو شرکت های مطرح  و معروف در حوزه ساعت سازی بود که این برند توانسته است محبوبیت خود را تاکنون نیز حفظ کند.

ایجاد اتحادیه بین شرکت های امگا و تیسوت، سبب شد که این دو شرکت رشد فوق العاده ای داشته باشند در واقع شعار این اتحادیه نیز همین بود که اتحاد قدرت ایجاد می کند.

تیسوت پس از پیوستن به اتحادیه ساعت سازان سوئیس ، روش خلاقانه خود را برای معرفی برند خودش به کار برد. در سال 1933 که مدیریت شرکت را پاول تیسوت بر عهده داشت ، انها شیوه ای جدید از بازاریابی را  در کار خود اجرا کردند. این شیوه به گونه ای بود که تراکت هایی به صورت رایگان در اختیار  عموم مردم قرار می گرفت که در آنجا اطلاعاتی کامل از ساعت ها نوشته شده بود و عموم مردم می توانستند با مطالعه آن ، اطلاعاتی دقیق و کامل از این ساعت داشته باشند.

دومین اقدامی که در بازاریابی برند تیسوت انجام داد ، این بود که به مخاطبان خودش گارانتی یک ساله محصولات خود را داد. این اقدام به شدت مورد پسند عموم مردم قرار گرفت و با استقبال حداکثری روبرو شد.در واقع این خلاقیت در بازاریابی نقطه عطفی برای این برند بود تا بازار هدف خود را نیز بزرگ تر کند.

تولید ساعت برای موقعیت های مختلف:

تولید ساعت برای موقعیت های مختلف نیز در این دوره شروع شد. قبل از این اتفاق دسته بندی ساعت ها فقط به دو گونه مردانه و زنانه تقسیم و طبقه بندی می شد و سبک و طبقه بندی هایی مانند ساعت های مجلسی ، اسپرت و … وجود نداشت.

شرکت تیسوت در آن سال با شعار خاصی پا به میدان رقابت در این حوزه گذاشت، او با این شعار که یک زن متاهل می بایست 3 مدل ساعت برای موقعیت های مختلف داشته باشد ، بازاریابی خود را شروع کرد:

  • او برای موقعیت های شغلی خودش و زمانی که به سرکار می رود می بایست ، یک ساعت با بند چرمی و محکم داشته باشد.
  • یک خانم برای شرکت در مهمانی های رسمی و مهمانی های دوستانه می بایست از یک ساعت بسیار شیک و ظریف استفاده کند.
  • یک خانم برای ساعتهایی که مشغول ورزش و یا پیاده روی هست ، باید یک ساعت حرفه ای و اسپرت داشته باشد.

 

برند تیسوت با معرفی موقعیت های مختلف و متفاوت برای استفاده از ساعت ها ، توانست گام مهمی در بازاریابی برای برند خود بر دارد و فروش خود را چندین برابر کند.

ادغام با شرکت SMH:

اواخر قرن بیستم با ورود موتورهای الکتریکی به صنعت ساعت سازی؛ شرکت های ساعت سازی سوئیسی دچار رکود شدند و شرکت تیسوت نیز از این قاعده مستثنی نبود. اما با خلاقیت و ذهن بسیار خوبی که مدیریت وقت داشت ، توانستند به شرکت SMH که بعدها به شرکت سواچ تغییر نام داد ، بپیوندند. و خود را از بحران نجات دهند.

بعد از این پیوستن، شرکت تیسوت تصمیم گرفتند که کاری خاص و محصولی متفاوت برای افرادی که سلیقه ای خاص دارند ، ارائه دهند. آنها ساعتی را روانه بازار کردند که سنگ طبیعی ساخته شده بود و بعد ها مدل های مختلفی از آن را تولید کردند. این ساعت ها متناسب افرادی بود که سلیقه ای خاص و بسیار سخت پسند بودند.

برند تیسوت و دنیای ورزش:

استفاده کردن از ساعت در دنیای برند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شرکت تیسوت نیز این قضیه را خیلی زود متوجه شد وتصمیم گرفت که پر قدرت به این حوزه ورود کند.

به همین دلیل به تولید ساعت هایی که ساعت ، دقیقه ، ثانیه و حتی کمتر از آن را نشان بدهد ، پرداخت زیرا برای وزشکاران حتی صدم ثانیه نیز اهمیت دارد.

در حال حاضر فدراسیون های ورزشی بستکبال و هاکی روی یخ از مهم ترین فدراسیون ها در حوزه ورزش می باشند که از ساعت تیسوت استفاده می کنند.

 

پیشنهاد ما به شما : برند دیور

 

برند تیسوت و دنیای هنر:

برند تیسوت و دنیای هنر

همان طور که در بخش های قبل گفتیم ، برند تیسوت توسط سارا برنارد تبلیغ می شد ، در واقع او اولین هنرپیشه ای بود که در مراسم هایی که شرکت می کرد از ساعت تیسوت استفاده می کرد. بعدها آنجلینا جولی نیز از ساعت های تیسوت استفاده می کرد و حتی گاهی اوقات در فیلم های سینمایی که در آنها ایفای نقش می کرد از ساعت از تیسوت استفاده می کرد. برای مثال ، او در فیلم آقا و خانم اسمیت از ساعت تیسوت استفاده می کرد و ساعت تیسوت در دست داشت.

سخن پایانی:

از اینکه تا انتها مقاله برند تیسوت همراه من بودید از شما متشکرم. در این مقاله سعی کردیم که تاریخچه ای کامل و جامع از برند تیسوت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. در این مقاله چالش هایی که برای این شرکت روی داده بود را به صورت کامل متوجه شدید و به این نتیجه رسیدید که چه قدر می توان با خلاقیت مسائل را به گونه ای حل کرد که ارزش افزوده ای برای برند ما نیز داشته باشد.

اگر در خصوص مقاله برند تیسوت ، نظر و یا صحبتی دارید حتما در بخش نظرات برایمان بنویسید و مطمئن باشید که کارشناسان مجموعه ماهان تیموری با اشتیاق پاسخگو شما خواهند بود.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید