برند دیور

خلاصه مطلب

امروز در این مقاله می خواهیم به معرفی برند دیور بپردازیم و تاریخچه و اتفاقات روی داده برای این برند را برای شما عزیزان
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
5/5
فهرست مطالب

امروز در این مقاله می خواهیم به معرفی برند دیور بپردازیم و تاریخچه و اتفاقات روی داده برای این برند را برای شما عزیزان مطرح کنیم و شما را با این برند فوق العاده آشنا کنیم.

همیشه مطالعه و تحقیق درباره ی برندهای مشهور و معروف در دنیا به ما این کمک را می کند که به واسطه آن بتوانیم متوجه شویم که این برندها ،کارخودشان را از چه نقطه ای و با چه امکاناتی شروع کردند و در مسیر رسیدن به این جایگاه چه چالش هایی را حل کردند و با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم کرده اند.با توجه به اطلاعاتی که از این برندها به دست می آوریم ،می توانیم همین اقدامات و عکس العمل ها  را در کسب وکار خودمان پیاده سازی کنیم و نتایج فوق العاده آن را ببینیم.به همین دلیل است که تاکید می کنیم،مطالعه و تحقیق درباره ی برندهای معروف ،امری واجب و ضروری است.

اگر به دنیای پوشاک علاقه مند هستید و همیشه پیگیر سبک ها و ایده های جدید هستید، حتما برند دیور را می شناسید. برندی فوق العاده شیک و لاکچری فرانسوی که آقای دیور در سال 1946 آن را راه اندازی کرد. اگر به سرگذشت و تاریخچه برند دیور علاقه دارید، تا انتها این مقاله همراه من باشید تا تمامی فراز و فرودهای این برند را برایتان مطرح کنیم تا کاملا در جریان تمامی اتفاقاتی که برای برند دیور افتاده است، قرار بگیرید.

تاریخچه برند دیور:

تاریخچه برند دیور

زمانی که نام دیور را می شنوید ،در ذهن شما تداعی یک برند فوق العاده لوکس و لاکچری شکل می گیرد، برندی که لباس های زنانه فوق العاده خاص و بی نظیر دارد به گونه ای که این لباس ها می تواند ،هر شخصی را در هر مجلس و یا مهمانی ؛خاص و یا متفاوت کند.

نام برند دیور از روی موسس آن ،یعنی کریستین دیور برداشته شده است،برندی که در سال 1946 جناب کریستین دیور به ایده آن جامعه عمل پوشاند،اما در سال 1947 این برند را به صورت کاملا تخصصی و رسمی به ثبت رساند. اولین محصولی که این برند تولید کرد و آن را به بازار عرضه کرد،عطری بود که آقای دیور، آن را به نام خواهرش نام گذاری کرد.اما عطر و ادکلن بخش کوچکی از فعالیت های این برند را در برمی گیرد. در واقع برند دیور علاوه بر عطر و ادکلن بر روی تولید پوشاک خاص زنانه و مردانه و جواهرات نیز تمرکز دارد و توانسته سهم بزرگی از بازار را در اختیار بگیرد.

زندگینامه کریستین دیور موسس برند دیور:

زندگینامه کریستین دیور موسس برند دیور

کریستین دیور یکی از طراحان مشهور در حوزه طارحی لباس و مد می باشد. او در شهر ساحلی گرانویل در فرانسه به دنیا آمد.او بر خلاف اکثر آدم های مشهور و معروفی که کودکی سخت و پر از فقری داشتند، در یک خانواده 5 نفره، ثروتمند به دنیا آمد و شخصی بود که توانست از طریق پدر ثروتمندش، مال و ثروت فراوانی را به دست آورد. پدر کریستین دیور، که نام او موریس دیور بود در زمینه تولید کود فعالیت میکرد و توانسته بود که از این راه ثروت بسیاری را به دست آورد.مادر کریستین، ایزابل کاردامونه نام داشت و به فعالیت حرفه ای مشغول نبود.

کریستین دیور در رشته علوم سیاسی در دانشگاه به تحصیل پرداخت وپس از آن به استخدام ارتش درآمد،بنابراین مدرک تحصیلی دیور،هیچ ارتباطی با حرفه ای که او به آن مشغول شد (طراحی لباس) نداشت. اما او علاقه و استعداد خود را پیدا کرده بود و با تمام توان و تمرکز بر روی هدفش کار می کرد و برای آن می جنگید.

دیور در سن 10 سالگی از شهر ساحلی خود به پایتخت فرانسه (پاریس) رفت اما او تا سال 1935 هنوز به صورت حرفه ای وارد حوزه طراحی لباس نشده بود و فعالیت های او در این حوزه بیشتر متفرقه و بدون برنامه بود. در سال 1935 دیور برای اولین بار شروع به فروش طرح های اولیه خود کرد.طرح های ابتدایی او برای رابرت پیگرت بسیار جذاب بود به گونه ای که او را متقاعد کرد تا دیور را استخدام کند.

 

پیشنهاد ما به شما : برند آدیداس

 

بدین ترتیب کریستین دیور در سال 1938 در یک شرکت حرفه ای در زمینه طراحی پوشاک و مد مشغول به کار شد.

پس از شروع جنگ جهانی دوم دیور برای شرکت در جنگ به ارتش پیوست و در مناطق جنوبی فرانسه مشغول به جنگ شد اما در سال 1942 از ارتش بیرون آمد و به پاریس برگشت. او اما این بار پس از جنگ به یک شرکت حرفه ای تر و تخصصی تری در زمینه طراحی مد و پوشاک به نام لوسین للونگ ،پیوست و در واقع نقطه عطف حرفه ای او در زمینه طراحی بود.

او در نهایت در سال 1945 ایده شکل گیری برند دیور را که سالها در ذهن خود داشت را جامعه عمل پوشانید و در سال 1946 توانست برند خود را به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی ثبت نماید.

عطرهای معروف دیور:

عطرهای معروف دیور

به گفته ی خود سازمان و برند دیور در سال 1946،دیور اولین محصول خود را که یک عطر بود به نام میس دیور وارد بازار کرد،این عطر به نام خواهر کریستین دیور یعنی کاترین دیور نام گذاری شد. با معرفی این عطر انقلابی در این حوزه شکل گرفت و این محصول با استقبال بی سابقه ای از جانب مردم شهر پاریس و فرانسه روبرو شد. به گونه ای که پس از مدت بسیار کوتاهی این عطر وارد بازارهای جهانی شد و توانست در صنعت صادرات جای خود را به خوبی باز کند و موفقیت های بسیار زیادی را برای خود به ارمغان بیاورد.

به گونه ای که در آن زمان توانست در مدت زمان بسیار کوتاهی 25% از بازار عطریات را در اختیار خود قرار دهد ،این در حالی بود که رقیبان دیور سالهای بسیاری بود که در این حوزه فعالیت می کردند ،اما نتوانسته بودند که بازده و بهروی مانند دیور را به دست بیاورند. امروزه عطریات دیور ، گستره زیادی را در بر گرفته است و توانسته برای هر سلیقه ای از زنان و مردان ،رایحه های بسیار خوشبو تولید کند. به گونه ای که عطرهای او از سراسر جهان مخاطبان و طرفداران دو آتیشه ای به خود اختصاص داده است.

تاسیس خانه مد دیور:

خانه مد دیور و برند دیور توسط  حمایت های مالی مارسل بوساک به سرعت تاسیس شد. مارسل بوساک در واقع در ابتدای مسیر این برند،نقش سرمای گذار را بر عهده داشت. مارسل شخص بسیار ثروتمندی بود به گونه ای که او این کار را بیشتر به چشم یک تفریح و سرگرمی با دیور راه انداخته بود . او در ابتدای کار مبلغ 6 میلیون فرانک فرانسه به دیور تحویل داد و دیور توانست با این مبلغ کار خود را تا مقدار قابل قبولی به جلو پیش ببرد و 80 نفر نیرو استخدام کند.

مارسل بوساک چون این کار را برای سرگرمی خودش راه انداخته بود و اصلا نگاه سرمایه گذاری بر روی آن نداشت ،در تصمیم های دیور دخالتی نمی کرد و دیور توانست با یک ذهنیت بسیار آماده و آرام کار خود را پیش ببرد و تصمیم هایی که از نظرش مناسب کسب و کاربود را به تنهایی اتخاذ کند.

سهامداران اصلی برند دیور چه کسانی هستند؟

عمده اصلی سهام شرکت دیور در سال 2011 به شرکت ال و ام هاش فروخته شد .این انتقال سهام به گونه ای بود که نزدیک به 70% از سهام شرکت دیور واگذار شد و در حال حاضر این شرکت جزو اصلی ترین سهامداران دیور محسوب می شود.

 

توسعه برند دیور و بازاریابی گسترده آن:

توسعه برند دیور

در سال 1950 به پیشنهاد جیکو روئیت ،نام کریستین دیور بر روی تمامی محصولات این شرکت زده شد. محصولاتی اعم از پوشاک،جواهرات و … بدین ترتیب دیور توانست در زمینه برندینگ نیز تا مقدار قابل توجهی موفق عمل کند و نام خود را بر سر زبانها بیاندازد. همچنین کریستین دیور برای فیلم وحشت در صحنه آلفرد هیچکاک ،برای بازیگر نقش اول این فیلم یک لباس فوق العاده طراحی کرد که همین امر سبب بیشتر معروف شدن،نام و برند دیور در بین مردم شد.

زیرا اکثر خانم ها تمایل داشتند که دقیقا همان لباسی را تهیه کنند که به تن آن بازیگر معروف در فیلم آلفرد هیچکاک بود و همین امر سبب شد که این برند باز بر سر زبانها بیفتد و خیلی از مردم به دنبال این برند برای خرید باشند.

فشن شو معروف برند دیور:

فشن شو معروف برند دیور

برند دیور نیز مانند دیگر برندهای معروف و مشهور دنیا،دارای فشن شوهای بسیار عالی و هفنه های مد بسیار عالی برای محصولات خودش است.از معروف ترین و مشهورترین فشن شوهایی که سهم بسیار زیادی در ارتقا و معروفیت این برند داشت،فشن شو نیولوک بود. اولین فشن شو این برند در سال 1947 به نام نیولوک برگزار شد، در این فشن شو ،دیور از 6 مدل برای نمایش و عرضه 90 محصول استفاده کرد. این ایونت و این فشن شو به معرفی لباس های بهاره و تابستانه برند دیور پرداخت و توانست سهم قابل توجهی از بازار را در اختیار خود قرار دهد.

فشن شو نیولوک به قدری در سطح دنیا معروف و مشهور شد که به یکی از معروف ترین فشن شو ها در سطح دنیا شد به گونه ای که هر ساله از سراسر  دنیا افراد بسیار زیادی را به خود جذب کند.

این فشن شو کمک های بسیار زیادی در زمینه برندیگ به دیور کرد و در اصل چندین سال این برند را به جلو پرتاب کرد. حال دیگر اکثر بازیگران و خواننده ها و افراد مشهور از این برند استفاده می کردند و محصولات این برند را خریداری می کردند.این فشن شو علاوه بر اینکه توانست مقدار بسیار زیادی در برندینگ به دیور کمک کند، توانست جایگاه فرانسه در زمینه مد و طراحی که پس از جنگ جهانی دوم ،مورد تزلزل و نزول شده بود را دوباره به روزهای اوج خودش برگرداند. و جایگاهی بسیار خوبی به صنعت مد و پوشاک فرانسه بخشید.

رویدادهای رخ داده توسط برند دیور از ابتدا تاکنون:

سال 1956: در این دیور توانسته بود که 100000 لباس به فروش برساند . در این سال دیور توانسته بود که طراحی 14 لباس برای هنرپیشه گان فیلم کلبه کوچک را بر عهده بگیرد.

سال 1963: برند دیور عطر معروف خود به نام دیورلینگ عرضه کرد.

سال 1966: در این سال دیور عطر مردانه اوساوج را به بازار عرضه کرد.

سال 1969:دیور اولین خط تولید لوازم آرایشی خود را راه اندازی کرد و توانست خود را به عنوان یک رقیب جدی در زمینه تولید لوازم آرایشی در سطح جهان معرفی کرد.

سال 1973: اولین مجموعه لباس های آماده خز برند ،تولید و به بازار عرضه شد.

سال 1975: ساعت برند دیور با نام BLACK MOON به بازار جهانی عرضه شد.

سال 1980: عطر مردانه جولز توسط برند دیور عرضه گردید.

سال 1984: برند دیور توسط برنار آرنو ، کارآفرین مشهور و موفق ، خریداری شد و از خطر ورشکستگی نجات پیدا کرد.

سال 1990: برند دیور اولین بوتیک های خودش را در شهرهای لس آنجلس ،توکیو و نیویورک افتتاح کرد.

سال 1999: گالری جواهرات دیور در شهر پاریس افتتاح گردید و این برند خود را به عنوان تولید کننده جواهرات نیز معرفی کرد.

سال 2001: بوتیک دیور هوم پس از یک سری بازسازی و نو سازی ، شکل و حال و هوای مردانه تری به خود گرفت،در این زمان عطر مردانه هایر دوباره عرضه و تولید شد.

سال 2004: دومین فروشگاه دیور در توکیو افتتاح گردید،همچنین در این سال فروشگاه دیور هوم در پاریس افتتاح گردید.

سال 2008: برند دیور به بازار بزرگ چین ورود کرد و ورود خود را به این بازار پر از هیجان،جشن گرفت.

سال 2013:برند دیور برند خود را در ویتنام تاسیس کرد و ورود خود را به این بازار جشن گرفت.

در گذشت دیور و بی نظمی های پس از مرگ او:

دیور در سال 1957 و پس از سومین سکته قلبی از دنیا رفت. با مرگ او صنعت مد و پوشاک در جهان به شوک بزرگی فرو رفتند، همچنین پس از مرگ او ، شرکت دیور هم دچار بی نظمی و آشفتگی شد زیرا تا مدتها افراد ساکن در بخش طراحی ،دچار آشفتگی شده بودند و نمی دانستند که باید چه کاری را انجام دهند. در واقع علاوه بر اینکه آنها نمی دانستند باید چی کاری انجام دهند،کل دنیا نیز یک طراح برجسته و فوق العاده خود را از دست داده بود. و دیگر نمی توانست از طرح ها و مدل های بی نظیر او بهره ببرد.

پس از مرگ دیور شرکت در شوک بسیار بزرگی فرو رفت به گونه ای که مدیر عامل وقت تصمیم به منحل کردن شرکت گرفت اما با مخالفت هیت مدیره مواجه شد. آنها تصمیم گرفتند که جوانی 21 ساله به نام لوران را استخدام کنند،لوران وظیفه مدیریت هنری شرکت را بر عهده گرفت و توانست با طراحی های خود ، لباس هایی که پوشیدن آنها ساده تر بود و جنس بهتری داشت ،دوباره شرکت را به حالت سابق خودش برگرداند و دوباره حرف تازه ای برای مخاطبان داشته باشد.

سخن پایانی :

از اینکه تا پایان این مقاله همراه من بودید از شما متشکرم. در این مقاله سعی شد تا برند دیور را برایتان به صورت کامل و واضح معرفی کنیم. اگر در خصوص این مقاله نظر و یا صحبت خاصی دارید می توانید در بخش نظرات برایمان بنویسید و مطمئن باشید که کارشناسان مجموعه ماهان تیموری با اشتیاق پاسخگو شما خواهند بود.

 

تاریخچه جالب برند آدیداس adidasجیمز دایسونبرند شنلبرند اچ اند ام
استیو جابز (اپل)برند بولگاریبرند زارابرند مانگو
برند هرمسبرند ریبوکداستان استارباکسبرند فندی
برند کنزوبرند کاننفیل نایتبرند پرادا
برند گوچیبرند ورساچهبرند ویرجینبرند سامسونگ
برند کلوین کلاینبرند هوگو باسبرند اکوبرند سونی
برند تام فوردبرند پومابرند فیلابرند کوچ
برند تیسوتبرند هوآویبرند برشکابرند ونس
برند رولکسبرند یاماهابرند کانورسبرند لگو
برند کارتیهبرند آرمانیبرند لاگستبرند دیزل

 

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد