رازهای موفقیت در کسب و کار

موفقیت در کسب و کار یکی از مواردی است که خیلی از افراد به دنبال آن هستند. با این وجود فهمیدن  رمز و رازهای آن می تواند ما را به سمت موفقیت بیشتر  در کسب وکارمان سوق دهد.   این در حالی است که همه ی ما دوست داریم که کسب و کاری داشته باشیم که سود و بازدهی خوبی  برای ما داشته باشد، اما شاید راه و روش راه اندازی و نتیجه گرفتن از آن را بلد نباشیم. در واقع راه های  موفقیت در کسب و کار را نمی دانیم. حال امروز می خواهیم این مبحث را برایتان به صورت کاملا مفصل توضیح دهیم.

مهم ترین دغدغه افراد، در حوزه مشاغل موفقیت در کسب و کار است. این در حالی است که شرایط در ایران به گونه ای شده که این دغدغه بسیار به جا و درست است. زیرا این نگرانی وجود دارد که با تورم و تحریم چگونه می توان به موفقیت  دست پیدا کرد. بنابراین خیلی از افراد به دنبال راز موفقیت در کسب و کار هستند.

با این حال برای موفقیت و رشد کسب و کار باید مسیری را طی کنید و مواردی را در نظر بگیرید که می تواند تفاوت های زیادی را برای شما به وجود آورد. برای اینکه درک بهتری از این موضوع داشته باشید، شرکت فیس بوک، اپل ، اسنپ و دیجی کالا را در نر داشته باشید، زیرا آن ها توانسته اند با بازاریابی صحیح، دیجیتال مارکتینگ، داشتن استراتژی قوی و با مدیریت شبکه های اجتماعی به بهترین نحو ممکن برند سازی  و تیم سازی قوی ، به توسعه کسب و کار خود بپردازند.

 

مقاله مرتبط: معرفی بهترین ایده های پولساز برای راه اندازی کسب و کار

 

2 راز موفقیت در کسب و کار

 

2 راز موفقیت در کسب و کار

1-نوشتن اهداف

 

نوشتن اهداف

 

یک راز مهم در زندگی این است که شما اهدافتان را بنویسید. بنابراین شما باید توجه داشته باشید که یکی از عوامل و موفقیت در کسب و کار دقیقا نوشتن اهداف و جایگاهی است که شما دوست دارید در آینده به آن برسید. البته لازم است این را هم اضافه کنم که نوشتن اهداف لزوما نباید برای کار باشد، شما می توانید اهداف درسی،معنوی و حتی زندگی زناشویی خود را نیز بنویسید و اثرات فوق العاده آن را در زندگی تجربه کنید.

توجه کنید که اولین کاری که شما در ابتدا صبح انجام می دهید، تعیین می کند که روز شما چگونه سپری خواهد شد. بنابراین سعی کنید  در ابتدای صبح بر روی کارهای ضروری و لازم خود  تمرکز کنید. دقیقا زمان صبح است که مشخص می کند شما در طول روز چه اطلاعاتی را وارد ذهن خود می کنید و به آنها واکنش نشان می دهید.

بنابراین تمام توان و تمرکز خود را بر روی این موضوع قرار دهید که ابتدای روز و صبح خود را در راستای اهدافتان قدم بردارید. حتی می توانید اهدافی که از قبل نوشته اید را در ابتدای صبح مرور کنید تا ذهن شما جهت گیری درستی پیدا کند و شما را در کل روز راهنمایی کند.

کسب و کار موفق
در واقع موفقیت در کسب و کار در ابتدا با نوشتن اهداف‌تان در همان روز اتفاق می افتد.  وقتی این کار را کردید، حتما دور مهم ترین آن  که در آینده شما نقش اصلی و مهمی را ایفا خواهد کرد خط بکشید تا برایتان موضوع برجسته شود. حال از خود بپرسید که امروز می توانم چه کارهایی را انجام دهم تا یک قدم به این هدف خودم نزدیک تر شوم؟
دو کاری که شما را به این هدف نزدیک تر می کند را یاداشت کنید ، حال روز خود را با انجام این دو کار شروع کنید و تا زمانی که آنها را به صورت کامل انجام نداده اید، دست از کار نکشید.

 

یک دلیل بسیار خوب برای نوشتن اهداف این است که با نوشتن و با مطالعه آنها ، احساس بسیار خوبی در درون شما پیدا میشود، به گونه ای شاکر این اهدافتان باشید که انگار همین الان به آنها رسیده اید و آنها را دارید.
با این روش که شما هر روز اهدافتان را مرور می کنید، مثبت اندیشی و ذهنیت خلاق شما تضمین خواهد شد. به این نکته توجه داشته باشید که اهدافی که روی کاغذ نیایند و شما زمان نوشتن برای آنها در نظر نگرفته باشید، فقط آرزو هستند و نه هدف.بنابراین با تمرکز اهداف خودتان را یادداشت کنید و از آنها انگیزه بگیرید.

ریچارد برانسون می‌گوید

 

ریچارد برانسون می‌گوید

 

“رؤیاهای خود را دنبال کنید، درگیر زندگی و چیزهای جدیدی شوید که برایتان جالب است. اگر می‌خواهید موفقیت در کسب و کار را تجربه کنید، مطمئن شوید در حوزه علاقه مندی شما قرار دارد.هدفتان انجام کاری، صرفاً برای پول درآوردن، نباشد.
ریچارد برانسون یک کار جالبی در مجله خود انجام داد و به افراد و سرشناس و کسانی که در حوزه های تخصصی خودشان حرفی برای گفتن دارند، نامه نوشت و از آنها خواست که با آنها مصاحبه کند.
او پس از مصاحبه های فراوانی که با افراد معروف انجام داد به یک نتیجه رسید و آن، این بود که گفت:
به نظر می رسد که خیلی از افراد ایده ها و طرح های بسیار فوق العاده ای دارند ، اما تعداد اندکی از افراد هستند که به سمت عملی شدن ایده ها و خواسته هایشان گام برمی دارند.
بعضی از افراد به این فکر می کنند که شاید در گذشته و یا در حال حاضر کسانی دارند بر روی ایده هایی که آنها رد سر دارند کار می کنند ، به همین دلیل سراغ اجرایی کردن ایده ها و طرح های خود نمی روند.
و در آخر کسانی هستند که همه جوره برای اجرایی کردن ایده ها و طرح های خود قدم بر می دارند و یک زندگی پر از هیجان و پر چالش را به خود هدیه می دهند که قطعا این افراد به موفقیت می رسند و در واقع موفقیت در کسب و کار همین است که شما به عنوان کسی که ایده را در سر دارید تا آخرین لحظه در راستای رسیدن به اهداف خود قدم بردارید.

2- باورهایتان را تقویت کنید

 

باورهایتان را تقویت کنید

 

اگر از تمامی افراد موفق بپرسید که راز موفقیت آنها در کسب و کارشان چیست و چگونه به این جایگاه رسیده اند؟ همه آنها یک جواب به شما می دهند و می گویند که به آن کار و عملی کهانجام می دهند باور دارند و از صمیم قلب مطمئن هستند که کارشان اثربخشی زیادی برای خود و اطرافیانشان خواهد داشت.
اگر شما خودتان ،خودتان را باور نداشته باشید چرا باید دیگران شما را باور داشته باشند؟

گاهی اوقات اتفاق می افتد که دیگران از اهداف و رویاهای شما سوال می پرسند، اگر شما نتوانید با بیان صریح و محکم پاسخ آنها را بدهید، چگونه انتظار دارید که آنها شما را باور کنند؟ حتی امکان دارد که شما را در راه رسیدن به اهدافتان مسخره کنند و یا شما را دست کم بگیرند، اما زمانی که خودتان به کارهایتان باور داشته باشید، هیچ نیرویی نمی تواند جلوی موفقیت شما را بگیرد و در واقع راز کسب و کار موفق نیز همین می باشد.

اگر نسبت به خواسته‌های‌تان سُست و نامطمئن باشید، تصمیمات متزلزلی خواهید گرفت که شما را به جایی نمی‌رساند. خلاف جریان پیش بروید و متمایز باشید. گذشته از همه‌ی اینها، چند نفر در دنیای امروز هستند که واقعا زندگی رویایی‌شان را دارند؟
حالا، چند نفر از اینها اگر ازشان بپرسید اهداف‌شان چیست، با جملاتی شبیه «نمی‌دانم» جواب می‌دهند؟ پس با اراده و مصمم باشید و خودتان را باور کنید. مردم بابت اینکه شهامت دارید دنبال رویاهای‌تان بروید به شما احترام خواهند گذاشت.
و مطمئن باشید که یکی از راه ها و راز کسب و کار موفق داشتن ، دقیقا توجه به همین نکات می باشد.

اولین قدم برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار

بنابراین توجه داشته باشید که راز کسب و کار موفق داشتن این است که در اولین قدم برای رسیدن به رویاها و خواسته‌ها آنها را باور و تصور کنید. زمانی که شما در ذهنتان به این باور رسیده باشید که خواسته های خود را دریافت کرده اید و به این یقین رسیده اید که می توانید آنها را دریافت کنید، تمام تمرکز خود را ناخودآگاه بر روی این موضوع قرار می دهید تا به خواسته های خود برسید.
در واقع شما لذت داشتن را ابتدا در ذهنتان تجربه کردید و سپس در واقعیت تمام تلاش خود را می کنید تا به آن برسید.
اگر تصاویری واضح و روشن از خواسته های خود در ذهن و باورتان قرار دهید، آن وقت ذهن نمی تواند تفاوتی بین واقعیت با آن چیزی که در ذهن شما رخ می دهد ، قائل باشد به همین دلیل آن اهداف به صورت ناخودآگاه در مغز شما شکل می گیرد و سلول های عصبی مغز شما آنها را با تمام وجود درک می کنند و شما را به سمت رسیدم به خواسته هایتان سوق می دهند.
در اصل خیلی از افرادی که در حال حاضر ، کسب و کار موفقی دارند، راز کسب و کار موفق داشتن را دقیقا توجه به همین نکات می دانستند، درواقع آنها قبل از آنکه شروع به فعالیت کنند ، در ذهن خود از قبل پیروز این نبرد و این رقابت بودند و به آن باور داشتند.
در ذهنتان رویا پردازی کنید و تصور کنید که به آنها رسیده اید در این صورت ذهن شما نمی تواند تفاوت بین واقعیت و رویا را درک کند و هر طوری که شده راهی برای رسیدن شما به آن خواسته در واقعیت پیدا می کند.

راه های موفقیت در کسب و کار

بازاریابی

بازاریابی یکی از راه های موفقیت در کسب و کار است، بنابراین هیچ چیز مهم تر از این نیست که شما بازاری برای فروش محصولات و خدمات خود داشته باشید تا با استراتژی های درست، در نهایت موفقیت خود را تضمین کنید. به همین خاطر بازاریابی باعث می شود شما اعتبار بیشتری به دست آورید، فروش بیشتری را تجربه کنید و در دنیای رقابت ، بقای خود را حفظ کنید.

برند سازی

برند سازی یکی دیگر از راه های موفقیت در کسب و کار است. این روش به شما این امکان را می دهد تا در ذهن افراد باقی بمانید و حتی مردم شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنند. برند سازی باعث می شود شما سر زبان ها بیفتید.

 تیم سازی

مهم ترین راز موفقیت در کسب و کار ، تیم سازی است. همان طور که می دانید همه ما در روز می توانیم به میزان خاصی کار کنیم ، به عنوان مثال روزانه 8 تا 9 ساعت به طور میانگین کار انجام می دهیم . حال فرض کنید شما یک تیم 100 نفره دارید که هر کدام 8 ساعت برای شما کار می کنند . با مقایسه میزان ساعت کار این دو موضوع به راحتی از اهمیت تیم سازی آگاه می شوید.

 داشتن وب سایت

یکی دیگر از راه های موفقیت در کسب و کارداشتن یک وب سایت حرفه ای است. به قول معروف وب سایت یک ویترین آنلاین است که می تواند به افراد زیادی شما را معرفی کند و فروش شما را راحت تر بکند.

 

کلام آخر

از اینکه تا انتها مقاله موفقیت در کسب و کار با من همراه بودید از شما متشکرم، در این مقاله تلاش کردیم که دو راه حل مقدماتی و مهم را به عنوان راز کسب و کار موفق برایتان مطرح کنیم که اگر آن را پیاده سازی کنید ، مطمئن باشید که نتایج فوق العاده ای خواهید گرفت.
اگر در خصوص این مقاله نظر و یا صحبت خاصی دارید حتما در بخش نظرات برایمان بنویسید و مطمئن باشید که کارشناسان مجموعه ماهان تیموری با اشتیاق پاسخگو شما خواهند بود.

 سوالات متداول

موفقیت در کسب و کار از دو عنصر پشتکار و تمرکز تشکیل شده است.

ابتدا مشخص کنید وارد چه حوزه ای شوید، بهانه ها را کنار بگذارید، برای مشکلات کردم راه حل پیدا کنید، هزینه ها را برآورد کنید، از کمک دیگران استفاده کنید، اطلاعات لازم در مورد کسب و کار خود را به دست آورید.

همین حالا شروع کن!

4 پاسخ

    1. درود خدمت شما دوست عزیز کتاب های زیادی در این مورد وجود داره که تعدادی از اون ها را اینجا براتون معرفی می کنیم.
      کتاب تغییر خود یا موفقیت در کسب و کار ، انسان در جست و جوی معنا، سنگ فرش هر خیابان از طلاست، کفش فروش پیر، تختخوابت را مرتب کن از جمله کتاب هایی هستن که می تونن در این حوزه به شما کمک کنند.

    1. درود خدمت شما دوست و همراه گرامی، از شما ممنونیم که مقاله موفقیت در کسب وکار رو مطالعه کردین. ویژگی های کسب و کار موفق عبارت اند از: در روزهای تعطیل هم درآمد ایجاد می کند، مشتریان آن را پیدا می کنند، در جست و جوها بیشتر نشان داده شود ، مردم بیشتری آن را بشناسند.

دیدگاهتان را بنویسید