برند لگو

برند لگو: شاید هر زمان که صحبت از کشور دانمارک باشد، اکثر ما سریعا به یاد شیرینی های این کشور و یا مبلمان معروفی که این کشور دارند ، بیفتند اما شاید کمتر کسی باشد که در این خلال به یاد برند معروفی که در حوزه اسباب بازی ها فعالیت دارند، نیفتند. برند لگو که در حدود 90 سال است از پیر و جوان ، همه را درگیر خود کرده است و توانسته است که موقعیت و جایگاه بسیار خوبی در این فضا و در این بازار پیدا کند.

همیشه معرفی و بررسی برندهای مطرح دنیا می تواند برای ما به عنوان یک صاحب کسب و کار و یا شخصی که علاقه مند است در آینده کسب و کار شخصی خودش را داشته باشد، بسیار مفید باشد زیرا این تجربه ها از دل کسب و کاری بیرون آمده است که توانسته است تا جایگاه بسیار ویژه ای برای خود در بازارهای جهانی پیدا کند و برند خود را به صورت بسیار فوق العاده ای در بین مردم و در اذهان مردم جا بیاندازد.

بنابراین استفاده کردن از این تجربیات می تواند برای ما بسیار مفید و حائز اهمیت باشد، به گونه ای که اگر آنها در کسب و کار شخصی خودمان پیاده سازی و اجرا کنیم ، می توانیم به درآمدها و سودهای بسیار زیادی در این حوزه برسیم و کسب و کار خودمان را به سرعت در این بازار رقابتی رشد دهیم.
بنابراین تمام تلاش خود را به کار بگیرید که این مقاله را بسیار با دقت مطالعه کنید و بتوانید که آن را در کار شخصی خودتان پیاده سازی کنید.

حال امروز می خواهیم در این مقاله برند لگو را با یکدیگر بررسی و تحلیل کنیم و تمامی چالش ها و مشکلاتی که این برند در مسیر رشد و توسعه خود به کار گرفته است را برای شما مطرح می کنیم ، زیرا قطعا برندی که تاکنون توانسته است در این سطح و به صورت گسترده فعالیت های بسیار خوبی داشته باشد، قطعا با مشکلات فراوانی روبرو بوده است که هر کدام از این مشکلات می تواند باعث نابودی کامل یک کسب و کار شود.

به همین دلیل می بایست شما به صورت کاملا دقیق این مقالات را بررسی و مطالعه کنید تا بتوانید به این درک برسید که اگر این مشکلات برایتان به وجود آمد توانایی این را داشته باشید که بهترین راه حل ها را برای کارتان داشته باشید به گونه ای که به ارزش برند شما نیز اضافه شود. و برند لگو توانسته است که این کار را به درستی و به بهترین شکل ممکن انجام دهد. بنابراین تا انتها این مقاله همراه من باشید.

شرکتی که تنها توانسته بود در سال 2016 نزدیک به 75 میلیارد آجر کوچک را در سراسر دنیا به فروش برساند و فروش فوق العاده ای را تجربه کند.

تاریخچه برند لگو:

تاریخچه برند لگو

این برند به گونه ای فوق العاده توانسته است که در کار خود موفق عمل کند که سالهاست یکه تاز در عرصه اسباب بازی می باشد و توانسته است که خود را به عنوان یک رقیب بسیار جدی در این حوزه معرفی کند. ولی شاید برایتان جالب باشد که بدانید ، اگر یک نجار ماهر و چند آتش سوزی رخ نمی داد ، این برند هیچ گاه شروع به کار نمی کرد و نمی توانست به این جایگاه برسد.
داستان برند لگو از یک شهر کوچک در مرکز دانمارک به نام بیلوند واقع شده است. دقیقا داستان برند لگو از سال 1916 توسط کریستیانسن که یک نجار ساده بود شروع شد ، او در این سال کارگاهی در این شهر خریداری کرد و به همراه کارمندان خودش و پسرانش مشغول به فعالیت شدند.
در ابتدا تیم کریستانسن مشغول به ساخت مبلمان ، نردبان و … شدند و توانستند که سهم قابل توجهی از بازار را در اختیار خود بگیرند اما حادثه ای در سال 1924 افتاد و هنگامی که پسران او در کارگاه مشغول به کار بودند در طی حادثه ای ، تمام کارگاه به آتش کشیده شد. در این آتش سوزی کارگاه او به همراه خانه اش در آتش سوخت و این اتفاق درست در زمانی روی داد که او تصمیم گرفته بود کار و تجارت خودش را گسترش دهد.
اما او از این حادثه به چشم یک فرصت استفاده کرد و کار خود را در کارگاه بزرگ تری از سر گرفت اما در این راه باز هم با مشکلاتی روبرو شد. در سال 1929 رکود بزرگ اقتصادی در سراسر دنیا اتفاق افتاد و قدرت مالی و اقتصادی مردم جهان به شدت کاهش یافت.

به همین دلیل قدرت خرید مردم در این دوره زمانی به شدت پایین آمد و دیگر افراد نمی توانستند که مانند سابق خرید داشته باشند. در این موقع بود که اوله و تیمش مشغول به ساخت وسایل کوچک تری شدند تا مردم بتوانند راحت تر آنها را خریداری کنند. در همین زمان بود که اوله تصمیم به ساخت ابزار مینیاتوری و مدل های کوچک تر افتادند. همین کار باعث شد که فکر ساختن اسباب بازی در ذهن وی خطور کند.
در سال 1932 اتفاق ناگوار دیگری برای اوله افتاد و همسر خود را نیز از دست داد ، حال او می بایست علاوه بر کنار آمدن با مشکلات اقتصادی ناشی از رکود بازار با غم و ناراحتی مرگ همسرش نیز ، دست و پنجه نرم کند.
تمامی این اتفاقات سبب شد که اوله در کارش با مشکلات فراوانی روبرو شود و در سال 1932 مجبور به اخراج کارمندانش از کارگاه شد. او پس از این اتفاق به همراه پسرانش مشغول به تولید اسباب بازی های کوچک شدند. در این حال قدرت اقتصادی مردم به قدری کاهش پیدا کرده بود که اوله برای امرار معاش و تامین نیازهای اولیه خانواده اش ، مجبور به مبادله کالا به کالا با کشاورزان اطراف خودش شد ، او در ازای دریافت غذا و محصولات غذایی ، اسباب بازی به آنها تحویل می داد.
در این زمان اسباب بازی یویو با استقبال خوبی روبرو شد ، اما این استقبال نیز مقطعی بود و مدت زمان بسیار کوتاهی مردم برای خرید آن ، استقبال از خود نشان دادند. و پس از مدتی اوله مجبور شد از یویوهای فوخته نشده به عنوان چرخ برای اسباب بازی های دیگر استفاده کند .او در این میان دوباره به ساخت وسایل چوبی بزرگ تری مانند صندلی و مبلمان روی آورد.

تاسیس نام برند لگو:

 

تاسیس نام برند لگو

 

در همین سال بود که اوله تصمیم گرفت برای کارهای خود و کارگاه خود نامی برگزیند، او در این سال نام لگو را برای برند خود برگزید. نامی که از اول حروف دانمارکی leg godt به معنای خوب بازی کن، انتخاب شده است. در واقع این نام در سال 1924 انتخاب شد ، اما نکته ای که در آن موقع اوله نمی دانست ، این مطلب بود که لگو در معنای لاتین به معنای من می سازم است.

اوله یک نجار بسیار ماهر بود و این موضوع را در کارهای خود به خوبی نشان داده بود . در تمامی این سالها که اوله ، برند لگو را تاسیس و راه اندازی کرده بود به هیچ عنوان حاضر نشده بود که از کیفیت محصولات خودش کم کند و محصولاتی بی کیفیت به بازار عرضه کند.
در آن سالها معروف ترین و بهترین اسباب بازی ساخته شده در برند لگو یک اردک بود که زمانی که آن را حرکت می دادید، دهانش را باز و بسته میکرد. حال همان اردک ، جزو کلکسیون های برند لگو محسوب می شود و به عنوان یک نماد برای این برند محسوب می شود.

برند لگو پس از جنگ جهانی دوم:

برند لگو پس از جنگ جهانی دوم

در زمان جنگ جهانی دوم که دانمارک توسط آلمان اشغال شد ، کارگاه اوله دوباره به خاطر آتش سوزی نابود شد. اما این بار دیگر تفاوت های بسیاری به وجود آمده بود. حال اوله اینقدر سرمایه و پول داشت که می توانست دوباره کارگاهی بزرگ تر با نیروهای بیشتر تاسیس کند و حتی کسب و کار خودش را گسترش دهد.
پس از جنگ جهانی دوم مشکلی تمام جهان را درگیر خود کرد و آن مشکل تامین مواد اولیه بود.به گونه ای که دیگر این کسب و کارها قادر نبودند برای وسایل تولیدی خوشان از چوب استفاده کنند.به همین دلیل بود که اکثر کسب و کارها ماده ی جایگزین پلاستیک را برای کارهایشان استفاده کردند.

در سال 1946 بود که اوله برای اولین بار با دستگاهی در نمایشگاه کپنهاگ آشنا شد که پلاستیک فشرده شده را تولید می کرد. او با اینکه این دستگاه قیمت بسیار بالایی داشت اما آن را خریداری کرد و آن را به کارگاه خود منتقل کرد.
اما او با اتفاقی ناگوار روبرو شد و دولت دانمارک به دلیل کمبود مواد اولیه استفاده از پلاستیک را به مدت یکسال یعنی تا سال 1947 ممنوع کرد. اوله در این یکسال تصمیم گرفت که وسایل اسباب بازی خود را با این دستگاه بسازد و تمامی راه ها را امتحان کند. او پس از این یکسال اولین وسایل اسباب بازی کوچک خود را که بچه ها می توانستند با متصل کردن آنها به یکدیگر اسباب بازی بسازند، را به بازار عرضه کرد.
اولین باری بود که بچه ها و والدینشان با این گونه از وسایل آشنا می شدند و عرضه اولیه این محصول با استقبال خوبی از طرف مخاطبان روبرو نبود و آنها ترجیه می دادند که با همان اسباب بازی های چوبی بازی کنند. به همین دلیل این پروژه در ابتدا شکست خورد.

گره خوردن آتش سوزی با تاریخ برند لگو:

گره خوردن آتش سوزی با تاریخ برند لگو

گویی آتش سوزی با برند لگو گره خورده است در سال 1960 بار دیگر کارگاه لگو دچار آتش سوزی شد و تمامی اسباب بازی های چوبی این شرکت نابود شد. این جا بود گاتفرد، پسر اوله که مدیریت مجموعه را بر عهده گرفته بود ، تصمیم گرفت که دیگر در کارگاه های برند لگو وسایل اسباب بازی چوبی تولید نشود و تمامی وسایل پلاستیکی تولید شوند تا دیگر شرکت دچار اینگونه از خسارات نشود.
این تصمیم گاتفرد سبب شد که در این سال گرهارت و کارل که برادران او بودند با اقدامش مخالف باشند و تصمیم بگیرند که از برند لگو جدا شوند و شرکت و کمپانی خودشان به نام بیلوفیکس را تاسیس کنند.

گسترش برند لگو در آمریکا:

گسترش برند لگو در آمریکا

در سال 1960 برند لگو در حدود 450 نفر کارمند و نیرو داشت که عدد بسیار بزرگی بود. به همین دلیل در سال 1961 این برند تصمیم گرفت که خود را گسترش دهد و بازار آمریکا شمالی را نیز در اختیار بگیرد ، اما در این کار تا حدودی نا موفق بود زیرا نه می توانست به اندازه ای که نیاز بود ، هزینه کند و نه می توانست در بازاریابی این شرکت به خوبی عمل کند، به همین خاطر در سال 1961 تصمیم گرفت که قراردادی با شرکت آمریکایی سامسونت امضا کند و فروش محصولات خود را در آمریکا شمالی به این شرکت بسپرد.

تاسیس شهربازی برند لگو:

 

تاسیس شهربازی برند لگو

 

در سال 1968 ، اولین شهربازی برند لگو در شهر بیلوند که محل تاسیس و رشد این برند بود، افتتاح شد. افتتاح این شهربازی با استقبال بی سابقه مردم روبرو شد و مدیران لگو تصور می کردند که در سال اولیه افتتاح این شرکت در حدود 200 هزار نفر از این شهربازی دیدن کنند ، اما چیزی که آنها تصور نمی کردند این بود که تنها در سال اول نزدیک به 625 هزار نفر از این شهربازی دیدن کردند.
پس از این اتفاق و با توجه به رشد روز افزون برند لگو، طی 20 سال آینده این برند در حدود 8 برابر بزرگ تر شد و توانست که بازارهای بزرگ تری را در اختیار خود بگیرد. و تعداد افراد بازدیدکننده در این سالها به 1 میلیون نفر در سال برسد که رشد بی سابقه ای را برای لگو به همراه آورده بود.
لگو در راستای گسترش برند خود در این سالها تصمیم گرفت که محصول جدیدی را تولید کند و ست هایی برای دختر بچه ها تولید کرد که شبیه به کشتی و قایق هایی بود که بر روی آب شناور بودند و این اسباب بازی ها توانستند، فروش بسیار زیادی را برای لگو به ارمغان بیاورد.

سخن پایانی

از اینکه تا انتهای این مقاله همراه من بودید از شما متشکرم. در این مقاله سعی کردیم که تاریخچه برند لگو را برایتان به صورت کاملا دقیق و مشخص بیان کنیم ، تا بدانید که این برند معروف چه مسیری را طی کرده است تا به این موفقیت بسیار در کارهای خود رسیده است.
اگر خود بخواهید در این بازار داخلی خودمان و در کسب و کار خودتان از این تجربه ها استفاده کنید، می توانید فروش و بازده بسیار مثبت و مناسبی را برای خود به ارمغان بیاورید.
اگر در خصوص مقاله برند لگو نظر و یا صحبت خاصی دارید ، می توانید در بخش نظرات برایمان بنویسید و مطمئن باشید که کارشناسان مجموعه ماهان تیموری با اشتیاق پاسخگو شما خواهند بود.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز