ارز چی بخریم؟ معرفی بهترین ارز برای سرمایه گذاری

بهترین ارز برای سرمایه گذاری

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری چست؟

چرا این بازار با این سرعت طرفداران زیادی پیدا کرده است؟

چند وقت می شود که تب و تاب ارزهای دیجیتال در کشور ما شدت گرفته است. در این بین برخی از افراد به دنبال سودهای بیشتری از این بازار هستند. در این میان هستند،ارزهای دیجیتالی که در مدت زمان به نسبت کوتاه تری ،سودهای فوق العاده ای می دهند که شما می توانید با انتخاب یک استراتزی مناسب و کسب دانش در این حوزه،توانایی شناخت این ارزهای دیجیتال را پیدا کنید و بهترین ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری بلند مدت پیدا کنید.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که علاقه به بازار ارزهای دیجیتال دارید و دوست دارید که با بهترین ارز دیجیتال به سود خوبی برسید ، تا انتها این مقاله همراه من باشید.

بازار رمز ارزها و ورود به ارزهای دیجیتال هنوز که هنوزه یک بازار بسیار گنگ و مبهم برای مردم ایران است که اطلاعات درستی از آن ندارند. البته نمی شود که خرده ای هم گرفت از این جهت که اطلاعات گسترده ای در این زمینه در ایران تا به همین چند ماه پیش وجود نداشته و از  آن جایی که ما نمی توانیم به طور مستقیم وارد این بازار بشویم ، اطلاعاتمان هم نسبت به این ارزها و دانشمان در این حوزه خیلی کم می باشد.

پیشنهاد ما به شما : مدیریت سرمایه در بورس

اما باید به شما بگویم که اگر علاقه به ارزهای دیجیتال دارید و دوست دارید در این زمینه اطلاعات کسب کنید ، میتوانید روی تیم ماهان تیموری حساب کنید و از بخش مقالات هر چیزی که می خواهید را راجع به ارزهای دیجیتال یاد بگیرید. اما اگر بخواهیم به طور دقیق در مورد بهترین ارز دیجیتال  صحبت کنیم باید به این نکته اشاره کنیم که ما زمانی میتوانیم این انتخاب را داشته باشیم که اولا به طور درستی از آینده بازار ارز دیجیتال آگاه باشیم و بتوانیم با یک تحلیل درست مسیر خودمان را برای رسیدن به یک سود خوب در این زمینه هموار کنیم.

بهترین ارز دیجیتال : چی بخریم؟ کی بخریم؟

اکثر کسانی که در مورد ارز دیجیتال صحبت می کنند و به دنبال این هستند که بهترین ارز خارجی برای سرمایه گذاری چیست؟  دقیقا دنبال این هستند که کسی به آنها بگوید که چه ارزی بخرند و دقیقا کی بخرند که بتوانند بیشترین سود را از بازار بدست بیاورند. اما از همین نقطه به شما میگویم که اگر کسی چنین حرفی به شما زد و به شما گفت که فلان ارز را بخر حتما سود می کنی ، بدون تحلیل از آن شخص نپذیرید .

چون که بازار ارز دیجیتال ، درست مثل همه بازارهای جهانی دارای نوسان بسیار است و اینطور نیست که شما بخواهید مثل بازار ایران یک سهم بخرید و منتظر این باشید که این بازار روزانه پنج درصد سود به شما بدهد . نه اصلا اینطور نیست. این بازار ، یک بازار کاملا پر ریسکی هست و سرمایه گذاری در آن و کسب سود های بسیار عالی و فوق العاده از این بازار ، کار هر کسی نیست و نیاز به دانش مالی بسیار قوی دارد.

 اگر کسی به شما گفت که فلان ارز را بخر و بدون تحلیل هم این حرف را زد ، مطمئن باشید که تحت هیچ شرایطی این بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در بازار رمز ارزها نیست.

اما برای انتخاب بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت ما دو تا راه اصلی داریم. راه اول این است که برویم سراغ تحلیل و شروع کنیم به تحلیل کردن ارزها و سعی کنیم که از روی تحلیل تکنیکال و از روی شناختی که از الگوهای تحلیل داریم ، بازار را تحلیل کنیم و به بهترین نتیجه برسیم . اما راه دوم این هست که بیاییم و اخبار بنیادی این حوزه را به طور مداوم پیگیری کنیم و بعد به این نتیجه برسیم که کدام ارز دیجیتال بهترین گزینه برای سرمایه گذاری ماست؟

در باب مورد دوم یعنی تکیه بر اخبار و تحلیل های بنیادی ، باید این نکته را اشاره کنیم که صرفا نمی تواند گزینه درستی باشد و صرفا نمی شود با تکیه بر یک سری از این دست از اخبار دست به معامله زد ، اما میتواند یکی از ابزاری باشد که فرصت معامله درست را به ما هدیه بدهد.

اما بهترین راه پیدا کردن یک ارز مناسب ، در واقع بهترین ارز خارجی برای سرمایه گذاری ، استفاده از روش اول است. جایی که ما بتوانیم با استفاده از تحلیل تکنیکال و الگوهای تحلیلی ، به یک انتخاب درست برسیم. این انتخاب طبیعتا می تواند مطمئن تر باشد و در بلند مدت یک سود بسیار مناسب به ما هدیه کند.

طی تحقیقاتی مشخص شد بیش از 6500 ارز دیجیتال وجود دارد. البته همه آنها به یک اندازه خوب نیستند، این موضوع مانند همه ارزهای دنیای واقعی است که همه آن ها در یک سطح نیستند.

سرمایه‌گذارانی که به دنبال ورود به حوزه ارزهای دیجیتال هستند، سؤالات مختلفی دارند که باید به آنها پاسخ داد. به طور مثال شاید آن ها بپرسند؛ آیا باید مقدار زیادی از یک رمز ارز را خریداری کنند و یا پول خود را بین دو ارز دیجیتال مختلف تقسیم کنند یا در چند ارزدیجیتال سرمایه گذاری بلند مدت کنند.

هیچ فرمولی متناسب برای همه وجود ندارد و تصمیم گیری در مورد ارزها برای سرمایه گذاری بسته به ریسک پذیری افراد بسیار متفاوت است.

ارزهای دیجیتال خاص بیشتر برای نیازهای خاص مانند سرمایه گذاران، توسعه دهندگان اپلیکیشن، معامله گران و غیره مناسب هستند. داشتن درک عمیق تر از ارزها، شانس بیشتری برای تصمیم گیری آگاهانه برای خرید آن ها به شما می دهد.

در هنگام خرید ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری باید به چه عواملی توجه کنیم؟

طرفداران زیاد

جامعه ای که حول یک ارز دیجیتال رشد می کند و اعتمادی که به آن جلب می شود می تواد اعتماد بیشتری را جلب کند.

تولید بلاک چین

ارزهای رمزنگاری شده را می توان به سکه یا توکن طبقه بندی کرد و نسل های جدیدتر امکانات بیشتری را توسط  شبکه بلاکچین در اختیار کاربران خود قرار می دهند.

بلاکچین

 

شرایط عرضه

محدود یا نامحدود بودن عرضه می‌تواند جنبه‌های اساسی نحوه استفاده از یک ارز و تأثیر آن بر اقتصاد گسترده‌تر را شکل دهد. به همین خاطر می تواند برتصمیم افراد برای سرمایه گذاری روی آن ها تأثیر بگذارد.

هزینه های تراکنش

همیشه برای انجام یک تراکنش هزینه ای به نام کارمزد وجود دارد، تنها سوال این است که آیا این کارمزد کم است یا خیلی زیاد است. به طور مثال ارز اتریوم که طرفداران زیادی دارد با این حال کارمزد نسبتا بالایی را نسبت به ارزهای دیگر دارد.

سرعت تراکنش

این  موضوع مشابه صف خرید و فروش در بورس است که باعث می شود افراد ترغیب به خرید آن شوند.

حریم خصوصی

در حوزه خرید بهترین ارز خارجی  برای سرمایه گذاری ، ارزهای مختلفی  وجود دارند  که می توانند سطوح مختلفی از حریم خصوصی را به اشتراک می گذارند.

بهترین ارز برای سرمایه گذاری،  چه ارزی بخریم؟

همان طور که گفتیم بسیار مهم است که بدانیم بهترین ارز برای سرمایه گذاری کدام است. با این حال توجه به پروژه هایی که ارزهای دیجیتال در پیش دارند می توان ما را مجاب به خرید آن ها کند . در ادامه چند مورد از آن ها را مورد بررسی قرا می دهیم تا یک دید کلی از پروژه ها و پتانسیل آن ها به دست آورید.

بیت کوین

بیت کوین از قدیمی ترین ارزهای دیجیتالی است طرفداران بسیار زیادی دارد، به همین خاطر توانسته رشد بسیار زیادی بکند.

بیت کوین

اتریوم

این رمز ارز نوآوری هایی را درشبکه  بلاک چین معرفی کرد و به پلتفرمی برای سایر برنامه ها تبدیل شد. اتریوم چیزی است که برای شرکت در معاملات با ارزش بالا از جمله توکن های غیرقابل تعویض NFT به آن نیاز خواهید داشت.

اتریوم

 

کاردانوCardano

این رمز ارز ادعا می کند که نسبت به سایر ارزها دوستدار محیط زیست است. با این حال این بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت، می تواند قیمت های بالاتری را در طول زمان توجیه کند، زیرا استفاده های واقعی را از زنجیره های تامین مزارع گرفته تا مبارزه با سرقت ادبی خرده فروشی جمع آوری کرده است.

کاردانو

سولانا solana

این ارزدیجیتال راه‌حل‌های  انتقالات مالی غیرمتمرکز را به وجود آورده است . این برنامه با شبکه های دیگر نیز خوب کار می کند و برای توسعه دهندگان جذاب است، زیرا کاربران برای انتقالات مالی به شبکه آن نیاز خواهند داشت.

سولانا

استراتژی شما چیست؟

مسئله بعدی که ماجرای بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری رو مشخص می کند ؛ این هست که استراتژی شما برای معامله کردن در این بازار چیست؟ خیلی از افراد دوست دارند که یکی دو ماهه و حتی توی معاملات روزانه و تایم فریم های خیلی پایین ، روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند و به قولی یک نوسانی از بازار بگیرند. اما خیلی ها  هم هستند که دوس دارند در بلند مدت و با تکیه به اینکه یک ارز دیجیتال چقدر میتواند رشد داشته باشد ، کارشان را دنبال کنند.

پیشنهاد ما به شما : آموزش سرمایه گذاری در بورس

هر کدام از این استراتژی ها طبیعتا رویکردهای متفاوتی هم دارد. نکته مهمی که در این بین وجود دارد ،این است که باید بگوییم که برای نوسان گیری از بازار و ترید روزانه عملا بهترین ارز های خارجی برای سرمایه گذاری وجود ندارد. چون هر لحظه در بازار فرصت هایی وجود دارد که شما می توانید ازش استفاده کنید. اما اگر بخواهید یک استراتژی بلند مدت داشته باشید ، می توانید بروید سراغ ارزهایی که به لحاظ تکنیکال در جایگاه خوبی هستند و از سمتی شرکت های بزرگی روی اون ها سرمایه گذاری کردند.

به عنوان مثال اگر در چندین ماه گذشته پیگیر قراردادهای ریپل با بانک های اروپایی بوده باشید حتما به این نکته آگاه هستید که ریپل تا چند سال دیگر یکی از گرینه ای اصلی انتقال پول در اروپاست. یا اگر به تصمیمات شرکت های بزرگی چون آمازون برای ایجاد امکان پرداخت با بیت کوین نگاهی بندازید، می بینید که تا چه اندازه هر کدام از این ارزها می توانند رشد های فراوانی را برای شما فراهم کنند.

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت چیست؟ چه ارزی بخریم؟

اما اگر بخواهیم چند گزینه روبروی شما بگذاریم و از بین این گزینه ها انتخاب درستی در زمینه بهترین ارز خارجی برای سرمایه گذاری داشته باشیم باید به این نکته اشاره کنیم که بیت کوین که حمایت تسلا را در اختیار گرفته است همچنان بهترین ارز خارجی برای سرمایه گذاری است. بعد از آن تتر و اتریوم هر کدام به تنهایی می توانند گزینه هایی جایگزین برای بیت کوین باشند. و در کنار تمامی گزینه ها ، ریپل را نیز زیر نظر داشته باشید و در کنار ریپل ، دوج کوین این روزها حمایت خوبی از سمت ایلان ماسک دارد و می تواند اینده خوبی داشته باشد.

سخن پایانی

از اینکه تا پایان این مقاله همراه من بودید از شما سپاس گزارم، در این مقاله سعی کردیم به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بپردازیم و بهترین ارز دیجیتال را برای سرمایه گذاری بلند مدت به شما معرفی کنیم.

سپس تاکید کردیم که حتما باید به یک استراتژی مناسب در سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال برسید،زیرا بازار رمز ارزها ،بازاری بسیار تخصصی است که سود گرفتن از آن، کار هر کسی نیست و اگر به راحتی و بدون دانش توانستید که به سود برسید ،مطمئن باشید که احتمال  اینکه به یک باره و در یک ضرر، تمام پول و سرمایه خود را از دست بدهید ، هست.

بنابراین حتما دانش خود را در این حوزه بالا ببرید و سعی کنید که به یک استراتژی مناسب و ثابت برای خود برسید و به آن اعتماد داشته باشید.

ممنونم که تا پایان همراه بودید،اگر در خصوص این مقاله نظر و یا صحبت خاصی دارید ،می توانید در بخش نظرات برایمان بنویسید و مطمئن باشید که کارشناسان مجموعه ماهان تیموری با اشتیاق پاسخگو شما خواهند بود.

متشکرم.

سوالات متداول

همان طور که در بالا هم به آن اشاره شد، برای خرید بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت بهتراست پروژه های آن ها را مورد بررسی قرار دهیم تا بتوانیم پتانسیل این ارز های دیجیتال را درک کنیم و در نهایت تصمیم به خرید آن ها بگیریم . با این حال ما باید حواسمان به موضوع مدیریت سرمایه نیز باشد تا دچار ضرر مالی فراوان نشویم.

در استخراج ارز دیجیتال به جای پیدا کردن محل دفن طلا، کاربران شبکه به کمک رایانه‌ها و دیگر دستگاه‌های مخصوص استخراج خود باید پاسخ یک مسئله‌ی ریاضی از پیش تعیین‌شده را پیدا کنند. هر کاربری که زودتر از بقیه بتواند به این پاسخ برسد، برنده است و مقداری از آن ارز دیجیتال به عنوان پاداش به او داده می شود.  با این حال رمز ارزهای باثباتی که می شود به وسیله پردازنده های کامپیوتری استخراج کرد عبارت اند از: مونرو ، زی کش ، گرین، ریون کوین و....

 

همین حالا شروع کن!

12 پاسخ

 1. اقای تیموری عزیز مرسی که هستی وامید بهمون میدی افتخار میکنم که همچین جونایی هنوز تو مملکتمون وجود داده ولی همیشه دلهوره دارم که نکنه اقای تیمری از این مملکت برن وقتی خارج از کشور میرین اینقد نگرانم تا برگردین باور کنید از استرس تمام دهنم افت میزنه

  1. سلام خدمت شما دوست عزیز . خوشحالم که دوستان و همراهانی هم چون شما را کنار خودون داریم . رسالت ما آموزش و رشد و پیشرفت کشورمون ایرانه به همین خاطر هرجای دنیا هم که باشم این رسالتم رو دنبال خواهم کرد.

  1. سلام عزیز
   میتوانید توی سایت های خارجی که تحلیل های ارز دیجیتال رو قرار میدهند
   مطالعات دقیق تری رو انجام دهید

  1. سلام دوست من قطعا همین طوره ، شما با مشاوره و برنامه ریزی در ارز های دیجیتال می توانید به خوبی سرمایه خود را رشد دهید.

  1. سلام سجاد عزیز
   ممنون از انتخابتون
   بله وارد شدن به دنیای ارز دیجیتال ریسک خیلی زیادی داره که فقط با اموزش درست و مشاوره گرفتن از متخصصین خبره میشه ریسک اون رو کم کرد پس توصیه همیشگی ما این هست که بدون داشتن دانش کافی وارد این حوزه نشید
   امیدوارم موفق باشید همیشه

 2. بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت 2021 رو با خوندن این مقاله فهمیدم چی هست.هم این که برام سواله که بهترین ارز برای سرمایه گذاری بلند مدت و بهترین رمز ارز برای سرمایه گذاری بلند مدت از نظر سایر دوستان چی هست ؟

  1. سلام دوست عزیز وارد شدن به دنیای ارز دیجیتال ریسک خیلی زیادی داره که فقط با اموزش درست و مشاوره گرفتن از متخصصین خبره میشه ریسک اون رو کم کرد پس توصیه میکنیم بدون داشتن دانش کافی وارد این حوزه نشید بدیهی است که اگر این موارد رو رعایت کنین میتونی سود خوبی ببری اگر نیاز به مشاوره یا صحبت با متخصصین مجموعه ما دارین شماره تماستون رو بفرمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند و به صورت رایگان به شما مشاوره بدهند

دیدگاهتان را بنویسید