راز موفقیت

سلام ماهانی عزیز. توی این مقاله قراره در مورد راز موفقیت صحبت کنیم. اگر شما هم دلتون میخواد که با راز موفقیت آشنا بشید ، کافیه که این مقاله رو بخونید و راز موفقیت رو پیدا کنید.

خیلی ها فکر می کنن که موفقیت یک راز مگو و یک نقشه گنجه که وقت یه عده کمی از آدم ها به اون دسترسی دارن و همین هم باعث میشه که هر کسی به موفقیت نرسه. اما اگر بخوایم یه خرده دقیق تر به زندگی افراد موفق نگاه کنیم ، می بینیم که هیچ رازی توی زندگیشون وجود نداره و تنها یه سری راهکار ساده است که اونها انجام میدن و همین باعث میشه که اونا با قدرت بسیار بالایی به موفقیت برسن و جالب اینجاست که اگر ما هم اون راهکار ها رو پیدا کنیم و بدونیم و بهشون عمل کنیم ، میتونیم به بهترین دستاوردهای زندگیمون برسیم و راز موفقیت رو توی دستامون  داشته باشیم.

اما قبل از اینکه ما راز موفقیت رو بخوایم جستجو کنیم باید به این فکر کنیم که اول موفقیت رو چطوری میتونیم تعریف کنیم. اگر ما بتونیم به تعریف درستی از موفقیت برسیم ، اونموقس که میتونیم به بهترین شکل ممکن راز موفقیت رو هم پیدا کنیم. پس قبل از اینکه بریم سراغ راز موفقیت ، بریم سراغ اینکه چطوری میتونیم تعریف موفقیت رو داشته باشیم.

موفقیت چیست؟

بهترین تعریفی که میتونیم از موفقیت ارائه بدیم اینه که بریم سراغ افراد بسیار معروف و ببینیم که اونا از موفقیت چه تعریفی ارائه کردن و چجوری میتونیم موفقیت رو از زاویه دید افراد موفق نگاه کنیم :

میشل اوباما

میشل اوباما ، همسر رئیس جمهور سابق آمریکا ، باراک اوباما و نویسنده ی کتاب ” میشل شدن ” ، معتقده که : ” موفقیت به میزان در آمدی که کسب می کنید ، نیست ، بلکه با میزان تاثیری که بر روی زندگی افراد میزارید ، سنجیده میشه . ” . بله ، موفقیت ، علاوه بر بعد فردی ، یک بعد جمعی و معنوی هم داره . انسانی موفقه ، که در مسیر موفقیت ، بتونه از مردم جامعه ای که با اون ها زندگی می کنه ، دستگیری کنه. این رو یادتون باشه که موفقیت به هیچ وجه ، جنبه ی خود خواهی نداره و کسی که قصد رسیدن به موفقیت داره باید تماما خود خواهی رو کنار بگذاره و نگاهش رو گسترده کنه .

مایا آنگلو

مایا آنگلو نویسنده ی سرشناس جهانی معتقد به اینه که موفقیت یعنی : ” خودت را دوست داشته باشی. کارهایت را دوست داشته باشی و نحوه ی انجام دادن کارهایت را نیز دوست داشته باشی. و آنطوری زندگی کنی که دلت می خواهد .  “.  یه واژه ای در ادبیات فارسی هست و در جامهعه هم رایج شده که به نظر میاد بسیار غلط هست و اونم واژه ی خود ستاییه . خود ستایی یا ستایش کردن خود ، یکی از راه های رسیدن به موفقیته . انسانی که به خود ستایی می پردازه و این خود ستایی رو از روی غرور بیجا نداره ، انسان موفقی محسوب میشه .

جیم ران

فکر می کنم اگر بحث موفقیت بشه و از جیم ران صحبت نکنیم ، از ارزش موفقیت کم کردیم. شاید باورتون نشه اما جیم ران در نگاه مردم جهان به عنوان پدر موفقیت شناخته میشه. کسی که شاگردای بزرگی رو تربیت کرده و هر کدوم از این شاگردا تونستن به بزرگترین دستاوردهای موفقیت برسن. جیم ران در تعریف موفقیت میگه که: ” موفقیت ، یعنی بیشتر خواستن و برای بیشتر خواستن ، باید ظرفیت بیشتری ایجاد کرد و یا به واقع بیشتر شد. هر انسانی ، زمانی میتونه در مسیر موفقیت حرکت کنه که به جای انتظار خوشبخت شدن ، ذره ذره افزایش ظرفیت های درونی رو در زندگیش اعمال کنه و موفقیت رو نصیب خودش کنه . ” . شاید سوال بپرسید که چطوری میشه این ظرف رو بزرگ تر کرد . در جواب باید بگیم که مطالعه ، تمرین ، آموزش دیدن و باز هم تلاش و تمرین . هر چند که در ادامه ما این مسئله رو دقیق تر بررسی می کنیم ولی میتونم این خبر خوش رو به همه ی شما مخاطبانم بدم که همین الان ، و همین حالا که شما مشغول خوندن این مقاله هستید ، در مسیر موفقیت قرار دارید و در حال رشد ظرفیت های درونتیون هستید.

پیشنهاد ما به شما : رشد فردی چیست

راز موفقیت چیست ؟

شاید اولین باری که در نوجوانی به کلمه ی راز موفقیت برخوردم ، با خودم به این فکر افتادم که مگه میشه موفقیت رازی داشته باشه ؟ همیشه فکر می کردم که آدم های موفقی که توی دنیا زندگی می کنن یک رازی رو بلدن ، یک نکته ای رو بلدن که هیچ کس دیگه ازش خبردار نیست و نمیتونه هم خبردار بشه ، چون اونا بین خودشون این راز رو نگه داشتن و تعدادشون هم بسیار کمه . اما خیلی زود ، وقتی که کتاب های انگیزشی اون دوره که تازه هم به ایران اومده بود رو خوندم ، به این نتیجه رسیدم که راز موفقیت ، چیزی نیست جز آنچه که من در درونم دارم . راز موفقیت چیزی نیست جز آگاهی و دانش من . راز موفقیت چیزی نیست جز نوع نگاه من به هستی و کائنات و از اون مهم تر این که راز موفقیت چیزی نیست جز عمل کردن به آنچه که می دانم .  و این چند اصل ساده رو مد نظر قرار دادم و مسیر موفقیت رو با قدرتی تمام طی کردم . اما امروز پس از گذشت سالها فعالیت در این حوزه ، به این نتیجه رسیدم که برای رسیدن به راز موفقیت ، باید آموزش دید . چرا که آزمون و خطا و مطالعه ی شخصی و تجربه کردن ، وقت زیادی از انسان ها می گیره و در دنیایی که با سرعت نور حرکت می کنه ، این وقت تلف کردن ، عین شکست محسوب میشه . از این رو ، رفتم و تحقیقات گسترده ای کردم من باب اینکه چطور میشه راز موفقیت رو به مردم تدریس کرد . حالا مدتیه که تصمیم گرفتم این راز رو علاوه بر کلاس هام ، با شما دوستانم و مخاطبان سایتمم به اشتراک بزارم.

از نگاه من برای رسیدن به راز موفقیت ما باید ده قدم اساسی برداریم . این ده قدم اساسی ، تمرین های عملی و باور های ذهنی ما رو نسبت به راز موفقیت شکل میدن . اگر ما بتونیم ، این ده تمرین اساسی رو در زندگی خودمون داشته باشیم ، خیلی زود میتونیم به رازی که در درون ما و در ذهن ما بعنوان راز موفقیت نهفته شده ، دسترسی پیدا کنیم و موفقیت رو با تمام وجود لمس کنیم. برای توضیح راز موفقیت ، ما سعی می کنیم حرفمون رو به دو بخش تقسیم کنیم . قسمت اول : حذف تفکرات منفی و قسمت دوم : ایجاد گرایش مثبت در زندگی .

بخش اول راز موفقیت : از تفکر منفی دوری کنید

همه ی ما خوب اینو میدونیم که ذهن منفی ، ما رو از همه چیز عقب میندازه . در واقع انسانی که ذهنیتی منفی داشته باشه و افکار منفی رو در سر خودش بپرورونه ، نمیتونه آنچنان که باید و شاید موفقیت رو نصیب خودش کنه . پس اولین کاری که یک انسان برای رسیدن به موفقیت باید انجام بده اینه که تفکر منفی و باورهای منفی رو از خودش دور کنه . برای این کار یک سری از تمرین های عملی وجود داره که باید شخص اون رو انجام بده .

برنامه ریزی کنید

اولین گام برای از بین بردن تفکر منفی ، حذف بی نظمی در برنامه ریزی روزانه است . ما زمانی میتونیم ، مسیر موفقیت و راز موفقیت رو در زندگی خودمون تعریف کنیم که برای کارهایی که انجام میدیم ، برنامه ریزی داشته باشیم . برنامه ریزی یعنی تعیین جهت برای رسیدن به راز موفقیت . البته این انتظار رو نداریم که هر انسانی که وارد مسیر موفقیت میشه و دوست داره که به راز موفقیت برسه ، برنامه ی مکتوبی داشته باشه و یا اینکه سفت و سخت برای تمام روزش برنامه ریزی کنه ، اما این اصل مهمیه که شخص حداقل برا ی برنامه و کارهای هر روزه ی خودش  یه ساز و کاری داشته باشه .

خب حالا سوال اینه که بعد از برنامه ریزی ، چه کاری باید برای از بین بردن ذهنیت منفی و رسیدن به راز موفقیت انجام داد ؟ پاسخ ساده است .

کارهایی که دوست نداری را انجام نده .

اولین اصل برای رسیدن به راز موفقیت اینه که ما به تمام کارهایی که علاقه نداریم ، نه بگوییم . خیلی عجیب است نه ؟ اما شاید باورتون نشه ، ولی برای رسیدن به راز موفقیت ما نیاز داریم تمام کارهایی که به ما حس بد میدن رو انجام ندیم . چند وقت پیش بود که یه آقایی با من تماس گرفت و از من خواست که در مورد کاری که هیچ علاقه ای به انجامش نداره ، راهنماییش کنم . اون گفت که من عاشق کارمم ، و هیچ علاقه ای به تحصیل کردن ندارم . و از انجام کار تحصیل به شدت بیزارم. جواب من به این آقا این بود که : ” رهاش کن . ” . رها شدن از آنچه که دوست نداریم انجام بدیم ، اولین تمرین برای رسیدن به راز موفقیته . بزارید یه نکته ای براتون بگم . وقتی که شما کار یا عملی رو دوست نداشته باشید و بالاجبار کاری رو انجام بدید ، طبیعتا وقت زیادی روی اون نخواهید گذاشت و از سمتی هم کاملا بی میل و بی انرژی اون کار رو به ثمر می رسونید. تنها یکی از فاکتور های بی میلی یا عدم زمان گذاشتن بر روی کار کافیه که یه فرد ، در کار و یا عملی که انجام میده شکست بخوره و هیچ گاه به موفقیت و راز موفقیت دست پیدا نکنه . از این رو این اولین و قاطع ترین توصیه ماست که اگر می خواهید به راز موفقیت پی ببرید ، مسیر خود را از ناخواسته ها به خواسته ها تغییر وضعیت بدید.

کارهای عقب مانده اما مورد علاقه ی تان را انجام بدهید

محال ممکنه که در زندگی افرادی که در جستجوی موفقیت هستند و یا هنوز در دوران رکود بسر می برند ، سری بزنید و آرزویی محال و یا کاری عقب مانده در آن نبینید. انگار ما انسان ها باور کردیم که برای زندگی کردن نیاز داریم که به آنچه که آرزومونه نه بگیم و به کاری بپردازیم که علاقه ای بهش نداریم . بزارید این بار مثالی بزنم که آن چنان هم ز من دور نیست . یکی از بستگان ما ، آرزوی نقاش شدن داشت . واقعا عاشق نقاشی بود . هر جا و هر زمانی که وقتی خالی پیدا می کرد ، شروع می کرد به نقاشی کشیدن . پشت جعبه ی شیرینی ها ، پشت بلیت اتوبوس ها و هر زمان  دیگر شروع می کرد به نقاشی کردن . اما کارش حسابداری در یک شرکتی بود که روزانه ده تا دوازده ساعت وقتشو می گرفت . هر چند که حقوق خوبی دریافت می کرد. اما از کارش راضی نبود . یه روزی از روی درد و دل و آشنایی ، به من ماجراش رو گفت و من بهش توصیه کردم که کارش رو رها کنه . اولش خیلی می ترسید . فکر می کرد که اگر کارشو رها کنه ، نمیتونه به زندگیش ادامه بده . اما بهش گفتم که اول پایه های برنامه ریزیتو قوی کن و سعی کن که تا میتونی به نقاشی بپردازی و یک جایگاه ویژه برای خودت در این رشته ایجاد کنی و بعد با خیال راحت برو و به این کار بپرداز . مدتی ازش خبر نداشتم ، اما بعد از مدتی اومد و گفت که لذتی که در انجام کارای عقب افتاده هست ، در هیچ چیزی نیست . اون  پس از سه ماه تونست به یکی از نقاشای خوب تبدیل بشه و چند تابلوی نقاشی بفروشه . اون تمام استعداد لازم برای رسیدن به موفقیت و راز موفقیت رو داشت ، اما کمی ترس و عقب انداختن کارهایش براش اولویت پیدا کرده بود . پس این توصیه رو از یاد نبرید که زمانی میتونید به موفقیت برسید که به آرزوها و کارهای عقب موندتون برسید و از سوی دیگه ، تفکر منفی و ترس رو از خودتون دور کنید.

پاکسازی را از اطرافتان شروع کیند

سومین مهارتی که برای رسیدن به راز موفقیت نیاز دارید اینه که به هیچ وجه نزارید ، افکار منفی دیگران به سمت شما حمله کنند و شما رو از پا در بیارن . طبیعتا ما آدم ها به واسطه ی ارتباطات و مرداوات اجتماعی که داریم ، با انسان های زیادی از دوست و خانواده گرفته تا همکار و آشنا ارتباط داریم و نکته ای که این وسط بسیار مهمه اینه که ما برای رسیدن به قدرت موفقیت و کسب راز موفقیت ، نیاز داریم که پس از پاکسازی ذهنی خودمون ، بریم سراغ پاکسازی محیط اطرافمون . خیلی ها هستن که فکر می کنن برای این کار نیاز دارن که افکار دیگران رو عوض کنن اما باید بگیم که این کار فقط تلف کردن انرژی محسوب میشه . بهترین کار برای پاکسازی محیط اطراف اینه که شما به هر طریقی که شده ، از افرادی که منفی باف هستند و موفق نیستند و حتی در مسیر موفقیت حرکت هم نمی کنند دوری کنید . خب سوال پیش میاد که چطوری این افراد رو بشناسیم ؟ خیلی راحته . وقتی که خودتون در مسیر موفقیت حرکت کنید ، انسان هایی رو دور و اطرافتون می بینید که به مفهوم موفقیت اعتقاد ندارند. احساس می کنند که دنیا براشون بی معنیه . راکد هستن و سراسر زندگیشون رو ناامیدی فرا گرفته . پس بهترین کار اینه که ما این افراد رو با این مولفه ها بشناسیم و ازشون دوری کنیم.

مقایسه کردن را کنار بگذاریم

یکی از موانع راه افرادی که قصد دارن به راز موفقیت دست پیدا کنن ، مقایسه کردنه . این مقایسه عمدتا به دو صورت شکل می گیره و هر دو صورتش برای شما افکار منفی ایجاد می کنه . اولین نوع مقایسه ، مقایسه فاصله هاست . یعنی چی ؟ بزارید یه مثال براتون بزنم . فرض کنید که شما بیست سال سن دارید و در عین حال یک انسان بیست ساله دیگه هم توی دنیا هست که شما بهش برخوردید و اون انسان موفقیه . این جااست که شما شروع به مقایسه کردن می کنید و می گید که اگر اون توی بیست سالگی موفق شده و من نشدم ، یعنی من ضعیفم. این یکی از سمی ترین تفکرات منفی ای هست که یک انسان میتونه باهاش برخورد داشته باشه . چرا که هیچ انسانی نمیتونه فاصله ی خودش و دیگران رو بسنجه و هر گونه فاصله گذاری در مسیر موفقیت و در مسیر رسیدن به راز موفقیت ، از بزرگترین اشتباهات در کسب راز موفقیت هستش . اما بعد ، مقایسه ی نوع دومی که وجود داره اینه که ما در مسیر موفقیت ، مدام خودمونو با افراد بالا سری مقایسه کنیم . بزارید از یه مثال دیگه استفاده کنم . فرض کنید که شما یکساله در مسیر موفقیت حرکت کردید و حالا به جایی رسیدید که تونستید یک کسب و کار خوب راه اندازی کنید و تازه به پول سازی رسیدید و این وسط کسی هم هست که با یکسال کار تونسته به سود دهی بالا برسه . به نظر شما درسته که شما خودتون رو با اون مقایسه کنید ؟ نه ، این کار به شدت غلطه . اینجا جاییه که شما باید باور داشته باشید که مسیری که شما در اون قدم گذاشتید ، مسیر درستیه و شما تمام تلاشتون رو برای رسیدن به موفقیت کردید و حالا در یک جایگاه خوب نسبت به تلاش های خودتان قرار دارید. این رو در خاطر داشته باشید که برای رسیدن به موفقیت ، هر کس مسیر خودش را دارد. گاهی لازمه که دید بلندمدت تری داشته باشید . از کجا معلوم که پنج سال دیگه شما به سود سازی ده برابری نسبت به اون شخص نرسید و اون تو همین نقطه در جا بزنه ؟ پس تا میتونید روی کار خودتون تمرکز کنید.

از شکست نهراسید

برای خیلی ها ، اولین شکست یعنی انصراف دادن از دستیابی به راز موفقیت . شاید باورتون نباشه اما یه آماری از سوی مرکز آمار مجله ی ” موفقیت ” در آمریکا ارائه شده که میگه هر انسانی در دنیا ، حداقل یکبار در طول زندگیش تصمیم گرفته که مسیر زندگیش رو عوض کنه و به سمت موفقیت بره . اما از میان این همه انسان روی کره ی زمین تنها دو درصد از انسان ها هستند که موفق شدن و به موفقیت روز افزون رسیدن و باقی این مسیر رو رها کردن و یا هنوز به اون نرسیدن . چرا ؟ به این دلیل که بیش از نود درصد از این جمعیت با اولین شکستی که در مسیر خوردند از کار کنار کشیدند و دوباره به زندگی پر از سکون خودشون برگشتند . پس وقتشه که به شکست ها یه نوع دیگه نگاه کنیم. اگر می خواهید که به راز موفقیت برسید ، باید به این نکته توجه داشته باشید که در مسیر موفقیت ، بیش از هر چیزی شکست ها ، نقش ایفا می کنند و میتونیم با قدرت بگیم که هر کدوم از این شکست ها هم ، نقش تعیین کننده ای دارند که باید ازشون درس بگیریم و اون ها رو دستمایه ی رسیدن به راز موفقیت کنیم. پس از شکست ها نهراسید ، بلکه به شکست ها اهمیت بدید ، اون ها رو آنالیز کنید و به حرکت رو به جلو اعتقاد داشته باشید

بخش دوم راز موفقیت : حرکت به سوی شایستگی و موفقیت

اگر تا به امروز موفق به حذف تفکرات منفی و باورهای منفی ذهنتون کرده باشید ، حالا این قدرت رو دارید که با عرضه و ارائه تفکر مثبت و تمرین هایی برای رسیدن به موفقیت ذهنتون رو آماده کنید که راز موفقیت رو کسب کنید.

همه چیز را با نوع نگاهتان مثبت کنید

انسان های موفق ، راز موفقیت را در دو چیز خلاصه می کنند : نوع نگاه و تلاش برای رسیدن به خواسته ها . به نظر من ، که سالها در این حوزه کار کردم ، نوع نگاه میتونه تعیین کننده ی تمام تصمیم های ما برای رسیدن به موفقیت و راز موفقیت باشه . شاید باورتون نباشه ، اما انسان هایی هستند که پتانسیل بسیار بالایی در زمینه ی رسیدن به موفقیت دارند ، اما به دلیل نوع نگاهشون همیشه چند قدمی از توانایی های خودشون عقبن . نوع نگاه یعنی چی ؟ نوع نگاه ، یعنی اگر شما نتونستید کاری رو به ثمر برسونید ، به جای اینکه به خودتون بگید بی عرضه ، به خودتون بگید که : ” این یه آزمون بود . یه آزمون برای اینکه بدونم ، من هنوز باید تلاش کنم . من تواناییشو دارم و برای رسیدن به خواسته هام آماده ام ، اما دنیا به من فرصت رشد داده . ” . یک لحظه فکر کنید. ببینید چقدر از فرصت های زندگیتون رو با یک تفکر غلط از دست دادید. این تفکر مثبت رو اگر به لایه های پنهانی زندگیتون وارد کنید ، اونوقته که با خیال راحت میتونید ادعا کنید که در مسیر رسیدن به موفقیت و راز موفقیت ، قدم مثبتی برداشتید.

تمرین و تلاش ، مطمئن ترین راه رسیدن به راز موفقیت

هیچ چیز نمیتونه جای تلاش و تمرین برای رسیدن به موفقیت رو در زندگی شما بگیره .این تنها باوریه که تمام افراد موفق بهش اشاره کردن و هیچ کس نمیتونه بگه که بدون صرف وقت و تمرین و تلاش به موفقیت رسیده . اما ما از این راه بعنوان مطمئن ترین راه برای رسیدن به موفقیت اشاره کردیم به این دلیل که شما می تونید با زیرکی هایی در مسیر به ظاهر موفقیت رو بدست بیارید ، اما هیچ گاه این موفقیت ، برای شما دائمی نخواهد بود و تنها زمانی به موفقیت دائمی می رسید که تمرین و تلاش رو چاشنی کارتون کرده باشید. ببینید تمرین و تلاش درست مثل آجر به آجر بنا کردن یه خونه است . شما میتونید خیلی راحت با استفاده از یه سری ابزار پیش ساخته ، خونه بسازید ، اما هیچ گاه به این فکر کردید که این ابزار پیش ساخته چند سال میتونن شما رو از لذت داشتن یک خونه ی خوب بهره مند کنن ؟ چقدر مقاومت دارن ؟ اینجاست که میتونین حرف ما رو بهتر درک کنین . پس تمرین و تلاش برای رسیدن به موفقیت و راز موفقیت رو ، جز برنامه های اصلی زندگیتون کنید و بهش اهمیت بسیاری بدید.

پیشنهاد ما به شما : رشد فردی

 هر روز روی رشد فردی خودتان کار کنید

یک ویژگی بارز و مشترک در همه ی انسان های موفق اینه که ، رشد فردی در برنامه ی ثابت همشون هست . رشد فردی یعنی چی ؟ یعنی زمانی که شما صرف می کنید تا دیروزتون مثل امروز نباشه و فرداتون از امروز یه قدم جلوتر باشه . سوالی که پیش میاد اینه که رشد فردی رو چطور باید به دست بیاریم؟ راه های زیادی وجود داره اما اصلی ترین راه اینه که وقتتون رو صرف آموزش دیدن و یادگیری کنید . این توصیه اکید ما به شماست که از هر فرصتی برای یادگیری و آموزش دیدن استفاده کنید . یک انسان موفق برای رسیدن به راز موفقیت ، هیچ گاه دست از یادگیری نمیکشه . شما در تمام عمر نیاز به یادگیری دارید .این یادگیری میتونه ازشرکت در یک همایش و سمینار به دست بیاد و یا اینکه خوندن یک کتاب باشه . سعی کنید وقتتون رو هدر ندید . سعی کنید ارزش زمان رو بدونید و برای خودتون وقت بگذارید . با انسان های موفق رفت و آمد کنید . از تجربیات اونها بهره بگیرید و باز هم تاکید میکنیم که تا میتونید مطالعه کنید و یادگیری رو در اولویت قرار بدید .

فراتر از انتظارات ظاهر بشوید.

اگر می خواهید به راز موفقیت برسید ، از انتظاراتتون هم فراتر برید . شاید یه مقدار این جمله براتون گنگ باشه ، اما اصل حرفی که برای شما داریم اینه که به هیچ وجه توی ذهنتون مرز بندی نداشته باشید . نگید که من اگر به ایکس تومان پول رسیدم ، بسمه . یا اگر به ایکس مقام در کارم رسیدم ، بیشتر نمیتونم و همین اوج خواسته هام رو شامل میشه . این مرز بندی باعث سکون شما میشه ، حتی تو اوج موفقیت . پس برای رسیدن به راز موفقیت ، همیشه بدون مرز حرکت کنید . همیشه سعی کنید انتظاراتتون از خودتون رو شکست بدید . این شکست دادن علاوه بر هدف گذاری ، توی کار و تلاش کردن هم معنی داره . خیلی وقتا هست به خودمون میگیم که من نهایت بتونم هشت ساعت در روز روی کارم وقت بزارم ، اما اگر مرز بندی نکنید و به خودتون بگید که برای رسیدن به موفقیت ، من هر چقدر که بتونم روی کارم وقت میزارم ، گاهی می بینیدد که بیش از بیست ساعت در یک روز هم روی کارتون وقت گذاشتید و نتیجه چند برابر شده.

 

سوالات متداول :

مایا آنگلو نویسنده ی سرشناس جهانی معتقد به اینه که موفقیت یعنی : ” خودت را دوست داشته باشی. کارهایت را دوست داشته باشی و نحوه ی انجام دادن کارهایت را نیز دوست داشته باشی. و آنطوری زندگی کنی که دلت می خواهد .  “.  یه واژه ای در ادبیات فارسی هست و در جامهعه هم رایج شده که به نظر میاد بسیار غلط هست و اونم واژه ی خود ستاییه . خود ستایی یا ستایش کردن خود ، یکی از راه های رسیدن به موفقیته . انسانی که به خود ستایی می پردازه و این خود ستایی رو از روی غرور بیجا نداره ، انسان موفقی محسوب میشه .

راز موفقیت چیزی نیست جز آگاهی و دانش من . راز موفقیت چیزی نیست جز نوع نگاه من به هستی و کائنات و از اون مهم تر این که راز موفقیت چیزی نیست جز عمل کردن به آنچه که می دانم .  و این چند اصل ساده رو مد نظر قرار دادم و مسیر موفقیت رو با قدرتی تمام طی کردم .

بخش اول راز موفقیت این است که از تفکر منفی دوری کنیم،همه ی ما خوب اینو میدونیم که ذهن منفی ، ما رو از همه چیز عقب میندازه . در واقع انسانی که ذهنیتی منفی داشته باشه و افکار منفی رو در سر خودش بپرورونه ، نمیتونه آنچنان که باید و شاید موفقیت رو نصیب خودش کنه . پس اولین کاری که یک انسان برای رسیدن به موفقیت باید انجام بده اینه که تفکر منفی و باورهای منفی رو از خودش دور کنه . برای این کار یک سری از تمرین های عملی وجود داره که باید شخص اون رو انجام بده .

انسان های موفق ، راز موفقیت را در دو چیز خلاصه می کنند : نوع نگاه و تلاش برای رسیدن به خواسته ها . به نظر من ، که سالها در این حوزه کار کردم ، نوع نگاه میتونه تعیین کننده ی تمام تصمیم های ما برای رسیدن به موفقیت و راز موفقیت باشه

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید