آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

اهمال‌ کاری چیست؟

اهمال‌ کاری چیست؟Reviewed by حسین تیموری on Mar 20Rating: 5.0
 
اهمال‌ کاری همون پشت گوش انداختن کارهاست. عوامل شروع نکردن و اهمال‌ کاری به باورهای بازدارنده‌ی شما برمیگردِ… توجه کنید که سنگ بزرگ برداشتن در ابتدای کار و اهمال‌ کاری می تونه انعطاف نداشتن در شروع یا طول مسیر اهمال کاری میتونه از عوامل بازدارنده در شروع کار به‌ حساب بیان که می تونید با تغییر در باورهاتون اون ها رو خیلی راحت رفع کنید. سنگ بزرگ یا کار بزرگ رو باید به قسمت‌های کوچیک تقسیم کنید، بعد با برنامه‌ ریزی، قدم‌های کوچیکی به سمت تحقق هر کدوم بردارید. در این صورت به‌ مرورزمان خواهید دید که به اهدافتون و کسب‌ وکار بزرگی که در نظر داشتید رسیدید.

انعطاف داشتن در کار نیز باعث میشه راحت‌ تر کارهاتون رو انجام بدید انعطاف نداشتن یعنی بگی: من فقط همین رو می‌خوام! مثلاً فردی با آگاهی به این نتیجه رسیده که میتونه با تغییر شغلش شرایطش رو تغییر بده و بهتر کنه اما چرا قبول نمی‌کنه تا از اون شرایط قبلی بیرون بیاد؟

اهمال کاری

 در اهمال‌ کاری مهم‌ترین دلیل نپذیرفتن شرایط بهتر اینه که فرد فکر می‌کنه داره از بهشت بیرون میاد! یا شاید به دردسراش نَاَرزه! یا شاید نتونه و… . انعطاف داشتن در عمل یعنی با در نظر گرفتن همه‌ی جوانب کار بتونی حد تعادل رو نگه‌ داری و بهترین تصمیم رو بگیری! نباید جو زده شد یا کاملاً بی‌خیال شد بهترین کار اینه که بتونی بهترین تصمیم رو از روی عقل و احساس باهم بگیری!

موفقیت نیاز به قدرت داره قدرت در عمل یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مردان وزنان موفقِ بنابراین سعی کن در برخورد با بحران یا فاجعه قدرتمندانه تصمیم بگیری، بگو خودم حلش می‌کنم و در صورتی می تونی حلش کنی که خودت از مسائلت بزرگ‌تر باشی یا بشی بگو مشکلی نیست! مانعی پیش اومده خودم با قدرت از سر راه برمی‌دارم و اما چه زمانی میتونی همچین کاری را انجام بدی؟ زمانی که ضعف‌هات را بشناسی و تبدیل به قوت بکنی!

اگر خودت از مسائل بزرگ‌تر باشی میتونی راحت‌تر حلشون کنی وگرنه زیر فشارهاشون له میشی و این اصلاً خوب نیست. (باید خودت 100 باشی مسائلت 90 یا کمتر 90) یکی دیگه از دلایل اهمال‌ کاری احساس خود بزرگ‌ بینی به‌ طوری‌که خیلی از افراد سیستم تمرکز ذهن و باورهاشون جوری برنامه‌ ریزی‌ شده که بی‌ خودی احساس بزرگی می کنن، مثل یه باد کنک فقط بزرگ شدن! نه در کسب‌وکارموفق یا حرفه‌ ای! فقط دوست دارن این حس بزرگی رو در همه‌جا داشته باشن بدون هیچ رشد و تلاشی! درحالی‌که برای شروع هر کار باید خاکش رو بخوری تا کار رو یاد بگیری یک تاجر فرش از جارو کردن حجرۀ استادش به اونجا که تو می‌بینی رسیده پس در هر کاری اول باید کار رو یاد بگیری و با فوت‌ و فن‌ های اون کار آشنا بشی وبیزینس پلان داشته باشی. پس کار را تحقیر نکن، عار ندون! از اول انتظار ریاست در کار را نداشته باش; از صفر شروع کن تا بعدها که به جایگاهی که در نظر داری رسیدی به خودت افتخار کنی و ایده های خلاقانه خلق کنی.

 

تمرین برای غلبه بر اهمال‌ کاری :

 

۱. نقش اولویت‌ بندی (آسان‌ سازی در اولویت‌ بندی) برای غلبه بر اهمال‌ کاری:

در هر پله‌ای که میخوای قدم بزاری، باید پله‌های کوچک‌ تری در بین هر پله برای خودت قرار بدی ;تا به پلۀ بعد برسی، چون شاید توانایی و قدم‌های تو کوتاه‌تر از پله‌ی بعدی باشه.

۲. هدفمند باش:

در این صورت متوجه میشی که این شرایط فعلی تو تغییر می کنه و تو در همین شرایط نخواهی ماند.

۳. تحمل در سختی‌ها؛

اگر اتفاقی افتاد من پشت خودم می‌ایستم.

۴. پذیرش گرایی؛

شرایط فعلی رو بپذیر، راحت باش باهاش و با داشتن امید در همین شرایط الان; شادباش; چون چشم‌انداز آینده تو خیلی روشنه و تو اینو خواهی دید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر
 1. کاربر می‌گوید

  سلام.چجوری باید این مورد رو تقویت کرد .ممنون

  1. صابر خلیلی کاربر می‌گوید

   سلام دوست عزیز
   تو سایر مقالات میتونید جواب سوال خودتونو پیدا کنید

 2. کاربر می‌گوید

  امروز روز خیلی مهمی تو زندگیم بود،یه جورایی رسالتمو با اموزشاتون پیدا کردم و داذم پله پله هدفامو میچینم…واقعا تشکر از استاد و گروهشون که دارن زکات علمشونو میدن

ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ARE YOU READY? GET IT NOW!
OR SUBSCRIBE WITH
{subscription-facebook}
{subscription-google}
هدیه شما، فایل صوتی مصاحبه با آنتنی رابینز
میلیونر خودساخته ای که رازهاش رو با شما به اشتراک میزاره
telegram
ARE YOU READY? GET IT NOW!
Increase more than 500% of Email Subscribers!
Your Information will never be shared with any third party.
ثبت نام دوره هوش مالی پلاس