مذاکره در فروش

مذاکره در فروش

سلام ماهانی های عزیز، وقتتان بخیر. امیدوارم که حالتان عالی باشد. در دنیای امروز ،بازاریابی و فروش یک علم و یک تخصص محسوب می شود و اگر نتوانیم خودمان را با این علم و تخصص بروز نگه داریم ؛قطعا در آینده ای نزدیک کسب و کار خودمان با مشکل روبرو می شود. یکی از اصول مهم در بازاریابی و فروش ،مبحث مذاکره در فروش و تکنیک های مذاکره در فروش می باشد.

در این مقاله سعی می کنیم ،تمامی اصول مذاکره در فروش و مذاکره در فروش را برایتان به صورت کامل و مفصل برایتان مطرح کنیم و به تمامی جزئیات آن بپردازیم. بنابراین تا پایان این مقاله همراه من باشید.

شما پس از مطالعه این مقاله یاد می گیرید که چه طور ، زمان و وقت خود را برای مشتریانی بگذارید که مطمئن هستید نتایج بسیار خوبی برای شما به ارمغان خواهند آورد. و می توانید در طی یک جلسه و با استفاده از فنون مذاکره در فروش ، به قدری در فروش موفق عمل کنید که شاید خودتان باورتان نشود!!!

مذاکره در فروش

همان طور که می‌دانید مانند اکثر مهارت‌ها، توانایی مذاکره در فروش نیز با تمرین تقویت می‌شود. با این حال، به دست آوردن فرصت‌های تمرین آسان نیست. هنگام مذاکره با خریدار، چیزهای زیادی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. باید روی اهدافتان، اهداف مشتری احتمالی‌تان، مشکلات بالقوه و موارد دیگر تمرکز کنید. ضمن اینکه به یاد داشته باشید هنگام مذاکره با مشتری، زمان مناسبی برای امتحان کردن یک تکنیک جدید نیست! اگر تکنیک امتحانی‌تان جواب ندهد، ممکن است معامله را از دست بدهید.

 

بنابراین، شما می‌توانید از نقش بازی کردن ، کمک بگیرید. تمرین در یک سناریوی فرضی با یکی از اعضای تیم یا مربی، به شما فرصتی کم خطر می‌دهد تا نقاط قوت، ضعف و موانع خود را شناسایی کنید. همچنین، این فعالیت‌ها یک روش خارق العاده برای تمرین پاسخگویی در موقعیت‌های دشوار مانند درخواست تخفیف بی دلیل یا تقاضای غیر منتظره می باشد.

در این مقاله سعی می کنیم برخی از فنون و تکنیک های مذاکره در فروش را برایتان خیلی واضح مطرح کنیم :

فن اول مذاکره در فروش : معامله کردن در شرایط سخت را یاد بگیرید

بسیاری از مربیان ورزشی، ورزشکاران خود را “بیش از حد” تمرین می‌دهند. و از ورزشکار خیلی کار می کشند، دلیل آنها این است که: “اگر بتوانید شش کیلومتر در ارتفاعات بدوید، شرکت در مسابقه‌ای به مسافت سه کیلومتر، در کنار دریا برایتان بسیار آسان خواهد بود.”

همین مفهوم در فروش هم صدق می‌کند. هنگامی که در موقعیتی سخت توانستید با موفقیت مذاکره کنید، از نظر روحی و روانی برای یک وضعیت ساده، کاملا آماده خواهید بود.

فن دوم مذاکره در فروش : جدا شدن از مشتریان بالقوه را یاد بگیرید

جدایی سخت است و زمانی که باید با مشتری خداحافظی کنید سخت‌تر می‌شود.

تمرین این سناریوها مهم است زیرا چنین شرایطی می‌تواند برای نمایندگان فروش تازه کار، ناراحت کننده باشد و ممکن است عصبی شوند. اجرای این سناریو، قسمت مهمی از آموزش فروش است و اگر به درستی اجرا شود، می‌تواند در آینده، سود بیشتری برای شما به ارمغان بیاورد.

فن سوم مذاکره در فروش: دلایل به گیر کردن در مذاکره را پیدا کنید

هر فروشنده‌ای معامله‌های متوقف شده را تجربه خواهد کرد. مشتری احتمالی ممکن است بارها و بارها برنامه ریزی نسخه‌ی رایگان را تغییر دهد یا از امضای قرارداد پا پس بکشد. هر شرایطی که باشد، موجب صرف زمان و هزینه برای نماینده فروش می‎‌شود. مهم است که فروشندگان بتوانند این موقعیت‌ها را شناسایی و علت اصلی را کشف کنند تا با موفقیت تشخیص دهند رابطه را قطع کنند یا معامله را پیش ببرند.

فن چهارم مذاکره در فروش: بر مخالفت های رایج غلبه کنید

هر تیم فروش به طور معمول با چند مورد اعتراض یکسان روبرو می‌شود. برای پیشبرد معاملات مهم است که به راحتی بر این اعتراضات غلبه کنید. این تمرین برای نیروهای تازه استخدام شده، که با این اعتراضات آشنا نیستند عالی است و به فروشندگان باسابقه کمک می‌کند پاسخ‌های خود را با وضوح بیشتری بیان کنند.

فن پنجم مذاکره در فروش:نقاط ضعف خودتان را در مذاکره بررسی کنید

بسیار مهم است که از کاستی‌های مذاکره خود آگاهی داشته و آماده باشید. به عنوان مثال، شاید شما زود عصبی می‌شوید یا زودتر از موعد تخفیف می‌دهید -یا برعکس، عدم تمایل شما به سازش، باعث می‌شود بسیاری از خریداران بالقوه دور شوند.

فن ششم مذاکره در فروش:مذاکره در فروش را با مشتریان دشوار را تمرین کنید

مذاکرات فروش عادی به اندازه کافی چالش برانگیز هستند و مذاکره فروش با خریداران غیر منطقی یا شاکی ممکن است یکی از چالش برانگیزترین شرایطی باشد که به عنوان یک فروشنده با آن روبرو خواهید شد. هرچه بیشتر تمرین کنید، شانس شما برای ساختن یک معامله پرسود بیشتر است. این تمرین به شما تجربه حفظ آرامش و برخورد با شخصیت‌های دشوار را می‌دهد.

فن هفتم مذاکره در فروش:ارزش  مذاکرات فروش سودمند را بدانید

سه روش اصلی مذاکره در فروش عبارتند از: چانه زنی برد-باخت یک نفر به قیمت باخت دیگری سود می‌برد،چانه زنی برد-برد ،هر دو نفر سود می‌برند و چانه زنی با انگیزه مخلوط  هر دو نفر سود می‌برند.
این تمرین از دانشگاه MIT به بازی دو دلاری معروف است و هر سه مدل مذاکره فروش را بررسی می‌کند و نشان می‌دهد که چانه زنی با انگیزه مخلوط، معمولاً مطلوب‌ترین نتایج را دارد.

 

بازی دو دلاری به یک ناظر و حداقل شش بازیکن نیاز دارد، بنابراین از مدیر فروش یا یکی دیگر از اعضای تیم خود بخواهید که بازی را هدایت کنند.

فن هشتم مذاکره در فروش: استفاده از تکنیک های مذاکره در فروش

از پاسخی که در ذهنتان در نظر گرفته اید تا ارائه اولین پیشنهاد صدها استراتژی مذاکره وجود دارد. تکنیک‌های برتر مذاکره را که شرکت‌تان استفاده می‌کند، شناسایی کنید و تا زمانی که نمایندگان فروش با استفاده از این تکنیک‌ها احساس راحتی کنند، آنها را اجرا کنید.

 

مقاله ی پیشنهادی : آموزش فروش

 

سخن پایانی

از اینکه تا پایان این مقاله همراه من بودید از شما سپاس گزارم. در این مقاله سعی کردیم که مذاکره درفروش را به صورت خیلی واضح و ساده برایتان توضیح دهیم. اگر در خصوص این مقاله نظر ویا صحبت خاصی دارید ،می توانید در بخش نظرات برایمان بنویسید و مطمئن باشید که کارشناسان مجموعه ماهان تیموری با اشتیاق پاسخگو شما خواهند بود.

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

آزمون سنجش هوش مالی

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد