ارز ماتیک چیست ؟

ارز ماتیک چیست ؟ : ارز ماتیک ارزی است که با هدف اصلاح میزان مقیاس پذیری در بلاکچین اتریوم به وجود آمد و در توسعه زیرساخت های این شبکه تاثیر مثبتی داشته است. به عبارتی می توانیم بگوییم که هدف اصلی پلتفرم ماتیک این است که از طریق کاهش زمان پردازش استفاده توکن های مبتنی بر ERC20 تجربه کاربران را ارتقا دهد. شبکه ماتیک با اقدامات نوآورانه ای که انجام داده است به شما این امکان را می دهد تا معاملاتی که بر حسب اتریوم است را طی چند ثانیه انجام دهید.

 

ارز ماتیک چیست ؟

شبکه ماتیک از زنجیره های جانبی استفاده می کند و نودهای اختصاصی خود را برای حفظ امنیت دارایی های دیجیتال هنگام محاسبه خارج از زنجیره فراهم می کند. از ارز ماتیک برای پرداخت هزینه های تراکنش در شکبه و همچنین ایمن سازی زنجیره استفاده می شود.
ارز ماتیک یک توکنERC-20 است که بر بلاکچین اتریوم اجرا می شود. این ارز توکن ارائه شده برای پلتفرم ماتیک است. نام دیگر پلتفرم ماتیک، پالیگان است.
از ارز مایتک به عنوان یک واحد پرداخت در شبکه استفاده می شود و کاربران زمانی که از این توکن برای پرداخت های خود استفاده می کنند، می توانند نطراتشان را برای بهبود پلتفرم پالیگان ثبت کنند. علاوه بر همه این موارد ارز ماتیک یک قابلیت ویژه دارد و آن هم قابلیت استکینگ است. کاربران با استفاده از این قابلیت می توانند به افزایش امنیت شبکه نیز کمک کنند.

هدف از ایجاد پلتفرم پالیگان چیست؟

 

هدف از ایجاد پلتفرم پالیگان چیست؟

 

معمولاً پروژه هایی که که برای ایجاد بهبود در مقیاس و تچربه کاربری شبکه بلاکچین و اتریوم به وجود می آیند به دنبال این هستند که از طریق کمک کردن به این شبکه ها، از مزایای آن شبکه بهره مند شوند. برخی از ویژگی های شبکه بلاکچینی اتریوم باعث نارضایتی کاربران می شود. تاخیر در انجام معاملات و ضعف در توان عملیاتی و هزینه های بالای اتریوم از جمله این چالش هاست. پلتفرم پالیگان برای برطرف کردن زمان بالای تایید معاملات و همچین کاهش هزینه های اتریوم تلاش میکند.
طبیعی است که اگر در این مسیر موفق شود، می تواند استقبال را از این شبکه افزایش دهد.

راه حل های چند لایه شبکه پالیگان

 

راه حل های چند لایه شبکه پالیگان

 

وقتی در مورد راه حل های مقیاس بندی بلاک چین صحبت می کنیم، معمولاً به دو سطح تقسیم می شوند: راه حل های لایه 1 و لایه 2. لایه 1 به مقیاس بندی توابع درون خود زنجیره بلوکی با استفاده از الگوریتم های اجماع جدید و افزایش محدودیت های بلوک اشاره دارد. محلول های پوسته پوسته شدن لایه 2 به محلول های خارج از زنجیره اطلاق می شود. آنها عناصر قدرت محاسباتی را از بلاک چین اصلی حذف می کنند، قبل از اینکه روی زنجیره های جانبی اجرا شوند. این به افزایش توان عملیاتی در زنجیره اصلی کمک می کند.
راه حل های لایه 2 ارز ماتیک، محبوبیت زیادی پیدا کرده اند و برای پذیرش انبوه ارزهای رمزنگاری شده حیاتی در نظر گرفته می شوند.

محلول لایه 2

یکی از ویژگی های منحصر به فرد لایه دوم معماری چند ضلعی آن است.
معماری چند ضلعی
معماری چند ضلعی به خودی خود از چهار لایه متمایز تشکیل شده است که هر یک مسئولیت طیف وسیعی از توابع و خدمات مورد استفاده برای اهداف مختلف را بر عهده دارند.

لایه اتریوم

لایه اتریوم توسط مجموعه ای از قراردادهای هوشمند پیاده سازی شده در شبکه اتریوم نشان داده می شود. آن‌ها می‌توانند به شرط بندی، نهایی شدن تراکنش و برقراری ارتباط بین زنجیره‌های مختلف Polygon و اتریوم رسیدگی کنند.

لایه امنیتی

لایه امنیتی در کنار اتریوم اجرا می شود. این نقش «تأییدکننده‌ها به‌عنوان یک سرویس» را ارائه می‌کند و زنجیره‌ها را با لایه‌ای از امنیت بیشتر ارائه می‌کند.

لایه شبکه های چند ضلعی

لایه شبکه ها به عنوان یک اکوسیستم شبکه های بلاک چین توسعه یافته در Polygon عمل می کند. هر کدام جامعه خود را دارند و بلوک های تولید و اجماع محلی را مدیریت می کنند.

لایه اجرا

لایه اجرا توسط پیاده‌سازی ماشین مجازی اتریوم (EVM) Polygon که برای اجرای قراردادهای هوشمند اعمال می‌شود، نشان داده می‌شود.

معماری پالیگان

زنجیره‌های چند ضلعی می‌توانند هم با زنجیره اصلی اتریوم و هم با یکدیگر به دلیل قابلیت ارسال پیام دلخواه پالیگان ارتباط برقرار کنند. این موضوع کمک می‌کند تا دسته‌ای از موارد استفاده جدید، از جمله dApps قابل همکاری و تبادل ارزش بین پلت‌فرم‌های مختلف را تحریک کند.

چه چیزی شبکه پالیگان ارز ماتیک را خاص می کند.
هدف Polygon بهبود مقیاس بندی و قابلیت همکاری بلاک چین است. چندین ویژگی اصلی وجود دارد که به محبوبیت پلتفرم و دیدگاه مثبت تحلیلگران کمک کرده است.

Polygon با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است، که آن را برای کسانی که برنامه‌های اتریوم را توسعه می‌دهند و در Solidity برنامه‌ریزی می‌کنند مفید می‌کند.

مدل امنیتی Polygon اختیاری است – در صورت عدم نیاز، نیازی به فدا کردن انعطاف‌پذیری به خاطر امنیت بیشتر نیست.

Polygon ادعا می کند که به اندازه کافی منعطف است تا راه حل های مقیاس پذیری متفاوتی را فراتر از زنجیره های پلاسما، از جمله مجموعه های Optimistic و ZK-rollup ها را ترکیب کند.

توکن های MATIC برای اهداف مختلفی در اکوسیستم Polygon استفاده می شوند، از جمله پرداخت هزینه های گاز و کمک به امنیت از طریق سهام.

با گمانه زنی در مورد پیش بینی سکه MATIC، لازم به ذکر است که مسابقه برای اولین و مهمترین راه حل قابلیت همکاری در حال انجام است. رقبای Polygon، Polkadot و Cosmos’ Stargate نیز در حال حرکت برای راه‌اندازی راه‌حل‌های خود هستند.

خرید وفروش ارز ماتیک

 

خرید وفروش ارز ماتیک

 

برای خرید و فروش این ارز می بایست در ابتدا در یک صرافی حساب باز کنید. پس از آن شما می توانید از طریق تحلیل نمودار این ارز تصمیم به خرید ارز ماتیک بگیرید. اگر طبق تحلیل های شما این ارز سوده ده بود، با رعایت اصول مدیریت سرمایه در ارز دیجیتال اجازه دارید که این ارز را بخرید.

کلام آخر

ارز ماتیک اگر بتواند به اهداف خود عمل کند، یکی از ارزهایی است که ارزش سرمایه گذاری کردن را پیدا می کند. ویژگی های چندلایه بودن شبکه پالیگان بسیار این ارز را محبوب کرده است.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز