آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

تأثیر دوست در موفقیت

تأثیر دوست در موفقیتReviewed by مدیر سایت on Sep 10Rating:
                      مدت زمان مطالعه ی تخمینی مقاله ی تاثیر دوست در موفقیت 2 دقیقه می باشد 

مقدمه :

تأثیر دوست در موفقیت مانند تأثیر آفتاب برای رشد گیاه است. داشتن یک دوست خوب و همراه کمک می‌کند به رشد شخصیت و هوش اجتماعی کمک میکند. قد بکشی و به بار بنشینی و حتی این قدرت را دارد تا خودت وزندگی‌ات را به خاکستر تبدیل کند; پس بسیار مهم است که با چه افرادی در ارتباط هستی; همه این را قبول داریم که انسان موجودی اجتماعی است و با همین ارتباطات است که زندگی می‌کند; نباید به این موضوع به شکلی بی‌اهمیت یا حتی کم‌اهمیت نگاه کنیم.

 

داشتن دوست و ارتباط موثر با او; می‌تواند بارها سرعت موفقیتتان را بیشتر کند.شاید شنیده باشید شما از هر نظر میانگین پنج‌ نفری هستید که با آن‌ها ارتباط نزدیک دارید; یعنی اخلاق شما تقریباً شبیه خلقیات پنج نفر از دوستان شماست.تفریحات شما شبیه تفریحات پنج نفر از دوستان شماست; میزان درآمد شما میانگین درآمد پنج نفر از دوستان شماست.

 

این نتیجه‌ای است که طی تحقیقات به‌ دست‌آمده  که حتی در فن بیان شما هم تاثیر خواهد گذاشت سؤال من از شما این است: دوستان شما چه کسانی هستند؟

پاسخ شما هر چه که هست; دلیل اینکه الآن اینجا هستید و در این جایگاه و سطح هستید; چه خوب و چه بد، به این برمی‌گردد.

در دوره‌های آموزشی مثالی برای شرکت‌کنندگان می‌زنم تا موضوع را ملموس‌تر درک کنند; فرض کنید شما دوستانی دارید که به مواد ماری‌جوانا اعتیاددارند; ولی شما نه‌ تنها از این مواد مصرف نمی‌کنید; بلکه متنفر هم هستید. تردید نکنید که پس از مدتی شما هم به‌صورت ناخودآگاه به مصرف این مواد دچار خواهید شد!

تأثیر دوست در موفقیت

 

مثال دیگری می‌زنم; فرض کنید شما با دوستانی در ارتباط هستید; که در طول هفته برنامه‌ای تفریحی مانند رفتن به استخر یا سالن ورزشی دارند.

به سبب ارتباطی که دارید شما هم به دعوت آن‌ها در این موقعیت قرار می‌گیرید و ورزش می‌کنید; در زمینه‌های دیگر هم به همین صورت است. داشتن دوستانی که شمارا در راستای رسیدن به خواسته‌هایتان کمک می‌کنند; می‌تواند تأثیر زیادی بر روند رشدی‌تان داشته باشد.

 

کمی فکر کنید و دوستان و ارتباطاتتان را موردبررسی قرار دهید; دوستان شما، شمارا به کجا می‌برند؟

با در کنار آن‌ها بودن چه چیزی به دست می‌آورید و چه چیزی از دست می‌دهید؟

فکر می‌کنید با ادامه‌ی این ارتباط به کجا خواهید رسید؟

اغلب مراجعه‌کنندگانی دارم که از دوستان خود ابراز ناراحتی می‌کنند; دوستان شما; انسان‌هایی هستند که شما انتخاب کرده و وارد زندگی خودکرده‌اید.

 

اگر واقعاً فکر می‌کنید حضورشان هیچ تأثیری در رشد و موفقیتان ندارد، خیلی راحت به ارتباط خود خاتمه بدهید. یادتان باشد:رها کردن کسی که برای شما ساخته نشده، یعنی رسیدن به این درک که برخی آدم‌ها بخشی از سرگذشتتان هستند نه‌ بخشی از سرنوشتتان!برای موفق شدن به دوستانی احتیاج دارید که شمارا در این مسیر همراهی کنند; چه حمایت احساسی، چه حمایت فکری; چه حمایت انگیزشی و… .

 

نتیجه گیری تأثیر دوست در موفقیت:

افرادی که مانع از موفقیتتان می‌شود را کنار بگذارید; حتی اگر رابطه‌ی احساسی با آن‌ها دارید. افرادی را به‌عنوان دوست انتخاب کنید که از بودن در کنارشان همیشه در حال یادگرفتن و رشد هستید.من ماهان تیموری هستم و در راه رسیدن به ثروت و آرامش شما را یاری میکنم.

 

چنانچه موفق به اتمام این مقاله در مدت زمان تخمینی نشده اید به سایت تست تند خوانی مراجعه نمایید

خواهشمندیم با دیدگاه سازنده خود ما را در ارائه هرچه بهتر مقالات یاری نمایید
تیم آموزشی ماهان تیموری

دانلود PDF این مقاله 

 

با عرض پوزش تصویر فایل به درستی بارگذاری نشده است

تأثیر دوست در موفقیت

تیم آموزشی ماهان تیموری

ارائه دهنده آموزش های کسب و کار ، کارآفرینی ، اعتماد به نفس

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر ۱
  1. حسن فکری کاربر می‌گوید

    وقعا مهمه دوستان خوب چون درحال حاضر من با دوستانی هستم که همشون ذهن ثروتمند دارند و منو هم با خودشون به سمت جلو میبرن و بابت این موضوع خدا رو شکر میکنم