برند هوآوی

خلاصه مطلب

در بازار برند های جهانی همیشه مقام اول و دوم برای برند هایی بودهخ است که از خیلی وقت پیش شروع کرده اند و
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
تیم تولید محتوا ماهان تیموری
5/5
فهرست مطالب

در بازار برند های جهانی همیشه مقام اول و دوم برای برند هایی بودهخ است که از خیلی وقت پیش شروع کرده اند و هم اکنون نیز با همان قدرت ادامه می دهند اما در سال های اخیر در میان شلوغی و رقابت سخت بین برند ها برای اول،دوم، سوم شدن برندی ظهور کرد که تمام نگاه هارا به خود جلب کرد و باعث شد که در رتبه ی سوم در بین موبایل های جهانی قرار بگیرد.

 

کاری که برند های زیادی در آرزوی آن مانده اند و بعد از سال ها تلاش کردن،هنوز که هنوز است به آن جایگاه مد نظر خودشان نرسیده اند و تا زمانی که اتفاق خاصی نیز رخ ندهد نخواهند رسید. اتفاق خاصی که برند هوآوی به بهترین شکل ممکن انجامش داد و به جایی رسید که جای برند های قوی دیگری را گرفت و اکنون در جایگاه سوم،بعد از اپل و سامسونگ قرار دارد.

 

همان طور که می دانید در سال های قبل برندی به اسم بلک بری،بازار کار را در دست داشت و یک جهان بود اما اکنون کجاست؟؟ کسی خبر دارد؟؟ اگر خبری از آن شد به ما نیز خبری بدهید. این مثال را ذکر کردم تا مجددا به این نکته اشاره کنم که واقعا برندی که بعد از 30 سال زندگی و کار کردن به رتبه 3 بازاری برسد که حداقل 10 غول پر قدرت دارد،کار بزرگی انجام داده است و جای تعریف و تمجید دارد.

 

بله در این مقاله به توضیح و تفسیر تاریخچه ی هوآوی می پردازیم. برندی که پله به پله صعود کرد و هنوز هم در پی رسیدن به اهدافش است و با این رویه ای که در پیش گرفته است به همین زودی به تمام آن ها می رسد. چون با برنامه ای سازمان دهی شده و تلاشی هماهنگ در حال کار کردن و تارگت زدن است. اما واقعا هوآوی از کجا شروع کرد؟ و چگونه به هوآوی که امروز در حال وصف آن هستیم رسید؟؟  در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید به تمام این سوالات پاسخ خواهیم داد.

 

تاریخچه ی برند هوآوی

تاریخچه ی برند هوآوی

در سال 1980 و بعد از آنکه دولت چین متوجه شد بسیاری از زیر ساخت های اطلاعاتی و اینترنتی آن را کشور های اروپایی و آمریکایی بر عهده د ارند. تصمیم گرفت که مقدماتی را آماده کند  که این زیر ساخت ها در همان چین تولید شود.

چون در این شرایط نه تنها این دسترسی به اطلاعات و اینترنت ارزان تر تمام می شد. بلکه مطمئنا اگر اطلاعات یک کشور از مرز های آن بیرون نرود بسیار به نفع آن ها است چون با این شرایط،امنیت در آن ها بسیار بالاتر می رود و البته چینی ها به دلایل امنیتی،بسیاری از مشکل های ساختاری را به غربی ها نمی گفتند چون احتمال می دادند شاید از داده های دریافتی،بر علیه کشور چین سواستفاده کنند و همچون یک نقطه ضعف در دست آنها از آن استفاده کنند.

 

به همین دلیل دولت چین حمایت تمام قد خود را از برنامه نویسان و تولید کننده گانی که شرایطی را آماده کنند که چین دیگر نیازمند به واردات در این باره نباشد،نشان داد. تا بلکه همین انگیزه ای باشد برای بهتر کار کردن آنها. در همین راستا شرکت های زیادی اعلام آمادگی کردند که این پروژه ها را جلو ببرند اما در وسط راه یا با شکست روبه رو می شدند و یا به دلایلی نامشخص شرایطی پیش می آمد که دیگر نمی توانستند ادامه دهند و پروژه را ترک می کردند.

 

این شرایط ادامه داشت تا زمانی که یکی از افسر های بازنشسته اعلام آمادگی کرد که این پروژه را در دست بگیرد. با رسانه ای شدن این خبر، بسیاری از خبر گذاری ها گذشته ی او را با کاری که می خواست مدیریتش را برعهده بگیرند، مقایسه می کردند و طعنه های سختی به او زدند.

huawei

طعنه هایی همچون این که، یک افسر نظامی کجا و برنامه نویسی یکی از بزرگ ترین پروژه های اطلاعاتی کشور کجا، شما تا حالا شنیده اید که یک افسر بازننشسته بتواند در کاری دیگر که مربوط به اطلاعات و فناوری است،موفق شود؟ و بسیاری از طعنه های دیگر که می توانست یک شخص را از تصمیمی که گرفته است، پشیمان کند.

 

اما گویا تمام این کینه و زخم زبان ها بر روی رن شنگفی تاثیری نداشت چون او بر تصمیمی که گرفته بود کاملا تهعد داشت و به خود و کاری که مدیریتش را پذیرفته بود کامل ایمان.طوری که از برخوردش تمام کارکنان و نیروهایی که در اختیارش گذاشته بودند، متوجه شدند که این بار قضیه فرق می کند و قرار نیست بعد از سپری شدن یک دوره ی کوتاه از کار جا بزنند و پروژه را نیمه تمام رها کنند.

 

رن شنگفی مردی عجیب و با عقایدی خاص بود. زیرا در کل تیم اجرایی خود هیچ غیر بومی را جای نداده بود و تمام نیرو هایش یا در چین زاده شده بودند و یا چینی های مقیم کشور های دیگر بودند. مطمئنا هر مدیری استراتژی های خاص خودش را دارد و رن شنگفی نیز همین طور. چون او با انجام دادن این سیاست ها در برند هوآوی احساس ملی گرایی و وطن پرستی را در بین اعضا تیمش جای نهاد طوری که به خاطر تعصب و غیرت نیز باشد تا انتهای این پروژه بروند و به همه ی مردم جهان نشان دهند که چینی ها می توانند به هر خواسته ای که می خواهند، برسند.

 

هوآوی که شنگفی پایه گذاری کرده بود از کم ترین اعضا ممکن در اداره کردن کار ها استفاده می کرد چون در آن سال ها هوآوی یک شرکت و تولیدی بسیار کوچک بود که تنها هدفی که به آن انگیزه می داد رقابت با غول های مخابراطی جهان بود.

 

نقطه قوتی که به هوآوی جذابیت بخشید

نقطه قوتی که به هوآوی جذابیت بخشید

در ابتدای مقاله به این نکته اشاره کردیم که برند های اول و دوم در زمینه ی تولید موبایل و گوشی های همراه، اپل و سامسونگ هستندو برند های شیک و باکلاسی که آنقدر سعی در لوکس کردن طراحی های خود دارند که گاهی دیگر نمی شود گفت سامسونگ و اپل برای همه ی مردم جهان است.

 

چون همان طور که می دانید هرچه یک وسیله لوکس تر باشد قیمت آن بالا تر می رود تا جایی که به یک قیمت بسیار بالا می رسد. اما برند هوآوی برندی است که می شود گفت تمام مردم جهان از تمام قشر ها آن را خریداری کنند و از آن استفاده کنند.

چون در کنار بالا رفتن کیفیت و اضافه کردن تکنولوژی هایی همچون، صفحه ی تمام، اثر انگشتی و دوربین هایی با کیفیت بالا، موبایل های هوآوی قیمت بسیار مناسبی نیز دارند به شکلی که همه ی افراد از گروه های معیشتی مختلف می توانند این گوشی ها را خریداری کنند و از آنها استفاده کنند.

پیشنهاد ما به شما : برند کلوین کلاین

همین نقطه قوت و تمایزی است که برند هوآوی نسبت به سامسونگ و اپل ایجاد کرده است و با نقشه کشی هایی که انجام داده است طوری برنامه ریزی کرده است که افرادی از همه ی سطح های جامعه بتوانند از آن خرید کنند. این هنر برند هایی است که جهانی می شوند.چون با برنامه هایی که می چینند شرایطی را آماده می کنند که با استفاده از آن یک دلیل به مخاطب می دهند. که باید  از آن ها خرید کنند!! زمانی که شما آن باید و دلیل را برای افراد خلق کردید، فروشتان چند برابر می شود و صاحب یک برند جهانی می شود.

 

انتقادی که بر هوآوی وارد شد

انتقادی که بر هوآوی وارد شد

در سال های اخیر جنجال های زیادی برای برند هوآوی بوجود آمده است. از همان زمانی که اطلاعات آمریکا هوآوی را متهم به جاسوسی برای دولت چین کرد و اعتقاد داشت که این برند شرایطی را آماده می کند که با استفاده از نفوذ خود در کشور های مختلف ردیاب و شنود هایی در موبایل های همراه ساخت خودش می گذارد که با استفاده از آن اطلاعات به سرور اصلی که در دولت چین قرار دارد انتقال پیدا می کند و چین می تواند با استفاده از آن ها به دخل و تصرف در یک ملت دیگر دست بزند.

 

بعد از این اتهامِ سنگین که از جانب آمریکا به چین و هوآوی وارد شد، به صورت کاملا رسمی چین و هوآوی هردو این اتهام را رد کردند و ایمان داشتند که هیچ گاه هم چنین اتفاقی رخ نداده است و رخ نخواهد داد. اما بعد از این چالش و اتهام، موردی دیگر در همین چند سال برای هوآوی در ایران رخ داد و به گفته ی خبرگذاری های معروف و جهانی،قرار بود که ورود هر گونه موبایل هوآوی به ایران ممنوع شود در حالی که با پیگیری هایی که انجام شد این مشکل نیز حل شد و دیگر نیز رخ نداد.

 

سخن پایانی : بسیار خرسندم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید و برای آموزش خودتان زمان گذاشتید. در انتها شما را به این نکته نیز دعوت می کنیم. دوستان همان طور که خودتان می دانید برند ها از یک شخصیت پیروی می کنند یعنی یک شخصیت می تواند یک سازمان و برند را بسازد یا خراب کند.

 

همان طور که در ابتدای مقاله نیز به آن اشاره کردیم و دیدید که خیلی از افراد دیگر برای تولید هوآوی تلاش کردند اما موفق نبودند اما افسری نظامی با تدابیر خاص خود، شرایطی را آماده کرد که بهترین اتفاق ها برای هوآوی رخ دهد.

 

پس یک برند را یک کمپانی را اشخاص و رهبر ها می سازنند و این رهبر ها هستند که به تیم و برند شخصیت می دهند. پس برای ساخت یک برند به شما توصیه می کنیم بر روی شخصیت خودتان کار کنید چون شخصیت شما آینده ی شما را می سازد.

همین نکته را اگر عملی کنید و در طول یک مدت بر روی خودتان کار کنید بدون شک می توانید که بهترین ها را خلق کنید، پس از همین حالا شروع کنید به آموزش دیدن و شخصیت سازی کردن. با تشکر / زنده و پایدار باشید.

 

 

تاریخچه جالب برند آدیداس adidasجیمز دایسونبرند شنلبرند اچ اند ام
استیو جابز (اپل)برند بولگاریبرند زارابرند مانگو
برند هرمسبرند ریبوکداستان استارباکسبرند فندی
برند کنزوبرند کاننفیل نایتبرند پرادا
برند دیوربرند ورساچهبرند ویرجینبرند سامسونگ
برند کلوین کلاینبرند هوگو باسبرند اکوبرند سونی
برند تام فوردبرند پومابرند فیلابرند کوچ
برند تیسوتبرند گوچیبرند برشکابرند ونس
برند رولکسبرند یاماهابرند کانورسبرند لگو
برند کارتیهبرند آرمانیبرند لاگستبرند دیزل

 

اشتراک گذاری در linkedin
لینکدین
اشتراک گذاری در whatsapp
واتساپ
اشتراک گذاری در email
ایمیل
اشتراک گذاری در telegram
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

با ما همراه شو

و سرمایت رو چند برابر کن

دوره سرمایه گذاری پلاس

دوست من سلام

امیدوارم حالت عالی باشه

50 درصد تخفیف برای دوره هوش مالی پلاس

لطفا شماره تلفن خود را درست وارد کنید تا هدیه از طرف ماهان تیموری در پنل کاربری قرار بگیرد