برند هرمس : ابرلوکسی که فقط ثروتمندان صبور را دوست دارد

در این مقاله میخواهیم در مورد برند هرمس صحبت کنیم که مسیر موفقیت را با ایده های خلاقانه و استراتژی های ماهرانه طی کرده است.

برای موفق شدن باید الگوی موفقیت خوبی هم داشت
تابه حال برایتان پیش آمده حتی برای چند دقیقه به فکر فرو بروید وبه این فکر کنید افراد موفق چه کسانی هستند ؟ چه فرمولی را میدانند؟ چه چیزی باعث موفقیت انها شده است؟
هنگامی که بحث از موفق شدن به میدان می آید، بسیاری از ما پی برند هایی مثل برند پوما  و … را میگیریم که در طول زمان با یک ثبات، کیفیت خود را نه تنها حفظ کرده اند بلکه رفته به رفته بر کیفیت محصول خود نیز افزوده اند.

موضوع مقاله در رابطه با برندی است به نام هرمس که آوازه ی آن از لحاظ لوکس و شیک بودن محصولات جهان را فرا گرفته است.

تاریخچه هرمس چیست؟

تاریخچه هرمس چیست؟

اسم فرانسه که وسط می آید همه ی ما با اتمسفر خیابان شانزلیزه و غروب های ایفل به یاد یک فضای لوکس با سنگ فرش های رویایی می افتیم. منظره ای با مردمانی که برای خلق کردن زیبایی های زندگی شان قدم در این خیابان گذاشته اند.

بله از قدیم برندهای لوکس و جذاب از آنِ ایتالیایی ها و فرانسوی ها بوده است. تا جایی خودِ هرمس یا ارمس تولید کننده اجناس لوکس در فرانسه ، که در سال ۱۸۳۷ میلادی تاسیس شده است نیز یکی از همین هاست.

لوگوی کنونی هرمس از دهه ی ۱۹۵۰ میلادی به شکل یک کالسکه دوک یا اسب میباشد( همیشه لوگو نماینگر یک پیام و نشانه برای محصول و برند بوده است تا جایی که شما با دیدن برند،می توانید تا مقدار زیادی از شعار آن کمپانی آگاهی کاملی بیابید،پس لوگو در خلق اثر و جذب مشتری تاثیر زیادی دارد)
و اما برای عموم جای سوال دارد که چرا بین کالسکه ی اسب و کیف دستی و دیگر کالاها ی لوکس ارتباطی دیده نمیشود !!
نکته ای عجیب و بسیار خاص !!!
چون همان طور که گفته شد همیشه و به طور معمول رابطه ای مابین شعار و لوگو وجود دارد.

پیشنهاد ما به شما : برند چیست ؟

اما دلیل این نکته چیست ؟؟؟ و چه استراتژی پشت این تضاد قرار دارد ؟؟
دلیلش ساده است چرا که هرمس در ابتدا به عنوان یک کارگاه تولیدی زین اسب شروع به فعالیت کرده است و هرمس با این کار می خواسته که همیشه به یاد داشته باشد از کجا شروع کرده و برای چه شروع کرده است !!! انسان های بزرگ برای ایجاد یک تغییر،دلیل دارند و برای تفاوت ایجاد کردن از آن دلیل استفاده می کنند!

انسان های تاثیر گذاری که بعد از به موفقیت رسیدن،مغرور نمی شوند که هیچ؛انرژی و توانشان چند برابر می شود برای بدست آوردن موفقیت های بیشتر !! و این دقیقا همان نکته ای است که در مورد هرمس صدق می کند.

در سال ۱۸۸۰ میلادی مدیریت هرمس به چارلز امیل ،پسر هرمس،رسید !
چارلز به همراه پسرانش فعالیت خود را در زمینه ارائه دیگر اجناس گسترش داد

اولین فروشگاه برند هرمس

همه ی ما برای برندهای نام آشنا تصور یک شروع طوفانی را داریم درحالی که در مورد هرمس این قضیه صدق نمی کند و روند رشد این برند،پله به پله بود و رفته به رفته به آنجایی که دوست داشت رسید !

برند هرمس به معنای واقعی نمایانگر این نکته شد که موفقیت یک شبه بدست نمی آید و نشان داد برای هر بالا رفتنی باید بسیار تلاش کرد،تغییر کرد و در مسیر رشد به تکامل رسید.

برند هرمس کار خود را با افتتاح یک فروشگاه افسار اسب در گرند بلوار پاریس آغاز کرد ،هرمس تمام وقت خود را صرف خدمت به طبقه اشراف اروپایی کرده بود. به این دلیل که در آن زمان اشراف بیشتر از این محصولات استفاده می کردند و هم جون کالاهای هرمس لوکس بودند،اغلب مردم عادی توان خرید کردن نداشتند و یا خرید آنها در مقابل خرید اشراف،چیزی به حساب نمی آمد.

به همین دلیل برند هرمس،در ابتدای کار خود سعی کرده بود که به صورت متمرکز و نیچ کار کند ! به طوری که تمام تمرکزش بر روی یک قشر خاص باشد و توجه خود را از 90٪ بازار بگیرد برای در اختیار داشتِ آن 10٪ باقی مانده .

برند هرمس همیشه به خاطر مشتریانی که داشت مجبور بود برای ادامه داشتن بازار و بیزنسش کیفیت محصولات را حفظ کند به همین خاطر رفته به رفته نام و آواز هرمس با کیفیت مثال زدنی اش شناخته شد و به خاطر کارهای با کیفیتی که ارائه می داد جوایز بسیاری دریافت کرد و در بسیاری از محافل، از زحمات کارکنان و مدیران برند هرمس،تقدیر به عمل آمد.

این کیفیت و تقدیر و تبریک ها تازه شروع محبوبیت این برند و گسترش فعالیت آن در حوزه های دیگر بود. چون با بدست آوردن موفقیت در یک حوضه،اعتمآ به نفس آنها برای گسترش دادن برندشان چند برابر شده بود،به طوری که آنها قصد کردند همان طور که گفته شد، در شاخه های دیگر بیزنس و تجارت هم فعالیت داشته باشند.

پر فروش ترین محصولات هرمس

پر فروش ترین محصولات هرمس

با توجه به تمرکز برند هرمس در تولید لوازم اسب سواری و گلف در دهه ی ۱۹۳۰،مدیران برند هرمس تصمیم گرفتند روی تولید محصولات پر فروش دیگری از قبیل،
پوشاک ،ساعت،اکسسوری،جواهرات،کیف،تمرکز کنند
که تاثیر به سزایی در محبوبیت این برند داشت.

ماجرای خط تولید کیف برند هرمس
آن قدری جالب است که بیان می کند
دلیل خیلی از ایده ها و خلاقیت ها
چالشهای زندگی ماست.

پیشنهاد ما به شما : برند پرادا

زمانی که برند هرمس خط تولید کیف دستیِ زنانه یِ چرمی را ،
راه انداخت در هیچ جای دنیا خبری از کیف های چرم دستی نبود
امیلی هرمس فردی بود که این ایده را اجرایی کرد .
این ایده زمانی به ذهنش رسید که همسرش از مدل های موجود در بازار
رضایت چندانی نداشت.
پس نتیجه گرفت که بسیاری این مشکل را دارند پس به این فکر افتاد که در پی راه چاره ای برآید و به همین خاطر شروع کرد به تولید در این بخش و البته نتیجه بخش نیز بود.

استراتژی های این برند

استراتژی های این برند

در این بخش سعی داریم مجموعه استراتژی‌ های فروش برند هرمس را در قالب 6 مورد به اختصار برای شما تعریف کنیم …

۱_ محصولات آنها در تمام دنیا به صورت یکسان در معرض فروش قرار دارد
۲_محصولات رو به تعداد محدود تولید میکنند
۳_در تولید محصولات بسیار حساس،
ودر استخدام افراد بسیار سختگیر
۴_ نحوه عرضه محصولات خاص است ،باید سفارش خود را ثبت کنید و منتظر دریافت سفارش ظرف چند ماه آینده باشید
۵_افرادی که در آزمون استخدام پذیرفته شدند برای آموزش به یک دوره آموزش ۳ روزه به نام (درون جعبه نارنجی) دعوت می شوند

۶_ این برند دنبال جذب سلبریتی ها نیست مشتریان ان افراد ثروتمند و مشهود هستند که به خودی خود عامل محبوبیت این برند شده اند.

سخن پایانی

همه ی ما اهداف ،امال،آرزوهایی در زندگی داریم اما بعضی از ما دست از دنبال کردن رویاها مان کشیده ایم و بعضی دیگر برای رسیدن به آن تلاش ،کار وبرنامه ریزی میکنیم

هرمس در زمان شروع فعالیتهای خود تصویر سازی زیبایی از ایده ای خود در ذهن داشت با همه ی سختی ها و چالشها هیچ وقت شکست رو باور نکرد
انقدر اوج گرفت که در سال ۲۰۱۵ ،این شرکت دومین برند لوکس جهان با ارزش معادل ۱۹ میلیارد دلار شد
و در حال حاضر طیف وسیعی از محصولات این برند در کل جهان عرضه می شود.

امیدوارم از این مقاله نهایت استفاده را برده باشید.سوال،پیشنهادی اگر دارید در قسمت نظرات سایت ماهان تیموری ،برای ما بارگذاری کنید.
مطمئن باشید کارشناسان ما به تک تک سوالات جواب خواهند داد.
با نهایت احترام/در امان خدا باشید.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز