آموزش هوش مالی و بیزینس کوچینگ

برند الکترونیکی چیست ؟

برند الکترونیکی چیست ؟Reviewed by صابر خلیلی on Oct 26Rating:

برند الکترونیکی چیست ؟

مقدمه ای بر برند الکترونیکی  :

برند الکترونیکی چیست ؟ امروزه  می بایست با به کار گرفتن جدید ترین استراتژی های نوین ،کسب وکار خود را از دنیای واقعی به دنیای مجازی انتقال دهید ، از جمله مارک تجاری شما را در بین رقبا متمایز می کند .

امروزه مارک های تجاری به سمبل های سرمایه داری بین المللی تبدیل شده اند و باعث ارزیابی شرکت توسط مشتریانشده است .  به طوریکه مشتریان حتی حاضر هستند برای یک مارک تجاری قوی و دارای اعتبار بهای بیشتر بپردازند زیرا مارک های تجاری روشهای جدیدی از معرفی و زندگی را به نمایش می گذارند و مجموعه ای از ایده ها را ارائه می دهند .

برای اینکه اکثر کمپانی ها بتوانند از طریق علائم خود مشتری را ایجاد و آنرا حفظ کنند نیازمند هستند تا تبلیغات هزینه بر و بازاریابی قوی ای داشته باشند .

اگر تبلیغات به درستی انجام نشود ، یا اگر کیفیت محصولاتتان افت ناچیزی داشته باشد باعث می شود مشتری از بازار مصرف مارکتان دور شود و این کار می تواند  به شما ضربه بزند .

شرکت ها و کمپانی ها با استفاده از علائم تجاری می توانند خود را از نظر راهبردی برای نسل های بعد تثبیت کنند  و با رقیبان خود بطور موثر رقابت کنند .

 

در مقاله  به شرح استفاده از استراتژی های مناسب برای برند الکترونیکی  پرداخته شده است .

 

قوانینی که برای ثبت نام تجاری باید بدانید ؟

 امروزه بازاریابی به حدی گسترده و پیچیده شده است که هر کمپانی و سازمانی به طور جداگانه بخشی را برای فعالیت بازاریابی تهیه کرده است و گروه های زیادی به فعالیت در آن بخش می پردازند . برای مدیریت و هماهنگی بین این گروه های نیاز است فعالیت های پیچیده ای انجام شود  .

 

در اینجا باید بدانیم هدف از بازاریابی چیست ؟

در این مقاله که هدف آن معرفی برند الکترونیکی  است ، هدف از بازاریابی که در اینجا مطرح می شود ثبت فقط یک برند الکترونیکی یا نام تجاری نیست .  بازاریابی نام تجاری محصول شما را در ذهن مصرف کننده ثبت می کند ، پس به این علت اگر امروزه ما نتوانیم یک نام تجاری قوی و با معنی را در ذهن مصرف کننده ثبت کنیم دیگر هیچ چیزی نمی تواند محصولات ما را بخوبی معرفی کند .

مثلا:

-بسته بندی های زیبا و چشمگیری که برای ارائه محصولات می شوند

-بهبود کیفیت کالا

-تبلیغات پرهزینه ای که برای معرفی محصول باید انجام شود .

هیچ کدام اینها نمی توانند ما را به عنوان یک نام تجاری قدرتمند معرفی کنند .

در بسیاری از سازمان ها بررسی دقیق نظرات مشتری در شرایطی که بازار وضعیت مناسبی ندارد و تراکم شدیدی دارد بسیار کمک می کند که مطابق با بودجه برای افزایش بازاریابی و گام های برداشته شده تدابیری اندیشیده شود . 

شرکت در این مواقع باید از تجربه های خود در زمان های گذشته استفاده کند و برای رسیدن به خواسته و نیازهای مشتری اقدامات اثر بخشی را انجام دهد و در حقیقیت شرکت ها متوجه اهمیت زیاد مشتری خواهند شد .

 

طرح برند الکترونیکی چیست ؟ :

امروزه بستر اینترنت با استفاده از ابزارها و امکاناتی در اختیار بشر قرار داده است می تواند استراتژی های بسیار مناسبی را به منظور افزایش ارزش و کارایی طراحی یک برند الکترونیکی  استفاده کرد .  

در همین راستا می توانیم یک محیط مجازی طبق نیاز مشتریان طراحی کنیم و فعالیت برند الکترونیکی  خودمان را آغاز کنیم .

برندهای الکترونیکی که در فضای مجازی بکار رفته اند می توانند محیط رقابتی مناسب تری را نسبت به مارک تجاری شرکت های سنتی که در دنیای واقعی توسعه می یابند فراهم کنند .

امروزه بازار رقابتی به سمت جلب  رضایت مشتری  وبهینه کردن زنجیره تامین پیش می رود . برای رسیدن به این هدف در اینترنت برند های الکترونیکی زیادی گسترش پیدا کرده اند و بسیاری از کمپانی ها برای داد و ستد از روشهای  سنتی استفاده می کردند مارک های خود را به اینترنت و فضای مجازی انتقال داده اند .

بعد از ایجاد و خلق نام تجاری ، آن سازمان یا شرکت باید حداکثر تلاش خود را در زمینه تثبیت آن برند یا آن نام در ذهن مشتری انجام دهد . البته برای زنده ماندن شرکت در شرایط موجود و دنیای رقابتی پس ازخلق یک نام تجاری باید به تبلیغات مستمر آن پرداخت و همینطور برای توسعه و تداوم در کیفیت محصولات می توان از راهنمایی ها و تجربیات شرکت های بنام و موفق استفاده کرد .

امروزه کمپانی ها برای منتقل کردن نام های خود از دنیای آفلاین به دنیای آنلاین از روشها و متدولوژی های مناسب برای طراحی برند الکترونیکی  استفاده می کنند، امید است با تحقیقات بیشتر در این زمینه شرکت هایی که در آسیا  نیز فعالیت می کنند بتوانند برای رقابت در بازارهای جهانی نفوذ کنند .

با تشکر از توجه شما امیدواریم از مقاله برند الکترونیکی چیست ؟ لذت برده باشید 

تیم آموزشی ماهان تیموری

نویسنده : عباس حبیبی – ماهان تیموری

دانلود PDF این مقاله 

با عرض پوزش تصویر فایل دانلود درست بارگذاری نشده است
دانلود فایل

ارائه دهنده آموزشهای : کسب و کار ، کارآفرینی ، کسب و کار اینترنتی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.