آموزش زبان بدن

آموزش زبان بدن یکی از مسائلی است که می تواند تأثیر زیادی در زندگی و کسب و کار شما داشته باشد زیرا شما می توانید رفتارهای ناخودآگاه خود را به خوبی درک کنید .تسلط بر زبان بدن عنصر گمشده برای بسیاری از افراد است. بنابراین ارتباطات غیرکلامی نه تنها می تواند به شما کمک کند تا در کسب و کار خود موفق شوید، بلکه می تواند برتری بیشتری نسبت به رقبا به شما بدهد. تحقیقات نشان می‌دهد اگر سیگنال‌های کلامی و غیرکلامی شما در یک راستا نباشند، افراد مجبور می‌شوند بین آنچه می‌شنوند و آنچه می‌بینند یکی را انتخاب کنند که در این میان افراد به صورت ناخودآگاه زبان بدن شما را باور خواهند کرد.
داشتن زبان بدن قوی و مهارت های غیرکلامی در تجارت و زندگی می تواند نقطه قوت شما باشد. برای موفقیت در دنیای کسب و کار و زندگی روزمره، مهم است که نه تنها آموزش زبان بدن را ببینید ، بلکه باید مهارت هایی که یاد می گیرید را نیز تمرین کنید. چه بخواهیم چه نخواهیم، همه ما (آگاهانه و ناآگاهانه) در دنیای زندگی می کنیم که بر اساس نحوه نشستن، ایستادن، حرکت، صحبت کردن و درگیر شدنمان مورد قضاوت قرار می گیریم.
با این حال آموزش زبان بدن در حوزه های مختلف وجود دارد زیرا در هر حوزه ای ممکن است زبان بدن معنا و مفهوم متفاوتی داشته باشد. به طور مثال اگر دانش آموزی دست به سینه بایستد ، این موضوع می تواند نشانه سکوت و مؤدب بودن دانش آموز باشد اما دست به سینه ایستادن در محل کار و هنگام مذاکره می تواند نشانه گرفتن حالت تدافعی فرد در مورد موضوع مورد بحث باشد.
بنابراین آموزش زبان بدن در حوزه های مختلف به وجود آمده است که برخی از آن ها عبارت اند از:
• زبان بدن برای کارآفرینان
• زبان بدن برای رهبران
• دوره کامل زبان بدن برای کسب و کار
• زبان بدن برای نشان دادن اعتماد به نفس و عزت نفس
• درک حرکات بدن

1. آموزش زبان بدن برای کارآفرینان

 

آموزش زبان بدن برای کارآفرینان

 

در آموزش زبان بدن کارآفرینان یاد می گیرند ، چگونه از ارتباطات غیرکلامی برای افزایش درآمد و نفوذ خود به عنوان فردی که صاحب کسب و کار خود است، به درستی استفاده کند. همچنین یاد می گیرند که چگونه به کمک زبان بدن برای موفقیت اقدامات لازم را انجام دهند.
در آموزش زبان بدن به کارآفرینان ، شبکه سازی ،استفاده از زبان بدن برای جذب مشتری و گرفتن پروژه آموزش داده می شود و به آن ها کمک می کند با اطمینان بیشتری ارتباط برقرار کنند، آن ها همچنین یاد می گیرند چگونه معنا و مفهوم تعاملات تجاری را درک کنند ، بر نشانه های غیر کلامی خود مسلط شوند و در نهایت نفوذ خود را در پروژه های مختلف افزایش دهند.

2. زبان بدن برای رهبران

 

زبان بدن برای رهبران

 

در آموزش زبان بدن برای رهبران به آن ها آموزش داده می شود چگونه ارتباط مؤثر برقرار کنند و بتوانند حضور مؤثری در بین افراد خود داشته باشد .این آموزش ها به آن ها نحوه درک زبان بدن و اشتباهات کلامی را یاد می دهد و نکاتی را برای ایجاد تأثیر مثبت در چند ثانیه اول و در هر تعامل را به آن ها آموزش می دهد.
همچنین در این آموزش ها به افراد نقش زبان بدن در ارتباطات بین فرهنگی مورد بحث قرار یاد داده می شود، اهمیت زبان بدن برای رهبران را بررسی می کند و در نهایت، این دوره نکات ساده و مؤثری را در مورد برقراری ارتباط به کمک حرکات و اعضای بدن ارائه می دهد.

3. آموزش بادی لنگوییج برای کسب و کار

این آموزش مربوط به جلسات و مذاکرات در کسب و کارهای مختلف است . در این آموزش افراد یاد می گیرند فرآیند آموزش غیرکلامی برای جلسات کاری، سخنرانی عمومی، ارائه، مصاحبه با رسانه چگونه است. این آموزش ها ابزارهایی را که برای تعامل با مشتریان، همکاران و کارفرمایان در محیط کار مدرن نیاز دارند را مورد بررسی قرار می دهد . علاوه بر این افراد یاد خواهند گرفت که چگونه بر احساس ناخوشایندی یا ناراحتی در محل کار خود غلبه کنند.
• این آموزش به افراد یاد می دهد به زبان بدن خود ،در تمام موقعیت های تجاری تسلط داشته باشند.
• به افراد یاد داده می شود هنگام صحبت و ارائه مطالب خود با متانت برخورد کنند.
• به افراد یاد داده می شود چگونه در پروژه ها، جلسات، گفتگوها اعتماد طرف مقابل را جلب کنند.
• چگونه اعتماد به نفس کلی خود را افزایش دهند.
• برند شخصی خود را بهبود ببخشند
• در محیط کاری چگونه راحت، مطمئن و آرام باشند.
• زبان بدن عالی در محل کار داشته باشند.
• به افراد آموزش داده می شود دقیقاً بدانند چگونه پیام های غیر کلامی خود را به دیگران منتقل کنند.

4. آموزش بادی لنگوییج برای افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس

 

آموزش بادی لنگوییج برای افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس

 

در این نوع آموزش به افراد یاد داده می شود چگونه با کمک زبان بدن ، افراد احساس و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. همچنین افراد یاد می گیرند چگونه زبان بدن دیگران را تفسیر و آنالیز کنند تا بتوانند رفتار طرف مقابل را به درستی درک کنند. با این حال در این آموزش ها به افراد یاد داده می شود چگونه می توانند شنونده بهتری باشند و احساساتی را که مربوط به افزایش اعتماد می شود را کشف کنند.
با این حال در این آموزش ها به افراد یاد می دهند چگونه خود را یک برنده بدانند و قوی ترین تکنیک های زبان بدن را برای احساس اعتماد به نفس بیشتر کشف کنند.

5. درک حرکات زبان بدن

 

درک حرکات زبان بدن

 

در این آموزش به افراد یاد می دهند چگونه تفاوت های فرهنگی را درک کنند و در نهایت بتوانند تعامل درستی با افراد مختلف داشته باشند. همچنین به افراد یا داده می شود چگونه در ملاقات های رو در رو با لبخند ارتباط بهتری برقرار کنند ، حرکات بدن در فرهنگ های مختلف چه معنا و مفهومی دارد و در نتیجه راحت تر بادی لنگوییج دیگران را تشخیص دهند.
در این آموزش ها به افراد یاد داده می شود حرکات دهان، چشم ها، دست ها، حالت ایستادن، حالت پاها چه چیزی را می تواند نشان دهد و گویای چه مسئله ای است تا آن ها بتوانند در نهایت رفتار درستی را از خود نشان دهند.

کلام آخر

مانند هر مهارت دیگری آموزش زبان بدن یا بادی لنگوییج نیاز به تمرین و تکرار دارد با این حال آموزش های فراوانی در این مورد وجود دارد که به شما کمک می کند بتوانید از این مهارت در کسب و کار و زندگی خود بهره بگیرید. با این حال به این دلیل آموزش زبان بدن در حوزه های مختلف با هم متفاوت است که این موضوع می تواند معنا و مفهوم متفاوتی در هر حوزه داشته باشد، در نتیجه برای کارآفرینان، افراد معمولی، رهبران آموزش هایی در این حوزه به وجود آمده است.

همین حالا شروع کن!

دیدگاهتان را بنویسید