آٰریا کئوکسر بهترین یوتویبر و استریمر ایرانی

آریا رحمتی یکی از افراد جوانی است که از زیر صفر تولید محتوا در یوتیوب را شروع کرده است و با گذر از سختی‌های فراوان، امروز توانسته است بسیاری از خواسته‌های خود را برآورده کند. آریا رحمتی ملقب به آٰریا کئوکسر ( aria-keoxer ) روزانه حدود 1800 دلار از یوتیوب خود پول به دست می‌آورد. به عبارتی درآمد ماهانه آٰریا کیوکسر از یوتیوب به 56000 دلار و با نرخ دلار 32 هزارتومانی، یک میلیارد و هفتصد و نود میلیون تومان پول به دست می آورد. آریا متولد ۲۸ آذر ماه 1375 در محله محمودیه تهران است.  در این مقاله قصد داریم زندگی‌نامه اریا کئوکسر پیش از وارد شدن به یوتیوب و پس از وارد شدن به آن را از زبان خودش بررسی کنیم.

دوران پیش از وارد شدن به یوتیوب

زمانی که به ترکیه آمدیم در یکی از محله‌های متوسط این شهر یک خانه پیدا کردیم که به دریا راه داشت. هم من و هم مادرم از این محله بسیار خوشمان آمده بود زیرا از یک طرف به دریا راه داشت و فضای محله بسیار آرامش بخش بود. اجاره این خانه حدود 600 لیر بود و تمام بودجه‌ای که ما برای خرج ماهیانه در اختیار داشتیم حدود 100 تا 150 لیر کم‌تر از این مبلغ بود.

به طور کلی دوران بسیار سختی بود. دورانی که نمی توانستیم هرچیزی را که هوس میکردیم، بخریم. در آن زمان من حدود 16 سال داشتم و تنها کاری که می‌کردم این بود که با تلفنی که در اختیار داشتم فیلم و سریال تماشا کنم. حتی به یاد دارم که یکبار برای خرید به  از سوپر مارکت رفتم و از فروشنده درخواست کردم که مقداری خوراکی بردارم و هزینش رو سه تا چهار روز بعد پرداخت کنم و او هم خیلی رک پاسخ رد داد.

متاسفانه خانه‌ای که در آن زندگی می کردیم بسیار نم داشت و این موضوع باعث شده بود که استخوان های مادرم دچار مشکل شود. در نهایت تصمیم‌ گرفتیم محله‌ای که با شوق به آن آمده بودیم را رها کنیم.

جستجوی کار

پس از آن به خانه جدیدمان نقل مکان کردیم. در‌آنجا یک محوطه قرار داشت که من روزها به آنجا میرفتم و ساعت‌ها به آینده فکر می‌کردم. زمان خیلی سختی بود و من قصد داشتم که مهاجرت کنم به یک کشور بهتر و درس بخوانم و در کنارش در یک فروشگاه فروش بازی فعالیت کنم زیرا به دنیای گیم‌ها بسیار علاقه داشتم. بلد نبودن زبان ترکی و مهاجر بودن ما باعث شده بود که هیچکس به ما کار ندهد و در نیتجه زندگی روز به روز سخت‌تر میشد.

دوران پیش از وارد شدن به یوتیوب

اولین شغل اریا کئوکسر در ترکیه

آریا رحمتی در این باره می‌گوید: بالاخره پس از گذر مدت زمان زیادی توانستم به عنوان نیروی خدماتی در یک رستوران مشغول به کار شوم. پس از رستوران به عنوان نیروی خدماتی در یک نانوایی مشغول شدم.

من هرگز از زدن این صحبت ها ترسی نداشتم و به خودم افتخار می کنم و فراموش نمیکنم از کجا به اینجایی که الآن هستم رسیده‌ام.

پیشنهاد ما به شما : درآمد از اینترنت

ماجرای کار پیدا کردن مادر اریا کئوکسر

ماجرای کار پیدا کردن آریا کئوکسر کمی تلخ است. او بیان می کند: مادرم خیاطی بلد بود و به همین دلیل در یک تولیدی استخدام شد و بابت کار کردن از ساعت ۷ صبح تا ۸ شب به صورت روزانه ۲۰ لیر دریافت می‌کرد. من هم یک روز در آن خیاطی کار کردم ولی به دلیل فشار کار بالا کار نکردم. متاسفانه صاحب آن تولیدی حقوق مادرم را درستی پرداخت نمی کرد.

به همین دلیل مادرم از آنجا استعفا داد و در یک تولیدی دیگر مشغول به کار شد. من و برادرم پارسا هم در آنجا به عنوان اتوکار استخدام شدیم و روزانه مجبور بودیم حدود یک تن لباس کودک اتو کنیم. وضعیت خیلی سخت و پیچیده‌ای بود.

در این زمان ما به خانه دیگری مهاجرت کردیم. زمانی که به این خانه جدید آمدیم یوتیوب من به درآمدزایی رسیده بود و ماهانه به من 700 تا 800 لیر پول میداد. ما در این خانه جدید حدود سه سال بودیم و پس از این سه سال یوتیوب من خیلی رشد کرد و ما به استانبول مهاجرت کردیم.

من خیلی به گیم و بازی علاقه داشتم و به همین خاطر تصمیم گرفتم که وارد یوتیوب شوم. در این مسیر برادرم پارسا لیپ همیشه حمایتم می‌کرد. (پارسا یک رپر است و به همین دلیل به او پارسا لیپ می‌گویند.)

ماجرای کار پیدا کردن مادر آٰریا کیوکسر

اولین ویدیو یوتیوب

آریا کئوکسر با شوق فراوان از اولین ویدیو خود یاد می‌کند. اولین ویدیو یوتیوب من مقایسه بین دسته های کنسول play statoin4 و xbox1 بود. Play station مخصوص به برادرم بود. پارسا کمی بعد از ما به ترکیه مهاجرت کرده بود. او زمانی که می خواست از ایران خارج شود، پلی استیشنش را نیز با خود آورده بود. در آن زمان من افسردگی شدید داشتم. افسردگی باعث شده بود که وزن آٰریا کیوکسر به 48 کیلوگرم برسد. به عبارتی من با قد 195 سانتی متری تنها 48 کیلو وزن داشتم.

بازی کردن با این پلی استیشن در آن روزهای سخت یکی از دلخوشی‌های من بود. Xbox1 توسط دوست دختر قبلی من، برایم ارسال شده بود. او چون می ‌دانست چه قدر به بازی کردن علاقه دارم این کنسول را برای من فرستاد. بسیاری از ویدیوهایی که در آن زمان تولید کرده بودم را به صورت پرایوت درآورده‌آم.

زمانی که اولین ویدیو خود را آپلود کردم، مشاهده اولین کامنتی که برای چنل آریا کئوکسر گذاشته شده بود، انگیزه من در این مسیر را دو چندان کرد.

پس از مدتی یوتیوب من به درآمدزایی رسیده بود و ماهانه به من 700 تا 800 لیر پول میداد. ما در این خانه جدید حدود سه سال بودیم و پس از این سه سال یوتیوب من خیلی رشد کرد و ما به استانبول مهاجرت کردیم.

پیشنهاد ما به شما : راه اندازی کسب و کار انلاین

زندگی من پس از یوتیوب

اریا کئوکسر ادامه می‌دهد: من هم مانند تمام کسانی که تازه وارد یوتیوب می شوند، ویوهای بسیار کم را تجربه کرده‌ام. اما برعکس این موضوعات من را ناامید نمی کرد. برای مثال اولین لایو استریم من توسط ۱۱ نفر دیده شد و من بسیار خوشحال بودم که ۱۱ نفر  درحال تماشای محتوای آریا کئوکسر هستند.

توصیه آریا کئوکسر به تازه واردها

توصیه آریا کئوکسر به تازه واردها

من به تمام کسانی که قصد وارد شدن به یوتیوب را دارند توصیه می کنم که در زمان ورود به یوتیوب فقط تمرکزشان را روی تولید محتوا بگذارند و سعی کنند که روز به روز فقط کمی کیفیت محتوای خود را ارتقا ببخشند. من برای آنکه این موضوع را به مخاطبان اثبات کنم یک ویدیو تحت عنوان تو این پنج سال چقدر تغییر کردم؟ منتشر کردم.

من در این پنج سال حدود 1200 ویدیو منتشر کردم. چه در زمانی که درآمد نداشتم و چه در زمان حال که درآمد ایده آلی از یوتیوب به دست می‌آورم، همیشه عاشق تولید محتوا بوده در یوتیوب بوده‌ام. همین احساسی که من نسبت به تولید محتوا در دنیای گیمینگ داشتم و عشقی که از تمام مخاطبان دریافت می‌کردم باعث شد که یوتیوب آٰریا کیوکسر به این روز‌های درخشان خود برسد.

وضعیت مالی آریا کئوکسر

اریا کئوکسر تعریف می‌کند که من برخلاف روزهایی که باید ساعت‌ها کار می‌کردم تا پول غذای یک روز خود را به دست بیاورم، از طریق استمرار داشتن در تولید محتوای یوتیوب، امروز به جایگاهی رسیده‌ام که هر چیزی از قبیل لوازم کامپیوتری، پوشاک، لوازم تولید محتوا از جمله دوربین و… را برای خودم خریده‌ام.

فعالیت کم در سه ماه گذشته

آریا کئوکسر دلیل کاهش فعالیتش در سه ماهه گذشته را حال بد مردم به دلایل شرایط پیش آمده بیان کرد. او گفت زمانی که حال جامعه و مخاطبان من بد است، دست و دلم به تولید محتوا نمی رود. علاوه بر آن در زندگی شخصی آریا کئوکسر برخی از مشکلات پیش آمده که نتوانسته به خوبی کاری را از پیش ببرد.

جدایی از کوثر

همانطور که کمی قبل در مقاله نیز به آن اشاره کردیم، آریا کئوکسر سالهاست که رابطه عاطفی خود را با کوثر پیش برده است و دلیل دوام آوردن در شرایط سخت مهاجرت و عدم درآمد کافی را حضور کوثر در زندگی خود دوام آورده است. همچنین آریا بیان کرده است که حضور کوثر باعث رخ دادن اتفاقات خوبی در زندگی‌اش شده است.

اما آریا کئوکسر در آخرین ویدیویی که در یوتیوب خود منتشر کرد، اظهار کرد که به دلایلی حدود سه ماه است که رابطه عاطفی خود را با کمال احترام با کوثر تمام کرده است. آریا از تمام طرفداران خود خواست که جزئیات و چرایی جدایی آنها را نپرسند و بیان کرد که این جدایی به نفع هر دو آنها بوده است و این مسئله هیچ چیز از ارزش های او کم نمی کند.

تغییر روند فعالیت

او بیان کرد که از این پس فعالیت خود را در یوتیوب آغاز می‌کند و در هر هفته یک تا دو پست منتشر می کند. او از مخاطبان خود خواست که راجع به موضوعیت محتوا نظر بدهند و بگویند که دوست دارند چه محتوایی از کانال یوتیوبی اریا کئوکسر را مشاهده کنند.

او بیان کرد که از این پس تا اطلاع ثانوی که حال عمومی جامعه بهبود پیدا کند خبری از چالش‌ها، محتوای طنز، معرفی بازی‌ها و… نیست و جنس محتوا ها تغییر عظیمی خواهد کرد تا زمانی که همه چیز به شرایط عادی خود باز گردد.

کلام آخر

آریا کئوکسر یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان محتوا در زمینه گیمینگ یوتیوب است. اما آٰریا کیوکسر هرگز خود را به عنوان یک گیمر حرفه‌ای حساب نکرده است. همین موضوع و ارزش قائل شدن برای مخاطب و عشق به تولید محتوا باعث شده است که یکی از بزرگترین چنل های یوتیوب را راه اندازی کند. فارغ از نتیجه و وضعیت فعلی که دارید، هر کاری را که دوست دارید شروع کنید و هر چند با قدم های کوچک ولی به صورت مستمر و ادامه دار. در این صورت است که پس از چند سال مانند آریا کئوکسر نتایجی که به دست می‌آورید، همه از جمله خودتان را شگفت زده می‌کند. لازم به ذکر است که آریا کئوکسر پیج اینستاگرامی نیز دارد که شما با کلیک روی پیج اینستاگرام آریا کیوکسر می توانید پیج او را فالو کنید.

همین حالا شروع کن!

6 پاسخ

    1. سلام وقتتون بخیر شمارتون رو ارسال کنید کارشناسانمون باهاتون ارتباط بگیرن

    2. درود بر شما وقت بخیر شماره همراه خودتون رو راسال بفرمایید جهت مشاوره با شما ارتباط بگیرند ارادتمند شما

دیدگاهتان را بنویسید

تولید محتوا حرف اول رو در هر پلتفرم آنلاین می زند پس اگه هنوز دیده نشدی باید هوش محتوات رو تقویت کنی

اگه حالا تونستی مستمر در فضای آنلاین فعالیت کنی و کم کم داشتی دیده میشدی حالا نوبت اینه که هوش تبلیغاتی خودت را افزایش بدی

حالا همه کار کردی نوبت اینه که از زحمت هایی که کشیدی برداشت کنی و به درآمد برسی که هوش فضای مجازی دقیقا برای همین تهیه شده است

تولید محتوا حرف اول رو در هر پلتفرم آنلاین می زند پس اگه هنوز دیده نشدی باید هوش محتوات رو تقویت کنی

اگه حالا تونستی مستمر در فضای آنلاین فعالیت کنی و کم کم داشتی دیده میشدی حالا نوبت اینه که هوش تبلیغاتی خودت را افزایش بدی

حالا همه کار کردی نوبت اینه که از زحمت هایی که کشیدی برداشت کنی و به درآمد برسی که هوش فضای مجازی دقیقا برای همین تهیه شده است

آخرین فرصت ثبت نام در دوره میتوز